Leidsch Dagblad 3 17 23 tanken voor loon ïaar prestatie riïïil ma»®® f 125,- ezersdebat ver abortus Inspectiedienst durft boerenerf niet meer op Stadhuis Gouda opgefleurd LAATSTE LOTEN! J1 m §j§§§aga -% rs njS)'C> Peter Graf bijna vier jaar cel in NOS wil voetbal op tv naar zeven uur Supersnel autowassen VERHUIZEN: K 350,- Pylons Jacks W 50 r« Colbert Ü&i i 3/ Sik. Leidenaar verzint overval voor veiliger buurt IJDAG 24 JANUAR11997 OPGERICHT 1 MAART 1860 LOSSE NUMMERS ƒ1,75 ZATERDAG 2,25 Binnenland Buitenland Cultuur en Kunst Nederlandse koe geen familie ziek Duits rund Oppositie Israël 7 wil onderzoek naar'Bibigate' 'Wilde' Laura Fygi nu nachtzuster van de jazz Sport Hans van Vegten: bliksemcarrière in basketbalwereld an werkgevers voor nieuwe salarisstructuur bankwerkgevers willen in de nieuwe CAO de salaris- ictuur overhoop gooien. De lonen bij de banken moe- meer in de pas gaan lopen met vergelijkbare functies Iers in het bedrijfsleven, vinden ze. Het loon voor lage- Ifuncties zou dan (soms flink) omlaag moeten, terwijl >ral het hogere personeel een forse opslag tegemoet zien. In ruil daarvoor zouden hoge functionarissen een deel van de bescherming van de CAO moeten ssen: het wordt loon naar prestatie. over een nieuw CAO-voorstel. Overigens loopt de huidige, moeizaam bereikte CAO pas april volgend jaar af. In het bankbedrijf bestaan heel wat functies die ook elders voorkomen, zoals bewakers, in formatici en telefonistes. Ruiter: „Je moet kijken wat er gebeurt in de markt buiten de banken." ihaag anp jens voorzitter Ruiter van de cgeversvereniging voor het ïkbedrijf is er nog niets voor- teld aan de vakbonden. Wel de bankiers 'aan het stoei en dan komen dat soort ïën op tafel'. De banken zijn nog niet met elkaar eens De voorzitter van de bankwerk1 gevers wil er verder niet con creet op ingaan. „Het is nog in de brainstormfase. Het is echter al langer bekend dat banken af willen van de in hun ogen hoge salarissen die het lagere personeel krijgt. Een bewaker of schoonmaker die valt onder de banken-CAO, is heel wat beter af dan zijn colle ga die werkt in de be wakings- of schoonmaakbranche. Daaren tegen betaalt 'de markt' voor sommige topfuncties meer dan het bankbedrijf. CAO-onderhandelaar Hama ker van de FNV Dienstenbond is fel tegen verlaging van de lo nen. Ook een loonsverlaging in combinatie met een prestatie- loon wijst de bond af. abortusdiscussie is de laatste weer opgelaaid in Neder- Met name de woorden minister van volksgezond- Borst, die begrip toonde ir een vrouw uit een andere tuur die onder druk van haar n abortus wil omdat ze op- uw in verwachting is van een isje, deden veel stof opwaai- Voor de minister kon deze uw in een door de wet ver- 'noodsituatie' verkeren en in aanmerking komen voor irtus. Politici maar ook ethici len over de minister, die icipieel wel tegen geslachts- izes is, heen. Het begrip jdsituatie zou veel te ruim rden uitgelegd. )e redactie van deze krant wil j weten hoe lezers over de- kwestie denken. Wanneer is sprake van een noodsituatie arbij abortus is toegestaan, eten er scherpere eisen wor- gesteld aan het toestaan abortus of moeten de gren- juist worden verlegd. Stuur schriftelijke reactie, die rdt afgedrukt op de pagina len Meningen - liefst kort bondig - voorzien van naam, es en telefoonnummer, naar dsch Dagblad, Antwoord- mmer 10050, 2300 VB Lei- Een postzegel is niet nodig, de linker bovenhoek van de <elop s.v.p. vermelden 'Abor- ■debat'. oordwijk okkeert plan tffeeshop irdwuk paul de vlieger eigenaar van het pand Zee- lat 2 in Noordwijk, waar nu snackbar De Molenhoek is estigd, heeft plannen om op e plek een coffeeshop te ves- in. De ondernemer heeft dat gemeente laten'weten. B en ivillen de komst van het soft- gsverkooppunt op deze plek elk geval voorlopig - tegen- iden. Daartoe legt het colle- dinsdag de raad een voorstel waarin wordt gevraagd in stemmen met een zoge- imde 'tijdelijke nul-optie', let dit besluit wordt vastge- d dat in er in elk geval geen feeshop mag komen tot het ment dat de Noordwijkse neenteraad definitief heeft of, en zo ja waar, er een drugsverkooppunt in de ge- ente