Rijsbergen en NAC uit elkaar Tuur staat op punt te stoppen loreholte laat het rieden herleven Ruitenberg boekt derde zege op rij Sport Jan Siemerink in eerste ronde tegen Noor Ruud aterpoloër Nieuwenburg dankt voor Oranje ADO wil aandelen uitgeven Kafelnikov zegt af voor Melbourne Joyner terug in de atletiek UDAG 10 JANUAR11997 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -5356463 fiolen; aar naar Leeds United fndam Robert Molenaar heeft met onmiddellijke ingang Vo- dam verlaten. De 26-jarige verdediger tekende een contract j 3,5 jaar bij Leeds United. Waarschijnlijk debuteert hij mor al met zijn nieuwe club tegen Leicester City. Molenaar had een doorlopend contract bij Volendam. Dat is afgekocht Sjorde Engelse Premier League-club. Hoeveel Leeds heeft be- ld is niet bekend gemaakt. Afgelopen seizoen was Molenaar, sinds 1992 voor Volendam uitkwam, 'speler van het jaar'. Be- r was hij ook betrokken bij de opleiding van landelijke jeugd. in onnors vraagt wildcard voor Halle Ui Jimmy Connors heeft bij de organisatoren van het tennis- mooi in Halle (9-15 juni) om een wildcard gevraagd. De lerikaan wil daar in Duitsland definitief afscheid nemen van ATP-circuit. Hij is dan 44 jaar oud. „Connors is nog altijd Eed in vorm omdat hij nog regelmatig meedoet aan veteranen- mooien. Voor ons is hij nog steeds een trekpleister", zei di- teur RalfWeber. ewin bedankt voor Oranje echt Jeannette Lewin heeft bondscoach Tom van 't Hek la- weten niet meer voor het Nederlands hockeyteam te willen comen. De fysiek sterke hockeyster heeft bedankt voor Oranje dat ze momenteel de motivatie mist om aan alle verplichtin- te voldoen die spelen in het nationaal team met zich mee- Lewin speelde 97 interlands. Lisette Sevens is de nieuwe inager van de vrouwenhockeyploeg. De voormalige interna- ial, die 125 keer voor Nederland uitkwam, is opvolgster van ihie von Weiier. Sevens gaat eind januari mee met de vrou- nploeg naar Zuid-Afrika. Het team speelt daar vier wedstrij- tegen de Zuid-Afrikaanse selectie. Coach Tom van 't Hek ft ook de nieuwe selectie van achttien speelsters bekendge- akt. bestaat uit: Van den Boogaard. Donners (Den Bosch), Boomgaardt, Teeu- ,Touw (MOP), Van den Broek (Rotterdam), Deiters, Thate, Veenstra (Am- lam), Fortuin (HDM), De Heij, Kuipers, Lewin (Kampong), Holsboer, len, Van der Wielen (HGC), Van de Kieft, Smabers (Laren). (koord tussen Bahlmann en Lisse )en Paul Bahlmann en FC Lisse zijn tot een akkoord geko- n over een afkoopsom. De Alphense trainer werd dit seizoen azeven wedstrijden ontslagen bij de Lissese club. Aanvanke- conden beide partijen het niet eens worden over een rege- Pas tijdens de arbitragezaak kwamen beide partijen tot over stemming. Bahlmann: „Ik ben tevreden, FC Lisse betaalt nu ceer zoveel als het eerste bod." ROTTERDAM CPD Regilio Tuur neemt op korte termijn, ver moedelijk per direct, afscheid van de ring. De bokser zelf wil dat niet bevestigen en verwijst naar de persconferentie die voor midden volgende week staat gepland. Of hij - zoals de World Boxing Organization wil - zijn wereldtitel in het supervedergewicht op 1 maart nog zal verdedigen tegen zijn Fran se uitdager, Europees kampioen Julien Lor- cy, liet Tuur gisteravond kort voor zijn ver trek naar New York in het midden. „Woens dag ben ik terug, dan hoor je meer", was het enige dat hij kwijt wilde. Zegsman Rodger Linse spreekt tegen dat de bijeenkomst van volgende week is be legd om aan te kondigen dat Tuur (29) stopt met boksen. Volgens hem is de WBO-kam- pioen