Real is weer baas in eigen stad 'Hallenfussball' niets meer dan tussendoortji 'Term interim is niet aan de orde' Sport MAANDAG 20 JANUAR11997 chef willem spierdijk. 071 -5356464. plv -chef rob onderwater. 07 Huistra op proef bij Leicester londen Pieter Huistra traint op proef bij Leicester City, uitko mend in de Premier League. De oud-international speelde tot voor kort bij Sanfrecce Hiroshima. De competitie in Japan liep onlangs af. Leicester is op zoek naar versterking voor de linker flank. Manager Martin O'Neill van Leicester herinnert zich Huis tra als een goede speler, van de tijd dat deze in Schotland nog voor Glasgow Rangers speelde. Hij wil echter eerst weten of de Fries in zijn Japanse tijd niet aan niveau heeft ingeboet. Venables debuteert met zege Melbourne* Terry Venables is als bondscoach van Australië be gonnen met een overwinning. De Australische ploeg won bij het vierlandentoernooi in Melbourne met 1-0 van Nieuw-Zeeland dank zij een doelpünt van verdediger Matthew Bingley in de 25ste minuut. De opponent kreeg daarna een handvol goede kansen op de gelijkmaker. Doelman Kalac bleef echter overeind. Venables, die eerder werkzaam was bij Barcelona en Tottenham Hotspur, heeft bij de Australische voetbalbond een contract voor anderhalfjaar getekend, tot en met de eindronde van het WK in Frankrijk. In de eerste wedstrijd van het evenement versloeg Zuid-Korea een sterk verzwakt Noorwegen met 1-0. De treffer kwam op naam van Kim Do-hoon. Strand WK voor Brazilië Rio de Janeiro* Brazilië is voor de derde achtereenvolgende keer wereldkampioen strandvoetbal geworden. De specialisten ver sloegen in Rio de Janeiro in de finale Uruguay met 5-2. Uitblin ker bij de Brazilianen op de Copacabana was Junior. De inmid dels 42-jarige verdediger, grootste speler van de nationale elf bij twee WK's in de jaren tachtig, werd uitgeroepen tot man van het toernooi. Met elf doelpunten werd hij bovendien de topschutter op het zand. Verrassende derde werd de VS. De Amerikanen maakten onder meer indruk door Argentinië met 5-1 te verslaan. Ivic weg bij Emiraten abudhabi» Thomaslav Ivic is ontslagen als bondscoach van de Verenigde Arabische Emiraten. Een reden voor het vertrek van de Kroaat werd niet bekendgemaakt. Ivic was vrij succesvol in het Aziatische land. De oud-trainer van onder meer Ajax wordt opgevolgd door Lori Sandry, een Braziliaan. Zijn voornaamste opdracht is kwalificatie voor de komende WK. Jol kan voor zeven jaar tekenen kerkrade* Roda JC is zo tevreden over trainer Martin Jol dat de Kerkraadse club hem een contract voor zeven jaar heeft aange boden. De Scheveninger volgde dit seizoen tussentijds Huub Stevens op die in de Bundesliga bij Schalke '04 aan de slag ging. Roda presteert onder de bezielende leiding van Jol tot dusver opvallend goed. Boeve toegevoegd aan staf Vitesse arnhem» Peter Boeve is opgenomen in de technische staf van Vitesse, waar hij al stage liep. Hij heeft een contract gekregen tot en met het einde van het seizoen. Beide partijen hebben de in tentie ook na dit seizoen met elkaar door te gaan. Boeve wordt betrokken bij de begeleiding van het eerste en tweede elftal. Hij is bezig met de cursus coach betaald voetbal. Grünholz terug bij Bunga Melati tilburg* Edwin Grünholz keert terug bij zaalvoetbalclub Bunga Melati uit Tilburg. De beste zaalvoetballer van Nederland ver trok dit seizoen naar Hindstore in Haarlem, maar maakte vrijdag bekend dat hij terugkeert op het oude nest. „Edwin miste een aantal facetten