■Hg Dubbel opvallen. Veel mis met opsla; stoffen in Rijnmom Gat in de markt: een tientje voor een oud parkeerkaartjt Randstad Amsterdamse minima krijgen sterilisatie poezen vergoed Driekwart Hagenaars is voor referendum Buizenwoud Adverteren in de nieuwe Telefoongids. Da's twee keer raak voor elke zaak. TeleMedia WOENSDAG 15 JANUAR11997 975 575 chef hans jacobs. 071 -5356414, plv.-chef rudolf kleun. 071 amsterdam anp Eigenaren van katten in Am sterdam met een laag inkomen, kunnen hun huisdier gratis la ten castreren of steriliseren. De Sophia Vereeniging tot Bescher ming van Dieren heeft daarvoor geld beschikbaar gesteld. Het project loopt tot en met maart dit jaar. De vereniging is de actie gestart om te voorko men dat nog meer katten op straat terecht komen. Voor mensen met een laag inkomen is castratie of sterilisatie van hun huisdier een dure aangele genheid. Castratie kan rond de zestig gulden kosten. Sterilisatie pakt duurder uit en kan op rond de 150 gulden uit komen. Ongewenste jonge katjes ko men vaak op straat terecht. Sproeigedrag van ongecastreer- de katers en krolsheid van on gesteriliseerde poezen zijn ook vaak redenen om het dier bui ten te zetten, aldus de Sophia Vereeniging. Het aantal zwerf katten in Amsterdam is niet precies bekend. Schattingen va riëren van tien- tot honderddui zend. Als minvermogende Amster dammers met een laag inko men gebruik willen maken van de actie, krijgen ze op vertoon van een bewijs bij de Sophia Vereeniging een tegoedbon. Te gen afgifte daarvan bij de die renarts kan men de kat laten helpen. Er is voorlopig een bud get voor de ingreep bij circa tweehonderd poezen en katers. Daarmee is de grootste nood gelenigd, denkt de vereniging. den haag anp Driekwart van de Hagenaars staat positief tegenover het in voeren van een referendum. Dat blijkt uit een enquête die het onderzoeksbureau Strateq afnam onder ongeveer 1000 huishoudens in de hofstad. De resultaten werden gisteren gepresenteerd door de raads fractie van D66, die opdracht gaf tot de enquête. Fractievoor zitter A Overhoff is enthousiast over de uitkomst. De kwestie van een referendum was de laatste tijd in Den Haag in de versukkeling geraakt. Overhoff: „Maar door dit resultaat heb ik er weer vertrouwen in." De onderzoekers maakten geen splitsing naar een raadple gend (niet beslissend) en cor rectief (wel beslissend en over een al genomen besluit) refe rendum. Volgens Overhoff is daarvoor gekozen wegens de snelheid van telefonische en quêtes en de ingewikkeldheid van het onderwerp. De wet staat een correctief re ferendum niet toe. „Toch is ons streven gericht op een referen dum dat zo veel mogelijk cor rectief is", bekent de fractie voorzitter. Ze zei verder te ho pen dat de residentie heeft ge leerd van fouten die andere ste den maakten met betrekking tot dit onderwerp. Haagse bestuurders zijn al ja ren aarzelend op weg naar een referendum. Tijdens een raad- commissie in oktober bleek een meerderheid in de raad tegen de volksraadpleging. Aan wet houder Van der Putten (D66) nu de taak met een collegevoorstel te komen. Burgemeester Deetman toon de zich, toen hij nog geen bur gervader was, geen voorstander van een referendum. Zijn colle ga Parijn (Amsterdam) haalde dit weekeinde nog uit naar het referendum. Hij is bang voor 'professionalisering' van refe renda. Daarmee doelt hij op mensen of instellingen met veel geld die dat middel inzetten om zieltjes te winnen. Amsterdam In de Amerikahaven in het westelijk haven- slagen. Ze zijn bestemd voor een gasleiding van het Noor- leiding krijgt een lengte van bijna duizend kilometer, gebied van Amsterdam liggen zo'n 33.000 buizen opge- se deel van de Noordzee naar Duinkerken in Frankrijk. De foto anp Winstgevend j fabrikant Ahr amsterdam gpd Koninklijke Ahrend, fa] van kantoormeubilair ei delsondememing