Leidsch Dagblad Chaos rond inschrijving 23 27 (DHulshoff r^1 kans op L_ sneèliWA k Kleintje Pils opnieuw present bij doorkomst in Bartlehiem TWEE WEKEN GRATIS DE WERELD OM U HEEN. 'Anders was Ome Willem er bijna niet meer geweest' Bizar wintcrtaferccl beste politicus Grote merken NU voor kleine prijsjes Grote schade V&D door kapotte sprinklers VRIJDAG 3 JANUAR11997 W OPGERICHT 1 MAART 1860 i Binnenland i Buitenland Behaaglijk in tent 3 bij 20 graden onder nul Bombrieven «F» veroorzaken j paniek in VS Sport Miguel Indurain neemt in stilte afscheid LOSSE NUMMERS ƒ1,75 ZATERDAG ƒ2,25 i Cultuur en Kunst Alexander O'Neal, een soulman van de oude stempel HET WOORD IS AAN Jan Mens De tong is het slechtste vlees in de wereld. 1 30 *67-3° -77-2° 30% 20% 20% 30% VANDAAG 28 PAGINA'S Binnenland. Buitenland Cultuur 27 Economie6 Feiten en meningen2 Kerk en Samenleving16 Randstad18 Regio15,16,17 RTV/programma's21 Sport9 t/m 14,23 Strips20 Uitgaan19 Weg en wiel 25 Babe een buitengewone big draait in de kinderbioscoop in Voorschoten. Met de bon cfrie kaartjes halen, twee be talen. Deze drie topmannenmodezaken zijn dealer van o.a. Hugo Boss, Corneliani, Brax, Polo Ralph Lauren, Allegri, Arrow, Stones, Di Maggio, Melka, Bleyle, Baumler, Seventy, Bison, Paul Smith, Mulberry, C.P. Company, René Lezard en State of Art. Haarlemmerstraat 179 Haarlemmerstraat 175 Leiden. Tel 071-5l42940^^^^^^^^^^^Stóden. Tel 071-5122823j Leiden: Nieuwe Rijn. Den Haag. Leidschendam. Rotterdam. Hilversum. PHILIPS GROOTBEELD KLEUREN-TV STEREO/TELETEKST 25PT5301; TOPKLASSE! Ultra-Flat Backline-S beeldbuis. Adv. *1995,- Aanbieding geldt l/m KLUUN-JAAG zaterdag4januari /Un In alle filialen. PROFITEER! PRIJS I HVwl Politie Leeuwarden zet vijfhonderd agenten extra in bij Elfstedentocht De Elfstedentocht heeft een enorme stormloop op de or ganisatie teweeg gebracht. Het telefoonnummer voor in formatie van de vereniging raakte direct overbelast. De politie in Leeuwarden zet in de nacht van vrijdag op za terdag vijfhonderd agenten in. Kleintje Pils en De Straatkin kers, bekende 'dweilorkesten' uit de Leidse regio, vrolijken de schaatsers en publiek op tijdens de Elfstedentocht. „Het is al bijna een traditie geworden", zegt Ruud Bakker van Kleintje Pils, overigens voor de gelegenheid omge doopt in Kluuntje Pils. „Wij staan net als in 1986 de hele dag in Bartlehiem. Het orkest heeft de afgelo pen jaren bij strenge vorst het contact met de organisatie warm gehouden. „Telkens als de Elfstedenkoorts steeg, bel den we, maar elf jaar lang kwam het niet tot een weer zien." Kleintje Pils is bekend ge worden door optredens bij grote schaatsevenementen en wedstrijden van het Neder lands Elftal. „We zijn 22 jaar geleden begonnen als carna valsband. Volgende week za terdag vieren we het jubile um. Dan spelen we twee keer elf jaar samen, twee keer het gekkengetal." De Straatklinkers spelen in Sneek vanaf 's morgens zes uur. De uren voorafgaand aan de Elfstedentocht verwacht de korpsleiding de grootste over- lastproblemen. Ook het zieken huis in Leeuwarden, het MCL, maakt zich op voor 'the night before'. Om de toeschouwers, schattingen lopen uiteen van 100.000 tot een half miljoen, te vermaken is een volledig feest programma in elkaar gezet. In totaal zijn in de binnenstad vier feesttenten geplaatst. Daar in zal een aantal artiesten een optreden verzorgen. Ook zen den Radio 538, Radio 3 en RTL4 en SBS6 live vanuit de tenten en de drie zalen/theaters van Leeuwarden uit. Enkele honder den toerrijders stonden vanoch tend vroeg te dringen om zich in te schrijven voor de vijftiende Elfstedentocht. De inschrijving startte om klokslag negen uur in het Friesland