Siemerink doet het onmogelijke Quick Boys kan Utrecht 40 minuten partij bieden 'isman wil rust bij is ijnsburgse Boys Wereldrecordhouder Wouda vindt zwemmen fantastisch Grieken op de vlucht voor dopingcontrole Ajax werkt in Rome aan herstel JDAG 10 FEBRUAR11997 Rijnsburger schrijft Davis-Cupsprookje i-der-Kar-stage voor Femke Dekker Femke Dekker en Thomas Dirksmeyer van roeivereni- }ie Leythe worden uitgezonden door het sportfonds Leo er Kar. Met de Delftse roeister Maartje Breeman gaan zij reek naar Sevilla om te trainen onder leiding van de Leider- ie trainer Andreas Leichtfuss. In totaal 24 sporters en zeven Les reizen naar het buitenland om ervaring op te doen. jders stopt bij DIOK De Leidse rugbyclub DIOK moet op zoek naar een nieu- ïiner. De huidige oefenmeester Theo Snijders heeft te ken- ;egeven aan het einde van dit seizoen te stoppen. Snijders l plan de rugbysport de rug toe te keren uit onvrede met de sleid van de Nederlandse Rugby Bond. Als kandidaat-op- rs van de Hagenaar worden de Leiderdorpse oud-trainer jtitink, Colin Jackson (Rotterdamse Rugby Club) en de S Richard en Ab Huisman (ex-DIOK) genoemd. rkenspest hindert Van Grunsven j. De uitbraak van varkenspest in Oost-Brabant treft ook one Anky van Grunsven. Wegens het vervoersverbod voor at het minsterie van Landbouw heeft afgekondigd, mag de mert woonachtige wereldkampioene dressuur haar paar- liet vervoeren. Door het verbod komt haar deelname aan •reldbekerwedstrijd in Parijs in gevaar. De wedstrijd staat wee weken in de Franse hoofdstad op het programma. Het id geldt voorlopig voor 30 dagen. I ner Quick Boys opvolger Kurver RG ROB ONDERWATER (Visman is de nieuwe trai- m Rijnsburgse Boys. De (■dammer is momenteel heester van 'rivaal' Quick Zaterdagmorgen kwamen in en de zaterdaghoofd- tot een definitief ak- over een éénjarig con- nan solliciteerde op de ie na een advertentie van deze krant. „Ik wilde in het zaterdagvoetbal i werken. Ik had ook de ijkheid om bij een club ïsterdam aan het werk te maar het trainen in deze spreekt me meer aan. urg is een mooie club." bestuur van Rijnsburgse nam snel een besluit na efoontje van Wisman. Be- lid Ed Bos: „Waarom zou jer wachten als blijkt dat kt tussen de partijen? We i een goed gevoel tijdens iprekken met Wisman en besloten niet meer verder te praten met andere kandidaten." Henk Wisman wordt bij Rijnsburgse Boys de opvolger van Arie Kurver, de trainer die het momenteel niet makkelijk heeft bij de geelzwarten; Vorige maand werden de banden van zijn auto nog doorgesneden op het parkeerterrein. Het is de wil van Wisman om Rijnsburgse Boys in rustiger vaarwater te brengen. „Dit moet je niet zien als kritiek op de club en de trainer, maar alles wat er bij Rijnsburgse-, Boys gebeurt, wordt in de pers breed uitgeme ten. Daar ben ik geen voorstan der van, dus wat dat betreft ga ik anders te werk." Wisman denkt van Rijnsburg se Boys een stabiele hoofdklas ser maken. „Dat is voor mij de uitdaging. De club wordt nu een beetje heen en weer geslingerd. Ik denk dat er wel mogelijkhe den zijn om wat meer even wicht te brengen in de presta ties." Er waren eens verslagge vers die schreven dat Jan Siemerink een lelijk eendje was. En dat hij dat altijd wel zou blijven ook. Dat schreven ze vrijdagavond, nadat hij kansloos had ver loren van de modale prof Pavel en Nederland in de eerste ronde van het Davis Cup-toernooi tegen Roe menië met 2-0 achter stond. Toen Jan vorig jaar voor het va derland in India moest spelen, ging hij tenslotte ook tweemaal kopje