die bij ons goed verzorgd zijn. Zo is de organisa tie bij Bunga Melati een stuk beter", aldus trainer/coach Rini Kromdijk van de Tilburgse club, die van 10 tot 16 maart aan het officieuze wereldkampioenschap in het Braziliaanse Porto Ale- gre deelneemt. FC Lisse oefent tegen Den Haag lisse FC Lisse speelt dinsdagavond in het eigen sportpark Ter Specke een oefenduel tegen FC Den Haag. Om 19.30 uur wordt afgestrapt. Mocht het weerzien met trainer Mark Wotte door de gesteldheid van het veld niet in Lisse kunnen worden afgwerkt dan wijken beide clubs uit naar het verwarmde veld van het Zui derpark. Quick Boys op schot in oefenpot zoeterwoude Hoofdklasser Katwijk oefende op het kunstgras van Meerburg tegen Flevo Boys. De ploeg uit Nijkerk won het duel met 3-2. Bij rust stond het nog 1-1. Namens de oranjehem den scoorde Albert de Haas tweemaal. Ter Leede kwam op het zelfde veld in actie tegen OSV. Het treffen eindigde onbeslist: 1- 1. Quick Boys had geen kind aan eersteklasser DEVJO. Op Nieuw Zuid werd het 8-1. Hicham Rbii (3) en Walter de Kievit (2) na men het leeuwendeel van de doelpunten op zich. Lugdunum verloor met 5-2 van hoodklasser Tonegido. Kees van Tongeren maakte de Leidse doelpunten. Nadat de gemoederen ietwat ver hit raakte werd het duel na 80 minuten afgeblazen. Fonnatiecommissie wil volwaardig bestuur zeist anp De formatiecommissie van de KNVB heeft bij de jongste ver gadering afgesproken te streven naar een volstrek volwaardig sectiebestuur betaald voetbal. „De term interim is niet aan de orde", zei voorzitter Gaston Sporre zaterdag. Het is de bedoeling dat het nieuwe, zware sectiebestuur voortborduurt op het beleids plan dat tot 1999 is uitgestip peld, met een open oog en oor voor alle ideeën en ontwikkelin gen in het betaald voetbal in Nederland. Sporre onderstreept het belang van de regiefunctie van het college. „Nu komen uit alle windstreken ideeën aange waaid." De formatiecommissie wil vasthouden aan een bezetting van het bestuur met twee verte genwoordigers uit de eredivisie, twee uit de eerste divisie en drie niet-clubgebonden mensen. „Gelet op de zware taken in het Zeister bos moeten aan die mensen identieke eisen worden gesteld", aldus Sporre. De formateurs gaan de ko mende week de profielschetsen maken en daarna inventarise ren wie mogelijk aan de kwali teitseisen voldoen en beschik baar zijn. Namen zijn officieel nog niet gevallen in de commis sie. Officieus is bekend dat Feyenoords eerste man Van den Herik beschikbaar is. Uit het de missionaire bestuur Staatsen zijn de namen Bouwer en Kesler gevallen. De commissie voelt zich be paald niet aan handen en voe ten gebonden door de als exor bitant geziene schadeclaim (meer dan 200 miljoen) die be windvoerder Van de Vijver van Sport7 bij de KNVB heeft gede poneerd. „Dat vormt geen en kele belemmering bij de forma tie. Die eis heeft ook een hoog operettegehalte. De fantasie van Van de Vijver bereikt grote hoogte", reageerde Sporre, ook voorzitter van FC Zwolle. Opgetogen was hij over een nieuw gesprek met het ministe rie van economische zaken met daarin een hoopgevende inter pretatie van de Wet op de eco nomische mededinging. Die be perkt de mogelijkheden van de KNVB waarschijnlijk aanmerke lijk minder dan waarvan in het somberste scenario werd uitge gaan. Dat is van enorm belang bij de verkoop van bijvoorbeeld de uitzendrechten, die de bond dan inderdaad namens de clubs mag verhandelen. Na 4-1 winst met tien man op kampioen Atletico Charleroi - Gent 