Ontketend Chelsea bekert verder Frank Verlaat hunkert naar erkenning uit Zeist Sport Eijkelkamp Geboren Haarlemmer wordt in Stuttgart op handen gedragen weg bij PSV Monaco steviger aan kop Spelers Atletico geveld doo darmvirus MAANDAG 27 JANUAR11997 a SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071 -535 Grobbelaar weer even in de goal Harare* Bruce Grobbelaar heeft de rechtbank even verruild voor het voetbalveld. De doelman die evenals de Nederlander Hans Segers terecht staat wegens een omkoopschandaal, verde digde gisteren het doel van Zimbabwe in het duel met Ghana (0- 0). Grobbelaar arriveerde zaterdag in Harare en maakte een rus tige indruk. Tijdens de wedstrijd wist de doelman zich gesteund door 45.000 toeschouwers. De ploeg behaalde tegen Ghana het eerst punt in de voorrondes van het Afrikaanse kampioenschap. Eerder won het team met 3-0 van Sudan, maar deze uitslag werd geannuleerd nadat het land zich terugtrok uit de competitie. Romario en Bebeto niet afgeschreven Rio de Janeiro* Het is goed mogelijk dat Romario en Bebeto te rugkeren in de nationale ploeg van Brazilië. Dat schreef bonds coach Mario Zagalo in zijn column in de krant Jomal do Brasil. De twee aanvallers vormden de aanvalslinie van Brazilië toen de voetbalgrootmacht in 1994 de vierde wereldtitel pakte. Beiden verdwenen na dat kampioenschap min of meer uit beeld van Zagalo. Hij paste jongeren in, van wie Ronaldo de belangrijkste exponent is. Maar Brazilië wist de Copa America van 1995 niet te winnen en ging in de halve finales van de Olympische Spelen van 1996 onderuit tegen Nigeria. Beide vedetten zijn inmiddels teruggekeerd naar Brazilië. Romario speelt bij Flamengo en scoort weer geregeld. Bebeto is in dienst van Vitoria, waar hij ook zijn loopbaan begon. Zagalo liet weten dat hij veel spelers zal testen in 1997 onder wie, als ze fit zijn en interesse tonen, het beschreven duo. Venables begint goed 'down-under' Sydney Australië heeft zaterdag in Sydney een vierlandentoer- nooi gewonnen. De nieuwe ploeg van de Engelse trainer Terry Venables zegevierde ook in de laatste wedstrijd. Het gastland bleef Noorwegen dankzij een treffer van Robbie Hooker in de 72ste minuut met 1-0 de baas. Eerder won Australië van Nieuw- Zeeland en Zuid-Korea. Voor Venables was het toernooi zijn eer ste karwei in dienst van Australië. De voormalige bondscoach van Engeland heeft een contract tot medio 1998 bij zijn nieuwe werkgever getekend. Hij moet Australië naar de eindronde van het wereldkampioenschap volgend jaar in Frankrijk leiden. Benfica valt verder terug lissabon Benfica heeft opnieuw terrein prijsgegeven in de strijd om de titel in Portugal. De club uit Lissabon met Leidenaar Glenn Helder in de gelederen viel terug naar de derde plaats, na de nederlaag (2-1) op eigen veld tegen Belenenses. Ondanks een wedstrijd meer is de achterstand op koploper Porto al negen punten. Sporting deed een stapje vooruit, door Boavista te ver slaan (3-1). Het doelpunt van Boavista kwam op naam van Jerrel Hasselbaink, zijn achtste van het seizoen. De Nederlander scoorde tien minuten voor tijd uit een vrije trap van twintig me ter, bij gelopen koers. Daarvoor hadden Barbosa, Iordanov en Oceano het doel gevonden voor Sporting, nu nummer twee op de ranglijst. Contract Houwaart opengebroken harelbeke De verbintenis van Henk Houwaart bij Racing Club Harelbeke wordt opengebroken. De oefenmeester signeert bin nenkort een contract, dat hem voor nog eens 4,5 jaar bindt aan de Belgische eersteklasser. De geboren Hagenaar is bezig aan zijn derde seizoen bij de