Pete Sampras komt met de schrik vrij Juventus in het spoor van Ajax 'Autodiefstallen' leverden Hans Segers zeven ton op Amateurs Holland schrikken zich lam van komst Van Hanegem Sport De Kuip en de ArenA krijgen vijf sterren Fans in grafstemming Ook dubbelspel gaat Siemerink slecht af 4 spierdijk. 071 -5356464. plv -chef rob onderwater. 071 -5356463 WTA onderzoekt startgeldaffaire Graf bonn» Internationale officials uit het tennis gaan de financiële gedragingen van Steffi Graf nader onderzoeken. Er zijn aanwij zingen dat de Duitse nummer één van de wereld op verscheide ne toernooien startgelden heeft geïncasseerd. Dat is volgens de reglementen verboden. Het kan leiden tot een schorsing van drie maanden. De zaak speelt sinds in het proces tegen vader Graf de Duitse tennisfederatie toegaf de speelster te hebben be taald om te verschijnen op toernooien in Hamburg en Berlijn. Formeel voor het uitvoeren van promotiedoeleinden. Van Gastel herstelt voorspoedig botterdam Het herstel van Jean-Paul van Gastel verloopt voor spoedig. De middenvelder vloog gisteren met Feyenoord naar een trainingskamp in Argentinië. Zijn blessure, gebroken scheenbeen, is voldoende hersteld om de training te hervatten. Van Gastel, die de blessure enkele maanden geleden opliep in de wedstrijd tegen PSV, heeft van de behandelende doktoren toestemming gekregen de training te hervatten. Vooralsnog zal hij zich beperken tot loopoefeningen. Dubbelspel duurt zeven uur ufi bourne Het Italiaanse duo Brandi/Messori en het Australi sche tweetal Ireland /Arthurs hebben bij de Australian Open voor een opmerkelijk record gezorgd. Met een marathonpartij van ruim zeven uur komen ze in de boeken. De Australiërs wonnen de wedstrijd, die diverse malen werd onderbroken door de re gen, uiteindelijk met 29-27 in de derde set. De eerste twee sets eindigde in 6-3 3-6. De langste dubbelpartij stond op vier uur en 36 minuten, gespeeld bij een invitatietoernooi in 1967. 'Sluipmoordenaar' Adrian Voinea leidt Roemeens Davis Cup-team tegen Oranje DEN HAAG «ANP itadion De Kuip in Rotterdam ;n de Amsterdamse ArenA heb- .Jjen van de stadioncommissie 'jj m de Europese voetbalunie JEFA vijf sterren gekregen. De xclusieve lijst van topstadions, in totaal tien, is aangelegd om 1 op korte termijn een stadion ip jan te kunnen wijzen voor fina- lf es of beslissingswedstrijden. Iccommodaties met vijf sterren foldoen aan de strenge eisen ■a ran de UEFA. Die voorwaarden zijn onder neer: een minimum van 50.000 uitplaatsen, een permanent vi- De aanhoudende slechte pres taties van Viterbese, uitko mend in de Italiaanse derde divisie, hebben de supporters een absolute grafstemming gebracht. De terreinknecht waande zich gisteren bij bin nenkomst in het stadion niet op een voetbalveld maar op het kerhof. In de middencirkel stonden elf houten kruizen in de grond geplant met op elk Italianen kloppen PSG met 6-1 ARUS deo bewakingssysteem, moder ne kleedkamers, goede facilitei ten voor eregasten, mediafacili- teiten, voldoende hotels in de buurt en dicht bij een modern vliegveld. Behalve de stadions van Ajax en Feyenoord staan op de lijst: San Siro in Milaan (85.700 plaatsen), Olympisch stadion in Rome (82.307), Delle Alpi in Tu rijn (69.041), Wembley in Lon den (77.800), Old Trafford in Manchester (53.810), Olym pisch stadion in München (69.500), Ernst Happelstadion in Wenen (50.000) en Ibrox Stadi um in Glasgow (50.500). Adrian Voinea heeft de tengere lichaamsbouw van de Pink Panther, maar