'Moeder' Kuyt helpt kinderen Fiks gaat spannend slot zaalcompetitie tegemoet Trigon en TOP boeken afgetekende overwinningen Sport Geen schokeffect bij Leiden Leiderdorp kan weer eens lachen Lisse uitgeschakeld in beker Foreholte lijdt duin verlies tegen Hellas MAANDAG 27 JANUAR11997 Teruggekeerde routinier met Grasshoppers langs BV Lisse In het zicht van de finish nam dochter Sonja Kuyt alvast een voorschot op de winst van DVZ/Grasshoppers door, op een moment dat het spel stillag, op moeder Anja af te stormen. Uitgerekend Anja Kuyt, twee jaar geleden nog vaste waarde van de Katwijkse topformatie, moest er in de zo belangrijke wedstrijd tegen Lisse aan te pas komen, om in de chaotische slotfase van een matige streekderby leiding te geven aan de thuisclub. Grasshoppers was Lis se voor de tweede keer dit seizoen de baas (54-47) en zag het gat met de punüoze opponent naar vier punten groeien. DRIES DE ZWAAN Winnende coach Martin Hoek stra was een gelukkig mens. „Natuurlijk weet ook ik dat speelsters als Kuyt en Marja Hoogkamer niet de speelsters zijn waarop je voor de toekomst moet bouwen. Nood breekt echter wetten", daarmee doe lend op de afwezigheid van He- leen van Duyn, die haar winter sportvakantie had laten prevale ren boven het allesbeslissende duel in de strijd om lijfsbehoud. Aartsrivaal Lisse sloeg de dol gelukkige taferelen aan Katwijk- se zijde met gemengde gevoe lens gade. De klap was hard aangekomen. Opnieuw verlie zen van een tegenstander waar van gewonnen had moeten worden. Tevergeefs zocht Hans van Vegten naar een verklaring voor het povere optreden van zijn ploeg. „Weinig blijft ons be spaard. Nu weer die knieblessu re van Merel van de Worp." Het klonk echter niet overtuigend. Eigenlijk wist Van Vegten het zelf ook. Zijn ploeg had niet ver loren omdat het blessureleed opnieuw toesloeg. Zijn formatie miste het broodriodige zelfver trouwen. Het spel had geen uit straling en tot overmaat van ramp pasten zijn speelsters zich moeiteloos aan bij het spel dat Grasshoppers de tegenstander voorschotelde. Hoekstra, het moet hem na gegeven worden, had zijn huis werk goed gedaan. Met de man- to-man-verdediging destijds in Lisse had hij leergeld betaald en met de spelwijze van zijn ploeg tijdens het kampioenschap van de Bollenstreek had hij Lisse zand in de ogen gestrooid. Een zoneverdediging was het tover woord. Of, zoals Hoekstra het na de winst verwoordde: „Ik sterf liever tegen een team dat driepunters schiet dan tegen een ploeg die lay-ups gaat lo pen." En Hoekstra kreeg het gelijk aan zijn zijde. Heel even leek Lisse via rake schoten van Joke van de Heuvel de zoneverdedi ging aan flarden te schieten. Meer dan schijn vormden die treffers echter niet. Snel werd duidelijk dat de Lissespeelsters met de zone geen raad wisten. Van Vegten, niet verrast door de voorgeschotelde verdedigings- vorm, moest teleurgesteld vast stellen dat de achterliggende trainingsarbeid weinig rende ment sorteerde. „Juist inside had er gescoord moeten wor den. En dat gebeurde niet. Als je dan ook nog simpele ballen niet maakt, houdt het op." Iets afdingen op de winst van Grasshoppers wilde en kon Van Vegten niet. Ook de Lissecoach moet het niet ontgaan zijn dat Grasshoppers één en al zelfver trouwen uitstraalde. En waar Lisse mank ging aan routine etaleerde Anja Kuyt dat over duidelijk. Hoekstra opnieuw: „Vanavond hebben we welis waar niet de oude Anja Kuyt ge zien, maar ze is nog altijd goed voor spurtjes van vier minuten. De slotfase bewees bovendien dat ze een ongelooflijke dosis ervaring in huis heeft. Zij zorgde toen het er op aankwam voor rust in de ploeg, bewaarde het overzicht in haar spel en zorgde op het