Vetertje tussen de billen is modieus De Wikkeljas heeft het eeuwige leven 30% EXTRA KORTING Mode VROOM DREESMANN MAANDAG 27 JANUAR11997 REDACTIE CONNY VAN GELDER 0229-432171 De man ontdekt z'n achterwerk. Niet als zitvlak, want in die hoe danigheid is hij er al sinds zijn luiertijd mee vertrouwd, maar als een van de attractiefste de len van de mannelijke anato mie. Wat vrouwen al sinds de oertijd weten, begint nu ook bij hun partners door te dringen: mannenbillen hebben aantrek kingskracht. En die moetje vooral niet camoufleren, maar accentueren. Vandaar dat de laatste jaren de vraag naar exclusief herenon dergoed groeit. Strings, die me nigeen alleen al bij de gedachte aan zo'n vetertje tussen hun bil len deden huiveren, zijn sinds kort dé dracht bij het trendy pu bliek. Aansluitende tricot 'shor- tys' winnen het op alle fronten van de flodderige boxershorts. En een beetje discoganger ver vangt z'n oubollige t-shirt en sportslip door een spectaculaire body. Het is duidelijk, de tijd is voorbij dat een nieuwe onderbroek achteloos uit het schap werd gepakt onder het motto: als de maat klopt zit-ie wel goed. He renondergoed is gepromoveerd tot herenondermode. En die vergt een zorgvuldiger benade ring. Want als het om echte mo de gaat, worden ineens zaken als stijl, coupe en kleur van be lang. Niet zo vreemd dus dat herenslips tegenwoordig niet langer in een uniforme verpak king liggen opgestapeld in de winkels maar keurig in het rek hangen en soms eerst worden gepast. Er valt dan ook het nodige te kiezen. Het aanbod omvat he den ten dage heel wat meer dan de afgezaagde witte onderbroek van geribbelde katoenen tricot en de sportslip in donkerrood en -blauw met als enige frivoli teit een klein streepje. Neem al leen al het aanbod aan boxers horts. Het wat flodderige gewe ven broekje met wijde pijpen heeft er inmiddels heel wat 'soortgenoten' bijgekregen. Vooral het strakke tricot boxers hort met korte pijpjes, de shor ty, is momenteel zeer in trek. Vanwege z'n fraaie pasvorm, die ervoor zorgt dat er geen ontsie rende contouren ontstaan in de wat strakkere bovenkleding van de laatste tijd. En uiteraard van wege z'n draagcomfort. Maar evenzeer in trek is de string, het minuscule broekje met een 'achterpand' dat uit weinig meer bestaat dan een simpel vetertje of smal reepje, stof. Een echte blikvanger voor iedere liefhebber van een goed gevormde bilpartij. Zeker wan neer zo'n string niet is gemaakt van simpele tricot, maar van een stof met glanzende lak- coating. Nog meer in het oog springend zijn de jock-strings, die in plaats van één bandje voorzien zijn van twee bandjes, die als een kader om de billen sluiten en het achterwerk zo ook nog enigszins 'liften'. Waardoor een strak Tarzan-figuur een stuk dichterbij komt, zonder dat daarvoor uren aan fitness hoe ven te worden gespendeerd. Of een dergelijke jock-string ook net zo comfortabel zit als een dertien-in-een-dozijn- sportslip is een vraag die veel mannen zich niet eens meer stellen. Zo behoudend als er tot voor enkele jaren terug nog on dergoed werd gekocht, zo sterk ligt momenteel de nadruk op het modische aspect. Een dui- Onder menige spijkerbroek gaat tegenwoordig een De tricot 'shorty' koppelt een modieuze uitstraling aan sexy slip schuil. foto»gpd draagcomfort. - foto»gpd delijke ommezwaai. Waar komt die nu plotseling vandaan? F. Derks, hoofd ver koop Nederland van het linge rieconcern Triumph, ziet een duidelijke oorzaak in de groei ende zorg voor het lichaam. „Veel