'De zwijgerneemt in stilte afscheid Maccabi klasse apart bij HBW Formatiecommissie moet haast maken Sport VRIJDAG 3 JANUAR11997 23 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -5356463 Ince beslist aan einde seizoen appiano gentile Paul Ince beslist aan het einde van het seizoen of hij bij Inter blijft. De Engelse middenvelder staat in het be langstelling van Arsenal. De speler verklaarde donderdag dat hij al een aanbod van de club van Dennis Bergkamp heeft afgewe zen. Het contract van Ince bij Inter loopt tot 1999. „Ik heb nu nee gezegd tegen Arsenal", zei Ince tegen verslaggevers bij het trainingscomplex van de Italiaanse club. „Ik wil nu nog geen be slissing nemen over volgend seizoen, dat doe ik over vier of vijf maanden." Braziliaanse clubs dreigen met boycot Rio de janeiro» Drie voetbalclubs in Rio de Janeiro hebben ge dreigd de competitie te boycotten omdat ze het niet eens zijn met de nieuwe opzet. Flamengo, Fluminense en Botafogo heb ben gezegd niet te zullen deelnemen als de Braziliaanse voetbal bond niet terugkomt op de beslissing de regels te veranderen. „Deze nieuwe formule is financiële zelfmoord, die we onder geen beding kunnen accepteren", zei voorzitter Michel Assef van Flamengo. Vorig seizoen plaatsten de drie clubs en Vasco da Gama zich automatisch voor de tweede ronde. De twaalf andere formaties kwamen uit in een eerste schifting. In de nieuwe regels wordt de competitie ingedeeld in twee groe pen. De winnaars van de twee poules strijden om het kampioen schap van Rio. Door deze wijziging kunnen de drie clubs niet aan het lucratieve Rio-Sao Paulo-toernooi en aan andere vriend schappelijke duels deelnemen. Bonaly reserve voor EK parijs» Kunstrijdster Surya Bonaly staat slechts reserve voor de EK van 19 tot 26 januari in Parijs. De Franse bond vindt dat de vijfvoudige Europese kampioene na haar operatie aan de achil lespees het internationale niveau nog niet heeft bereikt. Bonaly veroverde vorige maand wel de nationale titel in Frankrijk. Strengere voorschriften bij testritten parijs De Internationale Automobiel Federatie (FLA) heeft de veiligheidsmaatregelen bij de testritten van Formule I-bolides aangescherpt. Volgens de nieuwe voorschriften mogen zich tij dens de races van de teams geen wagens van andere types op het circuit bevinden. Bovendien hebben tijdens deze testen al leen autocoureurs met een zogenaamde superlicentie toegang. Verder mogen de Formule I-teams hun materiaal alleen testen op door de FIA aangewezen circuits. Een official van de bond moet tijdens de races aanwezig zijn om te controleren of de ren stal zich aan de regels houdt. De teams moeten een test tenmin ste een maand van te voren aanmelden. Armstrong hervat training parijs Lance Armstrong heeft de training hervat. Zijn Franse ploeg Cofidis heeft dit bekendgemaakt. Vorig jaar ontdekten art sen bij de Amerikaan kanker aan de balzak en tumoren in het hoofd. De wielrenner heeft een operatie en chemotherapie on dergaan. „Hij heeft zijn chemotherapie op 13 december beëin digd en hij is goed uitgerust. Zijn moraal is uitstekend", zei ploegleider Cyrille Guimard. Afgelopen zondag maakte Arm strong een fietstocht van 120 kilometer in Texas, de