Leidsch Dagblad 17 Wethouders in bestuur Leidse woonwagenkamp Het extraatje van Remia. Greenpeace in het ijs ik koffie wordt kwartje duurder Topman Buis van BVD gaat terug naar zee Hennepkwekerij opgerold EU en VS veroordelen geweld van Milosevic TWEE WEKEN GRATIS DE WERELD OM U HEEN. AG 4 FEBRUAR11997 OPGERICHT 1 MAART 1860 iten en Meningen Vrakkingziet vonnis Hakkelaar met vertrouwen tegemoet Binnenland Cultuur en Kunst Veel nieuwe kantoren rijp voor de sloop 'Doe-het-zelf' bij Museum Boerhaave iSport VVCS ontslaat Sigi Lens en Peter Gerards Ml Gaal naar Barcelona' Bewoners 'niet blij' met ingreep gemeente na» cpd s de Spaanse krant El Pe- heeft Ajax-trainer Louis aal een mondeling ak- bereikt met Barcelona, jotste dagblad van Cata- racht het nieuws gisteren lent en beriep zich daar- verschillende bronnen, en rond de Spaanse top- ;ns het artikel heeft Van ch al uitgebreid laten in- en over het reilen en zei- Barcelona. Barcelona- ter Nunez ontkent het in alle toonaarden. Van ;lf wil tot nu toe alleen iwijt dat hij rond is met ropese topclub. Pas in ju li wordt volgens hem be- elke club dat is. iuidige trainer van Bar- is de Engelsman Bobby Hij volgde vorig jaar Jo- ruijff op en wordt in beschouwd als een tus- s. Zeker nu Barcelona in npetitie de achterstand I Madrid heeft zien oplo- '1 boeren in io boycotten itregels g regio marieta kroft de helft van de veehou- de regio Leiden boycot •stboekhouding. Dat is alijk meer dan vorig jaar. esloten tussen de vijf en Dcent van de boeren hun i mestpapieren niet in te i bij het bureau in Assen d controle plaatsheeft. De iders riskeren met hun }n hoge boete, oeren moesten voor 1 fe- hun boekhouding op- Vorige week riep de be- organisatie WLTO de le- Noord- en Zuid Holland Hand op om dat niet te ianleiding is dat het Ka- pat over het mestbeleid je vierde keer was ver- I In dit debat komen 3 uit het agrarisch be ven (onder meer een 2r mestbeleid in bepaalde cies) aan de orde. Aan- ijk was het debat op 18 ber gepland. Daarna iet 22 januari, toen 4 fe- ennu 18 februari. igse verpleger :huldigt fdverdachte '.-jarige Haagse verpleger Vanmorgen op de tweede n het proces tegen twee loord verdachte Haagse jers belastende verklarin- gelegd over de hoofdver- die van zes moorden /erdacht. zond dat hij wel erg ver Hij verstrekte op eigen medicijnen, zoals pias- of morfine. Hij deed dat artsen om", verklaarde pleger die met de oudste hte had samengewerkt in i serviceflat Waalsdorp in aag- hoofdverdachte zou een ge miljonaire en zes an- lames om het leven heb- ibracht. Voorts zou hij«sa- jnet zijn zwager en hun levenspartners een aantal meerde vrouwen uit de pats in het Haagse Be- snhout hebben bestolen, ager was vorig jaar janua- zijn vrouw gescheiden et een 95-jarige vrouw in iwelijk te treden. Na haar den erfde hij miljoenen. i 3: 'Ik kan niet geloven dit gedaan heeft' De Stichting Woonwagenwerk Leiden en omstreken heeft een nieuw bestuur. De vier wethouders Van Rij, Baaijens, De Goede en Laurier hebben de teugels overge nomen. Het oude bestuur is wegens interne problemen opgestapt. Het heeft nog net op de valreep de vier nieu we bestuursleden benoemd, die door de gemeente zijn voorgedragen. Louis van Gaal, met de pen in de aanslag. archieffoto anp pen tot vijf punten, neemt de kritiek op de voormalige PSV- coach toe. leiden annet van aarsen Oud-bestuursvoorzitter N. van Jaarsveld spreekt van een pro bleem