'Kerken en IKON hebben elkaar nodig' 'I 'Zelfs nu denk ik nog vaak: wat zal ik later worden?' n Leiden Regio Kerk Samenleving Danneels: kind beter beschermen Bisschop Haas van Chur denkt niet aan aftreden ft MAANDAG 9 DECEMBER 1996 rtAAN CHEF HANS JACOBS. 071-5356414, PLV -CHEF RUDOLF KLEUN, 0/ Televisie-regisseur Bob in 't Hout (50): A k heb iets met mongolen", zegt de Leidenaar. „Ze zijn zo direct. -Al moest de regie-assistente er wel even aan wennen dat ze opeens bij haar borsten werd gepakt door een jongen die haar vroeg: 'Ben jij een meisje?" Bob in 't Hout leunt vergenoegd achter over, een slank sigaartje tussen de tanden geklemd. Zijn sinterklaasprogramma met de Jostiband heeft afgelopen woensdag ho ge kijkcijfers gehaald. In 't Hout werkt nu zo'n anderhalf jaar in vaste dienst bij de NCRV. Ooit, in de tumultueuze jaren zeven tig, was hij perschef bij de Vara. In 't Hotit rolde na een succesrijke cabaretvoorstelling na afloop van de middelbare school de Gooise matras op. „Dertig jaar geleden hadden we op het Rembrandt Lyceum een schoolcabaret", zegt hij, nadat hij de paté de la maison van een randje vet heeft ontdaan. „Toen we eindexamen hadden gedaan riepen we ons zelf uit tot professioneel cabaret. We beleef den de première in de Leidsche Schouw burg, die we hadden afgehuurd nadat we naar een aantal scholen een uitnodiging hadden gestuurd met in het briefhoofd de woorden: 'Stichting Cultuurzaken'. Dat maakte indruk en de zaal zat dan ook bom vol. 'Wiegewaai' heette ons cabaret. We hadden zoveel succes dat we in een televi sieprogramma werden uitgenodigd. „Destijds had je Frans Nienhuis, die op zondag zo'n programma maakte voor zieli ge mensen. Daar hadden we een nummer over. 'Goedenmiddag beste" vrienden, bent u blind of slechts bijziende; dit program maatje op zondag brengt u troost. Goeden middag, ook bij Stien thuis. Dit is Frans Ni enhuis, die weer plaatjes draaien gaat voor uw gebrekkig kroost.' We wonnen in 1967 een cabaretfestival. Daar ben ik nog wel een beetje trots op, ja. Ivo de Wijs werd derde." „Later werd ik doot de Vara als vaste tekstschrijver in dienst genomen. Dat was een initiatief van Pieter Goemans, hoofd ge varieerde programma's. Ik kreeg hele rare opdrachten. Dan zeiden ze tegen me: 'Tom Manders zit een beetje te kloten met zijn teksten, ga daar eens naar toe.' Ik was pas twintig jaar en dan kom je bij zo'n doorge winterde man. Hij heeft nooit hartelijker gelachen dan toen ik daar kwam aanzetten met mijn kakhielen. Als je het vakmatig be kijkt, kwam ik net van de kleuterschool." „Hij zei tegen me: 'Joh, als jij nou heel lang je bek dichthoudt en luistert naar wat ome Tom allemaal voor leuks doet, dan kan je misschien nog wat leren.' Ik ging op een bankje zitten en luisterde. Na afloop kwam ik met twee, drie kleine veranderingen. Die heeft hij in zijn programma verwerkt. Het was een hele rare gewaarwording als hij die snor, die hoed en die bril afdeed. Er kwam een dikkige, beetje chique, jongen onder vandaan." „In die tijd trouwde ik. Ik was tweeëntwintig. We kregen ons eerste kind. Met de vijfhonderd gulden die ik bij de Vara verdien de, kwam je niet ver. Toen ben ik naar een reclamebureau gegaan. Maar naast alle banen ben ik al tijd voor radio en televisie blijven werken. Ik werd copywriter bij Hans Snel, later creative director. Ik werkte voor de Prince de Lig- nac van het Nederlands Talen In stituut en van Keurkoop. Hij ver kocht behoorlijk op mijn teksten. Ik had eens een tekst gemaakt voor de verkoop van een