Henk Angenent blijft Don Quichote Jan Timman en Nigel Short delen eerste plaats Scheringa wil met AZ naar de beurs aalvoetballen om de fficieuze Leidse titel I ■ewonde Belgische speler Ijdelijk uit ziekenhuis Sport Op vleugels naar goud Manchester United op jacht naar Liverpool JDAG 27 DECEMBER 1996 ke oskamp en Rutjes weg bij Anderlecht jssel Trainer Johan Boskamp en commercieel medewerker aeme Rutjes zullen aan het eind van het voetbalseizoen An- rlecht verlaten. Boskamp acht zichzelf na vijf jaar bij de 'Ko- ïklijke' uit Brussel toe aan een nieuwe uitdaging. De Rotter- mmer behaalde drie rtationalè titels. Rutjes speelde jarenlang verdediger voor Anderlecht. Eind vorig seizoen besloot hij te ippen met voetballen. Hij begon als commercieel medewer- r. kon daar echter onvoldoende invulling aan geven. Hij voel- zich niet gelukkig en nam ontslag. ispensatie voor Jaap Uilenberg si» jaap Uilenberg blijft ook het volgend voetbalseizoen actief scheidsrechter betaald voetbal. De 46-jarige arbiter kreeg pal Dr kerst dispensatie van de scheidsrechterscommissie. Na het reiken van de pensioenverplichte leeftijd van 47 jaar mag hij t seizoen '97-'98 afmaken. Uilenberg is al tien jaar scheids- ;hter betaald voetbal. Vanaf 1988 staat zijn naam op de A-lijst is hij international. amburg heeft interesse in Santos n haag Bundesligaclub Hamburger SV heeft interesse in Mar- Santos. De Noord-Duitse club heeft zich bij Ajax gemeld or de Braziliaan. De Amsterdamse club heeft de voorwaarden overgang van Santos aan de Duitsers meegedeeld. De rdediger liet het afgelopen weekeinde opnieuw weten weg te Hen bij Ajax. Hij kan niet rekenen op een basisplaats. Zondag ieg invaller Santos na negentien seconden de rode kaart toen de doorgebroken PSV'er Luc Nilis vastgreep. roenendaal sterkste in kerstcross istduinen Richard Groenendaal heeft gisteren de internatio- le kerstcross in Soestduinen gewonnen. De veldrijder uit St. chielsgestel ging met bijna een minuut voorsprong op Wim Vos als eerste over de streep. Erik Boezewinkel finishte als rde. Adri van der Poel, die tot dusver dit seizoen met Groe- ndaal de dienst uitmaakte, eindigde als negende. Paul Tijgers won een internationale veldrit in de Italiaanse plaats rabiago. De Belg was te sterk voor onder anderen de Italiaanse ureur Daniele Pontoni, die 55 seconden achterstand opliep, ens landgenoot Luca Bramati finishte als derde op 2.24 van 'tijgers. C Utrecht vergoedt schade cht FC Utrecht vergoedt alle schade die door supporters de club vrijdag is aangericht in het stadion van Willem II in burg. Aanhangers waren ontevreden over het spel van hun ib en bestormden een gezinstribune. Er vielen rake klappen de stoeltjes vlogen door de lucht. Bovendien zal het bestuur n FC Utrecht schriftelijk zijn verontschuldigingen aanbieden, n de hand van video-beelden wil FC Utrecht de raddraaiers •sporen. an Rhee weg als coach Tempo 'hen aan den rijn» Korfbalclub Tempo heeft de samenwerking ;t coach Tom van Rhee met onmiddellijke ingang beëindigd, waren te grote verschillen gerezen tussen de selectiegroep en oefenmeester en vast stond dat de kloof niet meer overbrugd n worden. Van Rhee was pas sinds augustus in dienst van de jhense ploeg. ternationaal basketbal in Leiderdorp )erdorp Morgenavond start in sporthal 'Op Dreef een inter- tionaal meisjesbasketbaltoernooi georganiseerd door BV Lei- rdorp. Deelnemende teams zijn Jong Engeland, de Nederland ectie geboren in '80, Sparta Praag (Tsjechië), Prisma College, IC Ekeren (België) en het organiserende Leiderdorp. Om 19.00 r v ie