KERST GAAT ER HEELANDERS UITZIEN DIT JAAR. Groeneveld Opticiens Jahn viert verjaardag uitbundig Koploper Rijnlan laat BMT kansloc Sport Bestuur tennisbond dacht aan opstappen <cj<cvf meer c\c\rvclctltIyJ. Makkelijke zege voor vrouwen De Sleutels I Didden derde bij tumblii Z Bosnië mag thuis speld MAANDAG 9 DECEMBER 1996 chef hans jacobs, 071-5356414, plv.-chef rudolf kleun, 071-ji amersfoort anp Het hoofdbestuur van de KNLTB heeft in Amersfoort een crisis a la het betaald voet bal net weten te voorkomen. Voorzitter Ruurd de Boer biechtte zaterdag bij de na jaarsvergadering op, dat hij en zijn college aan opstappen heeft gedacht na de groten deels mislukte automatise ringsplannen. De tennisbond stopte 1,2 miljoen van de Davis Cup winst plus nog eens vier ton eigen geld in een ambitieus project, waarbij districten, le denadministratie en pasjes ge koppeld zouden worden. „Een miskleun", zoals De Boer ach teraf moest toegeven. Leden van club A kregen een pasje van club B, nota's gingen naar de verkeerde personen, omdat de software niet klopte. Bo vendien bleven duizend van de zeventienhonderd vereni gingen in gebreke bij het ver strekken van de juiste gege vens. Het bestuur nam zich voor de allereerste reparatie werkzaamheden voor eind ja nuari gereed te hebben. Daar voor was geen contributiever hoging nodig. De benodigde half miljoen komt uit de voor delige deal, die Rosmalen met Halle sloot. De beide tennis toernooien ruilden van week op de tenniskalender, terwijl bovendien het vrouweneven- ment van Rosmalen bij dat van de mannen introk. De Boer verklapte niet wat de Duitsers daarvoor in totaal hebben over gehad. Veel, was de indruk. Er bleek ineens 1,3 miljoen extra beschikbaar bo venop de vier miljoen van drie jaar geleden om het bondsbu- reau een passende behuizing in Utrecht te geven. Er is geko zen voor een veel eenvoudiger gebouw dan destijds in Zeist zou komen. De tennisbond vindt nog steeds dat naast het nieuwe bondsgebouw op het terrein van het voormalige zwembad Den Hommel ook een bondstrainingscentrum zou moeten verrijzen. Saamhorigheid en plezier staan voorop bij Leidse turnvereniging turnen rob beurse medewerker Het 80-jarig bestaan van de Christelijke Gymnastiekvereniging Jahn werd zaterdag in de 3 Oktoberhal in Leiden uitbundig ge vierd. De twee uitverkochte voorstellingen - 1200 toeschouwers - waaraan de 650 leden van Jahn zonder uitzondering deelnamen lieten zien dat de gymnastieksport bij Jahn vooral beleefd en beleden wordt vanuit het recreatieve aspect op basis van gelijkheid. Saamhorigheid en plezier staan voorop. Voorzitter Wim van Houten legde in zijn openingstoespraak de nadruk op het sa menzijn, op het samenwerken aan een ge zonde geest in een gezond lichaam vanuit de Christelijke overtuiging. De deelnemers legden de nadruk op hun samenwerking en plezier op de vloer. Vijf jaar geleden, bij haar 75-jarig be staan, maakte het Jahn-publiek voor het eerst kennis met een demonstratieachtige opvatting van het begrip uitvoering. Die lijn is voorgezet. Er wordt door- de organisatie dan ook niet meer gesproken van een uit voering, maar van een voorstelling: een beetje theater een beetje show. In die opzet is de Jahn voortreffelijk geslaagd. De voorstelling was vanzelfsprekend af gestemd op de familiedoelgroep: de ouders, opas en omas, broertjes en zusjes. Voor een aantal ouders bleek de opzet waarbij er vanuit was gegaan dat elk lid twee keer per voorstelling zou optreden, te veel van het goede. Een