Ridderhaven-complex heet nu al 'het schip Nederlands scholquotum bijna opgevis NPB hekelt rol vakbond bij Amsterdams politiefeestje Politie en justitie strenger voor 'criminele' portiers Gemengde gevoelens overheersen bij echtpaar na tussenvonnis pedofiel bierman a Randstad 19 Omzet naar 2,2 miljard Hondenpoc grootste ergernis ZATERDAG 28 DECEMBER 1996 chef hans jacobs. 071-5356414. plv.-chef rudolf kleun, 071 -53|~" Hans van de Lande heeft een logistiek centrum dat opvalt i>A fee I |5C rotterdam bram oosterwuk In de transportwereld wordt het Ridderha ven-complex nu al het schip' genoemd en daarmee heeft Hans van de Lande bereikt wat hij wilde: een logistiek centrum dat op valt. Hij bedacht het, ontwikkelde het, ver huurde het en stuurt de activiteiten nu ook voor een deel. Ridderhaven zit voor de ko mende vijf tot tien jaar vol en zal een kei harde schakef worden in de distributieke ten van lading tussen Rotterdam en het Eu ropese achterland. Twee enorme complexen van elk zeven loodsen, met een 'expeditiestraat' ertussen. Bijna 47.000 vierkante meter overdekte op slagruimte. Liggend aan de Noord, pal te genover de molens van Kinderdijk: op een snijpunt van water- en wegconnecties. Op het dak van de loods aan de waterkant staat het kantorencompartiment: als de ac commodatie van wat heel duidelijk een passagiersschip is. „Het ziet er allemaal net echt uit", lacht Van der Lande. „De kantoren liggen op het hoofddek, het promenadedek, het brugdek en op het topdek. We hebben ook nog een schoorsteen, waar misschien een restau rant in komt. Op het open gedeelte van het brugdek is nog plaats voor een tennisbaan. Aan de kant van de rivier hebben we staat sietrappen naar de dekken gemaakt." Geankerd De realisering van het complex heeft te lang geduurd, maar het Ridderhaven-schip ligt nu dan toch voorgoed geankerd op het Ridderkerkse bedrijfsterrein Donkersloot- Noord. Hans van de Lande: „Het complex zoals ik dat voor me zag vond men wel een aardig idee, maar aan de andere kant toch ook weer te veel schip. Via Ridderkerk had ik met de welstandscommissie in Rotter dam te maken en daar deed men nogal moeilijk. Ik had het bijna opgegeven, maar toen potentiële klanten me onder druk ble ven zetten, ben ik opnieuw naar die com missie gegaan. Op de tekening heb ik toen de mast, de boeg en het kontje bedekt. Toen zag men eindelijk dat het inderdaad om loodsen en kantoren ging en toen mocht het ineens wel. Dat heeft al met al drie jaar geduurd. Zonde van de tijd. Vorig jaar juli is de bouw begonnen. Van de Lande is gek van logistiek, vindt hijzelf. Nadat hij in 1974 na een carrière van zestien jaar bij de Holland-Amerika Lijn (hij was onder meer eerste stuurman op de Westerdam) voor zichzelf het bedrijf Vierhaven begon, is hij nu zo'n dikke twin tig jaar met 'dit geweldige vak' bezig. Hij is ervan overtuigd dat de kostprijs van een product, dat voor een groot deel afhangt van de logistieke kosten, omlaag kan als er minder schakels zijn in het transport, de opslag en de distributie. In 1991 ontdekte Hans van de Lande dat Ridderkerk als uitstekende plaats voor een logistiek centrum. Donkersloot was vol, maar er bleef van alle kanten vraag naar ruimte. Hij bedacht een concept waarbij groupage- en distributiebedrijven bij elkaar zouden kunnen gaan zitten en van één or ganisatie gebruik zouden kunnen maken als ze dit wensten. „In de Rotterdamse ha ven loop je de kans je eigen haven te ver stoppen. Er is veel lading en veel verkeer. Daarom is het beter de lading ergens an ders op te slaan. Ridderkerk is zo'n plaats waar dat goed kan. Wel gebruik maken van de wereldhaven, maar er net achter gaan zitten. Dat is volgens mij het mooie." Zijn oog viel op een uiterwaardengebied tegen Donkersloot-Noord aan; meteen aan de rivier de Noord, met de kleine haven van Ridderkerk ernaast. Het terrein werd op Deltahoogte gebracht en herbergt nu zonder twijfel een van de opvallendste be- drijfscomplexen van de regio. Er zit zestig miljoen gulden in; geld dat vooral van fi nancier Deutsche Bank kwam. „Deze Duit se bank had de beste condities. Zelf heb ik er een bescheiden bedrag in zitten," bekent Van de Lande. Containers