onder. Het eendje ging gisteren de strijd aan met 6001 Roemenen, verzoop bijna drie keer, maar beet zo om van zich af, dat iedereen er stil van werd. Vervolgens vloog hij vierenhalf uur later als een zwaan uit het Palatul Sporturilor. En omdat Paul Haarhuis ook drie klassen beter speelde dan twee dagen eerder, mag Nederland begin april naar Amerika, voor ronde twee, naar LA. Als het moest gebeuren dan kon Jantje het tóch niet, las hij zaterdagmorgen bij zijn onbijt in de krantenstukken, die vanuit Hilversum waren gestuurd. Dat, zei Jan gisteren nadat hij een stuk of honderd Nederlanders in Boekarest vier uur en 21 mi nuten van de ene bil op de an dere had gedreven, had hem misschien wel de extra energie gegeven. Hij droeg geen haat mee, lachte zelfs niet eens in zijn vuistje. Daarvoor was hij te moe. Hij had Adrian Voinea ge sloopt, maar dat was hijzelf ook. Het gevecht had de benen ge sloopt, de zenuwenoorlog zijn denkvermogen opgeslorpt. Bij de drie matchpoints die Voinea na drie uur en veertig minuten bij 6-7, 7-5, 7-6 en een 6-4 voorsprong in de tiebreak kreeg, was het 'de wil om te overleven' geweest die de Rijns burger had gered. Het tennis- brein deed de rest, zei Sieme rink. „Blijven opkomen op zijn tweede service, al is het match point en al ben je 101 keer ge passeerd", fluisterde zijn brein hem in. Zo deed hij het en zo won hij. Zo verspeelde hij in de tweede set een setpunt voor 2- 0. Maar zo overleefde hij in de tiebreak vierde set ook nog een wedstrijdpunt op 8-7. Siemerink volleerde, maar doceerde zijn aanvalsdrang ook nog eens. Dat was de grote winst in vergelij king met vrijdag. Voinea-Siemerink (6-7 en 4-6 in de laatste twee sets) werd een klassieker zoals die vier jaar ge leden in Barcelona door Koe vermars en Haarhuis ook werd geschapen, toen Oranje ook van een 1-2 achterstand terugkwam en met 3-2 won. Ook toen wer den op de slotdag matchpoints overleefd. Misschien was dat nog wel knapper, zei Haarhuis gisteren eerlijk. „Want Spanje was in principe een beter team dan Roemenië." Het gelukzalige gevoel was er echter niet min der om. Opschrijven wat er gisteren in Boekarest tussen drie en half acht gebeurde, kan niet. Hoe het gebeurde wel. Er waren pennen die uit zweethanden glibberden. Er werden vier uur en twintig minuten plasjes op gehouden. Broodjes droogden uit in de kraampjes omdat nie mand van zijn plaats durfde. Ie mand van de Nederlandse tv Jan Siemerink heeft na zijn marathonpartij nog net genoeg energie om een feestje te vieren. foto anp zei: „Heerlijk om te doen. Bij zo'n wedstrijd kun je blijven gaan." Iemand anders van tv zei: „Ik heb net zo'n barstende koppijn als toen Ajax in Zürich die 1-0 tegen Grasshoppers moest verdedigen." Iemand van de radio zei: „Dit was heerlijk. Je hoeft niet te denken alleen maar te doen. Het bouwt zich op naar iets fascinerends. Dit is mooie sport." Een Nederlandse fotograaf, van wie er één onlangs in Nepal nog een noodlanding maakte toen hij met een helikopter ach ter prins Willem Alexander aan vloog, en die dus wel wat ge wend is, had zelfs moeite met afdrukken. Het zweet lekte tus sen zijn vingers door. Haarhuis was na drie sets van de thriller maar naar de kleed kamer gegaan. Boekje lezen. In de tiebreak van de vierde set ging even kijken. Daarna ging hij maar weer terug naar zijn hol, even liggen. Toen hij voor zijn gevoel drie seconden later weer werd geroepen, had hij een half uurtje liggen knorren en had Siemerink gewonnen. Vandaar dat het even duurde voor de vijfde en beslissende partij