Van Duijn gelooft in American football "Joyce Kipping richt vizier D op Sydney Ruud Borst verspeelt leiding op Weissensee Sport Velocitas houdt door winst uitzicht op titel Bekerduel laat oude tijden niet herleven Jaspers beste 'driebander' van 1996 Vriesekoop boos over loting 2 VRIJDAG 31JANUAR11997 Amateurvoetbal weer afgelast nieuwegein De KNVB heeft voor het komende weekeinde in ver band met de slechte gesteldheid van de terreinen alle wedstrij den in het amateurvoetbal afgelast. Dit geldt voor de gehele lan delijke competitie en alle districten (noord, oost, midden, west 1 t/m 4, zuid 1 en 2) voor wat betreft de senioren, de vrouwen en de jeugd. Snookerij wint van Pompadour leiden Snookerij 0 heeft gisteravond in Breda een 5-4 overwin ning geboekt op Pompadour. De Leidse punten werden binnen gehaald door Adri Stoffels (2x), Job Bavelaar (2x) en Pascal van Westerop. Door deze overwinning klimmen de Leidse snooke raars in de eredivisie naar de zesde plaats. Wim van Harskamp naar Teylingen sassenheim Willem van Harskamp fungeert volgend seizoen als de nieuwe trainer van Teylingen. De bij zaterdagderdeklasser Oegstgeest aan de kant geschoven Van Harskamp volgt bij de Sassenheimse zondagvijfdeklasser Rob Suttorp op. Suttorp was een jaar in Sassenheim werkzaam. techendorf» anp Op de Weissensee bewees René Ruitenberg gisteren zijn goede m\ vorm van de laatste weken. De jongste van de Veluwse broer- tjes won de afvalwedstrijd in de Ronde van Oostenrijk. Hij was J de beste in de eindsprint met vijf schaatsers. Rob van Megge- len eindigde als tweede, gevolgd door Leiderdorper Ruud Borst. Ruitenberg nam door zijn overwinning in de tweede etap- pe de leiderspositie in het klas- 74 sement over van Borst, die i woensdag het criterium over 40 kilometer won. Vandaag staat de tijdrit op het programma, waarna morgen de wedstrijd over 200 kilometer volgt: de al ternatieve Elfstedentocht. Dat is het hoogtepunt, daar draait de Ronde van Oostenrijk om. De voorwedstrijden zijn alleen be doeld om warm te draaien. Dat deed Bert Verduin, Ne derlands kampioen natuurijs en derde tijdens de Elfstedentocht. Hij reed gisteren rondenlang voorop, om zich te testen. Toen gaf hij vrijwillig op. „Dat was 'spielerei'. Ik voel dat de vorm weer groeit." CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071-535646Ï Met 'Lightning Leidende competitie in Basketbal en American football hebben niet zo overdre ven veel gemeen, behalve dan dat beide sporten in de Verenigde Staten hun bakermat hebben. Desondanks be trekt Koos van Duijn die basketbalsport in zijn verhaal. De docent bewegingsonderwijs aan het Groen College in Rijnsburg en de Leidse Rembrandt Scholengemeenschap weet welke rol Ton Kallenberg indertijd met het Bona- ventura College vervulde bij de introductie van de bas ketbalsport in de Leidse regio. Van Duijn: „Het zou mooi zijn als het Rembrandt met American football als voor trekker zou kunnen fungeren." zou worden. De spelers hebben met flagfootball een riem met twee plastic lintjes om. Op het moment dat een tegenstander zo'n lintje uit de riem trekt, ligt het spel stil." Het is ook die vorm van Ame rican football die Van Duijn op school als buitenschoolse activi teit promoot. Op het Rem brandt, maar ook op andere scholen. „We hebben met het team al wat demonstraties ge daan, wat inlooptrainingen ge houden. En dat gaan we bin nenkort weer doen. Daarbij denken we er aan om van de zomer op het strand een beach- toernooi te organiseren. Op die manier maken we de sport in dé Leidse regio bekender. De be doeling is dat de jeugd die het een leuke sport vindt naar Lightning Leiden komt. Maar als de sport in een andere ge meente echt aanslaat, kan het