op het van kantoorbenodigd heeft een heel goed jaar de rug. De omzet was bij gen procent groter dan t en de netto-winst kwam; cent hoger uit. De verbetering in de a£ bureaustoelen en ander toormeubelen kwam v& Nederland tot stand. Dei groei beliep daar een pro tien. In Duitsland, waard le markt voor kantoorme achteruit is gegaan, Ahrend nog net een omr het niveau van 1995 en in (10 procent minder) wa: uitkomsten ronduit 'pet', bestuursvoorzitter J. C. ders. Voor de toekomst ve; Koenders zeker in Duj een verbetering. Daaromi na de sluiting van een vei punt in Kassei en wat| neelsinkrimping elders verder snijden in de orgai „We zullen die mensen nodig hebben als stra markt zich herstelt." 1 Ahrend is indertijd naq lijk afzijdig gebleven van] te fusie van de Koninklifl derlandse Papierfabriek^ Bührmann-Tetterode e VRG-Groep. Er zijn toen] pogingen ondernomen Ahrend er ook bij te bej maar dat is mislukt. BT i< waar een grote speler op! bied van de kantoorapn en andere kantooran maar de totale resultat] het concern zijn tegengJ „Onze aandeelhouders er niet blij mee zijn l Ons aandeel heeft zich| beurs veel beter ontv bevalt ons heel Koenders. Overigens zij] signalen geweest dat de] sector weer moet worden maakt van het KNP BT-(| meraat. Volgens Koendj Ahrend in KNP BT-\j nooit het beleid hebben voeren dat het nu voert. De definitieve cijfen Ahrend worden 11 ma] kendgemaakt. De vertrouwde Telefoongids van PTT Telecom is uitgebreid met een praktisch en overzichtelijk, roze bedrijvengedeelte. En dat is dubbel goed nieuws voor ondernemers. Want in de nieuwe Telefoongids heeft u daardoor dubbel de mogelijkheid om klanten aan te spreken. In het witte alfabetische deel en in het nieuwe bedrijvengedeelte, waar heel veel mogelijk is. U adver teert zo groot u wilt. Onder welke rubriek(en) u wilt. Hoe vaak u wilt. Uw huidige èn toekomstige klanten weten u zo overal te vinden. Simpelweg omdat u dubbel aanwezig bent in de unieke twee-in-één gids. Val nu dubbel op in de nieuwe Telefoongids en bel TeleMedia, gratis: 06-0025. Onderzoek milieudienst Er is nog veel mis met de opslag van gevaarlijke stoffen door bedrijven in de regio Rotterdam. Dat blijkt uit een onderzoek van de milieudienst Rijnmond (DCMR) bij 204 bedrijven. Volgens de milieudienst is de situatie ten opzichte van een eerdere controle vorig jaar zomer licht verbeterd maar gaat dit veel te langzaam. rotterdam anp Bij een groot deel van de afgelo pen twee maanden gecontro leerde 147 transport-, expeditie bedrijven en stuwadoors heeft de dienst misstanden geconsta teerd. Vijftien bedrijven waren ernstig in overtreding. Vier be drijven hadden niet alleen meer opgeslagen dan was toegestaan, maar ook stoffen die ze volgens de vergunning niet mochten hebben. Ook de voorschriften in de vergunningen worden niet door alle bedrijven gc 'Onvolkomenheden' bij rampenoefening Wijkertunnel haarlem anp Bij een calamiteit in de Wij kertunnel moeten de betrok ken hulpdiensten beter met elkaar communiceren. Dat is één van de uitkomsten van een rampenoefening in de nieuwe tunnel, die in het na jaar van '96 werd gehouden. Rijkswaterstaat Noord-Hol land heeft dinsdag de resulta ten van de evaluatie bekend gemaakt. Er waren onvolko menheden op het gebied van technische communicatie middelen maar ook de com municatie tussen de hulp diensten en hun medewerkers liet te wensen over. Het Coördinatie Team Plaats Incident werd te laat in gezet en dit team vergat bo vendien een verbindings- commandowagen in te zetten. Verder was er te weinig poli tie, waren er te weinig ambu lances en werden de hulp diensten voor de voeten gelo pen door omstanders en pers, aldus de evaluatie. Zo ontbreekt bij twaalf bedrij ven een journaal waarin staat welke gevaarlijke stoffen waar zijn opgeslagen en houden 28 andere bedrijven dit