Profclubs draaien klok drie weken terug Pieterse wint gedevalueerde schaatsklassieker Sport Elf Steden-bestuur zit in zijn maag met 'stempelaffaire' Uitham met gebroken heup over finish - DINSDAG 7 JANUAR11997 chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv.-chef rob onderwater, 071-5356463 Berckenkamp nieuwe trainer ARC ai phenaan den run» Wim Berckenkamp wordt de nieuwe oefen- meester van ARC. De huidige assistent-trainer neemt volgend seizoen bet roer over van Frans Koenen. De 43-jarige Bercken kamp speelde betaald voetbal bij FC Den Haag, FC Vlaardingen en Go Ahead Eagles. Voordat hij vorig seizoen naar ARC kwam, trainde hij het Goudse Jodan Boys. Berckenkamp tekende voor een jaar met een optie voor nog een jaar. Van Utrecht praat met Cambuur i eeuwarden» Leonard van Utrecht keert mogelijk terug naar Cambuur. Van Utrecht ging in december 1995 over van Cam buur naar Padova. Vorig seizoen stond de oud-Noordwijker re gelmatig in de basis, maar dit seizoen komt hij nauwelijks aan spelen toe. In deze zaak speelt een rol dat Padova nog een deel van de transfersom van een miljoen gulden verschuldigd is. De uiterlijke betalingstermijn was 2 januari, maar die is inmiddels verstreken. Deze week heeft Van Utrecht een gesprek met Cam buur. Santos verhuurd aan Atletico Mineiro amsterdam Marcio Santos gaat terug naar Brazilië. De verdedi ger van Ajax tekent hoogstwaarschijnlijk een huurovereenkomst met Atletico Mineiro. Volgens Arie van Os, penningmeester van Ajax, zijn de onderhandelingen met de club uit Belo Horizonte op een haar na afgerond. Santos begint op 15 januari bij zijn nieuwe club. Het huurcontract loopt tot en met 31 juli. De cen trale verdediger kwam onder Louis van Gaal nauwelijks aan spe len toe. Zijn laatste duel met Ajax was tegen PSV. Hij viel in en kreeg na negentien seconden de rode kaart. Santos staat sinds 1995 onder contract bij de Amsterdammers., KNSB treft regeling met Ritsma Amersfoort Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond (KNSB) heeft overeenstemming bereikt met vertegenwoordigers van de Sanex-ploeg over de te dragen kleding door Rintje Ritsma c.s. De leiding van equipe van Ritsma trok daarop het hoger beroep in het kort geding tegen de KNSB in. Ritsma's coach Wopke de Vegt draagt tot aan de Spelen in Nagano een neutrale Oranje outfit bij de wereldbekerwedstrij den en EK en WK. De schaatser maakt gebruik van de kledij van de bond. Bij andere wedstrijden draagt de ploeg de eigen kle ding. Jimmink stijgt naar zesde plaats nara» Gerard Jimmink heeft bij de rally Dakar - Dakar een flinke sprong gemaakt in het algemeen klassement. Na zijn vierde plaats in de derde etappe van Kayes naar Nara steeg de motor coureur uit Kolhorn naar de zesde plaats. Jimmink heeft een achterstand van één uur en tien minuten op Stephane Peterhan- sel. De Fransman won zijn derde etappe op rij. Olympique Marseille weer in opspraak geneve Een geheime commissie van de Europese voetbalunie, UEFA, gaat een onderzoek doen naar een mogelijk nieuw cor ruptie- en omkopingsschandaal bij Olympique Marseille. De Franse krant Le Monde heeft dat onthuld. De UEFA maakte gis teren bekend dat ook Club Brugge bij het schandaal is betrok ken. De Belgische club ontkent alle aantijgingen. De twee clubs speelden in het seizoen 1992-1993 tegen elkaar. Marseille won twee keer, met 3-0 thuis en 1-0 uit. Jan Siemerink zakt twee