'Er barst een competitie los' Vos Partners in Hazerswoude trekt in maatpak BrandHofflantsvalt achteraf mee laadslid Roeffen stapt op portraad wil 'indoor' h Oegstgeest ontzien ANDEL Fa WANDEL 'Dringend behoefte aan buitenschoolse opvang' Leiden Regio Heineken werft personeel voor afdeling verpakken iegstgeest maarten keulemans f os Roeffen heeft zijn ontslag aangeboden als lid van de ge- y neenteraad van Oegstgeest. Dat staat in een brief die burge rmester Sj. Scheenstra heeft ontvangen. Roeffen bezette een van |e twee raadszetels van Progressief Oegstgeest, het samenwer- t| jngsverband tussen PvdA en GroenILinks. Roeffen wilde de reden van zijn vertrek gisteravond nog niet oelichten. Volgens onbevestigde berichten zouden er persoon- jke omstandigheden in het spel zijn. De Progressieve Oegstgeestenaar was pas enkele maanden lid an de raad. In die periode maakte hij deel uit van de raadscom- H oissies voor welzijn en financiën. Wie Roeffen opvolgt is nog liet bekend. sportclubs die gebruik ma il1 a van de sporthal aan de bllolaan in Oegstgeest moe- i worden vrijgesteld van ta fverhogingen. Dat zei voor ter P. van Veen gisteravond in i vergadering van de irtraad, de spreekbuis van de js in Oegstgeest. Van Veen de binnensporters ontzien ïdat ze in tegenstelling tot de este buitensporters geen 3', ïtine hebben waar ze geld "y :e kunnen verdienen. 'an Veen nam met zijn uitla gen een voorschot op een cussie die nog op gang moet men: over de huren die sport- bs voor het gebruik van vel- aan de gemeente moeten alen. Uit een eind vorig jaar iresenteerd onderzoek bleek die huren in Oegstgeest veel '■v er liggen dan elders in de re- Alle reden om de tarieven te hogen, raden de onderzoe- n. Veen wil dat de vereni- die onder de blote he- 'l' sporten gedurende vijf jaar 1 i jaarlijkse huurverhoging a'( i drie procent betalen. Zodat de clubs na de eeuwwisseling vijftien procent meer huur beta len dan nu: zo ongeveer het percentage dat de gemeente op haar uitgaven aan sport wil be sparen. Maar ook de gemeente moet bezuinigen, vindt de voorzitter. „De ambtenaren van de ge meente die eens per week aan sport denken drukken ook op onze tarieven." De gemeente wil inderdaad bekijken of er kan worden bezuinigd op de tijd die ambtenaren kwijt zijn aan sportzaken. Zo zou er flink moeten worden gesneden in het geld dat de gemeente uit geeft aan onderhoud van sport velden. De vertegenwoordigers van de sportverenigingen hielden zich gisteravond op de vlakte over de ideeën van Van Veen. „We willen er best over naden ken", zei voorzitter K. Fikkert van de Leidse en Oegstgeester Hockey Club LOHC. „Maar al leen op voorwaarde dat de ge meente de tarieven gelijk trekt. Nu zijn er hele rare verschillen tussen de huurprijzen van de terreinen." v RUE TIJD j>HEN AAN DEN RIJN juwenkleding. In activiteitencentrum Driehoorne aan de Sterren- wordt op woensdag 15 januari een modeshow van internatio- vrouwenkleding gehouden. Er wordt uiüeg gegeven over de /Ie rkomst en het gebruik van Aziatische, Surinaamse en Hindoe- anse kleding. De modeshow begint om 20 uur en de toegang is ar le DEN ;ih. De 'Nederlandse vereniging van belangstellenden in het ior- en tramwegwezen' houdt op woensdag 15 januari een bijeen- nst in de ZWN-zaal aan de Rijnsburgerweg. Vanaf 20 uur komt jaaroverzicht spoor- en tramwegen 1996 aan de orde. De toe- ïgis 2,50 gulden voor leden en 3 gulden voor niet-leden. s. De postzegelvereniging Philatelica houdt op donderdag januari een ruilavond in de kantine van de dependance van het Visser 't Hooftlyceum aan de Anthonie