Keen vergeet te winnen an der Poel kent 'vertrouwde bodem' niet terug Sport Patrick Kluivert begrijpt uitspraak Silvio Berlusconi niet 'Correcte remise' van Timman en Piket Uitgedunde handbalploeg naar Sarajevo vertrokken AG 1 FEBRUAR11997 27 CHEF* WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-5356463 ~ov ontslagen bij Servette nieuv Vujadin Boskov is ontslagen als trainer van de Zwitserse m.u.vplub Servette Genève. De Serviër, die in Nederland werk- op zoQo en Feyenoord, wordt opgevolgd door Guy Marthez, erTqer technisch directeur. Volgens een mededeling van het twoordevan Servette blijft Boskov in welke functie dan ook bij de \trokken. Het Franse tv-station Canal Plus is sinds kort de door eigenaar van Servette. „Zodra er nieuwe leiders komen, ;r veranderingen, zo zijn de wetten van het voetbal", zei irige Boskov. verhuurt Graef aan VW gent antilichp Maurice Graef keert terug bij VW. De aanvaller van HPLC^°t 'iet e'nc^e van ^et se'zoen uitgeleend aan de Limburg daten mP-divisieclub waar hij zijn carrière ook begon. De spits rken vant het vertrouwen van trainer Wim Koevermans, die zijn e werkeur uitsprak voor Sumiala. De Fin vertrekt aan het einde n is een~0mpetitie, dan wordt Graef weer verwacht. Meggelen wint tijdrit ikerhoupRFSchaatser Rob van Meggelen heeft in de Ronde van De werijk op de Weissensee de tijdrit gewonnen. De Amster- raffelde de rit over één kilometer af in een tijd van n varTv] Ruitenberg, leider in het algemeen klassement, een (tle °P de tweede plaats. Hij realiseerde 1.30,88. Joeri Lis- an het uit Almere-Haven reed de derde tijd (1.31,16). Vandaag 'f 15.00-e alternatieve Elfstedentocht, het belangrijkste onderdeel t werk t,ncje van Oostenrijk, plaats, ijvoorbe eldrecord Eszter Szemeredi ;st« Eszter Szemeredi heeft het wereldrecord indoor pols- Dgspringen verbeterd. De Hongaarse sprong tijdens het gala in Boedapest over 4,32 meter. Daarmee verbeterde arige atlete het vijf dagen oude record van Daniela Barto- met één centimeter. Met 4,45 meter is het record in de ucht in handen van Emma George uit Australië. Jers gokken op zichzelf en winnen toft naar Sheffield United Jan-Age Fjörtoft heeft een contract getekend bij de En- jub Sheffield United. De Noorse international speelde bij isbrough. Bij die club had hij na de komst van de Italiaan ïlli en de Deen Beek geen basisplaats. Bovendien vecht r sbrough tegen degradatie, terwijl Sheffield in de eerste b^^op de tweede plaats staat. Fjörtoft ontmoet bij die club de Michel Vonk. hucoigne in Engelse selectie j. Coach Glenn Hoddle heeft Paul Gascoigne opgenomen oorselectie van 24 spelers voor het Engelse elftal, dat 12 ri op Wembley een cruciale WK-kwalificatiewedstrijd tegen Italië. De middenvelder van Glasgow Rangers liep het 6ix's-toernooi in Amsterdam eerder deze week een aan de linkerenkel op. De voetballers van Sporting Gijon hebben op zichzelf ge- t gewonnen. Zij voorspelden in de Spaanse"toto dat hun ïjd tegen Real Óviedo in een nederlaag of gelijkspel zou en. Het bleef 0-0. Daarmee verzekerden de 27 spelers zich n bedrag van 130.000 gulden. De leiding van Gijon straft Iers niet, maar verbood het gokken op voetbalwedstrijden. het sctie wees er, ter verdediging, nog op dat ze door het gelij- dienslaan premie's meer geld kwijt waren dan