?iks is thuis nklopbaar n Eerste nederlaag TOP Grasshoppers laat WSC in slotfase ontsnappen n Sport skin )ammers RDC nestelen zich in veilige middenmoot O ie Saturnus redt het niet tegen Volendam t^ANDAG 9 DECEMBER 1996 25 gat k blijft in de Apollohal voorlopig onverslaanbaar. De avïi'0 rmat'e van JasPer Engel behaalde tegen OWO haar eld. \i feede overwining voor eigen aanhang: 13-10. Lukt het 1, sch! ik in vreemde omgeving punten te pakken, dan moet ks in de top van de tweede klasse kunnen meedraaien. fistgeest michel rfbalmedewerker twee thuiszeges en twee nederlagen is Fiks constant zijn wisselvalligheid. „Thuis elen wij met meer bezieling uit. Ik denk dat de aanwe- ;heid van het publiek een be- ïgrijke factor is. Dat moedigt orm aan en is onze negende an", geeft Jasper Engel als ver- Zijn selectie toonde zich i cht he r het toeziend oog van pporters tegen OWO inder- na he ad gemotiveerd en werklus- s °P' iDe verdedigers zaten er dat An ed op en verstoorden de ac- s Van hun opponenten regel- aüg door felle intercepties. De Hoi wallers gingen mee in het voeg< ,ge tempo, met als kwalijk ge- Ik me g dat zij hun zuiverheid ver- afzetti [en. Na 25 minuten stond het ook slechts 3-3. Matthijs de Lij o\ ;ser en Inge Anholts zorgden or 5-3 en dit bleek achteraf at wij de enige keer dat de tweede iet elk nval optimaal rendeerde. Jedereen voelde zich opge- in de aanval en verking moet je juist rustig Ti. Wij hebben vandaag een hi op kansen gemist. Vooral de einig t eede aanval blijft een pro- Alleepjem", stelde Engel vast. Hij Er •htpogi^d< e orde ine, de de laatstt n door aiten. nul De tweede aanval gi Hfeede helft twee keer de kant, zodat een 6-4 en 8- c voorsprong verloren ging (8- Op hei bleef ra 1 op de mmen» karin piters de plo ;n hel Ldden Wij he inen ee n perst sinds f op mdsvei 9,92), werd erste jrintkwi i concuifoi op de Sti ij legde (een r. Dj steeds de 1500 de rust dan ook opdracht ;even om rustiger aan te val- maar het spelbeeld veran- de rust (5-4) nauwe- 8). Aanvoerder Theo Vreeken bracht zijn ploeg terug aan de leiding: eerst forceerde hij een strafworp en vervolgens rondde hij op prima aangeven van Ca- rola van Tol een doorloopbal af (10-8). Het volgende aanvalsvak scoorde door Chantal Bouw man eindelijk eens mee, waar door het met nog negen minu ten te gaan 11-9 werd. De beginaanval moest de ze ge nu veiligstellen, maar zij werd door 11-10 wel sterk onder druk gezet. Zij liet zich ditmaal niet meer opjagen en ging de bal langer in het vak rondspe len. Deze tactiek had succes: Maikel Martens rondde één zo'n lange aanval af met 12-10. Daarna kon Erwin de Best de marge zelfs nog tot 13-10 uit bouwen. Beide schutters zou den zich daarmee wel eens een vaste plaats in de basis kunnen hebben verworven, liet Engel naderhand doorschemeren. Met deze overwinning staat Fiks stabiel in de middenmoot, maar de coach wil meer. „Wij willen meedoen in de top en met een betere afwerking kan dat ook. Je wint thuis niet voor niets van koploper Tweemaal Zes. Als je iets wilt betekenen in deze klasse, moet je minstens vijftien doelpunten per wed strijd maken. Dat is vandaag niet gebeurd, maar je pakt wel twee belangrijke punten. Hope lijk geeft dit resultaat de ploeg zelfvertrouwen en gaan we uit ook eens punten behalen." An ders moet Fiks een bus huren en zijn 'negende man' meene men naar vreemde sporthallen. korfbal michel v r ploeg was