1-0, Lokeren-I 0-2, Lommel-Anderlecht afg, Antwerp 0-0, RWDM-St-Truiden dard-RC Genk 0-2, Brugge-li Aalst-Cercle 4-2, Ekeren-Harelt Stand aan kop: Moeskroen 19-4 19-37, Lierse 19-37. Harelbel Standard 19-33, Antwerp 1! derlecht 18-31. Real Madrid heeft zaterdag de topper in de Spaanse competitie tegen Atletico Madrid gewonnen. De 'Ko ninklijke' versloeg de rege rend kampioen met 4-1. Het verschil tussen de on geslagen lijstaanvoerder en de titelverdediger liep daardoor op tot elf punten. madrid «anp De voorsprong van Real op con current Barcelona bleef drie punten. De ploeg van trainer Bobby Robson ontsnapte gister avond op een doorweekt veld bij Betis Sevilla aan een nieuwe afgang. Na een achterstand van 2-0 won Bar^a alsnog met 4-2. Dankzij drie treffers van Luis Enrique en één doelpunt van Ronaldo kwam de geplaagde Robson goed weg. Op de vreemde bodem van het Vicente Calderon-stadion was Real voortdurend sterker. Op aangeven van vooral Suker en Seedorf kreeg in de beginfase alleen al Mijatovic drie goede kansen. De Montenegrin miste ze. Atletico, in maart tegenstan der van Ajax, stond bij de rust met 1-0 voor door een goal van Kiko. Kort na de hervatting maakte Raul gelijk. Na ruim een uur spel, bij de stand van 1-1, werd Reals aanvaller Mijatovic wegens schelden op de grens rechter uit het veld gestuurd. Desondanks bleef Real sterker. Dat resulteerde in doelpunten van opnieuw Raul, Seedorf en invaller Victor. Italië Juventus is de ongekroonde 'winterkampioen' van de Serie A. Precies op de helft van de competitie gaat de 'Oude Da me' fier aan de leiding. De Eu ropese kampioen verstevigde gisteravond de koppositie. Zelf won Juventus met 2-0 bij Lazio Roma, terwijl de concurrentie eerder op de dag in de fout ging. Beide treffers van Juve kwamen op naam van Pado- vano. Sampdoria speelde gelijk bij Fiorentina (1-1), Vicenza deed dat tegen Napoli (2-2), Inter verloor zelfs, van Bologna (2-0). Juventus staat door al dat ge knoei ten minste vier punten los van de achtervolgers. Roberto Baggio voorkwam dat AC Milan nog verder terug viel. De superster van weleer, gisteren weer gewoon invaller, bereidde de gelijkmaker (1-1) El Chelsea-Derby County 3-1, Ccr( n.United 0-2, Leicester-Wimble Liverpool-Aston Villa 3-0, Middli Sheffield Wednesday 4-2, Sou Newcastle 2-2, Sunderland-BIa 0, Arserial-Everton 3-1, Nottin tenham 2-1. Stand: Liverpool 2 n.United 23-44, Arsenal 23- castle 23-39, Wimbledon 21-38 23-38, Aston Villa 23-36. Shel nesday 22-31, Tottenham 22-2 23-28. Sunderland 23-28. Lek 26, Leeds 22-25, Blackburn 22 C. 22-24. Coventry 23-23. I 23-23. West Ham 21-22. Soi 22-20. Middlesbrough 23-18. Fk Beker, eerste ronde: Marsan-Gul 1, Vitrolles-Nantes 2-1, Valence Niort-Le Havre 2-1, Bourges-Len ve-Bordeaux 1-3, La Roche-Bast tre-Lyon 1-3. Muret-Cannes 1-1 fou-Caen 0-1, Reims-Rennes 2-j Auxerre 0-6, Sochaux -Nancy 3 tigh.-Strasbourg 0-4, Metz-Mont; Reals Raul ontwijkt een sliding van Juan Manuel Lopez (Atletico) en scoort enkele ogenblikken later met een schot in de korte hoek. foto epa van Dugarry bij Cagliari voor. Tovalieri had op Sardinië vlak voor rust als eerste gescoord. Engeland Brian Roy heeft zich hersteld van een mindere periode in de Premier League. De Nederlan der maakte beide doelpunten in de wedstrijd van Nottingham tegen Tottenham, 2-1. Forrest kwam na twee minuten al op achterstand. Na de rust brak de grote tijd aan van Roy, in een fase dat de 'Spurs' na de rode kaart voor Vega met een man minder speelden. De oud-inter