aan de winst uit kp ar rijtje. f Muntz mist cut opnieuw Het nieuwe golfjaar heeft Rolf Muntz nog geen voor gebracht. Tijdens het tweede toernooi van het Europese miste de Nederlandse topper opnieuw de cut. Hij eindig twee rondjes bij de Heineken Classic in Perth op 145 sla- entje te veel om de laatste twee dagen te mogen meedoen. week sneuvelde Muntz op Hope Island ook al voortijdig §n klapje extra. s verlies BV Leiderdorp aeer» De basketbalsters van BV Leiderdorp werkten gister- p »l een slechte wedstrijd af tegen Landslake Lions. Het resul- 'as er naar: een 80-44 nederlaag na een ruststand van 32- <or de Leiderdorpsen, die maar liefst veertig keer balverlies schoten Renske van der Voort (13) en Marianne Schuit ch in de dubbele cijfers. )orh ima^n van 4cr Linden verlengt contract De Sleutels heeft het contract van trainer Simon van der cJag.n met een jaar verlengd. Ook de trainer van de vrouwehaf- van de zaterdagvoetbalvereniging, Wilfried van der Horst, tog een jaar bij de Vlietclub. mi afgetekend langs JSB jout» De zaalvoetballers van Bax speelden zich gisteren in antrekkelijke partij afgetekend langs ISB. De Voorhoutse weer met Kees van Tongeren als 'vliegende keep', won 0-5. Bij rust leidde Bax met 3-1. Arthur van Orssagen en Bax scoorden beiden drie keer, Mohammed Bougrine naai, Van Tongeren en Michael Verver een keer. AMSTERDAM SIMON ZWARTKRUIS De poppenkast rond PatrickKluivert neemt steeds groteskere vormen aan. Voorlopig hoogte punt was de uitspraak van Milan-voorzitter Silvio Berlusconi, die verkondigde dat de Ajax-spils vanaf komende zomer zijn club toebehoort. „Dat moet-ie zelf weten als hij dat roept", reageerde Kluivert gisteren. „Maar", vervolgde hij glimla chend „als Milan met de beste aanbieding komt, dan speel daar ik daar gewoon volgend jaar. Donderdag, de dag dat het aanstaande vertrek van Kluivert openbaar werd, hield hij zich schuil voor de buitenwereld. Hierbij geholpen door zijn defecte zaktelefoon. „Dat was wel lekker rustig, ja." Maar gisteren, in de gewelven van de Arena, wilde Europa's felst begeerde aanvaller zijn be slissing wel even toelichten. „Geloof me, met geld heeft het niets te maken. Ajax kwam met een goed bod. Onder de huidige omstandigheden was het voor Ajax gewoon heel erg moeilijk om me te behouden. Zeker niet voor vier of vijf jaar." Anders gezegd: Kluivert is even klaar met zijn leven in Nederland. De behoefte aan een schone lei, zonder dagelijkse herinneringen aan een do delijk auto-ongeluk, dreef hem uit de armen van de club waar hij als achtjarig jochie begon. Klui vert, wiens alternatieve werkstraf ongeveer gelijk eindigt met zijn contract, 1 juli: „Privé voel ik me niet meer lekker in Nederland. Dat bracht het af gelopen jaar een proces op gang dat uiteindelijk tot deze beslissing heeft geleid. Dat ging lang zaam, heel langzaam. Nu ik de knoop heb door gehakt voel ik geen opluchting. Maar ik sta er wèl volledig achter." Juist de landen waar de belangrijkste kandi daat-clubs vandaan komen, staan niet bekend om de milde houding van pers en publiek. „Ik kan slechts hopen dat ik er bij mijn volgende club minder mee wordt geconfronteerd." Wélke club dat gaat worden, hoopt Kluivert „misschien al over een paar weken" bekend te maken. De Am sterdammer kan kiezen uit tal