rrigon heeft le moed nog liet verloren Tweede aanval TOP draait ditmaal wel naar behoren ijdelijk onvruchtbaar MSV ijdt jammerlijke nederlaag Moeilijke tijden Leiden blijven voortschrijden /dderdorp laat goede indruk achter in Den Helder Sport chef willem spierdijk. 071 -5356464. plv.-chef rob onderwater. 071-5356-163 erlies in topper tegen Ons Eibernest tekst van het spandoek was onheilspellend. Welkom de hel van HKV/Ons Eibernest. De supporters van de iagse korfbalclub wilden bloed en punten zien in de jper tegen Sporting Trigon. Bloed werd er in de resi- ntie niet vergoten - dat is zeer ongebruikelijk in deze ort maar wel kregen de aanhangers van HKV/Ons Ei- mest de punten in de schoot geworpen. Trigon was iteren voor het echte werk een maatje te klein: 22-21. shaag rob onderwater nhel werd het niet. De Leidse rfballers berustten in het ver- De thuisploeg was de ploeg Kees van Vliet op alle fron- de baas. Twee keer kwam igon op voorsprong, maar n moment wekten de bezoe- is de indruk de wedstrijd in nden te hebben. „We konden en tempo maken", typeerde, ach Van Vliet het verschil, ij konden moeilijk kansen eren, dat ging de tegenstan den stuk makkelijker af. Breekpunt van de wedstrijd i de gemiste strafworp van red Lambooy bij een 18-17 hterstand in de tweede helft, nbooy fungeerde in deze dstrijd als invaller, terwijl hij rmaal een vaste waarde is orde ploeg. Lambooy meldde vrijdag echter ziek en jest een training verzuimen, liner Van Vliet was twee da- later onverbiddelijk toen inbooy zich weer fit bij zijn uier meldde. Van Vliet moest F Willem Meijer ook al we griep missen. Dimitri mian en Frank Peter de as waren de vervangers in de 300 toeschouwers gevulde orthal, die door HKV/Ons Ei- mest zelf wordt beheerd. Lambooy miste de strafworp een moment dat Trigon Ingend om een treffer verle- ii zat. Naarmate het duel vor- tde kwam de Leidse ploeg mers nauwelijks meer voor uit. Combinaties liepen stroever en de zuiverheid bij het schot liep zienderogen terug. De mis ser van Alfred en het daaropvol gende doelpunt van Ons Eiber nest betekenden de genadeklap voor de Leidse topper. Broer en aanvoerder Arnoud Lambooy vond dat er een be paalde matheid over de ploeg lag. „We zijn bijna allemaal ge veld geweest door griep de afge lopen dagen", zocht hij naar een oorzaak van het verlies. „Dan kom je tegen zo'n topper als Ons Eibernest gewoon een stapje te kort. Zij waren feller en meer gebrand op de zege. Nor maal gesproken moeten we het hebben van de individuele klas se, maar we konden het van daag niet brengen." Maar er is nog niets verloren. In verliespunten staan Ons Ei bernest en Sporting Trigon ge lijk in de overgangsklasse. „We hebben nog alle kansen", klonk het strijdlustig uit de mond van Amoud Lambooy. „Trigon hoeft heus niet zo nodig kampioen te worden, maar we gaan nog steeds voor onze kansen. Er zijn nog vijf wedstrijden te gaan, waarvan we £i vier thuis spe len." Dan rest de vraag: heeft Tri gon in deze formatie iets in de hoofdklasse te zoeken? Het is in de korfballerij een goed gebruik dat de nieuwkomers zonder pardon uit de hoogste klasse worden gemieterd. Arnoud Lambooy: „Er zit heus nog wel Ook Crescendo en Velocitas blijven aanspraak op promotie maken Tim van der Horst gaat voor Sporting Trigon naar de korf vooreen van zijn vijf doelpunten. Het hielp Trigon niet langs Ons Eibernest in de topper in de overgangsklasse. foto taco van der eb rek in deze ploeg. Maar dan moeten we er wel meer voor doen. Eigenlijk vind ik dat ik er genoeg voor doe, dus is het best moeilijk als we eventueel de hoofdklasse bereiken. Daarbij speelt de leeftijd van een aantal spelers van Trigon een rol. Patricia Gottmer is 37, Alfred Lambooy 30. Als deze ge neratie spelers iets wil bereiken, dat moet het