Valentijn heeft volop keuze in kleur en geur Mode Luxe gereedschap voor in de badkamer „n •j MAANDAG 10 FEBRUAR11997 157 categorie zonnecosmetica. Eervolle vermeldingen gingen naar de 'geur voor jonge mei den' Les Belles de Ricci van Ni- na Ricci, hoofdhuidverzorgings- lotion van Guhl, Daywear van Estee Lauder (eerste hulp in de ochtend), de blusher Blush Po- mette van Lancöme, Héliocalm Gel van Vichy en Le Male van Jean Paul Gaultier. Logique de Beauté van Thalgo brengt drie nieuwe producten op de markt waarvan de emul- gatoren bestaan uit zeealgen. Doordat er alleen plantaardige ingrediënten worden gebruikt, wordt intolerantie van de huid vrijwel altijd voorkomen. De producten zorgen door hun sa menstelling, onder meer plan tenextracten en zeeproteïne- concentraties, dat de huid haar souplesse, weerstand en vermo gen tot vernieuwing behoudt. Er is crème voor een voedende, regenererende en stimulerende werking, emulsion voor het voe den van de huid en het herstel len van het natuurlijk evenwicht en serum, dat de zuurstofvoor ziening in de huidcellen doet toenemen; de huid wordt gere vitaliseerd en de natuurlijke huidfuncties worden gestimu leerd. De crème (88,40 gulden) moet 's morgens worden opge bracht, de emulsie (67,20 gul den) 's avonds, en een van bei de kan af en toe voorafgegaan worden door het opbrengen van serum. Al zal men dat niet dagelijks doen, want zes ampul len van 3 ml kosten samen 106,40 gulden. De Amerikaanse studente Di- neh Mohajir heeft in de 23 jaren dat ze op deze aardbol rond loopt bepaald niet stilgezeten. Ze zag in deze tijd kans om maar liefst 55 kleuren nagellak te ontwikkelen, variërend van fel pastel tot dropjeszwart. Om dat ze geen passende nagellak kon vinden bij haar pastelblau we sandalen ontwikkelde de scheikundestudente die zelf maar. Omdat haar nagels, nadat ze nog een aantal kleurvarian- Aqua Moist Lipstick is de nieuwe vochtregulerende lipstick van Cutex. ten had gemaakt, op snoepjes leken noemde Dineh de nagel lak 'Hard Candy'. In Nederland wordt deze lak verkocht bij De Bijenkorf. Elk flesje is opgesierd met een zachte bijpassende ring en kost 25 gulden. De huid van de vrouw tussen 35 en 50 jaar heeft het van twee kanten zwaar te verduren. Naast tekorten van binnenuit zijn er ook de schadelijke in vloeden van buitenaf zoals de straling van de zon en luchtver vuiling. De huid heeft volgens Yves Rocher echter een enorm herstellingsvermogen, dat al leen maar opgefrist en geacti veerd moet worden om het ei gen zelfverdedigingssysteem van de huid weer aan het werk te zetten. En Yves zal daar per soonlijk voor zorgen met de ge- zichtsverzorgingsserie Rétinol Bio-Végétal. Yves Rocher komt met vijf nieuwe producten op de markt: reinigingswater voor gezicht en ogen, dagcrème, be schermende dagcrème voor de winter, nachtcrème en antirim pel oogcrème. De prijzen vari eren van 19,95 tot 37,95 gulden. Elegantie, dat is lijken wat je bent, aldus Honoré de Balzac en met dat gegeven heeft Guer- lain een nieuwe vloeibare fond de teint ontwikkeld die de origi nele naam Perfect light draagt. Hij beschermt de huid tegen schadelijke invloeden van bui tenaf. De textuur is zo vloeibaar, zo vluchtig dat, wanneer de fond de teint over de huid glijdt, hij deze onmiddellijk mooi egaal maakt. Bovendien wordt de talgafscheiding geregeld en is de huid mat. Het bevat be schermingsfactor 8, is vanaf be gin deze maand te koop en kost 65 gulden. Aqua