Domper in derby voor Barcelona Graafschap laat Groningen naar adem snakken Duitse clubs overtreffen Nederlandse opponents Sport Toshack v bij Deport)] TRAINER Rogiér Koordes naar Port1 MAANDAG 10 FEBRUAR11997 chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv -chef rob onderwater,; De Argentijnse keeper van de Spaanse hekkensluiter Extremadura werpt zich voor de voeten van Alfonso van Betis Sevilla. Betis won desondanks met 3-1 en is op basis van verliespun- ten Barcelona op de ranglijst voorbij. foto epa Bobby lacht, Bobby huilt. Succes is snel vergeten in voet balland, zeker als dat Spanje heet. Robson loodste FC Barcelona tot zijn opluchting donderdag in het beker toernooi langs Real Madrid, maar gisteravond vergalop peerde zijn sterrenploeg zich lelijk. En nog bij stadgenoot Espanyol ook: 2-0. BUITENLANDSVOETBAL Het was de laatste derby in het Sarria-stadion. Espanyol ver huist naar de Montjuich. Het 'afscheid' was gedenkwaardig. De doelpunten kwamen op naam van de Roemeen Florian Raducioiu, beide uit een straf schop. De eerste, al na dertien minuten, was erg dubieus. Scheidsrechter Megia Davila zag als een van de zeer weini gen hands van Couto. De twee de, na rust, was terecht. Barcelona speelde vanaf de 21ste minuut met tien man, omdat Figo toen al z'n tweede gele kaart kreeg. Trainer, spelers en bestuur deden begrijpelijk hun beklag over de zwakke lei ding. Dat deed geen afbreuk aan het verdienstelijke werk van Espanyol. Door de nederlaag is Barcelona nu acht punten ach terop geraakt bij koploper Real Madrid. Real kwam na zes minuten in de uitwedstrijd tegen degrada tiekandidaat Hercules Alicante met 1-0 achter, Alfaro scoorde. Door treffers van Mijatovic en uitblinker Seedorf zette de lijst aanvoerder die achterstand bin nen een kwartier om in een voorsprong. Voor de rust werd het nog 2-2, door Miljanovic. In de tweede helft maakte Raul het winnende doelpunt voor de Ko ninklijke. Atletico Madrid, volgende maand tegenstander van Ajax in de kwartfinales van de Cham pions League, won met 4-1 van Compostela. Ook in deze wed strijd was de eerste treffer niet van Madrileense makelij. Mauro profiteerde na een klein half uur van een misverstand tussen Santi en doelman Moli na. Daarna had Atletico geen moeite met de ploeg van ex- NEC'er Viedma. Caminero en de Tsjech Bejbl voor de rust en tweemaal de Argentijn Esnaider erna zorgden voor een ruime marge. Betis Sevilla, na Real en Bar celona derde op de ranglijst, versloeg nummer laatst Extre madura met 3-1. Oud-ajacied Finidi maakte de 2-0. De streek- derby tussen Deportivo La Co- runa en Celta de Vigo eindigde in 2-2. De Brazilianen Rivaldo en Renaldo scoorden voor de thuisclub, de Rus Mostovoj twee keer voor de bezoekers. België Moeskroen heeft zaterdag de zegereeks in de Belgische com petitie een vervolg gegeven. In de 22ste speelronde werd FC Antwerp in eigen stadion .met 2- 1 verslagen. Daar de achtervol gers Club Brugge en Lierse SK eveneens tot winst kwamen, veranderde er niets aan de kop van de ranglijst. Moeskroen be hield drie punten voorsprong op Brugge, Lierse moet een punt meer goed maken. An- derlecht werd vierde door de overwinning, gisteren, bij hek kensluiter Cercle Brugge (0-3). De doelpunten kwamen op naam van Doll, Versavel en Ba- bayaro. Brugge was vrijdag al de bete re ploeg gebleken in de uitwed strijd tegen Standard Luik (3-1), Lierse won