pw ry..,™ j AZC herstelt zich goed» De Zijl/LGB rommelt verder van nederlaag in beker! Saturnus loopt een uur lang achter feiten aan RVV doet 'per ongeluk' aan klantenbinding Sport Foreholte laat puntje liggen Gemini krijgt slaa| MAANDAG 20 JANUAR11997 \ASPIERDIJK,071 -5356464, PLV.-CHEF ROB Ook terugkeer Marco Kerkvliet kan het tij niet keren De speaker van De Zijl- /LGB kondigde voor aan vang van het hoofdklasse- treffen afgelopen zaterdag vol trots de terugkeer van Marco Kerkvliet aan. Kerk vliet gaf zijn studie een half jaar voorrang en liet zijn zwembroek even in de kast liggen. Eenmaal afgestu deerd moest De Zijl met hem het tweede deel van de competitie zorgen dat het voor degradatie be hoed werd. Vooralsnog lijkt het daar niet op. Ook Kerk vliet kon, ondanks twee doelpunten (3-6 en 6-9), de negatieve reeks van de Leidse waterpoloërs niet onderbreken. Brandenburg trok zonder moeite aan het langste eind (6-9), waar door degradatie ogen schijnlijk onafwendbaar is. LEIDEN GERTJAN VAN GEEN De rode-lantaarndrager was het nieuwe jaar zo graag goed be gonnen. Tegenstander Bran denburg, als achtste geklas seerd, leek de ideale opponent om het tij te keren. De terugkeer van Kerkvliet moest een extra steuntje in de rug zijn. Het liep echter allemaal anders. On danks een sterke start zonk de thuisclub naar een niveau dat de plaats op de ranglijst ver klaart. Trainer/coach Rob Heems kerk ziet nog altijd lichtpuntjes Marco Kerkvliet (rechts) keerde terug bij De Zijl/LGB, ploeg de overwinning op Brandenburg te bezorgen. (,,ik ben nu eenmaal een posi tief mens"), maar tijdens de wedstrijd zat hij desperaat aan de kant. De Zijl had immers nogal wat tegendoelpunten aan zichzelf te wijten. Drie keer sim pel balverlies in de verdediging leverde evenzovele tegendoel punten op. Volgens Heemskerk waren die slordigheden geen gevolg van een gebrek aan zelf vertrouwen, dat een ploeg in nood kan kenmerken. „Als drie spelers de bal zomaar laten af pakken, waar ben je dan mee bezig. De bal kan toch gewoon terug naar de keeper. Je moet gewoon slimmer zijn dan de te genstander. We verliezen met drie doelpunten verschil door drie fouten en misschien nog wel meer. Dat is zonde, want vandaag hadden we moeten winnen." Heemskerk begon (uiteraard) in de eerste periode zonder Kerkvliet. Het zou ook het enige kwart zijn dat De Zijl positief af sloot. De droomstart - routinier Albert Spijker bracht een 2-0 voorsprong op het scorebord - kreeg geen vervolg. Met name de man-meer-situaties werden door de thuisploeg niet uitge buit. Van de vier keer dat De Zijl tegenover zes spelers in het bad lag, werd er slechts eentje ver zilverd. En dat gebeurde ook nog eens toen de wedstrijd bij 2-6 al gespeeld was. Bij 2-1 en 2-2 toonde De Zijl te weinig ini tiatief, waardoor het moreel zakte en het in de tweede perio de de wedstrijd al definitief ver loor. Brandenburg daarentegen wist wel raad met de overtalsi- tuaties. Drie op drie noteerde de ploeg uit Bilthoven en dat zegt genoeg. Heemskerk weet het gebrek aan initiatief aan het feit dat hij nog steeds met een ploeg in op bouw bezig is. „In het verleden hadden we Niels Joor die in dat soort situaties de bal kreeg. Maar we kunnen niet meer op een speler terugvallen. Je zoekt naar vaste combinaties. Er moet wat nieuws komen, maar daar is deze ploeg nog niet aan toe." Even dachten de Leidenaars dat, naast Kerkvliet, ook Ronald Rademaker van De Dolfijn aan de selectie toegevoegd kon wor den, maar dat bleek een zeepbel die al snel uit elkaar spatte. Tus sentijdse overschrijving is niet mogelijk. Kerkvliet kon, on danks zijn afwezigheid van een half jaar, moeiteloos mee in het zevental. Heemskerk: „Zijn te rugkeer is zonder