Ridderhaven draait al een paar weken op volle kracht. Vanuit de Rotterdamse haven zijn er inmiddels reeds honderden contai ners aangevoerd. Over de weg, maar vooral over het water. Tot nu toe worden de con tainers nog met een mobiele kraan op de kade van de gemeente-haven getild, maar binnen niet al te lange tijd staat er een ech te containerkraan op het door Ridderhaven gehuurde kadeterrein. Vijftienduizend containers per jaar via het water en zo'n tienduizend over de weg. Dat zijn de aantallen waarmee Van de Lan de rekening houdt. Hij heeft met een bin- nenvaart-containervervoerder een contract voor de aanvoer van volle en de afvoer van lege containers gesloten. Van de Maasvlak te is het naar Ridderkerk niet meer dan tweeënhalf uur varen. „Als je pech hebt doe je er met de auto langer over," zo vergelijkt hij. Van de Lande is een fervent voorstander van containertransport over het water: „Dat is de belangrijke opzet achter Ridder haven. De Noord is de aangewezen vaar weg naar en van Duitsland en andere be stemmingen. Als ik vanuit m'n kantoor naar buiten kijk gaat er altijd wel een schip voorbij. Dat vervoer neemt toe en daar ben ik blij mee." De lading die in de containers bij Ridder haven wordt aangevoerd is bestemd voor de elf bedrijven die de in totaal veertien op- slag- en distributieruimten in gebruik hlna ben. De loodsruimten zijn bereikbaar viëjmf totaal 180 los- en laadbordessen, die apb zag-gewijs zijn aangebracht en daardijr S uiterst efficiënt functioneren. Van de de: „De verhuur is snel gegaan. Het cemiolti moest nog drogen toen de eerste klantenHa al in wilden." pijl- In de loodsen liggen - het is een computers, printers, tabak, fruit in bïik.jnhi levisietoestellen. Allemaal lading die njdin afnemers in Nederland, Duitsland en iris R die andere 'achterlanden' moet. Het me|0c te gaat met vrachtauto's weg. Een spojt- G verbinding heeft Ridderkerk niet en die J0 er ook wel nooit komen. f Het merendeel van de zeshonderd mds sen die bij Ridderhaven en de bedrijven er zijn neergestreken werken, doet dit inr,, kantoren van 'het schip'; een klein deel \r hen is in de loodsen actief. Op de ene hi d, van het loodsdak waarop de accommod tie is gebouwd - het hoofddek - ligt de p] keerruimte voor de kantoren; auto's kil? nen er komen en gaan via een op- en aL in de voor- en achtersteven van 'het schiL (K 1(1 Burgemeester Katwijk niet op het matje geroepen katwuk peter van der hulst De commissaris van de konin gin voelt er weinig voor om de burgemeester van Katwijk B. van Wouwe op het matje te roe pen. Dat blijkt uit de formele manier waarop vanuit het pro vinciehuis is gereageerd op klachten van het Groen Links raadslid T. Janssens. Hij drong op maatregelen aan omdat Kat wijk volgens Janssens een stuk minder democratisch is gewor den sinds het aantreden van burgemeester Van Wouwe. Als voorbeelden noemde Janssens het achter gesloten deuren behandelen van de nieuwbouw van het gemeente huis en het voorbij gaan aan raadsbesluiten zonder dat de gemeenteraad daarover is geïn formeerd. Ook zou het college van burgemeester en wethou ders niet willen reageren op uit gelekte brieven uit het gemeen tehuis. De brieven waren bij Janssens in de bus gegooid. Na de weigering om schriftelijke vragen hierover te beantwoor den of de kwestie op de agenda van de commissievergadering te zetten, richtte Janssens zich tot de provincie. In een reactie noemt de pro vincie de handelwijze van bur gemeester en wethouders 'niet per se onjuist'. Al wordt wel aangegeven dat het college in hun antwoord aan Janssens misschien wel 'wat kort door de bocht is gegaan'. „In die zin dat zij wel uw medewerking vragen dit te voorkomen, maar niet aangeven wat zij zelf voorne mens zijn aan dat verschijnsel te doen." bleiswuk» De Bloemenveiling Holland heeft dit jaar een omzetgroei van zes procent geboekt. Het veilingresultaat steeg daarmee naar 2,2 miljard gulden. Dit maakte het bedrijf - met veilingen in Bleiswijk en f gisteren bekend. noordwuk paul de vlieger Verwijdering van hondenpj^ en bestrijding van gladheidP deze twee taken schiet def1)? meente Noordwijk volgensr.