schrijf bureau. Een week daarna kwam de inkoopafdeling in paniek naar me toe. Waren er twaalfhonderd bureaus besteld. Ze konden ze niet meer aanslepen." „We werkten op de Hilledijk, in de gribus van Rotterdam. Eens in de twee maanden kwam de Prin ce de'Lignac langs. Dan zagen we van boven een grote Rolls Royce voorrijden, een rode of een witte. Daaruit kwamen dan twee witte rondjes. Later bleken dat de chauffeurspetten te zijn. Toen dacht ik dat het ene rondje een brandblusser uit de kofferruimte haalde. Maar dat bleek dus een rood lopertje te zijn dat werd uit gerold tot aan de deur van het pand waarin wij zaten, zo'n gore flat." Bob in 't Hout is geboren in Rotterdam. Tot aan zijn twaalfde woonde hij in Tuindorp Vreewijk, een complex van woningen, om zoomd door veel groen. „Mijn va der was arbeider, die zichzelf ge weldig heeft ontwikkeld. Hij had alleen maar ambachtsschool, maar verdiepte zich via het Zui dervolkshuis in Rotterdam in al lerlei zaken, zoals in literatuur en muziek. Hij was instrumentma ker en is later opgeklommen tot adjunct-directeur van de Culture le Raad Noord-Holland." „Ik heb een leuke jeugd gehad, al hangt er wel die grauwsluier van de jaren vijftig over. Ik kan me nog herinneren dat ik er gens stond en er ineens heel veel buren toe stroomden. Ik was met Henkie weggeweest. Ze vroegen me: 'Waar is Henkie?' Ik zei: 'Die is bij de eendjes gesprongen.' Iedereen in paniek. Ik had geen idee waar hij was, maar ik moest toch een verklaring hebben." „We hadden geen dressoir in de kamer, niks geen prullaria. Een vrij lege ruimte dus. Heel modern voor die tijd. Als er vriendjes kwamen, dan zeiden ze tegen mijn moeder: 'Zo, ben je aan de schoonmaak'?" FOTO HIELCO KUIPERS Zwart-grijs krullend haar. Van die Faustiaanse wenkbrauwen, waaronder een gloeiende blik. Een vrij lang lichaam, vaak gehuld in een wat gekreukelde regenjas. Daarboven lachsalvo's die de rode wijn in het glas soms doen beven. Ziedaar NCRV- regisseur Bob in 't Hout, die verantwoordelijk is voor bekende programma's als 'Zo vader, zo zoon', 'Sterrengala' en de veelbekeken show van Paul de Leeuw met de Jostiband. ;aaa.y/jji;t»i»i:T In de jaren zeventig werd Bob in 't Hout aan gesteld als perschef bij de Vara. Het rode bolwerk be gon toen al scheuren te vertonen. „Toen ik solliciteerde, moest ik een afsluitend ge sprek hebben met André Kloos, de voorzit ter. Die had ik in die hele sollicitatieperiode niet gezien. Ik zou zijn woordvoerder wor den, dus ik moest wel even kennismaken. Ik zat bij zijn secretaresse te wachten en dacht: 'Nu zal ik de grote arbeidersleider ontmoeten.' De deur stond een beetje open. Kloos stond aan zijn bureau te praten met iemand die ik niet kon zien. Ik hoorde hem zeggen: 'Het wordt tijd dat we er hier eens een paar uit- flikkeren'." „Iedereen bij de Vara vocht zijn eigen machtsstrijd uit. Dan riep Tom Pauka bij voorbeeld dat ook de werksters moesten meedenken. Dat soort gelul. Veel contact met collega's van toen heb ik niet. Vroeger was ik bevriend met Egbert van Hees, een hele goede regisseur. Met hem kon ik dan nog wel eens in de kantine zitten en dan zei hij tegen me: 'Kan jij dukken?' 