nog wel degelijk van plan zijn titel te verdedigen. „Alleen niet op 1 maart. Dat kunnen die Fransen wel willen, maar dat haalt Regilio niet. Hij is geblesseerd geweest (aan de rechterarm, red), heeft maanden lang niet of nauwelijks kunnen trainen en zal minstens acht weken nodig hebben om zich voor te bereiden op een tegenstander van het kaliber Lorcy." Volgens Tuurs pr-man weten de bokser en zijn Amerikaanse manager Stan Hoff man niet beter dan dat de verplichte titel- verdediging in de maand maart moet plaats hebben. „De WBO is op de hoogte van zijn blessure en heeft uitstel verleend. Zoals het er nu uitziet, zal er eerder in de tweede helft van maart worden gebokst dan in de eer ste." Regilio Tuur, die medio augustus van dit jaar dertig wordt, heeft altijd volgehouden dat hij met boksen zou stoppen 'op de dag dat ik 31 word.' Daarvan uitgaande, zou hij dus nog anderhalf jaar vooruit kunnen. Er zijn evenwel tekenen, die erop wijzen dat hij zijn toekomstplannen heeft bijgesteld. Zakelijke beslommeringen en problemen in de privé-sfeer liggen daaraan ten grond slag. Bovendien heeft het er de schijn van dat het 'droomduel' met zijn jeugdidool Azumah Nelson wel altijd een droom zal blijven. Tuurs trip naar New York zou zijn bedoeld om de zaken met manager Stan Hoffman, advocaat Tony Capetola, promo tor Bob Arum en trainer Hector Roca te re gelen. Worden de vermoedens bewaarheid, dan was dat indrukwekkende vluggertje op 6 september in Atlantic City (Ramos werd na 1 minuut en 47 seconden uitgeteld) Tuurs laatste kunstje als professioneel vuistscher mer. melbourne •'fctr/anp Sjeng Schalken en Miriam Oremans hebben het bij de lo ting voor de Australische ten niskampioenschappen niet getroffen. Beiden stuiten in de eerste ronde op een geplaatste speler. Oremans komt tegen Con- chita Martinez uit. De Spaanse is de nummer drie van de plaatsingslijst. Schalken moet het opnemen tegen de Ameri kaan Jim Courier, die elfde staat op de lijst van bescherm de spelers. Brenda Schultz, als tiende geplaatst, opent het Grand Slam-toernooi tegen de Zuid- Koreaanse Park Sung-Hee. Kristie Boogert, de derde Ne derlandse deelnemer in het vrouwentoernooi, is gekop peld aan Nicole Arendt uit de Verenigde Staten. Bij de mannen komt Paul Haarhuis in de eerste ronde Karol Kucera uit Slowakije te gen. Jan Siemerink, als der tiende geplaatst, krijgt met Christian Ruud uit Noorwegen te maken. Dennis van Schep pingen gaat met Byron Black uit Zimbabwe de strijd aan. Relatie tussen trainer en club kwam onder druk te staan Nieuwenburg heeft in At- zijn laatste wedstrijd voor Nederlands team gespeeld. vaterpoloër, die zijn loop- bij Koudekerk begon en voor het Leidse De Zijl- 5 speelde, geeft de voorkeur ;ijn maatschappelijke loop als journalist. Nieuwen- heeft geen tijd meer voor mbitieuze plan van bonds- 'i Hans van Zeeland, iuwenburg speelde in tien ingeveer 250 interlands. De speler van het Edese Polar Bears maakte in 1986 in Ede zijn de buut voor Nederland. Nieuwen burg maakte twee Olympische Spelen mee (Barcelona '92 en Atlanta '96), deed aan vijf EK's mee en was ook op het WK van Rome aanwezig. Het kwalificatietoernooi in Berlijn voor de Olympische Spe len in februari van het vorig jaar noemt hij het hoogtepunt. „In Berlijn speelden we fantastisch waterpolo. Zo goed had ik nog niet eerder meegemaakt", aldus Nieuwenburg. NAC en Wim Rijsbergen gaan na dit seizoen uit el kaar. De Leidse trainer is momenteel aan zijn twee de seizoen bezig bij de Bre dase club. Volgens Rijsber