Er zit weer muziek in vernieuwd Scylla Oegstgeest slikt forse nederlaag AZC heeft grote vorm te pakken ^£2 Sport Goede tijden Sprinkhuizen Sassenheim op weg naar eerste klasse HHP! Eindelijk weer een punt voo| NOVO MAANDAG 27 JANUAR11997 Op het moment dat er meer scheidsrechters dan toe schouwers in de zaal zijn, verliest Gerard Bakker junior van Geert Verhaegh. De stand is 0-2 en Scylla dreigt de topper tegen SKF uit Veenendaal te verliezen. Het wordt angstig stil. Dan is er de ommekeer. Het wordt gezellig druk in het sporthalletje aan de Brahmslaan en de zater dagavond kan helemaal niet meer stuk als de Leidse ta feltennissers met 7-3 winnen. Dat is een forse stap voor uit richting eredivisie, het Grote Doel. twee wedstrijden opzitten en beide werden gewonnen. Scylla dus als de grote favo- riét. Toch? Volgeqs Bakker ju nior is het volgende kampioen schap niet zo vanzelfsprekend. De voormalig international heeft namelijk twijfels over zichzelf. „Ik train maar een keer in de week en dat is veel te wei nig. Dat zou me kunnen opbre ken." Een keer trainen beantwoordt niet aan de ambities van Scylla. Maar Bakker junior is sinds zes maanden eigenaar van een vi deotheek en komt tijd tekort om de zaak draaiende te houden. „Daarom kan ik maar een keer trainen. En het is afwachten hoe het met Bader El Fatmi loopt. Tot nu toe gaat het uitstekend, dat is een meevaller. Maar je kunt van een 14-jarige natuur lijk geen wonderen verwach- LEIDEN ROB ONDERWATER Scylla wil met een reuzensprong het verloren terrein herwinnen. Twee jaar geleden trok de roemruchte club, ooit een ver zamelplaats van talent, zich te rug uit de tweede divisie omdat er geen spelers voorradig waren. Op dat moment ging Gerard Bakker senior zich met de zaak bemoeien. In zijn kielzog trok de trainer sponsor Hein Chris- pijn mee. De eigenaar van een meubelketen, nu voorzitter, schiep de financiële voorwaar den, Bakker senior de sportieve. De afgelopen zomer lokte Scylla Martin van Rijn en Ge rard Bakker junior naar Leiden. Met het 14-jarige supertalent Bader El Fatmi moesten zij een team vormen dat de tweede di visie snel zou ontstijgen. Zonder veel moeite loodste de club zich voor de winter naar de eerste divisie. Daarin heeft Scylla er nu Toch verrichtte El Fatmi za terdag een 'wonder' door in de laatste partij te winnen van voormalig international Geert Verhaegh. Die zege onder streepte nog maar eens zijn gro te mogelijkheden. El Fatmi won twee partijen, net zoveel als Bakker, Van Rijn scoorde drie punten. Waar de afgelopen jaren een radiostilte heerste, zit er weer muziek in Scylla. Wanneer vol gend seizoen Peter Paul de Vrind, hij speelt nu nog in Duitsland, zich bij zijn oude club aansluit, dan bezit Scylla een volwaardig eredivisieteam. Om daarin niet af te gaan, zal Bakker junior zijn trainingsar- beid moeten opschroeven. „Dat zal ook wel gebeuren. De club heeft inmiddels de financiële mogelijkheden om me enigszins tegemoet te komen." Bij andere clubs had de Lei- denaar overigens veel meer kunnen opstrijken dan de ver goeding die hij bij Scylla ont vangt. Bartok en FVT wilden hem graag in de armen sluiten. Maar Bakker koos voor Scylla. Een club die hem van binnen raakt. „Ik heb zes jaar een rede lijk centje verdiend bij Duitse clubs. Veel publiek, allemaal prachtig. Maar je speelt toch voor anderen. Bij Scylla speel ik Het 14-jarige supertalent Bader El Fatmi won gisteren twee