Bogdanovic mag zich bij Ajax bewijze Feyenoord kent drama achter Anderlecht-spits 'Schrappen van NK afstanden is een groot schandaa Sport Rel overschaduwt zege van bokser Westgeest DINSDAG 14 JANUAR11997 chef willem spierdijk. 071 -5356464, plv -chef rob onderwater, 0 Frits Korbach tekent bij doetichemFritz Korbach is ook in het volgende seizoen trainer van De Graafschap. De succesvolle coach bereikte gisteren met het bestuur overeenstemming over een nieuw, eenjarig contract. Korbach is bezig aan zijn tweede seizoen in Doetinchem. De Sleutels en Lisse winnen leiden De zaalvoetballers van De Sleutels en Lisse boekten gis teravond overwinningen in de hoofdklasse. De Sleutels bleef in Leidschendam ZWL met 4-3 de baas, Lisse won van het Zoeter- woudse Coret: 6-5. Siem van der Linden en Patrick Heymans tekenden namens De Sleutels beiden voor twee doelpunten in de pittige partij tegen ZWL. Bij rust was de stand nog gelijk: 1-1. Lisse was in Zoeter- woude doeltreffend via Hans van Marsbergen (3x), Patrick Bon (2x) en Peter Hey. Ronald van der Maat (2x). Michel Coret, Aad van der Hoeven en Edwin Toet scoorden voor Coret dat na rust (1-4) achterstand nog sterk terugkwam. Paniek in de bokszaal, elkaar op zoek naar een veilige plek bijna onder de voet lopende toe schouwers. Even later glas scherven in de ring, een op zijn kop liggend zitkuipje er tussen en verder omver gegooide tafels en van hun plaats geduwde stoelen in de hal, die op de plaats des onheils drijfnat is van water. En alcohol. Zie daar het dieptepunt van een avondje boksen gisteren in de kleine zaal van het Haagse sportcentrum Houtrust. Een arena, die gisteravond rond de klok van half elf even verander de in een hooligan-tempel. Een botsing tussen Amsterdamse en Rotterdamse aanhangers van de boksers Tony Visser en Marco van der Ent ontaardde, met een licht gewonde vrouwelijke aan wezige als resultaat. Het onver kwikkelijke voorval, in de boks- wereld zelden vertoond, over schaduwde de fraaie zege die Wassenaarder Fred Westgeest later in zijn tiende profpartij be haalde. Organisator John Kristalijn was vooraf nog zo in zijn nopjes geweest. Hij had volgaarne vol daan aan het verzoek uit Am sterdam om vijftig kaarten be schikbaar te stellen aan de aan hang van Tony Visser van de boksschool Termeulen. Die fans van Visser, die terzijde werd ge staan door de bekende oud-prof Joop Kruis, zorgden voor in komsten voor Kristalijn en aan vankelijk een uiterst gezellige sfeer in de kleine zaal van Hout- rust - met een voor de bokswe- reld ongebruikelijk gezang zet ten ze al de toon, die later ver anderde in een vals klinkend concert. Toen Tony Visser, een in bok- stermen gemeten onbetekenen de nieuwelingen-zwaargewicht, zich naar de ring begaf voor zijn partij tegen Marco van der Ent uit het bij Rotterdam liggende Poortugaal, weerklonken al de eerste klanken van naderend onheil. Van der Ent, die minder fans in de zaal achter zich wist, weerde zich in de ring naar be horen en dat was kennelijk niet naar de zin van de hoofdstede lijke aanhang. Vandaar dat een verkeerd woord uit de 'Rotter damse' hoek de vonk bij de Am sterdammers deed overslaan. De laatsten drongen massaal op naar de vijand, klappen uitde lend en met glaswerk smijtend. De