mag worden gevestigd. den haag gpd De controleurs van de Algeme ne Inspectie Dienst (AID) dur ven het boerenerf niet meer op. In plaats daarvan geven de con troleurs de boeren nu telefo nisch een proces-verbaal als de mestboekhouding niet klopt. Het nieuwe mestbeleid staat onder grote druk. De boeren, de veehouders voorop, liepen en lopen massaal te hoop tegen een effectievere aanpak van het mestoverschot. Veel boeren weigeren een mestboekhouding bij te houden, zoals sinds enige tijd is verplicht. Om de politiek te laten zien dat het menens is, gingen boeren in sommige re gio's over tot intimidatie van de AID-controleurs zodra die zich laten zien. De Nederlandse Vakbond van Varkenshouders (NW), een van de stuwende krachten achter de boycot, is zeer tevreden. „Er zijn pas een paar honderd boeren door de rechter veroordeeld en de boetes zijn zeer laag, zo tus sen de nul en de zeshonderd gulden", meldt woordvoerder Wijnands. In de kas van het ac tiecomité zit ongeveer een mil joen gulden. Daarmee worden de advocaten betaald en even tueel de boetes. Voor dit jaar wordt op een veel grotere deelname aan de boycot gerekend. „Steeds meer boeren krijgen door wat de nieuwe mestwet financieel voor hen gaat betekenen. Voor melk veehouders bijvoorbeeld gaat het al snel honderden guldens per hectare kosten en daarom besluiten steeds meer boeren mee te doen", aldus Wijnands. Deze week praatte de Kamer opnieuw met de ministers Van Aartsen van landbouw en De Boer van milieu over de aanpak van het mestprobleem. Gouda. Koningin Beatrix opent vandaag het gerestaureerde stadhuis van Gouda. De restauratie van het gebouw uit 1450 vond plaats in de periode van september 1995 tot december 1996. Afgebroken delen natuursteen werden vervangen, scheuren gerepareerd, het dak voorzien van nieuv&e leien en het mecha niek in de klokkenstoel werd gemaakt. foto anp Raymond rutting r-y j 3 r l.ït.M t e 'SSSi MÉI _X Nieuw: spaar nu de topvoetballers van Ajax, Feyenoord of PSV in miniformaat. Voor maar 4,95 bij een Staatslot mèt Jackpot. Koop dus snel uw loten voor de trekking van 28 januari. Meer kans, meer geld, in de Staatsloterij. - mannheim dpa Peter Graf is vandaag door de rechtbank in Mannheim ver oordeeld tot een gevangenis straf van drie jaar en negen maanden. De rechtbank acht de vader van tennisster Steffi Graf schuldig aan belastingontdui king. Joachim Eckhardt, adviseur van Graf senior, kreeg twee jaar en zes maanden cel. Het tweetal is niet met onmiddellijke ingang opgesloten. De openbare aan klager had tegen Graf een straf van ruim zes jaar geëist. Steffi Graf is niet aangeklaagd, maar er loopt nog wel een on derzoek naar haar betrokken- heid bij de fraude. Nederlander kijkt graag op oude tijd hilversum gpd Als de NOS de samenvattingen van het voetbal in de eredivisie kan blijven uitzenden, zal dat weer op de vertrouwde tijd rond kwart voor zeven op zondag avond gebeuren. Driekwart van de Nederlanders vindt het maar niks dat de samenvattingen pas om tien uur worden uitgezon den zoals dit seizoen gebeurt en de NOS wil daaraan gehoor ge ven. De NOS wilde aan de voor avond van de nieuwe biedings ronde voor het Nederlands voetbal weten hoe de Nederlan ders denken over de tijdstippen waarop voetbal moet worden uitgezonden. De uitkomst van het onderzoek was dat alles weer moet worden zoals het was. Of het competitievoetbal ook daadwerkelijk naar de NOS te rug gaat, wordt vandaag beslist Leids bestuur WBL stapt op leiden maarten keulemans Het bestuur van Woningbouw vereniging Leiden (WBL) stapt op. Dat is gisteren bekendge maakt. Vorige week werd duide lijk dat een meerderheid van de huurdersvergadering geen ver trouwen meer heeft in het be stuur. Wel wil de raad van com missarissen dat het huidige be stuur nog enkele maanden de lopende zaken afhandelt tot er een nieuw bestuur is gevonden. Het is de vraag of de leden vergadering daarmee akkoord gaat. Een aantal huurders wil zelf een bestuur samenstellen om de komende maanden te overbruggen, zo blijkt uit een verklaring van zes prominente vertegenwoordigers van de huurders. „Door het opzeggen van het vertrouwen is