begon. Dat het daarna niet tot gerol- lebol op de baan kwam net als in Barcelona, toen coach Fran ker Mark Koevermars na zijn vijfsetter bijna onder het gravel begroef, kwam omdat Haarhuis Andrei Pavel eenvoudigweg van de baan timmerde. Haarhuis wist dat het zo zou kunnen lopen. Hij kent Pavel al langer, speelde in Duitsland sa men competitie met hem. Haarhuis wist dat Pavel werelds kon tennissen als hij vrijuit zou kunnen spelen, maar aanzien lijk minder sterk zou zijn als het om de knikkers zou gaan. Daar om had hij Pavel zaterdagavond tijdens het offciële diner al fijn tjes toegevoegd dat hij zondag wel graag om de knikkers tegen hem wilde spelen. Dat kon toen nog omdat Haarhuis en Eltingh Hollands hoop, zoals mocht worden verwacht, levend had den gehouden via winst in het dubbelspel. Toen het gisteren inderdaad om de knilckers ging, was de teamoudste van Oranje op zijn best. Veel beter dan vrijdag te gen Voinea. Onder de druk het winnende punt te moeten ma ken, bleek waarom Pavel op plaats 135 van de wereldrang lijst staat en Haarhuis al jaren bij de beste dertig. Op dat mo ment was Haarhuis de kapitein die Franker vorige week al in hem had gezien. Dat het Siemerink was, die de held van Boekarest zal blijven, vond de teamoudste best. Om persoonlijke eer ging het hele maal niet. Het ging om Amerika 'uit'. „En als je langs het randje van de afgrond bent gegaan, ge beuren er daarna vaak nog rare dingen", zei Haarhuis mysteri eus. Daarmee doelde hij op iets wat hij vorige week zei. „Ik zeg nooit dat wij de Davis Cup zul len winnen, zoals Stan ooit heeft gedaan. Maar wij kunnen hem wel winnen. Dat is wat an ders. Maar daarvoor heb je ook geluk nodig." n Langeveld :ht dat hij en Ruud llit speelde K« WILLEM SPIERDIJK angeveld is nog zeker een uitgeschakeld. De Kat- i voetballer in dienst van Den Haag liep vorige week n oefenduel met Sparta vare hersenschudding op. geveld kan zich van de pjd helemaal niets meer jieren. „Ik kreeg een bal werd uitverdedigd van )ij tegen de zijkant van hoofd, vlakbij m'n oor. ia heb ik nog tien minuten jespeeld. Ik schijn als een 5 over het veld te hebben èn. Tegen een van m'n (enoten heb ik gezegd: 'die jkan er niet veel van'." tien minuten viel de Kat- bewusteloos op de grond pas in het ziekenhuis Na een dag werd Lan- uit het ziekenhuis ont- Hij moet nog een week ouden. Daarna wordt be- of hij weer mag gaan trai- geveld heeft bok een eerste gesprek ge let zijn club over contract- De middenvelder weken bedenktijd ge- Voor de middenvelder verschillende eredivisie- de markt zijn. fern wil i Bronckhorst Gio- van Bronckhorst staat in van Bayern De Duitse topclub is de buitenlandse gega- die miljoenen over heeft e Rotterdamse intematio- iit eigen opleiding afkom- inkspoot' ligt nog voor ja- ider contract en dat bete- lat er een 'gigantisch be- op tafel moet komen Feyenoord hem laat Bayern Miinchen zou gulden voor de 22- Rotterdammer over heb- Marcel Wouda voelde zich za terdag bij de wereldbekerwed strijden zwemmen in Parijs moe. Vóór de 400 meter wissel slag nog erger dan er na. Zijn tweede wereldrecord binnen acht dagen deed de gemoeds toestand van de Brabander goed. Wouda keek zaterdag ver baasd naar het scorebord, dat 4.05,41 toonde. Dat was 18/100e seconde sneller dan de tijd, die hij een week eerder in het Duitse Gelsenkirchen had gezwommen, opgejaagd door zijn rivaal Matthew Duim, die maar driehonderdste toegaf. Nu deed hij het zonder tegen stand van betekenis. Geheel op eigen kracht dus, fysiek en mentaal. Welhaast