meer een pluspunt. Hij levert een positie ve bijdrage. Maar ik blijf opbou wen. Vijf spelers weg aan het eind van vorig seizoen en tus sentijds gaat er een op vakantie en wordt Johan Kluivers drie wedstrijden geschorst. Op die manier blijf ik bezig. En als ik zie wat voor cadeautjes er dan weggegeven worden. Degene die daar grip op heeft, is Heere Jezus." En alleen Johan Cruijff kreeg als coach de bijnaam 'de verlos- De Zijl/LGB - Brandenburg 6-9 (2-1, 0-3, 1-2, 3-3). Scores De Zijl/LGB: Al- bert Spijker 2, Marco Kerkvliet 2, Johan Kluivers, Pascal Bontje. Scheidsrech ters: Reemnet en Van Erk. Toeschou wers: 50. LEIDEN GERT-JAN ONVLEE Er is Saturnus veel aan gelegen om het seizoen in de eerste di visie achter het ongenaakbare Volendam als 'beste van de rest' af te sluiten. Een ongemeen zwakke voorbereiding zou dan hebben geresulteerd in de hoogste positie ooit op de na tionale handballadder. In dat streven past dan wel dat de ploeg, die de eerste com petitiehelft als nummer drie af sloot, thuiswedstrijden tegen zwakker geachte tegenstanders als E&O 2 'gewoon' wint. En dat nu bleek gisteren te veel ge vraagd voor de formatie van trainer/coach Wim van Leeu wen. De reserves uit Emmen wonnen in de Leidse Vijf Mei hal met 23-21. Het was niet zo merkwaardig dat Saturnus gisteren optimis tisch aan het karwei begon. Weliswaar was die tegenstander in de uitbeurt een lastige klant gebleken die maar net kon wor den geklopt, maar er was sinds die openingswedstrijd van het seizoen natuurlijk wel heel wat gebeurd. Saturnus had zich daarna immers verrassend zo maar in de kop van de ranglijst genesteld, om die plek nooit meer weg te geven. Sterker nog: de laatste twee competitieduels gaven juist nog meer voeding aan de gedachte dat een tweede plek dit seizoen tot de mogelijk heden moet behoren. De ma nier waarop De Blinkert werd weggespeeld, was vertrouwen wekkend; de zege op het Hen gelose Olympia zelfs ronduit knap. De hooggespannen verwach tingen kwamen gisteren echter van geen kant uit. De Leidse ploeg begon weinig agressief, werd door de reserves van E&O op achterstand gezet en slaagde er in het vervolg van het duel niet in het initiatief over te ne men. Twee keer nog werkte de thuisploeg zich op tot gelijke hoogte (3-3, 5-5), maar op voor sprong zou Saturnus nooit meer komen. Niet zo merkwaardig dus dat Van Leeuwen nader hand concludeerde dat Satur nus een uur lang achter de fei ten had aangelopen: „We zijn niet fel genoeg begonnen en hebben dat nooit meer recht kunnen zetten." Zoekend naar de oorzaken van het povere optreden, kwam Van Leeuwen op het discutabe le fluiten van de heren Scherha- ge en Scherhage: „Ik wil niet veel zeggen, maar de scheids rechters waren op z'n minst in consequent bezig. Voor dezelf de overtredingen kregen wij strafworpen en tijdstraffen te gen, terwijl het bij E&O vaak met een vrije worp werd afge daan. Als je zelf goed speelt, heb je daar niet zo veel last van. Maar het wordt anders als je niet goed in de wedstrijd zit." En de tegenstander wel. Ge holpen door het tamme begin van de Leidenaars en een aantal prettige reddingen van doelman Frans van der Horst, kwamen de reserves uit Emmen al snel in hun spel. Iets dat je juist te gen die ploeg eigenlijk niet mag laten gebeuren. E&O 2 bestaat uit talentvolle jeugdige spelers die eigenlijk maar een ding mis sen: ervaring in de harde wereld van de senioren. Doelman Rob Otten: „Dus moet je er voor zor gen dat je er in het begin staat. Die jongens zonder gemeen te worden laten zien dat jij er hele maal bent. Dan heb je de helft al gewonnen. Nu ging het an dersom. Kregen die gasten di rect zelfvertrouwen en konden ze lekker hun spelletje spelen." Desondanks