nu gebeuren. De voorwaarden zijn er. Het ver trouwen is er en de onderlinge band is goed. Het zijn de vruch ten van de fanatieke trainer Kees van Vliet. Arnoud Lam booy: „Als het moet gebeuren, dan moet het snel. Aan de an dere kant moeten we er dan heel veel voor laten. Nu het goed gaat is iedereen bereid om een stapje harder te lopen. Maar hoe zit dat als we straks onderaan staan in de hoofdklas se? Misschien is het dan beter om top overgangsklasse te spe len." HKV/Ons Eibernest - Sporting Trigon 22-21 (13-11). Scores Sporting Tri gon: Tim van der Horst 5, Frank Peter de Haas 4, Chantal van Duyn 4, Bianca Joustra 3, Dimitri IJzerman 2. Brenda Venema, Arnoud Lambooy, Alfred Lambooy. Scheidsrechter Van Heerde Toeschouwers 300. korfbal michel van gent medewerker TOP, Crescendo en Velocitas hebben dit weekeinde hun aan spraken op promotie met nieu we overwinningen bevestigd. De Danaïden haalde als enige degradatiekandidaat punten binnen. Dit in tegenstelling tot Fiks en Tempo die met nederla gen het veld uitstapten. TOP had de opstelling bij Avanti ongewijzigd gelaten, al was de tweede aanval de laatste tijd wat van slag. Deze beslis sing pakte goed uit, want het vak draaide ditmaal wel naar behoren. De Sassenheimers verspeelden in de eerste helft wel een 8-5 voorsprong (9-9 rust), maar hielden nadien het heft in handen. Bij 11-11 for ceerden Steven Baart, Michiel Kok en Jeroen van der Wolf de doorbraak naar 11-14. Daarna werd het duel bekwaam naar 23-17 winst afgewikkeld, met name door het sterke spel van de vrouwen. Marion Broekhui zen en Jolanda Cornelisse scoorden elk twee keer, teiwijl Petra van Niekerk de gevaarlijk ste dame van de thuisclub ge heel aan banden legde. Even dreigde De Danaïden in problemen te komen tegen Trekvogels, toen op 8-9 een strafworp werd gemist en het 8- 10 werd. De formatie van Edwin Muntjewerff toonde zich echter onverzettelijk en schoot in de volgende vijf minuten liefst zes keer raak. Dat gebeurde via Marcel Keijzer, Martin van der Meer (2), Heiko Locher en Mar- tijn van Nierop (14-10). Ook in de resterende tijd speelde de aanval bijzonder koelbloedig zijn kansen uit. Met name Keij zer was zeer zuiver, want hij droeg nog vier treffers bij aan de 20-15 zege. Voor Fiks is de degradatielijn ineens weer angstvallig dicht in de buurt gekomen na het 24-10 monsterverlies tegen Tweemaal Zes. De oranje-blauwen begon nen zonder Saco de Visser (ge schorst) en Theo Vreeken (ziek) en verloren bij 2-2 ook Carola van Tol met een blessure aan haar onderbeen. Desondanks bleven zij tot 9-7 in het spoor van de koploper dankzij Mat- thijs de Visser (2), Chantal Bouwman, Lenny Anholts en invalster Marleen Boomgaard. Daarna vertoonde het aanvals- spel nog maar weinig coördina tie en zuiverheid, zodat de vol gende goal pas na 29 minuten viel en de topper uitging als een nachtkaars (20-8). De andere tweedeklasser Tempo zakte door een 11-10 nederlaag bij TOP(A) zelfs terug tot op de laatste plaats. Coach Bob Bergshoeff wil de dames meer aan het aanvalsspel laten deelnemen, maar deze tactische wijziging zal wel enige tijd ver gen. Marcel Haagsman, Ben Nikkels (3), Marcel Hanegraaff en Martijn Hooijer namen za terdag nog de gehele productie voor hun rekening. Hun goals leverden slechts één keer een voorsprong op (6-7) en werden op slag waardeloos door een te gentreffer in de slotminuut. Titelfavoriet Crescendo had tegen EKVA als grootste pro bleem dat de afwerking bij vla gen stokte. Wijnand Alberts (4), Gert-Jan Hensing (2), Saskia Baak, Monique Kooien, Carmen Zitman, Peter Baak en Edwin van der Kraan bouwden een 11- 4 voorsprong op, maar daarna kwam de klad erin (11-7, 14-10). In deze fase werden er zélfs twee doelpunten doorgelaten, terwijl de aanval tijdelijk met een man