DIOK onderuit in ware rugbykraker Klein verlies Alecto tegen hooggeplaatst Kampong Roomburg haalt uit en stijgt naar de vierde plaats Sport 'eter van de Reep klopt Peter Reitsma eglo komt goed weg egen Shuttlewoude LOHC loopt punt in op koploper Forward Wedstrijd in Lisse aanwinst voor het gehele loopcircuit -- ndelijk was het dan zo ver. De kraker uit de Nederland- ter vergrootte Winkel de Haagse rugbycompetitie tussen de Haagse Rugby Club en voorsprong tot 21-17. Met nog lOK. Onder grote media- en publieke belangstelling n™est™IOK ra eL overtVding luist! erd een echte topper geserveerd, die uiteindelijk met kiezen. Of op de palen schop- gbymedewerker /C-Sp Leythc '||t werd een wedstrijd met al- aan. Het vele pu- jek was voor niets anders ge- jmen, want beide kemphanen aken een goed seizoen door, igen en dus hoop- en kreeg men spektakel. De 'oorafgaand aan het jtreffen is er door de scheids- ;hterscommissie heel wat af er het aanstellen ode juiste leidsman. Volgens ide clubs was Cees Blaas, ver- w de beste referee in Ne- rland, de juiste man. Niet hij, veteraan Henk van Breu- len kreeg de voorkeur en dat de Hofstad voor enig Ihjnsen van de wenkbrauwen. [DIOK was tot de tanden ge- ipend naar Den Haag afge- sd. Sinds lange tijd kon het beschikken over hooker es Kummer en coach Theo Iki jjders toverde Warren Kruger een soort konijn uit de hoed 'oorschijn, de derde Zuid- iikaan in Leidse dienst. Binnen vijf minuten was het ik. Obbe Winkel verzilverde penaltykick en bracht de lisploeg op een 3-0 voor rong. Hierna was het de beurt DIOK, want Gottfried Bos icht binnen de minuut de evenwicht. Op het ld konden de spelers alleen erleven door keihard te wer- n. Tweemaal vijftien man eelden op de toppen van hun lieten het massale Brar" smullen. Uitgerekend 'nder Hadinegoro, Hij speelde i voor de Haagse club, rea- de attent door een afgesla- Leidse aanval weer nieuw n in te blazen en over de lijn te duiken. Bos conver ge 3-10. Het voorwaartsen prachtig om te zien en hoog tempo over het d gespeeld. De driekwarten amen even op het tweede wattni 17 in het voordeel van de Hagenaars uitviel. plan, maar stonden op scherp. In de 18de minuut was Obbe Winkel weer goed voor een driepunter en bracht de span ning terug. De druk op de Leidse defensie nam toe en HRC kreeg meer grip op het spel. Vanuit een spelhervatting zette de thuis ploeg de aanval weer op en als een duveltje uit een doosje dook Stein Daniels met het leer pen of het spel opzetten. Voor het laatste werd gekozen maar zonder resultaat. In een zinde rende fin'ale kwamen de Leide- naars nog dicht bij de scorelijn, maar ze moesten bij het eind signaal buigen voor de Haagse overwinning. Ondanks het verlies was DIOK-coach tevreden over de inzet van zijn ploeg. „Als rugby- fan heb ik genoten van de inzet van beide ploegen. Er is in 80 heel veel energie i het gat in. Winkel converteerde wedstrijd gestopt' wist de Leid- 13-10. DIOK gaf geen krimp e probeerde met gegroepeerd rugby HRC onder druk te zet ten. Op slag van rust strafte Pe ter Koenen onzorgvuldig Haags verdedigen af door in het score- gebied op de bal te duiken. Bos converteerde en bracht de rust stand op 13-17. oefenmeester. „DIOK heeft ij de eerste helft genoeg mogelijk heden gehad om te scoren, maar de punten bleven uit. Mis schien hébben we onze drie kwarten te weinig in het spel betrokken want aan het eind van de wedstrijd ontbrak ons de kracht voor een vijfpunter. Jam mer dat Van Breukelen een té In de tweede rondgang moest groot stempel op de wedstrijd het publiek