voorstelling van drie uur vraagt veel van de kijkers. Na een uurtje hielden zij het dan ook voor gezien en zochten de kan tine op. Deze ouders hadden echter beslist ongelijk. Ze misten een veelheid en gevari eerdheid aan gymnastieksport waar het ple zier van afspatte. De voorstelling had als thema Winter. Aan creatieve invallen en uitingen geen ge brek. Kleuters en peuters vanaf twee jaar zetten als kleine kerstmannetjes en -vrouw tjes hun beste beentje voor. Het was niet al leen ontroerend om die kleinen, ge schminkt en verkleed zo intensief bezig te zien. Jahn toonde daarmee nog eens aan dat gymnastiek juist voor deze leeftijdscate gorie heel boeiend en vormend kan zijn. De selectie-meisjes, draaiden met souplesse oefeningen uit het het wedstrijd- turnen. Speciaal hiervoor werd gebruikge maakt van een deel van de vrijeoefeningen- vloer van de Gezamenlijke Leidse Gymnas tiekverenigingen. Hoogtepunt vormde de door Jahn uit ei gen middelen aangeschafte opblaasbare tumblingbaan. Het met lucht gevulde springkussen van ongeveer 20 meter lang Elegant damesschoentje van zwart lakleer (Le Ballon). Trendy, apart hakje en spaghetti-bandjes. En de bril i Robert la Roche. 549,- Terug van weggeweest is de krijtstreep in dit Armani colbert. Tikje getailleerd, mooie revers en viscost met wol. Armani op uw neus erbij? 3 75,- Klassiek smoking-overhemd dat niet alleen 100% katoen is, maar ook 100% verplicht in elke garderobe. En nog een klassieker, deze bril van Mare O'Polo! 529,- Omdat je nooit weet hoe 'n feest eindigt: een leuke Underjeans slip van Frank Rijkaard. Gemêleerde sto£ brede elastische band en oranje stiksel. Prima één-tweetje met dit Carrera montuur. 359,- Stemmige Walt Disney sokken: Mickey Mouse aar 'n Jaguar op uw hoofd. 499,- Kort Boléro-jasje van Vera Mont. Polyester met een linnen '/ook'. Draag 't met een boa van echte veren (dat zullen wel kalkoenveren worden). Bril van Silhouette. 599,- Wél wat nieuws. Wél naar de kapper. En dan géén nieuwe bril? Komt u nou gauw 'ns even langs! Onze monturen staan overal heel goed bij. (En niet alleen in december.) Voor de feestelijkste dagen van het MONTUUR VOOR 15 DECEMBER UITGEZOCHT? DAN IS UW BRIL VOOR DE FEESTDAGEN KLAAR! jaar hebben we een speciale collectie. U zult zien dat we een goed advies geven over wat u het beste staat. Dat de oogmeting kosteloos en professioneel is. En dat de service prima is. Prettige dagen alvast! ALPHEN A/D RIJN, Van Mandersloostraat 33. LEIDEN, Winkelcentrum Kopermolen nr. 21. LISSE, Kanaalstraat 63a/Hoek Blokhuis. SASSENHEIM, Hoofdstraat 234. maakte niet alleen bij leiders creatieve gees ten los. Menig ouder had zelf wel even wil len springen. De kinderen lieten een veel heid aan oefeningen zien: serie saltós, handstandoverslagen, series flickflacken ge volgd door streksaltós. En dat alles gebed in een wolk van aanstekelijke Afrikaanse trom- melmuziek en live gepresenteerd door een gelegenheids groepje onder leiding van Hans Renierse. Een ander aangrijpend hoogtepunt was het nummer waarin de groep geestelijk ge handicapten (GGym), die bij Jahn al vijf jaar heel succesvol bezig is, samen met een groep jeugdigen liet zien waar samenwer king toe leidt. Bij de jazzdansen moest veel goedge maakt worden door de schmink, kleding, muziekkeuze en uitbundigheid. Het dansen zelf kwam heel wat minder uit de verf. Al leen de wedstrijdgroep, die volgende week in Zoetermeer aan wedstrijden zal deelne men, vormde daarop een positieve uitzon