staat waar hij woont. „Hij is van plan geregeld te gaan-trainen, maar zal daarbij goed op zijn gezondheid letten", meldt het communi que. Volgens Cofidis voegt de voormalig wereldkampioen zich op 9 januari bij de ploeg. Op 14 januri zal Armstrong ook aanwe zig zijn bij de presentatie van het team. Favoriet Mark Fleischeuer onderuit nieuwe brug Voorschotenaar Mark Fleischeur, nummer één ge plaatst in het A-toernooi van Nieuwe Brug, heeft gisteren in de eerste ronde verloren van Menno Nieuwhoff in een marathon partij met 6-2 in de derde set. Hillegommer Jeroen Vink bereikte wel de tweede ronde door winst op Remco Lambers: 6-4 6-^. Barbara van de Gugten, die woensdag verrassend won van Caro- lijn van Rossum, moest in het A-toernooi van Badhoevedorp haar meerder erkennen in Freekje Maas: 6-4 6-0. Voor Miguel Indurain telde alleen wielrennen en winnen SCOREBORD PRIJSVRAGEN SCHOTLAND: Rangen BASKETBAL i vijfde plaats i (Ned)-Rene ^ed) 87-71 (42-35). Noord-Amerikaanse competitie NBA. Charlotte Hornets - Dallas Mavericks 107-97, Cle veland Cavaliers - Phoenix Suns 103-94, Detroit Celtics 99-87, Orla 7, Orlando Magic - lenging, Miami Heat- Toronto Raptors 96-94 n; New Jersey Nets 101-91, New York Knicks 80-92, land Trailblazers 96-112, San Antonio Spurs - Utah Jazz 83-80, Seattle Supersonics - Philadel phia 76e|Sj)6-82, Sacramento Kings - Los Angeles -111—BILJARTEN Zeist. Invitatietoernooi driebanden. Groep A. Bitalis (20 caramboles te maken) - Post- humius(18) 2-1 (20-11 20-14/gemiddelde 1,600-1,041), Caudron (22) - Wijnbeek (16) 2-0 (22-1122-14/1,629-0,961) _r 3: Jaspers (22) - Kriekaard (16) 1-2(19-16 22-10 14-16/1,057-0,792), Habraken (20)- 14)0-2(11-1416-14/0,900-0,903), (20)Overmars (18) 2-0 (20-12 20- SCHAATSEN 11/1,600-0,958). Mannen. 1. Borst (Leiderdorp), 2. Angenent (Al phen aan den Rijn), 3. Pieterse (Diemen), 4 Ar nold Gaasenbeek (Westbroek), 5 Kleine (Kerken- i veld), 6. Huitema (Roden), 7. Baars (Nieuw-Ven- nep), 8. Kasper (Arrthem), 9. Kromkamp (Wolve- ga), 10. Lissenberg (Almere-Haven) Klassement natuurijs. 1 Angenent 50 punten, 2. Borst 39, 3. Pieterse 35, 4. Baars 33, 5. Huitema, Hulzebosch(Gramsbergen)31. i Vrouwen: l.Seinstra (St. Johannesga), 2 Duiven- 1 voorden (Noordvvijk), 3. Dickhout (Holysloot), 4. Borst (Leiderdorp), 5 Kamminga (Groningen). Gieten. Gewestelijk kampioenschap Drenthe Ignge- lerg (Assen), 2. Kingma (As- Adelaide. Mannen, 575.000 gulden I - Ullhrach (Tsj/8) 7-6 1-6 6-.. Perth. Hopman Cup, 1,4 miljoen gulden. I Groep A: Koratië - Frankrijk 3-0; Majoli - Pierc. r -Forget en Ivamsevic/Majoli - F 'Rubin-Phili| Ie Staten plaa i, 190.000 gulden. Wagner (Dui) - Hiraki (Jap) 6-3 0-6 6- 4, Maruska (Oos) - Huber (Dui/1) 6-4 2-6 6-4, Wie- sner (Oos/2) - Dechaume-Balleret (Fra) 6-4 7-6, Tanasugarn (Tha) - Cacic (VSt) 3-6 6-4 6-4. Brisbane. Vrouwen, 290.000 gulden. Tweede ronde- Carlsson (Zwe) - Paulus (Oos) 5-0, Paulus trekt zich geblesseerd, Serna (Spa) - Ell- wood (Aus) 6-3 6-4, Sidot (Fra) - Kandarr (Dui) 6-4 6-4, Appelmans (Bel/4) - Dechy (Fra) 5-7 7-5 6-4 Schiiltz (Ned/1) in de kwartfinale tegen Serna Doha. Mannen, 1,1 miljoen gulden. 