zaterdag op eigen veld met 4-2 van KV Mechelen. Moeskroen leidde bij de rust door treffers van Verspaille en Mbo Mpenza met 2-0. In de tweede helft deed FC Antwerp verwoede pogingen ten minste een gelijkspel te redden. Meer dan een doelpunt van Da Silva leverde het enorme overwicht van de thuisclub niet op. Schotland Glasgow Rangers heeft de voor sprong van zeven punten op ri vaal Celtic in ere hersteld. De koploper won zaterdag de uit wedstrijd tegen Dunfermline met 3-0. De Schot Durie, de Duitser Albertz en de Deen Laudrup maakten de doelpun ten. Motherwell en Aberdeen be ëindigden hun onderlinge duel met tien spelers, acht minuten voor tijd werden Sullivan (Mo therwell) en Windass (Aber deen) van het veld gestuurd. Ook de score bleef in even wicht, 2-2. 3-1, Gent-Lommei 2-1, Harel, 0, Lierse-Mechelen 4-2, R;, 0-1, St-Truiden-Charleroi 2-cN derlecht 0-3. Stand aan kop 22-46, Brugge 22-43, derlecht 21-38, Harelbeke dard 22-35, Antwerp 22-35 32 f1 Helder leidt Benfica naar winst ussabon Benfica heeft zaterdag eindelijk de negatieve preseta- tiecurve kunnen doorbreken. Na vier wedstrijden zonder over winning versloeg de ploeg Gil Vincente met 1 -0. Leidenaar Glenn Helder gaf tien minuten voor tijd de beslissende pass waaruit de Zweed Pringle het enige doelpunt maakte. Door het gelijkspel van Sporting Lissabon bij Farense (0-0) kan Benfica zich weer mengen in de strijd om de tweede plaats. Sporting heeft 38 punten uit 19 wedstrijden. Benfica volgt op één punt. Koploper Porto breidde met een 2-0 overwinning op Leiria de voorsprong uit. De formatie voert de ranglijst aan met 53 punten uit 19 wedstrijden en is met een marge van vijftien punten wel haast zeker van de titel. Bart;a voelt voor afscheidsduel Koeman Rotterdam In principe is Barcelona bereid voor de afscheids- wedstrijd van Ronald Koeman naar Rotterdam te komen. De de finitieve toezegging van de club is nog niet binnen bij Feye- noord. Bar<;a neemt de beslissing pas als de competitie-indeling voor het nieuwe seizoen bekend is. Koeman, jarenlang steun en toeverlaat van de Catalaanse club, is bezig aan zijn tweede en laatste seizoen bij Feyenoord. Het afscheidsduel staat gepland voor 10 augustus. De speler heeft zelf te kennen gegeven graag met zijn huidige tegen zijn oude club te willen spelen. Koemans plannen voor na zijn loopbaan zijn nog niet helemaal bekend. De kans is groot dat hij als een soort van stagiair bondscoach Hiddink gaat assisteren bij de trainingen van het Nederlands elf tal. Koeman speelde zelf 78 keer voor Oranje. Premier League aast op miljoenen londen De Engelse Premier League staat op het punt een re cordcontract af te sluiten over de televisierechten voor de bui tenlandse markt. Volgens directeur Rick Parry kunnen de clubs met de nieuwe overeenkomst het viervoudige aan inkomsten te gemoet zien: ongeveer zestig miljoen gulden. Dat betekent voor elke club drie miljoen gulden. Momenteel is dat 810.000 gulden. De Engelse krant The Independent on Sunday onthulde het aan staande supercontract, dat een aanvulling is op de overeen komst die is gesloten voor uitzendingen voor de binnenlandse markt. Die rechten zijn in juni al verkocht aan BSkyB voor een totaalbedrag van 1,7 miljard gulden. Taktische missers Westerhof breken Oosterparkers op Belenenses-Braga 1-2, Benfly 1-0, Espmho-Boavista 0-0,1^ 2, Maritimo-Salgueiros 3-1, ?.;»p 0, Rio Ave-Amadora 2-0, Fari. 0-0, Guimaraes-Setubal 3r! kop: Porto 19-53, Sporting lpd 19-37, Braga 19-30, Am^li Guimaraes 19-28, Espinho lSjp, Dundee U.