national maakte in de 47ste mi nuut gelijk en besliste het duel precies een kwartier later. Ook Bergkamp scoorde, tegen Ever- ton. Mede daardoor won Ar senal met 3-1. De terugkeer van Kenny Dalg- lish in de Premier League, als manager van Newcastle, verliep teleurstellend. Op 'The Dell' zag Dalglish zijn elftal in de 82ste minuut op 2-0 komen. In de 88ste minuut kwam Southamp ton door Maddison terug, op de BUITENLANDSVOETBAL valreep zorgde sterspeler Le Tis- sier waarachtig nog voor een punt voor de thuisclub die vecht tegen degradatie. Liverpool won op Anfield van Aston Villa, 3-0. Manchester United bleef tweede door Co ventry te verslaan, 2-0. Chelsea won met 3-1 van Derby. Voor de formatie van speler/manager Gullit scoorden Wise, Leboeuf (strafschop) en Hughes. België Moeskroen heeft de koppositie in de Belgische competitie ver stevigd. De formatie van de Zeeuwse doelman De Koeyer won de lastige uitwedstrijd bij Lokeren, 2-0. Club Brugge, de nummer twee, verloor voor ei gen publiek van Lierse: 2-4. Het verschil tussen beide topploe- gen liep daardoor op tot vier punten. Club Brugge laeeg geen vat op het creatieve spel van Lierse SK. Bij de rust leek de landskampioen al kansloos: 0-2, via treffers van De Roover en Klioejev (ex-Feyenoord). Pas nadat Haagdoren 0-3 had ge maakt, kende Club Brugge een korte opleving. De Kroatische topschutter Spehar bracht met twee treffers binnen vijf minu ten de spanning terug. Zefilho besliste in de laatste minuut de topper: 2-4. Schotland Pierre van Hooijdonk heeft zijn marktwaarde weer verhoogd. De aanvaller van Celtic, in de belangstelling bij West Ham en te duur voor Feyenoord, scoor de zaterdag twee keer tegen Hi bernians. Mede daardoor werd het 4-1 voor de nummer twee van Schotland. Van Hooijdonk, al maanden op voet van oorlog met de clubleiding, scoorde in de 21ste en de 48ste minuut. In de tussenliggende fase was McLaughlin succesvol voor Cel tic, in de slotfase zorgde de Por tugees Cadete voor nummer vier. Harper maakte het doel punt voor 'Hibs.' Rangers herstelde zich van de teleurstellende 1-1 bij Kilmar nock eerder in de week. De Duitser Albertz, de Deen Laud- rup en Engelsman Gascoigne scoorden voor de lijstaanvoer der. Coyle deed dat voor Mo therwell uit een strafschop. Frankrijk Nantes, Nancy en Le Havre, clubs uit de hoogste afdeling, hebben zaterdag het nationale bekertoernooi in de eerste ron de verlaten. Ze volgden daar mee Monaco. De lijstaanvoer der verloor vrijdag van Laval, uit de tweede divisie. Ook de drie slachtoffers van zaterdag verlo ren van clubs uit lagere regio nen. Nantes na verlenging zelfs tegen één uit de derde divisie, Vitrolles (2-1). Nancy en Le Ha vre hadden het te kwaad met tegenstanders uit de op één na hoogste afdeling, respectievelijk Sochaux (3-1) en Niort (2-1). Atalanta-Reggiana 1-0, Cagliari Fiorentina-Sampdoria 1-1, Int; 0-2, Parma-Verona 1-0, Perugia 1 -1Udinese-Roma 1-0, Vicenza 2, Lazio-Juventus 0-2. Stand; 17-33, Sampdoria 17-29, InU Vicenza 17-27, Parma 17-27,1 17-26, Milan 17-25, Bologna ij lanta 17-24, Napoli 17-24, Ro Lazio 17-23, Udinese 17-22; 17-19, Perugia 17-18, Caglii Verona 17-11, Reggiana 17-10 sa Celtic-Hibernian 4-1, Hearts-Di 2, Kilmarnock-Dunfermline 2- well-Rangers 1-3, Raith R. -Aba Stand aan kop: Rangers 24-60, 51. Dundee U. 24-39, Heart Aberdeen 24-31, Dunfermline 2i Atletico Madrid-Real Madrid 1-4 tremadura 0-1, La Coruna-Bilbs cante-Valladolid 1-0, Santande 2-1, Vallecano-Gijon 0-1, Sevil! na 2-4, Oviedo-Valencia 