16-2. Courier (VSt/8) - Sabau (Roe) 6-3 6-4, M 6-2 3-6 7-5. ourier, Bruguera - Kordi ter (Oos'l) - Ri Kwartfinale WIELRENNEN Een wielrenner met het rugnummer 21 draait rechtsaf de oprit van een hotel op. De finish van de dertiende etappe van de Ronde van Spanje ligt veer tig kilometer verderop, maar deze wielrenner par keert zijn fiets reeds hier tegen de gevel. den haag fred segaar gpd-verslaggever Het gebeurt zo vaak, uitgemer gelde coureurs die hun verlan gen naar een warme douche en schone lakens niet kunnen on derdrukken en de laatste klim laten voor wat-ie is. Maar de wielrenner die hier afstapt, is niet één van de velen. Het is Mi guel Indurain Larraya, de vijf voudige winnaar van de Tour de France. Vandaar dat het vol tallige hotelpersoneel, van het kamermeisje tot de manager, plots pauzeert. Op 20 september 1996 is, naar later bleek, in het plaatsje Cangas de Onis het einde van de wielrenner Miguel Indurain vastgelegd. Een aanbod van ONCE om voor zeventien mil joen gulden per jaar ploegge noot te worden van Laurent Jalabert en Alex Zülle, heeft hij ter zijde geschoven. Ook zonder die peseta's zingt de sobere boerenzoon uit Villava het nog wel even uit. El Rey, machtig heerser in de eerste helft van dit decennium, is altijd bovenmo- daal ingeschaald geweest op de salarisladder van zijn werkge vers, eerst Reynolds en in zijn hoogtijdagen Banesto. Nee, om geld is het hem nooit te doen geweest, al is hij de laatste om te ontkennen dat hij de naar verluidt tien miljoen gulden per jaar als een prettig voortvloeisel van zijn zware werkzaamheden ervoer. Zijn vernedering in de Tour de France van afgelopen jaar - het was hem heel wat waard ge weest als hij die had kunnen voorkomen. Echter, als Het Ein de zich aandient, is er geen lieve duit meer tegen gewassen en kan een doodordinaire aanval van geeuwhonger - 'fringale' zeggen de Fransen - zelfs hèm fataal worden. De onkreukbare, ongenaak bare, onkwetsbare Miguel Indu rain at te weinig en dus zei de computer 'error' Met een da- mes-verzetje legde hij die koude Miquel Indurain met zijn vijf truien. zesde juli de laatste kilometers af naar het ski-dorp Les Ars. Hij kwam in het najaar nog terug, eventjes, en won in bij de Olympische Spelen in Atianta prompt de gouden medaille in de tijdrit. Het WK liet hij lopen, maar aan deelname aan de Ronde van Spanje kwam hij on der druk van zijn sponsor niet uit. De wedstrijd die hij als infe rieur kwalificeerde, was hem ook dit keer niet goed gezind. In rit dertien was het voorbij, afge lopen, uit. Miguel Indurain (16-7-1964) zou afgelopen zomer voor de zesde keer de Tour de France gaan winnen en daarmee Jac ques Anquetil, Eddy Merckx en Bernard Hinault verslaan. De laatste, in de Tour verantwoor delijk voor een vlekkeloos ver loop van de dagelijkse huldigin gen, durfde niet de glunderen - maar reken dat Hinault opge lucht was nadat Bjarne Riis zijn rivaal de genadeklap had gege ven. Dat was in Pamplona, waar Indurains supporters rekenden op een triomftocht. Het werd een martelgang. Hij had die voortijdig kunnen beëindigen als hij naar zijn villa was gere den, Het parcours liep er vlak langs. Was het niet groots ge weest als hij zich daar had terug getrokken en nooit meer in het openbaar zou zijn verschenen? Opgaan