van topclubs. Noem een naam en hij bevestigt dat hij daar heen kan. Arsenal, Manchester United, Barcelo na, Real Madrid: allemaal suggesties die hij met 'ja' beantwoordt. En Milan natuurlijk. „Ik leg alles op een rij en dan beslis ik pas", zei Kluivert, die wederom ontkende een voorcontract in Milaan getekend te hebben. „Als ik naar de landen kijk, trekken Spanje en Italië me ietsje meer dan Enge land. Maar dat wil niet zeggen dat je daar geen mooie clubs hebt." Meest logische optie is echter Milan, de club die onlangs ook zijn licht opstak in Nederland over Winston Bogarde. Aan diens voetbalkwali teiten wordt niet getwijfeld en met het naderende pensioen van libero Franco Baresi, waardoor Paolo Maldini zal doorschuiven naar het centrum van de verdediging, kan Milan een linksback goed gebruiken. Om het karakter van de eigen zinnige speler in kaart te brengen informeerde de clubleiding onlangs in Nederland, onder meer bij een journalist, naar Bogardes persoonlijke eigen schappen. Hun nabije toekomst hullen beide spelers nu nog in nevelen, maar over zijn jaren na het Europese avontuur wilde Patrick Kluivert gis teren nog wel iets kwijt. „Ik zal Ajax gaan missen, dit blijft mijn club. Daarom hoop ik hier ooit weer terug te keren." Trinko Keen stond gisteren bij de Top Twaalf negen games achter de tafel en verbruikte een stuk of zes t-shirts. Hij kreeg er niet veel meer dan waardering voor terug. Keen eri Mir jam Hooman-Kloppenburg oogstten op de eerste dag louter een goed gevoel, maar geen punten. Bettine Vriesekoop wel. Met han gen en wurgen. EINDHOVEN EDWIN ALBLAS GPD-VERSLAGGEVER Het lichaam van Keen kan veel hebben. Maar vijf games (23-21, 15-21, 21-5, 15-21 en 22-24) te gen de Belgische superman Jean-Michel Saive gaan je niet in je koude kleren zitten. Uitge woond sjokte Keen na zijn uit zonderlijk gevecht tegen de nummer drie van Europa door de gewelven van het indoor- sportcentrum in Eindhoven. Met pijnlijke voeten en waar schijnlijk ook pijn in zijn hoofd. Hij had Saive gegeseld. De Belg had hem getreiterd door tussen de punten lange pauzes te ne men. In de vijfde game zat Keen ogenschijnlijk op rozen. „Ik dacht hem bij 16-9 in de tang te hebben." De Randwijker vergat vervolgens te 'knijpen'. Tegen Waldner bewaarde Keen even min het beste voor het laatste. Hij explodeerde tegen de Zweed, die hij vorig jaar als eni ge bij de Top Twaalf in Charle roi versloeg, al in de eerste ga me. Maar de kruitdampen trok ken te snel op. Waldner kreeg vat op het onvoorspelbare spel letje van Keen en morste in het vervolg nog maar weinig (3-1). 's-Hertogenbosch en Eindho ven liggen niet zo ver uit elkaar. Maar tussen 1991 en 1997 gaapt wel een gat van zes jaar. Toen won Mirjam Hooman-Kloppen burg de Europese Top Twaalf. Nu is ze slechts deelnemer. Hooman kreeg gisteren al in de eerste partij de zwaarste kluif voor haar kiezen. Met de Russin Elena Timina is het kwaad ker sen eten. „Fysiek en mentaal is dit wel de zwaarste wedstrijd van het toernooi geweest", ver zuchtte de 31-jarige Eindhoven- se. „Ik moet het hebben van snelle handelingen. Daar heb je tegen een verdedigster niets aan." In 1991 trof ze op haar weg naar de triomf geen speelsters, die het batje alleen maar ge bruiken om het balletje af te remmen. Hooman won op de