waren er giste ren nog wel degelijk mogelijk heden voor de Leidse ploeg die in de voorafgaande week nogal wat grieperige spelers had ge teld. In de eerste helft, op de momenten dat E&O tot twee maal toe werd achterhaald, maar nimmer voorbij werd ge stoken. En ver in het tweede deel, toen Saturnus tweemaal tot op één doelpunt naderde. Eerst was er echter de in die slotfase praktisch onhoudbare Frans Wesseling die de aanslui tende treffer van aanjager Nico Mooren tot een betrekkelijk nutteloze maakte. Vervolgens was het Gerjan Kiers die er met een doeltreffend lobje over de weinig gelukkige Otten voor zorgde dat de door Jasper Olie- roock gescoorde 21ste goal voor E&O zonder gevolgen bleef: 23- 21. Paul Timmermans liep op dat moment al heel erg balend door de Vijf Meihal. Hij was het im mers geweest die een minuut eerder dan Olieroock nu deed Saturnus weer in de buurt van de gasten had moeten brengen. Timmermans - gisteren met tien doelpunten wel degelijk trefzeker - had de bal uit de pas tweede Leidse strafworp van de partij echter hard tegen het houtwerk gemikt. Een misser op een slecht mo ment die voor Van Leeuwen ha afloop geen reden bleek om Timmermans maar tot zonde bok te promoveren: „Welnee, Paul heeft ons heel lang in de wedstrijd gehouden. Je weet dat dat soort dingen gebeuren. Het had gewoon op dat moment al lang niet meer zo spannend mogen zijn." Saturnus - E&O 2 21-23 (8-10). Scores Saturnus: Paul Timmermans 10, Jas per Olieroock en Nico Mooren 4, Gio vanni Voskuil, Hans de Waal en Marcel Nieuwenhuys. Scheidsrechters: Scher hage en Scherhage. Toeschouwers: 50. WATERPOLO DIRK KLOOS MEDEWERKER AZC/Alphen heeft zich goed hersteld van de mime bekerne derlaag tegen AZPC. De lijst aanvoerder van de hoofdklasse liep in de eerste wedstrijd na de winterstop met 20-8 over streekgenoot LZ1886 heen. De Leidenaars hadden niet veel in de melk te brokkelen te gen AZC dat behalve meer techniek ook een grotere dosis werklust aan de dag legde. Het verschil in de eerste periode werd gemaakt door Bob Breb- de. De talentvolle linkshander legde nog voordat het duel. goed en wel op gang was de LZ-defensie meermalen in de luren. Doelman Arjo Bunnik had in ieder geval geen kijk op de welgemikte schoten van de Alphenaren. Van de zes AZC- treffers in de eerste periode waren er vier van de hand van Brebde. Eenmaal had de Leidse ploeg uitzicht op een beter re sultaat Bij de stand 8-4 mocht Ben Olde Othof aanleggen voor een strafworp. Het resultaat, een schot op de lat, was illu stratief voor het spel van de Leidenaars: belabberd. AZC greep direct de gelegenheid aan het duel definitief op slot te draaien. De 9-4 van Joeri Stoffels betekende het einde van de streekderby. LZ spartel de nog wel tegen maar werd keer op keer verrast door de messcherpe counters van de op drift geraakte Alphenaren. In de slotfase liet oud-Zijlspe- ler Niels Joor zich niet onbe HANDBAL FRANK BONTE MEDEWERKER De vrouwen van Foreholte heb ben in Breezand een punt moe ten inleveren tegen ZAP: 15-15. Foreholte miste Esther van den Nieuwendijk en Jacqueline Warmerdam. Dat leek aanvan kelijk geen onoverkomelijk pro bleem voor de Voorhoutse titel- pretendent. Foreholte nam met een uitblinkende Elly Spreeuw vlot een 0-4 voorsprong. De ruststand (8-9) was echter in overeenstemming met de krachtsverhouding. In een gelij- kopgaande strijd leek Foreholte een minuut voor tijd met 14-15 de winst toch nog veilig te kun nen stellen maar het geluk lach te ZAP toe door een gelukstref fer. Voor Foreholte scoorden: Spreeuw 11, Geerlings 2, Van Leeuwen en Turnhout 1. Stompwijk '92 zal alle zeilen moeten bijzetten om de drei gende degradatie te ontlopen. De ruststand tegen PSV (8-8) gaf een