stukken servies zeilden rin kelend door de zaal, waar vluchtende aanwezigen een goed heenkomen trachtten te vinden. De partij tussen Visser en Van der Ent werd bij het es caleren van het tumult rond de ring gestaakt door scheidsrech ter Gerard Stuifzand uit Spijke- nisse. Het duel, dat men aan vankelijk had willen voortzet ten, werd daarna toch niet meer hervat en er werd ook geen uit slag bekendgemaakt. Waarna de Amsterdamse aanhangers zich weer naar de bar begaven om van daaruit te zien dat dé gewaarschuwde politie met een man of zes sterk arriveerde om poolshoogte te nemen. Er wer den geen aanhoudingen ver richt. Na het opruimen van de brokstukken werd het resteren de deel van het programma, twee partijen, afgewerkt, Daar onder bevond zich het gevecht van Fred Westgeest, die vanuit zijn kleedkamer de herrie 'van de knokpartij had kunnen ho ren. „Ik ben naar beneden ge gaan om te kijken wat er aan de hand was en om te zien of mijn vriendin geen gevaar liep". Fred Westgeest was overigens snel klaar in zijn tiende profge vecht. De Tsjech Jan Zstojk bleek totaal niet opgewassen te gen de direct fel van leer trek kende Nederlander. Na een se rie linkse directen van West geest zag scheidsrechter Arie de Jong zich genoodzaakt om de Oosteuropeaan al snel acht tel len rust te geven. Toen West geest zijn offensief daarna on verdroten voortzette staakte De Jong het ongelijke duel, na in totaal zo'n anderhalve minuut in de eerste ronde. 'Gilles de Bilde is geen moordenaarhè!' rotterdam marcel van der kraan gpd-verslaggever Feyenoord is niet bevreesd dat het met Anderlecht-spits Gilles de Bilde een vechtersbaas in huis haalt. De reputatie van de Belgische international en voor malig voetballer van het jaar is door de klap, waarmee hij de neus en de oogkas van zijn te genstander brak, in eigen land tot de grond toe afgebroken. „Maar iemand mag niet door één daad meteen voor zijn le ven worden veroordeeld," zegt voorzitter Jorien van den Herik. De preses van.Feyenoord, die afgelopen week de overgang van De Bilde naar Feyenoord heeft besproken met de leiding van Anderlecht, is woonachtig in België en heeft de voorbije weken in de Vlaamse kranten en op de televisie de hysterische taferelen rond de aanvaller ge volgd. Doordat hij goed is geïn formeerd heeft Van den Herik, evenals trainer Arie Haan, een ander beeld gekregen van de speler en is duidelijk geworden dat er achter de topschutter van Anderlecht een menselijk dra ma schuil gaat. Feyenoords voorzitter praat de knal van De Bilde in het ge zicht van Eendracht Aalst-ver- dediger Krist Porte niet goed, vindt ook dat De Bilde straf ver dient, maar hij wil dat de spits in Nederland de kans krijgt om zijn leven te beteren en te be wijzen dat hij nog altijd tot de beste aanvallers van België be hoort. „Als hij naar Feyenoord komt, zou ik bepaalde dingen tegen hem willen zeggen. Nee, niet als vader-figuur, maar wel als een voorzitter die het goed met zijn spelers voor heeft. Zo praat ik ook met andere spelers binnen onze club." Gilles de Bilde heet de straat jongen van Zellik te zijn. Een voetballer die een moeilijke jeugd doormaakte in een rand gemeente van Brussel. Schoot als een komeet naar de top in het Belgische voetbal en kon de roem volgens