Duycklaan. De ruilavond pnt om 20 uur. 123 IORSCHOTEN igraan. Het buurthuis Alettahof aan het Aletta Jacobsplantsoen pnt op vrijdag 17 januari met een cursus Papier-filigraan. De cur- duurt van 13.30- 15.30 uur. Informatie: 071-5323463. fan Leeuwen indernemer an het jaar Alphen Banenmarkt wassenaar Duinrell denkt al aan de zo mer. Het pretpark biedt za terdag 18 januari vakantieba- nen aan op een banenmarkt. Voor de periode van half maart tot november 1997 is er werk bij de attracties van het park, in de horecalocaties en op de camping. Informa tie is tussen 13 en 16uur ver krijgbaar op de markt in res taurant 'De Schaapskooi' op Duinrell. Geïnteresseerden kunnen ook telefonische in lichtingen inwinnen op nummer 070-5155155 of een sollicitatieformulier aanvra gen op nummer 070- 5155326. Telefoon leiden De Stichting Werkgelegen heid Leiden (SWL) heeft een nieuwe dienst in het leven geroepen voor met name startende ondernemers. Via SWL telesupport kunnen be drijven zich verzekeren van voortdurende bereikbaar heid. Door een abonnement te nemen op SWL Telesup port kunnen ze hun telefoon laten doorschakelen bij afwe zigheid. Een telefoniste van SWL neemt binnenkomende gesprekken vervolgens aan met de bedrijfsnaam en zorgt ervoor dat boodschappen worden doorgegeven. Ook is het mogelijk secretariaats werk uit te besteden aan SWL Telesupport. Voor in lichtingen SWL: 071-5142056 (Nellie van Beusekom of Jer ry Flohr). Leiderdorpse ouders luiden noodklok leiderdorp jaap van sandijk Een groep verontruste ouders wil dat de buitenschoolse kin deropvang in Leiderdorp zo snel mogelijk wordt uitge breid. De ouders, die zich heb ben verenigd in de Initiatief groep Buitenschoolse Opvang (IBSO), zeggen nergens gehoor te krijgen voor hun probleem. „Wij hebben gemerkt dat alle partijen (gemeentebestuur, politiek, kinderopvangorgani saties, scholen, ouders) een af wachtende of neutrale hou ding aannemen", schrijven de zestien Leiderdorpers in een brief die is uitgereikt op alle Leiderdorpse basisscholen en peuterspeelzalen. Daarbij is een enquêtefor mulier gevoegd, waarmee de IBSO de behoefte aan buiten schoolse kinderopvang wil peilen. In Leiderdorp bezoe ken bijna 2700 kinderen de basisschool terwijl er 37 plaat sen zijn voor buitenschoolse kinderopvang. „Op dit mo ment wacht iedereen op ieder een en gebeurt er niks", legt initiatiefnemer Marjorie van der Kruijs uit. De nood is hoog, weet Van der Kruijs. Onlangs hoorde zij nog van iemand dat er een wachtlijst van zes jaar is voor een plaats op een kinderdag verblijf. De Leiderdorpse kijkt daar niet van op: ,Als je weet dat er binnen de kinderopvang voor nul tot vierjarigen 160 plaatsen zijn en voor de groep van vier tot twaalfjarigen maar 37, zie je dat daar een enorm gat zit." De IBSO peilt voorlopig de behoefte, maar gaat er niet vanuit zelf een kinderop vangorganisatie op te zetten. "Liever niet. Als de organisa ties die nu actief zijn in Leider dorp in het gat willen sprin gen, is ons dat liever", zegt Van der Kruijs. „Wij doen al vast marktonderzoek voor ze." De enquête heeft dan ook niets te maken met de crisis binnen de Stichting Kinderop vang Leiderdorp (SKL). De ou ders verwachten dat de uitslag van hun onderzoek de ware grootte van het probleem zal aangeven. Omdat veel ouders de opvang zelf regelen bij bij voorbeeld familie, vrienden en kennissen, lijkt de behoefte kleiner dan deze in werkelijk heid is. „Het op die manier regelen van buitenschoolse kinderop vang kost veel energie, tijd en stress en is voor het welzijn van de kinderen ook niet be vorderlijk. De