niet goed bij. Uit de controle blijkt ook dat de meeste bedrijven nog geen calamiteitenplan hebben. Bij dertien bedrijven ontbreken hulpmiddelen. Bij één op de zes bedrijven is het personeel nog niet goed geschoold. Tevens zijn bouwtechnische voorzie ningen niet altijd in orde en zijn gevaarlijke stoffen vaak niet op de juiste wijze neergezet. Ook bij de petrochemische industrie en afvalverwerkers heeft de milieudienst Rijnmond nog veel mankementen bij de opslag van gevaarlijke stoffen ontdekt. De milieudienst con troleerde 57 bedrijven in deze branche. De opslag van gevaarlijke stoffen bleek bij zeventien be drijven niet in orde te zijn. Ruim twintig bedrijven hielden geen of een onvolledig journaal bij.. Ook werd geconstateerd dat een deel van de bedrijven nog geen juiste bouwtechnische maatregelen heeft getroffen. In totaal heeft de milieudienst in negentien gevallen dwang sommen opgelegd. Tegen 23 bedrijven is proces-verbaal op gemaakt. Daarnaast gaat de dienst enkele vergunningen aanscherpen. Volgens de milieudienst helpt het opleggen van sancties aan bedrijven die de regels niet naleven. De DCMR constateert sommige bedrijven sanctie krijgen opgelej bruik maken van beroe bezwaarprocedures, moeilijkt een slagvaardig den van de overheid om dens de beroepstermijn gewenste opslagsituatie gehandhaafd, aldus de dienst. De verscherpte conti» de opslag van gevaarlijke zijn een rechtstreeks gev de brand bij het opslag CMI vorig jaar februari, volg van eerdere contro vorig jaar al vier bedrijv oordeeld tot boetes van twaalfduizend gulden. In maart moeten noge andere bedrijven zich .rechterverantwoorden. amsterdam gpd De Amsterdammer Harry Wetterhahn heeft een gat ontdekt in de markt. Sinds kort verzamelt hij gebruikte parkeerkaartjes die hij weer verkoopt aan slachtoffers van een wielklem. Zijn initiatief is een reactie op een recente uit spraak van de Hoge Raad. Automobilisten die kunnen aantonen dat zij een parkeerkaartje hadden op het tijdstip dat ze een wielklem kre gen, dienen volgens de Hoge Raad voortaan de kosten van die klem terug te ontvangen. Het parkeerbonnetje kan immers van het dashboard zijn 'weggewaaid', bijvoorbeeld bij het dicht gooien van de autodeur. Wetterhahn is een fervent tegenstander van het parkeerbeleid in de hoofdstad. „Het wordt je hier onmogelijk gemaakt je nog per auto te ver plaatsen. Ik wil best voor een parkeerplaats be talen. Twee gulden per uur lijkt me een redelijk bedrag. Maar binnenkort wordt het in Amster dam al vijf piek per uur en dat vind ik a-soci- aal." Om zijn woede tot uitdrukking te brengen, richtte hij in oktober het Amsterdams Parkeer beleid Comité op. „Kortweg het APC, ook wel bekend als die hoofdpijntabletten. Want we krij gen koppijn van Parkeerbeheer." De uitspraak van de Hoge Raad stem» Amsterdammer tot nadenken. Het goudei borrelde zondag in een Amsterdamse kroi „Daar stapten achter elkaar twee mensei nen van wie de auto was geklemd. Allebi gulden boete. Van de barkeepster kreeg hen haar parkeerbonnetje. Dat was dus d Sindsdien vormt Wetterhahn met zijn een verzamelpunt van gebruikte parkeer jes. Automobilisten kunnen die naar hei sturen en Wetterhahn zorgt dat het be voor een tientje terecht komt bij wiel slachtoffers. Die moeten wel eerst de boe talen. Maar als zij kunnen aantonen dat i geldig parkeerbonnetje hadden, wordt de weer terugbetaald. De Dienst Stadstoezicht, waarvan het Au damse Parkeerbeheer deel uitmaakt, laat ii dels uitzoeken of het initiatief van het AF legaal is. D66 in de hoofdstad spreekt inmi al van regelrechte fraude en gaat maatit eisen. Wetterhahn: „Fraude? Misschien maar ik ben niet zo bang uitgevallen. Inl deel, het APC heeft bij de gemeente al sul aangevraagd. Tenslotte maken we als actie ook onkosten".

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 18