juist beeld van de krachts verhouding. Dat veranderde na de doelwisseling. Defensiefou- ten werden niet meer gemaakt, maar toen begon de aanval met het missen van kansen. Irma van der Bosch bleef raak schie ten maar alleen kon zij het tij niet keren. Voor Stompwijk '92 scoorden Van der Bosch 11, Heemskerk 2 en Van Santen 1. In de eerste klasse afdeling won HW '70 met 14-17 (10-10) van EHC en bleef Oase in een wedstrijd nipt van Fairplay: 15- 13, rust 8-7. Bij de mannen bleef Saturnus 2 met 16-21 (7- 10), HW '70 de baas en pakte Foreholte in Voorhout Rijn streek in met 21-17 (8-10). tuigd. Hij nam de scorende rol van Bob Brebde over. Enig lichtpuntje aan LZ-kant was Ronald Heemrood. Met vier treffers toonde hij weer aan op de weg terug te zijn. Jan Lan- gerhorst, Mirco Zuidweg, Ben Olde Olthof en Mathieu Spros scoorden de overige goals. Voor AZC scoorden Niels Joor (6), Bob Brebde (4), Niels Zuid- weg (2), Kimmo Thoams (2), Joeri Stoffels (2), Björn Boom (2), Kjell Boom (1) en Fred grooters (1). Eerste klasser Vivax had wei nig te duchten van het zwak spelende De Walvisch uit Gro ningen. Met 20-5 noteerden de Oegstgeestenaren de grootste zege van het seizoen. De score had groter kunnen uitvallenn als Vivax zich in het tweede ge deelte van het duel niet had bezondigd aan te individualis tisch spel. Het was toch een goed weekeinde voor Vivax. De koploper van de eerste klasse PSV verloor in Utrecht van UZSC. De ploeg van Mark van Belkum neemt nu de eerste plaats in. Ondanks een grote fouten- last bleef Katwijk toch met 8-6 overeind tegen het Wassenaar- se WZK. In de slotfase gaf Kat wijk een 7-3 voorsprong bijna nog uit handen. WZK kwam te rug tot 7-6. De laatste treffer van Katwijk werkte echter be vrijdend. Het duel werd be kwaam uitgespeeld. Mare Sie- val en Hans Schaap scoorden 3x, Dirk Haasnoot lx. Tweedeklasser Sassenheim verbaast dit jaar vriend en vij and door bovenin mee te draaien. Zaterdag werd eens zo sterke Rotterdam 9-7 verslagen. Hoewel de terdammers met hard puntenwinst trachtten te b werkstelligen, kwam de zq van Sassenheim geen monie in gevaar. Koudekerk kon uit de kopgaande strijd tegen geen puntenwinst behalen. I de slotfase boog de ploeg Beverwijk een 6-5 achtersta om in een 8-6 overwinninlp] Routinier Bram Griffioen voa ïD dat zijn ploeg juist bij die 6 voorsprong enkele goede nu gelijkheden op 7-5 liet lig „Jammer, want maken we dan winnen we waarschijn]) de wedstrijd." Topscorer Kol i£ dekerk: Bram Griffioen 3. ifl De vrouwen van LZ lis s. konden het koploopster Rat n do niet lastig maken. De h zoeker was op alle fronten bi ig ter. LZ legde het op felhei I conditie en techniek af de tegenstander. De 9-3 nedt 5" laag was dan ook een logisch re uitslag. Topscorer LZ 188 ic Linda Weijennans 2. Doelpunten waren duur het duel tussen de vrouw van De Zijl/LGB en Alkemaó Beide ploegen wisten slech twee keer een gat in de defe re sie te vinden. De Zijl kwam; to Nancy Kijk in de Vegte o m voorsprong (1-0). In de twee/ d periode kwam Alkemade op] re 2. Tot vlak voor tijd bleef dei stand gehandhaafd. Uit efto strafworp scoorde Douce Bei kering de verdiende 2-2. VOLLEYBAL CHRIS HARTMAN MEDEWERKER De Gemini/Kangeroes en de man nen van NOVO moesten dit weekeinde spitsroeden lopen en verloren met 0-3. Gemini kregen de nummer drie van de ranglijst, Longa '59 uit Lichtenvoorde, op visite. In de eerste set hadden de Voor- schotensen weinig te vertellen: 5-15. Dë tweede reeks leverde een ander spelbeeld op. Gemini ontwikkelde meer servicedruk en scoorde bovendien veelvul dig aan de buitenzijde via het blok en door het midden. Op 14-13 had Gemini een setpoint, dat niet werd benut omdat een dubieuze bovenhandse bal van Longa