een kwartier wach- heeft gedrukt. Toch heb ik een ten vanwege enige commotie, goed gevoel, want DIOK is als Kruger werd met een tackle te- ploeg gegroeid en wordt steeds gen de reclameborden gekwakt sterker. Met Kruger erbij als tull en werd vervangen door John back zijn we aardig op sterkte." Phelps, terwijl Winkel recht Beide ploegen zuilen elkaar voor de palen zijn kick miste, dit seizoen nog vaker tegenko- HRC zette DIOK met kicks ach- men, zowel in de play-offs als in teruit en hield druk kop de ke- de Europa Cup. Snijders ziet de tel. Haags routinier Martin toekomst met vertrouwen tege- Geelhoed profiteerde van slecht moet. „HRC heeft goed ge- Leids verdedigen en zocht de speeld, ruimte voor een nieuwe voor sprong: 18-17. Vijf minuten la- ik betwijfel of 2 de volgende keer dit nivea weer halen." Derde Zuid-Afrikaan voor DIOK Warren Kruger is de nieuwste r de Leidse rugby club DIOK. De 24-jarige, uit Kaapstad afkomstige, rugbyei naast clubgenoot Jan Nel (Belville) en Carel van der Merwe de derde Zuid-Afrikaan die de Leidenaars dit seizoen komt verster ken. Kruger, afgestudeerd sportmanager aan de universiteit van Stellenbosch, wordt als fullback ingezet omdat de blessure van Justin Verhoog zo ernstig is dat terugkeer twijfelachtig is. Volgens DIOK-voorzitter Bert van Veen komen er geen buiten landse spelers meer bij. „Hier blijft het bij. In de eigen jeugd hebben we voldoende talenten rondlopen die. straks het werk Alecto-speelster Leontien Bakker drijft de bal op in het hoofdklasseduel met Kampong, foto taco van der eb 1 de Reep heeft de achtste wedstrijd van itien veldritten om de Cor Fred Oppelaar-bo- ïl op zijn naam geschreven. De HilJegommer sloeg gisterochtend in Lisse zijn dorpsgenoot klassementsleider Peter Reitsma. .1 )e droge ondergrond viel bij Van de Reep in de Van meet af aan liet de renner van Swift - isba geen twijfel bestaan over zijn bedoelin- Reitsma kon geen aansluiting vinden met de ist. Hij bleef uiteindelijk wel zijn clubgenoot Altorf voor. Die staat in het tussenklasse- nt achter Reitsma op de tweede plaats. )p het parcours in Leiden (De Bult) zijn de veldrijders eveneens halverwege de crosscompe titie. Nieuwvener Hans van Leeuwen was gisteren de sterkste. Joost van der Meer uit Roelofarends- veen opende echter de zesde wedstrijd. Van Leeuwen gunde hem één ronde kopwerk, maar reed de zeven overige ronden alleen vooraan. Ro bert Karremans (derde) moest Van der Meer voor zich dulden. Tijdens de Bezemer-Wielersport Interclub- competitie kunnen regionale renners vooralsnog geen potten breken. Prof John Talen won geheel naar verwachting de vijfde wedstrijd, die in het Hoge Bergsche Bos (Bergschenhoek) verreden werd. Swift-lid Jean Paul Brunsveld uit Wassenaar werd knap negende en handhaafde daardoor zijn tiende' plaats in het tussenklassement. hockeymedewerker Het leverde de hockeysters van Alecto weliswaar geen punten op, maar de blijdschap van coach Sandra le Poole na de minieme nederlaag (0-1) tegen nummer twee Kampong was er niet min der om. „Iedereen heeft zich goed aan zijn taken gehouden en ik ben zeer tevreden. Dat Kampong wint, is tereclit. Daarvoor hoef je alleen maar naar de strafcornerverhouding te kijken", zei Le Poole. Die viel met één tegen twaalf duidelijk uit in het voordeel van de Utrechtse vrouwen: Kam pong was dan ook vanaf de eerste minuut fors in de aanval, waardoor Alecto zich voornamelijk be perkte tot verdedigen. „Maar het is zeker niet zo dat we zeventig minuten lang in een hoekje heb ben gezeten, want ook wij hebben