;>V Leiderdorp wil 'iet blijven tobben anaïden grijpt atste strohalm Winst Pernix op koploper Sport Ascrum kan spel van DIOK niet ontregelen asshoppers kan Den Helder één helft bijbenen Zege voor Joke Kleijweg «r Kuipers ift trainer Pernix I JDAG 10 FEBRUAR11997 0ei)RP WILLEM SI bities van BV Leiderdorp ?c*e niet uit de lucht vallen. S(ty> staat al jaren bekend ^(uitstekende jeugdoplei- zag de talenten die borbraken, naar andere h&rtrekken. tebgevaar bestaat nu weer. n ftske van der Voort, Mar- ion|euwveen en Irene van '•"fel Wrdagavond in de Leiderdorpse sportzaal Op 1 De jeugd van Basketbalvereniging Leiderdorp ^Tiet gespeeld en de tribunes stromen leeg, een half wint het eerste vrouwenteam voor een handvol ne&mwers van Jolly Jumpers; basketbal in de grauwe tefnmoot van de eredivisie. Maar als het aan de Lei- rnIPse duurt dat laatste niet lang meer. „We divj niet blijven tobben op de achtste of tiende plaats", Mbach Joris Zandbergen. beeld door Den Helder. Nu is het voordeel dat dat een uit hoek is. Maar als er een sterke club in Amsterdam zou spelen, dan zou ik het niet weten", stelt Wals. Tegen Jolly Jumpers blijkt in derdaad dat de Leiderdorpse jeugd het niveau aankan. Rens- ke van der Voort en Marlous Nieuwveen krijgen ruime speel tijd, Irene van den Burg blijft aan de kant omdat zij het maxi male aantal invalbeurten dreigt te overschrijden. Zij mag mor genavond tegen BV Lisse aan treden. Vooral Van der Voort maakt indruk tegen de tegen stander uit Tubbergen. Ook Zandbergen is overtuigd van haar talent. „Als ze beter leert schieten, wordt het de beste speelster van Nederland. Behalve Van der Voort spelen Marianne Schuit (in de eerste helft) en Simone van Meurs (in de tweede helft) een sterke wed strijd. Het tegenspel van Jolly Jumpers imponeert echter geen moment. Na een kwartier heeft de ploeg die als titelkandidaat aan de competitie begon (maar intussen de internationals Allers en Berends kwijt is), slechts elf punten op het bord staan. Na een 30-23 ruststand houdt Leiderdorp vrijwel de gehele tweede helft een marge van tien punten intact. Jolly Jumpers komt heel even terug tot zes ;g heeft de vereniging ta- :t^in huis, die het niveau ?e,i' eredivisie' al spoedig kli, te ontgroeien. „Als je wil houden, moet K%op. Voor hun maakt het uit of je nummer ne- *%ummer drie van de ere- Nfie ambities waar te ma- de Stichting Basketbal- e tering Leiderdorp (SBL) Njlfieuw leven ingeblazen. c iuiisatie bestaat al sinds k)en was het doel om het l^nbasketbal een injectie Nu richt de stichting ij het vrouwenbasketbal, is om sponsors bin- twlhalen en om de vereni- getet op te zadelen met de ële risico's", vertelt Wals, penningmeester «BL. gaiffiikt dat een hogere po- gsii 'de ranglijst jeugdspeel- nain hinden. „Er wordt heir erf ze getrokken, bijvoor- punten. Maar ais de irritatie over de arbitrage toeneemt en de foutenlast bij de Tubbergse ploeg stijgt, loopt Leiderdorp simpel naar een 70-55 eind stand. Coach Richard Steggink van Jolly Jumpers had eigenlijk al rekening gehouden met een ne derlaag van z'n ploeg. „Vorige week wonnen we van koploper Lieshout. Voor ons was het een beetje 'the day after', het was moeilijk om het team te motive ren." Steggink heeft een niet al te hoge pet op van Leiderdorp. „In deze kleine zaal winnen ze hun wedstrijden, maar uit heeft de ploeg weinig in te brengen." Leiderdorp-coach Joris Zand bergen denkt daar toch net iets anders over. „Uit verloren we van Jolly Jumpers met zeven punten verschil en toen speel den hun internationals nog mee. Zo groot zijn de verschil len niet. Ik had eigenlijk wel verwacht dat we vandaag zou den winnen." De komende tijd gaat de Lei derdorpse club op zoek naar versterking voor het volgend seizoen. „Marianne Schuit en Caroline van der Salm stoppen ermee. We kunnen volgend jaar niet met vier senioren de eredi visie in en de ploeg aanvullen met jeugd, zeker niet als we wat hoger op die ranglijst willen ko