in het niets - een pas sender einde had El Callado (De Zwijger) zich niet kunnen wen sen. Maar hij moest zo nodig Miguel Indurain was een groot sportman maar geen volksheld. Daarvoor ging er te weinig mis met de stoïcij rj.se Bask, die tot ergernis van zijn landgenoten zijn seizoen af stemde op de Ronde van Frank rijk. Hij liet zich zó 'afstellen' dat hij in de maand juli zijn hoogtepunt beleefde. Zijn bege leidingsteam - manager José- Marie Echevarri, ploegleider Eusebio Unzué, soigneur Vicen te Iza en dokter Sabino Padilla - omringende hem met de zorg van een moeder voor haar pas geboren kindje. Winst boeken in de tijdritten en consolideren in het hoogge bergte. Zo was het bedoeld en zo gebeurde het. Het wekte be wondering, die sportieve hoog standjes, maar saai was het. Tourhelden spreken juist dankzij hun kwetsbaarheid tot de verbeelding. Fausto Coppi had de ingewikkelde buitenech telijke relatie met-zijn Witte Da me, Louison Bobet de talloze verhoudingen met getrouwde vrouwen, Hugo Koblet zijn ijdelheid, Jacques Anquetil zijn drankzucht, Bernard Hinault zijn weerbarstige karakter en de pedante Parisièn Laurent Fig- non zijn afkomst. Miguel Indu rain had alleen zijn jeugdliefde Marisa en sinds een paar jaar dochter Miguelito. Miguel Indurain had al zes keer deelgenomen aan de Tour toen Pedro Delgado voor hem plaats maakte als prijsrijder. Echevarri had hem heel lang zaam gebracht. In zijn eerste Tour in 1985 mocht Miguel al in de vierde etappe afstappen. Met de stoïcijnse en consciëntieuze coureur die hij halverwege de jaren tachtig in handen kreeg, had Echevarri veel hogere doe len voor ogen dan hem zijn eer ste Ronde van Frankrijk te laten uitrijden. Hij ontpopte zich tot een renner van de regelmaat: altijd de beste. De man die de klok tot zijn beste vrienden re kende werd voor half mens/half machine versleten na zijn zo veelste overwinning in een tijd rit, zijn specialiteit. Met het verstrijken van de ja ren verdween de scepsis en kwam er meer waardering. Het smoorhete weekeinde in de Tour van '95 was in dat proces van doorslaggevende betekenis. Niet omdat hij de tijdrit Huy- Seraing won, maar vanwege zijn zeldzame uitspatting een dag eerder op weg naar Luik die zijn zege in de 'chrono' cachet gaf. Indurain, die gewend was al zijn krachten te bewaren voor de tijdrit, zette een dag eerder, met Johan Bruyneel in zijn wiel, een energieverslindende ontsnap ping op touw die door niemand gepareerd kon worden. Indu rain won 24 uur later ook de tijdrit en uiteindelijk de Tour. Had hij zich maar vaker zo kwetsbaar opgesteld. Als het op waardering aan kwam, moest Indurain die voor al in eigen, kleine kring zoeken. Kritiek op de indeling van zijn seizoen waarin de Tour centraal stond (al won hij in '91 en '92 ook de Ronde van Italië) en geen ruimte was voor prestaties in ééndagswedstrijden, weerleg de Echevarri met een verwijzing naar zijn erelijst. Daarop prijkt de Clasica San Sebastian en topnoteringen in het wereld kampioenschap. Brons in 1991 en twee keer zilver: in '93 en '95 in Colombia. De meeste toppers hadden afgezien van het WK-avontuur in Zuid-Amerika, maar Indurain ging er wel heen en was na zijn overwinning in de tijdrit