NIEUWSOC/7Z Terugblik op '96 Inzenden Prijzen ft FOTOVRAGEN Een terugblik op het nieuws van 1996 laat vele hoogte- en dieptepunten zien. Vrolijke momenten en droeve gebeurtenissen, ze waren er in grote aantallen. Sommige feiten zijn onuitwisbaar in het geheugen gegrift, andere voorvallen vragen om graven in de herinnering of spitwerk in jaaroverzichten. Die combinatie vormt de basis van de Oudejaars-nieuwsquiz van deze krant. Een uitdaging - van 104 vragen! - waaraan wij aantrekkelijke prijzen verbinden. Dë nieuwsquiz bestaat uit drie delen. 1. Tachtig vragen. Achter elke vraag staan drie mogelijke antwoorden: a, b of c. Slechts één antwoord is juist. Kruis de juiste antwoorden aan op de antwoordbon. 2. Kopstukken. Twintig vragen waarvan het antwoord gezocht moet worden in de foto-gaierij. Vul op de antwoordbon de (foto)letter in die hoort bij het cijfer van de vraag. 3. Foto-vragen. Evenals bij de 80 vragen, is bij de vier foto-vragen van de drie mogelijkheden (a, b, c) slechts één antwoord juist. Kruis op de antwoordbon de juiste letter aan achter het cijfer van de foto. Vermeld naam, adres, postcode, woonplaats en telefoonnummer op het deelnameformulier en stuur deze op naar: Leidsch Dagblad Postbus 54 2300 AB Leiden In de linkerbovenhoek vermelden: ■NIEUWSQUIZ'. Inzendingen dienen vóór maandag 13 januari in ons bezit te zijn. Bij meerdere goede inzendingen beslist het lot. De oplossingen en de namen van de prijswinnaars worden bekend gemaakt in de week van 27 januari. De hoofdprijs van de nieuwsquiz van Leidsch Dagblad is een vip-arrangement voor twee personen voor een voorstelling van Miss Saigon in het Circustheater in Scheveningen. De prijs is beschikbaar gesteld door het Bilderberg Europa Hotel Scheveningen. Het arrangement omvat ondermeer diner, vip-taxi, overnachting in luxe kamer met whirlpool en ontbijt. BILDERBERG EUROPA HOTEL SCHEVENINGEN De tweede prijs bestaat uit een midweeks verblijf voor vier personen in één van de bungalowparken van SunParks in België. De vakantiehuizen van SunParks zijn comfortabel ingericht en van alle gemakken voorzien. De parken hebben ondermeerde beschikking over uitgebreide sportaccommodaties en een tropisch zwemparadijs. De derde prijs is een diner voor twee bij restaurant Shooters in Valkenburg. Vierde prijs: een prachtige box met 10 cd's met Barok-werken van o.a. Vivaldi, Bach en Monteverdi. Vijfde prijs: Het Groot Van Dale Spel der Nederlandse Taal. Zesde prijs: een fles Moët et Chandon champagne met twee bijbehorende flutes. Zevende tot en met negende prijs: een cd van pianovirtuoos Jan Vayne. Tiende prijs: een groot aantal troostprijzen, beschikbaar gesteld door Leidsch Dagblad. 1. Bisschop Muskens van Breda baarde opzien met een uitspraak: a. bakkers moeten meer aan armenzorg doen b. armen mogen desnoods een brood ste len c. bakkers moeten armen korting geven op een brood 2. Van een Nederlands bedrijf werd een (ex) topman aangehouden wegens voorkennis bij handel op de beurs: a. Duyvis b. BolsWessanen c. Nedlloyd 3. Sport7 deed als nieuwe tv-zender zijn intrede. De naam van de tijdelijk direc teur: a. Willem van Kooten b. Jos Kuyer c. Ruud Hendriks 4. De medaille die de Leidse roeister Irene Eijs won bij de Olympische spelen, was van: a. goud b. zilver c. brons Prins Willem Alexander was prominenten sche Spelen in Atlanta. Hij stortte zich n de. Op deze foto viert hij het succes van djne 5. Een bank in Arnhem was doelwit van een aanslag: a. Crédit Lyonnais b. Banque Paribas c. Banque Akzodrome 6. Vijfvoudig winnaar Miguel Indurain eindigde dit keer in de Tour de France als: a. tiende b. elfde c. twaalfde 7. Opvolg(st)er van Robin Linschoten als staatssecretaris van sociale zaken werd: aElske ter