men", meent Zandbergen. Dat dat laatste mogelijk is, daarvan is de Leiderdorpse coach over tuigd. „Met een goede jeugdop leiding en een beetje geld, kan je in de top van de eredivisie meedoen." Meurs 15. Schuit 15, Van der Voort 14. Renske van der Voort heeft balbezit namens Leiderdorp. CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071-5356463 klaring voor. „Met de veran derende regels van de line- out wil ik precies kunnen la ten zien wat er bij ons mis gaat. Het heeft allemaal te maken met het omhoog liften van de spelers. Tijdens een training kan ik wel zeggen waar het mis gaat, maar nu kunnen ze het zelf zien. Met de lange mensen die we in de lijn hebben moet uiteindelijk iedere line-out door ons ge wonnen worden." Alleen gooide de straffe wind in de ontmoeting met de Amsterdamse studenten roet in het eten. Meerdere ke ren verdween het ovaal in de verkeerde handen, waardoor DIOK het zichzelf moeilijk maakte. Na een kwartier spe len veerde het publiek van de banken om een fraaie try van nieuwbakken vader Steve Smith te begroeten. Gottfried Bos converteerde 7-0. DIOK was veel sterker en voerde de pressie op maar zag door on zorgvuldig spel de kansen verloren gaan. Vanuit een voorwaartsenaanval lukte het Perry Noordermeer de bal over de lijn te brengen en weer was Bos zuiver met de conversie. 14-0. Een penalty kick op slag van rust bracht Ascrum de eerste drie pun ten. In de tweede rondgang bleef DIOK goed bij de les. Eerst schopte Bos een straf- kick door de palen om vervol gens een try van Thomas Su- ring te converteren, 24-3. Met nog tien minuten op de klok maakte Marcel van Loon, na een slepende knieblessure, zijn lang verwachte rentree in de Leidse hoofdmacht. Ascrum kwam niet verder dan nog een penaltykick, waarmee de eindstand op 24- 6 werd bepaald. foto dick hocewoning Vanwege de onbespeelbaar heid van het veld in Amster dam werd de rugbyontmoe- ting tussen Ascrum en DIOK in Leiden afgewerkt. In een matige wedstrijd, waarin As crum er alles aan deed om DIOK uit het spelritme te krij gen, wonnen de Leidenaars uiteindelijk met 24-6. Een stormachtige periode ging vooraf aan het weekein de. Na veel vijven en zessen kwam twee weken geleden vanuit Bussum een persbe richt van de Nederlandse Rugby Bond met verrassende indeling van de play-off pou les in de ereklasse. Een A- poule van vijf en een B-poule van zeven clubs met daarbij Ascrum en RC Hilversum. Ruzie over het aantal behaal de wedstrijdpunten van As crum en RC Hilversum leidde na beraad tot deze beslissing van het bondsbestuur. Ge steund door HRC en DSR-C vocht Ascrum de eerder ge dane uitspraak met succes aan bij de meervoudige ka mer van de Arbitrage Tucht Commissie. Het resultaat van dit alles was dat de Amster damse studenten hun wed strijden in de A-poule moch ten spelen. En direct konden zij hun mouwen opstropen, want door deze uitspraak wachtte in Leiden de con frontatie met regerend lands kampioen DIOK. Gewapend met een video camera liep DIOK-coach Theo Snijders langs de zijlijn. Telkens als het spel met een line-out hervat werd, werd de camera aangezet en werden de acties nauwkeurig vastge legd. De Haagse oefenmees- ter had daar een goede ver- l'RALJORIS ZANDBERGEN eDjRKER iei insketbalsters van DVZ/Grasshoppers slechts één helft in het spoor van letam pioen Den Helder blijven. In de :bst ad werd het 93-35 voor de thuis- d< iwwel het verschil uiteindelijk fors op- Grasshoppers het Den Helder voor zardig moeilijk maken. In de tweede het Katwijkse verzet snel gebroken te^ thuisploeg, onder leiding van inter- al Maret Lutterman (33 pt.), met begon te schieten. Binnen enkele was het verschil opgelopen tot bo- twintig punten en kon Grasshop- cibach Martin Hoekstra al zijn 'wissel- st5 speeltijd gunnen. j DVZ/Grasshoppers: Van Kooten 8, ■f7, Doets 7. ieclasseerde in Eist thuisploeg Veth Unlimited met 46-72. Vanaf het begin speelden de Noordwijkers een goede aanval tegen de zoneverdediging van