Moist Lipstick heet de nieuwe vochtregulerende lip stick van Cutex die een langdu rig kleurresultaat combineert met optimale verzorging. Dat de lippen kwetsbaar zijn, is vooral 's winters merkbaar. De huid op de lippen, toch al dun ner dan de rest, bevat geen talg- klieren die de lippen van een beschermend laagje kunnen voorzien. Zonder die natuurlijke bescherming staan de lippen bloot aan de meest barre weers omstandigheden. Een verzor gende en beschermende lipstick is dus geen luxe. De meeste lipsticks zijn samen gesteld uit oliën, was, poeders en minerale kleurpigmenten. Cutex Aqua Most voegt daar iets bij: dankzij een combinatie van water en olie worden de lippen ook gehydrateerd. De lipsticks zijn overigens niet vet. Voor 9,95 gulden zijn ze te koop in opvallende modekleuren, zach te klassieke tinten en warme naturel nuances. Gel, lotion en masker zijn de nieuwe producten in de Equite- lijn van Christian Dior. Het gaat om reinigingsproducten voor de vette huid. Voor de verzorging van de vette huid is gebruik ge maakt van bloembollen van de lelie en van komkommerextract. In de dermatologie, waar men bekend is met de verzachtende en ontstekingswerende eigen schappen van de witte lelie, wordt al langer gebruik gemaakt van zijn antiseptische werking. Alledrie de nieuwe producten kosten 38 gulden (200 ml voor gel en lotion en 50 ml voor het masker). Het is weer bijna 14 februari, de dag die als voorbode van de lente wordt gezien. Maar 14 fe bruari is ook Valentijnsdag. In Engeland en Schotland traditie getrouw de dag waarop verlief den en vrienden elkaar een wenskaart of een klein geschenk sturen. Sinds de commercie de Valentijnskaarten en Valentijns- diners in Nederland introdu ceerde doen bloemenverkopers en juweliers op deze dag extra goede zaken. Speciale etalages en verpakkingen met heel veel rode harten maken ook van geintjes, kleurtjes en andere verzorgingsmiddeltjes passende Valentijnscadeautjes. Enkele nieuwtjes van het cosmetica- front. Allure, de nieuwe geur van Cha nel heeft de Astir Award '96 ge kregen. Deze prijs wordt jaar lijks uitgereikt door de Vereni ging van Cosmetica Journalis ten aan producten die vernieu wend, origineel en werkzaam worden bevonden. Allure scoor de in de categorie geuren. 'De nieuwe geur van Chanel is dankzij haar vernieuwende ka rakter nu al een klassieker die veel vrouwen blijkt aan te spre ken. De geur is toegankelijk, toch exclusief en past goed in deze tijd waann behoefte be staat aan subtiele eenvoud en kwaliteit.' De jury was enthou siast over de naam, de flacon en over de reclamecampagne, waarin voor het eerst uiteenlo pende vrouwen model staan. Eveneens in de prijzen viel Mascara Fascination van Chris tian Dior, omdat de mascara smeuïg is, niet klontert en volle en tegelijkertijd zachte wimpers levert. Fluance van Lancöme werd geëerd omdat de sham poos en conditioner uit deze se rie doen wat ze beloven, voor elk haartype. In de categorie mannencosmetica won Polo Sport van Ralph Lauren: 'een frisse, prettige mannengeur met een sportieve uitstraling', terwijl Nivea Sun winnaar werd in de Chanels nieuwe geur Allure viel in de categorie geuren de Astir Award ten deel. Nagelgereedschap en pincetten. Onmisbaar, maar vreemd ge noeg geen zaken die vaak op een verlanglijstje prijken. Ada mant brengt evenwel 'luxe ge reedschap voor de badkamer' op de markt die het aanzien en zo redeneert de fabrikant: het hebben meer dan waard