nog niet diens streken. De 22- jarige Roemeen vergat van daag Pete Sampras op te knopen. De nummer één van de wereld ontsnapte in de tweede ronde van de Australian Open: 3-6 6-2 6- 3 6-2. MELBOURNE» ANP Voinea, kopman van de Roe meense Davis Cup-ploeg in de wedstrijd begin februari in Boekarest tegen Nederland, leidde tegen de Amerikaan met 6-3 2-1 en was op 40-15 één klap verwijderd van de 3-1. „Ik had het gevoel dat ik Sampras kon verslaan", keek de Roe meen terug. Die ene klap kwam er nooit. „Ik begon te veel na te denken", zei Voinea in gebroken Engels. „Ik stond tegen de wind in te serveren en wilde hem bij elke opslag verrassen. Daardoor raakte ik uit mijn ritm'e." Sam pras scoorde vier punten op rij en brak de opslag van de Roe meen. „Daarna kreeg ik nog één kans", aldus Voinea. „Op 3-3 in de derde set miste ik twee breekpunten. Pete sloeg twee miraculeuze ballen. Echt 'ma gie', ik had ze nog nooit gezien. Voor hem waren ze kennelijk normaal. Hij keek niet op of om. Pete is de beste van de wereld." Voinea is de beste tennisser van Roemenië sinds het tijdperk van Nastase en van Tiriac. Te gen Nederland is hij de onbe twiste kopman van de Roe meense Davis Cup-ploeg. Maar wie het tweede enkelspel voor 'Sluipmoordenaar' Adrian Voinea verzuimde Pete Sampras de genadeklap te geven. zijn rekening neemt, weet hij niet. In de promotiewedstrijd tegen België (3-2) viel de beslis sing aan de snookertafel. De vaardigheid met de biljart keu gaf bij bondscoach Segarce- anu de doorslag. Pavel was be ter op stoot dan Pescariu en werd tweede man. Sindsdien leeft Pescariu op voet van oor log met de bondscoach. Toch werd hij voor het duel tegen Ne derland geselecteerd. Net als Cosac, de dubbelspeler, die al leen nog in de Duitse competi tie in actie komt. Tegen Nederland wordt ge speeld op hardcourt. „Dat is voor mij een grote teleurstel ling", aldus Voinea. „Op gravel hebben wij de beste kansen. Maar de vloer van de sporthal waarin wij spelen, is 22 jaar oud. Daarin kan geen vrachtwa gen gravel gelost worden. Ze zijn bang dat die wagen door de vloer zakt. Vandaar dat de bond gekozen heeft voor de lang zaamste soort hardcourt." Voinea is in Roemenië achter voetballer Hagi de populairste sportheld van het land. „Als ik door Boekarest loop, word ik op straat herkend. Mensen spreken me aan. Ik speel voor het Roe meense volk, voor de jeugd, voor de populaiteit van het ten nis, maar niet voor het geld en de tennismaffia op het bonds- bureau." Zeven jaar geleden ontvlucht te hij die maffia. „De tennis- bond wilde en kon niets voor mij doen. In Focsani waar ik ben geboren, waren geen facili teiten. Als ik tennisprof wilde worden, moest ik weg. Ik had geen andere keus. Hij vertrok naar Italië omdat zijn oudere broer Marian daar coachte." Se dert die tijd leeft en woont hij in Perugia. De doorbraak van Voinea vond plaats op Roland Garros 1995 in zijn derde profjaar. Als qualifier haalde hij in Parijs de kwartfinales. De overwinning op Becker in de derde ronde veranderde zijn leven. „Dat was het keerpunt in mijn leven." Na Roland Garros steeg hij gestaag op de wereldranglijst. Van 128 in Parijs naar 36 in april 1996, zijn hoogste ranking ooit. Hij versloeg Thomas Muster in Indian Wells, toen de Oostenrij ker de nummer één van de we reld was. Hij bracht Roemenië vrijwel in zijn eentje na dertien jaar terug in de wereldgroep van de Davis Cup. Hij werd in Paler mo de eerste Roemeense fina list in een ATP-toernooi sinds Nastase