ouders maken zich zorgen. Terwijl de over heid de combinatie van werk en zorgtaken propageert, is het ons in Leiderdorp haast onmogelijk om dat zonder brokken te doen", aldus de IB SO. De nood kan dan nog zo hoog zijn, een uitbreiding van de kinderopvang lijkt er voor lopig niet in te zitten. Pas over anderhalf jaar, reageert wet houder C. Kemer (welzijn/C DA), beginnen twee nieuwe groepen met in totaal 32 kin deren in de nieuwbouwwijk Leyhof. De wethouder juicht het initiatief toe: „We weten dat de vraag groot is. maar niet hoe groot. Wij hebben op ons lijstje staan dat we het kin- deropvangbeleid voor de ko mendejaren op een rijtje gaan zetten. Dit onderzoek past in ons plan." NSDAG 14 JANUAR11997 ilphen aan den rijn - loutskeletbouw Alphen, I LA. van Leeuwen BV, is c jsteren gekozen tot Al- ihense onderneming van iet jaar. Het bedrijf liet bij a ie verkiezing twee andere enomineerden, Boekhan- lel Haasbeek en restau- ant Alfred's Diner achter ich. De uitslag van de on- lernem ingsverkiezing 'erd bekendgemaakt tij- o ui len de nieuwjaarsbijeen- omst van de Vereniging ;rp an Ondernemingen in lpgen aan den Rijn l'OA). Houtskeletbouw Alphen 21.(| in 1985 opgericht door immerman Ros van Leeu wen. Inmiddels staan zijn oons Robin en Edwin aan et roer. Het bedrijf on- erscheidt zich door een las|rote mate van vakman- chap, klantgerichtheid en et vermogen vernieuwin- pn door te voeren, loutskeletbouw realiseer- e in Delft het eerste tootschalige project voor luite estapelde houtskelet- ouw. Samen met archi- ru 'et Maarten van der Breg- ,rl en ontwikkelde het be- rijf de B D (betaalbaar n duurzaam) woning. Heineken breidt de bottelcapaciteit uit. Daaardoor kunnen tijdelijke krachten worden vervangen door vaste medewerkers. FOTO PR Het brouwersconcem Heineken werft via advertenties in landelijke kranten 75 opera tors voor de afdeling verpakken in Zoeter- woude. De wervingscampagne betekent echter niet dat het personeelsbestand gro ter wordt, zegt woordvoerder J. Raatjes van Heineken Nederland. De afdeling verpakken van de brouwerij in Zoeterwoude telt een aantal werknemers van wie de tijdelijke contracten de komen de twee jaar geleidelijk aflopen. Met het op korte termijn gereedkomen van een nieuwe bottellijn is duidelijk dat in de toekomst die plaatsen vast kunnen worden ingevuld. Vol gens de Heineken-woordvoerder is het daarbij niet vanzelfsprekend dat de mensen die nu nog op contractbasis werken een vast dienstverband krijgen. „Maar ook zij kunnen solliciteren", stelt hij. De aanstellingen moeten volgens hem los worden gezien van de uitbreiding van de brouwerij die nu gestalte krijgt. Heineken heeft steeds gesteld dat die geen nieuwe ba nen bij het concern oplevert en blijft daar bij. 'Een maatpak' heeft het bureau Vos Partners aangetrokken. Zo omschrijft aandeelhouder W. Vos het nieuw pand aan de Rijndijk waar de reclame-advi seurs onlangs introkken. Onder het toeziend oog van burge meester M. Boelen van Rijn- woude en Edwin - 'Ome Wil lem' - Rutten verruilden Vos en zijn collega's hun oude onder komen in Leiden voor een 'betere locatie' in Hazerswoude. „Het ziet er fris en jong uit", zegt Vos over zijn nieuwe werk plek. „Alles is op maat, we zit ten hier weer lekker in ons vel." Meer dan driehonderd gasten waren getuige van Vos' tevre denheid bij de officiële opening. „We zijn hier beter bereikbaar en de uitstraling van het ge bouw spreekt meer aan." Het adviesbureau stippelt re clamecampagnes uit voor de detailhandel. In het klantenbe stand van Vos Partners zitten een drogistenketen, een bed dengigant