Veel kassen Westland moeten weg De prijs is al een Valentijns verrassing Marco Borsato mag Snow World openenmaar niet zijn mond kijkshop Randstad Jonge Willy Wortels in Museon Zandvoort moet eige 'klaagmuur' krijgen Honderden mensen huis om blindgangers te ruim Amsterdamse tram schoner Kunstenaar wil beeld plaatsen op Nova Zemt I MAANDAG 10 FEBRUAR11997 chef hans jacobs, 071-5356414, plv -chef rudolf kleiji zoetermeer gpd Het publiek wilde gisteravond De Waarheid, de hele Waar heid en niets dan de Waarheid. Maar toen Marco Borsato in Zoetermeer de grootste indoor- skibaan van Europa had ge opend. mocht hij de hitsingle van zijn hit-cd niet zingen. Hij mocht zelfs helemaal niet zin gen, hoewel hij goed bij stem was en zijn gouden keel met een dikke witte coltrui warm hield. In plaats daarvan zong het publiek hem via een karao- ke-plaat toe met 'Dromen zijn bedrog'. De honderden genodigden op de gala-avond van Snow World, onder wie André van Duin en Vanessa, begrepen toen wel waarom De Waarheid vlak voor de komst van Borsato al via de cd-speler was ge draaid. De waarheid over het feit dat Borsato niet zong lag in het midden. De ene insider zei dat dit gewoon volgens af spraak was gebeurd, de andere wist te vertellen dat de mana ger van Borsato hem had ver boden ook maar één lied te zingen omdat hij daags daarna weer een concert zou hebben. Marco zelf leek nog teleurge- stelder dan zijn vele fans, die overigens via andere muzikale optredens toch nog volop aan hun trekken kwamen. Vakantiegevoel Snow World is, met financiële steun van enkele geldschieters, opgericht door Hagenaar Koos Hendriks, eigenaar van een aantal winkels met (winter- sportartikelen. „Iedereen moet hier een vakantiegevoel krij gen", zei Hendriks gisteravond. Dat is trouwens niet zo moei lijk in het complex dat het grootste deel van het jaar van 's morgens vroeg tot midder nacht geopend is. Vele skilief hebbers en bedrijven weten Snow World al dagelijks te vin den en de succesformule van ski en après-ski levert nu al werk op voor tweehonderd mensen. De Zoetermeerse wethouder van sport, J.J. Meulenkamp en zijn collega van milieu, R. van Hek, liepen dan ook tevreden rond. „Zoetermeer had in haar bestemmingsplan voor dit ge bied al een skihelling met een borstelbaan opgenomen, dus toen Hendriks met zijn grotere plannen kwam, konden die vrij snel worden verwezenlijkt", lichtte Meulenkamp toe. „Maar er zijn nog meer uitbreidings mogelijkheden. Ik heb zelf geskied en wat mij betreft mag deze baan nög wel een stuk langer worden. Snow World is een grote aanwinst voor Zoe termeer". De gemeente denkt ook nog aan een crossbaan in deze buurt en andere plannen makers willen ook nog een klimhal bouwen en andere avontuurlijke activiteiten mo gelijk maken, zoals kanovaren. Zoetermeer stond als actieve gemeente al op de Nederlandse kaart, maar neemt nu zelfs op de Europese kaart een plaatsje in als ski-oord, groter zelfs dan pionier Rucphen in Noord- Brabant. Bij 7 graden boven nul buitentemperatuur merkte Marco Borsato gisteravond te recht op: „Het is natuurlijk heel bijzonder dat er mensen zijn die het in Nederland het hele jaar door laten sneeuwen." Jammer dat er daarnaast ook managers zijn die hun artiesten niet het hele jaar door laten zingen. jÈf Alkmaar, Almelo, Almere, Alphen a/d Rijn, Amersfoort, Amstelveen, Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Assen, Bameveld, Beek, Bergen