in 1981. Voinea werd een naam in de tenniswereld. „Een sluipmoor denaar op de baan", zegt Tjerk Bogtstra, de coach van Jan Sie merink. „Sluw, gevaarlijk. Ster ke backhand, gemakkelijke pas- seerslag. Op trage banen levens gevaarlijk tegen aanvallers." Hij doet Bogstra denken aan de Pink Panther. „Dat tengere lijf, die sluipende beweging op de baan. Prachtig! Nederland is nog niet klaar met hem." ViïERBO RTR de naam van een speler. De politie was van mening dat de morbide grap is ont sproten aan het brein van eni ge fans die de vier nederlagen op rij niet konden verkroppen. De spelers namen 's middags subtiel wraak. Ze wonnen met 1-0 van Juveterranova. Aanvoerder Nardecchia bleef echter woedend over de actie. „Deze vorm van intimi datie mag niet met de mantel der liefde worden bedekt." Medvedev volgende tegenstander van Van Scheppingen UITSLAGEN Jan Siemerink heeft niets meer te zoeken in Melbourne. Net als in het enkelspel werd de Rijns- burgse tennisser in het dubbel spel al in de eerste ronde uitge schakeld. Met zijn Engelse part ner Tim Henman verloor hij vandaag met 6-3 6-4 van het Amerikaanse duo Drager/Ste- Andrei Medvedev is de tegen stander van Dennis van Schep pingen in de derde ronde van het Australian Open in Mel bourne. De tennisser uit Oekraï ne versloeg in de tweede ronde Michael Stich uit Duitsland, die als vijftiende was geplaatst. De partij was slopend en duurde vijf sets: 4-6 6-1 6-2 4-6 9-7. Internationale officials uit het tennis gaan de financiële gedra gingen van Steffi Graf nader on derzoeken. Er zijn aanwijzingen dat de Duitse nummer één van de wereld op verscheidene toer nooien startgelden heeft geïn casseerd. Dat is volgens de re glementen verboden. Het kan leiden tot een schorsing van drie maanden. Dit werd bekend door toedoen van de openbare aan klagers in het proces tegen Pe ter Graf, Steffi's vader. Zij ver klaarden dat de vakbond van het vrouwentennis (WTA) hun kantoor had geraadpleegd over de vermeende betalingen. Een dag eerder hadden de aankla gers een gevangenisstraf van bijna zeven jaar geëist tegen Pe ter Graf, wegens belastingont duiking van zeker bijna 22 mil joen gulden. Melbourne. Australian Open, 12,9 miljoen gulden Tweede ronde: Muster (Oos/5) - Stafford (ZAf) 6-3 6-2 6-2, Ruud (Noo) - Paes (Ind) 6-2 6-2 6-2, Sampras (VSt/1) - Voinea (Roe) 3-6 6-2 6-3 6-2, Draper (Aus) -De- wulf (Bel) 7-6 7-5 6-0, Woodruff (VSt) - Novak (Tsj) 6-2 7-6 6-2, Berasategui (Spa/16) - Carbonell (Spa) 6-3 7-5 6-2, Courier (VSt/11) - Dosedel (Tsj) 4-6 6-2 3- 6 6-4 6-4, Ferreira (ZAf/8) - Frana (Arg) 6- 3 3-6 6-2 6-1, Hrbaty (Slo) - Kulti (Zwe) 6- 2 6-1 6-2, Woodforde (Aus) - Gumy (Arg) 6-0 6-1 7-5. Godwin (ZAf) - Kerten (Bra) 6-7 6-0 6-1 6-0, Alberto Costa (Spa/10 - Kroslak (Slo) 6-1 7-6 7-6, Tarrango (VSt) - Rosset (Zwi) 6-4 6-1 6-1, Knippschild (Dui) - Fleurian (Fra) 6-2 7-6 7-5 Dubbel, eerste ronde: Draper/Steven (Aus/NZe) - Siemerink/Henman Ned/Eng) 6-3 6-4, Nijssen/Kempers - De Jager/Van Rensburg (ZAf) 4-6 6-3 6-4 Vrouwen, tweede ronde: Sanchez (Spa/2) De Ville (Bel) 1-0 De Ville trekt zich terug, Schnyder (Zwi) - Endo (Jap) 6-0 6-4, Hu- ber (Dui/5) - Lubiani (Ita) 4-6 6-2 6-0, Wang (Tai) -Watanabe (VSt) 7-5, Hingis (Zwi/4) - Raymond (VSt) 6-4 6-2, Schett (Aus) - Fusai (Fra) 2-6 7-5 7-5, Kleinova (Tsj) - Sidot (Fra) 6-4 4-6 8-6, Farina (Ita) - Suarez (Arg) 6-4 6-1, Habsudova (Slo/9) - Bradtke (Aus) 6-3 6-3, Nagyova (Slo) - La- bat (Arg) 6-3 6-2, Dragomir (Roe) - Ruano- Pascual (Spa) 