plaatsen monte carlo Goran Ivanisevic is op de eerste tennisranglijst van het nieuwe jaar naar de derde plaats gestegen. De Amerika nen Pete Sampras en Michael Chang bleven eerste en tweede op de lijst. Richard Krajicek handhaafde zich als zevende. Jan Sie merink, die in Doha in de eerste ronde van de Egyptenaar El Sawy verloor, zakte van de vijftiende naar de zeventiende plaats. Joop Alberda in dienst van NOCNSF papendal Joop Alberda treedt tot en met de Olympische Spelen van 2000 in dienst van NOCNSF. Dit is gisteren officieel bekend gemaakt. De coach van de gouden volleybalploeg gaat zich als extern adviseur bezig houden met organisatie en marketing. Hij zal vooral proberen condities te scheppen waarin coaches opti maal met hun teams en hun sporters kunnen functioneren. 'It giet oan' klinkt ook voor uitgevers den haag Het 'It giet oan' heeft ook geklonken voor uitgevers. Zeker vijf uitgeverijen hebben inmiddels een speciaal boekwerk over de zaterdag verreden vijftiende Tocht der Tochten aange kondigd of zelfs al uitgebracht. Friese Pers, uitgever van de Leeuwarder Courant, had de primeur. Het 64 pagina's dikke boekwerk was zondagochtend al te koop in Friesland. Gisteren volgde de rest van het land. Barneveld wint gemakkelijk frimley green Raymond Barneveld is het officieuze WK darts in Frimley Green in Engeland goed begonnen. De Haagse postbo de won in de eerste ronde met 3-0 van de Welshman Sean Pal frey. Eerder bereikte Roland Scholten de tweede ronde. Beide Nederlanders komen morgen weer in actie. Staatsen mag weer onderhandelen over t\>-rechten De voorzitters van de 36 clubs uit het betaalde voetbal deden in drie weken niet anders dan praten. Brainstorm sessies werden er belegd, de ene na de andere proefbal lon opgelaten. Het leidde, op aandrang van zeven gees ten uit de eerste divisie, tot de buitengewone vergadering van gisteravond. Waarin, hoe ironisch, regelrecht terug gekeerd werd naar de ontmoeting van 16 december. brief van minister Wijers van economische zaken, aan de vooravond van de teloorgang van Sport7? Zulks zou in strijd zijn met het besluit horizontale prijsbinding, zo luidden de be zwaren van de topclubs', en het sectiebestuur zag zich genood zaakt het mandaat van 16 de cember terug te geven. Het provisorische schip leek gezonken, de noodzaak tot de vorming van een nieuw sectie- bestuur urgenter dan ooit. Pas dan kon de impasse over het uitbaten van tv-rechten worden doorbroken, hoe strijdig met de eigen reglementen ook. Want daarin wordt die taak aan het demissionaire bestuur toege schreven. Dankzij een handreiking van Ajax en Feyenoord bleek gister avond dat het lekke vaartuig van het betaalde voetbal voor circa twee weken blijft drijven. Opeens tilden zij niet meer zo zwaar aan een ontheffing voor het besluit horizontale prijsbin ding, zodat het sectiebestuur alsnog reden zag met het man daat aan de slag te gaan. De soep werd minder heet gegeten dan aanvankelijk opgediend. Jurist Henk Kesler van het sec tiebestuur over de achtergrond van de plotselinge ommezwaai: „Met de aanvraag voor een ont heffing van het besluit ben je al snel vier maanden verder. Zo veel tijd had het betaalde Op die dag draaide alles om het begrip mandaat. Na de weinig gedenkwaardige val van de zen der Sport7 zaten de profs met een levensgroot probleem om trent de uitbating van tv-rech ten bij de herstart van de com petitie