op Zoom, Beverwijk, Breda, Capelle a/d IJssel, Delft, Den Bosch, Den Haag, Den Helder, Deventer, Doetinchem, Dordrecht, Drachten, Ede, Eindhoven, Emmeloord, Emmen, Enschede, Goes, Gouda, Groningen, Haarlem, Heerenveen, Heerhugowaard, Heerlen, Hellevoetsluis, Helmond, Hengelo, Hilversum, Hoogeveen, Hoorn, Huizen, Leeuwarden, Leiden, Leidschendam, Lelystad, Maastricht, Middelburg, Nijmegen, Oosterhout, Oss, Purmerend, Roermond, Roosendaal, Rotterdam, Rijswijk, Schiedam, Sneek, Spijkenisse, Temeuzen, Tilburg, Uden, Utrecnt, Veendam, Venlo, Venray, Vlaardingen, Vlissingen, Waalwijk, Weert, Winschoten, Zaandam, Zeist, Zoetermeer, Zutphen, Zwijndrecht, Zwolle. Aanbiedingen zijn geldig t/m 15-2-1997. Zolang de voorraad strekt den haag Het apparaat is gemaakt van een oude fiets en de boormachine van pa voor de aandrijving simuleert de zwaartekracht. Deze Gravity Simulator' is een van de uitvindingen van jonge onderzoekers. Voor de 28ste keer werd in het Haagse Museon afgelopen weeki Nationale Wedstrijd voor Jonge Onderzoekers gehouden. De Willy Wortels en Albert Einsteins zetten hun beste beentje voor. f Een groot deel van de glastuinbouw in het Westland moet verdwijnen. In het jaar 2010 moet het bestaande kassenbestand met ongeveer een zesde deel zijn terugge bracht. Deze drastische aanpak wordt voorgesteld in het nog vertrouwelijke Integraal Ontwikkelingsplan Westland (IOPW). Het plan wordt volgende week donderdag offi cieel gepresenteerd. naaldwijk «gpd Minder goed functionerende bedrijven moeten verdwijnen om de glastuinbouw als geheel te kunnen herstructureren en te moderniseren. Ook moet er ruimte komen voor nieuwe be drijventerreinen en logistieke centra, woningbouw, groen, na tuur en recreatie en toerisme. En niet in de laatste plaats moet de verkeersinfrastructuur dras tisch worden verbeterd. De to tale ontwikkelingskosten wor den geschat op 1,55 miljard gul den. De VVesÜandse glastuin bouw beslaat nu zo'n 4280 hec tare. Als de ideeën daadwerke lijk worden uitgevoerd valt hier van circa 685 hectare weg; een daling van zo'n zestien procent. Het ontwikkelingsplan is in opdracht van de Bestuurscom missie Westland, een adviesor gaan van het stadsgewest Haag landen, opgesteld door Heide- mij Advies. Het plan vervangt het uit 1995 daterende Struc tuurplan Westland en gaat on derdeel uitmaken van het Struc tuurplan Haaglanden. De onderzoekers vinden dat in het verouderde glashart nieu we impulsen noodzakelijk zijn wil het Westland als belangrijk ste schakel in de Nederlandse glastuinbouw blijven functione ren. Het accent moet liggen op een verbetering van de bereik baarheid, ontsluiting en de wa terhuishouding. Als de ideeën worden uitge voerd, zal dat een daling van de werkgelegenheid tot gevolg hebben. Om die teruggang op te vangen moeten er ook andere vormen van bedrijvigheid wor den geboden. Als het Westland beter in speelt op zijn ligging tussen Schiphol en de havens van Rot terdam en Antwerpen, kan dit volgens het IOPW zelfs tot een toename van de regionale werk gelegenheid leiden. zandvoort petra duivenvoorde Zandvoorters die zich boos maken over het gemeentebe stuur of ambtenaren, moeten hun frustratie kwijt kunnen via een flinke trap tegen de muur van het gemeentehuis. Ook gefrustreerde ambtenaren moeten hun emoties los kun nen laten op de muur. Met dit voorstel kwam D66-raadslid Lou Koper vorige week tijdens een