^ inwoners van het dorp te kK Dat blijkt uit de resultaten Ist' een 'belevingsonderzoek' onder een representatief van de Noordwijkse bevok is gehouden. Wel tevreden 1 de Noordwijkers over zakeilj^- het onderhoud van het opL. baar groen, het ophalen Le'r het vuilnis en de straatverliL ting- j.sii Het belevingsonderzoeken gehouden in opdracht vaiiju/ gemeente, die te weten komen hoe de inwoners dagelijke woon- en leefompec ving ervaren. De resultaten jdijl het onderzoek - dat voort}) V regelmatig in Noordwijk fst worden gehouden - worde I betrokken bij de voorbereiiuc gen van gemeentelijk belio e Voor het eerste onderzoek et, 1 vingen 600 Noordwijkers, spreid over alle wijken, een {zo genformulier. Over het algemeen doet de dienst openbare v ken van de gemeente het in ogen van de Noordwijkers ker niet slecht. Dik tevrei zijn de meeste Noordwijl over het functioneren van11 vuilnisophaaldienst. Ook openbare werken 'infolijn een direct telefoonumi waarop de Noordijkers vragen, opmerkingen of kla ten terecht kunnen - func neert goed. Ondanks dat de ler folijn nog maar een jaar in v jei king was toen er werd ge quêteerd, was al meer dan helft van de Noordwijkers het bestaan op de hoogte. amsterdam anp De Nederlandse Politiebond (NPB) vindt dat de Amsterdam se Politie Vakorganisatie (APV) de onafhankelijkheid van de po litiebonden in een kwaad dag licht stelt door met geld van de korpsleiding het nieuwsjaarsfeest voor het per soneel van de Amsterdamse po litie te organiseren. De APV, de grootste vakbond in de politieregio Amsterdam- Amstelland, kreeg hiervoor 50.000 gulden van de korpslei ding. De NPB heeft inmiddels burgemeester Patijn als korps beheerder om opheldering ge vraagd. NPB-voorzitter H. van Duijn betreurt het buitengewoon „dat een vakbond zich er voor leent om met geld van de korpslei ding zaken te regelen die de korpsleiding zelf moet regelen." APV-woordvoerder F. Kruyer vindt het standpunt van de NPB 'ronduit flauwekul'. Ook de korpsleiding ziet geen enkel be zwaar. „Het maakt toch niet uit wie het doet, als het maar voor treffelijk wordt georganiseerd", aldus woordvoerder K. Wilting. Het festijn, dat losstaat van de officiële nieuwjaarsreceptie van het Amsterdamse korps, werd in het verleden georganiseerd door een aantal jonge collega's. Twee jaar geleden liep het feest enigszins uit de hand. Zanger Gordon zag zich toen genood zaakt zijn optreden voortijdig te staken. De korpsleiding vond de gang van zaken de Amsterdam se politie onwaardig en besloot de partij te schrappen. Onder het personeel bestond evenwel behoefte om voor dit nieuwe jaar opnieuw zo'n feest te houden. Omdat niemand het wilde organiseren, besloot de APV als grootste vakbond in de politieregio de kar te gaan trek ken, aldus Kruyer. „Wij zijn zelf met een voorstel naar de korps leiding gestapt. Het is gewoon een feestje, er is geen sprake van dat er op welke wijze dan ook APV-reclame wordt ge maakt." Volgens hem waren de moei lijkheden destijds vooral te wij ten aan een te grote toeloop van introducés. Dit keer mag er per medewerker maar één introdu cé mee. Bovendien is er een 'veiligheidsteam' aanwezig tij dens het feest. Een inspecteur geeft leiding aan dit team van enkele brigadiers en hoofdagen ten. Zij blijven de 'hele avond nuchter'. Het feest, dat op 6 januari in een Amsterdamse partycen trum wordt gehouden, voorziet in een optreden van de artieste Sugar Lee Hooper. Brand door kortsluiting in kerstboom amsterdam anp Een woning in Amsterdam heeft gistermiddag forse schade opgelopen door een brand die ontstond door kortsluiting in de verlichting van de kerstboom. De brand weer bevrijdde de 76-jarige bewoner uit de flatwoning in de A.J. Ernststraat. Hij moest met verschijnselen van rook vergiftiging naar het zieken huis. Een politieman kreeg bij de reddingsactie ook rook naar binnen en moest ook naar het ziekenhuis. Een zoon van de bewoner kon het huis zelf verlaten. Beroepsgroep in verband gebracht met drugshandel en afpersing den haag anp Politie en justitie willen de komende tijd meer aandacht besteden aan criminele activiteiten in de horeca en met name aan de rol die portiers van discotheken en andere uitgaansgelegenhe den hierin spelen. Deze beroepsgroep wordt