natuurlijk ook zo zijn dat er daar dan weer een vereniging wordt opgericht. runsburg gert-jan onvlee Een eerste aanzet daartoe is door de 30-jarige Rijnsburger inmiddels gegeven. Als alles vol gens plan verloopt, neemt een jeugdteam van 'Lightning Lei den' vanaf maart deel aan de Admirals competitie. Het team komt dan in eerste instantie overigens uitsluitend in uitwed strijden in actie: „Want een ei gen accommodatie is er niet. Nog niet, want er zijn wel al contacten geweest. De moge lijkheid bestaat dat het sport complex van de Universiteit in Leiden onze thuisbasis wordt. Ik heb daar al een gesprek gevoerd en dat is redelijk positief verlo pen." Het jeugdteam zal overigens een variant van het American football spelen: flagfootball. Van Duijn: „Dat spel is hetzelfde, behalve dan dat de risico-ele menten eruit zijn verwijderd. Tackles en blocks komen er niet in voor. Omdat dat te gevaarlijk Koos van Duijn: „Het zou mooi zijn als het Rembrandt met American football als voortrekker zou kunnen fun geren." De enthousiaste Van Duijn heeft al lang iets met American football. „Ik denk dat ik een jaar of twaalf, dertien was toen ik het voor het eerst op televisie zag. Ik vond het direct een mooie sport. Al heeft het wel een hele tijd geduurd voordat ik er echt iets mee ben gaan doen. Dat is eigenlijk pas sinds 1995, toen de Amsterdam Admirals in Nederland competitie zijn gaan spelen." Met die club heeft Van Duijn FOTO HENK BOUWMAN inmiddels ook een hechte band. Niet alleen bezoekt hij de thuis wedstrijden van de Admirals, maar ook fungeert hij als regio naal coördinator van die club. In die functie houdt hij zich on der meer bezig met kaartver koop, busvervoer naar de wed strijden en met het verstrekken van informatie aan de media. Maar meer nog met de club die binnenkort aan het derde seizoen in de World League be gint, houdt Van Duijn zich op dit moment met z'n eigen nieu weling bezig. Een vereniging- waar hij op termijn grote plan nen mee heeft. „We beginnen in maart met een team, maar het is de bedoeling om na de zomer al met meer jeugdteam^ in de competitie actief te zijn Natuurlijk willen we ook een se niorenteam op poten zetten, maar zo ver is het nog niet. We hebben al wel een paar senio ren, maar niet genoeg om daar een team mee te formeren. De kans bestaat dat we met een groepje naar Alphen gaan om daar bij de Eagles te spelen en alvast wat ervaring op te doen." Op termijn ziet Van Duijn, op dit moment bezig met de ge combineerde trainers/ scheids- rechterscursus van de Neder landse American Football Fede ratie, een goede toekomst voor het American football in Neder land: „Het zal wel nooit zo po pulair worden als voetbal, om maar wat te noemen. Maar dat de sport alles in zich heeft om ook hier op grote schaal te wor den beoefend, daarvan ben ik overtuigd. Dat merkte je vorig seizoen ook al bij de thuiswed strijden van de Admirals. Een gemiddeld toeschouwersaantal van 10.000 zegt toch wel iets." warmond loman leefmans Er zijn talloze takken van sport die slechts eens in de vier jaar in de belangstelling staan. Bij de uitgebreide verslaggeving van de Olympische Spelen doemen plotseling kunstzwemmen, ko gelslingeren, kleiduivenschieten en wildwatervaren op, om maar eens een paar te noemen. Spor tieve specialismen die heel even de schijnwerpers op zich gericht weten, maar nadat de medailles zijn verdeeld niet of nauwelijks meer aan bod komen. Alleen als Nederland in een van deze dis ciplines in de prijzen valt, zoals bijvoorbeeld broer en zus Jon- gejans bij het schoonspringen of Ank)' van Grunsven in de dressuur is de aandacht van media en sponsors blijvend en die is broodnodig voor de ver dere professionalisering. Dat is