Veld b. Frank de Grave c. Jan Kamminga 8. Het dit jaar gepresenteerde plan om voor de kust van IJmuiden een tweede luchthaven aan te leggen, is afkomstig van: a. directie Schiphol b. KLM c. Boskalis Een bijzondere maaltijd in Den Haag. Op het Malieveld stonden lange rijen tafels. Naar schatting tweeduizend mensen schoven aan. Ze de den dat bij gelegenheid van: a. de verjaardag van premier Kok b. een manifestatie tegen verarming en verrijking c. het jaarfeest van de Bond Voor 60-Plussers 9. Op 29 juni vierde prins Bemhard zijn verjaardag. Hij werd: a. 85 jaar b. 86 jaar c. 87 jaar 10. Daimler-Benz draaide de geldkraan voor Fokker dicht. De topman van het concern die de zwarte piet bij de Ne derlandse regering legde was: a. Jürgen Schrempp b. Alfred Daimler c. Dieter Eilts 11. De nieuwbouw van het Academisch Ziekenhuis in Leiden werd geopend door: aPrinses Juliana b. Konigin Beatrix c. Prins Willem Alexander 12. Parlementslid Boogaard verliet de Tweede Kamer, als lid van: a. Senioren 2000 b. AOV c. Ouderenpartij 13. De naam van het Noordwijkse hotel waarin het Nederlands voethalelftal voor interlandwedstrijden verblijft, is: a. Hotel Oranje b. Huis ter Duin c. Hotel Zinger 14. De Bosnisch-Servische leider Radovan Karadzic legde al zijn openbare func ties neer. a. Hij kon nu voor de rechter worden ge bracht b. Hij maakte zo de weg vrij voor verkie zingen in Bosnië c. Hij kon zich nu beschikbaar stellen als kandidaat voor de verkiezingen 15. Januari '96 was koud. De gemiddelde temperatuur in deze maand met 23 vorstdagen lag op: a. 1,7 graden b. 0,0 graden c. - 2,2 graden 16. Een Nederlandse regisseuse kreeg dit jaar een Oscar: a. Willeke van Ammelrooy b. Marleen Gorris c. Esmée Lammers 17. Het Jordaanse leger onderdrukte rellen. Die ontstonden na: a. verhoging van de belastingen b. verhoging van de benzineprijs c. verhoging van de broodprijs 18. Politie en justitie kregen vernietigende kritiek te verduren in het rapport van de parlementaire-enquêtecommissie opsporingsmethoden. Voorzitter Van Traa stelt: a. ..dat er sprake is van een gezagscrisis b. ..dat de Amsterdamse commissaris Nordholt spreekwoordelijk eigenwijs is c. ..dat het de schuld is van alle vroegere CDA-ministers op Justitie 19. In Leiden in het begin van het jaar de Elfstegentocht gereden. Wie werd win naar? a. Henk Angenent b. Yep Kramer c. Niemand, het was een pleziertocht 20. Paulus de Boskabouter werd: a. 50 jaar b. 75 jaar c. 25 jaar 21. Een schaatstocht over het IJsselmeer tussen Enkhuizen en Stavoren eindigde in een enorme chaos. Oorzaak: a. de dooi viel plotseling in b. een binnenvaartschip had de ijsvloer kapot gevaren c. er kwamen tien keer zoveel deelnemers afc verwacht Een schokkende gebeurtenis a. Paul Marchal - vader van de vermoorde An - die verslaggevers op de hoogte brengt van zijn voornemen in België: de zaak Dutroux. In een grote protestmars door Brussel te houden die affaire kwam de man op b. Jean Lambrecks - vader van de vermoorde Eefje - die de pers te woord staat nadat bekend is geworden deze foto geregeld in het dat de stoffelijke resten van zijn dochter zijn gevonden nieuws. Het isr c. Jean-Marc Connerotte die een toelichting geeft op het feit dat hij door het Hof van Cassatie van de zaak- Dutroux is gehaald 22. Het Ierse Republikeinse Leger maakte een einde aan het bestand. De IRA deed dat: a. met een brief aan de Britse premier Major b. met een bomaanslag in Londen c. middels een verklaring van Sinn Fein- leider Gerry Adams 23. De splinternieuwe Erasmusbrug in Rot terdam moest niet lang na de opening worden afgesloten. De constructie van de brug had te lijden van: a. betonrot b. roest c. de wind 24. De leden van een populaire Britse pop groep besloten uit elkaar