Vrije val LZ duurt voort Angenent ruzit met Kramer e met juryleden Oegstgeest legt beslag op derde plek Incompleet RVV stelt teleur ;D Sport De Graaf snel op rols Sprinkhuizen strandt op vierde plaats Hersm is rap o kilomei MAANDAG 9 DECEMBER 1996 J\M chef willem spierdijk, 071 -5356464, plv -chef rob onderwater, 07ll Bart van Delft in eindstrijd Masters tennis» Bart van Delft is met veel overtuiging doorgedrongen tot de finale van de Masters van het landelijk winterjeugdcircuit tot en met 14 jaar. In die eindstrijd was de junior uit Rijnsburg voor de derde maal op rij niet opgewassen tegen Arno van der Wijk uit het district Friesland (2-6 3-6). In de kwartfinale en halve fi nale had Van Delft, beide malen met 6-1 6-4, afgerekend met respectievelijk Matwé Middelkoop en Bart de Gier. Mariette On derwater (meisjes t/m 12 jaar), Michiel de Weger (jongens t/m 12 jaar) en Tim van Veggel (jongens t/m 14 jaar) werden in de eerste ronde uitgeschakeld. Indoorrecords Korving en De Wilt den haag Bij indoorwedstrijden in de Houtrust in Den Haag hebben Robin Korving en Monique de Wilt nationale records verbeterd. Hordenloper Korving legde de 60 meter horden af in 7,84 seconden. De 22-jarige aüeet uit Heerhugowaard, lid van AAC, was daarmee 0,03 sneller dan Emiel Mellaard bijna tien jaar geleden, op 7 februari 1987 eveneens in Den Haag. De Wilt sprong met de polsstok over 3 meter en 41 centimeter. Dat was één centimeter hoger dan het oude record van Kirstie Mekking, dat stond sinds 20 februari 1994. Deelname aan Europa Cup verzekerd wateringen ron hoogendam tafeltennismedewerker Terwijl FVT de herfsttitel opeiste ten koste van Irene, behaalden de tafeltennissers van Pecos de derde plaats door ook de return tegen GKB/Salamanders met duidelijke cij fers (5-2) te winnen. Met die derde plek zijn de Oegstgeestenaren verzekerd van deelna me aan de Europa Cup (Nancy Evanscup). Het toernooi begint eind augustus 1997. Oegstgeest consolideert hiermee zijn sta tus als top-3 ploeg. Een knappe prestatie derhalve van de Oegstgeester ploeg, die ook dit seizoen weer met marginale middelen (lees: budget), tot relatief klinkende resulta ten komt. Het bereiken van het allerhoogste podium lijkt voorlopig voor Pecos niet weg gelegd. Daarvoor is de topsportcultuur in Oegsteest te gering. Geld om spelers aan te trekken (wat FVT en Irene wel hebben) is er domweg niet. Desondanks is het bewon derenswaardig hoe jongens als Ted van den Berg, routinier Herman van den Broek en Jurgen Pastoors zich staande weten te hou den. In het hol van de leeuw, hoewel het gisteren in het Westland opmerkelijk 'rus tig' was, verdedigde Oegstgeest de vorige week behaalde 4-3 overwinning. Bijna niemand in het Oegstgeester kamp vreesde dan ook vooraf voor een mogelijke nederlaag. Integendeel. Waar GKB-kopman Jonah Kahn in de openingspartij Herman van den Broek andermaal het nakijken j en de 1-0 op het bord zette, stelden Ted van den Berg en Jurgen Pastoors, samen ook in de dubbel, op overtuigende wijze orde op zaken door de bordjes te laten verhangen tot 1-3. Dat was met de pauze lekker eten. De koek was echter niet op, dat bewees Jur gen Pastoors in een aantrekkelijke en suc cesvolle partij tegen Jonah Kahn. En omdat Herman van den Broek in een goede partij ook nog eens Danny Maas te slim af was werd de score opgevoerd tot 5-1. In de slot- partij woog het verlies van Ted van den Berg tegen Groenewold hoegenaamd niet zwaar. Oegstgeest coach Joop van der Borg en zijn pupillen hadden toen allang beslag gelegd op