Raas legt meetlat hoger Golfer Rolf Muntz start seizoen weer op nulpunt Sport Swift knijpt handen dicht met sponsor en telt weer mee HOOFDTRAINER Erik Huizebosch: schaatser én artiest WOENSDAG 22 JANUAR11997 DUIVENTIL Met de geruststellende we tenschap dat de Rabobank de komende vier jaar hoofdsponsor blijft, begint Jan Raas aan zijn dertiende jaar als leider van een pro fessionele wielerploeg. Gis teren tijdens de voorstel ling van zijn formatie in het hoofdkantoor van de sponsor ontbrak de Zeeuw wegens griep. UTRECHT ANP Telefonisch reageerde Raas op het lichten van de tweejarige optie. „Het stelt me in staat meerjarige contracten af te slui ten. Het is heel positief dat de Rabobank al na één jaar zoveel vertrouwen uitspreekt", rea geerde de teammanager. „Het geeft ons zekerheid. En dat is belangrijk voor de ploeg. Hoewel de schijnwerpers gis teren hoofdzakelijk gericht wa ren op de beroepsrenners, staat de opleiding centraal in het am bitieuze wielerplan van de ban kier. Drie wielerploegen worden de weg op gestuurd. Een junio ren-, amateur- en profteam. De broodrijders behaalden verle den jaar tegen alle verwachtin gen in 55 overwinningen, waar onder twee etappes in de Ronde van Frankrijk. Het lijkt logisch dat de meet lat voor dit seizoen iets hoger wordt gelegd, maar de wensen van de voorzitter van de Hoofd directie, Herman Wijffels zijn andermaal bescheiden. „We hopen dat de mensen weer bui tengewoon veel plezier beleven aan de ploeg. Afgelopen seizoen was sportief een meevaller", zei de topmanager. „Onze initiatie ven zijn buitengewoon positief ontvangen." Wielerclub tekent driejarig contract A BROUWER DE KONING Swift telt weer mee in wieler- land. Het driejarige contract dat voorzitter Cees Varkevisser namens de Leidse wielervere niging gisteravond met spon sor Rabobank sloot, kwam precies op tijd. Door de sa menwerking met de opvolger van hoofdsponsor Casba kan Swift dit jaar deelnemen aan de clubcompetitie. Rolf Sörensen, Patrick Jonker en Peter Luttenberger zijn de belangrijkste nieuwkomers in de ploeg van Jan Raas, die zich gisteren presenteerde. foto gpd Ondanks het feit dat de spon sor opnieuw geen topprestaties verwacht, lijkt het er verdacht veel op dat de ploegleiding wel hogere eisen stelt. Dat kan afge lezen worden uit de aankopen. Patrick Jonker en de Oostenrij ker Peter Luttenberger zijn voor de Waalse klassiekers en de gro te ronden aangetrokken, Jans Koerts voor de voorjaarsklassie kers en de sprints in kleinere rit tenkoersen. Max van Heeswijk eveneens. Raas had op zijn verlanglijstje voor de klassiekers de Italiaan Gianluca Bortolami en de Ame rikaan Lance Armstrong staan. Beiden bleken financieel gezien geen haalbare kaart. De Italiaan koos voor Festina en de na zwa re operaties - kankergezwellen aan de zaadballen en hersens - revaliderende Amerikaan voor Cofidis. Toch denkt ploegleider Theo de Rooy dat de ploeg in de breedte is versterkt. „Koerts hebben we op advies van Rolf Sörensen aangetrok ken. Ik verwacht dit jaar dat Danny Nelissen, Erik Dekker en Leon van Bon de Deen in de voorjaarsklassieker meer steun kunnen geven", oordeelde De Rooy. „Verleden jaar zat een aantal in april - de klassieke maand - er doorheen. Ze had