-Hibernian 0-0, Du-?r gers 0-3, Hearts-Kilmarnock;©? well-Aberdeen 2-2. Stand aaiHi gers 26-64, Celtic 26-57, 0, 43, Hearts 26-37, Aberdeen ferml. 26-32. Ij -d Sociedad-Valencia 0-1, AtllL, postela 4-1, Vallecano-Bilbao vo-Celta 2-2, Espanyol-Barce VC cante-R. Madrid 2-3, Santandeiij Betis-Extremadur 3-1, Oviec' 1-1, Zaragoza-Sevilla 2-1, Te7.' nes 2-0. Stand aan kop: R. Maf Barcelona 23-47, Betis 22-4:-jP 23-40, Sociedad 23-40, At1 Kocaeli-Besiktas 0-0, Sari^g, Bursa-Ankaragucu 2-1, Oarj; tep 1-1, Fenerbahce-Galatasa, clerb.-Samsun 3-1, lstanbul-;gj Antalya-Van 1-0. Stand aankop 21-47, Fenerbahce 21-47, Er i 43, Trabzon 21-43, Bursa 21P tep 21-37. |t Athinaikos-Panathin. 0-2, a5'_ 0-1, Edessaikos-Aris 1-0, Ka, kos 1-0, Olympiakos-Hell Panahaiki-lonikos 2-1. PAOK lp 0, Xanthi-Kastoria 6-0 Staiït Olympiakos 20-48, Panathin r 20-42, OFI Kreta 20-37, K;.T Panaliakos 20-30, PAOK 20-2^ VRIENDSch Leverkusen (Dui). Leverkuseuf 1). 35 Kirsten 1-0, 44 Jonk F sten 2-1, 83. Reyna 3-1. jj Ahlen (Dui). Schalke 04-RodaL, 4. Max 1-0, 45. Sibon 1-1, Emmen. Emmen-AZ 1-2 11-litl! 1-0, 44. Huiberts 1-1, 67 Bi-jn Arminia Bielefeld (Dui)-Spalif1 27. Van der Laan 0-1, 45. Resli Katwijk. Quick Boys-FC Utrecu Doelpunten FC Utrecht: Hernat" enWitschge. Pereira. Oefeninterland: Colcf kije 1-0 (0-0). 52. Asprilla 1-OL Rome. Driehoekstoernooi: (wel Borussia Mönchengladbach I stand: 1. AS Roma, 2. Ajax,M Mönchengladbach. la coruna efe Welshman John Tosha. gestapt als trainer vanjj? vo la Coruna. Voorzitter' ro maakte gisteravond? dat een akkoord is ber de ontbinding van heil met de oefenmeesterif juni liep. Toshack gas stuur donderdag te kef4 te willen. Een onpartijr de bemiddelde daarlr tent Corral volgt zijn B| voorlopig op. PSV bij Leverkusen met 3-1 onderuit De Duitse voetbalclubs zijn de winterstop beter doorgekomen dan de Nederlandse. De con clusie zou getrokken kunnen worden na het afgelopen weekeinde, waarin onder meer PSV met 3-1 verloor bij Lever kusen. De Eindhovenaren speelden zaterdag de eerste helft in de sterkste opstelling, met Water reus, Vampeta, Stam, Valckx, Numan, Vink, Jonk, Stinga, Marcelo, Nilis en Zenden. ïfir- sten zette de Duitsers in de 35ste minuut op voorsprong, maar Jonk maakte in de 45ste minuut gelijk, met een fraaie boogbal over doelman Heynen. Na de pauze kwamen Van der Weerden, Faber, Van der Doelen en Rommedahl in het veld voor respectievelijk Vam peta, Valckx, Vink en Marcelo. Het ging aanmerkelijk minder. Opnieuw Kirsten maakte in de 53ste minuut een doelpunt: 2- 1. In de slotfase bepaalde Reyna de eindstand op 3 -1 Sparta en Arminia Bielefeld, waar de Nederlanders Silooy en Maas spelen, oefenden te gen elkaar als gevolg van de mislukte transfer van Gerard de Nooijer naar de Duitse club. De centrale verdediger tekende volgens Arminia vorig jaar een contract, maar hij bestreed dat. Na maandenlang soebatten kwamen de partijen tot een ak koord, incluis een vriend schappelijke wedstrijd. Van der Laan maakte in de 27-8 nuut de treffer voor def damse club, waarna R^a paar seconden voor rui1 maakte. ti Roda JC trof in Ahlen duel met Schalke 04 drT bekenden: ex-trainer) Stevens en de ex-speleii de Koek en Marco vari dalem. Voor 4.000 tos wers waren de Duitser» de strijd om de