KOPSTUKKEN DEELNAMEFORMULIER TACHTIG VRAGEN O O O O O O O O O O O O u O O O O O O O O O KOPSTUKKEN FOTOVRAGEN ■n ssisch Staatscircus in Moskou waar een act in de open lucht aan voorafging fi cultureel evenement in Amsterdam a ssische ambassadeur in Nederland, bij de (her)opening van het totaal gereno- in Den Haag /ei if bij c landers Mark van der Wal en idin Martha Klein werden maanden gegijzeld op Irian /as het werk van: igVrij Papoea "ij Baliem A Vrij uss gt it viel om de kerncentrale Do- 'olgend jaar te sluiten. Aan- iou dat gebeuren in: itbevelhebber HA. Couzy pensioen. Kort daarop ver- ïboek: n als bevelhebber' ica, nooit meer doen' laat draagt geen oorring' ipecialisten in Alkmaar trok- ndacht met een voor Neder- goi ;e afspraak: kree iten door overwerk gaan naar (loei ;e inkomens worden gelijk ge er opereren luk met een Dakota in de te eiste 32 levens. Het vlieg- irdetoeaan: i Dakota Association i Dakota Club i Dakota Friends 54. Britse wetenschappers troffen sporen die erop duiden dat er ooit leven was op een planeet. De naam van die pla neet: a. Venus b. Pluto c. Mars 55. Op het schilderij 'Het Morgentoilet' van Jan Steen werd een bijzonder detail ontdekt: a. de afgebeelde vrouw heeft zes tenen b. er drijft een badeendje in de nachtspie gel c. de signatuur JS staat op de halsband van het hondje 56. De Belgische politie arresteerde in ver band met de moord op de politicus An- dré Cools een aantal personen. Onder de verdachten was een fninister: a. Carlo Todarello b. Alain Van der Biest c. Richard Taxquet 57. Chipsfabrikant Smiths stopte met een speciale prijsvraag omdat de antwoor den via Internet bekend werden: a. Flippo Speciaal b. Goalkaarten c. Scoorkaarten 58. De stier-met-het-menselijk-gen mocht, na bewezen diensten, blijven leven. Zijn naam: a. Michiel b. Herman c. Ruud 59. De bijnaam van het Romeinse masker dat in de Leidse Roomburgerpolder werd gevonden, luidt: a. Froger b. Gordon c. Borsato 1. Voor haar kwam dit jaar het officiële einde van wat begon als een sprookje. Maar pas nadat zij en haar ex-echtenoot in verschil lende interviews en boeken met modder naar elkaar hadden gegooid. 2. Z'n laatste boek heet 'Op gedachten ge bracht'. Het kwam uit vlak voordat hij ont slag nam bij zijn werkgever. 3. Deze oud-topmilitair had zijn club in een ogenschijnlijk kansloze race misschien toch aan de winst kunnen helpen. Hij liet het echter over aan de oude garde, die het vol gens verwachting niet haalde. 4. Een makelaar uit Lisse die ook op papier van zich deed spreken. Hij ergert zich aan velen en velen ergeren zich aan hem. 5. Een man die in Den Haag werd aangeklaagd door de internationale gemeenschap. Hoe wel velen vol overtuiging tegen hem getuig den, bleef hij volhouden dat er sprake was van een persoonsverwisseling en dat hij geen vlieg kwaad heeft gedaan. 6. Schreef in zijn autobiografie altijd vreed zaam te zijn geweest. Blijft erop hameren dat hij weinig invloed heeft op zijn gewa pende geestesverwanten, maar mag deson danks niet meepraten over een vrede in zijn door burgeroorlog verscheurde land. 7. Het aantal werken van deze 25 jaar geleden overleden schrijver is amper te overzien. Een hele klus daarom, het verzamelen en bundelen van wat hij naliet. 8. Bleef ons land achtervolgen als Europese ze denmeester. Kwade tongen beweren dat persoonlijke motieven achter zijn aversie te gen drugs zitten, maar hij beweert zelf dat slechts het welzijn van de jeugd hem moti veert. 9. Na zijn Haagse besognes vertrok hij naar Friesland voor een belangrijke functie. Blijk baar heeft hij het daar niet druk genoeg mee, want hij gaat daarnaast het debat lei den over een nieuwe opzet van de studiefi nanciering. 10. Hij schakelde zijn voornaamse rivaal uit door met hem een duo te vormen aan de top van een grote maatschappelijke groepe ring. Een ernstige ziekte maakte aan die unieke positie een einde nog voor de klus was geklaard. 12. Hij was nauwelijks overleden of er lag al een omstreden boek van zijn lijfarts in de winkel. Bij zijn begrafenis zag de wereld voor het eerst zijn onofficiële tweede vrouw en hun dochter. Later meldde zich zelfs vrouw nummer drie. 13. Deze voormalige acteur en politicus ontbrak op zijn eigen verjaardagsfeestje wegens de ziekte van Alzheimer. Baarde ooit opzien met zijn openbare uitspraak over de Sov jetunie als 'Het Rijk van het Kwaad'. 14. Bemiddelen is een kunst. Deze Amerikaanse topdiplomaat slaagde waar anderen jaren lang faalden. Lang werd verwacht dat de No belprijs voor de vrede zijn deel zou worden, maar die ging aan zijn neus voorbij. 