dat door hem en de me debestuursleden niet meer kon worden opgelost. Hij weigert echter de vinger op de zere plek te leggen omdat de problemen zich toespitsen op een werkge ver-werknemersituatie. Het be stuur (werkgever) zou een on overkomelijk geschil hebben met één of meer welzijnswer kers, die opereren vanuit buurt huis de Rolleman op het Trek vaartplein. Het probleem speelt al sinds vorig voorjaar en verergerde toen in juni de bewoners van het Trekvaartplein het vertrou wen in het bestuur opzegden. ,,Als ik over de situatie uitspra ken ga doen, kan dat schade be rokkenen bij de betrokkenen", verklaart Van Jaarsveld. Op het woonwagenkamp was de benoeming van de vier wet houders gisteren nog niet be kend. Bij woordvoerder Nelis van Esch slaat het nieuws in als een bom. „Daar zijn we zeer ze ker niet blij mee", is zijn eerste reactie. De bewoners van het Trekvaartplein liggen al lange tijd in de clinch met de ge meente over de toekomstige grootte van het kamp, waar nu zo'n honderd wagens staan. De gemeente wil met een plan naar de provincie stappen, waarin ten hoogste plek is voor zeven tig wagens. Met name met wet houder Van Rij (ruimtelijke or dening) kruizen de Trekvaart- plein-bewoners regelmatig de degens. Van Esch zegt dat de bewoners zelf kort geleden mensen hebben voorgedragen voor een nieuw bestuur. En op dat lijstje stonden beslist niet de namen van de wethouders. Pagina Leiden: Wethouders willen weer snel uit bestuur stappen - james ross island De ijsbreker Arctic Sunrise van Greenpeace zoekt een weg door het Prins Gustaaf Kanaal tussen Antarctica en het James Ross Eiland. Het eiland was voorheen door een massieve ijsmassa verbonden met Antarctica. Greenpeace wil door er met de Arctic Sunrise omheen te varen aandacht vragen voor de opwarming van de aarde, waardoor het ijs van Antarctica smelt. foto »apsteve morgan Het feest van de zotheid Is niet ver meer, we gaan weer carnavallen. Maar dat betekent, naast alle vrolijkheid, toch ook dat u af en toe een beetje bij zult moeten komen. Bijvoorbeeld met een gefrituurd kroketje, patatje, balletje. Vandaar. Veel plezier! Remia vloeibaar frituurvet "7 O Q flacon 2 liter -&4§" Ï7 NU met gratis carnavals-feestpakket! Deze week alleen bij Albert Heijn. ch Aanbieding geldt t/m zaterdag 8 februari a.s.. "Zolang de voorraad strekt. anpFair Trade Organisatie, de grootste leverancier van Max Havelaar-koffie, verhogen hun prijzen ijs van een pak koffie gaat morgen met on- met 25 cent. De prijsverhoging is een gevolg van Br een kwartje omhoog. Een pak roodmerk de gestegen prijzen op de wereldmarkt. De prijs ■parktleider Douwe Egberts gaat 3 gulden 55 wordt volgens de kofflebranche opgedreven ■50 gram kosten. Ook'Albert Heijn en de door speculerende beleggers. Bonden stellen ultimatum aan Hoogovens umuiden eric jan weterings Bijna achthonderd FNV-leden bij Hoogovens hebben gisteren op advies van hun onderhande lingsdelegatie het laatste CAO- bod van het staalbedrijf una niem afgewezen. In een ultima tum aan de directie eist de In dustriebond dat Hoogovens de onderhandelingen voor 13 fe bruari hervat. Ook de leden van De Unie, Vakbond voor Indu strie en Dienstverlening, wezen het bod van de directie af. Als Hoogovens niet op de ei sen van de FNV ingaat, zal de bond zijn leden vragen in actie te komen. Acties zijn alleen mo gelijk als 75 procent van de le den daarmee instemt. De Unie is nog niet