UEF.! Roda ook al hadden uiöl keld, beter. Al in de vit# nuut maakte Max 1-0.; kopbal zette Sibon in dt minuut van de eerste ij- partijen op gelijke hoofp ke besliste in de 58ste i de wedstrijd in het van Schalke. Wilfried Elzinga naar Emmen Wilfried Elzinga (27) speelt vol gend seizoen voor Emmen. De verdediger van FC Twente kwam een contract overeen voor drie jaar. Hij was transfer vrij. Elzinga kon voor twee jaar bijtekenen in Enschede, maar koos voor Emmen. Hij speelde twaalf jaar voor FC Twente. De laatste seizoe nen was hij echter vaak gebles seerd. Onder trainer Meyer had de Tukker geen basisplaats. Elzinga is de vijfde speler die de club verlaat. Ellerman en Nijhof zijn al overgestapt naar NEC, Bruggink en Bosvelt ver kassen aan het einde van het seizoen naar respectievelijk PSV en Feyenoord. Fusieclub Voorschoten '97 zoekt een n voor de C-jeugd Inl. en sollicitaties bij: B. v. Dijken, Het Wedde 81, Voorschoten. Tel. 071-5310180. velsen gpd Rogiér Koordes gaat naar Port Vale. De 24-jarige voetballeSj star tekende gisteren een contract dat hem voor tweeël aan de Engelse eerste-divisieclub bindt. De Velsense eersf nist ontvangt 150.000 gulden voor de middenvelder uit^ Port Vale heeft met Koordes drie Nederlanders onder cor^j andere twee zijn doelman Arjan van Heusden en verdey. maine Holwijn. Segers start vandaag verdediging londen Hans Segers, de voormalige keeper van Wimbledon, begint vandaag voor het Winchester Crown Court aan zijn ver dediging in de zaak waarin hij wordt beschuldigd van het verko pen van wedstrijden. Segers (35) en twee andere voetbalsterren, Bruce Grobbelaar en John Fashanu, worden ervan verdacht in samenwerking met een oosters goksyndicaat wedstrijden in de Premier League te hebben vervalst. Het proces gaat de 18de dag in en zal waarschijnlijk nog twee weken duren voordat een jury uitspraak doet. De eveneens beschuldigde Maleisische zaken man Heng Suan Lim ontkende tijdens een eerdere zitting iets met het verkopen van wedstrijden te maken te hebben gehad. Ook Fashanu heeft voor de rechter een verklaring afgelegd en eveneens gezegd onschuldig te zijn. Boksic wil Tapie in de bak bezoeken rome» De Kroaat Alen Boksic wil Bernard Tapie bezoeken in de gevangenis. De voormalige aanvaller van Olympique Marseille heeft dit gezegd in de Italiaanse krant Tuttosport. „Ik vind het jammer dat mijn voormalige baas vastzit, maar we wisten dat het zo zou eindigen", vertelde de voetballer van Juventus. „Ik heb een goede relatie met Tapie en hij heeft mij goed behandeld bij Olympique. Daarom wil ik hem graag in de gevangenis op zoeken." Tapie zit sinds vorige week een celstraf van acht maan den uit in een gevangenis in Parijs. De oud-voorzitter van Olym pique werd veroordeeld wegens betrokkenheid bij een omkoop schandaal rond de wedstrijd tussen Valenciennes en zijn club in 1993. Perugia ontfermt zich over Ethiopiërs perucia Perugia, de Italiaanse club van Michel Kreek, heeft zich ontfermd over tien spelers uit het nationale elftal van Ethiopië. De voetballers hebben vorige maand op hun reis naar Marokko politiek asiel gevraagd in Rome. Voorzitter Luciana Gaucci heeft gezegd dat de spelers zich op kosten van Perugia in conditie kunnen houden. Bovendien wil hij een advocaat beschikbaar stellen om de Ethiopiërs te helpen met de asielaanvraag. „Ik doe dit uit solidariteit. Sport is dat ook", vertelde Gaucci. FC