(Treffers '70 gaat oemloos onderuit Groenendaal loopt opnieuw prijs mis erlies tegen DKC Lisse de titel Talen de sterkste op de Leidse Bult Sport afeltennissers van Oegstgeest liet meer bang voor Van Sloun Van de Bilt achtste in Breda CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -5356463 vraag van een verslaggever of ze een verklaring heeft ior haar falen komt even te snel voor Ni Xia Lian. De nnares van de laatste Top 12 staart luttele minuten na oop van het desastreus verlopen Europa Cupduel HA- l/Treffers '70-Statisztika Boedapest (1-4) zwijgend voor :h uit en voelt de tranen omhoog komen. Haastig grab- loilt de tafeltennisster naar een handdoek en verbergt lar gezicht. Verliezen doet pijn, heel erg pijn soms. gunstig uit voor Treffers'70. Het tactische spelletje met de op stellingen viel in het voordeel van Statisztika uit. Coach Jan Vlieg van Treffers '70 had willen vermijden dat Gerdie Keen te gen de voor haar bijna onbe speelbare Russische topverde- digster Irina Palina moest op boksen en dat Ni Xia Lian te genover de sterke Wang Chen, de Chinese nummer zeven van de wereldranglijst, zou komen te staan. Die opzet mislukte. „De opstelling pakte volledig verkeerd uit voor ons", conclu deerde Bettine Vriesekoop na afloop. „Maar vooral Ni maakte zich daar druk over." Niettemin lagen er nog best kansen voor Treffers '70, dat dan naast de ingecalculeerde winstpartijen ook het onvoor spelbare dubbelspel zou moe ten winnen. Voordat het zover was, werd de hoop bij de circa 400 toeschouwers al de bodem ingeslagen. Keen had zich knap verweerd tegen Wang Chen, maar een nederlaag niet kun- in Luxemburg wonende Chi- se (33) was dit seizoen door club uit Klazienaveen spe- ial aangetrokken voor dat ene el: het winnen van de Europa i, In de nationale competitie er voor de tweevoudig ïdskampioen weinig eer meer behalen. Op het cruciale mo- int, in de eerste halve finale >en de 22-voudig cupwinnaar Hongarije, was Bettine iesekoop magistraal, speelde rdie Keen naar vermogen, lar liét juist Ni Xia Lian het weten. Dat besef kwam heel b rd aan. „Het spijt me heel erg l ik zoveel mensen hier heb eurgesteld", sprak ze nadat tranen waren gedroogd en sponsor haai- enigszins had rd. „Ze hebben er zo- voor gedaan en zijn zo aar- «voor me. Ik voel me verant- ordelijk voor deze neder- g'1 log voordat er een bal was slagen, zag het er al niet zo nen voorkomen, waarna Vriese koop de ploegen op sublieme wijze in evenwicht had gebracht door Palina af te poeieren. Ni Xia Lian had nog nooit ver loren van Krisztina Toth, de nummer acht van Europa. Al na de eerste balomwentelingen was echter duidelijk dat het een moeizame strijd zou worden. De onzekerheid straalde eraf bij de kopvrouw van Treffers '70. Ze werkte in de eerste game nog wel een 7-1 achterstand weg tot 9-9, maar sloeg in de slotfase bij een 19-18 voorsprong aan het knoeien (19-21). In de tweede game vocht ze na 10-16 met de moed der wanhoop terug tot 15-16 om vervolgens definitief ten onder te gaan (16-21). Ni etaleerde haar gebrekkige vorm ook in het dubbelspel, dat ondanks heftige weerstand van de soms magistrale Vriesekoop in drie games naar Wang Chen en Toth ging. „Ik heb misschien twee ballen gemist", treurde Vriesekoop. „Ik kon niet beter spelen. Ni wilde het zo graag goed doen dat ze waarschijnlijk te veel druk op zichzelf heeft ge- Palina deelde na de pauze de ultieme genadeklap