gen is de relatie tussen hem en de club de laatste weken onder druk komen te staan. „Daarbij speelt een rol dat ik van NAC geen toestemming kreeg om per 1 januari naar Vi tesse te gaan." leiden willem spierdük Rijsbergen had wel oren naar een tussentijdse overgang naar Arnhem. „Het is toch leuk wannneer je door zo'n club wordt benderd. De Leidenaar heeft zich wel bij het besluit van het NAC-bestuur om hem aan zijn contract te houden, neerge legd. „Zo zit ik nu eenmaal in elkaar. Natuurlijk is het zo dat clubs ook een trainer ineens aan de kant zetten, maar ik ben niet zo egoistisch. Misschien zou ik wel meer bonje moeten maken; bijvoorbeeld over het feit dat we nu nog steeds geen spits hebben." De prestaties van NAC vallen dit seizoen tegen. De Bredase club werd voor het begin van deze competitie beschouwd als kandidaat voor Europees voet- Wim Rijsbergen. bal. Rijsbergen: „We hadden ge woon vijf punten meer moeten hebben. Dan was er niets aan de hand geweest. En ik kan zo opnoemen wanneer we die punten hebben laten liggen. We hebben punten verspeeld in de laatste minuten van bepaalde wedstrijden op een manier die je zelf niet kan verzinnen Als ik er zelf had ingestaan was het niet gebeurd." Rijsbergen weet dat-ie op het puntentotaal wordt afgerekend. „Het is wel frustrerend dat een mening over een trainer puur op grond van de resultaten wordt gevormd. Maar zo werkt archieffoto loek zuyderduin het nu eenmaal. Haan wint vijf wedstrijden met Feyenoord met 1-0. Als het vijf keer net anders om is, kan-ie wel z'n biezen pakken." Naar verluidt zou ook bij NAC de relatie tussen de sponsors en de Leidse trainer niet optimaal zijn. „Ik zat net nog een column van Jan Douwe Kroeske te lezen in de Varagids. Die schrijft: 'Rijsbergen spreekt de taal van een liefhebber, zijn woorden komen angstvallig dicht bij de werkelijkheid. Het lijkt me dat publiek en voetballer daar het meest mee gediend zijn. Maar of de pr-afdeling van NAC, dat leuk vindt, weet ik niet.' Die Kroeske is een kenner." Rijsbergen is van plan het sei zoen met overgave af te maken. Dat moet hij doen zonder spits Graham Arnold die naar Japan is vertrokken. De Australiër kreeg dus wel toestemming om tussentijds uit Breda weg te gaan. „Graham kan veel geld verdienen, was het verhaal van het NAC-bestuur. Als hij had moeten blijven, was het toch een moeilijk verhaal geworden. Die geldbedragen blijven zo'n jongen dan door het hoofd spe len." „Ik maak het seizoen bij NAC gewoon zo goed mogelijk af. Morgen stap ik gewoon om half acht in de auto om naar Breda te gaan. We proberen gewoon de draad weer op te pakken, voor de winterstop wonnen we twee wedstrijden en speelden we gelijk. De verhoudingen met het bestuur mogen dan wel enigszins verstoord zijn, dat be tekent nog niet dat je elkaar geen goedendag meer zegt. En met de spelersgroep zijn er he lemaal geen problemen." dbalsters bewijzen op weg terug te zijn GERTJAN VAN GEEN tijd dat de handbalsters ireholte tot de top van land behoorden, boekten grootste succes met het [en van de bekerfinale. Die :n weliswaar verloren te- ldskampioen SEW, maar >orhoutsen mochten wel ia in. Die tijd is voorbij, ïaitenhuis Foreholte stort- elkaar, door onderlinge igen en een dreigend oet. De club moest terug af, maar klauterde lang- lan weer uit het dal om- 0 Inmiddels is Foreholte ^gezond en presteert het ^Met als bewijs daarvan ïreiken van de laatste 16 et bekertoernooi. Gisteren 11 het, toeval of niet, op- 'e SEW tegen en herleefde rieden voor even. De club