partijen voor Scylla. voor mezelf, de club is een stuk- Dat de ambiance minder is, op het eerste team focussen, je van mezelf." Zijn vader houdt neemt Bakker junior op de koop Dat is in het verleden fout ge- de grote lijnen in de gaten. Met toe. Maar dat kan veranderen gaan. De recreanten zijn net zo het eerste team bemoeit hij zich als Scylla weer is neergestreken belangrijk, zoals ook de jeugd- niet al te veel, Bakker junior ver- waar het hoort. „Het zou mooi opleiding van groot belang is. zorgt trainingen en coaching. zijn, maar we moeten niet alles Als ik over een jaartje of drie Tegen herfstkampioen FVT TAFELTENNIS RON MEDEWERKER Wonnen de mannen van Pecos tijdens de openingsronde nog keurig met 6-1 van Van Sloun, zaterdag moest de Oegstgeester tafeltennisploeg bij herfstkam pioen Feijenoord (FVT) genoe gen nemen met een 5-2 neder laag. Een dreun die vooralsnog geen nadelige gevolgen heeft voor het gevecht om de boven ste vier play-offplaatsen. Met nog vijf (lente) competi tieduels te gaan heeft de ploeg van coach Joop van der Borg immers alles nog in eigen hand. In de Rotterdamse zaal etaleer de FVT andermaal zijn sterke kwaliteiten die, na een 2-2 tus senstand, uiteindelijk leidden tot een riante 5-2 overwinning. Opmerkelijke feiten in het tita- tengevecht tussen FVT en Oegstgeest waren niet alleen de hartverwarmende duels, maar de matige verstand houding tussen FVT'ers Jörg de Cock en Ronald Vijverberg, die zijn frustraties uitte na het ge mis van drie matchtpoints in het nipt verloren duel met Oegstgeest kopman Jurgen Pas toors. „Bij 20-20 in de derde ga me sloeg Pastoors een bal dui delijk fout, dat zag iedereen, maar de scheidsrechter telde hem toch." En over maatje De Cock zei de Bleiswijker: „Ik kan me nog wel eens kwaad maken als hij partijen zomaar weg geeft, maar op zich valt de ruzie wel mee. Vorig seizoen was het erger. "Oegstgeest lette uiter aard op andere details, zoals het benutten van de kansen. Deze waren echter spaarzaam tegen de moeizaam te bespelen im port-Rotterdammers van wie Michel de Boer en De Cock on geslagen bleven. Waar Ted van den Berg vlot verloor van De Cock, hervond hij later tegen De Boer zijn ritme, maar moest in de derde game toch diep bui gen. Dat verhaal ging in feite ook op voor Herman van den Broek. De routinier speelde goed en geconcentreerd, maar hij moest zijn meerdere erken nen in De Boer(in drie games) en Vijverberg. Pastoors tenslotte had na zijn denderende zege op Vijverberg zijn kruit verschoten, zo bleek in de partij met De Cock. Positief was de winst in de dubbel, al was deze partij van een matig niveau. De reserves van Oegstgeest klopten ditmaal Shot Soest met 8-2 en gaan voorlopig samen met het Venlose Blue Star aan kop in de tweede divisie. Friso Reitsma stak in grote vorm (3x), terwijl Roald van der Lande en Ron Schipaanboord beiden tweemaal, het feest compleet maakten. Rijnsoever, acterend in de tweede divisie groep 4, greep met een knap ongeslagen Edwin Vente, Marco Cecchi en Olaf Diels beiden tweemaal, een 8-2 winst op Amstelveen en mag volgende week thuis de strijd aanbinden met titelkandi daat Shot uit Wageningen. Voor derdedivisionist Avanti waren er ondanks het 6-4 ver lies tegen Hotak'68 kansen op meer. De twee winstpotten van Patrick van Meverden vielen nog mee. Ronald Peters had echter een slechte dag met één zege. In de vierde divisie bleken de drie zeges van Ed van den Berg