f 7.000,- extra «eer uw zwemdub om het hoofd boven water te houden? 999 Sportkas Een muis in de etalage, voorwaar geen reclame Voorlopig geen uitspra; over rondweg Den Haai Alleen houtduif vogelvrij in provincie Noord-Holland Franse rector magnificus Amsterdamse universiteit Randstad 'Gekke bekken' Luchtmacht Dixons CR€hT1€V« UlOONIDCCwN voor sfeervol uuonen £n om De- foiifcfcers! Leidsch £3k D agblad ZATERDAG 11 JANUAR11997 Haagse binnenstad kampt op grote schaal met ongedierte Het centrum van Den Haag heeft op grote schaal te maken met ongedierte. Vooral muizen, insecten en kakkerlakken zorgen voor problemen. Volgens de In spectie Gezondheidsbescherming zijn de talrijke bouwwerkzaamheden in de residentie daaraan debet. Dat schrijft de inspectie in haar vrijdag verschenen verslag over 19S5. Cijfers over 1996 zijn nog niet be schikbaar. Ook andere grote steden kampen met het probleem van ongedierte. „Adequate bestrijding door erkende bestrijders is uit hygiënisch oogpunt absoluut noodza kelijk, maar wordt door menige ondernemer gezien als een nodeloze kostenpost. De waarnemers zagen kakkerlakken en muizen op alle mogelijke plaatsen: op de lopende band bij een kassa, wandelend over de toonbank en zittend in de etalage. 'Voorwaar geen reclame', schrijven de rappor teurs. Onder het kopje 'Verontreinigde waren' kreeg de in spectie weer te maken met een aantal bijzondere klachten. In 1995 behandelden de rapporteurs er 164, 26 bleken gegrond. Elf maal maakte de inspectie pro ces-verbaal op terwijl het in de overige gevallen bleef bij een waarschuwing. De Haagse dienst vond onder meer een kogeltje van een luchtdrukpistool in een sukadelap, maden en spinsel in kleuterkoeken, een speld in een snee brood en torretjes in deegwaren. Een maandverband waarin een flink aantal beestjes woonde, spande de kroon in het rariteitenkabinet van de Haagse dienst. De Raad van State doet voorlo pig geen uitspraak over de om streden aanleg van de Verleng de Landscheidingsweg, onder deel van de nieuwe rondweg bij Den Haag. Dat bleek vrijdag tij dens behandeling van de kwes tie. De Raad van State wil eerst het advies van onafhankelijke deskundigen afwachten. Dit komt naar verwachting over on geveer twee maanden. De plannen voor een nieuwe rondweg aan de oostkant van Den Haag zijn al zestig jaar oud. De afslag bij Leidschendam op de A4 moet een nieuwe verbin ding maken met Den Haag en Wassenaar. Naar verwachting zal de rondweg dagelijks 40.000 auto's en vrachtwagens verwer ken. De meerderheid van Pro vinciale Staten in Zuid-Holland noemt de nieuwe weg noodza kelijk om de grote verkeers stroom in de regio Den Haag in goede banen te leiden. De rondweg roept verzet op. Tegenstande tot nu toe in geslaagd van de weg tegen te ho verbinding moet in ei gebied komen. De Voorburg heeft het I middels gestaakt ome waterstaat bereid was dergrondse aanleg. In wordt het mogelijk d;i de nieuwe wijk Sijtw bouwen. Vanaf zaterdag 11 januari mo gen jagers geen schot lossen in de hele provincie Noord-Hol land. Met uitzondering van de houtduif is de jacht op kleinwild en overig wild verboden. De provincie heeft dit vrijdag be kendgemaakt. Het verbod geldt ook voor mensen met een speciale ver gunning van de provincie. Voor de houtduif wordt een uitzon dering gemaakt omdat die de landbouw schade kan toebren gen. Bovendien hebben de die ren volgens de provincie weinig last van de vorst omdat ze nog genoeg te eten hebben. Jagers met een speciale ver gunning mogen wel jagen op hazen. Daarbij gaat het alleen om hazen die schade toebren gen aan de landbouw en met name de fruitteelt. Waar geen sprake is van deze teelt, geldt het jachtverbod. Op 3 januari verbood de provincie al de jacht op waterwild. Prof.dr. J. Franse is de nieuwe rector magnificus van de Uni versiteit van Amsterdam. De 59- jarige Franse volgt prof.dr. P. de Meijer op. De nieuwe rector is voor vier jaar benoemd. Hij is deze week al met zijn werk begonnen. Franse, hoogleraar experimen tele natuurkunde, is momenteel nog decaan aan van de faculteit wiskunde, informatica, natuur- en sterrenkunde. Franse studeerde wis- en na tuurkunde aan de UvA. Nadat hij in 1963 zijn doctoraaldiplo ma haalde, trad hij in dienst van de universiteit. In 1970 werd hij wetenschappelijk hoofdmede werker. In 1987 volgde zijn be noeming tot hoogleraar. Als on derzoeker heeft Franse zich vooral beziggehouden met magnetisme en