ook de sterkste in de individuele weg wedstrijd. Hij had Abraham Olano gemakkelijk kunnen ach terhalen toen zijn landgenoot in de laatste ronde demarreerde. Indurain was de sterkste, maar misgunde zijn troonopvolger de wereldtitel niet. Indurain had al vijf keer de Tour gewonnen, maar pas na dit grootse gebaar van generosi teit incasseerde hij het huldebe toon waarop hij gezien zijn sta tus al veel eerder recht had. In eigen gelederen, in Banesto- kring, was de waardering voor zijn persoonlijkheid er vanaf het moment dat hij prof werd. Bui tenstaanders gaf hij geen in zicht in zijn zielenroerselen. Hij deelde ze slechts met zijn vrouw Marisa en een enkeling uit zijn onmiddellijke omgeving. Vrien den typeren de man met de zware wenkbrauwen en de droeve ogen als een rustige, vriendelijke man. Zijn prijzen geld in de Tour, enkele tonnen, schonk hij zijn helpers. Erwin Nijboer, een vroegere knecht, mag graag vertellen dat de Rol- ex om zijn pols een cadeau is van Indurain. 3el)1.01 44, 2. Groenen- SPORT OP TV VRIJDAG 17.00-17.15 Did 2 Sport. 18.30-19.30 EURO Ski special: magazi- 18.43-18.51 Ned 2 Sportjournaal. 18.45-19.10 RTL Sport. 19.30-20.00 BRT 1 Sport. 19.30-20.30 EURO Skiën: Pro World Cup vanuit Deux Alpes (Frankrijk), parallel sla- 20.30-20.35 RAI UNO Sport. 21.00-22.00 NBC Golf: EMC Golf Skills Challenge. Herh. 21.30-22.00 EURO Sturïts: HAVOC Serie. Herh. 21.30-22.00 BBC 1 Big break: snooker- spelshow. 22.00-22.35 BRT 2 Sport. 22.00-23.00 EURO Rally raid: rally Dakar- Agades-Dakar. 22.16-22.34 Ned 3 Sportjournaal. 22.55-23.22 BRT 1 Sport. 23.00-00.00 EURO Sumo-worstelen: Bas- ho-toernooi van Fukuoka. Herh. 23.10-23.50 RTL 4 Sportnieuws. 23.15-23.55 Ned 2 Studio NOS: magazi ne met aandacht voor de belangrijkste ge beurtenissen in de sportwereld. 00.00-01.00 EURO Boksen. Herh. 01.00-01.30 EURO Fitness: Body Replay. Herh. ZATERDAG 05.00 Ned 2 Elfstedentocht SCHAATSKALENPER TOERTOCHTEN Molentocht, Leiderdorp, Hoogmade, Rijp- wetering, Woubrugge, Roelofarendsveen) Vrijdag 3 januari HOOGMADE: Koppelwedstrijd voor dames en heren op de Does, voor leden vanaf 14 jaar. Aanvang 20.00 LEIDERDORP: Wedstrijden voor clubleden om de Jan van Velzenbokaal. Supersprint. Aanvang 14.00. LEKKERKERK (Zuid-Holland): 19.30 uur, nationale jeugdwedstrijd, kortebaan. Jon gens en meisjes 16-19 jaar. 0180- 661673. Zaterdag 4 januari LEIDERDORP: Stedenontmoeting Leider dorp-Koudekerk. Aanvang 14.00. ALKEMADE: clubkampioenschappen korte baan IJsclub Alkemade voor welpen en pu pillen. Inschrijven vanaf 09.30. Start 10.00 op ijsbaan Oude Wetering. WARMOND: Nationale koppelwedstrijden: tot nader order geannuleerd. HOOGMADE: Priksleewedstrijden op de Does voor dames en heren. Aanvang 20.00 Zondag 5 januari ZOETERWOUDE: Kortebaan wedstrijden op de Noord-Aa te Zoeterwoude. Inschrij ving tot 13.00 uur. Wedstrijden ove en 160 meter voor dames, heren en lieren van het voortgezet onderwijs. Wed strijden toegankelijk voor inwoners var Zoeterwoude en leden van IJsclub Zoeter woude. HOOGMADE: Estafette op de Does v< mes en heren. Voor leden vanaf 12 jaar. Aanvang 14.00 NOORDWIJKERHOUT- schaatsmarathon op het Oosterduinse Meer. Inschrijving 13.00, start 14.00. Inschrijving Boekhors- terweg 18, Noordwijkerhout. senioren 40 km, daems en junioren 25. Info: 0252- 372675/0252-374065 ZEVENHUIZEN (Zuid-Holland): 7.00 uur, Rottemeren wedstrijd 200 kilometer. Man nen ABCV, Vrouwen en veteranen. 