eerste dag van twee Chinezen met een Europees staatsburger schap. „Toen had ik de twee moeilijkste tegenstanders gehad en viel alles op zijn plaats. Als eenmaal die spanning van je is afgevallen, blijft het vaak goed gaan." Toch ging het daarna nooit meer zo goed als toen. Hooman is in Eindhoven al aan haar ne gende Top 12 toe. „Net als in Den Bosch ben ik nu ook als outsider aan het toernooi be gonnen." Maar zes jaar terug stond ze na twee partijen op twee. Nu op nul. Ook in de tweede ontmoe ting tegen Olga Nemes kreeg Hooman niet bijster veel kans om de in de eerste partij opge lopen averij te repareren. Na de eerste gewonnen game verloor ze er drie op rij. „Toch heb ik het idee dat ik dicht tegen mijn top aan heb gespeeld. Tegen Nemes heb ik altijd dik verlo ren. Ik kon gewoon niet beter." Het hooghouden van de Ne derlandse eer kwam gisteren weer gewoon op het bordje van Bettine Vriesekoop terecht. Hoewel de Amsterdamse als enige van de drie niet had geno ten van haar eigen spel. Tegen de Zweedse Asa Svensson kwam Vriesekoop nog met de schrik vrij (3-1), maar tegen de Otilia Badescu verkrampte de tweevoudig winnares weer als vanouds. De Roemeense won in vijf games. „Ik had het gevoel dat ik de hele wedstrijd slechter was", merkte Vriesekoop ach teraf op. „Ik moest de punten snel maken. Badescu was beter in de rally's. En ik had in de vijf de game een beetje pech. Dan neemt ook de spanning toe." Het uitzicht op een plaatsje is de halve finales werd er nauwe lijks door vertroebeld. „Je moet het toch op zaterdag doen. Dat is de belangrijke dag." WIJK AAN ZEE «ANP In de elfde ronde van het Hoogovens schaaktoernooi eindigden alle toppartijen zonder veel strijd in een puntendeling. Met nog twee ronden te gaan houden Piket, Sokolov en Salov de beste kansen om het toernooi te winnen. De Nederlander heeft op papier het lichtste programma. De Oek- raïener Alexander Onitsjoek viel door een nederlaag tegen Miguel Illescas weg uit de kopgroep. Jan Timman en Piket speelden, zoals ze het zelf omschreven, een correcte remise.' Na 22 zetten in een lange variant van het Konings-Indisch tekenden ze de vrede. Pi ket baalde nog na van zijn gemiste kansen in de vorige ronde, toen hij de winst uit handen gaf tegen de Peruaan Granda Zuni- ga- Piket speelt nog tegen Giek en Yermolins- ky. „Alles is dus nog mogelijk", zei de Lei derdorper, die het aangenaam vindt dat hij op de eerste plaats gezelschap heeft gekre gen. „Dan ligt de druk niet alleen bij mij." Timman gaf zijn tegenstander alle lof voor zijn goede spel. „Jeroen heeft van alle spelers het beste spel laten zien. Over mijn eigen spel ben ik niet tevreden. Ik heb mijn kansen gehad, maar wist ze op de een of andere manier niet te benutten." Loek van Wely speelde met zwart remise tegen de Bosniër Pedrag Nikolic. De Neder lander testte een idee dat hij zelf in het Aan genomen Damegambiet een keer tegen zich kreeg in een partij tegen de Engelse grootmeester Miles. Van Wely deed tegen Nikolic geen geforceerde pogingen om in het voordeel te komen. Na 23 zetten was de remise dan ook een feit. Ivan Sokolov kreeg tegen de sterke Ame rikaan Alex Yermolinsky te kampen met een klein nadeel in een toreneindspel. Sokolov toonde feilloos aan dat het witte voordeel niet genoeg was voor de volle