dering. De schitterende choreografie van Marja Mook en de overtuigende uitvoering kreeg de zaal muisstil. Als finale brachten alle 650 leden een dans-ode aan de kerst man die in een arreslee met pakjes de voor stelling besloot. Volgens Wim van Houten is Jahn van plan elke vijf jaar een dergelijke voorstelling te houden. leiden anneke amir medewerker De reserves van Ter Leede ver loren in de tweede klasse za terdag van het vrouwenvoet bal met 5-1 van koploper Ca- pelle. Volgens leider Hennie ter Heide viel er op de uitslag niks af te dingen: „Capelle was in alle opzichten beter, we werden steeds afgetroefd." Al na twintig seconden stond Ter Leede met 1-0 achter. De Sas- senheimse vrouwen hadden moeite met het klei-veld, waarop de bal niet lekker rol de. Ellen van der Zwan rea geerde attent op balverlies van Capelle en scoorde het enige doelpunt. In de tweede klasse zondag zette lijstaanvoerder De Sleu tels een verzwakt Vreden- burch met 7-0 opzij. Volgens trainer Wilfried van der Vorst ging het 'van een leien dakje'. Claudia van der Water, Simo- ne Teske, Sandra Feyt en Renate Bakker scoorden ieder een keer. Miranda Broeren pikte de aanwijzing van de trainer dat ze 'wat meer acties' moest maken goed op en maakte drie goals op rij. UVS won de derby tegen Alkmania met 2-0. De eerste helft was spannend, totdat de Leidse. Cindy Vrisekoop haar elftal op 1-0 voorsprong zette. Alkma nia kwam niet door de Leidse verdediging heen en moest na rust nog meer terrein prijsge ven. Natascha Takes benutte een van de mogelijkheden en bracht de eindstand op 2-0. Quick Boys rukt op naar de eerste plaats in de derde klasse zaterdag, na 1-0 winst op BSC'68. Aangezien koploper COAL punten verspeelde te gen Jódan Boys, is de afstand gereduceerd tot drie punten en hebben de Katwijkers het behalen van de hoogste plaats weer in eigen hand. Tegen BSC'68 was het de hele wed strijd eenrichtingsverkeer, maar alleen Jolijn Veerman scoorde. SVOW behaalde met 1-0 tegen MW'27 de eerste overwinning dit seizoen. Trai ner Marcel de Water schrok er zelf van. MW'27 speelde met tien man, maar desonda waren er aan beide ka kansen. Nadat een goede bal van Anita van der Luiti de keepster gekeerd was,| zij even later een mislij punter van haar voet we het doel rollen. Na deze oi wachte voorsprong SVOW erg zenuwaï MW'27 kwam nog geve opzetten, maar gelukkig keepster Jacqueline Vos hoofd koel en haar doel lf Oegstgeest bleef bij HBSSl heel tegen de verhouding op een 1-1 gelijkspel stel Mariëlle van der Meer self een van de misschien weli tien opgelegde kansen bii HBSS was een paar keer counter gevaarlijk en pl teerde uiteindelijk van vrije trap. UDO slaagde erin om koploper De Sleutels 2 ii derde klasse zondag 1-1 g te spelen. Nadat de Of geestse Hannah Tubbing i rust een bal van de lijn hae haald, scoorde Nathalie 1 e de tweede helft 1-0 voor U De Sleutels probeerde de[ e8e ge stajd te winnen, t )S-1 kwam niet verder dan een rdA lijkspel. Dankzij dit puntve em kruipt SJC, na 5-0 winsi Gouda, weer dichterbij. Gc kwam er in het duel niet te pas. Angelique Salman nutte een strafschop n derc Wendy Duindam onderuit gehaald; 1-0. Helene Broe scoorde 2-0, gevolgd dooi rde zanne van der Berg en Win Duindam. De tweede llen bood Gouda verdedij 1 meer verzet en scoorde SJ( Ellen van Dijk nog maar keer. Docos versloeg Een met 2-0. Martine Harkei Wendy Schouten scooi :p voor rust 2-0 en de kee| lid c uit Bodegraven voorkwam n grotere nederlaag. Vlak let 1 tijd voorkwam de