15. Deze schaatser veroverde de eerste wereldti tel op de 1500 meter in Hamar. Zijn woon plaats wil nogal eens onderwerp van discus sie zijn. 16. Merkte dat successen op gravel en gras niet automatisch een burgermeesterschap bete kenen. Ook al is het in de hoofdstad van een land waar de mensen hunkeren naar nieuwe gezichten. Trok zich na zijn verlies meteen terug uit de politiek. 17. Deze man werd schatrijk met onder meer de verhuur van zomerwoningen. Tot ergernis van zijn nabestaanden gingen er scheppen met geld naar de zeer behoudende stroming in de RK Kerk, ook een aanzienlijke portie van de erfenis. 18. De PvdA had in deze politicus een kundig Kamerlid. Ook de Vereniging van Neder landse Gemeenten maakte van zijn diensten gebruik. Nu is hij adviseur van een top-in- stelling op sociaal-economisch terrein. 19. Zijn patiënten droegen hem op handen, en bleven hem ook trouw toen hij in opspraak was geraakt door een euthanasiegeval. Zijn collega's en de ziektenkostenverzekeraars hadden minder waardering voor hem. Ten slotte hield hij het maar voor gezien. 20. Een grote stad had deze man jarenlang als burgemeester. Hij nam afscheid om een voorname landelijke functie te aanvaarden. Nu helpt hij de uitgaven van het Rijk nare kenen. 60. De Haarlemse hoofdofficier van justitie die moest vertrekken na het IRT-drama was: a. Straver b. De Beaufort c. Langendoen 61. De Russische president Jeltsin be noemde na de verkiezingen een 'tegen stander' tot veiligheidsadviseur: a. Zjoeganov b. Doedajev "c. Lebed 62. Premier Kok plaatste een tweede natio nale luchthaven op de politieke agen da. Eén gesuggereerde plek viel wat hem betreft echter al af: a. Markerwaard b. Maasvlakte c. Lelystad 63. Rintje Ritsma werd zowel Europees als wereldkampioen allround schaatsen. Beide keren eindigde als tweede: a. Falko Zandstra b. Martin Hersman c. Ids Postma 64. Een Leidse studente won een wereldti tel bij het zeilen. Haar naam: a. Carla Zijlstra b. Carolijn Brouwer c. Gretha Tromp 65. Paus Johannes Paulus II onderging een operatie. Die ingreep betrof: a. staar b. blindedarm c. hart 66. WD-leider Bolkestein raakte in op spraak wegens het vermeend misbrui ken van een commissariaat bij de fir ma: a. Cozoor b. MSD c. GVS 67. In een Midden-Amerikaans land werd een Nederlands echtpaar ontvoerd: a. Costa Rica b. Guatemala c. Nicaragua 68. Musicus die tijdens het Leidse haring en corenwijnfeest het optreden halver - wege afbrak: a. Benny Behr b. Vera Beths c. Jaap van Zweden 69. Een bekende conservenfabriek in Roelofarendsveen sloot dit jaar de deu ren. Dat was: a. Ruiten Troef b. Hak c. De Snijboon 70. De 'Zaanse methode' werd verboden. Deze methode is: a. een milieu-onvriendelijke manier van cacaoverwerking b. een wijze van politieverhoor c. agressief optreden van de verkeerspoli tie in Zaanstad 71. Een gemiste strafschop tegen Frankrijk schakelde het Nederlands voetbalelftal uit bij het EK in Engeland. De man die faalde was: a. Danny Blind b. Clarence Seedorf c. Edgar Davids 72. Suriname kreeg een nieuwe president: a. Wijdenbosch b. Venetiaan c. Lachmon 73. Rob de Nijs bereikte met 'Banger hart' de nummer één van de Nederlandse Top-40. Dat was voor de zanger: a. de eerste keer b. de tweede keer c. de vijfde keer 74. In Noord-Italië werd de onafhankelijke staat Padania 'uitgeroepen'. Grote man erachter was: a. Umberto Eco b. Eco Mare c. Umberto Bossi 75. Een parlementaire commissie deed on derzoek naar klimaatverandering. Hoofdconclusie: a. een nieuwe Elfstedentocht zit er niet meer in b. de uitstoot van kooldioxide moet snel aangepakt c. er kan niet worden gewacht met op nieuw verhogen van de dijken 76. Welke partij stapte in het afgelopen jaar uit het Leiderdorpse college?: a. PvdA b. WD c. CDA 77. In de bankwereld ontstond ruzie over de chipknip en de chipper. Dat zijn: a. nieuwe pasjes voor elektronisch betalen b. computersystemen die gekoppeld moeten worden c. beveiligingsapparaten 78. President Clinton van de VS en zijn vrouw Hillary raakten in opspraak we gens een affaire uit het verleden. Die zaak werd bekend als: 79. De nieuwe chef van het politiekorps Hollands-Midden heet: a. Van Hulst b. Straver c. Mostert 80. De opdracht voor het schrijven van het Boekenweekgeschenk 1997 werd ver strekt aan: a. Nelleke Noordervliet b. Doeschka Meijsing c. Renate Dorrestein A B c A B c A B c A B c 1. 21. 41. 61. 2. 22. 42. 62. 3. 23. 43. 63. 4. 24. 44. 64. 5. 25. 45. 65. 6. 26. 46. 66. 7. 27. 47. 67. 8. 28. 48. 68. 9, 29. 49. 69. 10. 30. 50. 70. 11. 31. 51. 71. 12. 32. 52. 72. 13. 33. 53. 73. 14. 34. 54. 74. 15. 35. 55. 75. 16. 36. 56. 76. 17. 37. 57. 77. 18. 38. 58. 78. 19. 39. 59. 79. 20. 40. 60. 80. 1. 2. 3. 4. 5. 6. ABC ABC ABC ABC POSTCODE EN WOONPLAATS: TELEFOON:

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 25