is. Aantrekkelijke goudkleurige cadeautjes, waarin luxe en de gelijkheid samengaan. De goudkleur van nagelschaar, nagelknipper, nageltang, vijl en pincet is slijtvast en verliest ook najaren zijn glans niet. Boven dien is het gereedschap ge maakt van een harde kwaliteit staal die een leven lang mee gaat. Met de smalle, puntige uitein den van de vlijmscherpe nagel- schaar (21,95 gulden) kan pro bleemloos in de kleinste hoek jes worden geknipt. Het nagel- knippertje is er in twee maten: een mooie kleine voor in tas of broekzak en een grotere voor thuis. Door de ronde vorm is bijvijlen van geknipte nagels niet of nauwelijks nodig (4,95 gulden en 7,95 gulden). Met de nageltang (34,95 gulden) gaan zelfs de hardste nagels voor de bijl. De tang is bedoeld voor nagels waar de schaar niet doorheen kan komen. De nagel- vijl heeft een coating van ultra fijne geslepen saffiertjes en gaat extra lang mee (6,50 gulden). De pincetten voor weerspanni ge wenkbrauwhaartjes of een splinter zijn er in verschillende soorten: met een schuine, spit se, geknikte of rechte vorm. Ze kosten 4,95 gulden. Voor de au tomatische wenkbrauwenpincet moet 16,95 gulden op de toon bank worden gelegd. Het nagelgereed schap is gemaakt van een harde kwaliteit staal die een leven lang meegaat. TRIP klachten, heren?' Heer Bommel slaakte een uitroep, die enigszins gesmoord in het hout werk bleef steken. De bediende Joost echter werd niet gehinderd door een dergelijke omlijsting. „Het is treurig, met uw welnemen!" sprak hij. „Die schurk daar beneden heeft ons bei den hetzelfde schilderij verkocht. En hij heeft zich niet ontzien heer Oli vier te encadreren, als ik mij zo mag uitdrukken." „Juist", mompelde de commissaris. „Misselijke overtredin gen! Ik had deze zaak al enige tijd in de gaten. Er worden de laatste tijd Tom Poes en de Niks vervalsingen in omloop gebracht - en het lijkt me, dat het spoor hierheen loopt. Ik ga de kunsthandelaar S. ar resteren en voorgeleiden." „Een heel goed idee", zei heer Bommel, die zich inmiddels uit de schildering be vrijd had. „Maar wat gebeurt er dan met het schilderstukje, dat ik van de schurk gekocht heb?" „Ik heb het ook gekocht, als u mij toestaat!" riep Joost op de achtergrond. „Ik heb het nodig om te vernietigen." „Dat schil derstuk zal ik in beslag nemen als be wijsmateriaal", besloot de ambte naar - en hij daalde het trapje af. Aanzeggen Knipogen Rugvin Beeld Kous Ruien Eikeimuis Loens Savooiekool Emigrante Milaan Schraal Flesns Motto Signaal Fonograaf Naaste Snel Geluk Ongezien Stavast Hinder Planeet Sullig Hoeveel Pluis Totaal Iedereen Poelier Troetelnaam Kippevel Rekest Tronk Knekel Retort Uboot OPGAVE OPLOSSING WOORDZOEKER In deze mengelmoes van letters zijn al de onderstaande woorden verstopt. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omgekeerd of schuin. Enkele let ters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De res terende letters vormen dan regel voor regel van boven naar bene den gelezen de oplossing van de ze puzzel. CITAAT Horizontaal: 1. baron; 2. piket; 3. tamtam; 4. zeker; 5. satijn; 6. polis; 7. ma niok; 8. morel; 9. bizar; 10. toom; 11. viool; 12. baai; 13. di eet; 14. raam. Het citaat is van Dr. Thomas Ful ler: „Zelfs de onschuld heeft dikwijls een masker van node". Commissaris Bulle Bas passeerde op zijn ronde die morgen het onderstuk waarin de kunsthandelaar Super zijn nering dreef. Uit het pand stegen wanordelijke geluiden