Leidse iten valkeepster Jolanda van ude Wetering door goed optitDe een tegendoelpunt. Kickei ;eri won met 3-2 van Blauw Zi i6 i Wassenaar kreeg tf der Nieuwkoop geen elftal ojjkst been. iels •HE Din VN A op dreef tegen Postalia leiden aad siera medewerker Het was een goed dagje voor de koplopers in de vijfde en zesde klasse. FC Rijnland versterkte door de winst op BMT (1-3) haar koppositie. VNA deed dat door Postalia met 4-1 te ver slaan. Warmunda deed goede zaken door in een sportief duel VVM (0-1) te verslaan. Leidsche Boys pakte tegen FC Zoeter meer een belangrijk punt (1-1). FC Rijnland had gistermid dag geen enkele moeite met BMT. Ook ditmaal kwam de equipe van Peter Slingerland vroeg .op voorsprong. Danny Minnema schijnt inmiddels pa tent te hebben aangevraagd op het eerste doelpunt want hij schoot na tien minuten vanaf 30 meter zijn ploeg op voor sprong. Het gehavende Rijn land, zonder Sjaak Kamphues en Gert Jan Schellingerhout, nam pas in de tweede helft defi nitief afstand van de tegenstan der. Anrico van der Hoed liet de doelman van BMT met twee doelpunten kansloos. Warmunda trof in WM een sportieve tegenstander. Beide ploegen die aan elkaar gewaagd waren, hielden elkaar tot aan de rust in bedwang. In de tweede helft was het uit een afgeslagen corner Robert van Rijnsburger die de Warmonders aan de lei ding hielp. Met enig kunst- en vliegwerk en een uitblinkende doelman Abe van der Zwet pak ten de blauwitten de drie pun- Teylingen verloor in huis van Meerburg (2-3). Teylingen in de beginfasi sen liet liggen was het Turk die Meerburg aan ding bracht (0-1). Sassenli Erwin Vink bracht na rust ploegen weer in evenwk 1). Vijf slordige minute Teylingen leverden Mei de winst op. In die fase; het Michel Turk en Jaccoidde die een onverwachte scoi 1t3 op het scorebord brai Verder dan het doelpui w Ron de Geer kwamen de zwarten niet. Stompwij ig was tegen De Ster met sterk. Martijn Droog maaljn eerste treffer en bereidi tweede voor. Jeroen van E oce rik had de eer om het trejpns beslissen. In de zesde klasse blijfi >ce goed presteren. Tegen Pi Eer werd een 1-4 zege aangeti Vooral de tweede helft een uit het boekje. Bij rust de teller nog op 1 -1Daan er geen houden meer aai treffers van Ronald Zan Michel van Rijn en twe Ludwig Smith staat de Bi zerkade-ploeg fier boven; w de zesde klasse. Leidsche Boys hield n up FC Zoetermeer op 1- Nazloomian maakte ui strafschop de Leidse treffi Sport had geen kind af trainersloze Taurus. Hetv 0. Kemal Boz (2x) en Mandil zorgden ervoor d Sport in de top van de ra blijft meedraaien, ek 'de Joj FN De Leidse turner Marcel Didden heeft bij internationale wt den tumbling een derde plaats behaald. Didden, lid van Exi ir wist bij het tegelijkertijd gehouden NK in dezelfde discipline; ES tweede stek te eindigen. Bij het zogeheten mini-tramp-sp 11( kwam Didden op een derde plaats uit. barcelona rtr in november met de tliu u De voetballers van Bosnië mo gen de thuiswedstrijden in de kwalificatieronde van het WK voortaan in de eigen hoofdstad Sarajevo spelen. Dat. besliste de FIFA zaterdag in Barcelona op haar ledenvergadering. Bosnië opende de voorronde II flh n in november met de thu strijd tegen Kroatië. Die Td op bevel van de FIFA ge B1 in Bologna. De FIFA ach fo; situatie in Sarajevo te gev >m Na het positieve rapporti lor vriendschappelijke wedst rde gen Italië in de Bos )p hoofdstad besloot de Fflfrs verbod op te heffen. yd.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 28