den op een verkeerd moment gepiekt. Dat moeten we dit sei zoen voorkomen. De Rooy is realist genoeg te beseffen dat het gat met bij voorbeeld de Italianen niet in één klap gedicht kan worden. Wat dat betreft maakt hij zich geen illussies. Wel verwacht hij dat de kloof kleiner wordt, dat de Nederlandse renners in de fi nale van voren meerijden. „Het lijkt me niet dat de druk groter is dan vorig jaar. Jullie hebben de grote baas Wijffels gehoord. We zijn nog steeds een ploeg in opbouw met bepaalde doelen. Geboren Voorschotenaar is voorzichtiger geworden HOPE ISLAND Het Europese golf ontbeert een speler als Tiger Woods. Er zijn wel signalen dat een nieuwe ge neratie tot bloei komt. Een nieuwe lichting met mogelijk een rol voor de enige Nederlan der met een tourkaart: Rolf Muntz (27), geboren te Voor schoten. Hij heeft zich ontwikkeld tot een vaste waarde in het Europe se circuit, werkt nu aan de doorbraak van de eerste over winning. Die kan deze week ko men, dit seizoen of een paar jaar op zich laten wachten. „In golf laat zich niets sturen", weet hij, „als je denkt de antwoorden op vragen te weten, veranderen de wagen." Het Europese seizoen begint morgen op het Australische Ho pe Island met de Johnnie Wal ker Classic. Daarna komt de Heineken Classic in Perth, eveneens in Italië. Via Zuid-Afri- ka (Open en PGA Champions hip) en Dubai Classic arriveert Muntz pas in maart/april in zijn eigen continent (Portugal en Spanje). Door te nat.en te koud klimaat is in Europa geen sei zoensstart vóór april mogelijk. Om die reden is er samenwer king met de Australische en Zuid-Afrikaanse tours. De tijden van de golflegenden Ballesteros, Olazabal, Langer, Woosnam, Torrance en Faldo lijken langzamerhand voorbij. Alleen de ster van Montgome- rie, vier jaar achtereen winnaar van de 'Order of Merit', straalt nog met volle glans. De Deen Björn, de Ieren Har rington en Clarke, de Schotten Russell en Coltart, de Engels man Westwood en de Zweed Sandelin lijken voorbestemd hun plaatsen over te nemen. Europa is op weg naar een Ry der Cup-twaalftal met veel nieuw bloed. In september is de tweejaarlijkse strijd tegen Vere nigde Staten in Valderrama, Spanje. Rolf Muntz kan zich erin mengen. Een jaar geleden riep hij brutaal uit dat hij zich zou kwalificeren voor de Ryder Cup. Dat betekent zo veel als bij de tien beste spelers staan op de jaarranking. Nu is hij wat voor zichtiger. „Iedereen begint weer op het nulpunt. Ik ook. Het sei zoen kan raar lopen. Je kunt het redden met één overwinning en verder overal falen. Je kunt het ook doen door overal heel regel matig te presteren." Vorig jaar eindigde hij 'over all' als 63ste, miste hij deelname aan de finale van het seizoen op drie plaatsen. „Meedoen aan de laatste wedstrijd zou al heel mooi zijn", zegt hij aan de voor avond van het eerste toernooi in Hope Island. „Dat betekent dat ik bij de top-50 zit. Mijn eer ste doel is mijn kosten terugver dienen, daarna mijn toerkaart behouden. Al naar gelang de re sultaten kan ik mijn doelen bij stellen: top-100. top75 en top- 50. In principe kan ik meedoen aan alle toernooien in Europa, op het Brits Open na. Werkgele genheid genoeg." SPORT SPEL Onder redactie van Lom an Leefmans Het