7-6 6-1, Van Roost (Belg) Yoshida (Jap) 4-6 7-5 6-3, Fernandez (VSt/14) - Basuki (Ina) 7-5 6-4, Spirlea (Roe/8) - Kruger (ZAf) 6-1 6-1, Grybovska (Pol) - Tu (VSt) 6-4 6-7 6-1. Brandi (VSt) - Van Lottum (Fra) 6-0 1-6 6-4. Dubbel, eerste ronde: Oremans/Appelmans (Ned/Bel/14) - Csurgo/Papadaki (Hon/Gri) 6-1 6-3 uventus is bezig aan een serie lie Ajax ongeveer een jaar gele- ien neerzette. Na het winnen tan de Champions League en le wereldbeker is de club uit Turijn ook al bijna verzekerd "an de Super Cup. Nog wel in frankrijk versloeg 'Juve' in de lerste wedstrijd daarvoor Paris iaint Germain met 6-1. Vorig seizoen won Ajax de tijd tussen de winnaars van de iuropa Cup 1 en 2. De Amster- Aj lammers waren over twee wed- ebl rijden aanmerkelijk sterker lan het Spaanse Zaragoza. Ju- ing ïntus was nu veel beter dan aris Saint Germain. In het Pare des Princes leidde )e Ie Oude Dame bij rust al met 4- w dankzij Padovano (2x), Porri- \\v uenFerrera. Uit een strafschop ar coorde daarna de Braziliaan lai nog voor de thuisclub. Lom- ardo en Amoruso bepaalden a eindstand vervolgens op 6-1 be oor de Italianen. De tweede g\i wedstrijd is op 5 februari in Tu- itj 'in- s| Franky van der Eist is gister- ivond in het casino van Knokke ótgeroepen tot voetballer pai let jaar van België. De speler ig! an Club Brugge kreeg daarvoor 1 e Gouden Schoen. Per Zetter- iet °g (Anderlecht) werd tweede, Itilippe Vande WaJle (Ekeren) derde. Aberdeen heeft twaalf fans wegens oneerbiedig gedrag een stadionverbod voor het leven opgelegd. Ze hadden gezongen op het moment dat een minuut stilte in acht werd genomen ter nagedachtenis van oud-interna tional George Young. Het gebeurde zondag voor de wedstrijd bij Glasgow Rangers, op Ibrox Park. Young speelde in zijn jonge jaren bij de Rangers. De boosdoeners waren telefo nisch aangegeven door getui gen. Young overleed vrijdag op 74-jarige leeftijd. Hij speelde 53 keer in het nationale elftal. Arsenal heeft Nicolas Anelka gecontracteerd, een 17-jarig ta lent van Paris St. Germain. De teenager tekende voor twee jaar bij de club van onder meer Dennis Bergkamp. Anelka voel de zich niet meer thuis in de Franse hoofdstad. Het feit dat Arsenal een Franse trainer (Arsène Wenger) heeft, was voor het talent eveneens belangrijk. Paul Gascoigne heeft gister avond een punt gered voor zijn Schotse werkgever Glasgow Rangers. De Engelse internatio nal maakte dertien minuten voor tijd gelijk in de competitie wedstrijd tegen Kilmarnock. De laaggeklasseerde thuisclub had voor ruim 16.000 toeschouwers vlak na rust een voorsprong ge- WINCHESTER RTR Juventus-speler Ferrara heeft gescoord en wordt achtervolgd ploeggenoten. nomen door een treffer van Co lin McKee. Rangers vergrootte door het teleurstellende gelijkspel de voorsprong op stadgenoot en enige rivaal Celtic tot negen punten. De regerend kampioen heeft wel een wedstrijd meer gespeeld. Udinese is door de tuchtcom- missie van de Italiaanse voet balbond bestraft omdat gedu rende de vorstperiode fans tij dens een wedstrijd tegenstan ders met sneeuwballen bekogel den. De club uit de Serie A moet hiervoor ruim 6000 gulden be talen. Hans Segers heeft voor de rechtbank in Winchester be kend zich in jonger jaren schul dig te hebben gemaakt aan autodiefstal. Dat verklaart de grote bedragen op zijn rekening bij een Londens filiaal van een Zwitserse bank. De openbare aanklager in het proces tegen omkoping in het Engels voetbal ziet hierin een bewijs van be trokkenheid van