vaak in verband gebracht met drugshandel en afper sing. Over de aanpak bestaat overeenstemming tus sen de Raad van Hoofdcommissarissen, de mi nisteries van binnenlandse zaken en justitie, de drie grote steden (Amsterdam, Rotterdam en Den Haag) en Haarlem, Den Bosch en Friesland. In de zes betrokken regio's, waar de problemen het grootst zijn, worden begin volgend jaar maatre gelen genomen om het toezicht op horecapor- tiers te verbeteren. Dat gebeurt door opleiding en registratie. De portiers krijgen onderwijs in onder andere wets- en wapenkennis, psychologie, ingrijpen bij hand gemeen, EHBO en bestrijding van seksuele inti midatie. De opleidingseisen zijn vastgesteld door het Onderwijscentrum Horeca. De bedoeling is dat horecazaken in de toekomst alleen nog maar gediplomeerde portiers en ordebewaarders zon der strafblad mogen aannemen. De gekozen aan pak heeft volgens een woordvoerder van de Raad van Hoofdcommissarissen voorlopig een experi menteel karakter. den haag gpd Het echtpaar Werdmüller von Elgg uit Den Haag heeft met ge mengde gevoelens kennisgeno men van het tussenvonnis van de Haagse rechtbank. Deze be paalde dat de reclassering moet nagaan of een 43-jarige pedofiel alsnog kan worden behandeld. Volgens de rechtbank leek de man tijdens de rechtszaak op 12 december voldoende gemoti veerd om het nog eens in de Van der Hoevenkliniek in Utrecht of bij een andere instel ling te proberen. Eerder dit jaar mislukte de behandeling in de Van der Hoevenkliniek, omdat hij zich niet erg coöperatief zou hebben opgesteld. Reclasse- ringsmedewerker Martens zal de rechtbank op donderdag 20 maart als getuige-deskundige informeren bij welke instelling en op welke wijze de pedofiel •behandeld kan worden. Proeftijd De rechtbank veroordeelde de Hagenaar in 1995 wegens on tucht met dochter Jennifer van het echtpaar, tot vijftien maan den gevangenisstraf waarvan vijf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. In sep tember van dit jaar verscheen hij weer in de buurt van het kind. Officier van justitie mr. J. Mooijen probeerde hem vervol gens in voorlopige hechtenis te krijgen, maar had daartoe niet de wettelijke middelen. Op 12 gedaan", zegt Guus Werdmüller december eiste ze tenuitvoer- von Elgg, de vader van het legging van het voorwaardelijk meisje. „Daar staat tegenover deel van de in 1995 opgelegde dat ik moet constateren dat hij straf (vijfmaanden cel). nog steeds vrij rondloopt en er „Ik heb wel het gevoel dat er tot 20 maart niets met deze zie- eindelijk iets aan de zaak wordt ke man gebeurt." Kofferbakliften voor het meenemen van (3-wiel) rolstoelen Standaard auto aanpassingen voor minder validen Autofauteuils (RECARO en ASS) iar Kabeljauwstand opnieuw lager umuiden gpd De Nederlandse vissers heb ben dit jaar nagenoeg de maximale vangsthoeveelheid van schol opgevist. Volgens gegevens van het Produkt- schap Vis bedroeg halverwege december het gevangen quo tum 93 procent. De verwach ting is dat dit percentage vrij wel gelijk blijft, aangezien de meeste kotters in verband met de feestdagen aan wal liggen. Dit jaar mochten de vissers 30.120 ton schol vangen. Voor volgend jaar is het quotum vastgesteld op 28.500 ton. Van het vastgestelde tongquotum is 87 procent gevangen. De vissers mogen van deze be langrijke vissoort slechts 13.545 ton vangen, aanzienlijk minder dan de voor dit jaar af gesproken 17.300 ton. De toe- gestande vangsthoeveelhe|w kabeljauw (13.510 ton) slechts voor 63 procent beviJ') De kabeljauwstand in Noordzee loopt al jaren tentje Voor de meeste vissoort iott- geldt een achteruitgang v iger het bestand. De Europese visserijmijl 'oef ters hebben vorige week afgradl sproken dat de quota voor vt soorten worden terugj j,4 schroefd. De grootste tem t p. gang geldt voor tong, namel 6, ti 79,28 procent van de dit ja roei toegestane vangsthoeveelhe Schol gaat terug naar 80, ,sse procent en van kabeljauw m t a nog maar 89,60 procent w( l. 4 den gevangen. Een uitzont Ü-G ring is wijting. Het quoti voor volgend jaar is 4690 t< ne{ tegenover 4440 ton voor jaar, een toename van 12, procent. 48. Aanpassingsbedrijl LA 1st C

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 12