velen niet aan. Hij werd door Anderlecht binnen gehaald als het grootste talent van het land en werd vorstelijk beloond. De Bilde nam een an dere levensstijl aan, kocht een Mercedes-sportwagen en liet overal weten dat hij een bemid deld man was geworden. In eigen omgeving was hij echter nog steeds het straat schoffie, achter wiens grote mond een klein hart schuil ging en die zichtbaar leed onder het verdriet van zijn ouders. Zijn moeder is seniel geworden en verblijft al enkele jaren in een gesticht voor geesteszieken. Drie keer per week stapt De Bil de in de auto om zijn moeder op te zoeken. Zijn vader kreeg in de zomer van 1995 een her seninfarct en is sindsdien een wrak. Op de avond dat zijn va der in een Belgisch ziekenhuis werd binnengebracht, raakte De Bilde volledig overstuur. Een verpleger die hem de toegang tot zijn vader weigerde, ging hij met zijn vuisten te lijf. Voor dat vergrijp moet hij nog steeds worden veroordeeld door een Belgische rechtbank. Door op het voetbalveld ook nog eens zijn zelfbeheersing te verliezen maakte De Bilde zijn zaak er niet sterker op. Maar de mensen in zijn omgeving hou den vol dat ook dat een incident was. Zijn grootvader, Roger de Bilde, zegt dat de voetballer zwaar aangeslagen is door het hele gebeuren. „Hij is sinds die toestand met Porte dezelfde niet meer. De volgende dag al betoonde hij zijn spijt. Hij weende als een kind in de ar men van zijn vader. Het is niet goed te praten, maar we mogen wel hopen dat de tuchtcommis- sie van de voetbalbond reke ning houdt met verzachtende omstandigheden. De gezond heidsproblemen van zijn ouders zorgden toch voor een moeilijke situatie. Gilles is er nooit in ge slaagd die problemen te contro leren." Toch was voor Jan Boskamp, De Bildes trainer bij Anderlecht, de maat vol. De Hollander zei dat de speler zich op zijn blote knieën moest verontschuldigen bij Krist Porte. De Bilde vond dat geen probleem, realiseerde zich ook dat hij iets had goed te maken. Porte: „Gilles beseft als geen ander wat hij heeft geflikt, maar heeft er geen verklaring voor. Gelukkig maar dat hij het be seft, misschien kan daar inder daad rekening mee worden ge houden. Ik vind nog steeds dat wat hij heeft gedaan niet kan op het voetbalveld, maar hij is de laatste weken toch wel erg zwaar aangepakt. Anderlecht wil zijn voormali ge vedette niet laten vallen, maar begrijpt dat de speler in Belgie geen leven meer heeft. Daarom was het afgelopen week bereid te praten met Feye noord over een tussentijdse ver huizing van De Bilde. „De Bilde verdient straf," zegt manager Michel Verschueren. „Maar hij is geen moordenaar, hè! Het was een spelincident, meer niet. Tijdens een match klopt het Gilles de Bilde verdedigt hier nog de kleuren van Anderlecht in een duel met Alexandre Souza van Guimares. De Bilde verhuist mogelijk naar Feyenoord. foto rtr hart 180 per minuut, heeft een mens andere reacties en dus vergeet men zich wel eens." Anderlecht heeft de allerbeste advocaten op de zaak gezet. Ook omdat uit de tv-beelden is gebleken dat De Bilde door zijn tegenstander eerst werd lastig gevallen, aan zijn shirt en aan zijn arm getrokken. Verschue ren: „Er zit een Nederlandstali ge en een Franstalige advocaat op. We hebben de videobanden opgevraagd en hebben alles tot in details geanalyseerd. We wil len er alles voor doen om die jongen toch te redden. Porte: „Voor mij hoeft hij geen zes maanden te worden geschorst. Daarmee zal ik geen week vroeger opnieuw kunnen voetballen. Maar Gilles zei mij ook al: 'Ik weet dat ik een schor sing verdient'. We zien wel..." b Dakar-Dakar, negende etappe, J 315 km. Auto's: 1 Kleinschmic >.29.56.2. Sab 4.36.3. Fonter (Fra) Mitsubishi 6 26.4. Shmoi (Jap/Fra) Mitsubishi 8 25. 