medewerker TOP, Tempo en Velocitas zijn op de vierde speeldag tegen hun eerste nederlaag opgelopen. Crescendo leek bij Aurora lange tijd hetzelfde te overkomen, maar kwam op de valreep toch als winnaar uit de topper naar voren. De Danaïden bemachtigde eindelijk zijn eerste punt, maar Fluks verloor ook zijn vierde wedstrijd. Het lukte TOP niet om zijn stempel op het duel tegen Woudenberg te drukken. De eerste klasser uit Sassenheim stond bij 4-3 en 5-4 even aan de leiding en raakte vervolgens op een ach terstand van maximaal drie punten (8-11). Dit kwam vooral doordat de tweede aanval weinig druk kon uitoefenen door een slechte afvang. Desondanks zetten Michiel Kok, topscorer met zes goals, Stanley Lardé (2), Petra van Nieuw koop en Steven Baart na rust (10-11) hun club nog op 14-13 en 17-16. In de laatste vijf minu ten moest er op 17-19 alles-of-niets gespeeld worden, zonder enig succes: 19-21. De Danaïden kon bij De Overkanters weer op volle sterkte uitkomen en behaalde prompt zijn eerste punt: 14-14. De opening was ronduit moeizaam, want na twintig minuten stond het 6-1. Heiko Locher (3), Sandra Slingerland, Mar cel Keijzer (2), Barbro Heijman, Paul Hüsken, Martijn van Nierop en invalster Sandra Kalthoff zorgden echter na rust (8-7) voor een complete ommekeer met 9-11 en 10-12. Bij deze tussen standen waren er genoeg kansen om meer af stand te nemen, maar die bleven onbenut. Uit eindelijk moest Locher nog met een strafworp het gelijkspel redden. Overigens verlaat coach Edwin Muntjewerff aan het einde van dit sei zoen de Leidse club, omdat hij zijn korfbalacti viteiten niet langer met zijn werk kan combine- Zelfs met matig spel hield Pernix langdurig uitzicht op een goed resultaat bij lijstaanvoerder KVA. De oranje-witten misten in het begin twee strafworpen en naderhand nog tal van andere kansen. Sjoerd van der Kooy maakte vanaf de stip 3-2 en 3-3 en daarna was er steeds een klei ne achterstand (5-3). Bij 10-9 werd Carla Kui pers ingezet, maar nog geen minuut later stond het al 11-9. Na 1 l-10.door de sterk spelende He- leen van Ommen betekenden twee tegentreffers de inleiding voor de 13-11 nederlaag. Tempo leed in de strijd om de promotieplaat sen een dure 12-15 nederlaag tegen IJsselvogels. De Alphenaars begonnen onder druk van de be langen nerveus en speelden traag en te veel in een kleine ruimte. Zij zagen hun tegenstanders dan ook via 1-5 tot 3-9 (rust) uitlopen. Coach Tom van Rhee zette zijn spelers in de pauze weer op het goede spoor, want zij scoorden na 3-10 zesmaal op rij. De bekroning van deze in haalrace in de vorm van een gelijkmaker wilde echter niet volgen, ook niet bij 10-11. Daardoor vloeide de hoop op een goed resultaat weg, te meer daar de bezoekers bij de laatstgenoemde stand wel twee keer succes hadden. Voor Madjoe lijkt meedraaien in de top van de ranglijst te hoog gegrepen, afgaande op de wed strijd tegen Korbis. Het achttal van Cor Grave- kamp gaf de koploper goed weerwerk, alleen kwam het op cruciale momenten routine en schot te kort. Remco van de Meeberg en Peter Star maakten 2-2, maar na 2-4 joeg Madjoe ver geefs op de gelijkmaker. Bovendien hadden zij de pech dat de scheidsrechter bij enige discutabele vijandelijke verdedigingsacties geen strafworp toekende. Na 12-17 haalden Elize Blankert, Ma- riska Kosman en Hanne Veldman op tot 15-17, waarna twee afstandsschoten alle hoop op een ommekeer de bodem in