juiste moment voor de beslissende passes. Hoewel lisse in de slotfase nog terug wist te komen maakte het, ondanks het wanhoopsof fensief, nooit de indruk in suc ces te geloven. „Het zal lastig worden", liet Van Vegten eufe mistisch weten. „Het zal niet eenvoudig zijn de groep gemo tiveerd te houden. Ik blijf er MEDEWERKER Het opstappen van coach Gerrit Jan Heijink heeft voor de basketballers van Ton van Bemmelen- /Leiden nog niet voor de gewenste omslag kun nen zorgen. Onder leiding van interim-coach Hennie Nijssen verloren de Leidenaars met 80-70 van Early Bird. „Verliezen van een topteam als Early Bird is geen schande", verklaarde Nijssen na afloop. De ploeg uit Purmerend heeft inderdaad, met schut ters Schilp en Meijer, veel routine en kwaliteit in huis. Het was dan ook vooral dit duo dat zijn ploeg op sleeptouw nam toen het verdienstelijk spelende Leiden lang in het spoor van de thuis club uit Purmerend bleef. Na een 10-2 achter stand te hebben weggewerkt kwam Leiden na 15 minuten voor met 35-29. Vanaf dat moment be sloot veteraan Ronald Schilp zich met de score te gaan bemoeien. Van de laatste elf punten die zijn team voor rust (45-44) maakte, nam hij er negen voor zijn rekening. Dertien minuten lang was Lei den in de tweede helft gelijkwaardig aan zijn te genstander. Scores van Meijer en Schilp brachten de thuisclub vervolgens op een 69-62 voorsprong, waar Leiden verder geen antwoord meer op had. Plaatsvervangend coach Nijssen kon echter te rugkijken op een redelijke wedstrijd. Voorlopig blijft hij de coaching verzorgen, terwijl Ton Kal lenberg de trainingen leidt. Totdat er een nieuwe coach gevonden wordt - de club zoekt iemand die zich ook voor volgend seizoen wil vastleggen - mag dit tweetal proberen het tobbende Leiden nieuw leven in te blazen. Scores Ton van Bemmelen/Leiden: Stuijfzand 14 (10 rebounds), Hofstede 13, Kool 13. Ook de mannen van MSV incasseerden een ne derlaag. In Amsterdam was ASVU met te sterk voor de ploeg van speler/coach Jan Koek: 71-57. Koek moest na afloop constateren dat de tegen standers zich voor de return beter op het spel van MSV hebben voorbereid. In de eerste helft, met Rick Driessen in de ploeg als vervanger voor de geblesseerde Richard Augustinus, konden de be zoekers nog aanklampen bij ASVU. Vlak na rusi (43-39) kwamen de Noordwijkers zelfs op eer voorsprong van vier punten. ASVU schakelde J echter over op een zoneverdediging, niet bepaalt het favoriete spelletje van MSV. De Noordwijkers moesten het antwoord erop dan ook schuldij blijven, en een aantal maal balverlies zorgde de thuisclub wegliep en niet meer bijgehaald kor worden. BV Lisse heeft de hoop op ontsnapping aan de; gradatie nog niet opgegeven. In het met 83-75 ge wonnen duel tegen Jumpers kon de ploeg var Michel van Ruiten dit seizoen voor het eerst ove t Terry van den Akker beschikken. Jumpers, dat dq beide voorgaande duels tegen Lisse winnend af sloot, kwam er dit keer nauwelijks aan te pas. To F halverwege de tweede helft holden de bezoeker; E achter Lisse aan en dicteerde de thuisclub hef spel. Onverwacht kondigde zich toch weer de tra ditionele dip in het spel aan, maar in de slotmi nuten controleerde Lisse opnieuw het duel. Scores BV Lisse: Bader 20, Koot 12, Wong 11, Var der Spruit 10, Van den Akker 10. De meisjes junioren van DVZ/Grasshopper r wonnen met 67-64 van het laaggeklasseerde Joll; Jumpers. In Katwijk gingen beide teams de .hek wedstrijd gelijk op totdat Marjan Buijs in de slot fase met twee scores haar ploeg de zege bezorg de. Scores DVZ/Grasshoppers: Guyt 15, Buis 14, 1 Versteegh 12. De junioren meisjes van BV Leiderdorp haddei ruim twee uur nodig om zich te ontdoen ve genstander