0180- 632683/631505 tot 22.00 uur op 4/1 Maandag 6 januari Uitgeest (Noord-Holland), 10.00 (vetera nen) en 13.00 (Mannen ABC), Uitgeester- meer Marathon, 0251-314645 tot 22.00 uur op 5/1. haarlem anp Glasgow Rangers heeft gisteren een grote stap gezet naar de negende landstitel op rij. De ploeg van Van Vossen en Gascoigne versloeg in de der by concurrent Celtic met 3-1. FOTO* AP zwolle anp De formatiecommissie die de KNVB aan een nieuw sectiebestuur betaald voetbal moet helpen, begint vrijdag met de eerste officiële bijeenkomst aan haar belangrijke taak geschikte kandidaten bereid te vinden. Volgens voorzitter Gaston Sporre, tevens preses van FC Zwolle, is snelheid geboden om de clubs financiële duidelijkheid te bie den. „Het is voor het totale betaalde voetbal in Nederland van groot belang dat er op de kortst mogelijke termijn een nieuw sectie- bestuur komt", benadrukte Sporre. „Bij ontbreken daarvan onstaan er problemem van financiële aard op ere- én eerste-divi- sieniveau. We moeten echt haast maken. Het wordt een heel spannende lente als er geen uitzicht is op een tv-contract. Door de teloorgang van Sport7 missen de BVO's een flink bedrag aan inkomsten. Die slaan in veel gevallen zo'n gat in de begro ting dat uitverkoop van spelers niet on denkbeeldig is. Van de aanvankelijke garan tiesom van 2,9 miljoen gulden per clubs is anderhalf miljoen binnen. „Op het restant van 1,4 miljoen is nog geen enkel uitzicht. Als er niet een bedrag tussen de vijf ton en de een miljoen gulden uitkomt, wordt het redelijk zwaar weer. Alleen een officieel erkende partij, in casu het sectiebestuur, kan de onderhandelingen namens de KNVB voeren. Volgens Sporre zijn drie dingen van wezenlijk belang bij zijn formatiepoging: deugdelijkheid, draag vlak en daadkracht. Dat wil zeggen: het nieuwe bestuur moet passen binnen de re glementen en voldoen aan de hoge eisen, de steun in de algemene vergadering moet breed zijn en het college moet popelen di rect en overtuigend aan de slag te gaan. Sporre wenst zich momenteel niet te la ten afleiden door bespiegelingen over een Nederlandse „premier league". „De ligage dachte is het overdenken waard, maar heeft nu geen prioriteit. In het Zeister bos zijn be langrijker dingen te doen. Die gaan om het voortbestaan." De formatiecommissie bestaat verder uit de regiovoorzitters Pickee (Roda JC), Peek (NAC) en Nieuwdorp (Go Ahead Eagles). Namens de Centrale Spelers Raad praat Theo van Seggelen mee. Namens de KNVB doen directeur betaald voetbal Vogelzang dat, voorzitter Jeu Sprengers is adviseur. De „grote drie" - PSV, Feyenoord, Ajax - is ge vraagd ook een afgevaardigde te sturen. Met een 96-78 overwinning op Kalev Tallinn heeft Maccabi Tel Aviv overtuigend de vijftiende Haarlem Basketball Week ge wonnen. In het Extran Sport center leidde het Israëlisch kampioensteam bij rust al met 50-41. In het begin van de tweede helft kwam de opponent - en ti telverdediger - uit Estland tot 56-54 terug, maar dat was