sloegen: 17-21 verlies. Fluks kon in de eerste helft nog aardig meeko men met Huizen, blijkens de 5-4 ruststand. De hekkensluiter van de derde klasse H bracht zich zelf naderhand in problemen door overmatig veel balverlies en verloor via 15-5 dan ook afgetekend met 17-9. Loes van Duyn en Hans Mertens scoor den beiden twee keer. Geruime tijd leek Crescendo in de topper tegen Aurora op weg naar zijn eerste nederlaag. De aanvallers konden door het sterke afvangen van Peter Baak en Edwin van der Kraan wel vaak aan leggen, maar schoten onzuiver. Na 6-5 raakten de. bezoekers uit Leiden tot aan de rust 9-5 achter en nadien zelfs 14-9. In de laatste tien minuten kwa men zij echter sterk terug door een combinatie van strijdlust en hervonden schotkracht. Dit le verde goals op van Monique Kooien, Wijnand Al berts (2), Saskia en Peter Baak en Gert-Jan Hen- sing: 16-14 winst. KZ Leiden had tegen Diamco met meer overleg en schot zeker een-fe&ëf Tesultaat gehaald djm een 17-19 nederlség^Annelies van der Blom (3), Lisette van Meurs,'Arwin Akse (2), Jan-Willem van der Kaay en Martin Verhorik maakten een slechte start (1-4) goed met 8-5 en 10-7, maar daarna stokte het (10-13). Bij 15-16 miste de thuisclub tal van kansen om gelijk te komen, zo dat de tegenstander met 15-19 alsnog voortijdig zijn slag kon slaan. De aanval van Velocitas speelde bij Spirit on dermaats en miste liefst vier strafworpen. Dit ge beurde op 5-4, 8-5, 11-10 en 13-10, wat gelijk aangeeft dat de Leiderdorpers steeds tegen een achterstand moesten knokken. Zij hadden met name moeite met het fysieke verdedigen van de thuisclub. Paul-Robert Nugteren (5), Marion Smeets, Paul Meerburg en Emanuel Vlagsma (2) onderscheidden zich, maar konden de 17-14 ne derlaag niet voorkomen. Leidse Korfbalbeker Rijnsburgse Damclub heeft positie in de eerste klasse de landelijke damcompeti- veiliggesteld. Door 11-9 ist op PWG is debutant RDC eoede middenmoter in de 7°™ steklasse. S.°I 1DC won de wedstrijd van VG door zeven beslissingen; de Rijnsburgse club doorgaans op één winstpar- 11-9 zege naar zich toe- Dennis Bosch won op LJLlit>rd 1 zijn spectaculaire partij. Dijk veegde zijn tegen- inder het bord af en Gert Ce-* derhout pakte alsnog twee pun ten na een slechte opening. Mark Bremer speelde een ge lijkwaardige remise, terwijl Cor van Dusseldorp blij mocht zijn met de puntendeling. Arno Kooloos speelde dezelfde ope ning als Bosch, maar week af van de gebruikelijke paden. Re mise was zijn deel. Cees Varke- visser verloor verrassend door een vergissing in tijdnood. Ri- nus Kromhout dacht gewonnen te hebben en speelde een slag- zet. Toen een paar schijven wa ren opgegeven, bleek de situatie iets anders en was verlies zijn deel. Zoon Richard verloor van een sluwe vos in een klassiek damspel. Na zes uur dammen gaf Hans Kreder de doorslag met winst. Het Leids Damgenootschap LDG) leed in de tweede klasse C een zware nederlaag. De 13-7 nederlaag is niet alleen groot, maar verhoogt de degradatie dreiging aanzienlijk. LDG had het onverwachte verlies tegen VELO Aan zichzelf te wijten. „Het was een collectief falen. Als op vier borden grote blun ders worden begaan, is het voor de andere zes spelers niet meer goed te maken", aldus André van de Kwartel, die een blunder beging en zijn partij verloor. Ook Piet Swart, Arend van Bee- len Hans Kolfoort gingen door blunders onderuit. Jan Slinger land en Hans Tangelder