Vlaamse club. Harelbeke staat na dit weekeinde op een gedeelde derde plaats in de Belgische compe titie. NEC trekt Nijhof aan enschede Daniel Nijhof verhuist na dit seizoen van zijn huidige club FC Twente naar NEC. De 24-jarige centrale verdediger speelde deze jaargang slechts drie keer in de basis van de eredi visieclub uit Enschede. In het contract van Nijhof staat een clausule dat hij mag vertrek ken als hij in een seizoen niet aan vijftien duels in het eerste van FC Twente zou toekomen. NEC heeft geprobeerd Nijhof per di rect los te weken, maar stuitte vooralsnog op de vraagprijs. In eendrachtige samen werking hebben Gullit en Vialli in de vierde ronde van de strijd om de FA Cup Chelsea groot succes ge bracht. De Nederlandse manager met een gouden wissel, de Italiaan met twee fraaie treffers. Het slachtof fer heette Liverpool, de lijstaanvoerder in de Pre mier League: 4-2. Com mentatoren spraken van de mooiste wedstrijd van het seizoen. londen rtr/anp Ruim een week geleden nog dreigde Vialli de Londense club te yerlaten. Gullit passeerde hem de laatste acht duels, we gens gebrek aan effectiviteit. Gisteren was de Italiaan zeer productief. Hij veranderde de stand van 2-2 in 4-2. In een enerverende tweede helft scoor de Chelsea vier keer in 26 minu ten. Bij rust leidde Liverpool met 2-0, na treffers van Fowler en Collymore. Onmiddellijk na de hervatting zette Gullit Hug hes in voor Minto. De Welsh man maakte snel 2-1 en bereid de de gelijkmaker van Zola voor. Daarna deed Vialli de rest. Het was niet alleen de wissel, het waren vooral tactische om zettingen die de wedstrijd op zijn kop zetten. Dat vond al thans Gullit. „In de rust heb ik de spelers een aantal opdrach ten gegeven. Die hebben ze zo goed uitgevoerd, dat zelfs ik er van stond te kijken." Chelsea deed het op het veld zonder Gullit. De basisplaats van Vialli was een verrassing. Gullit: „Hij had er zelf niet eens op gere kend te zullen spelen. Kort voor de wedstrijd heb ik hem meege deeld dat hij in de basis stond. Ik had de indruk dat hij er zelfs nerveus van werd." Ronduit verrassend was de nederlaag van Newcastle. De ti telkandidaat verloor van Not tingham (2-1), in de Premier League vechtend tegen degra datie. West Ham ging op eigen veld met 0-1 onderuit tegen Wr exham, dat uitkomt in de twee de divisie. Ook Everton ging voor eigen publiek af. Bradford, een laagvlieger uit de eerste di visie, won met 3-2 op Goodison Park. De amateurs van Woking stelden in de laatste seconde bij Coventry zowaar een replay vei lig: 1-1. Manchester United en Wimbledon moeten eveneens op herhaling. Het onderlinge duel op Old Trafford eindigde |-,;SA* Gianfranco Zola (links) ziet zijn land- en ploeggenoot Gianluca Vialli scoren voor Chelsea. De Liverpool-spelers Björn Kvarme en Jason McAteer hebben het nakijken. foto ook in 1-1. Robin van der Laan en Ron Willems scoorden voor Derby County tegen Aston Vil la: 3-i. Spanje Ronaldo heeft in Nou Camp zijn uitverkiezing tot FIFA-We- reldvoetballer van het jaar de nodige luister bijgezet. De Bra ziliaanse vedette produceerde in de eerste helft van het duel met Rayo Vallecano (6-0) een glaszuivere hattrick. Zijn laatste doelpunt kwam uit een straf schop. Ronaldo bracht zijn competi tietotaal op achttien treffers. Een kwartier voor tijd kreeg hij van trainer Bobby Robson een publiekswissel. De andere tref fers in de strafexpeditie tegen Vallecano, de club van Abdel- laoui (ex-NAC), kwamen op naam van Luis Enrique, Sergi en Pizzi. Het verschil tussen Barcelona en Real Madrid bleef drie pun ten. De ploeg van