in februari. Wie moest die taak op zich nemen? En waarover kon er dan gesproken worden met gegadigden onder de zendgemachtigden? Het al afgeschoten en demis sionaire sectiebestuur van voor zitter Jos Staatsen accepteerde aanvankelijk de opdracht. Het mandaat gold voor de samen vattingen van competitiewed strijden van alle 36 clubs en voor integrale live-uitzendingen bij 33 van hen. De traditionele top drie - Ajax, PSV en. Feye noord - zouden over het laatste punt zelf onderhandelen. In alle gevallen ging het om een ter mijn van 2,5 jaar; de duur van het opnieuw bekrachtigde be leidsplan. De tijdsdruk ten spijt, na 16 december ging er opnieuw veel mis. Het collectief onderhande len over samenvattingen riekte volgens twee voormannen, Feyenoords Jorien van den Herik en Ajax-preses Michael van Praag, alweer te veel naar 'kartelvorming'. En was de KNVB niet op de kwalijke as pecten daarvan gewezen, in een De sportredactie van het LEIDSCH DAGBLAD dankt de firma MULTIRENT voor het vervoer tijdens de ELFSTEDENTOCHT De aankomst van Jorien van den Herik in de vergaderzaal in Zeist. De Feyenoord-voorzitter is altijd wel goed voor een camera. foto anp voetbal dus niet. Omdat het col lege van de gisteravond afwezi ge voorzitter Jos Staatsen nog even blijft functioneren, hebben de clubs weer minder haast bij de vorming van een nieuw be stuur. Zwolles Gaston Sporre, voorzitter van de formatiecom missie: ,,„Het gezond verstand heeft gelukkig vanavond geze gevierd. Dit verschaft ons enige rust, het maakt haast overbodig. Dat is belangrijk. Want gezien de aangescherpte verhoudingen moeten wij alle tijd nemen om tot een nieuw plaatje te ko men". Er waren er die daar gister avond anders over dachten. PS- V's voorzitter Harrie van Raaij bijvoorbeeld, die uitgesproken voorstander is van een topcom- petitie op kleinere schaal per 1 juli. Sporre, cynisch: „Hoe hij dat wil doen, weet ik niet. Maar ik wens hem veel succes." Van Raaij wilde het liefst de struc tuur voor het nieuwe bestuur er zo snel mogelijk doordrukken, met daarbij beduidend meer beslissingsbevoegdheid voor de clubs. Zijn voorst§l: stel het col lege samen met drie mensen uit de eredivisie, drie uit de eerste divisie en één onafhankelijke. Sporre: „Maar dan blokkeer je eigenlijk elke mogelijkheid voor de zittende leden om door te gaan, terwijl dat een waardevol le gedachte is. Je gooit meteen voor hen de deur dicht. Hadden we zijn voorstel vanavond wil len bezegelen, hadden we bo vendien de Centrale Spelers Raad tegen ons gekregen. Dan loop'je dus de kans dat ze van het vetorecht gebruikmaken, los van de reglementaire weeffout. Het past juist in een volwassen democratie om met de factor arbeid rekening te houden. Nu het betaalde voetbal steeds duidelijker richting in krimping van de hoogste afde ling koerst, onder de noemer Superliga, komen ook spelersor ganisaties WCS en CSR in het geweer. Vertegenwoordigers van die kant meden gisteravond bewust de buitengewone verga dering van profs in het Zeister hotel Oud-Londen. Bij welke wijziging van de competitie-op zet dan ook, de spelers hebben een nog uit de jaren tachtig stammend vetorecht. En daar mee wordt natuurlijk ge schermd, met de werkgelegen heid op het hoogste plan in het geding. „WCS en CSR zijn de solo-acties van de clubs beu", zo luidde de kop boven één van de ingezonden stukken van gis teravond. Spelers hebben recht