op en de poli tiechef hield onwillekeurig de pas wat in. Zodoende was hij er getuige van dat de deur werd open gebonkt en dat er temidden van een stort vloed van schilderwerken twee vroe ge klanten naar buiten kwamen wan kelen. „Wat betekent dat?" vroeg de heer Bas, een bevreemde blik op de portreüijst werpend die heer Ollie om de hals droeg. „Hebt u soms HET WE DOOR JAN VISSER Nat, zacht en winderig is het parool voor dezt Deze begrippen hangen nauw samen met oce pressies die zich met grote snelheid van de 0 naar het Noordzeegebied verplaatsen. De sto maken gebruik van krachtige westelijke hoog Naarmate de week vordert, zakt de westelijke stroom naar lagere breedten ten zuiden van o Deze ontwikkeling houdt automatisch in dat eveneens een zuidelijker traject nemen. Qua weerbeeld zal er ogenschijnlijk niet veel ren, de onbestendigheid duurt voort. In het te tuurniveau komt echter wel enige verandering re luchtmassa's boven het noordelijk deel var aan en Scandinavië dringen naar het zuiden drukken het kwik in onze streken naar waarde streeks 5 graden. Tevens neemt de kans op vaste neerslag, hag sneeuw, toe. Fronten van een diepe stormdep IJsland, kerndruk 955 hPa, veroorzaken vana regen en langs de kust staat een harde tot sto ge zuidwest tot westenwind. Morgen luwt de wind iets maar aan de kust bl kracht 5 of 6 staan. Verder kan er een enkele maar de zon komt er aanvankelijk ook aan te dens de middaguren wordt de bewolking dikk vooral 's avonds gaat het opnieuw regenen. De temperaturen bereiken tijdens de avondur hoogste waarden. In van origine subtropische massa's is het dan 9 a 10 graden. Het afgelopen weekeinde werd gekenmerkt di zacht weer. Zaterdagochtend moest er echter gekrabd worden en lag er op slootjes een nieu je van een centimeter. In de nacht van vrijdag dag had het namelijk licht gevroren. Overdag' geregeld zon (het meest in Zuid Holland) en s temperatuur tot rond 8 graden. Vlak aan zee v minder zacht (Bloemendaal aan Zee 5,6 graat ren werd het 's middags regenachtig en winde wel zacht: Schiphol 10,0 graad. E U KNMI Weersvooruitzicht Geldig toten met maandag. Noorwegen: Vandaag in het noorden enkele opklaringen. Verder veel bewolking, veel wind en enkele regen- of sneeuwbuien. Middagtem- peratuur uiteenlopend van plus 5 graden langs de zuidwestkust tot min 10 graden in het noordoos ten. Zweden: Wolkenvelden en van tijd tot tijd sneeuw, in het zui den ook regen. In Lapland eerst nog een stuk droger. In het noorden strenge vorst, ten zuiden van de grote meren maxima rond plus 4 graden. Denemarken: Aan de bewolkte en win derige kant en af en toe regen. Middagtempera- tuur ongeveer 4 graden. Engeland, Schotland, Wales en Ierland: Wisselvallig met veel wolken, soms ook een opklaring. Vooral vandaag veel wind en regen en ook morgen later op de dag weer regen. Maxima ongeveer 11 gra den, in Schotland rond 8 graden. België en Luxemburg: Vandaag regenachtig, morgen eerst droog, maar later opnieuw regen. Maxi ma ongeveer 9 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: In de nacht en ochtend eerst nog kans op mist. Verder van het noordwesten uit 'bewolking, gevolgd door regen. Op de toppen in de Jura later kans op sneeuw. Middagtemperatuur ongeveer 9 graden. Portugal: Flink wat zon en droog. Morgen in het noordwesten wolkenvelden en mogelijk wat regen. Middagtemperatuur iets landinwaarts bijna 20 graden. Madeira: Geregeld zon en eerst nog kans op een