Hoofddorp. In een rommelige wed strijd was Leiderdorp met afstand de betert ploeg. In totaal mochten beide ploegen 77 kee schieten vanaf de vrije-worplijn. Van tempo in dt t wedstrijd was geen sprake meer en daar had dt thuisploeg het meest van te lijden, want met eei^ schotpercentage van 17,5 procent was de eind stand van 44-70 snel verklaard. Score Leiderdorp: R. van der Voort 18, Nieuw veen 15, Van den Burg 12, Snel 12. Sandra Doets (links) van Grasshoppers wordt Grasshoppers won het degradatieduel met 54-47, echter vertrouwen in houden." ren dat alleen een wonder zijn Het woord degradatie nam hij ploeg nog kan redden. (nog) niet in de mond. Maai DVZ/Grasshoppers-BV Lisse 54-47 ook Van Vegten zal zich realise- (30-18). Topscorers Grasshoppers: Suzanne van Kooten 15, Anja Kuyt 8, Nike Hartlief 7, Janneke de Best 7. BV Lisse: Joke van de Heuvel 10, Mar leen Droogh 10, Lisa Hettema 6, Pauli- MEDEWERKER In de Leiderdorpse sportzaal Op Dreef viel einde lijk weer eens wat te juichen. Een 74-58 overwin ning tegen Orca's was goed voor het moreel, al leen was de manier waarop de vrouwen van de plaatselijke basketbalvereniging de winst boekten niet om over naar huis te schrijven. Met slechts zes speelsters moest coach Joris Zandbergen het duel tegen Orca's beginnen, om dat zijn junioren nog onderweg waren van hun wedstrijd tegen Hoofddorp. Leiderdorp begon daarom in de laagste versnelling en gebruikte in de aanval veel tijd om tot score te komen. Er wa ren geen initiatieven en geen verrassingen te be speuren in het Leiderdorpse spel. Snelle fouten- last bij center Mariska van Zegveld maakte het voor de thuisploeg alleen maar lastiger. Orca's was gewaarschuwd voor de lange aanvalsopzet- ten en probeerde via Hennie Koffeman en Jac queline Jansen op voorsprong te komen, alleen weigerde de ploeg uit Urk het veelvuldige Leider dorpse balverlies af te straffen. Verschillen op he scorebord waren er amper, omdat het duo Mari anne Schuit en Simone van Meurs regelmatig di ring vond. Bij rust was daardoor de stand met 301 30 nog in evenwicht. Toen de junioren eenmaal de speelzaal bin nenwandelden keerde het tij. Door de inbreng van Marlous Nieuwveen en Renske van der Voor slaagde de thuisploeg erin een gat te slaan, waa Orca's niet direct antwoord op had. De aanval lende acties van Ellis van der Kooi en het dodelij ke schot van Jansen vanaf de zijkant blekeiL slechts speldenprikken, want eenmaal op sprong (56-49) kreeg Leiderdorp vleugels. Di schijnbaar onvermoeibare Van Meurs dirigeerdf de aanval, terwijl verdedigend de deur op slo ging. In de slotminuten zette Leiderdorp e een tandje bij en liet het door foutenlast geplaag de Urk met 74-58 achter zich. Score Leiderdorp: Schuit 19, Nieuwveen 13, Vai Meurs 11, B. van der Voort 10. OEGSTGEEST. MICHEL V KORFBALMEDEWERKER Fiks gaat na het 17-17 gelijkspel tegen SKF een spannend slot van de zaalcompetitie tege moet. De Oegstgeestenaren hebben nog uitzicht op de tweede promotieplaats, maar kunnen evengoed nog degrade ren. „Wij zullen nog zeker vier punten nodig hebben om ons te handhaven", rekende coach Jasper Engel uit, wat gezien het programma (drie keer uit en één keer thuis) nog lastig ge noeg belooft te worden. Amper vier seconden waren verstreken, of Fiks had via Theo Vreeken de mand van SKF al doorboord. Deze flitsende ope ning was kenmerkend voor de gretigheid die de formatie van Engel tentoonspreidde. De aan val draaide in hoog tempo en maakte ook enige knap uitge speelde doelpunten, terwijl de verdediging steeds op intercep ties loerde en ook met succes. Anderzijds werden er tal van knullige fouten gemaakt, zoals 'slingerballen' die op goed geluk uit de