de Nederland se doelman bij het manipuleren van wedstrijden. Met Bruce Grobbelaar en John Fashanu behoort Segers tot de drie profs die van omko ping zijn beschuldigd. Segers, die in Engeland uitkwam voor Nottingham en Wimbledon, zegt met deze zaak niets van doen te hebben. Eerder ver klaarde hij het geld op de be treffende rekening te hebben verkregen met „misdaden in mijn jeugdjaren. Openbaar aanklager David Calvert Smith noemde dat ver haal een grove leugen. „Het geld is afkomstig van een Azia tisch goksyndicaat. Wat Segers zegt kan de jury onmogelijk ge loven." Volgens Segers heeft hij het geld, ruim zeven ton, in 1993 en 1994 overgeheveld van een re kening in Jersey. De politie heeft hiervoor geen bewijs kun nen vinden. De doelman, in 1984 overgestapt van PSV naar Nottingham, kon zich niet her inneren wat de naam was van de bank waar het geld al die ja ren stond. Smith daarentegen: „Steeds werden er bedragen gestort ge durende het seizoen, om pre cies te zijn kort nadat Wimble don met Segers in het doel had verloren. Zijn verklaringen zijn vergezocht en kunnen niet wor den gestaafd met welk docu ment dan ook." Segers loopt het risico voor jaren de gevangenis in te moeten. Segers verklaarde dat de man met wie hij de handel in gesto len auto's en onderdelen des tijds ondernam dood was. Ver der zei hij nauwelijks contact te hebben gehad met zijn voorma lig ploeggenoot Fashanu. Van de Aziatische zakenman Lim, gezien als tussenpersoon van de betrokkenen met het syndicaat, had de Nederlander nog nooit gehoord. Smith kon aan de hand van telefoonregisters ech ter moeiteloos aantonen dat uit het huis van Segers geregeld was gebeld met het nummer van Lim. De doelman snapte hiervan niets. Bruce Grobbelaar heeft in het spraakmakende schandaal ver klaard geld te zijn misgelopen. „Intuïtief pakte ik ballen die ik eigenlijk had moeten laten lo pen." Dat zou de oud-doelman van Liverpool en Southampton zeker vier ton hebben gekost. Aanklager Smith maakte dit gisteren eveneens wereldkun dig. Volgens hem heeft Grobbe laar toegegeven bij vier gevallen van omkoping betrokken te zijn geweest. Drie keer in dienst van Liverpool, één keer bij Southampton. Slechts één keer zou hij zijn schnabbel naar be horen hebben uitgevoerd. Grobbelaar, 39 jaar inmiddels, is nog actief bij tweede-divisie- club Plymouth. Bij Liverpool tegen Manches ter United in januari 1994 ver zuimde hij de tegenstander de beslissende treffer te schenken. „Twee keer ging ik naar de hoek om er overheen te duiken, maar beide malen kreeg ik de bal toch op mijn hand. Weet je wat me dat heeft gekost? 125.000 Pond. Cash", zo luidde Grobbe- laars eerdere, op video vastge legde, verklaring. De rechtbank kreeg beelden te zien waarop Grobbelaar, ogenschijnlijk vlek keloos, reageerde op schoten van Giggs en Keane. Zijn 'falen' ten spijt kreeg Grobbelaar een nieuwe kans, in de wedstrijd tegen Norwich, een maand later. Opnieuw verzuim de de excentrieke keeper zijn opdracht uit te voeren. Hij zei daarna bang te zijn geweest voor de reactie van Lim. „Die kon kwaad worden als een gifti- ge slang." Mijn baby scoort in de WK-finale' rinden rtr Een 'voetbalgekke' vader is ervan overtuigd dat zijn telg, lack Caldicott, in de finale van de WK in 2018 scoort v°or Engeland. Caldicott se nior heeft daartoe twintig pond (zo'n zestig gulden) in gezet bij een wedbureau. Als little Jack' de belofte inlost, 's vader in één klap miljo- Van Mol naar FC Utrecht UTRECHT ANP FC Utrecht