Ik sta bekend als een teambuilder' rote vraag naar 'betere' klapschaats Van Dorp verlaat Leiden Atletiek d Sport RIJDAG 24 JANUAR11997 chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv.-chef rob onderwater, 071 -5356463 lans van Vegten maakt bliksemcarrière in basketbalwereld ans van Vegten werkt aan een bliksemcarrière. De in- oner van Uitgeest kwam pas zeven jaar geleden voor ;t eerst in aanraking met basketbal, maar nu al is hij >ach van de vrouwen van BV Lisse, die uitkomen in de edivisie. Dat is snel en dat beseft hij zelf ook. ,,Het jmt door mijn gedrevenheid en enthousiasme." Maar !t valt niet mee. Lisse staat onderaan na negen verloren edstrijden. Morgen begint de tweede helft van de com- etitie tegen aartsrivaal Grasshoppers en het ziet ernaar it dat de twee ploegen onderling gaan strijden tegen de- :adatie. formwerk. „Ik ben geen gebo ren politieman, zou liever een sportwinkel beginnen, maar de baan geeft een stuk zekerheid en is afwisselend. Haarlem wordt dan wel een slaapstad ge noemd, maar je maakt van alles mee 's nachts." Hij maakte nog wel loopschema's voor atleten van de politiesportvereniging, bij welke hij op recreatief ni veau met basketbal begon. Al snel besloot hij zich ook met de passieve kant van de sport bezig te houden. „Omdat ik vond dat ik toch geschoold moest zijn, heb ik de trainer A-cursus ge daan. Inmiddels heb ik ook het B-diploma. Een leraar van de basketbalbond zei me dat het eigenlijk onmogelijk was, omdat ik zelf nooit op een hoog niveau heb gespeeld. Tactisch had en heb ik natuurlijk een hoop te le ren. Ik lees veel literatuur, ga naar 'coachingclinics' en ook bij andere trainingen kijken. Zoals bij Meindert van Veen in Den Helder. Die vindt dat goed en waardeert het wel dat er jongere coaches in Nederland opstaan. Ik probeer ook veel met ande ren over basketbal te praten. Natüurlijk met mijn assistent Marjolijn Ketelaars, die de ju nioren coacht en ook met de speelsters. Verder geeft Gerard van der Worp specifieke center trainingen. want waarom zou ik het allemaal alleen moeten doen. In Amerika lopen er per team toch ook vijf trainers rond." Via zijn stageperiode bij oud- Lissecoach Peter Lapidaire, kwam hij in aanraking met de club. Die vroeg hem later ook om assistent te worden bij de mannen in de eerste divisie. Van Vegten coachte ook nog eens de jongens junioren, voor dat hij de vrouwen onder zijn rGEEST GERTJAN VAN GEEN e nieuwbouwwoning, die ins van Vegten heeft betrok- is voorlopig nog een chaos, ierhande verfbenodigdheden tan door de woonkamer en de larlemse politieman heeft een lek vrij moeten nemen om jn huis binnen afzienbare tijd ■woonbaar te maken. Toch ïeft hij tijd voor een gesprek, lijkt het erop dat hij zich er iel van af wil maken. Van Veg- praat snel en bijna onafge- iken. „Ik moet oppassen dat niet te veel zeg. Tenminste, dens een interview dan. Ik ;n wel eens gewaarschuwd dat ook opgeschreven kan irden." 