verlegen stak Wouda vanuit het water de vuist omhoog, hij was ander maal de ster van de zwemelite. Jk voelde me wat moe voor de race, had wel aangekondigd voor een goede tijd te gaan. Maar dit had ik ook niet ver wacht. Ik heb bewezen dat die tijd in Duitsland geen toeval was." Niemand die overigens aan de vorm van Wouda had getwij feld. Driemaal goud won hij in december bij de EK kortebaan in Rostock. In het nieuwe jaar zette hij de successenreeks rus tig voort. Zijn twee wereldre cords en een Nederlandse top tijd (100 wissel in 54,19) waren de bevestiging dat Wouda goed bezig is. „Ik voel me heel sterk, ongeacht in welke slag", zei de krachtpatser uit Uden die nu in Eindhoven woont. De serie wedstrijden in Pe king, Gelsenkirchen, Imperia en Parijs leverden Wouda een be dragvan ruim 12.500 gulden op, een wereldrecord was boven dien goed voor 2000 dollar ex tra. De Australiër Matthew Dunn, enig overgebleven con current in de strijd om de we reldbeker, was wel in Duitsland maar startte niet in Italië en Frankrijk, omdat hij al aan z'n tax was van vier gala's. '«tea - - 'Mêm^SÊÊmÊÈÊfbiiiSÊ^Sé Marcel Wouda op weg naar zijn nieuwe wereldrecord. foto anp „Ik heb lekker veel gezwom men", aldus Wouda die na maanden van „trainingswedstrijden" en rei zen nu hard gaat trainen. „Dat vind ik ook heerlijk." Op weg naar de EK in Sevilla is de Mare Nostrum Tour (Barcelona. Nice en Canet) het volgende ijkpunt. „Fantastisch", zei de zwemmer uit liefhebberij. „Ik zie het langebaan-seizoen met vertrou wen tegemoet." Omdat maar twee afstanden per evenement voor de wereld beker tellen en Wouda zaterdag al zeker was van de eindzege, wilde hij zondag wel eens iets anders dan wisselslag zwem men. Een allrounder is dat ten slotte gewend. De PSV'er koos voor de 200 vrij en verbeterde prompt het Nederlands record van zijn jonge clubgenoot Pieter van den Hoogenband (1.46,31) met meer dan een seconde tot 1.45,25. Sneller was dit seizoen nog niemand. Zijn tussentijd na 100 meter (51,09) was zelfs van wereldrecordniveau. DORTMUND SID Voor het begin van de indoorwedstrijden in Dort mund hebben vier Griekse atleten en hun bege leiders gisteren voor opschudding gezorgd door een dopingcontrole op hardhandige wijze te wei geren. Het ging daarbij om Elkaterini Thanou, Europees indoorkampioene 60 meter, 200 meter specialist Georgios Panagiotopoulos en nog twee sprinters. Toen Klaus Wengoborski een poging onder nam om de Grieken te controleren werd hij te gengewerkt. „Plotseling stonden twee spierkolos- sen voor hem", verklaarde ooggetuige Dieter Wit te, atletiektrainer van Olympia Dortmund. „Ze schudden hem door elkaar en drukten hem tegen een pilaar. Die sprintster griste haar spullen bij een en maakte dat ze wegkwam. De rest vluchtte direct daarna." Een half uur na het voorval was de Griekse de legatie al uit het nabijgelegen atletenhotel ver trokken. ROME GPD Ajax is gisteravond tijdens een mini-toernooi in Rome op de tweede plaats geëin digd. In het Olympisch Sta dion speelden de Amster dammers wedstrijdjes van drie kwartier tegen Borussia Mönchengladbach en het or ganiserende AS Roma. De eerste, tegen de Duitsers, won Ajax met 1-0, tegen toernooiwinnaar Roma ver loor de ploeg van Louis van Gaal met 2-1. Ajax kon in Rome een be roep doen op de geheel her stelde Danny Blind, Jari Lit- manen en Richard Witschge. John Veldman vierde in het tweede wedstrijdje zijn ren tree. Winston Bogarde ont brak weer eens, zijn plek werd ingenomen door Kiki Musampa. De Amsterdam mers startten het