trainer Capel- BUITENLANDSVOETBAL lo en middenvelder Seedorf was in de thuiswedstrijd tegen Celta Vigo eveneens op schot: 4-0. Roberto Carlos, Redondo, Raul en Suker scoorden. Club Brugge heeft verzuimd te profiteren van de halve misstap van Excelsior Moeskroen. Erger; de titelverdediger zag de kloof met de koploper, die vrijdag ge lijkspeelde tegen Anderlecht, oplopen tot vijf punten. Club verloor bij Sint Truiden met 2-1. Lierse trok ook geen profijt uit het puntenverlies van de verras sende leider in de eerste klasse. De ploeg van Eric Gerets speel de thuis gelijk (0-0) tegen Ger minal Ekeren. Harelbeke van trainer Henk Houwaart kwam gelijk met Club Brugge na de 0- 0 tegen het laaggeklasseerde Charleroi. Cercle bleef laatste in de stand ondanks een thuiszege met 3-1 op Lommei. Italië Het roemruchte AC Milan dreigt voor komend seizoen Europees voetbal mis te lopen. De lands kampioen is afgezakt naar de tiende plaats in de Serie A. Gis teren ging de ploeg van de te ruggekeerde trainer Sacchi op nieuw op dramatische wijze af. Verona, de voorlaatste ploeg van de ranglijst, won op eigen veld met 3-1. AC Milan, in het Europese en het nationale bekertoernooi al uitgeschakeld, was tegen Ver ona alles behalve een interna tionale sterrenploeg. De stuur loze brigade knoeide in alle li nies. De thuisploeg, al geruime tijd verwikkeld in een hevige degradatiestrijd, nam brutaal afstand via treffers van Zanini, Bacci en Orlandini. Pas in de 67ste minuut deed Milan iets terug dankzij Boban. Voor eindhoven anp René Eijkelkamp komt bij PSV niet in aanmerking voor con tractverlenging. De 32-jarige aanvaller wil eerst fit worden voor hij op zoek gaat naar een nieuwe werkgever. Het naderende afscheid van Eijkelkamp heeft niets te maken met zijn huidige blessure. De spits ondergaat op 3 februari een operatie aan een versleten achillespees in het linkerbeen. Het is maar de vraag of hij dit seizoen nog in actie komt. Eijkelkamp had al eerder te horen gekregen dat hij op zoek mocht naar een nieuwe club. Manager Frank Amesen vertel de de aanvaller dat PSV verder wil met jongere spelers. „Jam mer, want ik denk dat PSV aan een fitte Eijkelkamp nog heel veel plezier had kunnen bele ven. Ik had volgend seizoen graag eens Champions League parus rtr/afp AS Monaco heeft in de eerste wedstrijd na de winterstop de leidende positie in de hoogste Franse divisie verstevigd. De Monegasken wonnen met 2-0 in de topper tegen Paris Saint Germain. De formatie uit Parijs volgt op zeven. Bastia bleef on danks een nederlaag tegen Mar seille, derde met 42 punten. Voor 15.000 toeschouwers, een recordopkomst, hielden Monaco en PSG elkaar in de eerste helft in evenwicht. De Pa- rijzenaren speelden echter in spiratieloos. In de tweede 45 minuten maakte de club uit het prinsendom de titelaspiraties waar. Middenvelder Legwinski brak de wedstrijd in 64e minuut open. Nog geen zeven minuten later stelde de Brazilaan Ander son de zege veilig. Met nog veertien wedstrijden te gaan, lijkt Monaco op weg naar de zesde titel in de ge schiedenis. De laatste werd in 1988 behaald. stuttgart gpd Soms, heel soms, voelt Frank Verlaat zich een nomade. Een zigeuner in voetballand. Was de klus geklaard of zag hij ergens geen heil meer in, dan pakte Verlaat zijn boeltje en vertrok. Zo was het bij Ajax in Amster dam, zo ging het in Lausanne en zo herhaalde de geschiede nis zich in Auxerre. De tenten staan nu opgeslagen bij VfB Stuttgart, voor zo lang het duurt. De papieren zeggen tot 2001, maar 'der Kapitan' hecht geen waarde aan contracten. „Wat er volgend jaar