'an Vegten, afgelopen dins- 29 jaar geworden en daar- lee de op een na jongste coach de eredivisie, werd geboren Den Bosch. Hij hockeyde tot n. vijftiende, maar vond in at- iek zijn grootste passie. Als iior trainde hij bij AV Nijme- n twee uur per dag op de iddenafstanden, de 800 (pr 1 inuut 57) en 1500 meter. „Ik aan topadetiek gedaan en I n gestopt, omdat üc het niet iikon op een lager niveau at- liek te bedrijven. Ik heb welis- lar nooit aan nationale kam- oenschappen meegedaan, tar dat kwam omdat het niet icht van mijn trainer. De (se- oren) clubcompetitie was be- igrijker." ittletiektrainer worden was ler voordehandliggend ge est dan basketbalcoach. Van gten kwam met de sport in araking toen hij in Haarlem de politie begon. Van Veg- die ook nog een tijdje ortmasseur was bij de voet- lamateurs van EDO, doet els recherche- en deels uni- hoede kreeg. Er waren nogal wat trainerswisselingen ge weest, die de sfeer in de groep deden dalen. Voornaamste taaie van Van Vegten was het en thousiasme bij de geminimali seerde selectie terug te brengen. Daarin slaagde hij met vlag en wimpel. „Ik sta bekend als een teambuilder, al ben je er daar mee nog niet. We hebben dan wel alles verloren, maar de sfeer is fantastisch. Er waren maar vier speelsters overgebleven aan het eind van vorig seizoen. Ik ben dus maar wat rond gaan bellen en heb rond de vijftig personen benaderd. Daarvan kwamen Marlous Steen en Sas- kia Koolhof van Blue Stars en Lisa Hettema van BV Lely. Ik heb een contract voor drie jaar en beschouw het eerste jaar als leerjaar. Als we nu zouden blij ven hangen of achteruit gaan, is het voor mij tijd om op te stap pen. Maar voorlopig gaan we al leen maar vooruit." In de final-fourcompetitie voorafgaand aan de eredivisie won Lisse nog twee keer en liet het ploegen zweten, een teken dat de ploeg wel degelijk tot iets in staat is. „Zelf had ik ook ge dacht dat het sneller zou gaan en We voor verrassingen konden gaan zorgen." Lisse had ook een beetje pech met wedstrijd die met met minimaal verschil ver loren werden. Zelfs tegen Lies hout, de nummer twee van dit moment en titelpretendent. Van Vegten heeft niet het idee dat het aan zijn (tactische) onerva renheid ligt. „Het is natuurlijk niet de ideale combinatie, een onervaren coach en een onerva ren team. Met een ervarener coach was er misschien wel wat gewonnen, maar daar hoef ik me niet voor te schamen. Ik zou wel meer willen trainen, maar dat kan ik natuurlijk niet eisen. Privé komt op de eerste plaats en basketbal op de tweede. Bij mij is dat ongeveer hetzelfde, want rijk zal ik er niet van wor den, dan had ik vaste masseur bij EDO moeten worden. Ik pomp ook veel van mijn salaris terug in het team. Ik reis hon derd kilometer op een trai ningsavond, omdat ik een paar speelsters, die uit Amsterdam komen, op Schiphol moet op halen. Voor mij is dat normaal, zeker' als je het plezier ziet. Bo vendien vindt mijn vrouw het leuk om mee te gaan naar wed strijden. Anders zou ik stop- de jeugd. Hij werkt aan jeugd- plan. „Vroeger werkten ze hier met trainers, die elk hun eigen plan trokken. Maar dat werkt niet. van jong tot oud moeten dezelfde systemen gespeeld ntwerper Arnold Barends stuit op tegenwerking J den tim