winst. „Het enige hoogtepunt in de partij was het remi se-aanbod", aldus Sokolov. in Nederlands kamp dankzij cryptisch compromis ENFRED SEGAAR van der Poel keerde gis- Idag terug op vertrouwde 1, maar de wereldkam- kende het park rond het liastadion in München leer terug. In de tuin van posante arena behaalde ij. 1985 een zilveren medail- i eerste uit een reeks. Hij le zich de dagen vooraf- e aan het WK van dit inde nog elke meter van larcours te herinneren, bij de training waande hij p vreemde grond. >t[ijds was het park bevro- n lag er sneeuw. Twaalf iter is het 3,5 kilometer technische traject, voor botste deel groen. Van der „Er liggen stukken in an ik nooit heb geweten bestaan. Toen was alles rihard bevoren en glibbe- och reed ik erg goed. Ik Jtijd gezegd dat ik, tot vo ir, nooit een grotere kans Dud heb gehad dan in Van der Poel moest de dtitel bij zijn WK-debuut eren aan Klaus-Peter Tha- veranderde omstandighe- Richard Groenendaal traint in het Olympisch Stadion van München. Groenendaal is morgen een van de favo rieten in de strijd om het wereldkampioenschap veldrijden bij de profs. foto anp den zijn volgens de 37-jarige voel me goed. Ik ben net zo ze- voor hem heeft geduwd om renner van de Rabobank niet ker als vorig jaar." De veteraan morgen'scherp'aan het vertrek van invloed op zijn kansen. „Ik ontkent dai het seizoen te lang te kunnen staan. ,,Dat ik de laatste weken iets minder heb gepresteerd, is het gevolg ge weest van kleine stuurfoutjes, niet van slechte vorm." De ren ners gaan er van uit dat de on dergrond morgen hard zal zijn. Zijn belangrijkste concurrent komt uit dezelfde ploeg: Ri chard Groenendaal. Vorig jaar mondde de generatiestrijd in het Nederlands team uit in een conflict om de vraag wie kop man moest zijn. Adrie van der Poel wilde toen de vrijheid heb ben in het begin achter Groe nendaal aan te mogen jagen. De routinier heeft over het alge meen enige tijd nodig heeft om in het ritme te komen. Hij wilde voorkomen dat hij door een vroege vlucht van zijn jonge landgenoot werd gedwongen de ontsnapping te beschermen. Om nieuwe problemen te voorkomen kwam bondscoach Martin van Dijk gistermiddag met een opmerkelijk, nogal cryptisch, compromis. „De eer ste ronde rijden we niet tégen elkaar en daarna niet vóór el kaar..." Groenendaal (25), al twee keer tweede in de laatste drie WK's, kan zich vinden in het strijdplan dat Van Dijk heeft uit gestippeld. „Als iedereen zijn verstand blijft gebruiken ,is dit het beste. Maar het is bekend dat topsporters meestal eerst aan zichzelf denken", aldus Groenendaal met een knipoog naar zijn ploegmaat en concur rent Van der Poel. „Het zou misschien makkelijker zijn als Adrie en ik in verschillende ploegen zouden rijden. Dan kun je onbevangen koersen en hoef je niet steeds na te denken. Dat scheelt energie." „Sinds ik wielrenner ben, ben ik altijd blij geweest met een overwinning van een ploegge noot. In 1992 op de Olympische Spelen heb ik me uit de naad gereden voor Erik Dekker. Ik vond het heel mooi dat hij tweede werd. Adrie is héél an ders. Hij gaat altijd voor zijn ei gen kans. Hij hakt bij wijze van spreken je kop eraf om te kun nen winnen." De zwaarste tegenstand voor de twee speerpunten uit het Oranje-team (Nederlands kam pioen Wim de Vos, Erik