'Nee', zei ik. Hij zegt: 'Geef me eens een gulden'. Ik geef hem die gulden en hij gaat midden in die volle kantine staan en zegt: 'Spring eens op mijn rug'. Ik spring op zijn rug en hij zegt: 'Doe nou die gulden eens in mijn mond.' Ik doe dat en hij begint in eens van: 'Duk, duk, duk, duk!!!' als een speelgoedeend op en neer te wippen." „Ik heb best wel wat vrienden, maar in wezen ben ik een solitair mens. Liefde is voor mij een wederzijdse aanvaarding a priori. Dat je bijvoor beeld een moord hebt gepleegd en nog bij iemand terecht kunt. En je moet elkaar natuurlijk leuk vinden. In mijn soort liefde hoeft niemand meer aan voorwaarden te voldoen. Ik vind het wel heel prettig om bij elkaar te kunnen aanhaken. Niet met het idee van: 'Weet je nog wel, oudje', maar dat ik word opgevan gen als ik strompel op de weg. En dat ik op mijn beurt de ander kan opvangen." „Ik kan heel goed opschieten met kinderen. Ik heb drie kinderen en dat zijn eigenlijk de enigen van wie ik onvoorwaardelijk hou. Van de wouwen eromheen hou ik ook, maar dat zijn meer vrienden. Het is een ander soort liefde. Liefde die je af en toe opzij kunt zetten. Liefde op het eerste gezicht bestaat. Maar anderen houden nooit op het eerste gezicht van mij, denk ik. Ik moet vreselijk mijn best doen om iemand voor me te winnen. Ik begrijp dat niet. Als ik in de spiegel kijk, denk ik: nou, ik mag er toch best wezen?" „Net zoals ik voor kinderen een zwak heb, heb ik dat ook voor mon golen. Ze zijn zo direct. Daarom werk ik ook graag met ze. Ze kun nen de dingen zo direct zeggen, los van enige bijbedoeling. Vorige week heb ik dat sinterklaasprogramma met de Jostiband gemaakt. De gehandicapten kre gen beren van De Bijenkorf. Ze begonnen spontaan te huilen. Ik ben dan de eerste die meejankt. Wat prettig, dacht ik, als je ze dit kan geven." „Ik heb dienst geweigerd en moest toen werken in de Rijkspsychiatrische inrichting in Eindhoven. Ik werd een keer geplaatst op paviljoen A2. Dat was een paviljoen met een hoge muur er omheen. Daar zaten dus alleen maar jongens van de voorpagina, als je voelt wat ik bedoel. Allemaal tbr. Er was een conversatiezaal en daar zaten de jon- Ech ftLPHEf jij hei loort jromi jjn m Vie gens te kaarten. Aan de wand had en contactjes en daar paste een staafji rQ sleutelhanger in. Als je dat staafje deed, klonk er wereldwijd een enorn En toen betrapte ik me erop dat ik vi je naar gaatje snelde, met het sta; aanslag. Ha, ha, ha... Dat zijn de kwa ken. Maar de goede zijn vaak hifEtiiü goeiig." akh< jerov „Ik verzorg bij de NCRV ongevee k.ov procent van het amusement. Ik heb met zi een hoop macht, maar die oefen i lerde uit. Ik kan niet tegen mijn mensen veinij ga eens creatief zijn. Dat werkt niet onderscheid ik me overigens van mensen, hoor. In elk geval bij de N geef alleen een kader aan. Dat is leu Alhoewel ik nu, op mijn vijftigste, i eens denk: wat zal ik later worden?! eW0] ben allemaal iets van: waarom ben Daarom vind ik het een hele leuke om mensen te amuseren. Hoe erg h gerd, ger was op de kastelen en hoe uitgeh ,em0 de mensen ook waren, er was altijdi hen< een beetje brood voor de vrolijke Fi )vergi daar langskwam. Daar legden ze gyr0nl< broodkorstjes voor bij elkaar. Hat iverg toch nog een beetje een lollige avo iacjd( narrige heb ik ook. Die rol ligt mij vvt Bob in 't Hout houdt zich niet allL zig met regisseren en eind-redige )pC schrijft daarnaast ook sketches vo Klokhuis'. En onlangs heeft hij een voltooid voor de verfilming van Thf sens boek 'Kees de Jongen'. Wie gaat produceren, staat nog niet vast. „Je staat er van versteld hoeveel er bij de televisie denken dat ze iets afweten. Niet te geloven. Kijk, als jet11331 wilt maken van een boek, moet je on8e teurs laten doen wat de personage boek denken. Het gaat om de aci Fellini wordt verteld dat hij in zijn alleen maar de actie en de hane aangaf. De dialoog kwam later weL de acteurs gewoon a, b, c zeggen, vind ik de films van Bergman ook schrikkelijk." „Ik kan niet tegen mensen die misse dingen zeggen. Dan moet sen dat ik me niet kwaad maak slecht voor mijn gezondheid. Nu lei niet meer zo op, maar vroeger wa den_ hoorlijk hypochondrisch. Dan kwaï de dokter en zei hij: 'Zo, In 't Hout, nbri zeker?' Had ik een puistje op mijn kien dacht ik dat het een venijnige voiden ie {lend ferde ,peJ i kniekanker was. Tja, ja, die dokter. jruil was dat. 