op hun aandeel uit de inkomsten van tv-rechten. Voor het afsluiten van een nieuw contract zien zij het demissionaire bestuur als eerstverantwoordelijke. Zo waarschuwden WCS en CSR voor meer zaken. Druk wordt er gespeculeerd over de mensen die een nieuw sectiebestuur moeten vormen. Namen van politieke figuren als Relus ter Beek en Henk Vonhoff zijn al gevallen, om nog maar te zwij gen van de bereidheid onder bijvoorbeeld Jorien van den Herik (Feyenoord) en diens Eindhovense collega Van Raaij. Maar volgens de reglementen, merken WCS en CSR fijntjes op, kunnen kandidaten slechts door het huidige, demissionaire bestuur worden voorgedragen. „En deze kandidaten behoeven al vooraf de uitdrukkelijke in stemming van de CSR." Achter de schermen schijnt door KNVB-directeuren Peter Vogelzang en Arie van Eijden reeds druk over de tv-pakketten gesproken te zijn. Over een paar weken, als het sectiebestuur verantwoording aflegt, laten on getwijfeld de topclubs weer hun stem laten horen. leeuwarden anp Het bestuur van de Vereniging Friesche Elf Steden is toch nog in dubio over de diskwalificatie van Piet Kleine. Dat bleek gis teravond tijdens een bestuurs vergadering waarin de vijftiende Tocht der Tochten werd geëva lueerd. Zaterdag valt het defini tieve besluit hierover. Kleine arriveerde zaterdag als vijfde wedstrijdschaatser op de Bonkevaart. De vroegere olym pisch en wereldkampioen langebaanrijden werd echter uit het klassement geschrapt om dat hij bij Hindeloopen een stempelpost had gemist. Elfsteden-voorzitter Henk Kroes zei gisteravond na afloop van de bestuursvergadering dat er heftig over de de kwestie- Kleine is gediscussieerd. Zater dag komen de bestuurders weer bij elkaar om het officiële klas sement vast te stellen. Daarin zijn dan ook de uitkomsten van de dopingcontroles verwerkt. Overigens zouden ook andere wedstrijdrijders onvolledige stempelkaarten hebben ingele verd. Henk van Benthem, die als vierde de finish passeerde, miste het stempel van Sneek. René Ruitenberg reed, zoals Kleine, voorbij Hindeloopen en Jan-Eise Kromkamp heeft ook geen volledige stempelkaart. De rijders zeggen echter dat de stempels op de schaatspakken zijn afgedrukt. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Wetering (Noordeinde), 8. Veen (Scheem- da), 9. Kramer (Wervershoof), 10. Kaan (Wieringerwerf). leeuwarden gpd/anp Voor de vermaarde elfstedenrij- der Jan Uitham (72) is de tocht zaterdag anders afgelopen dan hij had verwacht. Ongeveer drie kilometer voor de eindstreep kwam de toerrijder ten val en brak zijn heup. Met zijn gewicht op een schaats en ondersteund door twee toeschouwers gleed Uitham met een van pijn ver trokken gezicht naar de finish. De laatste meters legde hij al leen af. Terugblikkend vanuit zijn bed in het Academisch Ziekenhuis Groningen (AZG) is Uitham blij dat hij die laatste loodzware ki lometers toch nog heeft afge legd. Zijn vijfde elfstedenkruisje is een bijzondere. Voor de Gro ninger, die in de beruchte Elf stedentochtvan 1963 als tweede eindigde achter Reinier Paping, was de tocht van zaterdag zijn laatste. Nog een keer wilde hij 'een kunstje flikken'. Tot aan het laatste bruggetje voor de Bonkevaart was de tocht voor Uitham uitstekend verlopen. Hij had voorzichtig gereden, met de handen los. „Toen kreeg ik last van de felle schijnwerpers op de Bonkevaart. Mijn bovenlichaam werd verlicht, maar het ijs kon ik