bowlingteam van Verboon beleefde een prima dag in de hoofdklasse van de nationale vijf-mansleague. Acht winst punten, de hoogste pinfall en een sprong op de ranglijst naar de tweede plaats waren het gevolg. Eerst werd het thuisteam van Borchland (Duivend- recht) met 3-0 verslagen. Daarna volgde winst op de Amsterdamse hekkensluiter Knijn met eveneens 3-0 en de Kater uit Haarlem moest er met 2-1 aan geloven. Jan Snik wist over zes games het hoogste gemiddelde van 208,33 te scoren. Het driebandenteam van Centraal kwam sterk voor de dag in de uitwedstrijd te gen het op de tweede plaats staande Die Haghe. De ploeg uit Oegstgeest won met 6-2. Door deze overwinning heeft Cen traal de positie op de ranglijst van Die Haghe overgenomen. Koploper Baderie Reus (12-18) heeft slechts één verlies- punt minder dan Centraal (11-15). Rob Hilgeman en Jan van Loon be haalden benauwde overwinningen op hun tegenstanders. Hilgeman bleef zijn opponent twee caramboles voör en rea liseerde een moyenne van 0.750. Van Loon finishte met een verschil van slechts één carambole. De routinier be sloot de partij met een knappe serie van vier en kwam uit op een gemiddelde van 0.638. De derde overwinning van Cen traal kwam op naam van Hein Jan Sal man. De tweede man van de ploeg stond ver voor, maar had moeite de laatste bal te maken. Pas bij de negende poging lukte dat. Het gevolg was wel dat zijn moyenne zakte naar 0.660. Rob Scholtes was, on danks het feit dat hij een serie van zeven op het laken legde, de enige Centraal- speler die zijn tegenstander moest felici teren. Hij maakte 30 caramboles in 42 beurten (moyenne 0.714). Vanavond heeft Centraal iets goed te maken. Van der Beek, een ploeg waarvan eerder in de competitie met 8-0 werd verloren, komt namelijk naar biljartcentrum De Voscuyl. guufe Vos' fl8-82^Fortl 'iB-ï? F 71; Monopole 1 18-6,. Taveerne 4 Sport 2 1 De drie titelkandidaten in de regionale eredivisie lieten weinig heel van hun te genstanders. Koploper Jambo s uit Lei den versloeg de Knoeiers uit Noordwij- kerhout met 9-1. Kampioen Bullshit uit Roelofarendsveen gunde dorpsgenoot Black Adders niet eens één punt: 10-0. De derde kanshebber, het Leidse Bran dewijn United liet de Cleaners na een 9- 1 oorwassing in de Noordwijkse Duiven til achter. ergulde T^rVv'-ci' ^-'rBVU 5-2.' Schelp2-' Ra vècnVs-^'l R.a veen 1 16-6-1. Scheip 2 16-63; Roeiofarendveen 3 1-57: Vergulde Vos 1 16-56. I Scheepje 1 16-55 Schelp I Libre Cl: Band I - pïas 2 2-5 Spon 1 - Sport 2 2-5: >on 3 - Ri|negom 2 2-5. lacobswouae 1 - RBV 2 0-7. RBV Jetsiream jN.w ïcrs (Noordvvijk) 1 teim 1 1-6: t'soldaatie 1 - oofddorp 2 2-5. Doofpot I lOe'ine BngelV-' 't Vuurschip 1 4-3 Stand: -65; Royal Sport 1 "53. SportrusU 1 1 -48;5BSM ^Tl-ie-'&ipper 6: Kleine Engel 1 10-34' Doofpot 1 10-34, 't 12-2£tö: Hoofddorp'ij}. Bull (Oegstgeest) (13-65,^7. Clea- Querelle (Alphen i 13-54: 10 Black Adders R a veen) 13- Lowlanders 13-57; 11. Alphrame Ravens 13-53; 12. Mys- I erste divisie B: Riillslui s - Asjemenou 4-6; Spons - Downstairs 4-6; Generals - Kanjers 9-1. Stand: 1. Vierkant Dames I 13-98; 2 Downstairs 2 13-78; 3 In de Gauwe Geit Het mag een klein wondertje heten. Dijkje Tornado's, Nederlands én Euro pees kampioen, speelde