3-0, Compostela 4-1, Zaragoza-Tene Stand aan kop: Real Madrid 2( celona 20-43, Deportivo La Com Sociedad 20-37, Betis 18-36 Madrid 20-35, Valladolid 20-.30 OEFENWEDS Goor. FC Twente - Heracles S Doelpunten FC Twente: Bruggin pov 2, Bosman, Knapen, Ven Hesselink, Kovalets; Heracles: H- Den Haag. ADO Den Haag - Will (1-1). Doelpunten ADO: Langeve 11 Calderwood en Van der Vegt. D RKC - Helmond Sport 5-1 (4-0) ten RKC- Lammers 2. Wijnhard men, Van der Leegte 1, Helm Stegeman 1. Uden. TOP - NEC Doelpunten TOP: Jordan, Taihut Langerak, Sobiech 1. Wilnis. klasse) - De Graafschap 0-9 (0 punten: Breetveld, Godee, Schul driks, Lukassen, Redeker 1 Roda JC - WV 0-3 (0-2). D Corneille 2, Hofman 1. DUITS ZAAL Dortmund. Groep I: Bayer Lei Eintracht Frankfurt 1-5, PSV Dortmund 1-3. Eindstand: Dortmund 3-9, 2. PSV 3-3 (7-6 tracht Frankfurt 3-3 (6-8'. kusen 3-3 (5-9). Groep li: VIL Arminia Bielefeld 2-3, VfB Stutt tuna Düsseldorf 3-3. Eindstand: Bielefeld 3-7, 2. VfL Bochum3 Stuttgart 3-2, 4. Fortuna Dusse' Halve finales: Arminia Bielefeld PSV w.n.s., doelpunten PSV: Ni cu, Borussia Dortmund - VfL Be Finale. VfL Bochum - PSV 1-3, PSV: Nielsen, Vampeta, Marcelo. Frank Verlaat: 'Gelukkig, wij liggen eruit' dortmund marc houben gpd-verslaggever Het mag dan een lichtpunt in de asgrauwe duis ternis van de winter heten, Nederlanders zien het toch vooral als een merkwaardig fenomeen. Tij dens de ruim bemeten winterstop van negen we ken koesteren de Duitse voetbalfans zich elk jaar in de warmte van het Hallenfussball. Zo passeer den ook vrijdag en zaterdag een kleine twintig duizend toeschouwers de poorten van de Westfa- lenhalle te Dortmund, waar met PSV een Neder landse winnaar uit de bus rolde. 'Wir danken un- sere Hollandische Gaste'. Het lijkt een onzalige gedachte en getuigt be slist niet van zakelijk 'Fingerspitzengefühl'. Het Duitse zaalvoetbal is razend populair én winstge vend. Dan peins je er toch niet over het laatste hoofdstuk van een successtory te schrijven? Hoe groot het 'Hallenfussball' ook is, het blijft een nietig gebeuren in vergelijking tot het veld- voetbal. De lengte van de Duitse winterstop kan spelers en trainers maar matig bekoren. Daarom ook gaan er stemmen op om deze te bekorten tot vier weken of zelfs helemaal af te schaffen. Tot grote spijt van Michael Meier, de manager van landskampioen Borussia Dortmund. „Ik heb geen zin in een discussie van vijftien jaar terug. Ons zaalvoetbal heeft de mensen wat te bieden. Dat moeten we zo houden". De hele rataplan afschaffen? Duitsland hoort het in Keulen donderen. Het gelijk van Meier ligt bijvoorbeeld in de Westfalenhalle, waar het voor Nederlanders ondenkbare fenomeen zich in alle 'glorie' openbaart. Links en rechts draaien hoof den zich om. 'Arminia! Arminia!', klinkt het voor één van de vele biertenten op de gang. Je houdt je hart vast. Wordt het nu matten tussen de harde kern van de club uit Bielefeld en die van het orga niserende Borussia? Moet de Duitse mobiele een heid massaal binnenstormen om veiligheidshalve een scheidslijn te vormen tussen vijandige kam pen? Nee dus. In de Westfalenhalle bewegen de fans zich gemoedelijk door elkaar. Waarbij slechts een enkel groen uniform, met de uitstraling van een gemiddelde wijkagent, een oogje in het zeil houdt. Rond het speelveld heerst hetzelfde beeld. Het groepje meegereisde PSV-supporters kan in alle rust de Nederlandse driekleur over de rand van de tweede ring hangen, zonder linea recta naar beneden te worden gekeild. Iedereen