zover en heeft een uiterste beroep gedaan op de redelijkheid van de Raad van Bestuur van Hoogovens. De CAO-onderhandelingen werden zaterdagmorgen vroeg afgebroken, na in totaal bijna negentig uurt onderhandelen. De Industriebond FNV en de Unie eisen een garantie dat geen gedwongen ontslagen zul len vallen. Verder willen de bonden een verbod op uitbeste ding van werk en een beter loonbod. den haag anp Het hoofd van de Binnenlandse Veiligheidsdienst (BVD), N.W.G. Buis (57), heeft ontslag genomen. De oud vice-admiraal ervaart zijn huidige werkkring als te ambtelijk. Met ingang van 1 mei 1997 gaat hij bij Smit In ternationale aan de slag als voorzitter van de directie. Buis werd vijftien maanden geleden benoemd tot directeur- generaal van de BVD als opvol ger van mr. A. Docters 'van Leeuwen. Minister Dijkstal van binnenlandse zaken zegt in een reactie begrip te hebben voor de overstap van Buis, maar be treurt het dat hij al zo snel weer weg gaat. Buis laat via het mi nisterie weten dat zijn nieuwe functie bij een grote multinatio nal op maritiem terrein, beter aansluit op zijn ervaring bij de Koninklijke Marine. In zijn vori ge functie was hij bevelhebber der zeestrijdkrachten en voor zitter van de Admiraliteitsraad. Na 38 jaar overheidsdienst wil hij zich nu voor het maritieme bedrijfsleven inzetten. zoeterwoude liesbeth buitink In een kassencomplex aan de Dr. Kortmannstraat tussen Zoeterwoude en Stompwijk heeft de politie vanmorgen een hennepkwekerij ontdekt. In verschillende schuren werden 1.200 wietplanten aangetrof fen. Volgens de politie was de kwekerij professioneel inge richt. „Ér waren verschillende kwekerijtjes in een aantal schuurtjes. In de ene schuur stonden nieuwe plantjes en in een andere plantjes van een paar weken oud", aldus woordvoerder J. Oppelaar. De hele kwekerij wordt vandaag ontmanteld. De politie heeft bij de actie niemand gearresteerd. De ei genaar van het kassencomplex is volgens de woordvoerder niet bij de kwekerij betrokken. Hij had de schuurtjes alleen verhuurd en wist niets van de illegale teelt. Over de identiteit van de huurder wil de woord voerder nog niets kwijt. Onderzoek naar bestuurscrisis in Ter Aar ter aar marieta kroft Commissaris van de koningin J. Leemhuis-Stout laat een on derzoek instellen naar de be stuurlijke problemen bij de ge meente Ter Aar. Tijdens een be sloten raadsvergadering heeft Leemhuis haar besluit gisteren toegelicht. De commissaris neemt voor het onderzoek een onafhankelijke 'derde' in de arm: A. van den Berge, oud dijkgraaf van het Hoogheem raadschap van Delfland. Over een maand moet het onderzoek zijn afgerond. De verhoudingen tussen bur gemeester, raadsleden en wet houders zijn in Ter Aar al enige tijd verstoord. De politiek zou het vertrouwen in burgemeester Vroegindeweij informeel al heb ben opgezegd, omdat zij niet of onvoldoende inspeelt op de problemen bij het ambtenaren korps. Officieel mag het ver trouwen alleen in een openbare raadsvergadering worden opge- zegd. Gisteravond werd tevens be kend dat de raad voor maandag een extra vergadering heeft be legd. „In eerste instantie is die vergadering bedoeld om de burgers te laten zien wat er alle maal aan de hand is en welke kant we op willen", zegt F. Hoogervorst (WD). Of de motie van wantrouwen op tafel komt, blijft in het midden. „Daar praten we de komende dagen nog over", aldus A. van Deudekom (PAK). Pagina 13: Ter Aar geeft