uit met een eenvoudige zege op Keen: 1-4. Het maaide de return op 8 maart in Boedapest tot een for maliteit. ,5 (EWERKER start van de lentecompetitie s voor de meeste regioclubs stekend. In de eredivisie leg- "ecos/Oegstgeest in de eigen het roemruchte Van Sloun i weleer betrekkelijk eenvou- over de knie; 6-1. Het Leidse illa profiteerde in de eerste isie met 8-2 van het verzwak- Vesta. )e tijd dat Oegstgeest met pikkende knieën achter de „,r--0stond als Van 31 un op bezoek was, is voorbij. beurs van geldschieter Van f un zit immers op slot. Ge- serde spelers als Chen Sung Igie) en Jos Verhulst (Irene), de ploeg in '94-'95 de lands- bezorgden, spelen nu el- Anno '97 houdt de promo- e idus uit Buchten de eer hoog welwillende spelers, voor het eredivisieniveau echter o gegrepen is. Dat onder- "ïden Peter Heister, Gerald iteiller en Han Gootzen na et drie uur speeltijd. Iet een 6-1 nederlaag op zak r*. een 'brevet van onvermogen' ivaardden coach Piet van w un en de zijnen de drie uur e', ende terugreis naar het Lim burgse land. Oegstgeest wreef zich onderwijl in zijn handjes. Slechts Herman van den Bröek voorkwam de hatelijke Lim burgse nul door Han Gootzen voor te laten. Voor de rest wa ren Jurgen Pastoors en Ted van den Berg meedogenloos in hun optredens tegen Peter Heister, Gootzen en Bouteiller. Titelkandidaat Scylla kende op zijn (eerste divisie) niveau ook geen enkel mededogen met Westa. Op Limburgse bodem prijkte na afloop een 8-2 over winning voor de Leidenaars. Die het echter wel opnamen te gen een halfzieke zieke ploeg. De grieperige Daan Sliepen ont brak en'Rob van Lier was niet fit. Een late poging van de Lim burgers om het duel te verzet ten bleek tevergeefs. Scylla pro fiteerde. Gerard Bakker jr was een maatje te groot, Martin van Rijn in feite ook, hoewel hij te gen Van Lier met minieme cij fers won. Bader L'Fatmi tenslot te won 'slechts' van invaller en leeftijdgenoot Michiel Jansen, maar toonde tegen Har Jansen en Van Lier veel in zijn mars te hebben. De reserves van Oegstgeest wonnen in de tweede divisie met 7-3 bij FVT 2. Een goede start voor Friso Reitsma, Roald van der Lande en invaller Joost Mentink, die allen tweemaal ze gevierden. Zo'n start hadden de mannen van Rijnsoever zich ook gewenst. Maar ondanks twee redelijke invallers (Marcel Warmerdam en Armin Ramic) bleef Marco Cecchi steken op een 7-3 verlies in en tegen Alk maar. Avanti begon in derde divisie niet onredelijk middels een 6-4 winst bij 't Zand in Middelburg. Patrick van Meverden (3x) en Ronald Peters (2x) waren pro ductief voor de Rijnwoudse ploeg. Voor Play Fair zorgde de ongeslagen veteraan Ed van den Berg ervoor dat de Leimuidense vierdedivisionist 5-5 speelde te gen Red Star. In dezelfde klasse (groep 13) begon De Treffers sterk dopr met 8-2 te winnen van Xeixes, met hier een hoofd rol voor Rico van Veen, terwijl Kees Vesseur en Cor Bakker goed volgden. Bij de vrouwen in de tweede divisie opende Docos sterk met de 6-4 uitzege bij Ne ver Despair, terwijl de collega's van Rijnsoever een behoorlijk valse start maakten getuige de 7-3 nederlaag bij Hercules, on danks twee keurige zeges van José Hoek. ie greep door het 5-3 verlies en medekoploper DKC 3 ist de titel in de tweede klas- ran de landelijke badminton- npetitie. In de vierde klasse id Wassenaar door een voor- iger saldo ten opzichte van 'Uwerkerk wel kampioen. ir3 leed tegen de naaste