libbixwoud behoort nog tot de nationale top en dat gisteren in 'De Gaas- niet mis te verstane cij- 33-14. SEW, de huidige nummer van Nederland achter het ïondse Swift, Foreholte ïeg uit de pan zou geven, e rooraf al duidelijk. Daar e geen enkele Voorhoutse listeravond voor te scha- prestatie van de ploeg o ver door te dringen, was «ntje van formaat. In aan- naar de achtste finale, ïlde de koploper in de e divisie vier eerste-divi- bs uit en won het de re- e finale. iholte bewees daarmee, pl st op de weg terug is in rilland. Mocht de ploeg, Staat uit een goede mix 7 waren speelsters (Ellen erdam en de beide Ellie's eeuwen en Spreeuw) en 'a( talent (Maaike Turnhout >n n Geerlings) dit jaar kam- worden, dan is het terug op een na hoogste ni- jan Nederland. Het niveau indaan in 1987 onder lei- an 'handbalprofessor' Jan 'méthy de successen zich ënhalf jaar opvolgden. de huidige coach Rinus sinds dit jaar in van Foreholte, is de eer ste divisie komend seizoen geen 'must'. „Voor mij hoeft het niet zo nodig, al die verre wedstrij den. Al kunnen we het niveau makkelijk aan. Ploegen die tien uur in de week trainen, hebben we 'afgeschoten'. Maar ik ben maar een passerende man. De club moet een structuur neer zetten en aangeven wat hij wil. Ik weet niet of het verantwoord is. Spelen in de eerste divisie kost alleen al 20.000 gulden aan inschrijfgeld. En je moet speel sters van buitenaf halen, want we hebben een te smalle selec tie. Ellen Warmerdam en Esther Hoek zijn geblesseerd en Esther van den Nieuwendijk is twee maanden zwanger. De aanvul ling moet uit de jeugd komen, want de speelsters in het twee de zijn niet goed genoeg. Mar is- ka van Steyn wil ik er graag bij hebben, maar die wil ook graag in de jeugd spelen", aldus Rondberg. Voor Ellen Warmerdam was het gisteren wrang dat ze ge blesseerd moest toekijken. De beste speelster van Foreholte maakte net als de twee Ellie's de grote tijd mee, maar is herstel lende van een knieblessure. „Ik had een beetje naar deze wed strijd toegeleefd. Afgelopen zondag heb ik expres niet mee gedaan om die knie rust te ge ven, maar dinsdag ging het weer mis op de training", stelde de 33-jarige routinier. Zij bleef haar club trouw na het echec en moest weer vanaf de bodem be ginnen. „Ik heb nare smaak aan het gedoe overgehouden. Het was een mooie tijd. Ik speelde met de beste speelsters van Ne derland en heb een Europa Cup-toemooi meegemaakt. Maar de prijs daarvoor was hoog. Ik had het idee dat ze wat van ons hadden afgepikt. We moesten weer beginnen in de eerste klasse van de afdeling." Het gemis van Warmerdam deed zich voelen gisteravond, al was Foreholte mét haar ook kansloos geweest. SEW speelde sneller, fanatieker en bedacht zamer en overrompelde de thuisclub. Het kon zich zelfs enige frivoliteiten permitteren - onder andere door een mooi uitgevoerd 'vliegertje' in de Het peloton is moe. De inspan ningen bij de Elfstedentocht en links en rechts georganiseerde natuurijswedstrijden beginnen hun tol te eisen. Behalve bij Re- né Ruitenberg. De inwoner van Elburg is even onverslijtbaar als IÉM onverzadigbaar en won gisteren 'rin zijn woonplaats zijn derde wedstrijd in drie dagen. Na de USA-marathon en de Zwinstedentocht, waar Ruiten berg volgens eigen zeggen Bel gisch kampioen werd, won hij gisteren de puur Hollandse Ve- luwemeertocht. Niet alleen in naam een klassieker, want be halve de grieperige Henk An- genent en Erik Huizebosch, was iedereen er. En dus is het een overwinning die staat. Regelmaat is volgens Ruiten