brouwer de koning beste klapschaats ter wereld rdt in Leiden gemaakt. Dat jgen de gewestelijke schaats- Erik van Kordelaar en ck de Bles niet alleen omdat vervaardiger ervan, Arnold J rends, zich in hun gezelschap vindt. Zij hebben het nieuw- snufje van de de 51-jarige idenaar tot vervelens toe uit- probeerd. Daarbij ondervon- b zij de voordelen van het Cechanisme, waarop Is een patent heeft aan- vraagd, en een stabiliteit die in enkele andere klapschaats eft. doch blijft de faam van de 'idse schaatsenmaker beperkt de junioren van het gewest iid-Holland, die net als hun iners weglopen met een paar ginele 'Barends'. De ijzers jden lekker, vergen nauwe- onderhoud en - nog be- t igrijker - leveren ongekend elle tijden op. Zelfs De Bles reed zo weg op klapschaat- verpulverde, na vijftien geen schaats meer te heb- aangeraakt, het ene na het dere persoonlijke record. «laar buiten het gewest kie- schaatsers voor andere pschaatsen. Fabrikant Vi- ig, die jarenlang een mono- i depositie innam, speelt mooi met het idee van weten- lapper Gerrit Jan van Ingen denau, die aan het eind van jaren tachtig met de moder- klapschaats op de proppen am. „Jaap Havekotte van Vi- ig heeft mij nog nooit te ord gestaan", aldus Barends, vinder van beroep. „Buizen i ik inmiddels al niet meer i hem betrekken. Daardoor mijn productie tijdelijk stil. ide, want de vraag naar mijn i laatsen is door alle mond-op- ind reclame groot. Ik kan wel wachtlijst aanleggen. Ook g ik boze telefoontjes van Qsen die desnoods voor veel goede schaatsen willen ko lk maak geen massapro- ct, maar pas de schaatsen aan de maat van het li- lam." tonder medewerking van Vi- is het voor Barends onbe- inen werk om alle aanvragen tonoreren. Zijn zoon Menno it drie paar, Van Kordelaar ie paar en ook andere aatsers uit het district rijden- Arnold Barends toont de voordelen van zijn klapschaats aan de trainers Erik van Kordelaar (links) en Dick de Bles. rond op Barends' schaatsen. Anders dan bij andere modellen is daarmee zelfs een puntstart mogelijk, wat vooral sprinters mogelijkheden biedt. Zo lang de schaatspunt in het ijs staat functioneert hij als een conven tionele schaats. Bij de eerste be weging schiet het startmecha nisme los, waardoor de schaat ser de alom erkende voordelen van de klapschaats kan benut ten. Hoe briljant zijn schaats ook in elkaar zit, alle lof voor de doorbraak van de klapschaats wordt toegezwaaid aan Sijtje van der Lende, trainster van Tonny de Jong. Toen haar pupil voor het oog van de hele wereld op klapschaatsen harder reed dan voorheen op conventionele ijzers, gingen de ogen van de ■volgers pas open. Niemand kon of wilde zich herinneren dat Leidenaar Van Kordelaar en De Bles (Loosduinen) al jaren pio nieren met de klapschaats. De laatste aanpassingen van Barends werden gemakshalve maar helemaal vergeten. Het steekt de klapschaatsers van het eerste uur, die aanvan kelijk werden verketterd toen zij de prototypes van de huidige klapschaats in de conservatieve schaatskringen introduceerden. „We werden aangekeken alsof we doping aanboden", zegt De Bles. „We