con- rent in de degradatiestrijd i de derde klasse, Drop Shot en 5-3 nederlaag, ai Heen via een zege tegen C 3 kon Lisse de titel in de ede klasse grijpen. De me- n oplopers van de bollenstre- i hadden het betere saldo in stpartijen en daardoor aan ih gelijkspel voldoende. Na de lies had Lisse de eindzege 1 in eigen hand. Edwin rcksens en Sandra Kroon de één tegen één tot n goed einde. Ook de mixed froon en Dierckxsens lever en winstpunt op. De kracht y de invalster bij DKC, ex-ere- j siespeelster Carol Liem, gaf ma de doorslag. De reserves tden in de vierde klasse met 6-2 verlies uit Heerhugo- ïd terug. Wouter van der en Nancy van Dijk wonnen K iun single. in 'assenaar heroverde binnen jaar haar plaats in de derde Se. Tegen Spotvogels werd i-3 winst zeker niet gemak- ik verdiend. De Leiderdor- ideden hun sportieve plicht capituleerden pas in het sste gemengddubbel. Door 1-1 winst van medekoploper Nieuwerkerk op het al gedegra deerde Leyton 3 benaderde de ze concurrent het positievere saldo van Wassenaar tot op één punt. Na de enkelspelen was de tussenstand in de regioderby nog gelijk. John van Egmond en Frank van Leeuwen hadden voor Wassenaar Jerry Versluys en Cor van de Boogaard kans loos gelaten. Corinne Kortekaas, zeer nipt tegen Ellen van Vliet, en Miranda de Mos, tegen Sabi ne Turk, hadden Spotvogels weer op gelijke voet gebracht. Van Egmond en Van Leeuwen handhaafden hun ongeslagen status in het dubbelspel, maar opnieuw scoorden Kortekaas en De Mos tegen. Ook de mixed van Van Egmond met Van Vliet haalde deze competitie een 100% score. Turk en Van Leeu wen haalden het vijfde Wasse- naarse punt en daarmee de titel en de promotie binnen. De hoogst spelende vereni ging in de Leide regio, eeste- klasser Flair, sloot de competi tie af met een 5-3 thuisneder laag tegen DKC. Bas van Zeist was wederom de grote man met de volle winst in alle drie zijn. partijen. Het tweede team dolde in Den Haag DKC 4 met 8-0. Team drie redde het niet in de directe confrontatie met Drop Shot 2 om een degradatieplaats. De Alphenaren pakten drie winstpuntjes, waar een 4-4 ge lijkspel genoeg was voor lijfsbe houd in de derde klasse. Flair 4 verloor met 6-2 bij Drop Shot 3. Voor The Printer/ Veglo en Edwin Dierckxsens van BC Lisse in actie. Hij won z'n single tegen DKC, dat wel de titel binnenhaalde, foto hielco kuipers Shuttlewoude stond niets meer op het spel. De Leidenaars ble ven na het gelijkspel tegen Insi de onbedreigd op de tweede plek staan. Het Open B, C, Dl en D2 toernooi, dat over twee weken in de Leidse 3 oktober- hal plaats heeft, kreeg bij de spelers hogere prioriteit. De for matie uit Zoeterwoude kreeg van Velo 5 vooraf al drie punten cadeau. Danny Plug in single en mixed met Ilse Spierings en Re- nè Kruithof voegden daar drie puntjes aan toe. De beide teams van Apollo handhaafden zich moeiteloos in de vierde klasse. Het vlaggen schip verloor met 6-2 tegen kampioen DKC 6. Rolf Driessen scoorde in zijn single en dubbel met Ad van de Brand. Team 2 klopte degradant 't Gooi met 6- 2. Carol van Oyen hield in haar drie partijen de ongeslagen sta tus. Bacluvo sloot de competitie af met een 4-4 gelijkspel tegen het Haagse STC. Danny van der Ploeg, Bianca de Groot en Cynthia van der Slot hadden de Voorhouters na de singles op een 3-1 voorsprong gezet. Hans Wubben en Jan Kortekaas op dreef BREDA WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER Erika van de Bilt klasseerde zich gisteren met een achtste plaats verrassend hoog in de Internationale Sprintcross in Breda. De atlete van Leiden At letiek bleef op de soms glibbe rige modderlaag in het Mast bos uitstekend op de been. Met haar klassering als vijfde Nederlandse veroverde ze ook elf punten in het nationale Delta Lloyd Cross Circuit, waarin ze na de drie wedstrij den in Tilburg, Soest en Breda de twaalfde positie inneemt. .Ook haar clubgenote Joke Kleijweg liep zich in haar eer ste cross sinds twee jaar in de punten door middel van een zestiende plaats (twaalfde Ne derlandse). Ver vóór Van de Bilt bond al leen Irma Heeren het gevecht aan met de favorietes Anja Smolders (België) en Susan Chepkemei (Kenya). Ook de Zeeuwse moest echter snel ter rein prijsgeven, hoewel na een kwart van de wedstrijd de af stand tot de overige landgeno- tes al wel onoverbrugbaar bleek. Smolders was over 6,1 kilometer met gemak de sterk ste, in 21.07 een kwart minuut voor Chepkemei, een halve mi nuut voor Heeren en een volle minuut voor de rest van het peloton deelneemsters. Van de Bilt bleek aan de finish aange naam getroffen. „Dit had ik na Egmond al helemaal niet meer verwacht", meldde de atlete die vorige week tijdens de hal ve marathon in het kustdorp niet aan de verwachtingen vol deed. Kleijweg, vorige week nog winnaar in de Stadsbank cross, ondervond dat dat een wedstrijd van een geheel ande re orde is. Ze had het móeilijk gehad: „Dit was ik helemaal niet meer gewend." In de mannenwedstrijd wa ren de Veners Hans Wubben en Jan Kortekaas bijzonder goed op dreef. Op de plaatsen 40 en 41 klasseerden ze zich als 26ste en 27ste Nederlander in een wedstrijd die het overgrote deel van Nederlands' sterkste lopers herbergde. „Het was voor mij eigenlijk niet zwaar genoeg", vond Wubben zelfs. „De modder maakte het geluk kig wat moeilijker, maar ik heb liever heuveltjes zoals over twee weken in Uden." Op de streep was het verschil tussen Wubben en plaats- en jaarge noot Kortekaas maar tien tel len. Kortekaas had, nadat hij zich op oudejaarsdag iets had vergaloppeerd in de Soester Sylvestercross, zijn race bijzon der voorzichtig ingedeeld. Met een grote inhaalrace bevestig de hij zich bij afwezigheid van Kamiel Maase als de sterkste van Leiden Atletiek. Maase be hield ondanks zijn trip naar Amerika de leiding in het Cross Circuit, omdat het geheel an dere Nederlanders waren die opvielen dan in de wedstrijden tot dusver. Winnaar Richard Neriirkar maakte zijn vijfde plaats in de olympische mara thon waar door weg te lopen van de Kenyanen Kiprono en Losian. René Godlieb was op de vierde stek de beste Neder lander, Marco Gielen op de achtste de tweede landgenoot. In de klasse van neo-senio- ren (tot 23 jaar) verloor Ramses Bekkenk wel twee plaatsen door zijn afwezigheid. De nummers één (Marcel van Langen) en drie (Michiel Loe- schner) van zondag streefden hem in de circuit-stand voor bij, hoewel aan het eind nog één resultaat geschrapt mag worden. Mark van Bel nam bij afwezigheid van Joost la Lau (ziek) en Stefan Hulisz (stude rend in Amerika) de honneurs in de korte cross aardig waar... De Rotterdammer was over 5,1 de zesde atleet die over de streep kwam, minder dan een minuut achter de Haagse nummer één Mark van Maar- en. Zijn Katwijkse clubgenoot Ad van der Plas en Lissenaar Marcel Waaning (De Spartaan) bleven binnen een minuut van Van