berg het sleutelwoord. En ritme. Daarom ging hij gisteren driftig op zoek naar een wedstrijdje. Vandaag neemt hij rust. Voor morgen staat er weer ruim vol doende op het programma. Dat veel van zijn collega-ma rathonschaatsers zo langzamer hand aan het einde van hun La tijn beginnen te raken was Rui tenberg vooral in de laatste fase van de wedstrijd opgevallen. „Niemand deed nog iets. Alleen mijn broer Henri probeerde nog een paar keer weg te rijden, maar daar bleef het bij." Het gevolg was dat de kop groep van zes (de broers Rui tenberg, Bouma, Van Mechelen, Pieterse, Borst) na ruim hon derd kilometer ongeschonden bij de streep kwam. Daar maake René Ruitenberg het karwei simpel af. „Het gaat te ver om te zeggen dat ik wist dat ik zou winnen, maar ik voelde me wel heel sterk. De hele wedstrijd al. Het was een kwestie van goed opletten, van voren zitten en met de goede mensen mee gaan. Ik denk dat het te maken heeft met de goede voorberei ding op deze winter. De sche ma's van Jan-Wiebe Last waren erop gericht dat we in deze fase van het seizoen zouden pieken en dat lijkt aardig te lukken". Het is wat wrang dat Ruiten berg juist in die ene wedstrijd waarom het allemaal ging geen rol van betekenis kon spelen. „Het is natuurlijk erg vervelend dat ik door een val achterop raakte. Natuurlijk zou ik de Elf stedentocht dolgraag gewonnen hebben, maar aan de andere kant ben ik helemaal niet ja loers op Henk Angenent. En ook niet op Erik Huizebosch. Die jongens worden op dit moment geleefd. Die gaan helemaal over de kop en ze zijn nu allebei ziek. Ik ben een keer bij Studio Sport geweest, maar verder kan ik ge woon met mijn sport bezig zijn. En daar gaat het toch om, dat je lekker kunt schaatsen. Als het aan Ruitenberg ligt, duurt het natuurijsseizoen nog even voort. Om meer dan één reden. „Als het natuurijs weg is, gaan we weer terug naar het kunstijs. Daar sta ik in het klas sement op de eerste plaats, met een voorsprong van dertig pun ten op Lammert Huitema. Hoe meer wedstrijden er afgelast worden, hoe liever het me is. Dan kan hij me ook niet inha len". Ellie van Leeuwen heeft namens Foreholte uitgehaald. SEW-speelster Liv Kirsten heeft het nakijken. Foreholte was kansloos in het bekertreffen met de eredivisionist. foto loekzuyderduin tweede helft. Zelfs voor de leids mannen ging het .te snel. Een zuiver doelpunt werd niet ge zien, omdat de bal snoeihard door het midden direct via de muur het veld in stuiterde. Rondberg: „De absentie van Warmerdam scheelt een slok op een borrel. Haar inzicht en vaardigheid om de verdediging de boel te regelen, geeft meer zekerheid." Toch was hij niet ontevreden. „We hebben geen blunders gemaakt en gezorgd dat SEW weinig van de break out gebruik kon maken. We hebben goed verzet geboden. Ik heb alleen Kim Geerlings op haar sodemieter gegeven. Ze liet haar kwaliteiten niet zien. Maar ze is 18, dus mag het." Ook Warmerdam ziet de toe komst, ondanks het zware ver lies, zonnig in. „Ik ben zelf nog zo fanatiek dat ik voor de eerste plaats ga en de promotie. Dan zijn we weer op het niveau waar ik indertijd op ben begonnen. Ik plak er minimaal nog een jaar tje aan vast en dan mag de jeugd het overnemen. Dan weet ik dat we in ieder geval weer wat hebben neergezet." Foreholte - SEW 14-33 (6-18). Doel punten Foreholte: Ellie Spreeuw 5, El lie van Leeuwen 5. Peggy van Dronge- len, Jacqueline van der Graaf, Maaike Turnhout en Kim Geerlings 1. SEW: Saskia Pont 9. Mariska Snoek 5, Edwi- na Hofstaetter, Jasmin Gerritsen en Liv