niet meer zien. Ik kwam in een scheur, viel op mijn heup en had veel pijn." De schaatser is zondagmid dag geopereerd en heeft nu een paar schroeven en een plaatje in zijn heup. Over een dag of vijf mag hij weer voorzichtig lopen. Uitham heeft geen spijt dat hij niet is afgestapt zo vlak voor de eindstreep. „Dan had ik hier nu ook gelegen, zonder kruisje." Ook in ziekenhuizen in Sneek, Leeuwarden en Harlin- gen liggen nog ongeveer vijftien gewonden van de Elfsteden tocht. In totaal hadden zich een kleine 270 gewonden bij de spoedeisende hulp van de zie kenhuizen gemeld, 33 in Sneek, 13 in Harlingen en de rest in Leeuwarden. De meeste letsels hadden voor zaterdag 22.00 uur te ma ken met breuken aan pols, en kels of benen. Na die tijd werd het vooral in Leeuwarden spitsuur. De meesten waren net als Uitham slachtoffer van de felle lichten bij de finish. De rij ders hadden met name aan het gelaat wonden die gehecht moesten worden. Ook bevroren ogen kwamen vaak voor. Honderd minuten Jelle Braaksma heeft de Elfste dentocht honderd minuten sneller afgelegd dan gisteren in de krant stond. De 53-jarige Noordwijkse politieagent was zaterdag klaar na tien uur en vijf minuten en niet, zoals per abuis stond vermeld, na 11.45 uur. Lucky 10, maandag 6 januari: 1-7-11-14-16-23-24-27-42-43-44-45- 48-52-54-56-58-69-73-79. Lotto 1. Eerste prijs: geen winndar Tweede prijs-. 1 winnaar, bruto 100.000,00. Der de prijs: 51 winnaars, elk f. 1000,00. Vier de prijs- 174 winnaars, elk f. 250,00. Vijf de prijs: 2940 winnaars, elk f. 25,00. Zes de prijs: 3958 winnaars, elk f. 10,00. Ze vende prijs: 50.234 winnaars, elk f. 5,00. Cijferspel 1. Zes cijfers goed: geen win naar. Vijf cijfers goed: 1 winnaar. Vier cij fers goed: 26 winnaars. Drie cijfers goed: 258 winnaars. Twee cijfers goed: 2526 (onder voorbehoud). AUTOSPORT Rally Dakar - Dakar, derde etappe: Kayes - Nara. Auto's: 1. Shinozuka/Magne (Jap- Fra) Mitsubishi 6.28.37, 2. Schlesser- /Monnet (Fra) Seat 3.43, 3. Fontenay/Mus- marra (Fra) Mitsubishi 4.02, 4. Saby/Se- rieys (Fra) Mitsubishi 4.47, 5. Masuo- ka/Schulz (Jap/Dui) Mitsubishi 26.55. Stand: 1 Shinozuka 14.46.18, 2. Schles- ser 2.41, 3. Fontenay 4.12, 4. Saby 4.33, 5. Masuoka 31.25. Motoren: 1. Peterhansel (Fra) Yamaha 6.43.47, 2. Arcarons (Spa) KTM 0.01, 3. Magnaldi (Fra) KTM 3.35, 4. Jimmink KTM 11.43, 5. Laporte (VSt) KTM 13.08. Stand: 1. Peterhansel 14.59.01, 2. Mag naldi 35.09, 3. Arcarons 41.21, 4. Lapor te 44.34, 5. Kinigadner (Oos) 1.01.52, 6. Jimmink 1.10.53. Angenent haakt in Eemewoude al na tien kilometer af iERNEWOUDE GPD De climax van het marathonsei zoen is geweest. En het naspel tornt maar moeizaam op gang. Welgeteld zeven A-rijders meld den zich gisteren in Eemewou de voor de plaatselijke schaats- klassieker. Beroemdheid tegen- wil-en-dank Henk Angenent laakte na tien kilometer af, Bert Verduin, de nummer drie, na twintig. Toen was Hans Pieterse ie hoogst geklasseerde Elfste- jentochtheld. Dus won hij in iernewoude. De winnaar van de Tocht der •ochten zou per helikopter arri- 'eren in Eemewoude. Maar dat jing niet door. Volgens Sannah Angenent, de opvolgster van Ja- lette van Benthem, in verband net het weer. Volgens organisa- or Jeen Wester omdat het duur vas. De kleurrijke Fries, in Eer- lewoude al sinds jaar en dag de pil om wie alles draait, had wel gevonden om die kos- en te dekken. Maai' niet on voorwaardelijk. Angenent