het scenario waar de 24-jarige Joyce Kipping uit War mond ook op hoopt. Zij doet aan (olympisch) geweerschieten en die bezigheid past ook moei teloos in het boven genoemde rijtje. „Laat ik voorop stellen, het is zeker geen tv-spórt. Al leen in de finale van een wed strijd, als er wat spanning bij komt kijken, is het ook voor toe schouwers interessant. Los daarvan zijn de mogelijkheden bij elke kleine sporttak beperkt om je er volledig op toe te leg gen. Je moet er in Nederland al tijd bij blijven werken", aldus de technisch-onderwijsassistente op het Alphense Ashram-colle- ge die toegeeft dat, mocht er zich een geldschieter aandie nen, ze zeker de mogelijkheid aan zal grijpen om zich full-ti me met haar hobby te wijden. Kipping is inmiddels de helft van haar leven met schieten be zig. Haar vader was een van de oprichters van schietvereniging Toxotes in een bovenzaaltje van De Roode Leeuw in Oegstgeest. „Zo raakte ik er al jong bij be trokken. Ik heb ook aan andere, meer bekendere sporten ge daan. Naarmate ik steeds beter ging schieten, werd het uiter aard ook steeds leuker. Telkens proberen bij te leren en je te verbeteren. Het is een echte concentratiesport en dat ligt me wel." Staand, over een afstand van tien meter een roos raken van pakweg tien bij tien centimeter met 4,5 mm kogeltjes. Dat is kortweg waar het bij Kippings sport om gaat. De roos is ver deeld in tien ringen waarvan de buitenste goed is voor één punt en het hart tien punten ople vert. Aangezien in een serie veertig schoten worden afge vuurd, is de maximale score dus 400. Wie verwacht dat het simpel weg gaat om stilstaan, mikken en de trekker overhalen, heeft het volgens Kipping volledig mis. Tenminste, de score zal op die manier niet bijster hoog uit vallen. „Allereerst is een goede conditie vereist. Dat is niet al leen nodig om je concentratie langer vast te houden. Het zorgt ook voor een goede doorbloed ing van je lichaam en zorgt dat rotterdam michel van gent korfbalmedewerker Velocitas heeft nog altijd uit zicht op het kampioenschap van klasse A van Rijndelfland. De formatie van Janko Breed- veld bracht lijstaanvoerder Erasmus in eigen hal haar eer ste nederlaag toe met 15-14, waardoor hun onderling ver schil terugliep tot twee punten met nog vier wedstrijden te gaan. Het stond bij voorbaat vast dat de kampioen van de stan daardklasse A zou voortkomen uit het duel tussen Erasmus en Velocitas. Beide clubs hebben immers een flinke voorsprong op de overige zes verenigingen en bezitten ook als enige een (ruim) positief doelsaldo. Al gauw bleek dat de Leider dorpers het best bestand wa ren tegen de druk. Zij waren met name in de beginopstel ling beduidend sterker. De eerste aanval scoorde voor rust liefst zes van de acht doel punten. Arjen Kwestro (3), Paul Meerburg (2) en Marion Smeets hielpen hun club zo doende twee keer aan een rui mere voorsprong (0-2, 4-6, 7-8 rust). Ook in de tweede helft bleef het initiatief bij Velocitas. De nummer twee van de ranglijst bouwde haar voorsprong zelfs uit tot maximaal vier punten, doordat de tweede aanval ging meescoren (7-11 en 11-15). Dit gebeurde via goals van Steven de Ronde, die de geblesseerde Emanuel Vlagsma verving, en Paul Robert Nugteren. In de laatste vijf minuten kwam Erasmus wel terug, maar de laatste treffer viel ruim in de blessuretijd: 14-15. Kipping: „Het is een echte concentratiesport, en dat ligt me wel." je ogen voldoende zuurstof krij gen om scherp te blijven. Ver der leer je in de loop der jaren welke spier je gespannen en welke ontspannen moet hou den. Doe je dat verkeerd, zet je spanning op bijvoorbeeld je schouder, dan zal je geweer naar een kant wegtrekken. Behalve een goede fysiek is een goede