verdediging het aanvals- vak in werden gegooid. Zulke ongecontroleerde worpen lever den zeker twee tegendoelpun ten op. Tijdens de laatste tien minu ten van de eerste helft kwam Fiks even ruim los van de taaie opponent. Maikel Martens, Theo Vreeken (2), Inge Anholts en Saco de Visser bouwden na 5-5 een 11-7 voorsprong op, waarmee ook de rust inging. Na de pauze viel de aanval echter tien minuten stil, hetgeen Engel achteraf het breekpunt in de wedstrijd noemde: „Wij moes ten heel open spelen vanwege het voorverdedigen van SKF. Dat ging voor rust wel goed, al leen konden wij het na 11-7 niet voortzetten. Kom je zes punten los, dan bal je de wedstrijd rus tig uit. Maar dat gebeurde niet en er sloop toch weer onzeker heid in het spel." Pas in de 40ste minuut maak te Matthijs de Visser een einde aan de impasse, maar daarmee werd het slechts 12-11. De be zoekers hadden namelijk veel minder kansen nodig om te scoren en liepen nadien ook door naar 13-15 en 14-16. Het had echter anders kunnen lo pen als Theo Vreeken op 13-12 de strafworp had gekregen die hij (terecht) claimde bij een doorloopbal. Voor Engel was deze ontwik keling aanleiding om Erwin de Best en Adinda Hooimeijer in te zetten. Het waren echter de er kende schutters die in de hecti sche slotfase redding brachten. Matthijs de Visser rondde een stip en een doorloop af (16-16) en Theo Vreeken verzilverde een strafworp, zij het pas in de herkansing: 17-17. Bijna had De Visser ook voor de volle winst gezorgd, maar zijn schot stuitte af op de punt van de paal. Volgens Engel betekende de remise een verliespunt, maar hij wilde het niet dramatiseren: „Wij hadden gezien het spelver- BASKETBAL DRIES DE Z Carola van Tol (links) van Fiks zoek den met 17-17 gelijk. loop en de ongelukkige arbitra ge de winst wel verdiend, maar bij winst waren wij ook nog lang niet veilig geweest. Het is zo'n zooitje in deze poule, het kan i afspeelmogelijkheid ii echt nog alle kanten op. Zelf mik ik nog altijd op de tweede plaats, maar onze wisselvallig heid kan ons nog parten spelen. Het is mij na twee jaar niet ge- Voor Hans van Vegten kwam de uitschakeling van BV Lisse ii strijd om de nationale beker tegen Hoofddorp (82-77) niet als verrassing. Desondanks had hij behoorlijk de pest in. „Waaron hebben we gisteren tegen Grasshoppers niet zo gespeeld? Met he si vandaag vertoonde spel hadden we gewonnen." Nagenoeg de hella eerste helft dicteerde het één klasse lager spelende Hoofddorp dni strijd. Wel kon Lisse tot op negen punten terugkomen, maar echL gevaarlijk werd het niet. Scores BV Lisse: Hettema 17, E. Droog 15, M. Droogh 15, Van de Heuvel 14. Satumus van slag door fout aanvangstijdstij stand spreekt boekdelen ov< het verweer van Saturnus. Of merkelijke was het, dat tweed keeper Kasper Adema in de eei ste helft als veldspeler een tref fer scoorde. HANDBAL FRANK BONTE lukt om een constante lijn in de prestaties van Fiks te brengen en dat is toch iets wat je jezelf als coach kan aanrekenen." KORFBAL. MICHEL V Sporting Trigon en TOP blijven in de race om het kampioen schap van hun klassen. Zij be haalden dit weekeinde afgete kende zeges op PSV (20-14) en De Vinken (20-15). Crescendo kwam zonder te spelen iets ste viger op kop te staan door het puntenverlies van enige belager Diamco bij Aurora (13-13). Tempo behaalde als enige de gradatiekandidaat puntenwinst ten koste van Albatros (13-12). Sporting Trigon maakte voor rust tegen PSV vrij veel plaats- fouten en stond enkel bij 5-4 nog geen minuut aan de goede kant van de score. De Leidse ti telkandidaat stelde tussen de 25ste en 45ste minuut alsnog orde op zaken, doordat de com binaties en het schot begonnen te lopen. Jan-Willem