'En meneer In 't Hout, w el v< soort kanker mag het deze keer i ndel Ach, ik zie wel. De dood, daar weet mda maal niks van. En je moet er toch e et de aan denken dat je altijd maar voort I Verte ven. Dat zou vervelend zijn, zeg. Nokbor nou!" rekei REDACTIE DICK VAN DER PLAS, 071 -5356481 Omroep viert jubileum met gemengde gevoelens LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 7 maart 1860) amsterdam anp „Een dag van gemengde gevoelens in een merk waardig jubeljaar." Zo benoemde IKON-directeur Lejo Schenk afgelopen zaterdag in de Amster damse Singelkerk de viering van het vijftigjarig bestaan van de interkerkelijke omroep. Schenk doelde daarmee op de woelingen in het Neder landse omroepbestel die zijn omroep de afgelo pen periode in zijn bestaan bedreigden en tot een reorganisatie dwongen. Volgens de directeur hebben de kerken die deelnemen aan de IKON maar ternauwernood beseft hoe de positie van de omroep bedreigd is geweest. Gelukkig zijn er ook lichtpunten. „De relatie met de kerken is in geen jaren zo goed geweest", aldus Schenk. Dat heeft niet alleen met het ver anderende omroepbestel te maken, maar ook met het klimaat van de jaren negentig, waarin God en godsdienst weer onderwerp van gesprek mogen zijn. Een deel van de viering was zaterdag dan ook besteed aan lezingen en een discussie over het publieke imago van God. „De IKON mag van mij wel wat meer aan God,doen", zei de gerefor meerde emeritus-hoogleraar theologie dr. H. Kui- tert. Hij pleitte ervoor de nieuw ontstane ruimte voor religie te benutten om rond te kijken en vra gen te stellen. „Waarom zou ik, in plaats van waarom moet ik?" Kuitert vindt dat de IKON wel eens te bang is geweest om zich gelovig te pre senteren, te bang om daarmee los van het leven te staan. Volgens feministisch theologe dr. A. van Heijst is tegenwoordig het gevoel voor God wel weer te rug, maar moet dat in cultuur gebracht worden om vorm te krijgen. Zij constateerde dat het culti veren van de nieuwe gevoeligheid voor het reli gieuze geheel buiten de kerken gebeurt. De IKON kan een deel van die taak op zich nemen, aldus Van Heijst. Hoe die omroep die taak de afgelopen halve eeuw heeft opgevat, valt te lezen in de zaterdag gepresenteerde bundel Van geloof, hoop en lief de. IKON ziet zichzelf al vele jaren als een voor uitgeschoven post van de kerken, die met zeer uiteenlopende levensbeschouwelijke program ma's een buiten- of randkerkelijk publiek wil be reiken. De ambivalentie tussen de kerken en de IKON- richting zal voorlopig wel blijven, verwacht de historicus dr. J.C.H. Blom, mederedacteur van de bundel. Volgens directeur Schenk is de omroep zelfs weer terug bij het begin: kerken en IKON hebben elkaar nodig. Om aanwezig te zijn in het publieke debat en om de opdracht van een kerke lijke zendgemachtigde telkens opnieuw te formu leren. KANTOOR Rooseveltstraat 82 071-5356356 Postadres: Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE Abonnementen 071-5128030 Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging: Ma. t/m/vr. 