had fde wedstrijd moeten uitrijden, in dat was de man die de spruit °t nationaal symbool gaat pro- noveren helemaal niet van )lan. Hij moest immers met grote En daarom was Sannah Angen ent alvast gekleed in een kèuri- ge jurk en dito pumps. Geen passende dracht voor het bijwo nen van een schaatsevenement, maar de deelname van man-lief duurde maar zo kort, dat me vrouw Angenent net niet ver nikkelde van de kou. Boze tongen beweerden dat Angenent alleen naar Friesland was afgereisd omdat hij de lok roep van het grote geld niet had kunnen weerstaan. Maar dat sprak Jeen Wester, voorzitter van schaatsclub Lyts Begjin, luidmchtig tegen. Angenent had allang toegezegd, zei Wester. Daarna was de huldiging in Al phen pas vastgesteld. Sneu, vond hij. Want ze hadden nog wel zo'n leuk cadeau voor de winnaar van de Tocht der Toch ten. Met zijn hele familie mocht hij een weekje in een bungalow van 'It Wiid', het bungalowdorp van Eemewoude. Dat Angenent alsnog was gekomen, was vol gens Wester louter en alleen daaraan te danken. Wester, zwaar teleurgesteld in de deelname, had nog eenzèlfde j ai i -r u i i a j i—v cadeau voor Nederlands kam- spoed terug naar Alphen aan Zeifs per helikopter zou Angen- den. Daarom was er ook hele- pj0en Bert Verduin Maar ook den Rijn om door zijn plaatsge- ent te laat arriveren als hij de maal geen tijd om vragen van Verduin haalde de eindstreep noten gehuldigd te worden, wedstrijd helemaal had uitgere- wie dan ook te beantwoorden, ^ij lange na niet Toen werd be- Henk Angenent nam in Eemewoude nog wel de moeite om zijn veters te strikken. Veel meer zat er gisteren niet in. foto anp kendgemaakt dat de wedstrijd werd ingekort tot 85 kilometer, was Verduin al klaar met dou chen. De Nederlands kampioen had zere benen. Toen hij tot zijn grote schrik constateerde dat hij de ontsnappingspogin gen van een paar volstrekt on bekende B-rijders niet meer kon pareren, had hij afgehaakt. Zijn Dasia-ploeggenoot Hans Pieterse bleef wel in de Wed strijd. Hij was ook gelijk favo riet. Dat vond Verduin wel leuk voor Pieterse, die meestal in de rol van knecht opereert. „Bij het NK was hij sterk, maar mocht hij niets doen omdat ik vooruit was. Tijdens de Elfstedentocht was het niet veel anders. We hebben wel een potje voor het prijzengeld, maar het gaat toch vooral om de eer. Anders kun je beter gaan werken." En daar spoedde ook Verduin zich naar een huldiging, compleet met rij toer. Ondanks aanvankelijk ge brek aan enthousiasme. „Ik ben toch zeker Sinterklaas niet". Pieterse deed ondertussen wat van hem verwacht werd. Hij had nauwelijks geleden van de 199 kilometer van zaterdag en won in Eemewoude. Hij werd daarmee de opvolger van Henk Angenent. BASKETBAL Noord-Amerikaanse competitie NBA: Chi cago Bulls - Utah Jazz 102-89, Portland Trailblazers - Los Angeles Lakers 88-84, Golden State Warriors - Charlotte Hornets 101-109 SCHAATSEN Eemewoude. Marathonklassieker over 85 km. 1. Pieterse (Diemen), 2. Van der Veen (Joure), 3. Hotze Zandstra (De Tike), 4. Welles (Terwispel), 5. Bernard Bouma (01- detrijne), 6. Slomp (Ruinen), 7. Van der TENNIS Sydney. Mannen, 560.000 gulden. Eerste ronde: Ivanisevic (Kro/1) - Göllner (Dui) 6- 3 6-4, Stolle (Aus) - Prinosil (Dui) 6-4 6-4, Alberto Costa (Spa/4) - Roux (Fra) 6-4 6-2, Ulihrach (Tsi) - Dosedel (Tsj) 6-3 6-7 6-3, O'Brien (VSt) - Doyle (Aus) 6-4 6-4. Sydney. Vrouwen, 550.000 gulden. Eerste