de thuisclub. Ook na rust(24-38) bleef MSV de rebound duels winnen en gaf het de tegenstander door een goede teamverdediging geen kans om de wedstrijd open te breken. BV Lisse verloor met 68-48 de uitwedstrijd tegen BC Lieshout. Na de afgang van Lies hout tegen Jolly Jumpers en het matige spel tegen Grasshoppers hoopte coach Hans van Vegten stilletjes op een wonder. Na de spel hervatting (37-33) was het echter snel met de Lisse-Ulusies gedaan en zette de thuis club het duel naar zijn hand. Scores BV Lisse: M. Droogh 15, Hettema 11, Van de Heuvel 11. De junioren van DVZ/Grasshoppers kwa men opnieuw net te kort tegen Prisma Col lege. De Katwijksen moesten na verlenging buigen met 60-62. Een slechte eerste helft werd na rust (23-39) volledig goedgemaakt: 53-53. In de verlenging beschikten de Utrechtse bezoekers over meer inhoud dan de thuisploeg. Scores DVZ/Grasshoppers: Buis 22, Guyt 14. De meisjes junioren van BV Leiderdorp wormen in Vlissingen met 72-46. Slechts na de rust(30-36) kon de koploper zijn onge slagen status waarmaken. Een 14-0 tussen- sprint van de bezoekers deed toen de wed strijd op slot. Scores BV Leiderdorp: Van der Voort 19, Nieuwveen 12, Van Bakkum 10. BV Lisse schoot na de rust(33-32) in aanval lend opzicht te kort en verloor met 61-44 van koploper Springfield. Hoewel de thuis club in die fase van de wedstrijd moeilijk tot scoren kon komen, werd toch een voordeli ge marge veroverd omdat LiSse tien minu ten lang tevergeefs de weg naar de basket zocht. Scores BV Lisse: Bader 17. ATLETIEK WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER In het kleine wereldje van de wedstrijdatletiek hoeft Joke Kleijweg maar weinig extra vorm te krijgen om meteen wedstrijden te winnen. De Hil- versumse atlete van Leiden At letiek toonde dat gisteren aan in de Huizense Trappenber- gloop. De marathonloopster schuift de laatste weken steeds verder op in de deelnemersvel den en in Noord-Holland was dat al weer genoeg voor het bovenste treetje op het ere- schavot. Tussen de mannen kwam ze zelfs als dertiende over streep, maar zelf was Kleijweg tevredener over de in houd. „Ik kwam in 36.50 door en kon de laatste ronde in con stant tempo volhouden. Het gaat boven verwachting goed. Ik heb eindelijk weer het ge voel dat ik recht vooruit ga." Met Hans Wubben als win naar bij de mannen was er in Huizen een dubbelslag voor re gioatleten. De Vener van AAV '36 wilde zich vorige week in de Udense Profile-cross testen, maar een griepje gooide roet in het eten. In Huizen ontbrak tegenstand, zodat hij eenvou dig met een halve minuut voorsprong kon eindigen (49.36). „Het was een onver hard parcours, met wat bocht jes en heuveltjes. Een goede voorbereiding op het NK cross over drie weken." Erica van de Bilt mocht met haar oude club AAC (Amster dam) naar Cardiff voor de Eu ropa Cup Cross voor teams. Op het slecht begaanbare par cours van zes kilometer lengte gingen veel atletes onderuit, maar Van de Bilt bleef op de 45ste stek min of meer over eind. Van de Bilt was redelijk tevreden over het resultaat. „Ik zat binnen de 2,5 minuut van de winnares. Ik was aan de finish niet eens kapot, maar ik kon niet harder vanwege de gladheid van het parcours. Het was een blubberzooi." Suzan ne Wiersema eindigde tijdens deze wedstrijd op de 90ste plaats. Op de indoorbanen waren dit weekeinde geen nationale wedstrijden zodat van de re gionale atleten alleen Chris Tamminga in actie kwam. De Alphenaar mocht meedoen met het Belgische Kampioen schap en besloot dat met winst. Twee weken voor het nationaal kampioenschap in Den Haag wipte Tamminga over 5,20, twaalf centimeter minder dan concurrent Lau rens Looije in Dortmund. In Gent was Tamminga ge tuige van de record-evenaring door hordenloper Robin Kor ving die over 60 meter 7,84 liet noteren. De atleet van AAC Amsterdam moet nog 0,1 se conde harder voor de richttijd die de atletiekunie heeft vast gesteld voor de wereldindoor kampioenschappen