meer speelde. De vol gelingen van Robin Sommeling stelden in de slotfase echter toch vrij simpel orde op zaken en wonnen afgetekend met 18- 11 KZ Leiden had het moeilijk bij Vlug en Vaardig, dat anders dan de naam zou vermoeden vooral op kracht korfbalde. De Leidenaars raakten na 7-7 (rust) door drie strafworpen 10-7 ach ter, maar kwamen op dezelfde wijze na 12-9 terug door Anne- lies van der Blom (2) en Lucien- ne Bastiaanse (12-12). Intussen had coach Cees Blok Arwin Ak- se ingezet om de tweede aanval meer dreiging te geven. Dat bleek een goede greep: eerst gaf de invaller Mark Zierikzee met succes aan en vervolgens schoot hij zelf raak, goed voor een IS IS overwinning. 1 De beginaanval van Velocitas was zeer zuiver tegen DES met goals van Paul Meerburg (6) en Marion Smeets (4). Die was dan ook in sterke mate verantwoor delijk voor de 15-9 voorsprong, die na 47 minuten op het score bord stond. De problemen la gen in het andere vak dat door drie invallers danig aan samen hang en scherpte had ingeboet. Invaller Ron Goudsmit kon niet voorkomen dat het 15-15 werd en kreeg toen een nieuwe vak genoot in Steven de Ronde. De ze scoorde gelijk 16-15, waarna Rita Beens de eindstand op 17- 15 bepaalde. Madjoe bezorgt Fluks zorgen Madjoe heeft zich door een fortuinlijke 13-12 zege op Fluks vrijwel zeker verzekerd van lijfsbehoud in de derde klasse. De verliezers raakten door het nipte verlies echter dieper in degradatiezorgen. Aanvankelijk dicteerde Fluks het scoreverloop in de streekderbv. De Noordwij- kers stonden drie keer twee punten voor (2-4, 5-7 rust, 7- 9). Na 9-9 bleven zij echter elf minLtten zonder doelpun ten. Dit gaf de Rijnsburgers de tijd om via Andrea den Heijer en invaller Klaas Star voor het eerst aan de leiding te komen (11-9). Deze voor sprong bleef ternauwernood intact. Ronald van Drongelen zag namelijk in de laatste mi nuut een doorloopbal op de punt van de paal beëindigen: 13-12. Marco Ravensbergen (4), Remco van de Meeberg en Hanne Veldman (3) waren topscorers bij Madjoe, teiwijl bij de verliezers Petra Both en Enrico Mud, vervanger van Hans Mertens, een hat trick afleverden. tordwijkers staan acht minuten droog ketbal joris zandbergen scoreloze minuten deden il'de das om tegen De Groe- Uilen. In Noordwijk werd het BI voor de Groningse bezoe- 15. Sa vijf minuten spelen stond tO-11. De thuisclub hervond iizelf daarna wel, maar liep de rust (33-39) achter de fei- aan. Ook in de eerste drie auten van de tweede helft len er geen scores te noteren sr de Noordwijkers. De Groe- Uilen had zich duidelijk «bereid op de aanval van en nam de vaste score- öes weg van de thuisclub. V zette de bezoekers wat er onder druk, waardoor de eg van 33-46 terugkwam tot 56. Verder lieten de Gronin- het echter niet komen, en nnen met 66-61 ook de twee ontmoeting tussen beide ns. «es MSV: J. Koek 22, B. Koek Van Leeuwen 13. igoede helft was niet genoeg ii de mannen van BV Lisse. ploeg verloor van de reser- van Weert met 65-60. Hal- ivege het treffen in Weert zag ervoor Lisse nog zonnig uit. nkzij de scorende inbreng 'Jeroen Koot kon de ploeg de thee met een 29-33 voor de kleedkamer opzoe- Na de rust werd echter snel lelijk dat er bij de thuisclub op zaken was gesteld. De «g was niet alleen agressie- maar schakelde bovendien een hogere versnelling over. ergeefs probeerde Lisse, na- Weert op gelijke hoogte was omen, weer greep op het duel te krijgen maar het leed slechts balverlies en forceerde te veel. Scores BV Lisse: Koot 22, Bader 14. De vrouwen van DVZ/Grasshoppers leden tegen Jolly Jumpers een nipte 51-55 nederlaag. De Katwijksen be gonnen goed, maar gaven een 10-9 voorsprong uit handen en keken toe hoe de bezoekers on der leiding van ex-Grasshopper Marie-José Allers wegliepen naar 12-28. Na veel