4210 'Aansluiting op rijksweg overbodig' Oegstgeestenaren mogen zelf speeltuigen kiezen Regio Korpschef Straver beëdigd door Leemhuis Catering Voorlopig geen acties voor Ganzenhoekb AVO HELPT, ALS NIETS MEER ZEKER IS Giro 625.000 DONDERDAG 9 JANUAR11997 chef* hans jacobs. 071-5356414, plv -chef rudolf kleun. 071-5 oegstgeest maarten keulemans Een touwrek. een brandweer auto, of toch maar gewoon een rij wipkippen? De ouders en kinderen van Oegstgeest heb ben het zelf voor het uitzoe ken. Binnenkort begint de ge meente met het opknappen en het veiliger maken van de 42 speelplaatsen die Oegstgeest telt. Waar er nieuwe speelplek ken worden aangelegd of er nieuwe toestellen komen, mag de buurt zelf kiezen welk speeltuig de gemeente moet bestellen. De bewoners krijgen een boekje van de gemeente met daarin een overzicht van een aantal speeltoestellen. Met de leeftijdsgroep die van de toe stellen gebruik gaat maken in het achterhoofd mogen de ou ders en kinderen uit de buurt vervolgens zelf een verlanglijst je opstellen. Al moeten ze zich uiteraard wel houden aan het bedrag dat de gemeente per speelplek wil uitgeven. „Een gouden locomotief met kope ren bellen zit er niet in", ver moedt gemeente-woordvoer der C. Boot. De methode met de verlanglijsten werd al een keer eerder gebruikt, bij de in richting van het Mien Ruy- spark. Overigens heeft niet ieder een het voor het kiezen. Op speelplekken waar de klimrek- ken alleen maar worden opge knapt krijgen de bewoners waarschijnlijk minder te zeg gen. Bovendien wordt de aan leg van speelplaatsjes aan de Gerberalaan en op het pleintje voor het gemeentehuis aan het Wilhelminapark nog even uit gesteld. Om dat leed te ver zachten krijgt de buurt rondom het Wilhelminapark voorlopig een 'eenvoudig, klein toestel voor de jongste kinde ren', aan de Van Assendelft- straat. Oegstgeest heeft voor de op knapbeurt van de komende ja ren zeven ton uitgetrokken. De nagenoeg ongebruikte speel veldjes aan de Hofdijck (bij de Lijtweg), de Gladiolenlaan, de Frans Halslaan (ter hoogte van de Kennedylaan) en de Jo Vin centlaan worden opgedoekt. De Schildersbuurt, Grunerie- buurt, de wijk Clinckenburg en het Wilhelminapark krijgen er juist een speelplek bij. Groenendijk aangewezen op Rijndijk Het nieuw aan te leggen bedrijventerrein Groenendijk op de grens van Hazerswoude- en Zoeterwoude-Rijndijk krijgt geen eigen aansluiting op de nieuwe rijksweg 11. Rijkswaterstaat vindt een extra aansluiting niet nodig en slecht voor de doorstroming. hazerswoude-rijnduk den haag anp Commissaris van de koningin in Zuid-Holland Leemhuis heeft gistermiddag de nieuwe korpschef van de politie Hollands Midden, M. Straver, officieel beëdigd. Na zijn installatie, mor gen in Noordwijkerhout, gaat Straver (53) past echt aan de slag in zijn nieuwe politeregio. Stra ver is dertig jaar in dienst geweest bij de politie in Haarlem, later Kennemerland, waarvan tien jaar als hoofdcommissaris. Straver moest weg naar aanleiding van de IRT-af faire. Hij volgt bij Hollands Midden S. van Hulst op. interdepartementaal project actualisering vine De aansluiting zou komen tus sen de kruisingen van de rijks weg met de Burgemeester Smeetsweg in Zoeterwoude en de Gemeneweg in Hazerswou de. Deze twee kruisingen liggen al nauwelijks vier kilometer bij elkaar vandaan. Voor de ge meente Rijnwoude is de opstel ling van