5. Ma ka/Schultz(Jap/Dui) Mitsubishi meen klassement: 1 Fontenay: Shinozuka 0 17. 3. Saby 8 06. 2.12.04. 5. Servia (Spa) 4.22.3 Motoren: 1. Magnaldi (Fra) KTf/ Castera (Fra) Yamaha). 4.57, 3 (Fra) Yamaha 5 37, 4 Gallardo 6.43.5. Sotelo (Spa) Cagiva 7.! ement: 1 Peterhansel 40' is (Spa) 1 27 22,3 Gallan wis (VSt) 2.29.59, 5 Cast' ïMHeat-Washington B u I let Jersey Nets - Orlando Magic 111 delphia 76ers - Utah Jazz 96-9? vericks - Phoenix Suns 98-105, Nuggets - Charlotte Hornets IOC Ranglijsten tennis. Mannen: I S 4865 punten, 2 Chang (VSt) 3! nikov (Rus) 3480,4 Ivanisevic Muster (Oos) 3125, 6. Becker Krajicek (Ned) 2380, 8. Agassi! 9. Enqvist (Zwe) 2191, 10. Fen 2149, 18 Siemerink 1530, 27. 1271,85 Schalken 572, 109 pingen 433, 159 Wibier274,2 193 Vrouwen: 1 Graf (Dui) 4649 pu' (VSt) 3770, 3 Sanchez Vicarioi 4. Hingis(Zwi) 3321, 5. Martini 3180,6. Novotna (Tsj) 3087,7 2721,8 Majoli (Kro) 2701, 9 I (VSt)2245, 10 Spirlea(Roe) 1 Schultz 1469, 44 Oremans 55 Boogert 413, 198. NoorlanderS Kamstra 90 00 45-05.30 Did 1: Sportschaul Open Australische kampioenschi WOENSDAG 00.45-05.30 Did 1: Sportschau. Australische Open in Melbourn 08.14-08 20 Ned 1: SportjourM 09.00-13:00 Did 1Sportschau (Open Australische kampioenscli bourne) en Worldcup alpm* (reuzenslalom mannen). 10.30-11 30 EURO: Noordse Co Predazzo(ltalie). 11.30-20 30 EURO: Tennis: Open in Melbourne. 12 30-12.35 Ned 3: Sportjourna In het schaatsgewest Zuid-Holland is vol onbe grip gereageerd op het schrappen van het Neder lands kampioenschap afstanden. Minder dan twee weken voor aanvang van de titelstrijd, die op de Haagse Uithof zou worden gehouden, maakte een persbericht van de schaatsbond alle voorbereidingen overbqdig. „Een dolksteek", noemt voorzitter Simon Smit van de gewestelijke commissie langebaan het besluit. Deelnemer Ar nold van der Poel spreekt zelfs van 'een groot schandaal'. Voor de 28-jarige sprinter uit Roelofarendsveen zit het seizoen er na dit weekeinde in wezen al op. Hij neemt dan deel aan het NK sprint in Gro ningen, maar had zich vooral voorbereid op het NK afstanden dat een week later op de rol stond. „Ik heb er zelfs uit eigen zak een buitenlandse trainingsstage voor betaald", aldus Van der Poel. „Maar voor mij is de strop minder groot dan voor schaatsers die aan het begin van hun carrie're staan. Dit motiveert bepaald niet om er nog een jaartje aan vast te plakken. Ik wil met andere schaatsers, trainers en bestuursleden de krachten bundelen. Dit kunnen we niet over onze kant la ten gaan." Net als zijn Zoeterwoudse trainer Wim den Ei sen denkt Van der Poel dat de afgelasting van het NK te wijten is aan de macht die de kernploeg heeft. Van der Poel: „Kennelijk lopen er bij de bond mensen rond die alleen maar kicken op al les wat kleren van Aegon (sponsor