Leemhuis alle steun LOSSE NUMMERS 1,75 ZATERDAG 2,25 HET WOORD rs AAN Sir James Barrie Voor het kind lijkt de vol wassene een dissonant in de melodie des levens. Uitgebreid weeroverzicht op pagina g VANDAAG 18 PAGINA S Binnenland Buitenland Cultuur Feiten en meningen2 Kerk en Samenleving10 Randstad12 RTV/programma's_ Sport Strips Uitgaan 17,18 6 Het Nederlands Kamerorkest met celliste Quirine Viersen speelt in de Stadsgehoorzaal, waarvooreen kortingsbon. den haag-washington-belgrado 'Oppositie wordt hier sterker van nieuw nadrukkelijk aanwezig in het centrum van de hoofdstad. Rond vijf uur gistermiddag kwam het tot lichte ongeregeld heden tussen de oproerpolitie en groepjes van enkele tiental len jongeren. De onlusten ble ven beperkt tot het gooien van enkele stenen, terwijl de politie wat rake klappen uitdeelde. De gewelddadigheden braken zondagavond laat uit toen de oproerpolitie wilde verhinderen dat een groep van enkele dui zenden demonstranten uit de aan de overzijde van de Sava-ri- vier gelegen wijk Nieuw Belgra do zich wilde aansluiten bij een demonstratie in het centrum van de stad. Het harde optreden van de politie was volgens sommige commentatoren in Belgrado 'besteld' door president Milose vic met de bedoeling de opposi tie angst in te boezemen. Als dat waar is, lijkt Milosevic niet in zijn opzet geslaagd te zijn. Gistermiddag gingen volgens schattingen meer dan 60.000 mensen de straat op in de Servi sche hoofdstad, beduidend meer dan de afgelopen dagen het geval was. „Dit soort optre den werkt alleen maar ave rechts. Het maakt de oppositie juist sterker", aldus Tanja Pe- trovic, een journaliste van de onafhankelijke radiozender B92. De Europese Unie en de Vere nigde Staten hebben de Servi sche president Milosevic ver oordeeld wegens het harde op treden van de Servische oproer politie zondagavond tegen de monstranten. Daarbij raakten in totaal meer dan tachtig mensen gewond, onder wie oppositie leidster Vesna Pesic. „Het was angstaanjagend", aldus Pesic. Tientallen mensen werden ge arresteerd. „De betrekkingen tussen Ser vië en de Europese Unie zijn al gespannen, maar komen nu nog meer onder druk te staan", zo liet minister Van Mierlo na mens de EU in Den Haag we ten. „De Verenigde Staten ver oordelen het geweld van de Ser vische politie tegen demon stranten die vreedzaam demon streren ten sterkste", zei woord voerder Nicholas Burns van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken. Daags .na het keiharde optre den van de Servische oproerpo litie tegen aanhangers van de oppositie, bleef de situatie in Belgrado gisteren gespannen. De Servische ME, die zondag nacht duizenden demonstran ten met traangas, waterkanon nen en gummiknuppels uiteen dreef, was gistermiddag op- Adres: I Postcode: 'Tel: Ja, Ik wil eet» ahonneineni op het Leidsch Dagblad. (I.v.m. controle bezorging) 1 Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: J I Per maand Per kwartaal Oautomatisch (f. 92.051 i I automatisch (f. 32,95) Oacceptgiro (f. 93.05) - Handtekening: - iNr. bank/giro: i Bij automatische betaling krijgt u een handige recreatiekaart cadeau. Leidsch óC* Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. Deze bon in een envelop, zonder postzegel, Leidsch Dagblad, Abonnee-service, Antwoordnummer 10050,2300 VB Leiden OF BEL 071-51 28 030 "712141 "4001 14" maandag t/m vrijdag

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 1