Groningen groef tegen De Graafschap zijn eigen graf. Trai ner Hans Westerhof had een veel te risicovolle speelwijze uit gedokterd en dat brak zijn ploeg op. De Doetinchemse aanval lers Viscaal en Ibrahim waren een plaag voor de Groninger verdediging. Resultaat: 4-2 voor de 'Superboeren' De manier waarop FC Gronin gen meende De Graafschap te moeten bestrijden was vragen om moeilijkheden. Die kreeg het dan ook. Meer dan de ploeg van Westerhof lief was. Veel meer, want de eerste competi tiewedstrijd na de winterstop draaide uit op een nederlaag. En dat was een geweldige dom per voor de Groninger spelers èn toeschouwers. Groningen nam onverant woord veel risico tegen de elf uit Doetinchem en tekende daar mee zijn eigen doodvonnis. Eric Viscaal en Ali Ibrahim zijn geen aanvallers om één tegen één te gen te kunnen spelen, daarvoor zijn zij veel te gevaarlijk, maar FC Groningen deed het wel. Zelfs toen de ploeg voor de tweede keer een voorsprong had genomen - Arjan Blaauw schoot na tien minuten in de tweede helft via Jan Vreman raak - besloot Westerhof nog niet om in te grijpen. In plaats van aan de handrem te trekken en voor meer zeker heid te kiezen door Erwin Koe man als slot op de deur achter de verdediging te posteren, liet hij FC Groningen voluit op de aanval spelen en dat was een kostbare taktische misser. Te meer omdat Raymond Atteveld en Roël Liefden er al bij herha ling blijk van hadden gegeven geen vat te hebben op het aalgladde koppel Viscaal en Ibrahim, van wie voortdurend dreiging uitging. Door de speel wijze waarvoor Westerhof had geopteerd was Groningen - De Graafschap weliswaar een le vendige en ook aantrekkelijke wedstrijd, maar ze getuigde eveneens van een overschatting van de eigen mogelijkheden. FC Groningen verkeert bovendien niet in de positie zich op die manier op te stellen. Groningen was weliswaar de meeste tijd op de speelhelft van De Graafschap te vinden, maar verreweg de meeste en ook de beste kansen waren voor de Doetinchemmers. Tien keer kwamen zij in uitzichtrijke posi tie voor Patrick Lodewijks, ter wijl Ron Olyslager, de doelman van De Graafschap, vier maal ernstig in verlegenheid werd ge bracht. Op basis van het aantal kansen viel op de overwinning van De Graafschap dan ook niets af te dingen en op basis van het vertoonde spel eigenlijk evenmin, want de Doetinchem mers voetbalden volwassener en zeker realistischer. Toch nam FC Groningen, dat halsstarrig door het volle cen trum op jacht ging naar succes, tot twee keer toe een voor sprong. Eerst door een prachti ge tegendraadse kopbal, na een even schitterende, wegdraaien de voorzet van Arjan Blaauw en daarna door Blaauw, die zoals gezegd via Jan Vreman raak schoot. Beide malen kwam De Graafschap, via Ibrahim en Vis caal, vrij snel weer langszij. Frank Lucassen en invaller Ray mond Victoria met een prachti ge lob, haalden de trekker over en bezorgden FC Groningen een kater van jewelste. FC Groningen: Lodewijks; Liefden. Al- teveld. Koeman en Gall, Gorré, Beerens. (82. De Kruyff). Huizingh en Kooistra; Blaauw en Bombarda. De Graafschap: Olyslager; Nok. Vre man, Hendriks en" O. Lindenbergh; Lukassen. Oosterhuis. Schultz (83. Vic toria) en Godee; Viscaal (75. Breetveid) en Ibrahim. Mariano Bombarda heeft het nakijken. De Groningse spits kwam gistermiddag niet in het hoofdstuk voor. foto gpd

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 14