Expo Centre FEC in Leeuwarden. Van daaruit ver trekken de deelnemers morgen. Een storing in het automati seringssysteem heeft vanmor gen de inschrijving voor de vijf tiende Elfstedentocht verlamd. Al gauw na de opening van het Friesland Expo Centre (FEC) bleek dat de inschrijving hand matig moest worden uitge voerd. Dat leidde tot lange rijen wachtende rijders. De sfeer bleef overigens gemoedelijk. Het lag in de bedoeling dat de rijders hun ledenpasje door een magneetstrip-lezer zouden ha len. De organisatie kon dan meteen zien of de rijder zijn of haar contributie had betaald. Bovendien zou op die manier het aantal inschrijvers kunnen worden geteld. Binnen de tien minuten lag het systeem plat. Het bleek slechts in beperkte mate vante- voren te zijn getest. De organi satie ging na ampel overleg over op het eenvoudige handwerk. De rijders werden in groepjes van drie door de poortjes van de verschillende vakken gelaten. Bij de balies werden de verdere gegevens verwerkt. Dat kostte veel extra tijd en werk. Meer Elfstedennieuws op de pagina's 9 tot en met 13 I Ja, ik wil een abonnement op het Leidsch Dagblad. Adres:1 Postcode: Plaats: 'Tel:(l.v.m. controle bezorging) 1 Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: |D Per maand Per kwartaal Qauloinalisch If. 92.05) i i automatisch (f. 32.95) Oacccpigiro (I". 93,05) I Nr. bank/giro: Handtekening:i i Bij automatische betaling krijgt u een handige recrealiekaart cadeau, i Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. 'en envelop, zonder postzegel, '712141 "400114" OF BEL 071-51 28 030 maandag t/m vrijdag Nordholt breekt lans voor coffeeshop AMSTERDAM Het voorstel van het CDA om alle coffeeshops te slui ten, is 'rampzalig' voor het Nederlandse gedoogbeleid en voor de volksgezond heid. De handel in soft drugs verdwijnt dan weer in het illegale circuit waarin nu de hard-drugs circule ren, met alle risico's van dien. Het CDA spreekt met het voorstel dan ook vooral 'voor de bühne', heeft de Amsterdamse hoofdcom missaris Nordholt gisteren gezegd in het tv-program- ma Nova. De Franse kritiek op het Nederlandse beleid vindt hij overigens 'hypo criet'. Ook de Fransen ma ken in de praktijk namelijk wel degelijk onderscheid tussen soft-drugs en hard drugs. Verrassend was dat Nord holt gisteren niet uitsloot dat hij toch aanblijft in Am sterdam. Hij was eerder met de toenmalige burge meester Van Thijn overeen gekomen dat hij per 1 sep tember opstapt met be houd van salaris tot zijn 65ste. Gisteren zei hij dat hij dat alleen doet 'als er iets nuttigs voor in de plaats komt en waar ik lol in heb'. Hij vindt zichzelf op zijn 56ste 'te jong voor de hang mat'. De Amsterdamse po litie gaat er vooralsnog van uit dat Nordholt per 1 sep tember wel degelijk op stapt. Pagina 3: Politie wil meer luisteren naar de burger sers die een kaart voor de Mo lentocht willen kopen of een stempel komen halen. De ijsvereniging doet goede zaken. Hoewel de schrik van de ontploffing nog een klein beetje in zijn benen zit, kan deze schaatsdag voor Hogervorst niet meer stuk. Na het incident is hij vrijwel direct weer in zijn hokje gekropen. Een knappe jongen die hem er uit krijgt. „Het weer is mooi. Er is geen wind. Ik vind het hier veel te leuk." Pagina 16: 'Molen- en Meren- tocht mooier dan die tocht in Friesland' Ontploffing in stempelhok Leiderdorp leiderdorp»judy nihof Willem Hogervorst (69) zit in zijn stempelhokje nabij de Doeshaven in Leiderdorp. Alsof er niets is gebeurd. Toch ont snapte hij gisterochtend aan een groot gevaar. Willem zat nog geen vijf minuten in zijn hokje, toen de kachel in zijn piepkleine houten onderkomen ontplofte. Terwijl de vlammen uit