de eervolle derde plek. Ronald de Graaf kan goed uit de voeten op rolski's. De Koudi won zaterdag de wintertriatlon van Deventer die behalve ur] lopen en schaatsen bestond uit langlaufen op rolski's. Bij wen zegevierde Marianne Vlasveld. De Graaf verwees Marcel Snippe, die hem onlangs had afg bij het Nederlands kampioenschap wintertriatlon, naar del plaats (1 uur 44 minuten 7 seconden om 1.45.36). Na een sti gin (10 kilometer hardlopen in 31.30) sloeg De Graaf een gat de 15 kilometer op rolski's. In de afsluitende 20 schaatskilo consolideerde de Koudekerker zijn voorsprong. Achter Willet der legde Rob Barel beslag op de vierde plaats. Vlasveld, \-c fee( haar werk verhuisd van Oud-Ade naar het Friese Rohel, schif)k 5 een tactisch sterke race Katinka Wiltenburg van zich af. Waterpoloërs naderen rode streep De Leidse hoofdklasser LZ 1886 is bezig aan een vrije val. Na de sterke seizoenstart waarin LZ de vloer aanveegde met talloze reputaties, is de ploeg van Hans Parrel bezig aan een matige serie. Met zeven punten uit tien duels staat LZ 1886 op de negende plaats en komen de onder ste regionen weer in zicht. En juist op die posities had LZ dit jaar niet gerekend. De Leidenaars leden zaterdag al weer de zesde nederlaag van het seizoen. Landskam pioen Polar Bears kwam op bezoek en won met 8-10. waterpolo dirk kloos medewerker Het verhaal van Polar Bears is bekend. Vlak voor aanvang van de competitie vetrokken inter nationals Uri en Van der Meer naar AZPC. Tot overmaat van ramp hing ook doelpuntenma- chine Scherrenburg zijn cap aan de wilgen. Toch is coach Nick Vroon erin geslaagd en respectabel team op de been te brengen. De internationals Hans Nieuwenburg en Bas de Jong nemen het voortouw. Nieuwenburg stelt orde op za ken in de vedediging terwijl de Jong - hij scoorde zevenmaal - in de aanval tot zijn beste spel komt. Dat bleek al in de eerste periode waarin LZ achter de fei ten aanliep en de beren een 0-4 voorsprong namen. Een spor tieve ramp dreigde maar net op tijd schoten de Leidenaars wak ker. Jan Langerhorst schoot nog voor het verstrijken van de eer ste periode de eerste Leidse treffer op het scorebord. In het vervolg van het duel liet LZ zich van zijn beste zijde zien. Met grote inzet trachtte LZ de zesde nederlaag te ontlopen. Hoewel LZ in de laatse rondgang nog akelig dichtbij kwam (8-9) bleek de opgelopen averij in de eerste periode toch het grote struikel blok. Doelpuntenmakers LZ Robin Sprinkhuizen heeft de beloning voor een druk week einde misgelopen. De 22-jarige Rijnsburgse zwemmer stond het afgelopen weekeinde tijdens de nationale winterkampioen schappen in Utrecht liefst veer tien keer op het startblok, maar kwam niet verder dan de vierde plaats op de 400 meter vrije slag. Rik Beerendonk uit Hille- gom verraste met zijn vijfde plaats op de 200 meter vlinder slag. Sprinkhuizen, pas enige maanden onder de hoede van trainer Wim Geurtsen van het Haarlemse Rapido '82, had be wust gekozen voor een zwaar programma. De voormalige zwemmer van De Zijl/LGB drong door tot twee A-finales en vijf B-finales. Op de 200 meter vlinderslag gokte hij in een al- les-of-niets poging op een bron zen medaille, maar zijn snelle opening (100 meter in 59,54) brak hem op. De moegestreden Sprinkhuizen finishte pal achter Beerendonk als zesde (2.09,60). De 23-jarige Hillegommer ver beterde zich in de finale van 2.10,04 tot 2.08,25. Voor Beerendonk, lid van De Columbiaan uit Voorhout, was de kous daarmee af. Sprinkhui zen daarentegen werkte ook nog vier B-finales af. De 200 meter vrije slag won hij in 1.53,55. Op de 50 meter vrije slag en de 100 meter vlinderslag werd hij derde, terwijl hij de 100 meter vrije slag als vijfde af sloot. De B-finale van de 200 meter rugslag liet Sprinkhuizen schieten. Op de 100 meter rug- slag strandde hij in de series. Van de kleine Leidse afvaardi ging finishte Jorien Kleijwegt (De Zijl/LGB) als vijfde in de B- finale op de 200 meter (2.28,93). 