zit naast el kaar, alsof voetbalvandalisme een uitwas is die al in de vorige eeuw met succes werd bestreden. Je zou bijna denken dat zoiets in Nederland toch ook mogelijk moet zijn. „Maar bij ons is het al een keer ontaard in een veldslag", weet PSV- trainer Dick Advocaat maar al te goed. Hij refe reert aan een experiment van jaren terug, in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy'. Het was een leer- PSV-er Marcello wordt aan de boarding gemangeld door Andy Möller en Paul Lambert van Borussia Dort- zaam lesje. Nederland is nu eenmaal geen Duits land, zegt Frank Verlaat. En de oud-Ajacied, libe ro bij VfB Stuttgart, kan het weten. Hij kent het Groots is de opzet van het Duitse zaalvoetbal, door sportzender DSF en ZDF samen met 75 uur televisie gecoverd. Het toernooi in Dortmünd verschil tussen de twee voetbalculturen. „Stel je vormt de laatste in een serie van vijftien kwalifi- voor dat Feyenoord van bijvoorbeeld De Graaf- catieronden, komend weekeinde culmineert een schap verliest. In Ahoy' slopen ze dan de boel." en ander in de 'Masters' in de Olympiahalle van München. Via een ingewikkeld punten; kunnen ploegen daartoe doordringen. En j de winnaar tussen de 750.000 en 1 miljoe toucheert, doen de meeste ploegen ma !l graag mee in de voetballoze periode. 2(,a het in financiële nood verkerende Eie Frankfurt, gedegradeerd naar de tweedel hele land af, om zo de kans op deelname eindronde te vergroten. Bij Arminia Bielefeld, de werkgever van Silooy en Rob Maas, mogen de spelers li zengeld onderling verdelen. Een leuke teg koming voor het ongemak. Maas: „Laats we viereneenhalf uur in de bus. Heen éi Om een minuutje of zes per persoon opl te staan". Gespeeld wordt er over twee keer tien m op een kunstgrasveldje van 45 bij 27 mei doelen van 2 bij 5 meter. Vijf tegen vijf, de j is een echte keeper en blijft in het doel. Ni het ijshockey mag de 'boarding' in trokken worden, alhoewel een enkeling! zijn eigen interpretatie geeft. Zo vergt ic Stam, de bikkel onder de PSV'ers, even nog altijd om voetbal gaat. Als een vollet a hockeyer smijt hij een tegenstander n a 'body-check' tegen de reclameborden. Tegenstrijdig Al te kinderachtig moet je met zulke ding ir omgaan, is de redenering in Duitslani maakt het wél zo leuk", beweert Advocaa i het klinkt wat tegenstrijdig. Hij heeft ni n niets belangrijke troeven als Wim Jonk, Ij )e en René Eijkelkamp thuisgelaten. De deeli i de leden van zijn selectie moesten zich da b: gen een boodschap in de oren knopen. beter je poot niet terugtrekken. Want, zo ervaring, dan wordt het risico van bless i leen maar groter". Toch zit de angst ei meeste spelers goed in. Sonny Silooy ik ai absentie in het Hallenfussball zelfs conn te vast laten leggen. Collega Verlaat kan hei vendig indenken. „Ik ben er ook niet zo ir stander van. Die Duitsers gaan er vanw n geld keihard in. Nee, ik trek maar liever n terug". De 'Profi's' mogen dan de popsterren jaren negentig zijn, hun klachten tellen i moeten niet zeuren, vindt ook Advocaat, om wij hier meedoen? Ach, straks gaan< voor een oefenwedstrijd naar Hongkong, i vi ik liever voor tien dagen op trainingski ft Spanje gaan. Maar zo werkt het niet in he in ge voetbal. Je hebt nu eenmaal met de bf|i 5 van sponsors te maken". Aan de rand van het veld ontsnapt eei fc van verlichting uit de mond van Frank Arminia Bielefeld scoort en dat doelpui in gevolgen voor VfB Stuttgart. „Gelukkig, W ir er uit".

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 14