18.00-19.30 uur en Zaterdag 10.00-12.00uur 071-5128030 DIRECTIE B. M. Essenberg, G. P. Arnold (adjunct), J. Kiel (adjunct) HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, H. G. van der Post (adjunct) PUBUC RELATIONS W. H. C. M. Steverink 071-5356356 OMBUDSMAN R.D.Paauw 071-5356215 Tel. dag. 9.30 -11.30 uur of per post. 01 Sf 01 leks Redactie: Hoofdredactie: ADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot ,De v van ord mechelen anp De Belgische kardinaal Godfried Danneels gaat in zijn kerst boodschap in op de emoties die de zaak-Dutroux in zijn land heeft veroorzaakt. „Tijdens de kerstnacht van dit jaar zal onze blik op het kind in de kribbe an ders zijn dan andere jaren", schrijft hij. „Het Jezuskind draagt nieuwe wonden." Dat meldt dagblad De Standaard. Danneels pleit in de brochure voor maatschappelijke en wet telijke hervormingen om kinde ren beter te beschermen. Vol gens de kardinaal worden kin deren steeds minder gezien als een geschenk van God en steeds meer als een wezen dat door technische ingrepen bijna maakbaar is. De zaak heeft zo veel losgemaakt omdat misda den tegen kinderen verder gaan dan schandalen en seriemoor- den. „Het gaat om misdaden te gen kinderen die in een droom leven dat alle mensen goed zijn", schrijft Danneels. Volgens de kardinaal hebben hervor mingen alleen zin als ze ge paard gaan met bekering van het hart en de vorming van het geweten. Alleen dan krijgt de Witte Mars een zinvol vervolg. als een verrassing kwam. Hij had deze week zelf deelgeno men aan de vergadering van de bisschoppenconferentie. „Hij is het met de diagnose van zijn collega's eens, maar hij ziet zelf andere oorzaken voor de pro blemen in het bisdom en daar om ook andere oplossingen", aldus de woordvoerder. Sinds Haas in 1988 in Chur werd benoemd, wordt er tegen hem geprotesteerd. Uit protest tegen zijn benoeming verlieten veel katholieken de kerk. Drie jaar geleden benoemde paus Jo hannes Paulus II twee hulpbis schoppen in de hoop dat die de problemen in het bisdom zou den kunnen oplossen. Zij heb ben een onmogelijke opgave, constateerde de bisschoppen conferentie de afgelopen week. ABONNEMENTEN bij vooruitbetaling: per maand (acceptgiro) per kwartaal (acceptgiro) per jaar (acceptgiro) Abonnees die ons een machtigii* ken tot het automatisch afschrijv abonnementsgeld, ontvangen per betaling. VERZENDING PER POST^ per kwartaal (NL) LEIDSCH DAGBLAD OP CASSElIn 3] Voor mensen die moeilijk lezen, sl ude hebben of blind zijn (of een ande dicap hebben), is e regionale nieuws uit het Leidsch 0 geluidscassette beschikbaar. Voor REDACTIE J. Rijsdam, chef redactie nieuwsdienst/kunst J.M. Jacobs, chef red. Groot Leiden AJ.B.M. Brandenburg, chef eindredactie regio Ö886-482345 (Centrum voor Gesp h; F. Blok, chef eindredactie algemeen W.F. Wegman, chef red. Duin- en Bollenstreek W. Spierdijk, chef sportredactie J. Preenen, chef binnen-, buitenland, eco M 'b Jil Hl« het Auteursrechten voorbehoud Dagbladuitgeverij Damia'en v Bisschop Wolfgang Haas van Chur denkt niet aan aftreden. Dat heeft zijn woordvoerder ge zegd. Donderdag lieten de ove rige bisschoppen van Zwitser land w^ten dat 'moedige stap pen' van het Vaticaan, inclusief personele veranderingen, nodig zijn voor een uitweg uit de 'uit zichtloze situatie' in het bisdom Chur. Veel gelovigen, ook buiten het eigen bisdom, steunen de bis schop, aldus zijn woordvoerder. Hij heeft dus bepaald wel in vloed. „Bisschop Haas heeft duidelijk gezegd dat hij in geen geval zal aftreden. Hij kiest niet voor