ronde: Appelmans (Bel) - Kandarr (Dui) 6- 0 6-1, Pitkowski (Fra) - Zvereva (WRu) 6-0 6-0, Simpson (Can) - Habsudova (Slv) 6-4 I'n (Vil) W.Hsnip, (Oos) 6-2 3-6 6-4, Sawamatsu (Jap) - Tu (VSt) 7-5 6-3, Fra- zier (VSt) - Dopfer (Oos) 6-2 6-3. Auckland. Mannen, 550.000 gulden. Eer ste ronde: Radulescu (Dui) - Rusedski (GBr/7) 2-6 6-3 7-6, Gumy (Arg) - Carbo- nell (Spa) 7-5 6-2, Kulti (Zwe) - Stark (VSt) 6-4 6-3, Johansson (Zwe) - Larkham (Aus) 6-2 6-1, Carlsen (Den) - Hunt (NZe) 4-6 6- 1 6-3. Hobart. Vrouwen, 185.000 gulden. Eerste ronde: Cenkova (Tsj) - Rittner (Dui) 7-5 6- 3, Calleris (Bel) - Saeki (Jap) h 6, Grande (Ita) - Makarova (Rus) 7-6 6-1, La- bat (Arg/7) - Schnyder (Zwi) 7-6.7-5, Sidot (Fra) - suarez (Arg) 6-4 6-2. Wang (Tai) - Kremer (Lux) 6-3 1-6 6-2, Van Roost (Bel) - Wlll](VSl/X)l; 1 b-2 Ranglijsten tennis. Mannen: 1. Sampras (VSt) 4865*punten, 2. Chang (VSt) 3597, 3. Ivanisevic (Kro) 3492, 4. Kafelnikov (Rus) 3480, 5. Muster (Oos) 3125, 6. Becker (Dui) 2944, 7. Krajicek 2380, 8 Agassi (VSt) 2364, 9. Enqvist (Zwe) 2191, 10. Ferreira (ZAf) 2149,' 17 Siemerink 1530, 26. Haarhuis 1312, 67. Schalken 718, 112. Van Scheppingen 433, 162. Wibier 274, 208. Davids 193. Vrouwen: 1. Graf (Dui) 4649 punten, 2. Seles (VSt) 4056, 3. Sanchez Vicario (Spa) 3668, 4. Martinez (Spa) 3180, 5. Novotna (Tsj) 3087, 6. Hingis (Zwi) 3051, 7. Huber (Dui) 2721, 8. Majoli (Kro) 2647, 9. Da venport (VSt) 2357, 10. Spirlea (Roe) 1747, 12. Schultz 1634, 42. Oremans 551, 54. Boogert 413, 198. Noorlander 92, 202. Kamstra 90. SCHAATSKALENDER HAZERSWOUDE: Boomkwekerijtocht georga niseerd door Hazerswoudse IJsclub en Hazers- woudse Boys. Afstanden: 15 en 25 kilometer. Inschrijven van 12.30 tot 14.30 in kantine Ha zerswoudse Boys. Info: 0172-587830 HOOGMADE: Kortebaan, leden Kerkdorp, van af 16 jaar, start 20.00 uur, inschrijven tot 19.45 uur. Zaterdag 11 januari VALKENBURG: IJsvereniging Nooit Gedacht.'s Morgens op de ijsbaan aan het Duyfrak een Al- 1 ternatieve Elfstedentocht, 's middags arre- HAZERSWOUDE: Boomkwekerijtocht georga niseerd door Hazerswoudse IJsclub en Hazers woudse Boys. Afstanden: 15 en 25 kilometer Inschrijven van 10.00 tot 14.30 in kantine Ha zerswoudse Boys. Info: 0172-587830 Zondag 12 januari STOMPWIJK: IJsclub Nut en Vermaak. Toer tochten 20-100 km. Start tussen 10.00 en 15.00 uur. Hoge Brug (Dr van Noortstraat 190). 071-5802747. OUD-ADE: IJsclub Oud-Ade. Koppelwedstrijd voor leden. Start 14.00 't Vennemeer. Inschrij ving 13.15-13.45. SPORT OP TV 17.00-18.00 EURO: Golf. vanaf Mauritius. 18.00-19.00 EURO: American darts: Duitse Open Kampioenschappen vanuit Stuttgart. 20.30-22.30 EURO.- Voetbal; Internationaal Toernooi van Maspaloma's (Gran Canaria), le halve finale. 21.00-22.00 NBC: Basketbal: samenvatting van een wedstrijd uit de NCAA, Kansas - Kansas State. 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 22.30-23.00 EURO: Rally Raid: Dakar-Ag- acfes-Dakar-. The Legend. 23.15-23.55 Ned 2: Studio NOS: magazine met aandacht voor de belangrijkste gebeurte- WOENSDAG 08.14-08.20 Ned 1Sportjournaal. 10.00-11.30 EURO: Voetbal: Asian Cup vanuit Abu Dhabi (Verenigde Arabische Emiraten), le 12.30-12.35 Ned 3: Sportjournaal. 15.00-17.00'EURO: Voetbal: Asian Cup vanuit Abu Dhabi (Verenigde Arabische Emiraten), 2e 16.05-19.00 BBC 2: Darts: s het Wk in Surrey. ttingvc

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 15