door de vingers werd ge zien. Longa zette de achter stand vervolgens om in 14-16 en liep in de derde periode door naar 8-15. Het vrouwenteam van Ley- thon revancheerde zich voor het verlies van een week eerder door Vollido geen enkele set te gunnen. In Leiderdorp versche nen de volgende setstanden op de borden: 15-6,15-13 en 15-10, In het eerste bedrijf draaide Leython op volle toeren. Tot 11- 2 in de tweede set liep het op rolletjes, waarna nonchalance in de ploeg sloop. De speelsters bezondigden zich aan het ma ken van onnodige fouten, maar zagen hun lichtzinnigheid net niet afgestraft worden: 15-13; Vollido kon ook in set nummer drie geen winnende score af dwingen. „Er zat meer in dan een punt", keek kijkt Casper Brus- see, trainer/coach van de man nen van Gemini/Kangeroes, te rug op de uitwedstrijd tegen US 2. Na de eerste reeks in winst te dicht bij de overwinning. 13-14 kreeg het twee setpoii die beide onbenut werden gi ten. US pakte de set uiteindi met 16-14, maar moest inl volgende speldeel de aan zijn tegenstander laten1"1 15. Na de derde set was scherpte weg. US profitee daarvan en greep via scoresi 15-4 en 15-11 alsnog de oi winning. NOVO kreeg bezoek van ongeslagen koploper Maitó 3, een team dat bestaat uit ter ex-eredivisiespelers. In klein uurtje maakten de Non wijkers in de Northgohal punten: 6-15, 11-15 en 4-15 het tweede speldeel mocht! VO even hopen op setwi Mede dankzij een goede p sing bouwde het een 9-6 vu sprong op. Vanaf dat mom maakte Martinus echter fouten meer en was het p snel beslecht. Het in de promotieklassei komende vrouwenteam RW deed goed werk doi uitwedstrijd tegen Inter Rijst i0 3 met 3-0 te winnen en de tttfiz de plaats over te nemen, strijd tussen de vrouwentei van Orion en DAC, in Haa t woude afgewerkt, werd 4 lei DAC gewonnen: 13-15,11" 9-15. Het was een duel met' lange rally's. Bij de mannent orl sloeg Graficon/Donar het ho iV, geklasseerde Skania met tie Leython boekte een gemakki IV ke 3-0 zege op Inter Rijswij er en Orion klopte met dezd cijfers Inter Rijswijk 3. Leyt! wacht nog steeds op eeni stap van koploper Delta 2. Dl inr staat drie punten voor. Orta derde, Donar neemt de vitpn plaats op de ladder in. Meer spanning dan goed volleybal in sporthal Waterbos RIJSNBURG LOMAN LEEFMANS Goed volleybal lieten de mannen van RW zater dagmiddag slechts sporadisch zien. De spanning in het duel tegen Bouwmarkt Schoonhoven/DOS maakte echter veel goed. Na dik tweeënhalf uur en met 16-14 in de vijfde set trok RW uiteindelijk aan het langste eind en blijft de ploeg uitzicht houden op de felbegeerde promotie naar de tweede divisie. Maar er is nog genoeg werk aan de winkel voor speler/coach Martin Broere want zijn zestal liet zich nog bijna de kaas van het brood eten door een beperkt vriendenploegje uit de Zilverstad. Volleybal moet na voetbal de tweede sport wor den in Katwijk en Rijnsburg. Voorzitter Bart van Kruistum van de Rijnwijker Volleybal Vereniging zegt onomwonden dat zijn club middels een vijf jarenplan de eredivisie nastreeft. Twee stappen in die richting zijn volgens de preses al gezet. Drie jaar geleden fuseerde het Katwijkse Blok '77 met het Rijnsburgse RW en sinds kort is met de firma Berk een behoorlijke sponsor binnengehaald. Wat rest zijn de sportieve prestaties. Van Kruistum: „Voor het zover is, willen we een organisatie neerzetten, onder meer door het in stellen van een 'vrienden-van-club', die topvol- leybal hier mogelijk maakt. Met meer financiële middelen gaan we geen spelers halen, geen ni veau kopen maar eigen talenten opleiden. In het huidige eerste team zitten er een stuk of vijf van onder de 24 jaar waarmee we omhoog willen. En blijkt de eredivisie te hoog gegrepen, dan