Meijer (4), Alfred en Arnoud Lambooy (2), Chantal van Duyn, Patricia Gottmer en Bianca Joustra zet ten 6-9 via 10-10 (rust) dan ook i 17-11, waarmee het ver- de bezoekers uitdoofde t slechte gloeilamp. Hun en dan ook alle bei strafworpen. Alle spelers le verden treffers voor de 20-14 winst, met Jan-Willem Meijer en Alfred Lambooy (5) als beste schutters. De concentratie van TOP zak te aan het einde van de eerste helft tegen De Vinken duidelijk weg. De ploeg van Harald Jelle- ma was door bekeken aanvals- spel op 9-5 gekomen, maar be gon toen fouten te maken. Zij liet twee strafworpen onbenut en gaf zodoende haar opponent gelegenheid tot 11-8 (rust) terug te komen. Deze marge bleef tot 14-11 bestaan. In de resterende achttien minuten liep het weer beter bij de thuisclub. Steven Baart, topscorer met zeven tref fers, Petra van Niekerk, Michiel Kok en Stanley Lardé zorgden voor 20-15, waarbij de verdedi ging enkel drie stippen en één veldgoal hoefde te incasseren. De Danaïden kon lange tijd camoufleren dat de ploeg acht punten minder had verzameld dan Futura. Coach Edwin Muntjewerff liet Henny van der Top en Martijn van der Meer meespelen voor de geblesseerde Elle Verstraelen en Paul Hüs- ken. Beide invallers zouden ook tot scoren komen. De blauw- witten hielden door goed verde digen lang aansluiting en beza ten zelfs even met 1-3 en 4-5 (rust) de leiding. Bij 7-7 viel echter het gat in de vorm van 9- 7 en dat viel niet meer te dich ten. Twee minuten voor tijd gaf Muntjewerff op 11-10 opdracht om achter te verdedigen, maar het doelpunt kwam aan de an dere kant: 12-10 verlies. De ove rige goals waren van Marcel Keijzer (3), Ingrid Slingerland (2), Vivian Keijzers, Sandra Slin- gerland en Heiko Locher. De aanval van Pernix liep bij ZKV bijzonder moeizaam, aan gezien de vrouwen goed werden verdedigd. Ellen Lagendijk was als enige trefzeker na zeventien i (2-3) en dat was gelijk het laatste wapenfeit voor rust (5-3). Bij 9-6 viel Heieen van Ommen uit met een kniebles sure: zij werd door juniore Inge Homburg behoorlijk vervangen. Raymond Boerman (2) en Bert Vanhaelen herstelden nog één keer het evenwicht (9-9), waar na twee vrije ballen 11-9 bete kenden. Het lukte niet meer om terug op gelijke hoogte te ko men. Ook invaller Robin Arnol- dus kon een 19-16 nederlaag niet verhinderen, al scoorde hij nog wel twee treffers. Tempo kwam voor eigen aan hang tegen Albatros eindelijk weer eens tot volle winst: 13-12. Coach Bob Bergshoeff had de oude heren-koppels in ere her steld en dit had succes, want Martijn Hooijer (5), Marcel Haagsman, Marcel Hanegraaff (3) en Ben Nikkels (2) verzorg den de gehele productie. Zij brachten hun team twee keer op een voorsprong van drie punten (3-0 en 13-10). De der tiende goal was zeker ook de verdienste van Marlon Nie- meyer, want zij stond een puike partij af te vangen. Tijdens de eerste helft werd Madjoe danig in verlegenheid gebracht door RDZ dat alle ruimte gaf en zich terugtrok rond de eigen paal. Dit gaf de aanval alle ruimte, maar enkel Andrea den Heijer, Remco van de Meeberg en Peter Star wisten er eens raad mee (3-3 rust). Coach Cor Gravekamp gaf zijn selectie in de rust aan, hoe deze verdedigingswijze het best afge straft kon worden. Van de Mee berg, Hanne Veldman (2) en Mariska Korsman hadden goed geluisterd, want zij maakten binnen negen minuten 8-3. Daarna lieten de Rijnsburgers zich niet provoceren door het ruwe spel van hun opponenten. Zij benutten gewoon hun straf worpen en wonnen met 13-10. Poulegenoot Fluks kan na de 17-14 nederlaag tegen DOS(W) nauwelijks meer aan degradatie ontkomen. Het achttal van Mar cel van der Helm kop de druk om te moeten winnen