uitrusting noodzaak. Niet alleen het luchtdrukgeweer wordt aangepast aan de per soon die er mee overweg moet. Oordopjes zijn er om het geroe zemoes in de zaal en de knal van het geweer op te vangen. Een kapje voor een oog, gemon teerd op bril of aan de haar band, heeft als functie dat er met het oog dat niet door het vizier kijkt, niet geknepen hoeft te worden. De speciale 'schiet- schoen' die Kipping toont, vormt een soort kruising tussen een langlauf- en een boks- schoen met een zo plat mogelij ke zool. Als laatste hoort bij een volwaardig schutter een dik, canvas pak dat onder meer de rug ondersteunt. „Dat lijkt mis schien wat overdreven. Maar .laat ik je nou vertellen dat dat echt helpt, zeker als je wil gaan werken om ook die laatste paar punten te halen." Een derde en uiterst belang rijk facet van de schietsport is de ademhaling. „Op de training wordt veel aandacht besteed aan ontspanningsoefeningen en ademhalingstechnieken. Alge meen geldt dat je de trekker moet overhalen als je op drie vierde van het uitademen bent." Bij een technische sport waar alles draait om precisie, mag niets aan het toeval worden overgelaten. En Kipping, twee jaar geleden zesde op het NK, is bereid door een fórs aantal trai ningsuurtjes zo veel mogelijk toevalligheden uit te schakelen. Dat leverde haar onlangs een plaatsje op in de kernploeg. Een groepje talenten dat zich, ge- FOTO HIELCO KUIPERS steund door de eigen bond en het NOCNSF, op de Spelen van Sydney in 2000 richt. Ze deed auditie, zoals ze het zelf noemt en werd aangenomen. „Omdat ik nog zo kort bij de kernploeg zit, is het idee dat ik wel eens naar Sydney zou kunnen wor den uitgezonden nog niet hele maal bij mij ingezonken. Zelfs de limiet voor het komende EK ligt al hoger dan mijn persoon lijk record dat op 389 staat. Maar je zit niet voor niets in de kernploeg, met drie trainers en met een behoorlijk aantal ge richte trainingen. Me verbete ren lijkt dus een kwestie van tijd." SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Lucky 10 donderdag 30 januari: 4-8-9-15-18-25-35-36-39-40-43-44-49- 50-54-60-64-65-67-72. (onder voorbehoud) RIJNDELFLAND A: Era KORFBAL David, Riemersma 3, 11. Janssen. Peng 2 Erasmus 10-17 Valto 9-8 Velocitas 10-15 Spirit 10-7 VI0S(N) 9-10 Oranje Zw. 10-7 DES 10-10 Reeuwijk 10-4 SKI Oefenwedstrijden Fuengirola (Spa) - Sparta 1-5 (0-5). Doel punten Sparta: Groenendijk 3. Alflen en Krijgsman. Spanje, ,beker, achtste finales, le wed strijd: Barcelona - Real Madrid 3-2, Teneri- fe- BetisSevillaO-2 i Oostenrijk. Afval- New York. NBA: New Jersey Nets - Phoenix Suns 113-101, Dallas Mavericks - Minnesota Timberwol- ves 82-92, Houston Rockets - Denver Nuggets 109-113, Utah Jazz - Atlanta Hawks 102-96, Los Angeles Clippers - Vancouver Grizzlies 100-94, Sacramento Kings - Chicago Bulls 93-111 GOLF Pebble Beach (VSt). Mannen, na eerste ronde: 1. Parnevik (Zwe), Duval (VSt) 65, 3. Leh man (VSt), Henninger (VSt), Andrade (VSt) Aalsmeer. EK-kwalificatie, i Weissensee. Ronde wedstrijd. 1 René Ruitenberg (Oldebroek), 2. Van Meggelen (Amsterdam), 3. Borst (Leider dorp), 4. Stam (Sprang-Capelle), 5. Baars (Nieuw-Vennep). Stand: 1 René Ruitenberg, 2. Borst, 3. Van Meggelen, 4. Kramer, 5. Stam. SCHAKEN Wijk aan Zee. Hoogovens-toernooi, groot- meestergroep A, tiende ronde: Piket (Ned) - Granda Zuniga (Per) 1/2-1/2, Van Wely (Ned) - Salov (Rus) 0-1, Kortsjnoi (Zwi) - Timman (Ned) 1/2-1/2, Lautier (Fra) - II- lescas (Spa) 1/2-1/2, Onitsjoek (Oek) - Nikolic (Bos) 1/2-1/2, Short (Eng) - Yerm- olinski (VSt) 1/2-1/2. Sokolov (Bos) - Giek (Rus) 1/2-1/2. Stand 1. Piket en Sokolov 7, 3. Salov 6 1/2, 4. Onitsjoek 6, 5. Granda Zuniga en Lautier 5 1/2, 7. Yermolinski 5, 8. Kortsj noi, Timman en Van Wely 4 1/2, 11. Illes- cas, Nikolicen Short 4, 14. Giek 2. Grootmeestergroep B, achtste ronde: Van der Wiel (Ned) - Peng (Ned) 1/2-1/2, Jans sen (Ned) - Atalik (Tur) 1-0, Van der Ster ren (Ned) - Dao (Ned) 0-1, Riemersma (Ned) - Bacrot (Fra) 1/2-1/2, Nijboer (Ned) - Kalinin (Rus) 1-0, David (Lux) - Cifuentes (Ned) 1/2-1/2. Stand 1. Bacrot 6, 2. Ni|boer 5 1/2, 3. Atalik, Cifuentes, Kalinin, Van der Sterren 4 1/2, 7. Dao 4. 