te gaan: a. Take That b. Backstreet Boys c. Boyzone 25. De moordende concurrentie in de schoenenbranche maakte opnieuw een slachtoffer: a. Schoenenreus b. Bata c. Voetenwerk 26. Jan Timmer vertrok bij Philips. Zijn op volger werd: a. Cor Boonstraten b. Jan Boon c. Cor Boonstra 27. De bestuursleden van het College van Toezicht Sociale Verzekeringen (CTSV) moesten vertrekken. Hun namen: a. Van Leeuwen, Van Otterloo en Van Rooijen b. Staatsen, Van Leeuwen en Van Otter loo c. Van Leeuwen, Van Rooijen en Van Randwijck 28. Nederland mocht weer meedoen met het Eurovisie Songfestival. Er werd een duo uitgezonden: a. Franklin Rooseveldt b. Maxine Franklin Brown c. Charlie Brown Maxine 29. Het openbaar ministerie onderzocht een ontuchtzaak op een scholenge meenschap in Amersfoort. De naam van de school: a. Guido de Bres b. Joe Dalton c. Blaise Pascal 30. De spanningen tussen China en Tai wan liepen hoog op. Peking werd boos omdat: a. Taiwan meer en meer 'afstand' nam van het moederland b. Taiwan voortdurend Chinese eilandjes voor de kust belaagde c. Taiwan de vlag van de Volksrepubliek wilde kopiëren 31. Duitsland moest Nederland bijbetalen voor aardgas uit een gemeenschappe lijke gasbel: a. 3,75 miljard b. 37,5 miljoen c. 375 miljoen 32. Harry Mulisch ('De ontdekking van de hemel') werd in de Verenigde Staten vergeleken met: aTsjechov b. Homerus c. Vergilius 33. Een 43-jarige man doodde in een Schotse schoolklas zestien kleuters en hun lerares. De school staat in: a. Aberdeen b. Dunblane c. Dunfermline 34. Twee wethouders hebben Leiden dit jaar vaarwel gezegd. Dat waren: a. Koek en Walenkamp b. Walenkamp en De Goede c. Koek en De Goede 35. Welke straf kreeg de verdachte in de Leidse balpenmoord uiteindelijk opge legd? a. Acht jaar onvoorwaardelijk b. Zes jaar onvoorwaardelijk c. Geen, hij werd vrijgesproken 36. Een brand op een Duitse luchthaven kostte zestien mensen het leven: a. München b. Frankfurt c. Düsseldorf 37. DAF Trucks werd overgenomen door een Amerikaanse firma: a. Paccar b. General Motors c. Pactrucks 38. De musical Miss Saigon ging in pre mière. Deze voorstelling is gebaseerd op de opera: a. La Bohème b. Madama Butterfly c. La Traviata 39. De voorzitter van de parlementaire commissie die het debacle bij de Lim burgse woningcorporatie WBL onder zocht moest aftreden. Dat was: aEnneüs Heerma b. Pieter Hofstra c. Arthie Schimmel 40. In Noord-Irak raakten twee Koerdische Feestelijk gekleed, een beetje a. een si rillend in de kou, wachtte dit ge- b. een cu zeischap op wat komen ging. c. de Het betrof. vee n 41. Een 43-jarige verpleegkundige we fl veroordeeld wegens het doden van b ie woners van het verpleeghuis VLietto ven in Delfzijl. Haar bijnaam: a. 'Insuline-Martha' b. 'De nachtvlinder van Vliethoven' c. 'Engel dès doods' 42. Wielrenster Ingrid Haringa won in lanta zilver op het onderdeel: a. puntenkoers b. achtervolging c. sprint 43. De Leidse begraafplaats die bezoi kreeg van grafschenners, was: a. Rhijnhof b. Zijlpoort c. Groenesteeg 44. Spanje kreeg een centrum-rechtse gering onder leiding van: a. Luis Henrique b. José Maria Aznar c. Javier Solana 45. Wim Duisenberg, president van De N ;e derlandsche Bank, kondigde zijn ve fs trek aan. Hij gaat naar: a. het Europees Monetair Instituut b. het Internationaal Monetair Fonds c. de Wereldbank 46. De Kamer stelde vragen over 'de den handdruk' die André Testa kreejste bij zijn vertrek als directeur van NZH. Het bedrag dat ter discuss|gi stond was: a. een miljoen gulden b. twee miljoen gulden c. drie miljoen gulden 47. Het CDA pleitte voor een bijzondei ir maatregel tegen mensen die kindere il seksueel misbruiken: a. levenslange therapie.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 24