van de kern ploeg) aanheeft. Kernploegleden moeten op de datum van het NK afstanden deelnemen aan we reldbekerwedstrijden in Davos. Maar de bond is in een vroegtijdig stadium gewaarschuwd voor deze situatie." Den Eisen: „De kalender deugde niet. Maar Jan Charisius (van de wereldschaats bond 1SU) heeft niet eerder dan noodzakelijk ge meld dat het NK afstanden moest worden ge schrapt. Daardoor loopt mijn pupil Leontien van Meggelen de Universiade (studentenspelen) mis, die zij speciaal voor het NK afstanden heeft laten schieten. Anderen hebben in december hun laatste NK gereden of zelfs een verloren seizoen als zij zich op het NK afstanden hadden gefo cust." De enige uit het gewest Zuid-Holland die de af gelasting tamelijk laconiek opvat is Leidenaar Piet Kranenburg. Als secretaris van het organisa tiecomité keek ook hij vreemd op van het plotse linge besluit om het NK te schrappen. „Maar ik denk dat wij er financieel op een nette manier uitkomen met de KNSB. Over de baanhuur hoe ven wij ons geen zorgen te maken, want dat re gelt de bond met de directie van De Uithof. Als er snel een besluit valt. kunnen we in het weekeinde van 25 en 26 januari in Den Haag zelfs nog een andere wedstrijd organiseren. Ook Smits gedachten gaan die richting uit. „We moeten redden wat er te redden valt. Maar voor het organiseren van een vervangende wedstrijd - de baan is toch al gehuurd - moet ik eerst overleg plegen met de andere gewesten om tot een geza menlijk standpunt te komen." Zelfs als hij een alternatief voor het afgelaste NK vindt, blijft de hele gang van zaken voor Smit 'onverteerbaar'. „Ik vind het sturen van zo'n persbericht een hele slechte manier van omgaan met vrijwilligers. Dat werd tijdens het Europese kampioenschap in Heerenveen uitgedeeld aan onze secretaris. Ik was daar ook aanwej stond aan de andere kant van de tribu door ik niets heb ontvangen. Als gewes wij duizenden guldens besteed aan t kampen voor het NK. Maar het ergste vi voor de gewestelijke schaatsers. Wat 2 teleurgesteld zijn. Misschien hangen schaatsen nu wel aan de wilgen." Ook in andere gewesten is verbaasd gereageerd op het besluit van de KNSB. ter Henny van Straaten van het gewes Holland /Utrecht heeft de schaatsbond ij voorgesteld een alternatief te organiseri voor de ijsbaan van Alkmaar beschikbaar Wim Schenk, voorzitter van het dagi stuur van de KNSB, heeft dat idee in ov genomen. Schenk: „Het bestuur zal i over nadenken. Dat weekeinde alsnog strijd organiseren is een mogelijkheid, zal zeker niet het predikaat kampioensc gen. Ik vind het prachtig dat dit wordt i den, maar we zullen eerst toch met de van De Uithof in Den Haag praten. Die b ben we immers al gehuurd." SCOREBORD SPORT OP TV 18.43-18.51 Ned 2 Sportjournaal 19.30-20.05 BRT 1: Sport 20 00-21.30 EURO- Schansspringen: wereld beker in Predazzo. Noordse Combinatie. 21.00-22.00 NBC: Basketbal, samenvatting van een wedstrijd uit de NCAA. North Carolina - Virginia. 21 00-22.00 NBC: Basketbal. North Carolina- Virginia 21.30-22.00 EURO: Rally Raid: Dakar-Ag- ades-Dakar 22.00-23.00 EURO Tennis, samenvatting van de Australische Open 22 16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 23 15-23 55 Ned 2- Studio NOS magazine met aandacht voor de belangrijkste gebeurte nissen in de sportwereld. 