Rijkswaterstaat een te genvaller. De gemeente heeft er steeds hartstochtelijk voor ge pleit om het bedrijventerrein een eigen aansluiting op de rijksweg te geven. De nieuwe weg is bedoeld om de Rijndijk te ontlasten. Ontsluiting van de bedrijven op diezelfde Rijndijk zou het effect van de rijksweg voor een belangrijk deel te niet doen. Voor de ge meente is de directe aansluiting op rijksweg 11 een vrij harde eis. Een aansluiting van het Actualisering Vierde Nota Extra: Verstedelijking 2005-2010 Het kabinet heeft deel 1 van de Partiele Herziening van de Planologische Kernbeslissing Nationaal Ruimtelijk Beleid opgesteld. In dit deel 1 (het ontwerp van de PKB-herziening) geeft het kabinet de integrale verstedelijkingsopgave voor de periode 2005-2010 aan voor de provincies en samenwer kingsgebieden als bedoeld in de Kaderwet bestuur in ver andering. Daarnaast zijn in deze partiële PKB-herziening enkele accentverschuivingen in het verstedelijkingsbeleid opgenomen. Voor de partiële PKB-herziening is voor de Rotterdamse en Leidse regio een Milieu-Effectrapport (MER) opgesteld, dat als bijlage is toegevoegd. De PKB-herziening en de MER doorlopen de procedures zoals is aangegeven in de Wet op de ruimtelijke ordening en de Wet milieubeheer. Hiertoe worden beide rapporten ter inzage gelegd. U kunt reageren op het MER en uw zienswijze kenbaar maken over de PKB. Terinzagelegging Deel 1 van de PKB-herziening en het MER liggen acht weken ter inzage vanaf 10 januari tot en met 7 maart 1997. De PKB-herziening ligt voor een ieder ter inzage in: - de gemeentehuizen in Nederland; - de provinciehuizen; - de bibliotheek van het Ministerie van VROM, Rijnstraat 8, Den Haag. Het MER ligt voor een ieder ter inzage in: - de gemeentehuizen van gemeenten gelegen in de provincies Noord- en Zuid-Holland; - de provinciehuizen; - het gemeentehuis van Zevenbergen; - het kantoor van de BON-regio Arnhem-Nijmegen, Takenhofplein 2, Nijmegen; - de bibliotheek van het Ministerie van VROM, Rijnstraat 8, Den Haag. Informatie- en Inspraakavonden Over de PKB-herziening worden in 1997 op de volgende data en plaatsen informatie-avonden georganiseerd: 10 februari: Congrescentrum Orpheus, Churchillplein 1, Apeldoorn 11 februari: Aristo Zalen, Teleportboulevard 100, Amsterdam 17 februari: Congreshotel Koningshof, Locht 117, Veldhoven 20 februari: Postiljon Hotel, Emmalaan 33, Haren. Voor het MER worden twee inspraakavonden georgani seerd op: 13 februari: cultureel centrum 'De vijf schelpen', Laan van Westmolen 117, Mijnsheerenland 18 februari: Holiday Inn Hotel, Haagsche Schouwweg 10, Leiden. Schriftelijke reactie Op de PKB en het MER kunt u respectievelijk uw ziens wijze en uw opmerkingen schriftelijk indienen tot uiterlijk 4 april 1997 bij: Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer p/a Interdepartementaal Project Actualisering Vinex interne postcode 372 Postbus 30940, 2500 GX Den Haag Voor nadere informatie kunt u bellen met mevrouw S. Soekimin, tel. 070-3393077. bedrijventerrein op de rijksweg is volgens rijkswaterstaat overi gens niet alleen overbodig, het is ook enorm duur. Omdat de aansluiting om verschillende re den niet gelijkvloers kan wor den aangelegd, moet er een 'fly over' of een tunnel komen. De eerste oplossing wordt nu be groot op ongeveer 25 miljoen gulden, de tweede komt zelfs op 40 miljoen gulden. Nu de