mannen letten op hun fi guur, doen aan fitness en zien er daardoor beter uit. En dat willen ze ook laten uitkomen." Ema Donderwinkel, pr-functio- naris bij Schiesser, denkt dat er nog wel wat anders achter die belangstelling voor mannenlin- gerie zit. De wens van hun (vrouwelijke) partners om eens tegen iets anders aan te kijken dan de stereotype sportslip. „Nog altijd wordt 40 procent van het herenondergoed ge kocht door vrouwen. En nu luxe dameslingerie steeds meer in trek komt, willen zij ook voor hun man wel eens wat moois kopen. Herenlingerie komt dan ook steeds meer in de cadeaus feer terecht, waar dameslingerie al langer zat." Maryan Klomp in een van haar twee Wikkelwinkels: „Ik be schouw mezelf niet als een idea list. Ik ontwerp kleding." foto Maryan Klomp trok vorig jaar de stoute schoenen aan. Ze breidde haar Wikkelcollectie uit met een ecolijn. En Maryan Klomp houdt alles in eigen hand. Ze ontwerpt de kleding, schetst de prints, bezoekt part ners in het buitenland, legt con tacten en brengt de stoffen de grens over. Het drukken laat Maryan Klomp over aan de door haar in 1986 opgerichte handdrukkerij Zeebra. Gegarandeerd gifvrij en ge maakt van lompen. Trek eens een jas van Wikkel aan. Onbe spoten katoen, met bijenwas gewaxt en gekleurd met natuur lijke verven, de voering van her gebruikte wol. Uitgevoerd in warme tinten, exclusief en tijd loos. „De materialen ademen", zegt ze. Is de jas afgedragen dan begint de recycling opnieuw. Zo krijgt een Wikkeljas, de enige in zijn soort ter wereld, het eeu wige leven. Aan de geboorte van zo'n jas gaat een ingewikkelde concep tie vooraf. De stof komt van ecologische katoenplantages in landen als Paraguay, India, Tur kije en Mexico en gaat naar Duitsland om bij een gespeciali seerde firma te worden geverfd (met natuurlijke kleurstoffen) Daar worden de lappen ook in een waxbad gedompeld. En dat alles volgens instructies van Maryan Klomp. Na de behandeling in Duitsland verhuist de stof via Wageningen (rechtstreeks mag niet vanwege op reeds afgeprijsde artikelen: dames-, heren- en kindermode, lingerie, mode accessoires, sportartikelen en Budgetmarkt. ingewikkelde regeltjes) naar een atelier in Polen, inclusief de ontwerpen van Maryan Klomp, fournituren, ritsen, knopen en de in het Engelse graafschap West Yorkshire van oude truien geweven voeringen. Daar in Po len zetten ze de jas in elkaar. Polen? Maakt Klomp gebruik van goedkope arbeidskrachten? Dat lijkt haaks te staan op haar door Indiase wijsheden gestuur de filosofie. Maryan Klomp: „Goedkoop ja, maar ik betaal goed. Geloof me op mijn woord als ik zeg dat ze met heel veel plezier voor mij werken." Maryan Klomp, academisch ge vormd (industriële vormgeving in Eindhoven), leerde met naald en draad omgaan op de non nenschool, droeg als jonge meid haar eigen kleding, ontwikkelde Wikkel, runt nu twee winkels (in Utrecht en Wageningen) en le vert Wikkelproducten aan 26 verkooppunten in Nederland, waaronder de Bijenkorf en de nieuwetijdstempel Oibibio in Amsterdam. Ook in Scandinavië is de belangstelling voor Wikkel groot. Met workshops, exposities en lezingen vestigt zij regelmatig de aandacht op de 'natuurzuivere bedoelingen van Wikkel. „Nee", zegt Maryan Klomp, „ik beschouw mezelf niet als een idealist. Ik ontwerp kleding, ik doe wat ik leuk vind en ik vervuil het milieu niet. Die overtuiging zit erin. Maar ik heb ook een bedrijf, ik ben als werk gever verantwoordelijk voor mijn medewerkers. Ook bij ons moet de schoorsteen