heeft eindelijk de linksachter gevonden waar naar de club al maanden zocht: Tom van Mol. De 24- jarige Belgische verdediger tekende gisteren een drieja rig contract met de club. De overeenkomst gaat pas vol gend seizoen in. Van Mol is aan het einde van de compe titie transfervrij. Hij speelde de laatste twee jaar bij SK Lommei. Daarvoor kwam hij uit voor PSV en Sparta. Heerenveèn heeft Arek Ra- domski vastgelegd voor een periode van vier jaar. De 19- jarige Pool staat nog tot het einde van het seizoen onder contract bij Veendam. Ra- domski is jeugdintemational. Antii Sumiala vertrekt aan het einde van het seizoen bij NEC. De 23-jarige Finse aan valler, topscorer bij de Nij meegse ploeg, is volgens voorzitter Lex Coenen om fi nanciële redenen niet te be houden. Toine Rorije (22) speelt de komende drie seizoenen voor FC Groningen. De aan valler van Go Ahead Eagles maakt de competitie af bij zijn huidige club, daarna is hij transfervrij. Rorije staat al heel lang te boek als een ta lent, maar van een transfer naar een grote club kwam het nooit. UTRECHT GPD Wim van Hanegem houdt niet van opgeklopte publiciteit. De Kromme keerde dinsdag na zes jaar terug op het trainingsveld van amateurclub Holland, maar had dat liever in de anonimiteit gedaan. „Want het is nog maar de vraag of ik er elke week bij ben. Ik verschijn alleen als het me uitkomt." Van Hanegem peinst er in elk geval niet over om zondags op de bank te zitten. „Daar heb ik het te druk voor. Sinds een half jaar maak ik tv-items, eerst voor Sport7 en nu voor een andere omroep waarvan ik de naam nog even onder ons wil houden. En dat vind ik hartstikke leuk werk. Dat geef ik niet zomaar op". Het is dat Holland een spe ciaal plekje in zijn .hart heeft. Anders was hij helemaal niet aan het karweitje begonnen. „Ik heb geen contract of zo. Zelfs geen bindende afspraak. Boven dien zijn Pot en assistent Tem ming mans genoeg om de boel te leiden. Ik ga die twee af en toe helpen." Ook voor Rick Testa la Muta, tot vóór het ontslag van trainer Melbi Raboen in december aan voerder van Holland, is er bij Van Hanegem sprake van ge speelde verontwaardiging. „Ik merkte dinsdag hoe gedreven hij was. Ik had het gevoel: die man heeft het afgelopen jaar het veld en de bal vreselijk ge mist. We zagen hem genieten." Testa la Muta, de eeuwige topscorer, maakte Van Hane gem eerder mee bij Holland. „Ik weet hoe belangrijk zijn inbreng is. Hij leert dat voetbal simpel gespeeld moet worden, maar dat is juist de moeilijkheid. Dinsdag zette hij een partijspel tien-tegen-vijf stil. Hij begon uit te léggen wat er mis ging. Dat tiental moet in zijn ogen min stens vijf minuten in balbezit blijven. En hij maar uitleggen hoe. In een taal die voor ieder een te begrijpen valt. Prachtig." Volgens de spits is iedereen bij Holland trots op de komst van Van Hanegem. Ook de trai ners Pot en Temming. „Er zijn jongens die hem n urlijk voor het eerst meen.aken. Die schrokken zich la oen de gro te Van Hanege.,zich kwam voorstellen. Na ai.uop bleef hij nog een uur of twee napraten in de kantine. En maar vertellen. Hij voegt natuurlijk ook veel toe aan de sfeer." In bespiegelingen over Hol land heeft Van Hanegem weinig trek. „Die mensen hebben me gebeld. Ik ben wezen praten, en dinsdag heb ik op het trainings veld gestaan. Dat is het verhaal. Maar het kan best zijn dat ik er volgende week niet eens ben. Ik beschouw het als een incidente le zaak."

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 21