kansen gecre- eerd", benadrukte Le Poole. Ondanks het gemis van linksachter Eugénie Westerduin stak de Leiderdorpse defensie goed Go: iminton peter k do heeft in de regionale bad- ntonderby bij Shuttlewoude h weer aan het langste eind rokken. De Leidse formatie evierde na veel strijd met 5- wielr ^ezelfde uitslag verscheen in V£i irhout in de streekontmoe- ida: l tussen Bacluvo en het Lei- 5 dorpse Spotvogels op het 'p rebord. Lisse, Flair 2 en Was- ia laar zijn in felle strijd om de ie gewikkeld. (Shuttlewoude heeft kansen 'aalh ïad", meende trainer Rob >08 A gerjon na afloop van de der- ""7t tussen zijn club en The Prin- ht/Veglo. „Na de singles stond 2-2, maar voor hetzelfde i hadden we 3-1 voorge in. René Kruithof won in je games van Stefen van Gie- i. terwijl Ilse Spierings drie nes nodig had tegen Irene Danny Plug verloor tegen S tek Vis zijn twee games met olf* i punt verschil in de verlen gd' Voor Veglo nam Sandra der Hart revanche voor de snederlaag tegen Esther eink. Slot in hun singles tegen res pectievelijk Jerry Versluijs, Cor van de Boogaard en Miranda de Mos aan de goede kant van de score. Corinne Kortekaas scoor de voor de Leiderdorpers tegen Bianca de Groot het eerste te- genpunt. Bacluvo bracht ook de beide dubbels op haar naam, waarmee de wedstrijd gelopen was. De Mos met Dave Frede- riksz en Kortekaas met Versluijs gaven de eindstand voor Spot vogels een draaglijk aanzien. Lisse blijft koploper DKC 3 op één punt goed volgen. De bol- lenstrekers waren met 5-3 net beter dan het lastige Almere. Edwin Dierckxsens won snel, terwijl Christien van Santen met 12-11 in de derde game haar re vanche kreeg voor het verlies in de eerste competitiehelft. Het mannendubbel van Rogier Moorman en Bert de Geus ging met 17-18 in de derde game verloren, maar het vrouwen- dubbel en de beide mixen van Sandra Kroon met Dierckxsens en Van Santen met De Geus brachten de volle winst binnen. De 'reserves' verloren met 7-1 bij Hoogkarspel. Pieter van Maasdam en Jeroen van der Zwam redden in het dubbel de Flair 2 had bij winst alleen op kop kunnen komen. De op gelij ke hoogte staande concurrenten Smashing 2 uit Wychen en Amersfoort 4 speelden tegen el kaar gelijk. Maar ook het Al- phense team kwam in Prinsen beek tegen Zwaluwen niet. ver der dan een 'draw'. Arnold Duijm en Peter van den Berg wonnen hun singles met moei te. Elise Zandstra verloor nipt. Marco Overes bracht in het mannendubbel met Duijm en hockey stefan f, Hoewel Veglo-speelster Irene Bik niet tot winst kwam, versloeg haar team Shüttlewoude met 5-3. de mixed met Eline de Lijster de 4-4 op het scorebord. Team 4 won in Pijnacker met 6-2 van de gelijknamige vereniging. Ook Wassenaar is met twee andere teams, Niewerkerk en Voorburg 2, in felle strijd om de titel gewikkeld. Tegen het laag geplaatste Leyton 3 kwam de ploeg met 7-1 niet in de proble men. Wassenaar 2 won dankzij de ongeslagen Monique Hilge- foto loekzuyderduin man en Margret van Bourgon- diën met 5-3 bij DropShot 3. Thea Turk was in de hoofd macht van Apollo een prima in valster. Door haar 100% score won de formatie uit Roelo- farendsveen met 6-2 van rode lantaarndrager Let It Be 2. In haar 'eigen' tweede team won Turk alleen het dubbelspel met Carol van Oyen. Genoeg voor een gelijkspel bij DKC 7. n hockeyclub LOHC zijn gistermiddag een punt ingelopen op koploper Forward, dat gelijk speelde te gen Cartouche en staan nu met twee punten achterstand op de tweede plaats. Thuisploeg Forescate zege vierde met 4-2 over Asvion. Bin nen één minuut al had