roken." Op dit moment zit Maryan Klomp in haar tweede vader land, India. Met een vriendin, actief in het ontwikkelingswerk, bezoekt zij werkplaatsen om er rechtstreeks stoffen te bestellen bij vrouwen. „Ik betaal meteen, er blijft niets aan de strijkstok hangen." Ze hangt het principe van de koffie van Max Havelaar aan. En die koffie is al geruime tijd ook verkrijgbaar in de su permarkt. Zal het zo ook met ecokleding gaan? Dat je er over een paar jaar voor naar C&A kunt? „Wie zal het zeggen? Ik durf die ont wikkeling niet te voorspellen. Ik weet wel dat ik nu snel, flexibel en efficiënt, langs korte lijnen, kan opereren, dat wij heel spe cifiek kunnen leveren." P U z z E L L D B u N O z A G D S A G A R 1 N A A G R 0 T T i 1 T E T E O E P M S A E S 0 N S E D R E P 1 L R K V F E N E A E E L A S S E N A 1 A W W L A B T H R R S H T D z A N G 1 R V C 1 c c A D A 1 E U E L 0 N 0 w S S R F N N K 0 W E 0 u O N R 0 L R E E A T D 0 V A A E 0 0 0 D T N C B F M N A V K T 1 F E E M R K O R O N P G R K L A O R E E O S 0 F A E A L 1 E B P T N H c M B 1 F T W E E N O 0 L E N 1 M N O S K D D 1 M B HEINZ Aanschaf Gazon Onvoorbereid Balata Gierst Orgaan Bekentenis Hoofdweg Overvloedig Botercake Inboeten Start Chapeau Keper Steker Conversatie Koorddanser Tiental Dompelaar Kornuit Waden Dons Lassen Werkman Finalist Loflied Zweep Flambouw Onmin Zweet Frame OPGAVE OPLOSSING WOORDZOEKER In deze mengelmoes van letters zijn al de onderstaande woorden verstopt. Ze zijn te lezen van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden of omgekeerd of schuin. Enkele let ters worden dubbel gebruikt. Streep alle woorden door. De res terende letters vormen dan regel voor regel van boven naar bene den gelezen de oplossing van de ze puzzel. CITAAT Horizontaal: 1. spaan; 2. kapper; 3. barak; 4. lepel; 5. parool; 6. barok; 7. ta bak; 8. solide; 9. slang; 10. plaat; 11. carter; 12. kruik; 13. pater; 14. bokaal. Het citaat is van K.H. Miskotte: ,,De ongelovigen geloven het on gelooflijkste". I P S /£P 'P£ PA& /V PL/A/fir ffOPP PA£PA/£M£UZE PAP, £PJO£ 3/tfT ZO pv£E&P£ OU£ UAWZ. TOMPOES Tom Poes en de Niks Toen Joost zo onverwacht zijn ontslag had genomen stond heer Bommel enige tijd geheel sprakeloos en Tom Poes maakte daar gebruik van door hem ernstig toe te spreken. „Het komt allemaal door de toekomstvoor spellingen van Niks", zei hij. ,,Die zijn waardeloos, heer Ollie." „Zijn niet waardeloos!" riep een stem uit een duistere hoek. „Rap-vlugge Niks weet wat straks gebeuren gaat. Maar straks hoort niet in nu." „Zo is het", hernam Tom Poes. „Als je nu weet wat er straks gebeuren gaat komt er alleen maar ellende van." Heer Ollie schud de het hoofd en hing een schort voor. „Het eten kookt over", sprak hij som ber. „Ik zal moeten ingrijpen. Wat een toestand voor een heer van mijn stand! Ik had die Niks moeten verdig gelen, jonge vriend. Nu ben ik Joost kwijt. Ach, de toekomst staart mij somber aan..." Hij begon zuchtend in een pan te roeren, doch op dat mo ment klonk er een droeve stem aan het venster. „Wilt u mij toestaan mijn werk te hervatten, heer Olivier?" vroeg deze. „Mijn vertrek was onbera den en betreurenswaardig en ik zou gaarne mijn excuses maken, als u mij toestaat." „Zeker, Joost, zeker!" zei heer Bommel oplevend. „Kom bin nen; we praten er niet meer over. En breng de thee maar in de studeerka mer." Met deze woorden wierp hij het schort af en stapte monter de keuken uit om plaats te maken voor de ge troffen knecht. Deze begon vreugde loos aan