1886: Jan Langerhorst (2), Mi chel van der Zeeuw, Matthieu Spros, Frans Langerhorst, Mirko Zuidweg, Bas Willemsen en Ro nald Heemrood allen 1. De Zijl/LGB verloor het cruciale duel tegen Het Ravijn. De Lei denaars dichtten zich na het goede spel van vorige week (9-5 verlies tegen AZC) tegen het kwakkelende Het Ravijn goede kansen toe. De Zijl/LGB kwam van een koude kermis thuis want op de 11-5 nederlaag viel in het verre N ijverdal niets af te dingen. Vooral in de beginfase had de Leidse equipe aanval lend niets in te brengen. Het Ravijn was veel effectiever. Vier kansen leverden evenzovele treffers op. Halverwege keek De Zijl tegen een 6-1 achterstand aan. Even nog leken de Leide naars terug te kunnen komen. Bij 6-3 keerde ook vrouwe For- tuna zich tegen De Zijl/LGB. Een afgeslagen aanval leek Leids balbezit op te leveren. Een 'verdwaalde' Nijverdalse aan valler ontfermde zich echter over het leder en faalde niet al leen voor Zijl-goalie Robert van Berkel. Deze 7-3 brak de Leidse weerstand definitief. De eind stand werd bepaald op 11-5. Goals Zijl/LGB: Jeroen Duve- kotte, Robert Kleywegt, Bas Meegdes, Martijn Busscher en Johan Kluivers. bied zijr elen ui ui gl'e" Zijn commissie en wacht he r hi Met gebalde vuisten en onder het slaken van een rauwe oerkreet die je niet van René Ruitenberg verwacht, gleed de Wehkamp-rijder uit Elburg za- ppo berisping of schorsing. 'Kramer haalde na head dent zijn schouders op. er niets aan doen dat Ar viel. Ik zat zes ronden finish aan de binnenkant terdagmiddag als winnaar over baan achter Hagen. Hot nval de streep van de negende geen ruimte was, voegt ge t KNSB-marathon; Hij, de klasse- genent voor me in. Ik me |g d; mentsaanvoerder, had het ein- toen tegen hem afzetti en. delijk geflikt. snelheid te minderen. Nog nooit was Ruitenberg de moment struikelde hij o\ sser beste in een cupwedstrijd op eigen benen. Jammer kunstijs geweest. Uitgerekend lijk. Temeer omdat wij een dag voor zijn 26ste verjaar- ker in de finale met elke aval dag was het raak. In Assen de stok hebben gehad, toonde hij zich de rapste in de niet dat hij me steeds massasprint. Lammert Huitema zoekt." en Leiderdorper Ruud Borst werden respectievelijk tweede en derde. Terwijl Ruitenberg na afloop de felicitaties in ontvangst nam, reageerde Henk Angenent an dermaal in woord en gebaar n. V De wedstrijd over hi op I ronden kende weinig i eed< rende momenten. Alleei (em nale was interessant. Er d jn zebosch en Bart Vel jeve openden het offensief. E lp m Yvonne van der Velde in balbezit voor LZ 1886. Tegenstander Merwede was met 5-7 te sterk. AZC had weinig moeite met HZ/Zian. Alleen in het eerste part konden de Hagenaars gelij ke tred houden (3-3). Daarna was het Haagse verzet gebro ken. Jacob Spijker was met zijn gedachten al bij de komende confrontaties tegen AZPC. „Na tuurlijk waren we wel gecon centreerd voor deze wedstrijd maar als je voor komt te staan doe je toch wat voorzichtiger. De twee wedstrijden tegen AZPC zijn veel belangrijker. Over veertien dagen de bekerfi nale maar eerst het competitie- treffen met als inzet de eerste plaats." AZC