in Parijs. ilèaïden doet zijn uiterste rn te voorkomen dat het bestaan ontsierd degradatie. De eer- iéer in nood behaalde een Kiodige 19-14 zege op De enters. „Wij hebben van- es laatste strohalm gegre- coach Edwin ewerff realistisch vast, foij beseft ook dat er voor rsotid nog enige punten töjn. rs het reddingsplan van ijaïden is De Overkanters aan wie de fatale zeven- 'its moet worden overge- Leidenaars wisten dat jsten winnen en startten ik vol inzet. Vivian Keij- farcel Keijzer, Heiko Lo Martijn van der Meer na negen minuten voor daarna zag Heiko La- i|en doelpunt afgekeurd tl, omdat de paal werd iïn. Dit bleek een keer- Kuipers heeft voor twee jijgetekend als trainer- PernLx. De oud-spe- de Leidse korfbalclub is aan zijn eerste sei- ezig. Hij zal zich de ko- tijd ook meer gaan be nen met de coördinatie [trainingen van dq lagerte ZO kwam hij met het van de eersteklasser punt in de wedstrijd, want in plaats van 5-1 werd het nu 4-4. Inmiddels was Sandra Slinger land uitgevallen met een enkel blessure; zij moest zich laten vervangen door Sandra Kalthoff. De thuisclub zette zich echter bewonderswaardig snel over deze tegenslagen heen. Heiko Locher maakte in de eerste helft drie doelpunten die wél werden toegekend. Zijn hattrick leverde met een treffer van Kalthoff een 8-7 ruststand op. Opmerkelijk was dat drie tegengoals ont stonden uit strafworpen, want de Leidse verdediging bleek bij doorloopballenkwetsbaar. Coach Edwin Muntjewerff had deze tekortkomingen in de rust ook aan zijn spelersgroep voorgehouden: „In de eerste helft maakten wij het onszelf onnodig moeilijk door onzorg vuldig te spelen en domme fou ten te maken. Maar wij wisten dat als wij die fouten zouden voorkomen, wij zouden winnen, want De Overkanters is echt geen sterke ploeg." Zijn inschatting werd al in de eerste kwartier van de tweede helft bewaarheid. De aanval maakte zowat alle kansen af, Zodat goals van Marcel Keijzer (3), en Sandra Kalthoff, Vivian Keijzers, Ingrid Slingerland de voorsprong tot 15-8 verhoog den. Ook de verdediging zat er goed bovenop, maar zij kon echter niet voorkomen dat het 16-10 werd. Voor Muntjewerff waren deze tegentreffers aanleiding om Ar- ne Heijman in te zetten. De in valler bracht prompt het mooi ste doelpunt van de wedstrijd op zijn naam. Hij kreeg de bal vanuit de ruimte prima aange speeld door Elle Verstraelen en maakte de doorloopbal even perfect af (17-10). De resterende negen minuten waren een kwestie van ontspannen volma ken: 19-14 winst. KORFBAL MICHEL VAN GENT Martijn van der Meer van De Danaïden speelt stijlvol de bal af zonder dat zijn verdediger van De Overkanters dit kan verhinderen. foro Henk bouwman MEDEWERKER Sporting Trigon, Crescendo en Velocitas blijven in de race om de titel met nieuwe afgetekende overwinningen. TOP leed echter een dure neder laag tegen Woudenberg. Fluks heeft nog een mi nieme kans om zich te handhaven in derde klasse na de winst van DOS(W). Voor de andere clubs met degradatiezorgen was het wel een goed weekeinde, want zij behaalden allemaal punten- winst. Pernix en Tempo verschalkten allebei zelfs de koploper van hun klassen. Tijdens de eerste helft nam Sporting Trigon ge makkelijk afstand van SSS. Alfred Lambooy (6), Tim van der Horst (3) en Bianca Joustra bouwden na 2-1 tot aan de rust een 12-5 voorsprong op door optimaal te profiteren van de goede afvang. Chantal van Duyn liep in deze fase een blessure aan haar bovenbeen op na een botsing met haar tegenstandster. Zij moest de tweede helft toch meespelen, aangezien er geen goede reserves be schikbaar waren. Haar ploeggenoten hadden meer aandacht voor haar dan voor de tegenstan ders, zodat de concentratie en de voorsprong minder werden (13-16). In de laatste zes minuten brachten Tim van der Horst en Alfred Lambooy met strafworpen en Chantal van Duyn met een vrije bal alsnog 19-13 op het scorebord. TOP had tal van tactische maatregelen geno men om Woudenberg in toom te