opening, zondag zijn de plaatsingswedstrijden en maandag ,.n,Je finaledag. jckey wisselt onderweg van paard lbourne De Australische leerlingjockey Andrew Payne heeft kerstraces op de baan van Caulfield in Melbourne voor een g ïr bijzondere circusact gezorgd. Hij wisselde onderweg, on- jwillig, van paard. De 17-jarigeJ?ayne ging van start op Hon tok Star en finishte op de rug van Cogitate. Cogitate struikelde lens de race half en berijder Jason Patton vloog uit het zadel, ugeotn lardoor raakte ook Hon Kwok Star uit balans. Payne kwam aan en on) zijkant te hangen en greep automatisch de hals van het paard ast hem. Hij hees zich vervolgens bij Cogitate 'aan boord' en rvolgde de race, in de achterhoede. „Toen ik opkeek en merk- 855 dat ik op een ander paard zat, kon ik m'n ogen niet geloven", ïgeerde de stuntman. Patton, een zwager van Payne, bleef ver- iterd maar ongedeerd op de grond achter. Duivesteijn, nog steeds sec- oofd van Sport en Recreatie eiden, noemt het toernooi officieus Leids kampioen- ip zaalvoetbal voor veld- rtverenigingen. Hoe dan de 20ste editie van het voetbaltoernooi van LFC in iroenoordhal kent weer een bezetting. De Leidse top- bel belga/anp Porte heeft de kerstdagen doorgebracht. De voetbal- in Eendracht Aalst werd af- pen weekeinde door An- echt-speler Gilles de Bilde ziekenhuis ingeslagen. Hij c daarbij een jukbeen en de s, waaraan hij dinsdag werd pereerd. arte kreeg van de artsen toe- ming het hospitaal tijdelijk terlaten. Vrijdag moet hij weer melden. De ongeluk verdediger draagt momen een masker om de neus je te laten helen. Met het iteroog ziet hij nog weinig, chts een waas. De toekomst 't uitwijzen of ik het zicht r honderd procent terug arte had zich van de feestda- iets anders voorgesteld. „Ik uitsluitend vloeibaar voed- !ten. Veel yoghurt dus." De tgedachte leefde daarente- wel bij hem. Porte is niet [dragend. Hij wordt er toch s wijzer van als de An- rob onderwater. c Jan Timman en Nigel Short voeren na de zevende ronde van het Koop Tjuchem schaaktoernooi in Groningen de ranglijst aan. De grootmeesters uit Nederland en Engeland hebben vijf punten ver zameld. Loek van Wely, die met de kerstdagen drie keer in actie kwam, steeg naar de derde plek met slechts een half punt minder dan de koplo pers. Na de zevende ronde liep Short treurend rond in de Martinihal. Hij had tegen de Hongaar Peter Leko een uitgelezen kans laten liggen om alleen aan de leiding te komen. In een Siciliaanse partij ging Leko al op de elfde zet in de fout. Short, die met wit speelde, kon op zijn gemak aan een ver pletterende koningsaanval werken. De Engels man koos echter voor een variant die slechts een pion opleverde. Met een stukoffer had hij zijn overwicht kunnen verzilveren. Nu kreeg Leko te genspel met een kwaliteitsoffer, dat hem een af doende verdediging opleverde. Met tegenzin be rustte Short in remise. De Engelsman wist toen al dat Timman, de ster van het begin van het toernooi, op niet meer mocht hopen dan deling van het punt met Boris Gelfand. De Wit-Rus kon na het Konings-Indisch bogen op een stevige voorsprong in ontwikkeling en het bezit van het loperpaar, waardoor Tim man het hard te verduren kon krijgen. Hij wikkel de echter af naar een dubbel toreneindspel met een pion minder. Dat was echter een randpion, waardoor de klus voor Gelfand er niet gemakke lijker op werd. Ondanks uren zwoegen kon de Wit-Rus er geen overwinning uit peuteren. In de zesde ronde had Timman een nederlaag geleden tegen de Brit Julian Hodgson. Daarmee kwam een einde aan de onaantastbaar lijkende positie