Bel. Ereplaatsen waren er tenslotte in de junioren en ve teranen-categorieën. Henk van Velzen had tegen Hans van Wegen geen kans op de winst bij de mannen 40, maar ver overde wel het zilver. De Al- phense triatleet Raymond Pet werd bij de jongens A derde, waarmee hij zijn positie in het nationale circuitklassement (gedeeld tweede) bevestigde. Wereldbeker naar Adri van der Poel Geflikt door alles en iedereen. Richard Groenendaal voelde zich gisteren na de finale van de wereldbeker heel alleen. Zijn fiets, zijn ploegmakker en de jury hadden de Brabantse veldrijder in Heer len te pakken gekregen. Door een lekke band verloor hij de wereldbeker aan Adri van der Poel. Weer greep Groenendaal naast een hoofdprijs. De Belg Mare Janssens pakte de laatste dagzege, Van der Poel de we reldbeker. Groenendaal en Van der Poel, ze doen dit seizoen alles samen, zeggen lief en leed te delen, maar het begint er naar uit te zien dat alle lief voor Van der Poel en alle leed voor Groenendaal is. Groenendaal mocht zaterdag bij een internationale veldrit in Vossem, die nergens voor telde, nog winnen van Van der Poel. In Heerlen, dat zich evenals Sint-Michielsgestel kandidaat heeft ge steld voor het WK in 2000, rekende hij ook op de volledige steun van zijn ploeg genoot. Hij stond immers eerste. Van der Poel is al min of meer verzekerd van de Super Prestige Trofee, dus de wereld beker zou voor hem zijn. Hij had er na melijk al drie van de zes wedstrijden van gewonnen. Groenendaal, die met één punt voor sprong aan de finale begon, werd toch de grote verliezer. „Het zit mij dit sei zoen in belangrijke wedstrijden niet mee. Als ik in winnende positie rijd, slaat het noodloot toe. Als ik in Praag niet zo veel punten zou hebben verspeeld, had ik hier niet eens meer hoeven rijden." In Tsjechië was Groenendaal bij diver se valpartijen betrokken. Hij kwam toen in botsing met een toeschouwer. Bij de wedstrijd om de Super Prestige in Gieten haalde de jury hem uit de wedstrijd om dat hij op een verkeerde plaats van fiets had gewisseld. De uitgangspositie van de pas door Wim de Vos onttroonde Nederlands kampioen was in Heerlen ideaal. Samen met Van der Poel en Janssens reed hij aan de leiding. Twee ronden voor het einde kreeg Groenendaal weer eens een lekke band. Aangezien er zich slechts één materiaalpost op het parkoers be vond, moest de Brabander bijna een he le ronde lopen. Hij reageerde zijn woede en teleurstel ling na afloop vooral af op de Internatio nale Wielrenunie (UCI). „De UCI wil het veldrijden promoten, maar op deze ma nier gaat de sport kapot. Eén materiaal- post is belachelijk", stelde Groenendaal vast. Wereldkampioen Van der Poel toonde gemengde gevoelens na zijn overwin ning. „Het is moeilijk om blij te zijn. De beste renner in de wereldbeker heeft niet gewonnen", vond Van der Poel. Groenendaal kon echter niet veel met deze woorden. „Je kan dat makkelijk zeggen als je de beker pakt", zei de Bra bander. Van der Poel wilde vlak voor de finish zijn remmen echter niet dichtknijpen. „Toen Richard net lek reed, heb ik ge probeerd het tempo te drukken, maar zijn achterstand was te groot. Bovendien wilde ik de koers niet vervalsen. Hij had gewoon pech, daar is niets aan te doen. Zelf verloor ik in de laatste ronde ook de eindoverwinnig door een stuurfout", zei de opvolger van Bramati. Voor Groenendaal resteert nog één kans op een hoofdprijs: het WK in Mün- chen