en een internationale bananenhandelaar. Vos noemt zijn bedrijf 'hét retailbureau van Nederland'. „Er zijn wel bu reaus die zich toeleggen op de detailhandel, maar die zijn niet van dezelfde grootte als wij." Oprichter D. Vos begon tien jaar geleden in een oude Leider dorpse brandweerkazerne met het adviseren van winkelorgani saties. Inmiddels huist de on derneming in een 'maatpak' van 1400 vierkante meter en biedt zij werk aan vijfentwintig personen. Vos Partners is te vinden aan de Rijndijk 240, 2394 AN Hazerswoude-Rijndijk. Haasbeek opent computerafdeling alphen aan den run De Alphense boekhandel Haasbeek begint aan een nieuw, digitaal hoofdstuk. Vanaf zaterdag 18 januari opent Haasbeek een com puterafdeling, waar behalve boeken en tijdschriften ook CD-ROM's te koop zijn. De afdeling krijgt de naam "Turning Point'. De eerste 150 multimediaklanten krijgen zaterdag in de winkel aan de Van Mandersloostraat 19 een muismat cadeau. Verder is er ter gelegen heid van de opening voor de jongste bezoekers een demonstratie van kindersoftware. Leidsters SKL verontrust over 'symbolischontslag De klap is hard aangekomen bij veel leidsters van de Stichting Kinderopvang Leiderdorp (SKL). Na de enorme opluchting over het vertrek van directeur A. Westerink en het voltallige bestuur van de SKL, overheerst de angst voor ontslag. Dat vooral de banen van de medewerksters zonder diploma's op de tocht staan, had niemand ver wacht. De leidsters overwegen dan ook om de vakbond in te schakelen. leiderdorp judy nihof „Aan de ene kant krijg je als leidster alle waardering omdat je, ook als ongediplomeerde, ondanks de ellende de tent draaiend hebt gehouden. Maar vervolgens wordt keihard ge steld dat de mensen zonder op leiding eruit vliegen. Dat geeft een heel raar gevoel", zegt een leidster, die niet met haar naam in de krant wil. De conclusies van het Blari- cumse bureau Innogration, dat de crisis bij de SKL heeft onder zocht, liegen er niet om: de leid sters worden straks allemaal 'symbolisch' ontslagen, waarna ze weer moeten solliciteren. Maar dat wordt hun aanzienlijk moeilijker gemaakt. Niet alleen zijn er na de reorganisatie min der banen. Ook worden de functie-eisen aangescherpt: leidsters zonder de vereiste di ploma's zijn niet langer wel kom. Verder worden de be schikbare banen ook nog eens opengesteld voor mensen van buitenaf. Ex-medewerkster Linda de Wilde vraagt zich af of je het wel kan maken om mensen die hun sporen bij de SKL hebben ver diend, 'symbolisch' te ontslaan. „Ik ken een leidster die al 27 jaar bij de SKL werkt. En dat is een goeie, hoor. Die kun je toch niet symbolisch ontslaan. Dat 'opleiding'1 centraal staat in het nieuwe personeelsbeleid van de SKL. vindt De Wilde geen goede zaak. „Diploma's zeggen niet alles. Je kunt, denk ik, beter afgaan op de ervaring en de manier van werken van de leidsters." De ex-leidster vindt overigens dat het Blaricumse bureau 'heel goed onderzoek heeft gedaan'. „Dat je bij de SKL allemaal ver schillende eilandjes hebt, klopt. Daar moet verandering in ko men. Maar dat kun je ook op een andere manier oplossen. Volgens De Wilde heeft het onderzoeksbureau het perso neel niet goed voorbereid op het feit dat er banen op de tocht staan. Dat betreurt zij. „Het bu reau moet zich wel bedenken dat je het personeel gemoti veerd moet houden. Mensen die niet gekwalificeerd zijn, krij gen nu de schrik, waardoor de motivatie kan afnemen." Een leidster die anoniem wil blijven, vreest dat er een 'onder linge competitie' losbarst, als al le medewerksters straks moeten solliciteren op