Gertjan Egberink succes uit een straf- corner en twintig minuten later schoot Derk Jaap Engelen naar 2-0. Na de rust maakte Bernard Thieme de 3-0, waarna de Voor- schotense ploeg nonchalant ging spelen. Asvion scoorde te gen, waarna Engelen de marge herstelde. Op eigen terrein won LOHC met 4-1 van Cartouche. De Oegstgeestenaars kwamen aan vankelijk met 0-1 achter, maar namen daarna het heft in han den. Taeke Taekema maakte tij dens een strafcornervariant ge lijk, waarna Tom Biaiggink (2x) en Thijs Fleuren raak schoten in het tweede deel. Op De Bloemerd eindigde het treffen tussen Alecto en Qui Vi ve in een 1-1 gelijkspel. De Lei derdorpers speelden in een laag tempo, waardoor ze slecht uit de verf kwamen. Alex Hagen bracht de ploeg van Boudewijn van Duiken nog wel op een 1-0 voorsprong, maar de Uithoorn- se equipe maakte halverwege het tweede deel gelijk uit een strafcorner. Thuisploeg Roomburg ver loor met 2-7 van Overbos, dat na een kwartier op een 1-0 voorsprong kwam. Op voorge ven van Reinoud Bern maakte hockey stefan faas De hockeysters van Roomburg hebben gistermiddag het eerste part van de competitie afgeslo ten met een 6-0 zege op Cartou che. De ploeg van Bep Botman schuift daardoor op tot de vier de plaats in de tweede klasse A. Op eigen terrein won Fores cate met 1-0 van Hudito. De Voorschotense vrouwen domi neerden vanaf de eerste mi nuut, maar leden veel balverlies in de vijandelijke cirkel. Kansen waren er daardoor nauwelijks voor de Voorschotense ploeg, maar dat weerhield Romee Zwaan er niet van om een kwar tier voor tijd de zege binnen te halen. Coach Maurits Eiken hout beëindigd overigens na dit seizoen zijn verbintenis met de Voorschotense hockeysters. Aan de Hofbrouckerlaan deel de LOHC de punten met HBS: 1-1. LOHC slaagde er aanvanke lijk nog in veel druk te zetten op de Bloemendaalse opponent en verdiende daar veel strafcorners mee. Naarmate het duel echter vorderde speelde LOHC rom meliger, maar kwam nog wel op een 1-0 voorsprong door Tessa van Dijk, die een voorzet afrondde van Irene Duwaer. De gasten kwamen echter nog voor de thee op gelijke hoogte. Op het Gorlaeussportcomplex verloor Leidse Studenten met 2-3 van AMVJ. Een spannend duel, waarin beide teams veel kansen creëerden. AMVJ open de al vrij snel de score, wat Christine Elias even later teniet deed. In liet tweede part liep AMVJ uit naar een 3-1 voor sprong. Frederique Tan maakte nog wel de 2-3, maar verder kwamen de studentes niet. Thuisploeg Roomburg haalde met 6-0 uit naar Cartouche. Anouk Regenbogen smaakte het genoegen van de openingstref- Marlijn van Zut- phen de voorsprong tot 2-0 bij rust vergrootte. Na de thee maakte Femke Hohmann, die terug is na een handblessure, de derde Leidse treffer. In het ver volg schoten ook Annelies Arendsen (2x) en Van Zutphen raak voor een 6-0 eindstand. Alphen drukte bezoeker Nieuwkoop van meet af aan in de verdrukking, maar kwam desondanks na vier minuten met 0-1 achter. Barbara Smiet (sc), Elise Kuyt en Cathrien de Blois bogen die achterstand om in een 3-1 voorsprong met de rust. Nadat De Blois ook de vierde Alphense treffer op haar naam had geschreven, gaf ze de assist bij de 5-1 door Nanou Hartlieb. Kuyt had op voorge ven van Gitta Möller het laatste woord: 6-1. Het uitduel van Noordwijk met Reeuwijk eindigde in een 0- 0 gelijkspel. De eerste helft was voor Reeuwijk, waarin goalie Sophie van der Haak de ploeg van Joop Niezen in de race hield. Na de hervatting waren de rollen omgedraaid en blonk linkshalf Angela Pasma uit aan Noordwijk-zijde. In