driehoeks- toernooi voortvarend tegen Borussia Mönchengladbach, in de Duitse competitie diep weggezakt naar de voorlaats te plaats. Al na drie minuten schoot Litmanen van onge veer twintig meter, na een overstapje van Kluivert, recht in de lauising. Na de korte pauze hadden de Duitsers het betere van het spel, maar Jörg Pettersson liet twee kan sen onbenut. AS Roma schreef het toer nooi, voor nog geen tiendui zend toeschouwers, op zijn naam. De Italianen zegevier den met 3-0 over Borussia en versloegen vervolgens Ajax met 2-1. Voor de middenmo ter uit de Serie A scoorden Totti en Candela, voor Ajax schoot Mare Overmars raak. De drie kwartier voetbal tus sen Roma en Ajax werd ont sierd door de onophoudelij ke 'oerwoudgeluiden' die bij balcontacten van donkere Ajacieden van de tribunes weerklonken. Vandaag keert Ajax terug uit Italië. Komende zondag hervatten de Amsterdam mers de competitie met een uitwedstrijd tegen De Graaf schap. Een week later komt Feyenoord naar de ArenA. KATWIJK ROB ONDERWATER Een bezoekje van een eredivi sieclub is zeker geen garantie voor betoverend spektakel. Quick Boys wilde met FC Utrecht als tegenstander het publiek zaterdag wat moois bie den, maar op de verrassend goed bespeel bare mat van Nieuw Zuid viel nauwelijks iets te zien. In een eenzijdige wedstrijd won FC Utrecht met 4-0. Maar voet ballen tegen een (te) sterke tegenstander is altijd nog beter dan trai nen in de bag ger. Zaterdag morgen wis ten de Kat- wijkse spelers nog niet dat de ploeg van Ron Spelbos Michael Mols van en Jan Wou ters naar de kust zou afrei zen. Nadat het veld van de oor spronkelijke tegenstander DO- VO in Veenendaal was afge keurd, was de weg vrij voor een (gratis) komst naar Quick Boys. Toch nog 800 toeschouwers zagen Quick Boys tot vijf minu ten voor de pauze knap partij bieden. Pieter Slootweg en Mar tin Steenvoorden kregen opge legde mogelijkheden. De schit terende treffer van Ferdino Her nandez brak de ban voor het plichtmatig spelende Utrecht. Binnen vijf minuten voerden Michael Mols en weer Hernan dez de score naar 3-0 op. Een kwartier voor tijd bepaalde Rob Witschge de eindstand op 4-0. Henk Wisman, die aanvoer- FC Utrecht is Jan Jeroen Schaap te vlug af. foto holvast/mark lamers der Van der Plas laatste man liet spelen, was blij dat hij zijn pu pillen weer eens bezig had ge zien op een echt voetbalveld. „Je weet dat een tegenstander als Utrecht te sterk is. Toch zie ik het nut wel van dit soort par tijtjes. Het is goed voor het op bouwen van de conditie en je krijgt een lesje in handelings snelheid." De tweede competitiehelft staat voor Quick Boys in het te ken van het 'linkerrijtje'. Door de matige resultaten van voor de winterstop is de Katwijkse club afgezakt naar de verkeerde kant van de ranglijst. De eerst volgende tegenstander van de Katwijkers is koploper Scheve- hoop op een goed resultaat, want hij be speurt een stijgende vorm van zijn elftal. Daarbij is de terugkeer van routinier Jaap van Duyn aanstaande. De aanvoer der brak vorig jaar zijn been op twee plaat sen en leek voor de rest van het sei zoen uitge schakeld. Van Duyn herstel de verrassend snel en speel de zaterdag een hele wedstrijd met de reser ves van Quick Boys tegen der deklasser Valken'68 (2-2). Quick Boys - FC Utrecht 0-4 (0-2) 'II. Hernandez 0-1, 44. Mols 0-2, 46. Hernandez 0-3. 73. Witscjige 0-4. Scheidsrechter Van Beek. Quick Boys: Kromhout; Schaap, Ar- vvim Pluimgraaff, Hans van der Plas, Kievit, Heemskerk (Rbii)

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 13