houden. De eer ste aanval begon als eerste verdediging en omge keerd en de vrouwen moesten gaan voor- en de heren achterverdedigen. Jeroen van der Wolf (2), Marion Broekhuizen en Steven Baart zorgden na twintig minuten wel voor 6-4, maar daarna scho ten de heren van Woudenberg vanaf de midden lijn alle tactiek aan flarden (10-5 rust). Ook het in zetten van de geroutineerde schutters Jan de Vroomen en Ron van der Willik hielp weinig, want zij bleven allebei steken bij één goal, zodat er vrij kansloos met 22-16 werd verloren. Pernix had alle leden en een orkestje opge trommeld om een prima ambiance te kweken voor het duel met KVA. De spelers werden door deze massale steun zodanig gemotiveerd dat zij tegen de ongeslagen koploper zeer goed speel den. Ineke van der Vegte, Sjoerd van der Kooy, Bert Vanhaelen (3), Raymond Boerman, LianTie- leman (2) en Karen Arnoldus gaven hun aanhang in 37 minuten genoeg reden tot juichen met 14 =7. Daarna begon de aanval echter te haperen onder de toenemende druk van de bezoekers. Bij 16-15 voorkwam Boerman een gelijkmaker door te scoren, waarna het nog 17-16 werd. Vlak voor tijd moest Fiks nog een punt afstaan aan OWO door een aanvechtbare strafworp. Maikel Martens kreeg deze tegen wegens herha ling van overtredingen, nadat hij de bal op zijn voet had gekregen: 14-14. De Oegstgeestenaren hadden deze wrange ontknoping gemakkelijk kunnen voorkomen als zij de kansen beter had den benut. Zij lieten aan het einde van de eerste helft hun voorsprong van 8-3 tot 7-8 (rust) slin ken en misten op 8-9 en 13-12 een strafworp. Veelzeggend is ook wel dat Theo Vreeken voor nul aan de kant ging, zodat nu Matthijs de Visser (6), Maikel Martens (3) en Carola van Tol (2) de beste schutters waren. Voor Tempo bracht de slotminuut tegen IJssel- vogels juist veel vreugde hi de vorm van een win nende treffer: 13-14. Het achttal van Bob Bergs- hoeff dankte de nipte zege aan keihard werken en aan de productiviteit van de vrouwen, die via Jo ke Boot en Margriet Lemkes vier keer scoorden. Marcel Hanegraaff, Martijn Hooijer, Ben Nikkels en invaller Ronald Drieduite zorgden na 11 -9 voor 11-13, maar het werd toch weer gelijk. Ten slotte werd Joke Boot matchwinnaar door een omdraaibal perfect af te maken. Het zag er lang naar uit dat Madjoe koploper Korbis in eigen omgeving zou kunnen verrassen. De Rijnsburgers hielden hun tegenstanders goed onder druk en dwongen daardoor tal van fouten af. Maaike Gravekamp, Andrea den Heijer en Remco van de Meeberg brachten hun club rondom de rust zelfs op een voorsprong van drie punten (4-7 en 5-8). De aanval viel in de resteren de 28 minuten echter vrijwel geheel stil, doordat iedereen op individueel succes begon te jagen. Dat leverde slechts goals op van Hanne Veldman en Van de Meeberg en een 14-10 nederlaag. Crescendo had na dertien minuten tegen Aurora reeds twee strafworpen gemist en toonde zich ook nadien niet bepaald scherp in de afwer king. Michel Vogt moest de geschorste schutter Gert-Jan Hensing vervangen en hij werd uitgere kend de enige speler van het achttal die niet zou scoren. Debby Blogg toonde zich op cruciale mo menten wel trefzeker (4-3, 5-3, 7-4 en 13-10). In de laatste vijf minuten maakten Carmen Zitman, Peter Baak en Edwin van der Kraan na 13-11 het krachtsverschil alsnog duidelijk in de score: 16- 12. Al na elf minuten stond Velocitas op 5-1 tegen Spirit door Steven de Ronde (2), Marion Smeets en Erik Spek. De eerstgenoemde verving de zieke Paul Meerburg en de laatste speelt voorlopig voor de geblesseerde Emanuel Vlagsma. De Leiderdor pers gingen na deze vlotte start nonchalant spe len, zodat het bij rust ineens 7-7 stond. Na een hartig woordje van coach Janko Breedveld werd het in de tweede helft beduidend beter verdedigd met enkel tegengoals bij 9-7 en 15-8. Steven de Ronde (5) en Erik Spek (3) droegen de meeste treffers aan voor de 17-9 overwinning.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 17