zijn werkzaamheden, doch daarin werd hij gestoord door Niks, die onder de tafel uitkroop. „Nu ga je de verfschilderij in barreltjes maken, hè?" vroeg het ventje hoopvol. „Toto was goed geziet, hè?" „Ik maak geen barreltjes", zei Joost kortaf. „U bent waardeloos, met uw welnemen." H W R DOOR JAN VISSER Het leek vanochtend wel of de winter weer terug was. Onder een fonkelende sterrenhemel vroor het plaatse lijk matig: Bloemendaal -6 graden Celsius. Schijn be driegt echter want gedurende de rest van januari heeft de vorst weinig meer te betekenen. Bepalend voor het weerbeeld in onze streken is een knaap van een hoge- drukgebied boven de Britse eilanden. De luchtdruk in het centrum loopt op tot meer dan 1045 hPa. Rond het hogedrukgebied komt de wind uit het noor den tot noordwesten en daarmee worden geen echte koude luchtmassa's aangevoerd. Bovendien trekken in de tamelijk vochtige stroming wolkenvelden mee die het nachtelijk warmteverlies aan banden leggen. Toch zijn er deze week periodiek ook wel opklaringen en wanneer deze zich 's avonds of 's nachts aandienen kan het kwik een paar graden onder nul geraken. Tijdens de maandwisseling arriveert een nieuwe hoge- drukcel boven Scandinavië maar het is nog veel te vroeg om van een blijvertje te spreken. Duidelijk is wel dat er deze week geen noemenswaardige neerslag meer gaat vallen waardoor januari voor het tweede opeenvol gende jaar een extreem droge maand gaat worden. Ge middeld over het land is er ongeveer 5 mm gevallen. Een jaar geleden viel er 9 mm. Vanavond en de komende nacht trekt een zwak front over Nederland en juist bij ons zou er uit het wolkendek wat neerslag kunnen vallen. Morgen is het droog met wolkenvelden maar later op de dag breekt ook de zon enige tijd door. De wind is meest zwak uit richtingen tussen noord en west en de temperatuur loopt op tot 4 graden. Tijdens het afgelopen weekeinde viel het juist in ons gebied met de zon erg tegen. Pas later op zaterdag klaarde het op hetgeen de opmaat vormde voor vorst tij dens de avond. Erg koud werd het niet (bij Leiden -2,5 graad) maar in een duinvallei werd op klomphoogte door een medewerker -10 gemeten. HM E U KNMI Weersvooruitzicht Geldig tot en met dinsdag. Noorwegen: Overwegend bewolkt, hier en daar sneeuw en vooral langs de westkust veel wind. Overdag lichte, soms matige vorst, maar vlak aan zee iets boven Zweden: Wolkenvelden en plaatse lijk wat sneeuw. Vooral in de noordelijke helft flink wat wind. in het zuiden maxima soms nog net bo ven nul, elders lichte of matige vorst. Denemarken: Wolkenvelden en mogelijk wat regen, vandaag ook (natte) sneeuw. Mijjdag- temperaturen vandaag rond 1 graad, morgen wat Engeland, Schotland, Wales en Ierland: Vandaag in het noorden van Ierland en het westen van Schotland mogelijk wat regen. Elders droog, wolkenvelden en mist, maar 's middags hier en daar ook zon. Bijzonder rustig. Maxima circa 5 graden, vooral in Ierland vandaag hoger. België en Luxemburg: Rustig en droog weer met soms 's mid dags zon, maar ook wolkenvelden, dich te nevel en mist, Middagtemperatuur tussen 0 en 5 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: Rustig en vrijwel overal droog weer. Vooral in de nacht en ochtend kans op mist, 's middags op zon. Maxima tussen Oen 5graden. Portugal: Droog en flink wat zon. Maximumtempe ratuur aan zee rond 16 graden. Madeira: Wolkenvelden en morgen misschien wat regen. Middagtemperatuur ongeveer 18 graden. Spanje: Langs de noord- en oostkust mogelijk wat