zouden de schaatsers verpesten. Toen Barbara de Loor twee jaar terug informeer de naar onze klapschaats, was dat bijna een doodzonde. Daar om verbaast het me dat het toch nog zo snel is gegaan met de introductie van de klap schaats. Alleen wordt het ware verhaal nooit verteld. Slechts een enkeling, zoals Bart Veld kamp, geeft ruiterlijk toe dat hij dom is geweest om niet eerder over te stappen op klapschaat sen. Ik ben benieuwd wanneer Postma, Ritsma en Zandstra zijn voorbeeld volgen. Zij hoe ven nog niet zo nodig, omdat zij op het Europese Kampioen schap op gewone schaatsen bo ven de rest uitstaken." Van Kordelaar is zo'n over tuigd aanhanger van de klap schaats, dat hij Gunda Niemann weer wereldkampioene ziet wórden als zij eenmaal gewend is aan haar nieuwe schaatsen. „Al heb ik zitten juichen toen de Nederlandse meiden het zo goed deden bij het EK in Heerenveen. Hun successen op de klapschaats stralen toch ook op ons af, al kent het grote pu bliek onze namen niet. Maar daar zijn wij heel gemakkelijk is." Barends daarentegen vindt het tijd om op zijn strepen te gan staan. De patent-aanvraag voor zijn startmechanisme kost hem een slordige 12.000 gulden en daarvoor wil hij wel wat te rugzien. Hij begon met sleute len aan de klapschaats toen zijn zoon een stel nodig had, maar die is inmiddels ruimschoots voorzien. Sindsdien rijdt de 16- jarige Menno Barends stukken sneller. Volgens zijn trotse va der, zelf geen schaatser, komt hij vooral de bochten beter door. Maar Barends heeft zijn uit vinding niet alleen voor zijn worden. Kijk maar naar Den Helder, daar worden jeugd- speelsters moeiteloos ingepast in het eerste." Het moet ertoe leiden dat Lis se weer gaat meetellen in de eredivisie. „We gaan iedere wedstrijd voor de winst en ik vind dat je ons in een adem mag noemen met Leiderdorp, Grasshoppers en Prisma Colle ge. Zelfs Urk en Landslake Lions hadden het moeilijk tegen ons. Het is een hele maffe competi tie waar verschillende teams van elkaar winnen. Daarom denk ik dat we hiet degraderen. Lisse hoort in de eredivisie. Het lijkt erop dat die uitgebreid wordt naar twaalf teams, maar ik wil niet afhankelijk zijn van anderen. Dus moet ik ervoor zorgen dat we geen laatste wor den. We hebben het in eigen hand." Westerhof weer in beeld bij Nigeria DEN HAAG»ANP foto loek zuyderduin zoon gedaan. Hij wil de schaats sport in Nedérland en wellicht ook daarbuiten naar een hoger niveau tillen. Van Kordelaar: „Het mooiste zou zijn. als door de klapschaats wereldrecords zouden sneuvelen. De weten schapper die onderzoekt of klapschaatsers sneller rijden krijgt het steeds moeilijker om nog proefpersonen op gewone schaatsen te vinden." Uitvinder Barends wacht on dertussen op kansen om zijn kennis met anderen, te delen. Met een door hem geperfectio neerde Vikingschaats zou ieder een gediend zijn, maar in Weesp zit kennelijk niemand te wachten op de vinding van Lei denaar Barends. „Als kleintje word ik geremd. Door met de ogen van een buitenstaander naar de klapschaats te kijken heb ik hem verbeterd, maar alle roem is vervolgens voor