supergeleiding in metalen. Oud-rector De Meijer is we gens zijn verdiensten voor de UvA onderscheiden met een lintje. Hij werd benoemd tot Of ficier in de Orde van Oranje Nassau. Haags Volksbuurtmuseum dicht na gesprongen waterleiding woordvoerster van het museum stond er een laag van vijf centi meter water in deze vertrekken. „Vorig jaar hebben we hetzelfde probleem gehad", zegt ze. „Er lag daarom net nieuwe vloerbe dekking in het museum." Het museum had een bijzon dere tentoonstelling, Katholiek leven. Deze kan nu niet worden verlengd. Ook een deel van het expositiemeubilair is onbruik baar geworden en de helft van het verkoopmateriaal uit de museumwinkel kan niet meer worden verkocht. Het museum is tegen de schade verzekerd. Het Volksbuurtmuseum in Den Haag moet noodgedwongen tot 15 mei gesloten worden omdat het pand is getroffen door een grote lekkage. Het museum in de Schilderswijk schat de scha de op 100.000 gulden. Ook ver wacht de directie komend jaar voor 20.000 gulden minder kaartjes te verkopen. Een gesprongen watermeter van een bovengelegen atelier zetten de expositiezalen, de foyer en verscheidene werk ruimten blank. Volgens een vernoemt Fokl toestellen naai luchtvaartpioij DEN HAAG GPPJ De Koninklijke Luchtil heeft viij dag haar ni Fokker transportvliegt officieel gedoopt. De ze stellen, twee Fokker'50|] en vier Fokker 60 Utilj| 60U) vliegtuigen, hebbi namen van bekende j vaartpioniers gekregen, zijn de laatste Fokker- tuigen voor de Nederli krijgsmacht. De vier F-60 toestellei uniek in de wereld. Zi speciaal voor de Konin Luchtmacht ontwikkelt men kosten ze bijna drii derd miljoen gulden, ine reserve-onderdelen en wikkelingskosten. De 1 macht nam de vliegt halverwege vorig jaar i bruik. Met de nieuwe vliegt is de luchtvloot van d ninklijke Luchtmacht pleet. Staatssecretaris Defensie J.C. Gmelich ling zei tijdens de cerei dat 'de luchttranspoi nog maar kort gelede stond uit toestellen die ouder waren dan de p die ermee moesten vlie De vliegtuigen wordi gezet bij humanitaire hï ties. De Koninklijke en andere VIP's kunni mee worden vervoerd vendien hebben de vliegtuigen iets weg va vliegende ambulance: boord zijn alle noodzal medische voorzieninge maximaal 24 patiëntf vervoeren vanuit een gebied naar een veilig zi huis. De naamgevers va i vliegtuigen zijn Fons Robbie Wijting, Marint Meel, Willem Versteeg Borghouts en Jules Zegf droegen allen hun steei aan de ontwikkeling v huidige militaire luchl De vliegtuigen zijn nas vernoemd als blijk van dering voor hun verdien' den haag» Twee jongens trekken gekke bekken naar een de kleindierenmanifestatie die dit jaar voor de honderdste dit weekeinde nog te zien in de Houtrusthallen in Den haan, die vanachter de tralies hooghartig terugkijkt. keer wordt gehouden. Haag. Het tweetal bracht gisteren een bezoek aan Aviculura, De ruim 7500 dieren, van pluimvee tot cavia's, zijn ook foto anp creatieve woon ideeën zitcomfort, verlichting WONING- EN PROJECTINRICHTING OLD INN WONEN Tel. 071-5766013 RUIME PARKEERGELEGENHEID MAANDAGMORGEN GESLOTEN-DONDERDAG KOOPAVOND Lammenschansweg 158- Leiden je komt ojen en oren tekort HALFORDS Imaho E/frvtpDr» Haag-hu/en Tóonze/al Ln/ofsstraat 20-2-1 Den Ham nutter Ijiaklurcen Telefoon: DatHaag070-3801050l/itlen271 -5220400 Dit voorjaar organiseert NOONSF samen met uw regionaal dagblad de Actie Sportkas. Centraal hierin staat de Actie Sportkas-kaart. Met de verkoop hiervan kan uw club een aardig centje bij- NOC+NSF verdienen om bijvoorbeeld een al lang bestaande wens te vervullen. De verkoop van de Actie Sportkas-kaart zal voor uw vereniging niet al te moeilijk zijn: voor 5,- krijgt elke koper 10 waardebonnen van de hiernaast staande bedrijven met in totaal meer dan 125,- gulden voordeel. Bovendien kan de koper meedoen aan de landelijke prijsvraag, waarmee hij/zij een reis kan winnen naar de Olympische Winterspelen van 1998 in Nagano (Japan). De start van de Actie Sportkas zal dit jaar op 1 maart plaatsvinden: deze dag zal omgedoopt worden tot de Nationale Dag voor de Sportkas waarbij regionaal bekende sporters de actie van uw club zullen ondersteunen. Alle in formatie over de prijsvraag en de Actie Sportkas staat in de brochure, die bij uw regionaal dagblad gratis voor u klaar ligt. 071 -5321571 Bel voor informatie over de Actie Sportkas: ZONDER NIEUWE HELDEN IS DE KRANT NERGENS

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 18