liep in de tweede wedstrijdhelft uit naar de 13-6 eindstand. Topscorers AZC: Niels Joor 3, Joeri Stoffels 3 en Kimmo Thomas 3. Vivax behaalde een goede over- winnig op Donk. De 9-14 is niet in gevaar geweest. De betere conditie in de vierde periode bezorgde de Oegstgeestenaren ook nog een ruime marge. Trai ner Marc van Belkum ziet tot zijn tevredenheid steeds meer ploegen afvallen in de race om de eerste twee plaatsen. Top scorers Vivax: Ron van der Harst 3, George van Rijn 3 en Arjan Laurense 3. Tweedeklasser Sassenheim kwam tot een 6-6 gelijkspel te gen NVA/HHC uit Haarlem. De Sassenheimers herstelden zich van de nederlaag tegen Hoorn maar konden in de aanval te weinig vuist maken om het har de NVA op grote achterstand te zetten. Toch leek Sassenheim lang op de zege af te stevenen. Twaalf seconden voor tijd in casseerde de ploeg van Frans van den Brink de gelijkmaker. Patrick Geurds doelpuntte 2x. Koudekerk kwam tegen De Dolfijn niet verder dan een 7-7 gelijkspel. Vooral in de slotfase leek Koudekerk het loodje te leggen. Puur op inzet werd het gelijk spel vast gehouden. Top scorers Koudekerk: Rene Ove- res 2 en Bram Griffioen 2. Katwijk won met 6-7 van Rot terdam. Op de eerste periode na had Katwijk steeds het initiatief. Bij 4-7 leek de wedstrijd gelo pen. Rotterdam wist toch nog terug te komen tot 6-7. Tien se conden voor tijd redde keeper Leo Schaap de zege door een schot van dichtbij uit zijn doel te ranselen. Topscorer Katwijk: Mare Sieval3. Alkemade verloor nipt van de Woelwaters. Met 7-6 trok Alke made aan het kortste eind. De vrouwen van LZ 1886 zitten in een dalletje. Na de nederlaag tegen NVA/HHC volgde nu een nieuwe deceptie tegen Merwe de. Vooral in de beginfase liet LZ zich de kaas van het brood foto taco van der eb eten. LZ speelde te slap en voor al Ilse Sindorf profiteerde. Zij was met zes treffers een plaag voor de Leidse defensie. Na 1-4 werd de achtervolging nog wel ingezet maar echt Merwede be dreigen zat er niet meer in. On danks een felle press kwam LZ niet verder dan 5-7. Topscoor- ster LZ 1886: Linda Weijermans 2. De vrouwen van De Zijl/LGB kwamen niet tot winst tegen DZV. De formatie van coach El- ly Kleywegt toonde zich de be tere ploeg maar liet veel kansen onbenut. Nancy Kijk in de Vegte kreeg in de laatste seconde bij de stan<5 4-4 nog een uitgelezen mogelijk het duel naar zich toe te trekken maar zij faalde. Doel puntenmakers De Zijl/LGB: Douce van Beukering, Brenda Ligtvoet, Nancy Kijk in de Vegte en Mariska van Beukering 1. zijn frustraties af. De Alphense werd na een vluchtpogi rde spruitjeskweker was naar eigen drie ronden tot de orde zeggen het slachtoffer gewor- pen door Piet Kleine, de 3 den van een aanslag die door knecht van Klerk's. Yep Kramer gepleegd werd. dook als eerste de laatste n de „Iframer heeft me opzettelijk la- in, maar zwenkte door clvoor ten vallen. Hij drukte me met snelheid naar buiten, twee handen het ijs af', brieste berg: „Ik ben toen mo< Angenent tegen de juryleden. nendoor geglipt. Op het P Nadat er geen bevestiging stuk naar de finish bleefi was gekomen, begaf de VSP-rij- schaatsen, waardoor nif der zich naar scheidsrechter me kon inhalen." Henk de Vries. Een scheldka- Ruitenberg veroverde t nonnade volgde. Angenent had de nationale titel op I zich daarbij niet meer in de „Daarna ben ik in de co hand en sloeg met een onge- tiewedstrijden ontelbare controleerde armbeweging de tweede geweest. Dit is e pet van het hoofd van de vrijding. Ook voor de plo 1 scheidsrechter. „Dit wordt ge- gen