Ridderkerk won Hisalis met 3-4 van De Waele, dat al vroeg de leiding pakte. Monique Vastenhout maakte gelijk, waar na Renske Wijntjes in het twee de part de Lissese vrouwen naar een 3-1 voorsprong schoot. Na dat De Waele 3-2 had gemaakt, schreef Wijntjes een hattrick op haar naam. In de slotfase scoor de De Waele nog eenmaal te gen: 4-3. Thuisploeg Catwijck verloor met 0-1 van Bleiswijk. De kust- bewoonsters waren van de eer ste tot de laatste minuut sterker, maar kwamen halverwege de eerste helft op een achterstand. Sandra van Dijk kreeg de beste mogelijkheid op de gelijkmaker, maar faalde bij een strafbal. in elkaar. Door de compacte dekking en het tijdig terugtrekken van de spitsen was er voor Kam pong veelal geen doorkomen aan. Uitblinkster in de Leiderdorpse verdediging was Martje Zwegers, de vervangster van Westerduin. Ze draaide voor het eerst de volle zeventig minuten mee in het Leiderdorpse vlaggenschip. Le Poole: „Ze had het beslist niet makkelijk tegen Eefke Mulder van Jong Oranje. Toch heeft ze die prima in bedwang gehouden." Kampong-coach Jan Willem van Hall voorspelt al het optimisme van Le Poole ten spijt 'zwaar weer' voor Alecto. Van Hall: „Onderop de' ranglijst begint er al een aardig gat te komen. Bo vendien heb je het als laatste sowieso al moeilij ker. Vandaag bijvoorbeeld ook. Dan lijkt het toch alsof de scheidsrechters met een schuin oog op de ranglijst kijken, want we hebben heel wat du bieuze strafcorners meegekregen." Alecto - Kampong: 0-1 (0-1). 17. JeanhetteLewinO-1 (sc). Alecto: Van den Berkhof, Tesselaar, Mieremet, Reijnierse, A. Kuijlaars, Zwegers, Van der Vleuten, Karres, Corporaal, D. Kuijlaars, Y. Bakker. Wissels: Demenint, L. Balcker. Rutger van Schaik even later ge lijk, waarna het tot diep in de tweede helft 1-1 bleef. Overbos pakte uit een omstreden straf bal opnieuw de leiding en ver grootte even later de marge tot 1-3. Lukas van Schaik gaf Roomburg vervolgens aanslui ting met de 2-3, maar Overbos liep uit naar een 7-2 zege. Joost Peerbooms had overigens nog pech met een rode kaart na een theatrale val van een Overbos- speler. De streekderby tussen Leidse Studenten en Noordwijk ein digde in een 1-0 zege voor de kustbewoners. De Noordwijkers waren over het geheel genomen beter, wat zich uitte in een straf cornerverhouding van twee te gen dertien. Herman Plantenga (ex-Leidse Studenten) werd hal verwege het tweede deel match- In Hellevoetsluis eindigde het tweede-klasseduel. tussen Al phen en Voorne onbeslist: 5-5. Aanvoerder Mare Boelens maakte het openingsdoelpunt, waarna de Rijnstreekploeg met 3-1 achter kwam. Via Elroy van Nunen, Bart Houtkoop en Mark Duffhues boog Alphen die ach terstand om in een 4-3 voor sprong. De thuisploeg maakte vervolgens gelijk, Bart Hout koop bracht Alphen opnieuw aan de leiding, maar Voorne had twee minuten voor tijd het laatste woord: 5-5. Het vierde-klasseduel tussen Catwijck en bezoeker Bleiswijk eindigde in een 12-2 zege voor de Katwijkers. Wouter de Mol (5x), Martijn Houwaard (2x), Ronald Sieval (3x) en Dennis Admiraal troffen doel voor Cat wijck. lisse wilmar atletiekmedewerker Met ruim 400 deelnemers is de toetreding van De Spartaan in het Z&Z-circuit geslaagd. De Ter Specke Loop in Lisse bleek gisteren spannend tot op de laatste meters, want op het kunststof van de atletiekbaan moest Vener Hans Wubben voluit sprinten, om de 15 kilo meter op zijn naam te schrij- Het circuit zou een verrij king betekenen voor de hard- loopsport in Leiden en om streken, een voorbeeld voor regionale wedstrijden. Na