goed voor de 5-5 van Play Fair tegen Rijnsoever 2. Fred Mollers en Van der Voort waren eenmaal goed bij de les. Ook in de tweede vierde divi sie wedstrijd bleef De Treffers aan de goede kant van de score. In de Veen werd Quick'32 met 6-4 naar Hilversum gestuurd. Dit dankzij Rico van Veen (3x), Cor Bakker en Kees Vesseur, die toors won als enige een singlepartij te gen FVT. foto archief beiden eenmaal v Terwijl de vrouwen van Pecos pas over twee weken hun eerste tweededivisieduel afwerken, ging Docos in de tweede wed strijd met 6-4 onderuit tegen Hercules. Terwijl Slagter niet bij machte was om te scoren, com penseerden Bik en Nijssen ieder met twee overwinningen, die goed zijn voor de derde plaats. In dezelfde klasse moest Rijnsoever andermaal een 7-3 nederlaag slikken, nu tegen Red Stars. Voor het Katwijkse team scoorden Huibrechtse en Hoek tweemaal. foto dick hocewoninc stop, dan moet mijn opvolger al klaar staan. Dat houdt de club gezond, met het aantrekken van spelers schiet je op lange ter mijn niets op. Dat is de les van het verleden." Robin Sprinkhuizen (Rapido) heeft prima gepresteerd op de Noord-Hollandse sprintkam- pioenschappqn. In Zuid-Oost Beemster legde de Rijnsburger de 50 meter vrije slag af in 24.2. Op de 50 vlinder kwam hij tot 26.6. Hij eindigde daarmee als tweede achter Joost Hoetjes. De 50 meter rugslag legde hij als snelste af (28.4.) De schoolslag is niet zijn sterkste slag maar zijn tijd 33.8 was toch verdien stelijk. De Zijl/LGB-er Sven Meyers behaalde tijdens A Klas se wedstrijden in Nieuwkoop een eerste plaats op de 50 meter rugslag. Zijn tijd: 30.7. Zijn tij den op de 100 en 200 meter rugslag waren respectievelijk 1.07.2 (tweede) en 2.35.1 (der de). Elske Hetebrij behaalde drie zilveren medailles op de schoolslagafstanden. De 50 me ter ging in 36.8, de 100 meter in 1.21.9 en de 200 meter school slag in 3.03.3. WATERPOLO MEDEWERKER De waterpoloërs van Sassen heim kunnen het nog steeds niet geloven. Door de 6-5 winst op streekgenoot Koudekerk en het verlies van concurrent De Rijn heeft Sassenheim de kop positie in de tweede klasse inge nomen. Met 18 punten uit 12 wedstrijden heeft de ploeg een punt voorsprong op de formatie uit Ede. Geen geringe prestatie van de Sassenheimers die aan het begin van het waterpolosei- zoen nog mikten op een veilige positie in de middenmoot. Met de goede resultaten van de laatste weken is Sassenheim de anonimiteit ontstegen. De Z wem Vereniging Sassenheim staat op de drempel van de eer ste klasse. Of de heren van het 'eerste' nu willen of niet, het gaat snel met Sassenheim. Twee jaar geleden nog promoveerde ZVS onder leiding van LZ'er Mi chel van der Zeeuw naar de tweede klasse. Een uitstekend debuutjaar volgde (een achtste plaats) maar het tweede jaar zou traditioneel lastiger wor den, zo dachten de Sassenhei mers. Tot overmaat van ramp leek Sassenheim door het ver trek Van der Zeeuw naar Kat wijk het seizoen zonder oefen- meester in te gaan. Op het laatste moment slaag de Sassenheim er toch in Frans van den Brink (ook al LZ) aan zich te binden. De oude mid- voor trok de teugels extra aan en bracht in de eerste weken een verrassend sterk collectief in het water. Teamgeest en in zet zijn de pijlers waarop de for matie uit de Bollenstreek rust. Met deze wapens versloeg Sas senheim zaterdag ook midden moter Koudekerk, dat kwalita tief niet onderdoet voor de kop loper maar een slechte eerste