en ik leidden het rapporteerd. Vooral de scheld woorden kunnen niet door de beugel", zei De Vries. Naar alle waarschijnlijkheid komt de zaak-Angenent voor de tucht- Hjeedi ment, maar we hadden n een wedstrijd gewonne" kunnen nu eindelijk or man Dries van Wijhe tr werk zetten." a ig TAEKWONDO Drie taekwon- doka's van TV Leiden hebben het zwarte-bandexamen met goed gevolg afgelegd. Gijko Rij- neveld, Syong Han en Johan Olof behaalden zaterdag in Gouda de eerste dan. NOVO wint met 3-0 van Hoofddorp schaatsen marc van derjj medewerker Spelverdeler Kees Ouwehand van NOVO geeft een setup aan aanvaller Robert Kerling. De Noordwijkers wonnen met 3-0 van Hoofddorp. foto loekzuyderduin volleybal chris hartman medewerker Alleen de vrouwen van Leython en de mannen van NOVO zijn in positieve zin opgevallen. Bei de ploegen wonnen hun wed strijden. Teleurstellend was het optreden van de mannenequipe van RW. Zonder twee belang rijke krachten verloor de koplo per de uitwedstrijd tegen Rijn mond 3 met 3-1. De vrouwen van Gemini/Kangeroes waren in Roosendaal niet opgewassen te gen subtopper Mikro Elec- tro/SR. In het eerste en derde speldeel speelde het team uit Voorschoten bij vlagen verdien stelijk. Deze sets gingen ook met acceptabele cijfers verlo ren: 15-10 en 15-9. In de tweede reeks werd Gemini compleet overbluft door de sprong- en floaterservice van twee leden van het Brabantse team. De ene stopfout volgde op de andere, met als resultaat een 15-1 score. Trainer/coach Bernhard van der Pols: „We spelen nog te wis selvallig. In de eerste set bij voorbeeld beginnen we uitste kend en komen op 0-5. Er is be zieling en enthousiasme. Daar na ontwikkelt Mikro meer ser- vicedruk en staan we binnen de kortste keren met 10-6 achter. In de derde set komen we nog van 13-4 terug tot 13-8. Maar dan blijkt opnieuw dat Mikro een degelijk team heeft dat aan vallend meer 'power' kan ont wikkelen." In een lawaaiige hal in Spijke- nisse stonden de vrouwen van Leython alleen de eerste set af aan het als voorlaatste geklas seerde Spivo (15-9). Daarna controleerde de formatie uit Leiderdorp de strijd. Spivo maakte in de passing nogal eens een slippertje. In de twee de reeks dankte Leython veel aan Loekie van der Kuyl, die haar team van 11-7 naar 11-13 serveerde. Net als in de derde set kwam het einde bij 12-15. In de vierde periode had Leython voortdurend het initiatief. Zelfs de lichte speelbal kon de ploeg riiet meer uit het evenwicht brengen. Bovendien kreeg Ley thon aan het net meer zicht op de aanvalsacties van Spivo: 5- 15. Halverwege de eerste set nam Rita van der Poel het spel- verdelen over van Dana The. Zij deed dat zo verdienstelijk dat ze tot het einde toe mocht blijven staan. De volleyballers van Gemini- /Kangeroes kregen de ongesla gen koploper Morres Hulst op bezoek. Tot een serieuze krachtmeting kwam het niet in Voorschoten, daarvoor maakte Gemini te veel passfouten. Na 54 minuten konden de spelers weer onder de douche: 6-15, 8- 15 en 9-15. Casper Brussee, trai ner/coach van Gemini: „Al mijn stoppers hadden een off-day. Alleen Matty de Tombe, Wilbert Kokshoorn en René Duynisveld haalden een voldoende. Morres Hulst speelde een bekeken spel letje. De ballen werden aan het net niet eens hard naar de grond geslagen, maar kwamen wel precies terecht op plaatsen waar geen verdediger stond." Aan het zwakke VC Hoofd dorp had NOVO zaterdag geen kind. In de eerste en derde set sloegen de Noordwijkers hun tegenstander compleet van het veld: 15-3 en 15-3. In het twee de bedrijf