vijf dmkbezochte wedstrijden eer der dit jaar was het aan de am bitieuze organisatoren van het Zorg en Zekerheid Circuit om te bewijzen dat de vertoonde gebreken in de eerste editie niet meer dan kinderziekten waren geweest. De Spartaan trad toe tot de overkoepelende stichting en voldeed met zijn 'opgepoetste' Ter Specke Loop ruimschoots aan de verwach tingen. Het gegeven van het Z Z- circuit is eenvoudig. Zes ver enigingen organiseren als op maat voor de Leiden Mara thon zes wedstrijden, iedere maand één. Overal kan een korte (rond de kilometer), een midden (10 kilometer) en een lange afstand (tussen 12 en 20,6 kilometer) worden gelo pen, met dag- en circuitprij- zen in diverse categorieën. De organiserende stichting lijkt, met de geheel nieuw opgezet te serie lopen, te spotten met de trend in hardloopland: te rugloop van deelnemersaan tallen en een sterke vergrij zing. Waarschijnlijker is echter dat de hardloopwereld baat heeft bij een professionelere aanpak. Want natuurlijk zijn de lopen gebonden aan de zes verenigingen, maar vanuit het stichtingsbestuur met voorzit ter Johan Oostdam en secreta ris Tjeerd Scheffer worden duidelijk richtlijnen gegeven. Het zo aandoenlijke amateu risme van de loop-om-de- hoek gaat een beetje verloren, maar de sporter wil waar voor zijn geld (gemiddeld ruwweg een tientje, korting bij deelna me aan de serie). En deze kwaliteit is inderdaad gewaar borgd, wat zich uit in een pro fessionele administratie, een aansprekende entourage met muziek en een aangekleed start/finish-gebied alsmede uitgebreide voorzieningen (verfrissingen onderweg, een aardige herinnering) In Lisse leidde dat tot goede prestaties. Hans Wubben heeft definitief het (knie) blessure leed van zich afgeschud. Twee weken na zijn zege op de tien kilometer in de Tulploop was hij in de slotfase te snel voor politieman Rietheide uit Am sterdam (48.41 om 48.50). De laatste stelde ondeiweg een 'deal' voor (de oud-triatleet: „Als je samen bikkelt, kom ik ook liever samen aan"), die door de verbaasde Wubben werd geweigerd (Rietheide: „Dat was zijn goed recht, ik doe het alleen graag anders"). Toen Rietheide zich op de ex tra roqde tartan bleek te heb ben verkeken, was het pleit beslecht, want nummer drie Nick Doorn was al eerder afge vallen. Verdedigend circuit winnaar Huub Pragt kwam in zijn eerste rustige wedstrijd sinds maanden niet verder dan de vijfde stek. Veterane Corrie van Egmond was de snelste vrouw. Op de beide andere afstan den zegevierden atleten van Leiden Atletiek. Bert van Galen troefde thuisloper Willem Boon af op de tien kilometer (32.53), Peter Rijnsburger bleef op de halve afstand Vughte- naar Kortekaas voor (16.04). De winnaressen Anja Kralt (Rijnsoever Katwijk) en Nicole van Grieken (De Spartaan Lis se) geven aan dat het met de regionale aantrekkingskracht van de Ter Specke Loop wel snor zit. Voor de vergelijking wordt dat dus afwachten, als volgende week de twintigste 'traditionele' Kerst Halve Ma rathon van Leiden Atletiek in Zoeterwoude op het program ma staat. Vrijdagavond besloot Martijn Ungerer pas om maar vast een indoorwedstrijdje mee te pik ken. In Den Haag startte de jongeling van AAV '36 in de se- 60 meter, de derde Nederland se juniorentijd ooit. In de fina le zegevierde hij eenvoudig en hoewel de 7,07 tegenviel, was hij ruim sneller dan de verza melde senioren. Student Remi Zevenhuizen (Leiden Atletiek) wipte in Houtrust Sport met de polsstok over 4,30, goed voor de derde plaats.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 27