Kirsten 4, Mirjam Lakeman, Gabrielle van Duyvenbode, Cara Dekker en San dra van den Berg 1 Badmintonner Jeroen van Dijk heeft tijdens de Open Taiwane se kampioenschappen wereld kampioen Heryanto Arbi versla gen. Van Dijk klopte de Indone siër in twee games: 18-16 en 15- 9. In de volgde ronde speelt Van Dijk tegen zijn Deense trai ningsmaatje Peter Gade. Van Dijk was uitermate tevreden na zijn zege. „Zo'n overwinning boek je natuurlijk niet elke Van Dijk wint van wereldkampioen Taipei dag". Vanaf het begin heeft hij Arbi opgejaagd omdat hij wist dat de Indonesiër graag het spel vertraagt. De verlenging van de eerste game won Van Dijk met 5-3 en pakte die game met 18- 16. In het begin van de tweede game was Arbi de mentale tik van de nederlaag in de eerste game nog niet te boven. Van Dijk kwam al snel met 5-0 voor. Die voorsprong liet hij niet meer los en won vrij eenvoudig de tweede game met 15-9. DEN HAAG. ANP ADO Den Haag heeft plannen om zijn positie in het snel ver anderende landschap van be taald voetbal organisaties te versterken via aandelenemis sies. Voorzitter John van Ringe- lenstein hoopt op korte termijn vier of vijf financiële instellin gen te interesseren voor een vooremissie, waarin het gaat om bedragen van 2 2,5 mil joen gulden per instelling. Het is de bedoeling 50.000 aandelen met een nominale waarde van 500 gulden uit te geven. Over circa vijf jaar wil ADO Den Haag naar de beurs. „ADO Den Haag heeft wel de gelijk grote ambities. Via het uitgeven van aandelen hopen we binnen niet al te lange tijd op het niveau van clubs als Heerenveen en Vitesse te ko men. Via de beurs kunnen met een openbare emissie in de richting gaan van topclubs Ajax, Feyenoord en PSV. ADO Den Haag speelt in de derde stad van het land met potentieel 1,4 miljoen televisiekijkers in de ruime regio. Dat moet toch ga rant kunnen staan voor de le vensvatbaarheid een topclub", aldus Van Ringelenstein MELBOURNE RTR/ANP Jevgeni Kafelnikov heeft zich af gemeld voor de Open Australi sche tenniskampioenschappen, die maandag in Melbourne be ginnen. De 22-jarige Rus heeft een fractuur in zijn rechterhand opgelopen. Hij raakte deze week geblesseerd tijdens een krachttraining. Kafelnikov was de nummer vier van de plaatsingslijst in Melbourne. De Amerikaan Ma- liVai Washington neemt zijn plaats in het speelschema in. Kafelnikov is de tweede top per die zich voor het eerste Grand Slam-toernooi heeft af gemeld. Eerder haakte Monica Seles af wegens een gebroken vinger. Wouda duldt geen concurrentie Marcel Wouda heeft bij de we reldbekerwedstrijden in Peking op de wisselslag geen concur rentie geduld. Na de 100 en 400 meter zegevierde de lange Bra bander gisteren ook op de 200 meter. Wouda zwom ver voor het deelnemersveld uit en tikte aan na 1.57,38, net boven zijn nationale kortebaanrecord dat sinds begin december op 1.56,83 staat. Jackie Joyner-Kersee verruilt haar basketbalschoenen weer voor een paar atletiekspikes. Na een kortstondig avontuur als basketbalspeelster maakt de 34- jarige Amerikaanse haar rentree in de atletiek tijdens de Millrose Games op 7 februari in Madison Square Garden te New York. Joyner-Kersee won in 1988 (Se oul) en 1992 (Barcelona) olym pisch goud op de zevenkamp. In '88 greep ze ook als ver- springster goud. Na Atlanta meldde Joyner- Kersee zich aan bij de basket balclub Richmond Rage, uitko mend in de nieuwe professio nal American Basketball Lea gue. Ze kreeg een salaris van 200.000 gulden.

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 19