minder banen. „De samenwerking was al niet goed. Dit geeft alleen maar ex traspanning." Bij leidster Paula van den Tol heeft de opluchting over het op stappen van directeur Weste rink en het bestuur de over hand. „Het recht heeft gezege vierd", zegt de leidster, die blij is dat de SKL 'nu de kans krijgt om een gezond bedrijf te wor den'. Ze zou het jammer vinden als ze haar baan kwijt raakt. Toch zou ze daarmee kunnen leven. „Voor mezelf vind ik het het belangrijkst dat de SKL ge zond wordt. Daar heb ik voor geknokt." Van den Tol zou het wel 'heel triest' vinden als er leidsters weg moeten omdat ze niet de vereiste diploma's hebben. „Ik hoop dat deze mensen alsnog een kans krijgen om bij te scho len." De voortekenen voorspelden weinig goeds; zes jaar lang was Ton Bruseker al directeur van verpleeghuis Zuydtwijck in Lei den en nooit had hij brand. Nu is hij tien dagen ook directeur van verzorgingshuis 't Hofflants Huys in Voorschoten en prompt krijgt hij op zondagochtend een colonne brandweer-, politie- en ziekenwagens op de stoep. Groot alarm, want een tillift, waarmee ouderen uit en in bad worden gehesen, staat in brand. Een fatalist is Bruseker niet en de brand viel achteraf mee. „De branden die ik vroeger tijdens mijn werk in Amsterdam mee maakte, overtroffen deze, hoor", relativeert hij maandag middag, na zijn razendsnelle 'vuurdoop'. Want zondag was het toch even schrikken. De automati sche brandmelder ging af en voor het personeel er erg in had moesten alle bewoners op de eerste etage zo snel mogelijk verkassen. Vooral de enorme rookontwikkeling maakte het spannend. Enkele vierkante meters vloerbedekking zijn weggeschroeid. Vijf perso neelsleden en vier agenten moesten per ambulances naar het ziekenhuis vanwege adem halingsproblemen. Maar de schade viel achteraf reuze mee. Maandagmiddag zoekt de di recteur de gewraakte tillift op. „Dit was een verouderd mo del", wijst hij op het met roet bedekte geraamte, „De andere lift die we hebben is moderner. In Zuydtwijck hebben we nog nieuwere. Deze tilliften krijgen geregeld preventief onderhoud, want we zijn er altijd "op be dacht dat kortsluiting ontstaat. Net als bij tv"s die op 'stand by' staan." Deze tillift is totaal ver nield. De vervanging ervan kost enkele duizenden gulden. Het zwartgeblakerde skelet dat zondag nog een tillift was, 'maakt weinig indruk. Het lijkt ongelofelijk dat dit paar buizen zo'n groot alarm heeft veroor- Directeur Ton Bruseker van het Hofflants Huys met de restanten van de verbrande tillift. FOTO HENK BOUWMAN zaakt. Bruseker relativeert daags na de brand dan ook het 'groot alarm'. „Evacuatie is een groot woord, de bewoners zijn alleen naar de andere kant van de gang gebracht. De burgemees ter is langs geweest, alle ramp codes gingen eruit. Achteraf ge zien was de omvang van de brand daarvoor te gering. Som mige bewoners reageerden zelfs laconiek en hun grootste zorg was hoe ze zo snel mogelijk weer in hun kamer konden ko men", zegt hij. Sinds 1 januari, toen de twee huizen opgingen in de stichting Vlietlanden, pendelt Bruseker op en neer tussen Zuydtwijck en 't Hofflants Huys. Hem staat een grote operatie te wachten: 130 verzorgingskamers worden omgebouwd tot 45 luxere mo dellen. Daarentegen stijgt in Voorschoten wel het aantal bedden voor demente ouderen naar 60 (nu 12). De expertise van verpleeghuis Zuydtwijck moet daarin helpen. Daarnaast is het bijna zeker dat Forescate in Voorschoten ook tot de stich ting toe gaat treden. Dat levert nog twintig extra bedden op.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 11