Viking. Dan is het extra prettig om te horen dat sprintster Judith Straathof zegt dat die zilveren schaats van mij het lekkerst rijdt." Het is een opvallend bericht van het Duitse persbureau SID. De Nederlander Cle mens Westerhof wordt waar schijnlijk opnieuw bonds coach van Nigeria. Vreemd, omdat hij volgens velen per sona non grata is in dat land. Zijn leven zou niet eens ze ker zijn. „Ik ben inderdaad gebeld", reageert Westerhof vanuit Cairo, waar hij trainer is van de Egyptische topclub Ismai- ly. „Door wie? Mes gaat via via. Zo'n minister van sport wil geen blauwtje lopen. Die vraagt me pas als hij zeker weet dat ik kom. Maar goed, ik heb destijd een huis gekre gen voor het behalen van de Afrikaanse titel. Het zou aar dig zijn de sleutel nog eens op te halen", aldus Wester hof. Het verhaal gaat dat de president van het streng ge regeerde land, Sani Abacha, een nieuwe trainer wil. Want na de gewonnen Olympische Spelen en het daarop volgen de vertrek van bondscoach Jo Bonfrère schijnt de laks heid toe te slaan. „De grote vedetten, met hun zakken vol geld, luisteren niet naar een lokale trainer", aldus Westerhof van afstand. „Nu ze olympisch goud hebben, denken ze dat alles vanzelf gaat." Volgens SID zou de Arn hemmer zondag zijn koffer pakken en maandag in Nige ria zijn. Dat is voorbarig. „De contacten zijn summier. Sommige spelers hebben me gebeld. Nwanu (Anderlecht) bijvoorbeeld. 'Je moet Nige ria redden', zei hij." Westerhof besluit met een nieuwtje. Een hoge meneer uit Guinee heeft hem ook ge beld. Of hij bondscoach wil zijn. Dat zal hij maar niet doen. Guinee en Nigeria zijn ingedeeld in dezelfde groep voor de WK-kwalificatie. Gui nee heeft zes punten uit twee duels. Nigeria telt vier pun ten, maar ontvangt Guinee nog in Lagos. „Als Nigeria zich niet plaatst voor het WK, wordt iedereen ontslagen. De minister van sport, noem maar op. Iedereen. Stel dat ik bij Guinee op de bank zou zitten. In Lagos. Dan word ik onthoofd." leiden wilmar kortleever medewerker Yvonne van Dorp heeft haar vereniging Leiden Atletiek ver ruild voor Haag Atletiek. De Leidse atlete, die 16 van haar 31 jaren uitkwam voor AV Holland en sinds april voor de fusieclub Leiden Atletiek, denkt dat in de Hofstad de voorwaarden om haar sport op niveau te beoefe nen beter zijn. „De sfeer bij Lei den Atletiek stimuleert me niet meer", geeft de verspringster als voornaamste reden. „De baan- atletiek, vooral de technische nummers en de sprint, staat op een laag pitje." Van Dorp behaalde als 400 meter-loopster en verspringster veel successen en nam in 1988 op. de 400 meter deel aan de Olympische Spelen in Seoul. In 1996 kwam de voormalig sport vrouw van Leiden (1992) na de geboorte van een zoon terug aan de nationale atletiektop met een verrassende bronzen medaille in het Nederlands kampioenschap. Van Dorp blijft wel trainen onder begeleiding van Roel Hendriksen uit Oegstgeest. Op 2 februari komt ze al voor Haag uit in de Indoor Cup, een treffen tussen Nederlands' sterkste ver- Hans van Vegten: „Ik moet oppassen dat ik niet te veel zeg. Tenminste, tijdens