van de Amsterdammer. Een flinke stap voorwaarts maakte Van Wely door gisteren in een vlotte partij van Alexander Onitsjoek uit de Oekraïne te winnen. De Tilbur- ger boekte nog twee remises met kerst, in de uit gestelde partij voor de vijfde ronde tegen de Ar meniër Akopian en in de zesde ronde met wit te gen de Rus Svidler. Ivan Sokolov, al enkele jaren wonend in Oegst- geest, kwam met een score van vijftig procent in de middenmoot terecht door in de zevende ron de Svidler te verslaan. Hij kreeg net als Van Wely tegen Onitsjoek het punt min of meer cadeau van zijn opponent. Svidler probeerde in het Marshall- gambiet de theorie te verbeteren, maar dat had hij beter niet kunnen doen. Zwart kreeg een machtige koningsaanval in de schoot geworpen die zich gemakkelijk liet afwikkelen. Woubruggenaar niet gefrustreerd door misstanden in de sport Wie denkt dat Henk An genent geen plezier meer heeft in het marathon- schaatsen heeft het mis. Wie denkt dat hij gefrus treerd gaat afhaken omdat de concurrenten van Klerk's hem het leven da gelijks zuur maken, even min. Als een echte Don Quichote blijft de spruiten- kweker uit Woubrugge strijden tegen de misstan den in zijn sport. Ondanks het feit dat hij al bijna an derhalf jaar de hete adem van de Klerk's ploeg in zijn nek voelt. woubrugge gpd „Zij gunnen mij niets", bromt hij niet verbitterd, maar vooral teleurgesteld over de negatieve houding van enkele collega's. „Het frustreert me allerminst maar ik maak me wel zorgen om de sport. Die wordt verpest door dat onsportieve gedrag. Het allerergste is echter dat de verantwoordelijke bestuurders er niets aan doen. Aan willen doen moet ik zeggen, ze laten het gewoon doorsudderen. Na het besluit om dit seizoen met ploegen van drie in plaats van vier te gaan rijden, is de controverse verergerd. De ploeg van Angenent, Netwerk-VSP, conformeerde zich aan dat be sluit, net als de meeste andere teams. De ploeg van Klerk's vond de 'maas in het net' en stuurde als vierde man Piet Kleine de baan op in een spon- sorpak van een nevenbedrijf. De lange Drent schaatste vervol gens volledig in dienst van het drietal Huitema, Kramer en Borst. Tot ergernis van velen. Angenent: „Ploegleider Frans Henk Angenent: „Al rijden Overdevest hoeft de afstandsbe diening maar te hanteren of Kleine komt in actie. Ik hoef niet eens meer om te kijken bij een ontsnapping om te weten dat hij mij komt terugpakken. Ik heb veel kritiek op hen gehad, nu blijven ze op mij rijden. Ge lukkig beleef ik nog steeds even veel plezier aan de sport en de training als vroeger. Stoppen is dus absoluut niet aan de orde. Winnen is leuk, maar daar al leen doe ik het niet voor. Ik ben in de eerste plaats sportbeoefe naar, jammer dat anderen er blijkbaar anders over denken." De incidenten tussen Angen ent en met name Yep Kramer escaleerden in Assen toen de in- Woubrugge na veel getrek over-en-weer tegen het ijs ging. In Alkmaar had Angen ent om een soortgelijk incident al heftig geageerd bij de jury, nu sloeg hij in een opwelling van woede zelfs de pet van het hoofd van scheidsrechter De Vries. „Ik was niet kwaad op die ----- fötö.spd' man, maar op het geheel", al dus Angenent, normaal toch de rust zelve. „Ze hadden nu eens een daad moeten stellen, maar ze willen blijkbaar iedereen maar te vriend houden. Ik ben vooral kwaad op de sectie ma rathon, die voeren echt een fa lend beleid. Misschien moet ik na het teams geven alle acte de pre sence: UVS, Roodenburg, Lugdunum, LFC, De Sleutels, Leiden, Rijnland, VNA, UDWS, Golsport. ROAC, ASC en SJZ ko men van buiten