periode wel erg zwaar liet we gen. Sassenheim bouwde door vloeiend aanvalsspel in luttele een 3-0 voorsprong op. Een solide basis voor de uit eindelijke 6-5 zege. Op het mo ment dat Lars Bergsma voor het eerst het doel achter goalie Do nald van Leeuwen vond (3-1) en daarmee de lamlendigheid 1 Koudekerk van zich afschudde, kwam ook het feilen van de Van den Brink brigade aan het licht. Sassenheim ontbeert te veel individuele kwaliteit om in de eerste klasse potten te breken. Alleen linkshander Erwin de Bruin kwam in de streekderby nog wel eens door met een aar dige actie. En dat baart Sassen heim zorgen. Het vooruitzicht om wekelijks een pak op de broek te krijgen boezemt ZVS veel angst in. Sassenheim staat daarin niet alleen. Kwade tong en beweren zelfs dat de top- ploegen in de tweede klasse het niet zo nauw nemen met de sportiviteit om maar niet in de zware eerste klasse uit tekomen. „Onzin", oordeelt Frans van den Brink. „Het geldt zeker niet voor mijn ploeg. Wij laten geen enkel punt liggen. De oudere spelers zien het als een sportie ve uitdaging om nog eenmaal op dat hoge niveau te spelen. Ik wil echter niet te vroeg juichen. We hebben nog 10 wedstrijden voor de boeg." Aanvoerder Paul Geurds heeft niets aan die boodschap van zijn trainer. Hij kijkt al ver vooruit. „Paul Geurds tegen de Zijl/LGB. Wie heeft dat ooit durven denken?" Voorlopig was zijn ploeg zater dag in het prachtige sportcom plex De Wasbeek maar nauwe lijks opgewassen tegen de Kou- dekerkers. De ploeg van Mark Kimpel kwam ondanks een in haalrace kracht tekort om Sas senheim in de slotfase een puntje afhandig te maken. Sassenheim - Koudekerk 6-5 (3-1, 1-1, 2-2, 0-1) Scores Sas senheim: Erwin de Bruin 3, Ar jan Meirink 1, Leon Bakker 1 en Jerry Leepel 1. Koudekerk: Leus Bergsma 2, Bram Griffioen 1, Werner Stolk 1 en Sander Phi- lippo 1. WATERPOLO Sander Philippo van Koudekerk haalt uit voor zijn enige treffer in het duel tegen Sassenheim. Koudekerk ver loor de streekderby met 6-5. foto dick hogewoning MEDEWERKER AZC heeft duidelijk de goede vorm te pakken. De anders las tige uitwedstrijd tegen De Ham leverde een 18-5 overwinning op. De Alphenaren waren vanaf de start duidelijk de beteren. Binnen drie minuten stond het al 0-4. De Ham, dat het vooral van de vechtlust moet hebben, was na dit flitsende Alphense begin al geslagen. De Zaanse hoofden gingen naar beneden. Voor AZC restte slechts een oe fenwedstrijd. Een tevreden Ja cob Spijker: „De vorm is groei ende. Al moeten we zeker nog niet denken dat we er zijn. Het kan nog beter. We werken toe naar de thuiswedstrijd tegen AZPC. We leggen het accent wat op de verdediging. Dat lukt goed." Topscorers AZC: Joeri Stoffels 4, Niels Zuidweg 3, Niels Joor 3 en Bob Brebde 3. Voor De Zijl/LGB is het doek praktisch gevallen. De 7-9 ne derlaag tegen HZ/Zian brengt de ploeg van Rob Heemskerk op vijf punten van stadgenoot LZ 1886. De Zijl/LGB speelde tegen Zian geen slechte wed strijd. In een felle wedstrijd ke ken de Leidenaren wel steeds tegen een achterstand aan. De marge was altijd overbrugbaar. In de laatste periode bij een 7-8 stand kreeg De Zijl met een man meer zelfs een riant uit zicht op 8-8. Er werd te snel ge schoten en Zian kon naar 7-9 counteren. De Hagenaars speel den hierna de wedstrijd be kwaam uit. Topscorers De Zijl- /LGB: Ron Ligtvoet 3. LZ 1886 leed een dure neder laag. Tegenstander Het Ravijn was in Nijverdal veel te