slecht aan en kwam aanvallend voor rust nauwelijks uit de verf. Vijf tegengoals op rij zorgden na 6-4 voor een 11-4 ruststand. Nadien bleef het gat tot de slotminuut minstens vier goals. Ronald van Drongelen was met zes treffers veruit de gevaarlijkste aanvaller voor Petra Both (3), Loes van Duyn, Arno Passchier (2) en Hans Mertens. Met een fanatiek slotoffensief leek KZ Leiden tenminste nog een punt te redden tegen Kievi ten. Het achttal van Cees Blok miste bij 4-5 een strafworp en een vrije doorloopbal en raakte vervolgens 4-7 achter. Ronald Siera bracht zijn ploeg met vier goals na rust (5-7) voor het eerst aan de leiding (12-11). Het lukte niet deze lijn door te trekken (12-16). In de laatste vijf minu ten scoorde Lisette van Meurs twee keer op rij en Annelies van der Blom volgde dit voorbeeld (16-16). De bezoekers zorgden uit een vrije bal echter voor een kater: 16-17 verlies. Voor het toonaangevende handbal in de Leidse regio was het gisteren een zwarte dag. Bij de mannen bleef Saturnus in de eerste divisie puntloos in Am sterdam tegen het onder aan de ranglijst bengelende Aristos: 34- 22, rust 15-10. Foreholte verloor in de tweede divisie van hek kensluiter Hellas 2: 22-15 (10-6). Voor Stompwijk '92 lijkt de de gradatie uit de tweede divisie steeds vastere vormen te gaan aannemen. De ploeg van trai ner- coach Ton van Beek begon weliswaar goed tegen Westlan- dia, rust 7-3, en direct na de hervatting zelfs 8-3, maar raakte vervolgens het spoor volledig bijster, 10-12. Door een foute melding in de Handbalkroniek was Saturnus pas compleet toen de wedstrijd al een half uur aan de gang was. Aristos eiste van de arbitrage dat de wedstrijd na de regle mentair toegestane tijdmarge van vijftien minuten zou wor den aangevangen, terwijl Satur nus pas met vijf man en twee keepers aanwezig was. Begrijpe lijk want winst op Saturnus was niet ingecalculeerd en Aristos kon de punten best gebruiken om wat verder uit de degrada tiezone te komen. Toen Satur nus eindelijk compleet kon aan treden had Aristos al met een voordelige marge de eerste helft afgewerkt: 15-10. Dat verschil had Saturnus natuurlijk kunnen wegpoetsen maar de irritatie door de foute berichtgeving kon niet worden onderdrukt. Aristos profiteerde optimaal van., de mentale gesteldheid van de Lei denaars en liet zich dit buiten kansje niet ontglippen. De eind- Met het vooruitzicht dat Ellei Warmerdam in deze competiti niet meer binnen de lijn komen lijkt het kampioenschap waar in Voorhout toch stieken wel aan wordt gedacht, twijfel achtig te zijn. Foreholte kan r terugkomen in een wedstrijd die niet naar wens verloop Hellas 2 nam brutaal ee voorsprong. Die marge had Fo reholte voor rust (10-6) kunne verkleinen, maar door et miste strafworp van Ellen Wai merdam en een dito vrije schot kans behield Hellas 2 de rnarg van vier treffers. Daarna speel den de Hellas-reserves n veel meer overtuiging dan Fore holte dat de nederlaag eigenlij al lang van te voren vaststond. Zit er voor Saturnus en Fore holte nog best muziek competitie na de onthutsend nederlagen, voor Stompwijk '9 lijkt dat niet zo. De situati wordt met de week benarder, zal niet kunnen worden o: kend dat de Stompwijkse hand balploeg kwaliteit bezit, evera is duidelijk dat Stompwijk 'f vooral het geloof in eigen kun nen ontbeert. Een daverend winst kan dat geloof terugbrer gen maar die zege zal wel hei snel moeten komen. Zondag UVG in Schiedam geen hoo doen terugkeren, maar i de wankelmoedigheid v; Stompwijkse handbalvrouwe onderstrepen. Alleen Irma der Bosch, die tegen Westlandl vijf treffers liet aantekenen, ka de zaak niet redden.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 18