Tweede Kamer defini tief heeft gekozen voor een HSL door het Groene Hart, komt het bedrijventerrein overigens bo venop de tunnelbuis te liggen. Uit eerdere onderzoeken is al gebleken dat dat geen invloed heeft op de haalbaarheid van het bedrijventerrein. Zelfs wan neer een deel van het terrein als gevolg van de HSL-tunnel niet kan worden bebouwd, zijn de opbrengsten uit gronduitgifte voldoende om de aanlegkosten van het terrein te dekken. leiden Luxe-broodjes krijgen de watervogels in het wak bij de Koepoortsbrug, de verbinding tussen I zastraat en Herenstraat. Zakken vol met broodjes afkomstig van KLM Catering werden gisteren aan di eenden, meeuwen, ganzen en andere overwinteraars gevoerd. foto loekzuydb Dief gepakt Een 30-jarige Al- phense winkel dief is gisteren tegen de lamp gelopen in een apotheek. De politie nam daar een kijkje omdat de man zich er volgens het per soneel misdroeg. Onder zijn jas verborg hij ge stolen spullen. Staatsbosbeheer schort bomenkap voorlopig op wassenaar monica wesseling Er komen voorlopig geen pu blieksacties voor behoud van het Ganzenhoekbos in Wasse naar. Dat hebben staatsbosbe heer, de gemeente Wassenaar en de commissie tot behoud van het Ganzenhoekbos afge sproken. Staatsbosbeheer schort het kappen in het bos voorlopig op. Omgewaaide takken of bomen die gevaarlijk zijn danwel over last opleveren voor recreanten, worden nog wel weggehaald. De afgelopen maanden heb ben wandelaars en trimmers in het Ganzenhoekbos herhaalde lijk actie gevoerd tegen het kap pen van het bos. Staatsbosbe heer wil (of wilde) het bos de komende jaren kappen om er weer duingebied van te maken. Van nature is het bos een stui vend duin. De plannen stuiten op felle kritiek bij de trimmers en zij hebben, althans voorlopig, hun zin gekregen. Staatsbosbeheer heeft officieel het standpi genomen dat het ernaar een plan te maken dat get wordt door de reguliere g kers. Daarbij wordt zeke uitgesloten dat er na 195 nog gekapt gaat worden. bosbeheer stelt de koe maanden een nieuwe be plan op. Vraag om informatie: postbus 850, 3800 AW Amersfoort Praktische kunststof hoekopsteiling. In vele kleuren leverbaar. Compleet met koelkast, kookplaat, oven, afzuigkap, werkblad en spoelbak. Ook inbouwapparatuur Ook voor tegels Eigen montagedienst Zijlbaan 20 1 Leiderdorp Telefoon: 071-5812333 Het begon allemaal in 1995: in dat jaar introduceerden we de Mercedes Sp De internationale jury van vakjournalisten zag 'm, testte 'm en trok de corn Van of the Year 1995. Een jaar later was het weer prijs. De Nederi gebruikers hadden de Sprinter toen een jaar I f1 bestelauto van het jAAo de praktijk kunnen beoordelen en riepen 'mi Bestelauto van het Jaar '96/'97. En we zijn er nog niet. Want Mercedes-Benz presenteert nu zélf een hele spectaculaire prijs. Na 34.865,- voor het nieuwste model uit de Sprinter-familie: de Sprinter Origins prijs is onder meer mogelijk dankzij de tijdelijke SuccesPremie van minimaal 1 op él onze Sprinters. We hebben dan ook nog veel meer van dit soort prijzen, daar meer over weten? Of over de messcherpe leasecontracten die u via Mei Benz Charterway (030-6059366) kunt afsluiten? Loopt u dan even binnen Mercedes dealer en vraag 'm naar de Sprinter Original of naar één van die ande' aantrekkelijk geprijsde Sprinters. Mercedes-Benz

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 16