aanblij ven van het bestuur niet moge lijk", stellen zij vast. Dinsdag moet de ledenvergadering een besluit nemen. De raad van commissarissen wil ook dat er een onafhankelijk onderzoek komt naar de oor zaak van de crisis. Een nieuw verenigingsbestuur zou wel eens op precies hetzelfde wan trouwen kunnen stuiten als het oude bestuur, denken de com missarissen. De vertegenwoor digers: „De achtergrond is niet meer belangrijk. Maar wel het voorkomen van conflicten. Kia dealer Vlietwijk v. Beethovenlaan 67 Voorschoten HET WOORD IS AAN Ambrose Bierce Een kennis is iemand die wij goed genoeg kennen om vêin te lenen, maar niet goed ge noeg om aan te lenen. -371° -471» .3730 10% 10% 30% 20% 20% 20% Uitgebreid weeroverzicht op pagina 8 I VANDAAG 26 PAGINA'S 1 Binnenland -3,5 Buitenland 7 Cultuur 17 Economie 6 Feiten en meningen 2 Kerk en Samenleving 12 Randstad 16 Regio 11,12,13,15 RTV/programma's9 Sport21,23 Strips Uitgaan Weg en wiel Vandaag een kortingsbon voor Jules Deelders theater programma'Deelder zingt' in de Leidse Schouwburg. 90% organisatie 10% vervoer 2^2^ r1^ i^fc JT, M Tipker verhuist particulieren j en bedrijven soepel en efficiënt ui naar waar ook ter wereld. Ook boedelopslag en piano-, kunst- en antiekvervoer. 11 iiiiwimmiim Herkende VERHUIZERS I in de klankbordcommissie waar de KNVB-onderhandelaars de resultaten van de diverse bie dingen zullen voorleggen. In ie der geval weet de KNVB zich sinds gisteren verzekerd van de steun van minister Wijers van economisch zaken bij de ver koop van de voetbalrechten. Wijers zette eerder vraagtekens bij de bevoegdheid van de KNVB om namens alle clubs de uitzendrechten te verkopen. Dat probleem is nu van tafel. Naast de NOS kwamen deze week SBS6, de HMG-groep (RTL en Veronica) en Filmnet langs bij de KNVB-onderhande- laars met hun biedingen.. Een onbekende gegadigde zou een bod hebben gedaan op het to taalpakket van de rechten. Mo gelijk betreft het de productie maatschappij Endemol of een van de andere aandeelhouders van het gestrande Sport7. Baalbergen Katwijk ruimt op! Naast de vele showroommodellen met kortingen tot wel 50%, hebben we voor deze opruiming door onze gehele collectie scherpe aanbiedingen. De mooiste meubelen voor de laagste prijs! Wacht niet te lang, want op op! v.aJ va/VÖ,- r-.0£ nog slechts één week, 'RUIMING montuur ordeel tot... M ui 00 Dader wilde bewakingscamera 's in zijn wijk Haarlemmerstraat t7 9 Leiden.Tel. 071 -514 2 94 0 Breestraat 142-144 Leiden.Tel. 071 -5.133 258 Haarlemmerstraat 17 5 Leiden.Tel. 071-5122823 leiden annet van aarsen Een 29-jarige Leidenaar is be trapt op het doen van een valse aangifte. De man verklaarde op 2 januari dat hij in de buurt van Zorgcentrum Groenhoven in de Witte Rozenstraat met geweld was overvallen en beroofd van zijn portemonnee. De recher cheurs vertrouwden het verhaal echter niet en verhoorden de man daarom de afgelopen pe riode diverse malen. Gisteren viel de Leidenaar door de mand: hij bleek nog nooit een overval ler van dichtbij te hebben ge zien. Achter de valse aangifte zat een complete strategie om be wakingscamera's langs de openbare weg in zijn wijk geïn stalleerd te krijgen. De man vond het vreselijk dat veel be woners .uit het verzorgingste huis en ouderen in zijn buurt zich niet meer veilig voelden op straat. „Hij had daarom bedacht dat de gemeente misschien wel stappen zou ondernemen als bleek dat zelfs hij op straat was overvallen", zegt pplitiewoord- voerder T. Stuifbergen. „De man was van plan om een brief naar de burgemeester te schrij ven met een kopie van de aan gifte. Hij had zelfs geknoeid met een bankafschrift om aan te kunnen tonen dat hij op 2 janu ari geld had opgenomen. Maar waar hij niet -over had nage dacht, was dat de hele affaire in zijn buurt een omgekeerd effect had. De bewoners voelden zich na het voorval, dat dus uitein delijk helemaal niet was ge beurd, juist veel onveiliger." Tegen de Leidenaar is proces verbaal opgemaakt. Het doen van valse aangifte is strafbaar. Pagina Leiden: Straten in Leid se binnenstad nog cameravrij 712141 400114

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 1