commissievergadering ruimtelijke ordening. De zoge noemde .'frustratiemuur' kan onderdeel zijn van het al zwaar beschadigde deel van het raadhuis. De muur van het nieuwe raadhuis is al tijden omstre den. Vlak na de bouw van het nieuwe deel, dat in december 1995 werd opgeleverd, bleken de buitenwanden niet bestand tegen vandalistische Zand voorters. Grote gaten in de ge pleisterde gevel waren het ge volg. Vorige maand besloot de gemeenteraad de gewraakte muur te betegelen. De kosten hiervan zijn slechts voor een klein deel op de aannemer te verhalen en moeten daarom hoofdzakelijk door meente zelf worden hoest. Koper stelt nu voort van de muur met eeo vlakte van twee tot di kante meter niet te be Dit deel kan dienen vorm van toegepaste li schrijft de Zandvoorte; brief aan het college \1 W. „Zandvoorters die gefrustreerd zijn doori heid van het gemee] door gesprekken met! naren of zich ergeren) gemeentebestuur, kun( dan kenbaar maken dj flinke trap tegen de mij stelt Koper voor. j „Ook ambtenaren agressief worden bj door burgers, kunnend muur schoppen. Zo'n onüading van opa emoties, kan misschij ellende voorkomen", z| het raadslid. Voordeels gemeente is verder daij burgers een kans geeft! geren op beleid. De mj zo verworden tot een1 manier van communicj dus Koper. spijkenisse. anp amsterdam anp Het Gemeentelijk Vervoerbedrijf Amsterdam heeft de smaak van het schoonmaken te pakken. Een proef met het vaker reinigen van trams is door bestuurders en passagiers goed ontvangen en wordt daarom voor onbepaalde tijd voortgezet. De voertuigen worden, naast de gebruikelijke nachtelijke schoonmaakbeurt na de dienst, ook overdag onder handen genomen. Volgens directeur A. Testa van het GVB zit er voor het bedrijf weinig anders op. „Het is soms niet te geloven wat voor troep in ons materieel wordt achtergela ten," klaagt hij. „Het kan gewoon niet dat we dat de hele dag maar laten liggen." Testa heeft het dan over vuilniszakken vol kauwgum, lege blikjes, papier en lege spuiten die reizigers achterlaten. De trams die het Centraal Station aandoen, krijgen daar een schoon maakbeurt. Een speciaal mobiel schoonmaakteam neemt voertui gen op andere lijnen op de eindpunten onder handen. Verder blijft de GVB de voertuigen 's nachts schoonmaken. Het ruimen van mogelijk vijf blindgangers in de polder Vier- ambachten aan de rand van het centrum van Spijkenisse heeft grote gevolgen. Honderden mensen rondom de twee plaat sen waar bommen zijn gemeld, zullen hun huis uit moeten. Te vens komt het lesgeven op de scholengemeenschap Blaise Pascal en het werk in enkele winkels tijdens de ruimingsope ratie stil te liggen. Na twee verkenningen zegt het Explosieven Opruimings Commando „ernstig te houden" met de z heid van meerdere boir' de Tweede Wereldoo' nader onderzoek in ii bevestigt, worden ze in ruimd. Bewoners die vernal de gemeente woning* bouwen in de poldeii het gemeentebestuur' mogelijke aanwezigheii; bommen op de hoogüi verleden zijn in Spijka vier V-l's uit de Twef reldoorlog opgeruimd. OVERVAL - Drie mannen met nylon kousen over het hoofi' gisteren een snackbar aan de Wilgenlaan in Zwanenburg,; len. Een van de overvallers richtte een vuurwapen op dee van de snackbar en eiste geld, een ander bedreigde een Ik een mes. De snackbareigenaar gaf de overvallers een paai* gulden, waarna zij de benen namen. Voordat ze de zaakr spoten ze de eigenaar nog traangas in het gezicht. Volgemi