regen. Elders droog en geregeld zon. Middagtemperatuur aan de costa's vari ërend van 13 graden rond Barcelona tot 18 bij Malaga; elders temperaturen rond 11 graden, morgen in het noorden enke le graden lager. Canarische Eilanden: Droog, geregeld zon, soms ook wolken velden. Maxima rond 22 graden. Marokko: Westkust: droog en flink wat zon. Mor gen misschien wat meer bewolking. Middagtemperatuur vlak aan zee onge veer 17 graden. Tunesië: Aanhoudende kans op buiige regen, lo kaal met onweer. Soms ook wat zon. Middagtemperatuur rond 16 graden. Zuid-Frankrijk: Zowel zon als wolkenvelden en vrijwel overal droog. Koud, met op morgen maxima van 3 graden rond Lyon tot am per 10 rond Perpignan. Mallorca en Ibiza: Van tijd tot tijd zon en waarschijnlijk droog. Maxima rond 15 graden. Italië: In het zuiden kleine kans op een bui. Verder droog, geregeld zon, ook plaatse lijk mist. Met name langs de Adriatische kust kans op hardnekkige wolkenvelden. Maxima van 4 tot 7 graden in het noor den en rond Rimini tot 15 op Sicilië. Corsica en Sardinië: Wellicht een bui, ook zo nu en dan zon. Middagtemperatuur iets onder de 15 graden. Malta: Misschien een bui, nu en dan ook zon. Vandaag nog vrij winderig. Middagtem peratuur ongeveer 15 graden. Griekenland en Kreta: Vandaag kleine kans op wat regen, ho gerop in de bergen op wat sneeuw. Mor gen op het Griekse vasteland weer wat meer zon. Met name rond de Egeische Zee veel wind. Maxima meest tussen de 6 en 12 graden. Turkije en Cyprus: Kusten-, koud, met maxima van 5 graden rond de Dardanellen tot 12 op Cyprus. Verder naast zon ook bewolking en op de meeste plaatsen droog. Duitsland: Wolkenvelden, soms ook wat zon en in de Beierse Alpen mogelijk wat sneeuw. Ook hier en daar mist. Maxima variërend van -3 tot +3 graden. Zwitserland: Rustig, bewolkt, soms mistig, maar in de bergen met name dindag ook zon. Niet of nauwelijks verse sneeuw. Maxi ma in de dalen rond 3 graden Tempera tuur op 2000 meter dalend tot bijna -10 graden op morgen. Oostenrijk: Rustig, bewolkt, soms mistig e en Vorarlberg mogelijk wat Kouder, met maxima op morgen het vriespunt. Temperatuur op meter morgen bijna -10 graden. Polen: Vandaag rustig, licht vriezend Morgen meer wind en meer wolki den en aanhoudende vorst. Tsjechië en Slowakije: Vooral vandaag in de bergen nog op zon. In de lagere delen overwi bewolkt en soms mist. Bijna droog. Overdag meest lichte vorst. Hongarije: Rustig weer. Hier en daar zon ma; een aanhoudende kans op mist of nekkige wolkenvelden. Maximumtf ratuur iets onder nul. DINSDAG 28 JANUARI 1997 Zon- en maanstanden Zon op 08.26 Zon onder Maan op 22.40 Maan onder: Waterstand IJmuiden Katwijk Hoog 06.38 18.45 06.11 Laag 02.06 14.30 01.47 Weerrapporten 27 januari 07 uur: Amsterdam onbew. n 2 De Bilt onbew. nnw 2 Deelen nietontv. Eelde onbew nno3 Eindhoven zwaar bew. nw 3 Den Helder onbew. w s 0 Rotterdam licht bew. nl Twente zwaar bew. w.s.O Vlissingen zwaar bew. n 2 Maastricht zwaar bew w2 Aberdeen zwaar bew. nw6 Athene licht bew. nno 5 Barcelona onbew. n 3 Berlijn onbew. o 2 Boedapest onbew. nno 1 Bordeaux mist n 3 Brussel zwaar bew. wnw Cyprus half bew. onol Innsbruck Istanbul Klagenfurt Kopenhagen LasPalmas Lissabon Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Zurich zwaar bew Bangkok half bew. Buenos Aires onweer Casablanca onbew Johannesburg half bew. Los Angeles regen New Orleans zwaar bew. New York zwaar bew. TelAviv half bew. Tokyo onbew

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 22