de stad. De clubs zijn onderverdeeld in drie poule's. Ook de reserve teams spelen weer mee. Om 10.00 wordt afgetrapt. Om 17.00 is de prijsuitreiking. derlecht-aanvaller de gevange nis in moet. „Van mij hoeft De Bilde niet te worden gestraft. Ik was, gezien de omstandighe den, gédwongen een aanklacht in te dienen." Eendracht Aalst heeft een klacht ingediend bij de Belgi sche voetbalbond. „Niet alleen Porte is de dupe van deze zaak maar ook Eendracht Aalst. Wij moeten een speler missen, mis schien wel voor de rest van het seizoen of voor altijd. We willen De Bilde niet benadelen maar willen wel dat gerechtigheid ge schiedt", zei voorzitter Gilbert De Jonge. De Bilde zelf heeft een nacht in de gevangenis doorgebracht. De voetballer van Anderlecht werd maandagavond door de Belgische rijkswacht opgepakt en dinsdag weer vrijgelaten. De Bilde zat begin 1995 ook al een nacht in de cel, na mishande ling van een verpleger, die hem geen toegang wilde verlenen tot zijn vader, die met een beroerte in het ziekenhuis was opgeno- sankt moritzOostenrijker Martin Hoelwarth vliegt in Sankt Moritz naar de eerste plaats bij schansspring wedstrijden om de Continental Cup. De Japanner Yukitaka Fukita werd tweede, de Duitser Martin Schmitt derde. foto reuters alkmaar gpd Manchester United heeft de jacht geopend op Liverpool. De landskampioen won gisteren met 4-0 van hekkensluiter Not tingham Forest. De Mancu nians klommen naar de derde plaats. Liverpool speelde moei zaam 1-1 tegen Leicester City. De koploper van de Premier League moest eerst een achter stand wegwerken. Beekman opende na 21 mi nuten de score voor Manches ter. United, afgelopen zaterdag met 5-0 oppermachtig tegen Sunderland, verhoogde de score in de eerste helft via Butt. Na de hervatting maakte de Noor Solksjaer zijn tiende competitie treffer. Cole vierde zijn rentree na een beenbreuk met een tref fer. Manchester naderde Liver pool tot vijf punten. De leider, met een wedstrijd meer ge speeld, van de hoogste Engelse voetbalafdeling kwam een kwartier voor het einde op ach terstand na een doelpunt Cla- ridge. Drie minuten later was het weer gelijk dankzij Collymo- re, die zijn zevende seizoens treffer maakte. Arsenal, nummer twee op de ranglijst, verzuimde te profite- In het buitenland gebeurt het al vaker, maar in Nederland is nog geen voetbalclub naar de beurs gestapt. Dirk Scheringa wil die pri meur best hebben. De voorzitter van AZ overweegt aandelen van de eredivisieclub te gaan aanbieden. „Het is een van de mogelijk heden om aan geld te komen voor het nieuwe stadion", zegt Scher inga. Een onderkomen dat AZ dolgraag wil bouwen maar waarvoor de gemeente Alkmaar geen cent zal uittrekken. Na Peter Wijker en Kenan Durmusoglu heeft AZ deze week ook Michael Buskermolen langdurig vastgelegd. De door een aantal eredivisieclubs begeerde middenvelder tekende voor acht en een halfjaar, tot juli 2005. londen «anp ren van Liverpools halve mis stap. De club v^n Dennis Berg kamp bleef in Sheffield tegen Wednesday teleurstellend sté- ken op 0-0. De Londense ploeg heeft drie punten minder dan de Reds, die echter een duel meer hebben gespeeld. Bergkamp was tien minuten na de hervatting dicht bij een doelpunt. Een kopbal uit een voorzet van invaller Shaw kopte hij tegen de paal. Voor de pauze had de Nederlandse internatio nal Platt een niet te missen kans geboden. Deze schoot de bal echter over het doel. Het in degradatiezorgen ver kerende Blackburn verraste Ne wcastle United: 1-0. De kam pioen van het seizoen 1994/'95, verpestte de rentree van Alan Shearer