speel den tegenvallend remise. Hein van Winkel won als enige zijn partij. Fred Ong, Henk Meester en Wim Kleijn speelden gelijk waardige remises. LDG staat in de tweede klasse C met vier punten op een gedeelde voor laatste plaats. Drie teams degra deren. Samen Sterk ontworstelde zich door winst op IJmuiden 2 aan de laatste drie posities. Met zes punten en nog een zwaar programma voor de boeg is het team uit Hazerswoude nog lang niet veilig. Zonder de 12-8 winst afgelopen week was degradatie echter bijna onontkoombaar geweest. Samen Sterk begon de partij goed. Gerardo IJssel boog een verliesstand om in winst en ook Ronald van Egmond pakte een snelle overwinning. Invaller Richard Meijer won net niet, terwijl Bram Doeves verloor. De tegenstander van Cees van Gel der ging door de vlag, waardoor twee punten gemakkelijk bij het totaal konden worden opgeteld. Richard Treur, Louis de Frank rijker, en Raymond van Es speelden gelijkwaardige remi ses. Ook Martin de Jong en Jan Commandeur deelden de pun- Sporting Trigon, K30S, TOP en KZ Leiden bezoeken morgen avond de Vijf Meihal om uit te maken wie de Leidse Korfbalbe ker in bezit krijgt. De eerste drie ploegen ston den vorig jaar ook al in de eind ronde van het bekertoernooi en de laatstgenoemde komt in de plaats van Fiks. KZ Leiden is de enige van het viertal die de be ker nog nooit wist te winnen. In de halve finales speelt de Leidse club tegen TOP en Sporting Tri gon tegen KIOS. De eindronde begint om 19.15 uur en de finale is gepland om 21.30 uur. V Leiderdorp klopt bekerfinalist Landslake Lions basketbalsters van DVZ/Grasshoppers heb- nation n tegen WSC, de winnaar van de Final Four, bond n uitstekende wedstrijd gespeeld. De Waalwijk- ras echter de gelukkigste in de slotfase Katwijk met 61-56. 1 Bij WSC is center Caroline Smits de belangrijk- np 1.16,3e speelster. Zij moest na drie minuten echter a' d ar de kant omdat zij tegen haar derde persoon zij: ce fout was aangelopen. Grasshoppers profi- erde direct en nam het initiatief over van de be- ampioe: ekers. De door coach Martin Hoekstra bedach- :herpte zoneverdediging wiep zijn vruchten af met llend kon vooral Sandra Doets profiteren van afwezigheid van Smits. De voorsprong bij rust P' !-30) gaf de Katwijkse speelsters zelfvertrouwen df n het goede spel voort te zetten. Door een vin- ui rkneuzing van Heieen van Duijn kwam de rl liisploeg even in problemen. Toen zij weer in M t veld terugkeerde kwam Grasshoppers lang- d am terug tot 55-57. Balverlies en een aanvallen- fout aan Katwijkse kant voorkwamen echter het goede spel ook in winst werd omgezet, ires DVZ/Grasshoppers: Doets 12, Van Duijn VanKooten 10. vrouwen van BV Lejderdorp wonnen in eigen bl$is van Landslake Lions met 54-47. In de moest de thuisclub zich terugknokken 18-9 achterstand, maar de Landsmeerse orsprong was bij rust al bijna verdwenen: 29- Scores van Birthe van der Voort en Simone s n Meurs braken de wedstrijd in de tweede helft eed han en. Tegen de taaie Leiderdorpse verdediging de 500L - bekerfinalist bijna niet meer tot scoren idc men, terwijl de thuisploeg de bal geduldig se tdspeelde tot er een goed schot gevonden !td. Eenmaal op veilige voorsprong gekomen ird de tijd slim uitgespeeld en ging titelkandi- irtste afs at Lions weer met lege handen weg uit Leider- 1000 rp. Jong Voi lores BV Leiderdorp: Van Meurs 14, B. Van der de ort 10. oorgaan inieuw stond BV