de oude kachel sloegen, sprongen de ruiten. „Ik wist niet hoe snel ik moest wegkomen. Het -is goed dat het raam openstond. Daardoor kon het gas eruit. An ders was Ome Willem er bijna niet meer geweest. Maar God was met mij." De Leiderdorpse ijsvereniging was even in rep en roer na de ontploffing. Maar tot ieders op luchting liep het incident met een sisser af. De vlammen doof den snel en het glas sprong naar buiten, waar op dat moment gelukkig niemand stond. „Voor hetzelfde geld was ik getatoe- eerd geweest", lacht Hoger vorst, die ongedeerd bleef. In zijn hokje geeft een nieuw kacheltje een behaaglijke warmte af. Een boterham ligt voor zijn neus. Maar aan eten komt Willem niet toe. Daarvoor is het veel te druk met schaat r Ron Hillebrand in Leidse raad In het Leidse filiaal van Vroom Dreesmann is gisteren tijdens koopavond grote schade ont staan door gesprongen sprink lerkoppen. Dat kwam door de vorst. Daardoor kwam volgens een woordvoerder 'een giganti sche watermassa' vrij, die door de brandweer moest worden weggezogen. Het winkelende publiek merkte weinig van de wateroverlast. Doordat de sprinklerkoppen alleen op de begane grond aan de kant van de Breestraat sprongen, kon het publiek gebruik blijven maken van de andere ingangen. Het warenhuis verwacht dat er een behoorlijk bedrag aan schade is, hoewel de woord voerder nog geen getallen durft te noemen. „Maar dat het een flink bedrag is, is wel zeker. Het water is naar de magazijnen ge lopen en daar liggen onze voor raden." Bij Vroom Drees mann waren medewerkers van ochtend nog bezig met het op ruimen van het water. LEIDEN: Langegrochl 5 (naast digros) fTÏÏTrm ALPHEN A/D RIJN: Hofzichtstraat 7-9 dig t/m 4 januari ™71 VALKENBURG (Z.H): Voorschoterweg 45a katwuk Geen gletsjers in Zwitserland of ijsstalagtieten in Groenland. Het gaat hier om de resten van de papieropslag van het Katwijkse bedrijf Van Leeuwen en Zoon, dat op nieuw jaarsdag is uitgebrand. De brandweer was gisteren nog steeds bezig om de smeulende resten te blussen. Het bevroren bluswater op de hoge stapels papier zorgt voor een bizar winter- tafereel. foto hielco kuipers Vakantiebij lage De moderne toerist trekt naar plaatsen als Sikkim, Soneva Fushi en Neiafu. Tot nu toe wist geen mens waar deze be stemmingen liggen, maar dat verandert snel. Want zoals op de Vakantiebeurs volgende week in Utrecht duidelijk zal Worden, de toeristische trend is warm, ver en exotisch. De morgen bij deze krant ge voegde Vakantiebijlage speelt daarop in met niet alleen een overzicht van wat de gezamen lijke reisorganisaties de Neder landse toerist de komende zo mer te bieden hebben, maar ook reisverhalen van trips door Brazilië en het diepe zui den van de Verenigde Staten en het bericht dat Polen in vijf jaar is uitgegroeid tot 'snelst groeiend vakantieland ter we reld'. PvdA-fractievoorzitter Ron Hillebrand is volgens de leden van de gemeenteraad de beste Leidse politicus van 1996. Dat blijkt uit een enquête die Leidsch Dagblad heeft gehou den onder raadsleden. CD'er Daan Meijer wordt bestempeld tot slechtste lokale politicus. In het klassement van de beste politicus van het jaar doen I^dA'ers het goed. Vier sociaaldemocraten kregen sa men zestien stemmen. Hille brand is koploper met zeven stemmen, scheidend wethou der Hennie Koek is volgens vijf raadsleden de beste, wethou der Tjeerd van Rij en PvdA- raadslid Ed van der Veen kre gen beiden twee stemmen. Koploper Hillebrand wordt door een lid van de oppositie getypeerd als een scherp den ker, een bekwaam strateeg, kortom 'een goeie schaker'. Pagina Leiden: 'Leiden heeft zijn ziel aan de duivel ver kocht'

Leidsch Dagblad | 1997 | | pagina 1