een interview dan. Ik ben wel eens gewaarschuwd dat alles ook op geschreven kan worden." foto united photos de boer enigingen. In de buitencompe titie zijn de Haagse vrouwen, die vorige maand ook Stella Jongmans konden verwelko men, echter gedegradeerd naar de eerste divisie. En dat is pre cies de klasse waarnaar Leiden Atletiek dit jaar met Van Dorp in de gelederen promoveerde. Voorzitter John van Haaste- ren van Leiden Atletiek reageert verrast en teleurgesteld op het nieuws: „Heel, heel erg jammer. Het is al heel moeilijk om in de breedte van alle onderdelen een representatieve ploeg op te stel len en atletes als Yvonne zorgen juist voor een heel positieve uit straling. We zullen ook zeker als bestuur nog in gesprek gaan met Yvonne, want zeker AV Holland heeft veel aan haar te danken gehad. En misschien kunnen we haar nog overha len." Van Haasteren rekent het de club dus niet aan. „Dat atleten zich niet specialiseren op de technische nummers en dat het bestuur moeilijk trainers kan vinden, is een landelijk pro bleem. Binnen de vereniging heeft het zeker prioriteit. Het moet van onderen komen en gelukkig hebben we een heel brede jeugd. Maar daar gaan natuurlijk jaren overheen." Klinkenberg naar Barendrecht barendrecht gpd Zaterdag-hoofdklasser Barendrecht heeft Ronald Klinkenberg aan getrokken als toekomstig trainer. Het bestuur van Slikkerveer, zijn huidige club, is boos op zowel Klinkenberg als Barendrecht. Enkele weken geleden kwam de oefenmeester mondeling overeen zijn contract met twee jaar te verlengen. Bij Barendrecht volgt hij Beb van der Heijden op. Heerjansdams selectie staat komende twee seizoenen onder lei ding van Jos Houweling. De Strijenaar, nu nog bij HBSS, had de za terdagclub al eerder onder zijn hoede. Sinds de breuk met Ger Bruys wordt Heerjansdam getraind door Arie van den Berg, Jan van Dalen en Jos Vis. SPORT OP TV Ten- VRIJDAG 13.45-17.30 EURO; Tennis.- Australische Open Vanuit Melbourne. 15.00-17.03 Ned 2: Open niskampioenschappen; samenvatting. 17.30-22.00 EURO; EK Kunstrijden op de schaats vanuit Parijs. 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal. 19.30-20.05 BRT 1: Sport 20.00-20.30 BBC 1Big break; snooker-spel- 22.00-23.00 EURO: Tennis: samenvatting van de Australische Open vanuit Melbourne. 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 23.00-23.40 RTL 4: Sportnieuws. 23.00-00.00 EURO: Snowboarden: FIS we reldbeker vanuit San Candido (Italië), halfpipe. 23.15-23.45 BRT 1; Sport. 23.15-23.55 Ned 2: Studio NOS: magazine met aandacht voor de belangrijkste gebeurte nissen in de sportwereld. 23.20-00.20 Did 1: Sportschau extra; EK kunstrijden op de schaats, ijsdansen vrije kür. 00.00-01.00 EURO: Funsporten.- "Jump the 00.05-00.50 RTL 5; Sportnieuws. 00.15-01.15 BBC 2. EK Kunstrijden op de schaatsi paren vanuit Parijs. 03.15-06.00 Did 1: Sportschau live: tennis, Open Australische kampioenschappen vanuit Melbourne (finale vrouwen enkelspel). 03.20-05.30 BBC 2-. Tennis: Open Australi sche kampioenschappen, finale vrouwen enkel- ZATERDAG 08.30-10.15 EURO: Tennis: Australische Open vanuit Melbourne. 