00.00-01.00 EURO: Paardensport: samenvat ting van de Volvo wereldbeker. Europese kwali ficatiewedstrijden. Amsterdammers bijna compleet op trainingskamp PRIJSVRAGEN saaMsssassii -46-50-57- 62-63-65-70-75-76-78 Leiden. Stadsbankcross. 12 km: 1. Pragt (Leiden Atletiek) 39.25. 2. Bakker (De Spar taan) 40.16, 3. Rietheide (Aalsmeer) 40 42, 4. W.van der Hoorn (AAV '36) 40.51, Van Rijn (Rijnsoever) 44.55 (le vet 40), Modaf- feri (Vet Ned.) 45.12 (le vet 50); Vrouwen: 1. Kleijweg(LA), 2. Van Egmond HRR) 05.11 (le vet 35), 2. Van Gerven (NSL) 50.15 (2e vet 35), 3. Kloostra (LPK) 52.00 (le recr), 4. Slingerland (LA) 54 54 (3e vet 35); 8 km: 1. De Jong (AV '47 Boskoop) 27.08, 2. Korte- kaas (ZCL Lisse) 27.30, 3. Van Ruiten (Spar taan) 27.47, 4. Van Galen (LA) 28.10, 5. Bo- gers (De Zijl/LGB) 28 14; Vrouwen: Bruins (LA) 31.56, 2. Kralt (Rijnsoever Katwijk) 33.13 3, Van Kempen (LA) 33.52,4. De Bruijn (LA) 33.56; 4 km: 1. Waaning (Spar taan) 13.13, 2 Kortekaas (PH Vught) 13.14, 3. Timmermans (HRR) 13 14 Vrouwen: 1Van Grieken (Spartaan) 15.45, 2. De Goede (LA) 16.40 Standen Z&Z-circuit na 2 wedstrijden: lange afstand- 1 Wubben (AAV) 1, 2. Bakker 2, 3 Rietheide 2,5, 4/5. Pragt/Doorn (Zaanland) 3; Vrouwen: 1 Kleijweg 1; middenafstand: 1. De Jong gemiddeld 1 punt, 2 Boon (De Spar taan) 2, 3. Van Galen 2,5, Vrouwen: 1. Bruins 1.2. Kralt 2, 3/4. Pijl (Leiden)/Van Kempen 3; korte afstand: 1/2 Rijnsburger (LA)ZWaan- ing 1,3/4. D.Kortekaas(Hillegom)/Kortekaas (PH) 2; Vrouwen: 1/2. Van Grieken/Heim (Den Haag) 1, 3/4. Kaptein (Hillegom)/De Goede) 2. Alphen a/d Rijn. Zegerplasloop. 20 km: 1 Van der Beek (Alphen a/d Rijn) 1.13.56; troonde landskampioei in alle rust voorbereid tweede helft van de co Waarin het seizoen ge worden. Van Gaal: willen we even weg va iedereen." Overigens ziet het ei dat Ajax een nieuw heeft en Louis van nieuwe club. De namei angstvallig verzwegen, sterdamse club zal d< oefenmeester binnen ken presenteren. De ti wachten, het liefst tot 3 Ajax lijkt uit de opvo Van Gaal te zijn. Nadat was geworden dat Joha eigenlijk de enige k niet wilde, werd er e aantal gegadigden 'ge De spelers hebben een ke voorkeur voor eei landse trainer, het maakt er geen gehein huidige generatie in niet hoog aan te slaan zeggen zijn er in eers vijf trainers 'geselecteei Van Gaal laat het opties open, tenminsti buitenwereld. Hij sluit jaartje rust niet uit. Si opperde het zelf. „Zo'ii cal year, dat is toch ii de trainer. Maar waarschijnlijk I Gaal zijn nieuwe wei lang uitgezocht. De na; tot het laatst geheim „Dat lijkt me aangena de club en voor mij." ste, voegt hij er aan to geen lekkages plaat Maar dat zal niet aan teur betaald voetbal liggen. Rade Bogdanovic vluchtte vier jaar geleden weg uit Sara jevo. Een dag later brak de burgeroorlog uit. De voetbal ler nam de wijk naar Zuid-Korea, de enige plek waar hij nog terecht kon. Nu wil de spits weer terug naar Europa, naar het topvoetbal. Bogdanovic tekende 'een soort voor contract' bij Ajax en mag zich tijdens het trainingskamp in Spanje bewijzen. Er is echter nog een probleem: Rade Bogdanovic tekende twee voorlopige overeenkomsten. toen nog een talent van 22 bij Zeleznicar Sarajevo. Met 32 jeugdinterlands voor Joegosla vië. Hij