bui. Maximumtemperatuur ongeveer 18 graden. Spanje: Droog en overwegend zonnig. In het noordwesten morgen wolkenvelden en mogelijk wat regen of motregen. Mid dagtemperatuur morgen ongeveer 15 graden, in het zuiden nog iets warmer. Canarische Eilanden: Langzamerhand steeds meer perioden met zon, eerst nog kleine kans op een bui. Maxima ongeveer 23 graden. Marokko: Westkust: Eerst nog wisselend bewolkt en enkele buien, mogelijk met onweer en flink wat neerslag. Morgen steeds meer zon en droog. Middagtemperatuur tussen de 20 en 25 graden. Tunesië: Steeds meer zon en droog. Middagtem peratuur oplopend naar bijna 20 gra- Zuid-Frankrijk: Rustig weer met flinke zonnige perio den. In de nacht en ochtend kans op mist. Morgen van het noorden uit ook enkele wolkenvelden maar waarschijn lijk droog. Middagtemperatuur meest tussen de 10 en 15 graden. Mallorca en Ibiza: Zonnig en droog. Middagtemperatuur ongeveer 18 graden. Italië: Flinke zonnige perioden en droog. Langs de westkust misschien wat meer wolken en in de Po-vlakte kans op mist. Mid dagtemperatuur meest tussen 10 en 15 graden. Corsica en Sardinië: Flink wat zon en droog. Middagtempera tuur ongeveer 16 graden. Malta: Veel zon en droog. Middagtemperatuur ongeveer 18 graden. Griekenland en Kreta: Perioden met zon en droog. Hogere tem peratuur met op morgen maxima van on geveer 15 graden. Turkije en Cyprus: Kusten: droog en steeds meer zon. Mid dagtemperatuur oplopend en op morgen ongeveer 15 graden. Duitsland: Vandaag in het noorden wolken, wind en wat regen, naar het zuiden toe waar schijnlijk droog en geregeld zon. Wel kans op mist. Morgen aan de bewolkte kant en van het noorden uit af en toe re gen. Middagtemperatuur ongeveer 9 graden. Zwitserland: Vandaag vrij zonnig, morgen van het noorden uit wolken, maar weinig of geen sneeuw. Maxima tegen de 10 graden Temperatuur op 2000 meter morgen dalend naar min 3 graden. Oostenrijk: Perioden met zon en droog. Morgen in het westen en noorden bmnendrijvende wolken en kans op wat lichte sneeuw. t R O P Middagtemperatuur oi Op 2000 meter morge Polen: Vooral in het noorden af en toe regen, kleii sneeuw. Naar het zuil kans op zon. Middagt veer 5 graden. Tsjechië en Slowakije: Vandaag droog met mist, maar soms ook wolkt en vooral in Tsji gen. Middagtemperati graden. Hongarije: Rustig en droog, maar mist. Overdag nu en d< het noorden meer wol peratuur ongeveer 5 gn DINSDAG 11 FEBRUARI! Zon- en maanstanden Zon op 08.03 Z Maan op 09.47 N Waterstand IJmuiden Hoog 06.09 18 26 Laag 03.53» 14.10 Weerrapporten 09 februt station weer Amsterdam zwaar bew nl De Bilt regen Deelen met ontv Eelde regen Eindhoven Den Helder Rotterdam zwaar bew. Vlissingen z«! Maastricht halt bew Aberdeen half bew. L"»' Barcelona halt bew. licht bew. onbew. wil Iichl bew. z»i onbew. Wil Dublin halfbew. Frankfurt Genève Helsinki Innsbruck onbew. Istanbul licht bew. n2_ Klagenfurt onbew. Kopenhagen motregen wS halfbew. z5 Luxemburg onbew. Madrid licht bew. Malaga half bew Mallorca Malta halfbew n3 zwaar bew. n3 Munchen Nice licht bew nt Oslo half bew. onbew z2 Praag zwaarbew Split nl Stockholm z4 Warschau zwaar bew Wenen halfbew. zi Zünch licht bew Bangkok Buenos Aires zwaar bew Casablanca zwaar bew. Johannesburg halfbew. Los Angeles licht bew New Orleans regen New York half bew ni Tel Aviv "A Tokyo half bew nn.J Toronto onbew. licht bew Vancouver half bew

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 20