gebeurt, weet je al niet." Het is de nuchtere kijk op het leven in de hectiek van de Bun- desliga, waar de scheidslijn tus sen succes en de goot niet meer is dan een uiterst wankel koord je. In de gekte van Duitsland is Frank Verlaat zichzelf, blijft Frank Verlaat zichzelf. „Je bent hoe je bent. Ik laat me niet gek maken. Doe je dat wel, dan heb je een probleem. In Duitsland hebben profvoetballers - veel meer dan in Nederland - een bepaalde status. Dan worden ze, vaak ten onrechte trouwens, op een voetstuk geplaatst. Echt, ze zijn hier he-le-maal gek van voetbal. Maar laat mij maar ge woon mezelf zijn. Die houding legt hem geen windeieren. Al zijn het vooral zijn uitmuntende prestaties op het veld die aanvoerder Verlaat de grijze massa hebben doen ontstijgen. De geboren Haar lemmer - van 5 maart 1968 - wordt op handen gedragen bij VfB Stuttgart. Hij is een schot in de roos van de trots van Schwa- benland, die jaren kwakkelde maar dit seizoen een heuse be dreiging vormt voor titelkandi daten Borussia Dortmund en Bayern München. De vrije verdediger werd on langs in Duitsland verkozen tot beste libero van de Bundesliga. „Dat doet me wel wat, al be vreemdt het me ook. Ik ben na melijk nooit tevreden over een wedstrijd van mezelf. Heb je succes in een teamsport, dan heb je dat toch niet alleen." Hij lijkt zijn eigen prestaties te ba gatelliseren. „Ik ben bij Stuttg art toch vooral de controleur Frank Verlaat 'vliegt' nadat de libero weer doeltreffend is geweest voor zijn werkgever VfB Stuttgart. van de verdediging. Ja, dat gaat me redelijk af. Duitsers hebben toch vaak een wat naïeve instel ling. Ze lopen allemaal naar vo ren, willen allemaal een goal maken. Ik zorg bij Stuttgart de fensief voor een beetje even wicht." De officieuze verkiezing tot li bero van Duitsland is één van de redenen dat Verlaat onlangs zijn contract bij VfB Stuttgart met vier jaar verlengde. On danks verregaande belangstel ling van PSV en, in mindere ma te, Feyenoord. „Het was geen gemakkelijke keuze. PSV speelt volgend seizoen vrijwel zeker Champions League. Ik heb een goed gesprek gehad met Dick Advocaat, maar koos toch voor Stuttgart. Dat heeft een aantal oorzaken. Er is me beloofd dat ons team intact blijft en je speelt wekelijks voor mudvolle stadions. Dat was belangrijk voor me." En het geld in Zuid- Duitsland is goed, haast Verlaat er aan toe te voegen. Eén aspect voor een terugkeer naar Nederland, na drie jaar Lausanne Sports en drie jaar Auxerre, was Oranje. „Het is een overweging geweest, maar geen hoofdzaak." Het zit hem zicht baar hoog dat hij vanuit Zeist steevast wordt overgeslagen. Hij voelt zich soms wel eens verge ten, beaamt Verlaat. Hij speelde één interland - op 22 februari 1995 in Eindhoven tegen Por tugal - en daar is het vooralsnog bij gebleven. De erkenning in Duitsland is niet de erkenning uit de Zeister bossen. „Dat doet best pijn. Ik vind het ook jammer. Ik heb veel mooie shirts gedragen, veel shirts overgehouden aan inter nationale wedstrijden, maar het shirt van het Nederlands elftal is zonder concurrentie het mooi ste. Waarom ik niet word gese lecteerd? Dat vraag ik mezelf ook wel eens af. Als je in de Bundesliga - zoals iedereen zegt - goed speelt, verwacht je een reactie van de bondscoach. Dan ben ik teleurgesteld als dat niet gebeurt." Even lijkt Verlaat - de nuchte re speler van zoëven - zijn emo ties nauwelijks nog onder con trole te hebben. „Dat is toch niet gek. Een voetballer wil toch het hoogste halen. Dat is in mijn geval het Nederlands elftal. Wat moet ik meer doen? Zelf kan ik niet meer