8 Van der Wiel 3 1/2, 9. Schladming. Wereldbeker mannen, slalom: 1 Tomba (Ita) 1.35.87 (46,94 48,93), 2 Stangassinger (Oos) 1.36,03 (46,72 49,31), 3. Amiez (Fra) 1.36,19 (46.87 49,31), 4 Sykora (Oos) 1.36,23, 5. Kimu- SCHAATSEN ra (Jap) 1.36,26, 6. Eberle (Dui) 1.36,59, 7. Furuseth (Noo) 1.36,78, 8. Jagge (Noo) 1.47,00, 9. Mlekuz (Slv) 1.37,26, 10. Tescari (Ita) 1.37,28. TENNIS Tokio. Vrouwen, 1,7 miljoen gulden. Twee de ronde: Schultz (Ned/8) - Sawamatsu (Jap/8) 7-6 7-5, Martinez (Spa/3) - Boogert (Ned) 7-6 1-6 6-3, Huber (Dui/4) - Po (VSt) 6-4 6-3, Majoli (Kro/5) - Sugiyama (Jap) 7-5 7-5, Davenport (VSt/6) - Tana- sugarn (Tha) 6-3 6-1, Coetzer (ZAf) - Spir- lea (Roe/7) 6-4 2-6 6-4. Kwartfinales: Graf (Dui/1) - Majoli (Kro/5) 6-2 6-3, Schultz-McCarthy (Ned/8) - Marti nez (Spa/3) 6-1 6-0, Hingis (Zwi/2) - Coet zer (ZAf) 6-0 6-1. Shanghai. Mannen, 540.000 gulden. Tweede ronde: Steven (NZe) - De Wulf (Bel) 6-3 4-6 7-5, Kroslak (Slw) - Ogorodov (Oez) 3-6 6-0 6-3, Golmard (Fra) - Cham pion (Fra) 4-6 6-3 6-4, Tarango (VSt/4) - Jonsson (Zwe) 6-2 6-1, Solves (Fra) - Gi- melstob (VSt) 7-5 7-6, Paes (Ina) - Nydahl (Zwe) 6-3 6-3, Volkov (Rus/8) - Ran (Isr) 6- 7 6-4 6-1. Zagreb. Mannen, 700.000 gulden. Tweede ronde: Etlis (Arg) - Rosset (Zwi/4) 6-3 7-6, Rusedski (GBr) - Siemerink (Ned/3) 4-6 6- 3 6-2, Radulescu (Dui) - Voinea (Roe) 7-6 7-6, Arazi (Mar) - Prinosil (Dui/7) 7-6 6-3, Ivanisevic (Kro/1) - Johansson (Zwe) 7-6 6- 4. Enqvist (Zwe/2) - Alami (Mar) 6-3 6-0 BS Leiden ontvangt eredivisionist Weert leiden gertjan van geen De basketballers van Ton van Bemmelen/Leiden maken een rampzalig seizoen door, maar staan zondagavond wel in de kwartfinale van de landelijke beker. Daarin komt voor het eerst sinds tijden weer eens een eredivisieclub op bezoek. Voor malig landskampioen BS Weert betreedt om 18.30 het strijdperk in de Vijf Mei-hal tegen de club die in 1978 de titel pakte. Oude tijden herleven daar mee niet echt. De basketbalclub mag dan een roemrijk eredivi sie-verleden hebben, voorlopig heeft Leiden de grootst mogelij ke moeite op het op een na hoogste niveau van Nederland, de promotiedivisie. De Leide- naars staan onderaan en degra datie is, met nog tien wedstrij den te gaan, nauwelijks meer te ontlopen. Om de ellende com pleet te makenm, keerde coach Gerrit Jan Heijink de vereniging de rug toe, nadat guards Gor don MacDonald en Mario Juric al waren opgestapt uit onvrede over de hen toebedeelde speel tijd. Leiden is op het moment dan ook een stuurloos schip, dat zwalkt over de hoge golven. Manager Hennie Nijssen heeft de coaching op zich genomen, terwijl Ton kallenberg de trai ningen momenteel verzorgt. Nijssen, duizendpoot in de ver eniging, is op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. „En dat moet iemand zijn die ook vol gend jaar aan het roer staat", al dus Nijssen. Het vinden van een geschikte kandidaat valt niet mee. Leiden voerde al gesprek ken met twee eventuele kapi teins, maar die liepen op niets uit. Vanuit de spelersgroep wer den de namen van ex-Parker speler Lace Strong, Rick Driessen en Ferenc Szitas geop perd, maar dat leverde concreet nog niets op. Nijssen: „We heb ben de laatste jaren geen geluk kige hand gehad in het contrac teren van trainers, het natuur- liojke