sterk. Door de 15-7 zege zijn de Nij- verdallers LZ nu gepasseerd op de ranglijst. De elfde plaats waarop LZ bivakkeert geeft aan het einde van het seizoen 'recht' op promotie/degradatie wedstrijden met de nummer twee uit de eerste klasse. Tegen MEDEWERKER Na drie nullen op rij geïnt seerd te hebben, pakten de leyballers van NOVO weer een punt. Bij het op de twe plaats staande Madjoe cap leerden de Noordwijkers pa de vijfde set. De Gemini/Kangeroes speel verdienstelijk, maar gin eveneens met 3-2 ten onder. De volleybalsters van Gem /Kangeroes reisden naar Mil gen aan de Rijn, met Switch '87 wachtte. Sw stond een plaats hoger een voorsprong van vijf pun op de equipe uit Voorschol Gemini revancheerde zich de kansloze 0-3 nederlaag het eerder op eigen bodem 1< Het team van Bernhard van Pols verloor weliswaar met (11-15, 15-10, 15-11, 16-17 15-11), maar stapte met o{ heven hoofd het veld af. name in de vierde reeks bl dat Gemini gegroeid is. Bij achterstand van 13-10 zat de ploeg niet bij de pak neer. Via goede blokkeerac en dito aanvallen tenkant sleepten de bezoeks er een vijfde set uit. Daarin Switch de gelukkigste. De thuiswedstrijd tegen D had het vrouwenteam van thon nog gewonnen. De beurt ging zaterdag echter 3-1 verloren. Aan Leiderdoi kant ontbraken Karin Tang, Arine van Vliet en Lila de Sande. Om die reden jeugdspeelster Sandra v Valk debuteren in het eerstt de eerste set speelde Leyt gedegen. Delta moest da genoegen nemen met een 1: score. De tweede reeks gavei bezoeksters onnodig uit I den. Delta kon een 11-13 terstand ombuigen in 15-1 het volgende speldeel werd thon volledig weggeservt (15-1). Het herstel kwam vierde bedrijf. Enig minpu was dat het Leiderdorpse t< de eindspurt te laat inzette: 13. De Het Ravijn zag LZ al na iets meer dan een minuut Jan Lan- gerhorst het water verlaten met een gapende hoofdwond. Ra vijn-coach Wyco de Vries speel de de gehele wedstrijd mee. LZ had geen antwoord op het har de spel van de Nijverdallers. Pas bij 8-1 kon men wat beter weer- werk bieden. Te laat om er nog een wedstrijd van te maken. Topscorer LZ 1886: Ronald Heemrood 5. Vivax leed een nederlaag te gen UZSC (10-8), nadat de Utrechtenaren vorige week PSV aan de zegekar hadden gebon den. De Oegstgeestenaren start ten met een zoneverdediging. Mark van Belkum betreurde dit. „De zone pakte niet goed uit. De midvoor was niet aanspeel baar maar elk afstandsschot ging erin. Grote baden liggen ons blijkbaar niet. Alle uitwed strijden op grote velden leveren ons puntverlies op. Volgende week tegen PSV moeten we weer scherp zijn." Vivax keek de gehele wedstrijd tegen een ach terstand aan. Katwijk speelde een spannen de wedstrijd tegen SVH. In Rot terdam kon SVH vlak voor tijd de 10-10 laten aantekenen. De strijd kende een wisselend sco reverloop. Dan weer had SVH het voortouw (5-3) dan weer was Katwijk toon aangevend (5- 6). Alex Sieval was met 4 treffers topscorer bij Katwijk. Alkemade kon runner up De Vuursche geen punten afhandig maken. De ploeg uit Baarn was met 7-10 te sterk voor de volge lingen van Wilco van der Zeeuw. De vrouwen van LZ 1886 we ten weer wat winnen is. Na een 2-0 achterstand werd Roderlo met 5-8 terug gewezen. Linda Weijermans was met vijf treffers het productiefst. De vrouwen van Alkemade wonnen met 7-1 van De Dolfijn. In dezelfde afdeling verloor De Zijl/LGB met 0-3 van DAW.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 16