doen dan ik al doe; wekelijks presteren. Als ik eerlijk ben, ziet het er niet naar uit dat het ooit nog gaat luk- BÈl Antwerp-Aalst 1-0, RC Genk-RWDMf Gent-Mechelen 2-2, Harelbeke-Cha| 0-0, Lierse-Ekeren 0-0, St-Truiden-Bij 2-1, Standard-Lokeren 3-3, Cercle-Ï mei 3-1. Stand aan kop: Moeskroer 42, Lierse 20-38, Brugge 20-37, Hai ENGEL' FA Cup, vierde ronde: Birmingham-S^ port 3-1Carlisle-Sheffield Wed. 0-2, ton-Bradford 2-3, Derby County-Astor 3-1, Leicester-Norwich 2-1, Portsmf Reading 3-0, QPR-Barnsley 3-2, Hef ford-Middelsbrough 2-3, Newcastle,, tïngham 1-2, Chelsea-Liverpool 4-2. r /7k Atalanta-Cagliari 4-1, Verona-Milan j Inter-Udinese 1-1, Juventus-Reggianaj Lazio-Bologna 1-2, Napoli-Parma Sampdoria-Perugia 5-2, Vicenza-Fiot na 3-2, Piacenza-Roma 0-0. Stand: jf tus 18-36, Sampdoria 18-32, Vicenzf 30, Inter 18-29, Bologna 18-28, Ata! 18-27, Parma 18-27, Napoli 18-27Ï rentina 18-26, Milan 18-25, Roma IS1 Lazio 18-23, Udinese 18-23, Piad 18-20, Perugia 18-18, Cagliari 1), Verona 18-14, Reggiana 18-10. PORTI. Benfica-Belenenses 1-2, Sporting-BL ta 3-1, Chaves-Rio Ave 1-1, Ama Espinho 2-0, Salgueiros-Farense 2-1), ga-Guimaraes 0-2, Leiria-Maritimo Setubal-Leca 1-0. Stand aan kop: 16-44, Sporting 17-34, Benfica 1' Espinho 17-27, Amadora 17-26, r 17-26, Setubal 17-25. SCHOTL SFA Cup, derde ronde: Hearts-Cov beath 5-0, Rangers-St. Johnstone Kilmarnock-East Stirling 2-0, Dunfe ne-Ross County 4-0, Stirling-Dundee ted 0-2, Partick-Motherwell 0-2, bank-Celtic 0-5. spi Extremadura-Deportivo 1-0, Bilbao-AI te 5-0, Barcelona-Vallecano 6-0, Con tela-Zaragoza 2-1, Logrones-Sociedac Real Madrid-Celta 4-0, Sevilla-Santi 0-0, Gijon-Oviedo 0-0, Valencia-Esp 1-1. Stand aan kop: R. Madrid 21-49, celona 21-46, Deportivo 21-39, Soci1 21-37, Betis 19-36, Atl.Madrid 21 Bilbao 21-32. Milan was het de zevende ne derlaag deze competitie. Reizi ger speelde de gehele wedstrijd, Davids viel na rust in voor Blomqvist. Juventus kende weinig pro blemen met Reggiana: 3-1. Sampdoria dankte de 5-2 over winning op Perugia aan Manci- ni en Montella. Beide spitsen scoorden twee keer. Schotland Celtic heeft zich moeiteloos ge plaatst voor de vierde ronde van het bekertoernooi. De topclub uit Glasgow won royaal van het nietige Clydebank: 5-0. Pierre van Hooijdonk maakte de vier de treffer voor Celtic. Zijn 'ge heime' uitstapje naar Breda, vo rige week, is hem zowel door de club als door de Schotse bond vergeven. Glasgow Rangers kwalificeerde zich eveneens simpel. Het duel met St. Johnstone was na twee snelle treffers van Andersen en Rosen- tal voorbij: 2-0. AFRIKA Kwalificatieronde. Groep 1: Zimba Ghana 0-0. Groep 2: Ivoorkust-Benir (1-0), Mali-Algerije 1-0 (0-0). Stan, Mali 2-6, 2. Algerije 2-3 (4-2), 3. IvooB 2-3 (2-4), 4. Benin 2-0. Groep 3: Sen] Egypte 0-0. Groep 4: Guinee-Tunesii (0-0) Stand: 1. Tunesië 2-3, 2. Guinf 3, 3. Sierra Leone 1-0. Groep 5: Kf Gabon 1-0 (0-0), Kameroen-Namibia (2-0) Stand: 1. Kameroen 2-4, 2. 2-3 (1-1), 3. Namibië 2-3 (1-4), 4. Gf 2-1. Groep 6: Zaire-Tanzania 2-1 (I Togo-Liberia 2-1 (1-1). Stand: 1. Tel 6, 2. Zaïre 2-4, 3. Liberia 2-1, 4. Tan[ 2-0 Groep 7: Malawi-Zambia 0-2 Mozambique-Mauritius 3-0 (0-0). Oefenwedsti Rheinbach. Rheinbach (oberliga)-Roi 3-4 (1-3). Doelpunten Roda JC: Ooyer Houdt, Sibon en Ajeh. Heerhugowaard. AZ-Cambuur 1-2 (1 Doelpunten AZ: Durmusoglu, Cam Goulooze, Marbus. Eindhoven. Eindhoven-Fortuna Sittari (1-3). Doelpunten Eindhoven: Vroon Losada. Fortuna: Van de Weert, Lanc Ricksen en Roest. Casablanca. Raya( blanca-FC Den Bosch 2-1 (1-0). Doe FC Den Bosch: Snip. Eijsden: MVV-FC