09.00-11.00 Did 1: Sportschau extra: Open Australische Kampioenschappen vanuit Mel bourne, finale vrouwen. 10.03-13.30 Did 2: Sport extra: wereldbeker skiën (Super G vrouwen vanuit Cortina d'Am pezzo) en afdaling mannen vanuit Kitzbühel (Oostenrijk). 10.15-11.15 EURO: Skiën- wereldbeker vrou wen vanuit Cortina d'Ampezzo (Italië), reuzen slalom. SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN (Rus) 6,5 Lucky Ten, donderdag 23 januari: 1 - 6 - 12-18-21-26-27-30-38-41-43- 44 - 47 - 49 - 50 - 53 - 59 - 60 - 62 - 63. (onder voorbehoud). LOTTO Midlotto 3a. Eerste prijs (inclusief jack pot): 1 winnaar, bruto f. 5.084.799,00. Tweede prijs: geen winnaar. Derde prijs: 55 winnaars, elk f. 1000,00. Vierde prijs 89 winnaars, elk f. 250,00. Vijfde prijs: 2563 winnaars, elk f, 25,00. Zesde prijs: 3171 winnaars, elk f. 10,00. Zevende prijs: 44.357 winnaars, elk f. 5,00 Cijferspel 3a. Zes cijfers goed: 1 winnaar, bruto f. 100.00.0,00. Vijf goed; 2 win naars, elk bruto f. 10.000. Vier goed: 20 winnaars, elk f 1000,00. Drie goed: 267 winnaars, elk f. 100,00. Twee goed. 2621 winnaars, elkf. 10,00. VOETBAL Oefenwedstrijden Porcari (Ita) - Volendam 0-14 (0-4). Doel punten Volendam: Aandewiel 3, Govedari- ca, Steur, Tumani 2, Matthaei, De Bruyn, Samardzic, Hans Bond en Binken SCHAKEN _1 BASKETBAL Mannen, eredivisie: Virtus - Donar 77 -91 NBA, Amerikaanse profcompetitie. Miami Heat - Toronto Raptors 99-87, Chi cago Bulls - Cleveland Cavaliers 87-71, New York Knicks - Indiana Pacers 92-90, Orlando Magic - Milwaukee Bucks 96-92, Houston Rockers - New Jersey Nets 111- 104, Minnesota Timberwolves - Vancouver Grizzlies 95-76, Detroit Pistons - Golden State Warriors 94-79, Los Angeles Clippers - Seattle Supersonics 102-100. Wijk aan Zee. Hoogovenstoernooi. Groot- meestergroep A, vijfde ronde: Piket (Ned) - Van Wely (Ned) 1-0, Timman (Ned) - llles- cas (Spa) 1-0, Sokolov (Bos) - Lautier (Fra) 1/2-1/2, Kortsjnoi (Zwi) - Short (Eng) 1-0, Granda Zuniga (Per) - Onitsjoek (Oek) 1/2- 1/2, Giek (Rus) - Nikolic (Bos) 1/2-1/2, Yermolinski (VSt) - Salov (Rus) 0-1 Stand: 1. Piket 4, 2. Kortsjnoi, Salov, Sokolov, Timman 3, 6. Lautier, Nikolic, Onitsjoek, Yermolinski 2 1/2, 10. Granda Zuniga, lllescas, Short, Van Wely 2, 14. Giek 1. Grootmeestergroep B, derde ronde: Rie- mersma (Ned) - Van der Wiel (Ned) 1/2- 1/2, Nijboer (Ned) - Van der Sterren (Ned) 0-1, David (Lux) - Janssen (Ned) 1-0, Ci- fuentes (Ned),- Peng (Ned) 1/2-1/2, Kalin in (Rus) - Atalik (Tur) 1/2-1/2, Bacrot (Fra) - Dao (Vie) 1/2-1/2. Stand na de 3e ronde: 1. Atalik, Van der Sterren 2 1/2, 3. Bacrot 2, 4. Dao, David, Kalinin, Nijboer, Peng, Riemersma 1 1/2, 10. Cifuentes, Van der Wiel 1, 12. Janssen 0. SKI San Candido (Ita). WK snowboard. Slalom. Mannen: 1. Kroschewski (Dui) 1.09,39, 2. Moherndl (Dui) 1.09,44, 3. Pogue (VSt) 1.09,79, 4. Richardsson (Zwe) 1 10,05, 5 Pichler (Ita) 1.10,10. Vrouwen: 1, Renoth (Dui) 1.12,78, 2. Mair Unter Der Eggen (Ita) 1.13,14,3. Fournier (Fra) 1.14,16, 4. Ruby (Fra) 1.14,40, 5. Zedlacher (Oos) 1.14,77. WIELRENNEN Reno (VSt). Tournament of Champions. Stand na 24 games: 1, Mozza (VSt) 5610, 2. Aulby (VSt) 5527, 3. Bohn (VSt) 5500, 46. Plummen (Ned) 5018. Plummen uit geschakeld. Alleen eerste 24 mogen verder CRICKET Kaapstad. Toernee Nederlandse selectie: Nederland - Combined Services 2-0. Ne derland 151 voor 7, Combined Services 149 all out. Battingcijfers Combined Ser vices: Koen 45, Nederland; Zuiderent 52, Zulfiqar 46 not out. Bowlingcijfers Neder land: Khan 4 voor 20 in 10 overs, Van Dijk 2 voor 50 (9), Cantrell 1 voor 6 (10). GOLF Hope Island (Aus). Johnnie Walker Classic, Europese Tour. Stand na eerste ronde: 1. Atwal (Ina), Painter (Aus), Carter (Eng), Conran (Aus) 67 slagen, 5 Jones (Aus), Al- ker (NZe), Casas (Fil), Gibson (Can), Long (NZe) 68, 23. Muntz (Ned), Faldo (Eng), Els (ZAf) 70 HOCKEY Durban (ZAf). Drielandentoernooi: Neder land - Zuid-Afrika 3-2(1-2). 2 Cullen 0-1, 3. Lomans 1-1, 21. Nicol 1-2, 55. Van de Weide 2-2, 60. Lomans 3-2 (strafcorner). Stand: 1. Nederland 2-3, 2. Zuid-Afrika 2- 2, 3. Argentinië 2-1 KUNSTRIJDEN Stuttgart. Zesdaagse. Eindstand: 1. Kap- BOWLING pes/Wolf (Dui) 423 punten, 2. Risi/Bets- chart (Zwi) 349. Op één ronde.- 3. Clark/Gilmore 320, 4. Ludwig/De Wilde (Dui/Bel) 299, 5. Dörich/Teutenberg (Dui) Parijs. EK ijsdansen. Originele dans: 1 Gritsjoek/Platov (Rus) 1 punt, 2. Krilo- va/Ovsjannikov(Rus) 2, 3 Moniotte/Lavan- chy (Fra) 3,4, 4. Anissina/Peizerat (Fra) 3,6, 5. Lobatsjeva/Averboe(Rus) 5 Mannen. Eindstand: 1. Oermanov (Rus) 4, 2. Candeloro (Fra) 4, 3. Zagorodnijoek (Oek) 4, 4. Koelik (Rus) 5,5, 5. Jagoedin ZWEMMEN Espoo (Fin). Wereldbeker kortebaan. Mannen. 50 vrij: 1. Gusperti (Ita) 22,40, 2. Knikin (Oek) 22,54, 3. Brinn (Jam) 22,55; 200 vrij: 1. Carstensen (Den) 1 49,89, 2. Chuan (Chi) 1.50,25, 3. Bacchi (Ita) 1.50,77-, 800 vrij: 1. Wilson '(GBr) 7.58,32, 2. Carstensen (Den) 8.03,66, 3. Fu Tao (Chi) 8.05,22; 100 school: 1. Krawczyk (Pol) 1.01,54, 2. Ding Chujin (Chi) 1.01,80, 3. Myers (VSt) 1.02,04; 100 vlinder: 1. Silantijev (Oek) 52,51 (evenaring ER), 2. Hanski (Fin) 53,23, 3. Knikin 53,87; 50 rug: 1. Karlo (Kro) 25,17, 2. Letzin (Dui) 25,33, 3. Siembida (Pol) 25,41; 200 rug: 1. Letzin 1.56,77, 2. Ruckwood (GBr) 1.56,99, 3. Siembida 1.57,55; 200 wissel: 1. Sievinen (Fin) 1.58,52, 2. Lenkkeri (Fin) 2.03,93, 3. Carstensen(Den) 2.04,68. Vrouwen. 100 m vrij: 1. Sparavac (Slv) 55,06, 2. Wei (Chi) 55,26, 3. Osygus (Dui) 55,65; 400 vrij: 1. GuoWei (Chi) 4.14,68, 2. Oja (Est) 4.18,62, 3. Blatnik (Slv) 4.20,89; 50 school. 1. Mi Tong (Chi) 32,34, 2. Nac- kel (Dui) 32,46, 3. Brasic (Dui) 32,48; 200school: 1. Mi Tong 2,28,17, 2, Alenka Kejzar (Slv) 2.30,14, 3 King (GBr) 2.31,31; 100 rug: 1. Jia Yuanyuan (Chi) 1.00,51, 2. Alenka Kejzar (Slv) 1.02,28, 3. Cray (GBr) 1.02,57; 100 wissel; 1 Na- tasa Kajzar (Slv) 1.03,08, 2. Chen Yan (Chi) 1.03,22, 3. Brasic (Dui) 1.03,59; 400 wissel; 1. Chen Yan (Chi) 4.43,45, 2. Westergaard (Den) 4.45,89, 3. Warden (Can) 4.50,27-, 50 vlinder: 1. Jakobsen (Den) 27,37, 2. Parssinen (Fin) 27,46, 3. Sparavec 27,79;

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23