wissels en twee time-outs van coach Mar tin Hoekstra herpakte de thuis ploeg zich weer. Na de rust (21- 36) liet een feller Grasshoppers nog maar twee veldscores van de Tubbergsen toe. Slechts door veel vrije worpen bleef Jolly Jumpers op een kleine voor sprong. Onder aanvoering van Anja Kuyt, eigenlijk gestopt maar door blessureleed bij het team toch weer in actie, werd het 51-52. Bij een vrije worp van Jolly Jumpers waren de Katwijk sen op het belangrijkste mo ment net niet attent genoeg, waardoor de gasten op de val reep de zege veilig konden stel len. Scores DVZ/Grasshoppers: Kuyt 15, Van Kooten 13, Van Duijn 11. BV Lisse, dat puntloos aan de staart van de ranglijst bungelt, kwam er ook in Waalwijk tegen WSC niet aan te pas. Hoewel de schade tot 67-55 beperkt bleef, kon coach Hans van Vegten er niet omheen dat de tijd nu gaat dringen. Ondanks de nederlaag blijft de coach echter de toe komst met vertrouwen tege moet zien. „De sfeer is goed en eens zullen de prestaties toch moeten komen" filosofeerde hij na het verlies in Brabant. Uitge rekend in aanvallend opzicht ontbrak het overleg. Turn-overs waren er het gevolg van. WSC profiteerde optimaal dankzij een razendsnelle fast break. Hoewel Van Vegten niet onder de indruk van het Waalwijkse spel was, moest ook hij toege ven dat de thuisclub in ieder ge val slimmer speelde dan zijn ei gen ploeg en knap gebruik maakte van de fouten aan Lisse- kant. Alleen daarom bleven de punten verdiend in Waalwijk en wacht Lisse de belangrijkste week van het seizoen. Als geen ander realiseert hij zich dat het komende zaterdag in Katwijk in de derby tegen Grasshoppers erop of eronder is. „Het verlies voor eigen publiek was een ver gissing", hield hij in Waalwijk zijn gehoor voor. „Het kam pioenschap van de Bollenstreek heeft bovendien geleerd dat wij Grasshoppers aankunnen. Scores BV Lisse: Hettema 17. De meisjes junioren van BV Lei derdorp boekten in eigen huis een belangrijke zege. ATC '65, de nummer drie van de rang lijst, werd met 68-55 teruggewe zen. De lijstaanvoerder keek bij rust tegen een 24-32 achter stand aan. In de tweede helft zette de thuisclub snel orde op zaken. De Leiderdorpse voor sprong liep op naar 25 punten, voordat de ploeg verslapte en ATC de uitslag nog een dragelijk aanzien kon geven. Scores BV Leiderdorp: Van der Voort 30, Nieuwveen 15. Een door blessures geteisterd DVZ/Grasshoppers verloor kansloos met 63-26 van Akrides. Patrick Schuyt (8) doet namens BS Leiden een schotpoging. De Leidenaars blijven verliezen in de promotiedi visie. foto hielco kuipers leiden joris zandbergen basketbalmedewerker De basketballers van Ton van Bemmelen/ Leiden maken moeilijke tijden door. Twee spe lers stapten vorige week op en zaterdag ging de ploeg in eigen huis teleurstellend met 64-72 onderuit tegen het Schiedamse Juventus. Guards Gordon MacDonald en Mario Juric gaven te kennen niet langer tevreden te zijn met de hen toebedeelde speeltijd en hielden de eer aan zichzelf. Het bracht de toch al tobbende Leidse equipe nog verder uit balans. Met name het verlies van Juric doet zich voelen. Hoe wel de schutter af en toe veel te egoïstisch bezig was, gaf hij Lei den wel het afstandsschot dat de ploeg tegen Juventus node miste. Een aangeslagen coach Gerrit Jan Heijink liet na afloop weten dat zijn team de wedstrijd voor al in de eerste helft de wedstrijd had verloren. Hierbij doelde hij dan waarschijnlijk op het on vermogen om goede schoten af te dwingen. De thuisclub kwam voor rust slechts tot 22 punten, waar Juventus er tenminste nog 31 maakte. Het handjevol toe schouwers die nog de moeite namen om de kwakkelende Leidse ploeg te bekijken, kon echter zien dat het spel in de tweede helft ook niet op een aanvaardbaar niveau kwam. Hoewel sommige