is er nog geen man overboord. Ons niveau moet een afspiegeling zijn van wat we zelf in huis hebben." Promotie uit de derde divisie heet dit seizoen het doel. De manier waarop RW de eerste ander halve set haar wil aan middenmoter DOS opleg de, toonde dat de Katwijks-Rijnsburgse formatie daar aanspraak op kan maken. Wat echter daarna volgde, deed zelfs de trouwste fans in sporthal het Waterbos sidderen. Na een 10-1 voorsprong in de tweede set klapte RW volledig in elkaar. Nog geen tien minuten later gaf het scorebord 10-15 voor DOS aan. Broere had na afloop een reeks ex cuses. „Een paar ongelukkige onderbrekingen voor wissels en time outs plus het feit dat spelver deler Ronald Verheij met koorts begon en Mauri ce Giaux ook al met ziekte kampte, brak ons op. Er sloop onzekerheid in de ploeg en zij bleken taaier dan gedacht." Waar Verheij ondanks zijn verhoging nog aan het net kon variëren tussen het afspelen op Kees van der Meent, Arjen de Mare of Martin Broere daar had DOS slechts één offensief wapen. De middenaanval via Marcel Houdijk, de nummer 9. Vrijwel iedere opslag van RW eindigde twee bal contacten later bij de lange man uit Schoonho ven. Zelfs met af en toe een driemansblok voor zich, wist hij veelvuldig te scoren. „We hebben echt wel geprobeerd die man af te stoppen", zei Broere. „Maar hij is erg leep. Hij springt, kijkt, wacht en slaat dan precies waar hij hem hebben wil. Het typeert het niveau in de derde divisie. Veel spelers kunnen van alles wat of zijn op een bepaald onderdeel goed. Ik zou die nummer 9 er graag bijhebben, want zo'n ervaren kracht ontberen wij nog. Deze onverwachte tegenvaller zette RW op scherp. Steven Bijker wisselde regelmatig met Mi- chiel Schoo om het blok meer lengte te geven en net als in de eerste set bleek dat, als het bij de thuisploeg maar een beetje draait, DOS een maatje te klein is. Het team uit Schoonhoven liet regelmatig een opslag van de RW-ers domweg tussen drie man neerploffen en had weinig ver weer tegen de harde klappen van Broere en Van der Meent. Het resulteerde in een 15-12 setwinst en alles wees erop dat de vierde ook de laatste set zou worden. Daar dacht DOS anders over. Houdijk, man van de wedstrijd, mepte er lustig op los terwijl trainer Broere het slechte voorbeeld gaf door drie punten op rij weg te geven. Bij een stand van 14- 14 probeerde hij uit frustratie een knalharde sprongservice, maar die zeilde in het net. Bij DOS leek opeens alles te lukken terwijl RW sukkelde: 14-16. De beslissende vijfde set ging ook tot 14-14 ge lijk op. Meer dan de helft van de scores ontston den door slecht verwerkte opslagen, mislukte aanvallen en misgeslagen smashes. Het leverde lange rally's en veel applaus op, maar weinig oogstrelend volleybal. RW kwam bij 15-14 op matchpoint. Het duel vervolgens uitmaken met een gelukt blok of harde smash zat er niet in. Een fout van een speler van Schoonhoven die de bal aan de RW-kant van het net beroerde, zorgde voor de bevrijdende en gelukkige 16-14 en dat was typerend voor de rommelige wedstrijd. Nu de competitie precies halfweg is gevorderd en RW de tweede plaats bezet, blijft de hoop in het Waterbos gevestigd op het halen van promo tieduels. „Laten we het erop houden dat zij meer foutjes maakten dan wij en winst soms van kleine dingen kan afhangen", meldde de opgeluchte Broere die ruiterlijk toegaf dat wat hem betreft de wedstrijd best wat minder spannend had mogen zijn. RW - DOS 3-2 (15-10, 10-15, 15-12, 14-16, 16-14). Opstel ling RW: Verheij, Broere, Schoneveld, De Mare en Van der Meent, Schoo. Wissels: Giaux, Bijker en De Mooy. FOTO LOEK ZUYDtö Steven Bijker slaat een punt binnen.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 16