Boeze- winkel, Marcel Scheffer en Mar cel Gerritsen completeren de ploeg) komt uit Italiaanse (Gianluca Bramati en Daniële Pontoni), Zwitserse (Thomas Frischknecht) en Deense hoek (HenrikDjeinis). DEN HAAG ANP het vliegtuig naar Zagreb heb ben gemeld, wist hij niet. „Naar het schijnt zijn er net voldoende spelers om een team op de been te kunnen brengen, er zul len weinig wisselmogelijkheden zijn. Mogelijk moet ook assis tent-coach Patrick van Olphen nog mee gaan spelen." Met 200 liter water in de bagage vlogen de overgebleven handballers naar Zagreb. Daarna volgt een busreis van twaalf uur naar Sa- jarevo. Contact met de Europe se Handbal Federatie (EHF) leerde dat niet-spelen het Ne derlands Handbal Verbond een schorsing van vier jaar zou kos ten. „Daarom is het bestuur van het NHV toch maar akkoord ge gaan met vertrek, zij het niet van harte", aldus Kettelarij. Het Nederlands mannen hand balteam is gisteren met een sterk uitgedunde selectie naar Sajarevo afgereisd. In de hoofd stad van Bosnië-Herzegovina speelt Oranje morgen de twee de EK-kwalificatiewedstrijd, donderdag werd in Aalsmeer gelijkgespeeld (25-25). Omdat het ministerie van Buitenlandse Zaken voor de reis naar Saraje vo geen veiligheidsverklaring kon afgeven, besloot een aantal spelers thuis te blijven. De oor spronkelijke groep zou uit 21 personen bestaan, uiteindelijk vertrokken er slechts dertien. „Wij respecteren ieders me ning", zei bondsdirecteur Dick Kettelarij. Wie zich precies in SCOREBORD PRIJSVRAGEN (Leiderdorp) 1.55.29. Bettine Vriesekoop won gisteren van de Zweedse Asa Svensson, maar verloor van Otilia Badescu. foto anp Lucky 10, vrijdag 31 januari: 17-23-27-29-31 -32-34-38-39-43-47- 51-54-55-62-67-70-71-77-80. (onder voorbehoud) BADMINTON Den Bosch. NK. Eerste ronde. Mannen, en kel: Monteiro - Bakker 15-4, 15-3. Van Barneveld - Massing 15-13, 15-9, Ween ing - Jurgen van Dijk 12-15, 15-4, 15-3, Heijmans-Bouwman 15-7, 15-6. Vrouwen, enkel: Verschuren - Krab 12-9, 4-11, 11-8, Vandewall - Mak 11-0, 11-4, Van de Knaap - Meijer 10-12, 11-3, 11-5, De Wit-Van Vliet 11-1 11-2. CRICKET Fochville (ZAf). Tour Nederlands elftal, vijf de wedstrijd (50 overs). Nederland - North West 0-2, Nederland verliest met 41 runs. North West 246 voor 9, Nederland 215 all- out. Runs: Cantrell 53, De Leede 60, Van Noortwijk 22, Van Oosterom 19, Scholte 13. Bowlingcijfers: Nederland: Nota 3 voor 33 (8 overs), Singh 2 voor 43 (10), Cantrell Ivoor38(10). SCHAKEN Wijk aan Zee. Hoogovenstoernooi. Elfde ronde. Grootmeestergroep A: Granda Zuni- ga (Per) - Lautier (Fra) 1-0, Timman (Ned) - Piket (Ned) 1/2-1/2, Giek (Rus) - Kortsj- noi (Zwi) 1/2-1/2 Yermolinski (VSt) - Soko lov (Bos) 1/2-1/2, Salov (Rus) - Short (Eng) 1/2-1/2, Nikolic (Bos) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Illescas (Spa) - Onitsjoek (Oek) 1- 0 Stand: 1. Piket, Sokolov 7 1/2, 3 Salov 7. 4. Granda Zumga 6 1/2, 5 Onitsjoek 6. 6. Lautier. Yermolinski 5 1/2, 8. Illescas, Kortsjnoi, Timman, Van Wely 5, 12. Nik olic. Short 4 1/2, 14. Giek 2 1/2 Negende ronde grootmeestergroep B: Ci- fuentes (Ned) - Van der Wiel (Ned) 1/2- 1/2, Kalinin (Rus) - David (Lux) 0-1, Bacrot (Fra) - Nijboer (Ned) 0-1, Dao (Vie) - Rie- mersma (Ned) 1/2-1/2, Atalik (Tur) - Van der Sterren (Ned) 0-1, Peng (Ned) - Jans sen (Ned) 1-0. Stand: 1Nijboer 6 1/2, 2. Bacrot 6, 3. Van der Sterren 5 1/2, 4. Ci- fuentes 5, 5 Atalik, Dao, Kalinin 4 1/2, 8. David, Van der Wiel 4, 10. Peng, Riemers- ma3 1/2. 