spelers wel weer wisten wat scoren was, leek het verdedigen opeens uit den boze. Op driekwart van de wedstrijd was het pleit ogenschijnlijk be slecht: 40-50. Juventus-coach Arjan De Bruin verklaarde later dat zijn team moeite heeft met tegenstandersdie rommelig spelen en als iets het Leidse spel kwalificeerde was dat het wel. De Schiedammers, die aantra den zonder hun vaste spelver deler, raakten de greep op de wedstrijd kwijt toen de thuis club een alles-of-niets-offensief begon. Scores van Diederik Hofstede en Ruud Taminiau en het onvermogen van Juventus om door de Leidse press heen te koipen brachten de thuisclub tot op drie punten (49-52). Leiden .liet echter de bucket open voor de Juventus-spelers. waarvan vooral de lange Jan Stolk (19 punten) kon profite ren. Michael Kool probeerde met een serie moeilijke lay-ups en schoten het tij nog te keren, maar telkens draaide de bal uit de ring. Verbazend was het dan ook dat hij in de laatste fase mocht blijven staan, teiwijl top scorer Mark Knijnenburg wel het veld moest ruimen ten gun ste van Taminiau. Het deed het spel van Leiden niet goed. De onmacht bij de Leidenaars werd vlak voor tijd nog even gede monstreerd door Ben de Jong, die na het pakken van een re bound de outlet-pass blind over zijn hoofd gooide, het nie mandsland in. Zelfs tegen een heel matig Ju ventus was Leiden dus niet in staat om de wedstrijd naar zijn hand te zetten. Na de 64-7£ ne derlaag lijken betere tijden nog ver weg te liggen. BS Leiden - Juventus 64-72 (22-31). Scores Leiden: Knijnenburg 16, Stuijf- zand 10. gbal pieter van der vliet Merker Leiderdorp zit even in de hoek waar de klap- vallen. Toch krijgt een derde verliespartij op dit keer 82-65 tegen koploper Den Helder - ch Joris Zandbergen niet somber. Een goed end Leiderdorp liet in Den Helder een prima M achter. Dat was ook de mening van colle- eoach Meindert van Veen, die onder de indruk jvan de kracht van de Leiderdorpse dames. Jleen Grasshoppers werd in het nieuwe jaar togen. Daarna bleken achtereenvolgens Utrecht, Lieshout en Den Helder te sterk voor de roodhemden. Toch is er geen paniek te bespeu ren in de Leiderdorpse sportzaal Op Dreef. „We hebben nu tegen de top drie van de ranglijst ge speeld en het is nu zaak om vooruit te kijken", analyseert Zandbergen. „Ik heb nooit de illusie gehad om van dit soort ploegen te kunnen win nen, maar ik denk wel dat we ze onverwacht veel tegenstand hebben geboden." De gaten vallen vaak in de tweede helft van de wedstrijden waarin Leiderdorp de tegenstander dichterbij ziet komen om er vervolgens vandoor te gaan met de winst. „We trainen nu twee keer per week en eigenlijk is dat niet genoeg. Vergeet niet dat Leiderdorp een team is met veel junioren, waardoor die jon ge speelsters een dubbel programma draaien. Als we dan meer gaan trainen pleeg ik roofbouw op hen. Ons doel voor dit seizoen is handhaven. Voor het komende seizoen zullen er speelsters bij moeten komen voor meer evenwicht. Maar ons probleem is, dat wij geen geld hebben om speel sters aan te trekken." In Den Helder liet Leiderdorp de tegenstander flink schrikken met een 22-8 voorsprong. Door rustig te spelen en niet naar het scorebord te kij ken wisten de Leiderdorpsen Den Helder in hun greep te houden. Tot aan de rust kon een voor sprong behouden blijven. De tweede helft begon met een stevig Helders offensief wat binnen vijf minuten resulteerde in 42-36 voor de thuisclub. Vervolgens gaf Den Helder de gasten het nakijken en Won het uiteindelijk geflatteerd. Restart Computers bv Leiden Hard- en Software Overran 18 Nieuwe-en inruilapparatuur 2315 KA LEIDEN Netwerk installaties Technische dienst Tel 071-5224551 Grote voorraad spare paris Fax 071-5227329

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 17