in het Ewood Park. De aanvaller had twee jaar geleden een groot aandeel in de titel van Blackburn. Nu kwam hij niet aan scoren toe. Wel kreeg hij geel na een overtreding tegen Kenna. Gallacher maakte de winnende treffer in de tweede helft. Gianfranco Zola schoot het Chelsea van Ruud Gullit naar een zege van 2-0 op Aston Villa. Daardoor kwam een einde aan een serie van vijf zeges op rij. goed gesprek aanknopen met Hans Brandt, de voorzitter. On ze sport wordt straks de dupe van mensen met de grootste bek zoals Overdevest. Via een handigheidje lapt hij de sporti viteit aan zijn laars." Vult zijn ploegleider Henk Heetebrij aan: „Onze sponsor Netwerk-VSP behoort tot de KPN, zo ongeveer het grootste bedrijf van Nederland. Als wij echt willen, zetten we tien ploe gen op ijs onder verschillende namen. En gaan dan samen werken. Maar als ploegleiders hebben we met elkaar afgespro ken met ploegen van drie te rij den. Daar houden wij ons aan. Omdat wij het sportief willen houden." „Neem nu eens de ploegen- wedstrijd straks in Amsterdam", vervolgt Angenent, „daar rijdt Klerk's met twee koppels omdat ze vier man hebben, wij alle maal met maar één koppel. Er zouden gewoon ploegen van drie moeten rijden, zoals het in het reglement staat." Optimist als hij is ziet Henk Angenent voor de komende we ken genoeg lichtpuntjes. „Het verloop van de laatste wedstrij den maakt duidelijk dat Klerk's echt niet zo onoverwinnelijk is. Als iedereen er van doordron gen is dat ze best zijn te ver slaan, wat ook steeds vaker ge beurt, zullen ze het nog moeilijk krijgen. Trouwens, ik vond Hui tema en Kramer de afgelopen week in Alkmaar wat flauwtjes. Met name Huitema rijdt heel ongeïnteresseerd rond. Ruud Borst is eigenlijk de enige waar nog wat van uit gaat." Voor het NK van morgen in Utrecht is Angenent hoopvol gestemd. „Ik voel me uitste kend, ik rij heel gemakkelijk. En al rijden ze nog zo tegen me, ik wacht gewoon mijn kans af. Ze zijn te verslaan." Demissionair bestuur KNVB onderhandelt niet verder Het demissionaire bestuur betaald voetbal van de KNVB onderhandelt niet verder over een nieuw televisiecon tract. De oriënterende be sprekingen over een nieuwe competitie-opzet door een achttal eredivisieclubs zijn voor het demissionaire be stuur aanleiding het man daat terug te geven. Het was bezig met andere partners dan het failliete Sport7 een contract voor tweeënhalf jaar af te sluiten. De afgetreden Staatsen c.s, zijn van mening dat hen door de 'bende van acht' maar speciaal Ajax en Feye- noord, te veel beperkingen worden opgelegd om tot een behoorlijk onderhandelings resultaat te komen. De acht clubs, min of meel de top-acht uit de eredivisie zijnde Ajax, Feyenoord, PSV, FC Twente, J^AC, Heeren veen, Roda JC en Vitesse, schreven op 21 december een brief naar de sectie be taald voetbal. Zij vroegen van het demissionaire bestuur bevestiging van het mandaat en de afgesproken termijn van tweeënhalf jaar. Het bestuur heeft op zijn beurt een brief geschreven aan alle afgevaardigden be taald voetbal met het verzoek het mandaat onmiddellijk te rug te nemen met een advies zo spoedig mogelijk nieuwe initiatieven te nemen. De winterstop is weliswaar inge treden, maar er bestaat ur gentie omdat op 1 februari de betalingen namens Sport7 vervallen. Op advies van de klank bordgroep (Kesler, Sleijfer, Gerrits en De Jager) is de bankgarantie van 180 mil joen gulden al bij de ING in geroepen. Bewindvoerder en aandeelhouders verzetten zich daartegen met alle juri dische middelen.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 21