het sein voor Maccabi-coach Sherf om zijn team een versnelling hoger te laten spelen. Na de re cente nederlaag tegen Oostende kon Maccabi zich tijdens de trip door West-Europa geen tweede blamage veroorloven. En zie: onder meer een drie-punter van Sharp, een lay-up van Henefeld, een technisch hoogstandje van White en een steal van opnieuw Henefeld brachten Maccabi op een comfortabele 68-54 voor sprong. Talev probeerde daarna vooral met drie-punters terug te komen, maar Maccabi bleek te sterk. Rode Ster Belgrado won in het duel om het brons vrij een voudig met 93-81 van Cagiva Varese. Onder aanvoering van met name Bolic (goed voor 29 punten), hadden de Joegoslaven geen moeite met de Italianen, die in guard Pozzecco wel de beste schutter hadden. Maar ook zijn 32 punten konden Va rese nimmer in de wedstrijd brengen. In het Nederlandse onderons je om de vijfde plaats versloeg Den Bosch aartsrivaal Den Hel der met 87-71. Het was een eenvoudige zege voor de Bra bantse ploeg, die bij rust met 42-35 leidde. In het begin van de tweede helft probeerde Den Helder er nog een wedstrijd van te ma ken. Rolf Franke schoot vier keer op rij raak. Coach Wolfs van Den Bosch liet aan de schutter echter extra aandacht besteden. Dat had tot gevolg dat Franke geen enkele twee-punter meer liet noteren. Grote uitblinker was opnieuw Marcel Huijbens, die tegen liefst 79 procent afrondde en tot 36 punten kwam. De 33-jarige cen ter bracht zijn toernooitotaal op 141, gemiddeld meer dan 28 punten per wedstrijd. Het kan met de Haarlem Basketball Week letterlijk en fi guurlijk alle kanten op. Dat was na afloop van de vijftiende edi tie de voornaamste conclusie van organisator Frank Voskui len. Het liefst blijft Voskuilen in Haarlem, maar hij heeft een conflict rond de (ongewenste) reclame in het Extran Sportcen ter. Bovendien hebben andere plaatsen de belangstelling voor het „eindejaarstoemooi" dat zich steevast mag verheugen in een bezoekersaantal dat rond de twintigduizend ligt. „Groningen ligt niet centraal genoeg en is geen kandidaat", vindt Voskuilen. „Maar de Haarlem Basketball Week kan in - bijvoorbeeld - Utrecht, Am sterdam, Den Bosch of Rotter dam evengoed als de Holland Basketball Week door het leven gaan." Veel hangt niet alleen af van de besprekingen rond het Extran Sportcenter, maar ook van de mogelijkheden die ande re locaties kunnen en willen bieden. Voskuilen: „In de eerste plaats moeten per wedstrijddag tussen de vier en vijfduizend liefhebbers een plekje kunnen vinden. Daarnaast zal de begro ting, die nu op zeven ton ligt, in een andere stad dan Haarlem met vijftig tot zestig procent ho ger moeten liggen. Dat komt door de vele vrijwilligers en be drijven die hier al jaren hun diensten bewijzen. De Haarlem Basketball Week heeft voor de volgende editie al een overeenkomst met het Ne derlands team. Maar daarin staat niets over de (verplichte) deelname van spelers in buiten landse dienst. En gezien de uit tocht van de laatste maanden van talentvolle spelers is dat geen goede zaak. Voskuilen: „Het contract met de bond biedt wat dat betreft geen ruim te. Tja, dan moet die maar wor den geschapen."

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 23