speelde vier jaar voor de Zuid-Koreaanse club Poohang Atoms. Daar was hij, meldde Lagendijk maar even, twee keer achter elkaar 'speler van het jaar'. Ook was hij twee seizoe nen topscorer van het land. Dit seizoen 16 goals en hoe veel as sists? „Vijftien", had Bogdano vic geteld. De spits wil niet meer terug naar Azië. Zijn vrouw en kind hebben heimwee naar het wes ten. Ze gaan voor geen goud te rug. En Bogdanovic zelf wil zijn laatste kans op topvoetbal grij pen. De oorlog is over. Spelen voor de nationale ploeg van klein-Joegoslavië, die droom kan bij Ajax alsnog werkelijk heid worden. Ajax is vandaag op volle sterk te afgereisd naar het trainings kamp in Spanje. Alle geblesseer den waren gisteren weer op de been voor de eerste training in het nieuwe jaar. Voor Louis van Gaal was dat een unicum dit seizoen. Alleen Peter Hoekstra is nog verre van fit. Ajax werd in de eerste helft van de competitie geteisterd door blessures. Volgens Van Gaal waren er voortdurend ze ven of acht spelers niet beschik baar door lichamelijke onge amsterdam ype minkema gpd-verslaggever „Dat had hij niet moeten doen", zei Ger Lagendijk, de zaakwaarnemer, gisteren. De tweede handtekening staat on der een intentieverklaring met Jef United, de Japanse club van trainer Jan Versleijen. Bogdano vic, zei Lagendijk, had niet in de gaten dat het om een voorcon tract ging. „Hij dacht dat het na zijn komst naar Japan allemaal definitief zou worden. Lagendijk spreekt van 'een soort voorcontract', al getekend op 1 november. Ajax-trainer Louis van Gaal heeft het slechts over een proefperiode voor een van de vele spelers die hij krijgt aangeboden. Er is, na het bekij ken van de promotie-video's, wel meer dan normale belang stelling. Rade Bogdanovic (26) is een echte centrumspits, had Van Gaal gezien. Daar heeft hij er op dit moment al twee van lopen: Kluivert en Gabrich. De Argen tijn werd nog gedurende het seizoen aangetrokken. Gabrich viel tot dusverre slechts op als hyj weer eens neerging. En het vertrek van Kluivert lijkt vast te staan. Bogdanovic was nog geen et maal weg uit Sarajevo of de oor log barstte los. De Serviër was makken. Het was in de ogen van de trainer de oorzaak van de diepe val van de landskam pioen. Gisterochtend stonden ze er bijna allemaal weer: Danny Blind, genezen van zijn liesbles sure, Winston Bogarde, John Veldman. Alleen Wooter en Melchiot bleven binnen, met lichte kwetsuren. „Laten we niet te vroeg jui chen", waarschuwde Van Gaal. Blind was na zijn liesoperatie voortvarend van start gegaan maar had toch een terugslag ge kregen. Het gaat er volgens de trainer niet om hoe veel fitte spelers er nu zijn, maar hoe veel er fit blijven. Ajax speelt op 21 januari een oefenwedstrijd tegen een Spaanse topclub, waarschijnlijk Valencia. Maar datum, plaats en tegenstander veranderen veel en snel. „Vervelend", zegt Van Gaal. Zijn trainingsopbouw raakt in de war. Ajax wenst geen pottenkijkers in het trainingskamp in Murcia. De pers, met name de Neder landse, wordt geweerd, waar schuwt Van Gaal. De bijna ont- Rade Bogdanovic (midden) trainde gisteren mee met Ajax. Louis van Gaal heeft serieus belangstelling voor de Servische centrumspits. foto an

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 16