overwicht ontbrak bij de meesten." Nu degradatie dichtbij komt, moet Leiden serieus gaan na denken over de toekomst. Zeker is dat de club wel landelijk wil blijven spelen, in dit geval in de eerste divisie. Een terugkeer naar het rayon zou een te hoge drempel opwerpen voor de toe komst. „Maar het hangt ervan af of dat budgettair uitkomt. De vereniging beschikt niet over de financiële middelen. Volgende week hebben we een gesprek met Ton van Bemmelen over de verlenging van het sponsorcon tract." Leiden wil in de toekomst voor de jeugd kiezen en houdt zijn ogen open met betrekking tot talnt dat in de omgeving van Leiden rondloopt. Inmiddels heeft de club de selectie uitge breid met twee spelers uit het tweede en twee uit de eigen jeugd. Albert Severijn, die eer der in de eredivisie speelde bij Zwijndrecht, is de gelederen ko men versterken. Voor zondag hoopt Nijssen op een spectacu lair Weert. Leiden bereikte de kwartfinale via winst op BV Lis- se en Challengers. Aan winnen hoeft de ploeg nu niet te den ken, tegen een tegenstander die zich onlangs plaatste voor de Elite A-competitie meyt de zes beste ploegen van Nederland. „Zaterdag tegen De Groene Ui len vind ik belangrijker dan zondag. Dat wordt een wed strijd voor het publiek. Als die Amerikanen van Weert er een beetje zin in hebben, wordt het een spektakel." En herleven oude tijden mis schien toch een beetje. vughtanp Dick Jaspers is gisteravond in Vught uitgeroepen tot de beste Nederlandse driebandenspeler van 1996. De 31-jarige Braban der won drie Nederlandse Grand Prix-toernooien, behaal de drie zeges in internationale toernooien in het buitenland, werd eerste in het World Cup toernooi van Oosterhout en be haalde talrijke andere ereplaat sen. Voor Jaspers waren er nog ex tra prijzen voor de hoogste serie (zestien) en het hoogste partij moyenne (3,125). Als talentvol ste jeugdspeler van het vorig jaar werd Arno Peterson, een clubgenoot van Jaspers, uitge roepen. De 22-jarige Peterson onderscheidde zich in het Grand Prix-circuit, waarin hij als achttiende eindigde. De Belg Frédéric Caudron werd onder scheiden als de beste buiten landse speler in de Nederlandse competitie. eindhoven gpd Bettine Vriesekoop had zich voorgenomen om zich bij haar laatste Top 12 niet meer zo druk te maken. Met die belofte brak de tafeltennisster gisteren al voordat er een bal was ge slagen. De Amsterdamse wond zich op over het resultaat van de nieuwe loting, die door af zeggingen van een enkele top pers noodzakelijk was gewor den. De loting bij de Europese Top 12 wordt al jaren onder bepaalde regels gedaan. Als bijvoorbeeld twee speelsters uit hetzelfde land meedoen moeten die in afzonderlijke groepen worden ingedeeld. In Eindhoven zijn er maar liefst vijf 'paartjes', waardoor er van een echte loting al geen sprake meer was. Vond ook Vriese koop. „Ze moeten daar maar eens mee ophouden", foeter de ze. „Zo kun je een hele zwakke en een hele sterke groep krijgen. De groepen moeten gewoon naar sterkte worden ingèdeeld." Het protest bleef bij een paar boze woorden. Vriese koop speelt in groep B tegen Schopp, Badescu, Asa Svens- son, Palina en Ellö. SPORT OP TV VRIJDAG 15 10-19 00 BBC 2 WK Bowls, in Preston 15 30-16 00 EURO. WK kunstrijden op de 16 00-20 00 EURO: TennivATP toernooi van 18 43-18.51 Ned 2: Sportjournaal 19 30-20.05 BRT 1 Sport 20 00-20.30 BBC 1 Big Bre 22.00-23 00 EURO: Boksen: All Ireland Cri serweight Title. 22.16-22 34 Ned 3: Sportjournaal 22.55-23.25 BRT 1 Sport. 23.00-23 40 RTL 4 Sportnieuws. 23.15-23.55 Ned 2. Studio NOS: magazine met aandacht voor de belangrijkste gebeurte nissen in de sportwereld 23.30-00.15 RTL 5: Sportnieuws.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 21