op de zesde speeldag van de Brunswick Eredivisie tussen de roemruchte Leidse wielerclub en de belangrijkste sponsor van de Nederlandse wieler sport kwamen tot stand via Frans Overdevest. Hij behar tigt voor de bank de centrale publiciteit in deze regio. Eer der regelde de Lissenaar, te vens ploegleider van de Klerk's-ploeg van marathon schaatsers, een soortgelijke overeenkomst tussen Rabo bank en wielervereniging De Bollenstreek in Lisse. Zijn vol gende project is het Alphense Avanti. .Alleen gaat het bij Swift om een wat hoger be drag", aldus Overdevest, „om dat die club wat groter is." De sponsoring door Rabo bank houdt meer in dan alleen geld. De bank is tevens betrok ken bij de organisatie van plaatselijke wieleractiviteiten, zoals 'dikke-bandenraces' voor de jeugd en wielerrondes. Daarnaast bood directeur De Jong van de Leidse vestiging, die deel uitmaakt van de kring Rijnland, Swift gisteren gratis ruimte aan op het internet. Volgens voorzitter Varkevis ser had een opvolger van Cas ba zich niet veel later moeten aandienen. „Nu kunnen we onze licentiehouders tenmin ste een goed programma bie den. Daarnaast is het de wens van de sponsor dat wij ons na drukkelijk op de jeugd richten. Wij kunnen nu ook samen met De Bollenstreek en Avanti acti viteiten ontplooien. De clubcompetitie wil Swift, zoals het voormalige Swift/Casba weer gaat heten, op eigen kracht ingaan. Zon der hoofdsponsor was dat vol gens trainer en bestuurslid Hans Schoelink niet gelukt. „Zelfs nu zitten we krap in on ze renners", aldus Schoelink. „Maar het is belangrijk dat we een coureur van het niveau Ruud Borst kunnen laten deel nemen aan de clubcompetitie. Anders ben je hem kwijt. Daarnaast ben ik benieuwd naar de verrichtingen van de Australiër Graham Plowright, die zich onlangs bij Swift aan meldde. Hij gaat in maart meteen al mee op trainings kamp in Portugal." Als de Koninklijke Neder landse Wieier Unie daarmee instemt, organiseert Swift dit jaar de districtskampioen schappen in de Grote Polder bij Zoeterwoude. Overdevest deelde mee, dat de wielerron de voor schaatsers, die afgelo pen zomer in Noordwijker- hout veel publiek trok, dit jaar in Lisse wordt gehouden. SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN 3-5(2-3) Doelpunten N Mannen, eredivisie EBBC - Weert 91-95 NBA, Amerikaanse profcompetitie Toronto Raptors - Minnesota Timberwolves 118-106, Orlando Magic - Washington Bul lets 93-88, Miami Heat - Atlanta Hawks 94- 91, Charlotte Hornets - Houston Rockets 114-108. Chicago Bulls - New York Knicks 88-87, Indiana Pacers - Milwaukee Bucks 92-89, Portland Trail Blazers - Los Angeles stand na 16 van 28 games: 1 Nagatani (Jap) 3995 pins, 2. Rodriquez (Mex) 3872, 3 Plummen (Ned) 3851, 4. Ryan (Aus) 3830, 5. Petterson (VSt) 3747. HANDBAL Bekertoernooi, vrouwen. Kwartfinales: E 0 - A AC 23-14. Hellas-SEW 22-18 Rolf Muntz: „Meedoen aan de laatste wedstrijd zou al heel mooi zijn." Wijk aan Zee. Hoogovenstoernooi Grootmeestergroep A, derde ronde: Short (Eng) - Lautier (Fra) 1/2-1/2, Sokolov (Bos) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Kortsjnoi IZwi) - On- itsjoek (Oek) 1-0, Piket (Ned) - lllescas (Spa) 1/2-1/2, Granda Zumga (Per) - Nikolic (Bos) 1-0, Timman (Ned) - Salov (Rus) 1/2-1/2, Giek (Rus) - Yermolinski (VSt) 1/2-1/2 gelijk. Infinity uit Wagenigen, de num mer twee van de ranglijst, was verant woordelijk voor dit huzarenstukje. Het poolduel dat afgewerkt in Sittard na af loop van een internationaal toernooi, eindigde in 4-4. Voor het eerst in drie seizoenen kwam de Leidse formatie niet tot winst. In de stand blijft Tornado's de directe concurrent drie punten voor. Brunswick Eredivisie: Cue Action - Ketel 1 -8 Infinity - Het vlaggenschip van het regionale snooker, Snookerij 0 uit Leiden, glijdt langzaam af naar de gevarenzone van de Eredivisie Zuid. De ploeg van de Utrechtse Veer staat weliswaar maar vier punten achter op de nummer drie van de ranglijst, maar slechts twee puntjes scheiden Snookerij 0 van een degrada tieplaats. Morgenavond staat het be langrijke treffen met Willem III op het programma. Bij winst met een verschil van minimaal vijf punten wordt de te genstander uit Halsteren voorbijge streefd en nestelt het team van captain Kees.Essaadi zich stevig in de midden moot. In de eerste divisie (noord-west) ging Snookerij 7 hard onderuit bij Straw berry uit Beverwijk: 7-2. Co Vrins en John van der Zwart haalden ieder een puntje. Tuan Nguyen ging met lege han den naar huis. Eredivisie Zuid, stand: ISnookercafé (Vlaardingen) 8- 44; 2. Delflandplein (Delft) 8-42; 3 Hatsjickie D. 7-36; 4. Spijkenisse 8-36; 5 Willem III (Halsteren) 7-35; 6. Poma TT. (Breda) 8-32. 7. Loods (Maassluis) 8-31,8. Snookerij 0 IS^iV5a&r«»A!9 Yermolinski 2, 5. Granda Zuniga, Kortsjnoi. Lautier. Onitsioek. Short, Van Wely 1 112, 11 lllescas, Nikolic, Salov 1, 14. Giek 1/2. Grootmeestergroep B, eerste ronde: Van der Sterren (Ned) - Van der Wiel (Ned) 1/2-1/2, ;en (Ned) 1-0, Nu rsed) - Peng (Ned) 1/2- - Atalik (Tur) 0-1Cifuentes (Ned) - Dao (Vie) 1/2-1/2, Kalinin (Rus) - Bacrot (Fra) 1/2-1/2. SCHAATSEN Parijs. EK kunstrijden. IJsdansen, stand na verplicht programma: 1 Gritsioek/Platov (Rus) 0.4, 2 Krilova/Ovsiannikov (Rus) 0,8, 3 Amssina/Peizerat (Fra) 1,2, 4 Moniotte/Lavanchy (Fra) 1,6, 5. Lobatsje- va/Averboetsj (Rus) 2.0. Paren, stand na korte kür: 1 Eltsova/Boeshk- ov(Rus) 0,5, 2 Woetzel/Steuer (Dui) 1,0, 3 Abitbol/Bernadis (Fra) 1,5,4 Berezhnaia/Sikharoelidze (Rus) 2,0, 5. Sjis- hkova/Naumov (Rus) 2,5. SKI San Candido (Ita). WK snowboard. Vrouwen, reuzenslalom: 1 Van Ert (VSt) 2.26.04. 2 Ruby (Fra) 2 27,31, 3. Parini (Ita) 2.28,99, 4 Renoth (Dui) 2.29.33. 5. Fletcher (VSt) 2 29,61 VOLLEYBAL >i Tel A r) - Cap e (Ned) 3- Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) da gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. Hans van Beek uit Al phen aan den Rijn is wederom door de KNWU aangewezen om te fun geren als chef de equipe van de Nederlandse wielerploeg bij de WK-wielrennen in San Sebas tian «Voetbaltrainer Adriaan Nieuwenhuyse (Kruiningen) is rond met zaterdaghoofdklasser Hoek. André Wetzel gaat weg bij HW. Hij is vijf jaar bij de Haag se club aan het werk geweest. ADO Den Haag wordt zijn nieu we club. Beb van der Heijden gaat na ruim zes jaar weg bij Barendrecht. Theo van Dijk heeft het contract met Hazers- woudse Boys met één seizoen verlengd. Ook Rob Romijn blijft nog bij WDS. Theo Kok wordt komend seizoen