tie gaat het om mannen van rond de twintig jaar oud. Volgende week heeft hiD een afspraak met een Hoorn. bergen gpd Toestemming van de Russische autoriteiten heeft hij al, een deel van het sponsorgeld is binnen en de tekeningen van het beeld zijn ook al Waar. Kunstenaar Piet Hein Laoüt is er bijna van overtuigd dat hij deze zomer een sculptuur zal plaatsen op de resten van het Behouden Huis op het eiland Nova Zembla, precies vierhonderd jaar nadat Willem Barentsz daar met zijn metgezellen overwinterde. Laoüt wil eind juni met een Texelse kotter scheep gaan naar Nova Zembla in de Noordelijke IJszee. Na de reis die acht dagen duurt, denkt hij twee dagen no dig te hebben om zijn sculptuur van gestaald glas te plaatsen. Het monument stelt een fokzeil voor, met daarin enkele attribu ten zoals de Enkhuizer Alma nak, een kalender en de twaalf tekens met bijbehorende tek sten van de dierenriem. In het werk van Laoüt is de Enkhuizer Almanak een grote inspiratie bron. Om contact te houden met zijn kunstwerk en omdat Nova Zembla nu eenmaal niet om de hoek ligt, wil Laoüt bovendien een door een zonnepaneel ge voed zendertje in de sculptuur aanbrengen. Via de satelliet moet de zender dan, tijdens de spaarzame zonnige momenten op het onbewoonde eiland, contact maken met het Enkhui zer Almanak Museum. Laoüt: „Dan weet je of daar de zon schijnt." Laoüt. volgens eigen zeggen tot nu toe vooral in de schilder kunst succesvol, is al met TNO in contact getreden om te over leggen over de technische de tails van glaswerk dat de ijzige koude van Nova Zembla kan weerstaan. Er moet rekening worden gehouden met de per mafrost op het eiland, waardoor de bovenlaag van de bodem in de zomertijd verandert in een drassige bodem. Ook is Laoüt druk op zoek naar een bedrijf dat de constructie kan maken. Hoorn. 1 De trip plus het plan het monument kost zo'n tweeënhalve toa^ bedrag heeft Laoüt a)| gulden bij elkaar, zo nf. British Petrol neemt kosten van zo'n vijftig gulden voor zijn rekei>c bedrijf Holland Equipro audiovisuele apparatus ter beschikking. Ook d5 teiten van het Russisch* leggen volgens hem IjJ geen strobreed in de w| doen daar helemaal ni'n lijk over." 3; Als je straks zelf voor de klas wilt staan, biedt PABO- Haarlem je de uitkomst voor jouw toekomst. De opleiding heeft een gezellige sfeer en er is veel contact tussen jou en de docenten, dus veel persoonlijke begeleiding. Ook doe je tijdens de oplei- dingveel praktijkervaring op. De ideale opstap naar een baan als leraar of lerares in het basisonderwijs!. In deze PABO-opleiding zitten naast internationale elementen nogal wat extra's zoals theaterprodukties, vertelprojecten en drama. Bovendien is er tijdens je studie volop ruimte voor persoonsgerichte keuze vakken en specialisaties. Zo kun je bijvoorbeeld kie zen voor een specialisatie in het jongere of oudere kind of je richten op het speciaal onderwijs. Haarlem is een fijne studiestad met veel sport- en ontspanningsmogelijkheden. De prachtige historische plekjes maken het compleet, net als de enorme variëteit aan culturele mogelijkheden voor je vrije tijd. Kom naar de open dag op 15 februari van 10.00 tot 15.00 uur. PABO Haarlem Bijdorplaan 75, 2015 CG Haarlem Tel: 023-5412 112 WAT 'N STUDIE, WAT 'N STAD! Wekker met kunststof kast Werkt op 1 penÜte (exd.). Horfoge met stalen kast en kunststof band.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 10