de makkelijkste weg." De omstreden bisschop be treurt de houding van zijn me debisschoppen, hoewel die niet N H U I leiden Uit handen van de secretaris van de joodse gemeente Leiden, L. Levie, ontving burgemeester C. Goekoop gistermiddag het eerste exemplaar van het boek 'Leidse parochot'. Hierin wordt het restauratie proces en de geschiedenis van vijf historische doeken beschreven die in de synagoge voor de torakast hangen. Zo'n vijftig belangstellenden en hoogwaardigheidsbekleders, onder wie L. van de Kamp, voor malig rabbijn van Rotterdam, waren bij de plechtigheid aanwezig. Het was gisteren ook Chanoeka, het joodse inwijdingsfeest waarin de joodse overwinning op de Griekse overheersers in het Israël van 163 voor Christus wordt herdacht. „Chanoeka symboliseert de strijd voor de joodse identiteit en ook nu, in de Leidse synagoge is succesvol strijd geleverd om te overle ven", sprak H. van het Hoofd, redactielid van het boek. Vervolgens werden gebeden gesproken en de lichten van de Chanoekia, de negenarmige kandelaar, aangestoken. FOTO HIELCO KUIJPERS BEROEPINGSWERK GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen: te Zoetermeer: T. Dijkema te 's-Hertogenbosch. GEREFORMEERDEGEMEENTEN Beroepen: te Aalburg: J. Kareis te Ou- demirdum; te Doetinchem: M. Gol- verdingen te Groningen; te Rotter- dam-Alexanderpolder: A. Bac te Bo degraven; te Rotterdam Zuid: P. Mul der te Capelle aan den IJssel-Middel- watering; te Rotterdam-Zuidwijk- /Pendrecht-Lombardijen: A.B. van der Heiden te Utrecht; te Scherpenis- se: E. Venema te Elspeet; te Rand- burg(Zuid-Afrika): M. Mondriate Waardenburg. NEDERLANDSE HERVORMDE KERK Beroepen: te IJsselmuiden-Grafhorst (deelgemeente De Hoeksteen): W. Wagter te Capelle aan den IJssel. ONGEVALLENDIENST Academisch Ziekenhuis: vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 woensdag 13.00 t/m vrijdag 13.00; Diaconessenhuis: maandag t/m vrj tot 17.00; St. Elisabeth Ziekenhuis: dagelijks. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-5178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, voor bovendien van 10.30 -11.15 uur en van 19.45 - 21.00 uur Special Care Unit: 10.30-11.00 uur, 15.00 - 15.30 uur en 19.00-19.30 overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verp dige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-5454545): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Kraamafdeling: 14.30-15.30 uur en 18.30-19.30 uur (voor vaders tot 21 Kinderafdeling: 14.30-19.00 uur (voor ouders de gehele dag). Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care (IC): 14.00-14. 18.30-19.00 uur. Spoedeisende hulp: dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 0172-463131): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 daarnaast ook 1115-12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-5269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14. 18.30-19.30 uur Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 m "0 Partners/echtgenoten met kinderen. olei Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluit safj partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is e zoek mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en oof ers de en neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur; oogheelkunde en e kunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur: Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-' babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak. ia JHB kl' T( end

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 8