de nieuwe man bij SEV. Eddie de Jong (Linschoten) wordt assistent van Wim Berckenkamp bij ARC. Koudekerk heeft besloten het contract met Jan van Luyk niet te verlengen. Danny Molendijk blijft bij Kozakken Boys. Daar entegen stopt Jan Rab bij DO- VO, Het zelfde doet Douglas George bij EDO Hilda Brinks uit Hillegom is tweede gewor den tijdens het NK sprint biathlon De vijfde schaats baanmarathon in Haarlem is gewonnen door Rob Bisschops (Voorhout) voor Hans Schipper (Warmond) en Frans Biemond (Nieuwe Wetering). Biemond heeft nog steeds de leiding in het algemeen klassement Voetbalscheidsrechter Tije Blaauw (hoogste klassen ama teurvoetbal) moet zijn loopbaan staken. De arbiter kwam tijdens de Elfstedentocht zwaar ten val en ligt nog steeds in het zieken huis De Noordwijkse tweede klasser SJC oefent op 11 februari tegen profclub Haarlem Harry Delemarre heeft de voorzitters hamer van de Leidse schaak club OEW overgedragen aan Piet Pouw De Rijnsburgse schaatsster Corrie Kagenaar is in Berlijn wereldkampioen bij de veteranen geworden Korf balclub Fiks uit Oegstgeest be staat 70 jaar. Op 21 februari houdt de club een receptie Hendrik Redant treedt na de Amstel Goldrace op als assis tent-ploegleider bij TVM. Hij vervangt Ad Wijnands, die zich niet meer vrij kan maken Al- phenaar Kees van de Wereld zal begin februari bij het WK-cyclo cross de Spaanse selectie bege leiden. De voormalige Neder lands kampioen was ook vorig jaar in Spaanse dienst Vrijdag 24 januari wordt het clubhuis geopend van de nieuwe fusie club Voorschoten'97 Lahbib Kassem, lid van Suokjang Al phen, is kampioen van Neder land taekwondo in de klasse 64 kg geworden De 22-jarige Noordwijkerhoutse Ton Korte- kaas is door de Nederlandse Au- torensport Vereniging (N/^S) uitgeroepen tot 'Toerwagen Rookie of the Year 1996' De jeugd van Alphense Boys gaat in maart met de hoogste A, E^- en C-junioren naar het Italiaanse Rovereto om daar deel te ne men aan een internationaal voetbaltoernooi Onlangs is Bram Labordus overleden. La- bordus was een van de oprich ters van korbalclub Zuiderkwar tier De Alphense fotograaf Hans Heus is een van de drie kandidaten die zijn voorgedra gen voor de titel 'Sportfotograaf van 1996' «Jan van Houten is bij voetbalclub RCL benoemd tot Lid van Verdienste Neder land heeft er weer twee prof wielrenners bij. Het gaat om Gretienus Gommers en Erik Boezewinkel bij VKS Op dins dag 29 januari (13.00 uur) wordt in het Rembrandt Scholenge meenschap het Leids schaak kampioenschap voor scholieren (basisonderwijs) gehouden Er zijn plannen tot oprichting van een American Footballclub on der de naam Lightning Leiden. De doelstelling is om te komen tot een regionale club met me dewerking van de Amerikaanse school in Wassenaar. Voor in- i lichtingen: Koos van Duijn (071-1 4029068) De Rabo banken in Rijnland gaan op kort termijn ook de Alphense wielervereni ging Avanti van sponsoring voorzien Na vijftig jaar heb ben Jaap en Wierd Wijnia als nog hun kruisje gekregen voor de Elfstedentocht van 1947. De twee wedstrijdrijders kwamen als vierde en zesde over de eindstreep, maar werden om j onduidelijke redenen gediskwa lificeerd Elfstedenwinnaar Henk Angenent heeft een spon sorcontract