12. Janssen 2 1/2. SCHAATSEN Weissensee. Ronde van Oostenrijk. Tijdrit (1 km). 1. Van Meggelen (Amsterdam) 1.30.71, 2. René Ruitenberg (Elburg) 1.30,88, 3. Lissenberg (Almere-Haven) 1.31,16, 1.31,68, 1.31,93. Klassement. 1. René Ruitenberg 1.55 07, 2. Van Meggelen 1.55.29, 3 Borst TAFELTENNIS Eindhoven. Europese Top Twaalf. Vrouwen. Groep A, eerste ronde: Timina (Rus) Hooman (Ned) 3-1 (21-16 15-21 24-22 21-18), Ni Xia (Lux) - Marie Svensson (Zwe) 3-0 (21-16 21-14 21-15), Nemes (Dui) - Toth (Hon) 3-2 (21-15 17-21 21- 18 14-21 21-10) Tweede ronde: Nemes - Hooman 3-1 (19-21 21-17 21-18 21-11). Toth - Marie Svensson 3-0 (21-14 21-16 21-19), Ni Xia - Timina 3-0 (21-10 21-17 21-16). Stand. 1 Ni Xia en Nemes 2-4, 3, Timina en Toth 2-2, 5. Hooman en Svens son 2-0. Groep B, eerste ronde: Vriesekoop (Ned) - Asa Svensson (Bel) 3-1 (21-18 22-20 19- 21 21-17), Schöpp (Dui) - Badescu (Roe) 3-0 (21-11 21-6 21-13), Palina (Rus) - El- lu tHuiii 3 (1 21 21-18 6-21 21-19 21-18). Tweede ronde: Badescu - Vriese koop 3 2 (21) 22 21-14 2Mb 15 21 21- 15), Schöpp - Palina 3-1 (21-18 21-10 17-21 21-12), Svensson - Ellö 3-2 (21-10 20-22 15-21 21-18 21-12) Stand: 1. Schöpp 2-4, 2. Vriesekoop, Badescu, Svensson en Palina 2-2, 6. Ellö 2-0. Mannen Groep A, eerste ronde: Rosskopf (Dui) - Persson (Zwe) 3-1 (21-16 21-19 12-21 21-14), Samsonov (WRu) - Korbel (Tsj) 3 1 (21 33 21-19 21-1 2112). Kreanga (Gri) - Gatien (Fra) 3-2 (22-20 18-21 15-21 21-18 21-19) Tweede ron de: Rosskopf - Kreanga 3- 2 (19-21 21-17 21-12 18-21 21-11). Samsonov - Gatien 3-0 (21-12 21-18 21-13), Persson - Kor bel 3-0 (21-9 21-9 21-8). Stand: 1. Ross kopf en Samsonov 2-4, 3. Kreanga en Persson 2-2, 5. Korbel en Gatien 2-0. Groep B: Saive (Bel) - Keen (Ned) 3-2 (21- 23 21-15 5-21 21-15 24-22), Waldner (Zwe) - Yang Min (Ita) 3-0 (21-13 24-22 23- 21). Chila (Fra) - Primorac (Kro) 3-2 (16-21 21-9 17-21 21-19 21-13). Twee de ronde: Waldner - Keen 3-1 (21-17 22- 24 21-17 21-15), Primorac - Saive 3-2 (21-17 21-18 6-21 20-22 21-12), Chila - Yang Min 3-2 (21-14 21-16 10-21 19-21 22-20). Stand: 1Waldner en Chila 2-4, 3. Primorac en Saive en 5. Yang-Min en Keen 2-0. TENNIS Tokio. Vrouwen, 1,7 miljoen gulden. Kwartfinales: Graf (Dui/1) - Majoli (Kro/5) 1 6-2 6-3, Schultz (Ned/8) - Martinez I (Spa'3) 6-1 6-0, Hingis (Zwi/2) - Coetzer (ZAf) 6-0 6-1, Huber (Dui/4) - Davenport (VSt/6) 6-3 4-6 6-2. Zagreb. Mannen, 700.000 gulden. Kwartfinales: Ivanisevic (Kro/1) - Radules- cu (Dui) 6-0 1-1 Radulescu trekt zich te rug, Javier Sanchez (Spa/5) - Etlis (Arg) 6- 0 7-6. SPORT OP TV 10 00-11.30 EURO: Biathlon: WK vanuit C blie (Slowakije), sprint mannen. 11.15-12.00 Did 2: Sport extra bobsleeën WK viermansbob vanuit St.Moritz (Zwitser land). 11.30-12.30 EURO: Bobsleeën. WK vanui' Moritz skië ermansbob 12.15-13.30 Did 1: Sportschau livi 1^30-13.30 EURO: Skiëibwereldbeker" vanuit Laax (Zwitserland), afdaling vrouwen. 13.00-14.00 Did 2: Sport extra biatlon, WK vanuit Osrblie (Slowakije) sprint vrouwen 13.15-18.30 BBC 1: Grandstand: football fo cus (voetbalmagazine), paardenkoersen vanaf Chepstow, skiën (wereldbeker, afdaling vrou wen vanuit Laax, Zwitserland), Rugby Union (Vijflandentoernooi; Engeland - Schotland), fi nal score (voetbaluitslagen) en Rugby Union (hoogtepunten van de wedstrijd Wales - ler- and). 