Wiltz (Lux) 5-1 Doelpunten MVV: Platvoet 3, Joordens Goor: Heracles-Willem II 1-1(0-1). punten: Heering(Willem II), Smeets (I cles). Borculo: Emmen-De Graafschap 1-0 Doelpunt: Van Oostrum. Vierlingsbeek: VVV-NEC 0-1 (0-1). I punt: Sumiala. ken." Verlaat maakt een weids ge baar met zijn armen om het ge voel van onmacht kracht bij te zetten. „Ik weet niet eens wat ik moet zeggen als ploeggenoten vragen waarom ik niet bij het Nederlands elftal zit. Kijk, ik móet niet spelen, maar ik vind wel dat ik ten minste bij de se lectie hoor. Speel ik niet bij Stuttgart, hoor je mij niets zeg gen, maar ik ben nota bene aanvoerder." Gissen Waarom bondscoach Guus Hiddink hem steevast over het hoofd ziet? Verlaat kan er slechts naar gissen. De weg der geleidelijkheid wellicht? Via het anonieme Lausanne Sports, de zoete inval van het Bourgondi sche Auxerre en de gekte van Stuttgart sloeg Verlaat geen treetje over op de internationale ladder. Het was geen klapper in één keer. „Misschien heeft het er mee te maken dat ik Neder land al op jonge leeftijd heb ver laten. Dat ze me uit het oog ver loren zijn." Uit het oog, uit het hart, het is een wat vreemde constatering voor een speler die bij Ajax in 1987 en 1988 ietwat fortuinlijk twee Europa-Cupfinales mee maakte, maar zich later op werkte tot vaste kracht bij Auxerre en Stuttgart. „Soms is het voordeel dat je zoveel cultu ren hebt meegemaakt, dat je bij meerdere clubs hebt gezeten uit verschillende landen. Bij mij mischien niet. Ik weet het niet. Ik ben waarschijnlijk een laat bloeier. Maar zo is mijn loop baan nu eenmaal gegaan, via het buitenland. Toen ik bij Ajax op een dood spoor zat, moest ik weg. Je wilt spelen. Dat was het belangrijkste, niet de club." „Ik ben bij Lausanne hele maal opnieuw begonnen. Steeds ben ik op zoek gegaan naar mijn grenzen, steeds moest ik me weer bewijzen. Want wie kende Frank Verlaat toen ik bij Auxerre terecht kwam? Dat is wel steeds een uitdaging geweest. Je wilt laten zien dat je kunt voetballen. Kennelijk heb ik bepaalde kwa liteiten, anders had ik het waar schijnlijk nergens gered." tenerife rtr/afp De selectie van de Spaai voetbalkampioen Atlet Madrid, de tegenstander v Ajax in de kwartfinale van Champions League, is af lopen weekeinde getrofl door een voedselvergiftigin Tien spelers waren niet staat aan te treden voor competitiewedstrijd van zi dag tegen Tenerife. De bo ging alckoord met het zoek tot uitstel. Een nieu datum is nog niet vastj steld. Drie weken geleden n; de bond een identieke t sing toen bij Real Betis spelersgroep massaal wi getroffen door een griep rus. Clubbestuurders en ti ners bekritiseerden dat 1 sluit fel. Het zou Betis v( het duel met Sporting Gij wel goed uitkomen om weekeinde vrij te zijn, omi door schorsingen en int lands een aantal spelers n beschikbaar was. Trainer pello van Real Madrid spi destijds van manipulatie. Tien spelers van Atleti Santi, Pantic, Kiko, Aguilc Caminero, Lopez, Robei Juan Carlos, Prodan en Bia ni, hadden last van diari moesten overgeven en hi den koorts. Kritiek van so mige zijden luidt dat dok ren te snel met ziektebriei zwaaien. De zieke spel van Atletico, van wie meesten wel meereisd naar Tenerife, zijn overigf onderzocht door de boni arts. In de Primera Division het vrijwel onmogelijk i data te vinden voor inha wedstrijden. In de competi doen 22 clubs mee. Bovê dien zijn beide betrokk clubs nog Europees acti Atletico speelt op 5 en maart tegen Ajax. Tenei schakelde in de vorige roa van de UEFA-beker Fe noord uit.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 14