getekend met Kam steeg Alphen v.v. RIJNSBURGSE BOYS Hoofdklasse zaterdagvoetbal. Zoekt voor A-selektie senioren Sollicitaties richten aan: secretaris G.A. van Zuijlen Postbus 163, 2230 AD Rijnsburg 'i DEN HAAG ANP 0(15-13 15-12 15-9) Champions League, derde groepswe (vrouwen): Levsk. Sofia (Bul) - WC i (16-14 15-106-159-15 13-15) Dankzij twee treffers van Ne derlandse makelij heeft de En gelse club Derby County zich geplaatst voor de vierde ronde van het toernooi om de FA-cup. In de uitwedstrijd tegen twee de-divisieclub Gillingham scoorden Ron Willems (ex-Ajax) en Robin van der Laan (ex-Wa- geningen) na de rust: 0-2. Het was de eerste overwin ning voor de geplaagde eredivi sieclub in acht wedstrijden. Na de schaatstocht langs elf ste den is Erik Huizebosch begon nen aan de aanval op de top honderd van de hits. De num mer twee van de Elfstedentocht maakt deze week zijn entree in de Mega Top 100. Nieuw op 44 met: Huizebosch, Huizebosch. Het liedje is simpel en aanste kelijk, op de melodie van het oude Russische Kalinka. Het was al gemaakt voor de Elfste dentocht. Die nationale beleve nis heeft de verkoop logischer wijs gestimuleerd. De couplet ten zijn fragmenten uit inter views, waarin de kraandrijver uit Gramsbergen op de van hem bekende manier ant woordt: snedig, met een fraai accent. Nico Silvius van de platen maatschappij van Huizebosch weet nauwelijks wat hij mee maakt de laatste dagen. Zo mocht de schaatser afgelopen weekeinde van een supermarkt een minuut lang klunend win kelen. Op schaatsen rende hij dus achter een wagentje aan, zoveel mogelijk producten inla dend. „Horden mensen waren daarop afgekomen", weet Silvi us. „Onvoorstelbaar, wat is die jongen populair. Er lagen 300 van zijn singletjes. Ze waren zo weg. Fuuut." In Overijssel en omstreken het lied de carnavalskraker van het jaar, zo veel is wel zeker. Maar volgens Silvius overstijgt de song het regionale karakter. De hitpotentie is nationaal te noemen. Met de intonatie van de kenner: „Hij gaat toch 10. plaatjes wegzetten. Gisteren is bovendien geble ken dat Huizebosch, die op zijn plaatje zingt temidden koor, echt behoorlijk kan zin gen. Hij nam een bandje op met andere liedjes. Want als hij W straks in het carnavalsgedruis in duikt, zal hij toch moeten schikken over enig repertoire. Silvius schat dat al zo'n 35 boe kingen binnen zijn voor de dolle dagen in februari. Silvius: „Erik is een echte en tertainer. Hij is uniek, een twee de André van Duin. Laat hem het sprookje van Roodkapje vertellen en het is gewoon grap pig. Maar hij heeft wel duidelijk gezegd dat sport voor hem op nummer één staat." Of het lied de eer haalt, is afwachten. Op het ein de van het plaatje zegt Huize bosch te hopen dat zijn lied ho ger zal eindigen dan hijzelf tij dens de Elfstedentocht. Hij laat daarmee maar één optie open. SPORT OP TV 11 00-18.00 EURO Tennis: 15.00-17 03 Ned 2: Open A 19.30-20 10 BRT 1: Sport. 19 45-20.30 8BC 2: Tennis 20.30-21.55 Ned 2: Stuc 23.15-23.55 Ned 2: Studio NOS 23.30-00.00 EURO Snowboarden 00.00-01 00 EURO: Motoren 00.05-00.50 RTL 5: Sportnn DONDERDAG 09.00-13 00 Old 1 Sportsi 10 00-11.00 EURO: Rodeli 11.00-17.30 EURO-Tenni:

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 22