13 30-14.00 EURO: Biathlon: blie (Slowakije), sprint vrouwen 14.00-15.30 BRT 2. Sport ei itOsr- 'eldrijden, WK voor amateurs vanuit München. 14.00-16.00 Did 2: Sport extra: schanssprin gen, wereldbeker vanuit Willingen. 14.00-16.55 Ned 2: Studio sport:.o.a. wielren- 14 00-18 00 EURÓ. Tennis: ATP toernooi van Zagreb (Kroatië), halve finales. 15.00-17 00 Did 3: Sport am Samstag. 17.30-18.00 Did 1: Sportschau. 18 00-19.00 EURO: Bobsleeën: WK vanuit St. Moritz, viermansbob. 18.45-19.30 BBC 2- Bowls: WK Indoor, fina les vanuit Preston. 19.00-22.00 EURO.- Schaatsen: WK sprint vanuit Hamar, 500 en 1000 meter. 22.00-23.00 EURO: Boksen.- Saturday Night Super Fight. 22.00-23.20 Did 2: Das aktuelle Sport-Studio. 22.45-23.35 Ned 3- Studio sport. 23.30-00.00 RTL 4: Sportnieuws. 23.45-00.55 BBC 1Match of the day: voet balmagazine met o.ahoogtepunten van Leeds United-Arsenal. 00.45-01.15 RTL 5: Sportnieuws. ZONDAG 09.30-10.00 EURO: Sn< reldtour Boardercross vi 09.45-11.30 Did 1: Sportschau live: WK Biathlon vanuit Osrblie. 10.00-11.00 EURO; Skiën, wereldbeker x (Zwi 13.30-17.05 Did 2: Sport extra: schanssprin gen (wereldbeker vanuit Willingen), bobsleeën (WK Viermansbob vanuit St Moritz) en zwem men (wereldbeker vanuit Gelsenkirchen). 13.45-15.00 EURO: Biathlon: WK vanuit Osr blie (Slowakije), achtervolging vrouwen. 14.00-15.00 NBC: Golf: Nashau Wild Coast Challenge. 14.30-17.00 BRT 2: Sport extra-, veldrijden, WK vanuit München. 15.00-17.00 EUR0-. Tennis-, ATP toernooi van Zagreb (Kroatië), finale. 15.00-17.30 BBC 2- WK Indoor bowls (finale vanuit Preston) en snooker (Benson Hedges Masters toernooi vanuit Wembley). 17.00-19 00 EURO Bobsleeën WK vanuit St. Moritz, viermansbob 17 05-18.15 Did 2: Die Sport-Reportage: schaatsen (WK sprint vanuit Hamar), skiën (wereldbeker vanuit Laax. Zwitserland) en biat lon (WK vanuit Osrblie) 17.30-18.15 BBC 2: Ski Sunday: magazine 18.15-19 15 BBC 2. Rugby special magazi ne. vandaag o.a. samenvattingen van het Vijf landentoernooi (Engeland - Schotland en Wales-Ierland) 18 25-19.20 SBS 6 De Alternatieve Elfste dentocht Weissensee 1997. 19.00-20.00 EURO: Skiën: WK vanuit Se- strières (Italië), openingsceremonie. 19.50-20.20 BRT 1Sportweekend 20.00-22.00 EURO- Schaatsen: WK sprint vanuit Hamar. 500 en 1000 m. 21.15-22.30 Ned 2: Studio sport. 21 45-22.30 Did 3: Sport im Westen XL. 21.55-22.30 SBS 6: Sportflaters. 23.00-23.20 BRT 1: Sport. 23.00-00.30 EURO; Schansspringen: wëreld- beker vanuit Willingen (Duitsland), lange 23.20-23.50 RTL 4: Sportnieuws. 23 20-00.20 BBC 2: Snooker: Benson Hed ges Masters toernooi vanuit Wembley. MAANDAG 08.15-08 20 Ned 1Sportjournaal. 12 00-13.00 EURO: Noordse Combinatie- we reldbeker in Japan. 12.30-12.35 Ned 3: Sportjournaal. 12.40-14 30 Did 2: Sport extra: skiën, WK 11.00-12.00 EURO Biathlon: WK v< blie (Slowakije), achtervolging mannr 12.00-13 00 EURO Bobsleeën. WK Moritz, viermansbob. 12.10-16.57 Ned 2: Studio sport. 12.45-14.30 Did 1- Sportscridu live: it Sestné is (Italië uitOsr- 13.00-14.00 EURO V 14.10-14.35 SBS 6: Sportflaters.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 27