Lisse met lege handen. Was d( t vorige week Grasshoppers dat Lisse in de slot- verraste, gisteren overkwam de ploeg tegen dat Aim isma College in de Domstad het zelfde: 62-52. schade bij de thee tot 34-30 beperkt bleef. Na de rust ontwikkelde zich aanvankelijk een duel waarin de thuisclub domineerde. Pas toen de thuisclub naar 40-33 was weggelopen, wijzigde Lisse zijn tactiek. Prisma College viel terug en bij 45-46 leek Lisse het duel dankzij driepunters van Saskia Koolhof naar zijn hand te zetten. De slotfa se van het chaotische duel leerde echter dat de opleving aan Lisse-zijde van korte duur was. Met wanhoopsschoten riep de ploeg het onheil over zich af. Niet Lisse, maar de thuisclub controleer de in de cruciale slotfase het duel en greep ten slotte de winst. Scores BV Lisse: Van de Heuvel 14. De mannen van Ton van Bemmelen/Leiden kwamen in eigen huis opnieuw niet tot winst. DAS uit Delft was met 71-57 te sterk voor de Lei- denaars. Met manager Hennie Nijssen op de bank voor de zieke coach Gerrit Jan Heijink kon Leiden lang in het spoor van de bezoekers blij ven. Na rust (27-28) nam de thuisclub zelfs een voorsprong. Profiterend van het feit dat de Delft- se international Peter van Paasen met een fou- tenlast aan de kant zat, liep Leiden goed combi nerend naar 46-42. Met Van Paasen weer terug in het veld kwam DAS echter snel langszij. In de slotfase verloor Leiden het hoofd en liepen de Delftenaren in een paar minuten naar een ruime zege. Scores Ton van Bemmelen/Leiden: De Jong 14 (10 rebounds). MSV handhaafde zich op de tweede plaats in de promotiedivisie. In Noordwijk werd Den Helder 2 verslagen met 82-75. Scores MSV: J. Koek 27, B. Koek 19, van Leeuwen 17. Het woord degradatie wilde coach Michel van Ruiten na de smadelijke 100-67 nederlaag van BV Lisse tegen New Stars nog niet in de mond ne men. „Ook de spelers hebben het woord nog niet laten vallen, maar ze zullen inmiddels wel besef fen hoe we er voor staan", stelde de Lissecoach na de nieuwe deceptie vast.' Hoewel Van Ruiten nog niet van opgeven wil weten, realiseert hij zich dat alleen een wonder zijn ploeg nog kan redden. Scores BV Lisse: Bader 18, Kortekaas 15, Koot 13. De meisjes junioren van BV Leiderdorp hadden aan een helft voldoende om van Shooters te win nen. Bij rust leidde het team van Martin Bakhuij- zen al met 55-23. Met weinig inspanning werd vervolgens de eindstand van 90-61 bereikt. Scores BV Leiderdorp: Stijger 23, R. van der Voort 20, Nieuwveen 19, Mulder 15. proberen maar vond ook de warrig leidende arbitrage tegen over zich die Veerman nadruk kelijk beschermde. De marge werd uiteindelijk uitgebreid tot twaalf treffers. Voor Saturnus scoorden: Nico Mooren, 5, Henk Uythof 4, Hans de Waal 3, Marcel Nieuwenhuys 2 en Jas per Olieroock en Dirk Klok 1 Stompwijk '92 was een helft gelijkwaardig aan Hermes zoals de ruststand (6-7) ook aangeeft. Maar na de hervatting waren drie snelle treffers van Hermes voldoende om Stompwijk '92 op de knieën te krijgen. Van 6- 10 werd het een afgang voor de Stompwijkse vrouwen, 8-17. Voor trainer/coach Ton van Beek was het lijdzaam toezien en snakken naar het einde. „Ik weet echt niet wat het was", al dus de Haagse oefenmeester. „Ik kon ze gewoon niet meer bereiken." Voor Stompwijk '92 scoorden Yvonne Bennis 3, Ir ma van der Bosch 2 en Eugenie van Geylswijck, Anouk Waayer en Tineke Heemskerk 1 In de afdelings eerste klasse verloren