op 2 februari. „Ik reken nergens meer op. Maar ik zal er wel voor zorgen dat ik er bij het WK in München sta." VELDRIJDEN MARC VAN DER JAGT MEDEWERKER John Talen heeft opnieuw laten zien dat hij de sterkste veldrij der in de interclub-competitie van het seizoen 1996-1997 is. De beroepsrenner van de Fo reldorado/Golff-ploeg won af gelopen zaterdag op het Bult- parcours van Swift met gemak de voorlaatste krachtmeting. Talen controleerde de elfde, door Bezemer-Wielersport ge organiseerde veldrit van kop tot staart. Hij duldde alleen in de beginfase een handjevol con currenten in zijn buurt. Maar de aanwezigheid van Jacob St. Ni- colaas, Patrick Graal, Peter Voshol en thuisrijder Wobbe van den Kieboom had niet de geringste invloed op de ge moedstoestand van de eliteren ner uit Kalmthout. Na 25 minu ten was Talen het gezelschap zat. Hij gaf even meer druk op de pedalen en liet zijn tegen standers verder eikaars mod derspatten eten. Elk van de veldritten heeft een minimale standaardduur van één uur. Talen, de kam pioen cyclocross van de Regio West, bleek een goede rekenaar. Hij gebruikte voor zijn solo-op- treden 1 uur, 1 minuut en 12 se conden. Nummer twee St. Ni- colaas kwam dankzij een extra krachtsinspanning in de slotfase nog dichtbij de winnaar. De veldrijder uit Dordrecht pas seerde vijftien seconden na Ta len de meet. Voor de derde po diumplaats tekende Veldhove- naar John van den Akker. De twee renners die in de A- klasse de clubkleuren van Swift verdedigden, Jean Paul Bruns- veld uit Wassenaar en Leide- naar Wobbe van den Kieboom, reden respectievelijk naar de zesde en zevende stek. Zij kun nen geen aanspraak meer ma ken op een hoge eindklassering. Talen zal naar verwachting vol gende week in Spijkenisse, waar de laatste wedstrijd van de in terclub-competitie verreden wordt, ook als overwinnaar uit de bus rollen. Alleen de ploeg leiding van Foreldorado-Golff kan nog roet in het eten gooien. Bij aanhoudend slechte weers omstandigheden vertrekt de equipe namelijk voor een trai ningsstage naar Mallorca. De Mol-veldrijder Emile Maas - in Leiden door ziekte afwezig - zal hoogstwaarschijnlijk de eerste plek in de eindstand bemachti gen. Talen miste meerdere veld ritten en zal daardoor zelfs niet in de top tien belanden. In Lisse werd gisterochtend de 13de wedstrijd in een reeks van 16 veldritten om de Cor en Fred Oppelaar-bokaal verreden. Bij afwezigheid van de zieke klassementsleider Peter Reits ma (Hiilegom) toonde Hans Steekers zich de sterkste. De veldrijder uit Noordwijkerhout kreeg in de openingsfase gezel schap van de getalenteerde nieuweling Harm Bronkhorst (Nieuw-Vermep) en Hillegom- mer Nico Altorf. Altorf, de num mer twee in de tussenstand, had echter nog een wintersport vakantie in de benen en moest na de eerste ronde lossen. Hij eindigde als vijfde, behoudt zijn positie in het klassement en verkleinde de puntenachter- stand op Reitsma. Steekers steeg door zijn zege naar de derde plek. A-amateur Hans van Leeu wen (Nieuwveen) won afgelo pen zaterdag in Leiden een veldrit in het kader van de Cock van der Hulst-crosscompetitie. Tijdens de door zeer geringe deelname gekenmerkte strijd fi nishte Roelofarendsvener Joost van der Meer als tweede. Wobbe van den Kieboom kon gisteren op de Leidse Bult geen potten breken. De Swift-renner werd zevende. foto hielco kuipers

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19