kreeg NOVO evenwel problemen met de concentratie. Daardoor kon het gebeuren dat het tegen een 2-7 en 5-10 ach terstand aankeek. Bij 14-10 leek het leed geleden. Toen echter verslapte het team van coach Nico Halsema opnieuw. VC Hoofddorp kwam terug tot 14- 14, maar moest na twee lastige services en evenzovele blok- keeracties de set alsnog inleve ren: 16-14. NOVO-aanvaller Frank de Vetten: „Die jongens konden er niet veel van. Dat wisten we vantevoren, want ook in de voorbereiding hebben we tegen ze gespeeld. Samen met Utrecht en Madjoe gaan wij uit maken wie tweede wordt achter' Martinus3." De mannen van RW konden in de uitwedstrijd tegen Rijn mond 3 niet beschikken over twee steunpilaren. Arjen de Martin Hersman heeft wedstrijden in schaatsc De Uithof een sterke 10 ter gereden. De 22-jarj xete senheimer liet gisteren i stilstaan op 1 minuut ei seconden. Daarmee bl b schaatser uit de nation n te round-selectie van bond n uil Henk Gemser binnen ee seconde van zijn perse i toptijd. Die staat sinds 1 ari 1993 (Davos) op 1.16,1 Hersman bleef op d ar d meter onder anderen zij: ;e f( Mare moest afhaken vanwege ploeggenoot Gianni een rugblessure en Carlo Viberti vertoefde in het buitenland. Trainer/speler Martin Broere: Arjen is onze beste aanvaller en Carlo heb ik dit seizoen maar twee ballen fout zien passen. Zijn ze erbij tegen Rijnmond, dan winnen we de wedstrijd met 3-0. De Mare en Viberti zijn ook belangrijk voor de anderen. Die gaan door hun aanwezig heid beter spelen." Ditmaal won RW, met invaller Taman Saab van het derde team, alleen de eerste set (11-15). De volgen de drie werden een prooi voor Rijnmond: 15-10,15-9 en 15-12. In de promotieklasse zege vierde de vrouwenploeg van DAC met 3-1 (15-3, 15-11, 6-15 en 15-3) over Tonegido/Voor burg 3. De Alphense equipe be hoefde slechts te wachten op de fouten van de tegenstander. So- vicos 2 won de topper met RW met 3-2. RW won de eerste en derde set met respectievelijk 15- 11 en 15-13. In de vierde reeks verspeelde het Rijnsburgse team een 13-11 voorsprong. Trainer/coach Reno Jagtman: „Toch was de overwinning van Sovicos niet onverdiend. Het bezit iets meer kwaliteit dan wij." Bij de mannen noteerde Orion in een spannend duel een 3-1 overwinning op Grafï- con/Donar. Leython won de uitwedstrijd tegen Kalinko ge makkelijk met 3-0. I irde voor. De wereldkampioei ekei tien kilometer scherpte zom dividuele record met Hem derdste van een seconde 1.18,20. Arnold van de Pi!-: reed in 1.19,25 naar de ïhe tijd. De Roelofarendsvem rkne echter op de 500 meter uisp voor (39,56 om 39,92),M: t ve op deze afstand werd di am l dat Hersman (eerste i over betere sprintkwalthe beschikt dan zijn concui ores 'Vai Tot hen behoorde op de afstand ook Jeroen Sn »vrc De Zoeterwoudenaar bl|is vi ken op 39,68. Hij op het zware Uithof-ijs i meter af in 7.24,40. Bij de neo-senioren Dick van Goozen zijn s n M Hoogmadenaar reed han en. ooit tevoren op de 500 n c Met zijn 40,45 seconde mer hij Bob de Jong (een si 41,95) ruim voor. Dat muidenaar nog steeds Ird heeft met de kortste afs at L bleek ook op de 1000 rp. Daar moest De Jong V(X ores tenaar Frank van de ort (1.19,24) laten voorgaan >nie Straathof toonde vorm d< tvo rappe 2.15,34 op de 1500 ie v< Gezien het feit dat Arm ism; Thomas 2.12,89 nodig h »vall ook de prestatie van B- ;t b; Helen van Goozen op in E Het talentje uit Hoognia Iver liseerde met 2.16,8r soonlijk record. ksL atig ,Ied iek doi de ff kt. ftrd 1 ck v ploi eutaa

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 24