de vrouwen van Oase die op weg leken naar een kam pioenschap voor de tweede maal. EHC won in Roelo- farendsveen uit verloren positie (10-13 met nog zeven minuten te spelen): 13-15, rust 6-5. HW '70 won royaal van Her cules 2:14-21, rust 7-10. Bij de mannen speelde Satur nus 2 gelijk tegen EDH 2: 18-18, rust 9-9. HW '70 won van GDS in een doelpuntrijke wedstrijd: 29-23, rust 13-11. Olympia' 72 verloor vanVelo, 15-27, rust 8-14. medewerker Saturnus kon het, zoals ver wacht, niet redden tegen de koploper in de eerste divisie: 16-28. Maar de score geeft wel een vertekend beeld van de werkelijke krachtsverhouding. In de tweede divisie kregen de vrouwen van Stompwijk '92 in Hermes ook de koploper tegen over zich. Dat werd eveneens een afgetekend verlies: 8-17. Eén man stak met kop en schouders boven alle spelers in de Vijf Mei-hal uit, Claus Veer man van Volendam. De van eredivisionist Aalsmeer overge komen Veerman toonde zich met priemende schoten en vooral haarzuivere passes. Veer man vond als hij werd aange pakt - en dat gebeurde uiter aard vanaf de eerste Volendam- se aanval niet zachtzinnig - tel kens weer de vrijstaande speler met een gave pass. Saturnus kon de productie van Volendam in de eerste minuten niettemin bijbenen. De overdonderende start van Volendam, 1-4, werd zelfs bijna tenietgedaan, 4-5. Als Saturnus toen een handvol kan sen beter zou hebben benut hadden de mannen van Wim van Leeuwen misschien de kick gekregen om boven zichzelf uit te stijgen. Mede door toedoen van de sterk keepende Volen- damse laatste man gebeurde dat niet. Volendam pakte met een uitblinkende Veerman acht doelpunten op rij (4-13) en ei genlijk was dat het einde van de wedstrijd. Saturnus bleef wel honolulu anp Beurskens vijfde in Honolulu lijke harde wind waren de om standigheden goed al vielen de tijden tegen." De start van de race over 42 kilometer en 195 meter was al om vijf uur in de ochtend. Dat was een half uur eerder dan vo rig jaar toen het al vroeg op de dag heel warm werd. Deze keer bleef de temperatuur genadig voor het veld van 32.000 deelne- Carla Beurskens is vijfde gewor den in 'haar' marathon van Ho nolulu. De 44-jarige Venlose, die het evenement acht keer op haar naam bracht, miste giste ren De mogelijkheid op een nieuwe hoofdprijs door maag problemen na ruim dertig kilo meter. Ze finishte in 2 uur, 38 minuten en 19 seconden. De Russische winnares Ramilia Boerangoelova was bijna vier n sneller: 2.34.28. Nike Hartlief doet Op het moment dat Beurs kens last van haar maag kreeg, maakte ze deel uit van een kop groep van zes loopsters. Ze moest ruim twee minuten naar de kant, te veel om weer te kun nen aanklampen bij de voor sten. „Het was doodzonde", al dus Jacques Roemerman, de echtgenoot van Beurskens. „Haar voorbereiding was heel goed en ze begon ook uitste kend. Afgezien van een behoor- Beurskens liep voor de 35ste keer in haar loopbaan een ma rathon uit. De eerste keer deed ze dat op 17 oktober 1981 in Kijkduin. Haar persoonlijk re cord is 2.26.34, waarmee ze in 1987 tweede werd in Tokyo en houdster is van het officieuze Nederlandse record. Beurskens won in Honolulu in 1985, 1986, 1987, 1989, 1990, 1992, 1993 en 1994. Vorig jaar zag de Lim burgse een poging voor de ne gende keer eerste te worden fa len door een koortsaanval waar door ze niet verder kwam dan de derde plaats.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 25