yob Kootwijk zet iets moois neer bij Katwijk juick Boys zakt weg h grauwe middenmoot Rijnsburg tevreden met punt Iooie binnenkomer voor Ted Immers bij FC Lisse: 5-1 RC geeft winst uit handen Sport 0] ftANDAG 9 DECEMBER 1996 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -5356463 i drie topjaren deed Katwijk 4 kg seizoen een stapje terug 5 dit jaar zouden de oranje- 5 pden met een hoop nieuwe 7 Echten voorzichtig met de 10 houw van opnieuw een top- |m starten. De waarheid is -'34 feller: het nieuwe Katwijk is 1kw,jk| niet voltooid maar heeft ?s7ïir we^ ontP°Pt titelkandi- 3 0 ylt. Zaterdag werd runner-up --wi'ihlvH met 3-0 verslagen. lek Hftu K'MARK BAKKER meeste trainers zijn grijze muizen, [•hts een klein deel van het trai- geeft het voetbal iets extra, [meesten trainen een paar keer in de week, peppen hun ploegie in het weekend op maar missen de zeldza me gave om spelers of een team te verbeteren. Trainers waarvan een spe ler zegt: had ik hem maar tien jaar eerder ontmoet. Bob Kootwijk is geen grote naam maar de nieuwbakken oefenmeester onderscheidt zich op 'De Krom' van grijs en grauw. Van ARC kwam de de gelijke maar anonieme John van der Meer en in het oranje-shirt dreigt de 'Vener' zich tot de smaakmaker in de hoofdklasse A te ontwikkelen. Net zo opzienbarend is het spel van Stefan Roodakkers. De man staat in de pre- sentatiegids van Katwijk als spits te boek, was vaak wisselspeler, maar te gen ASWH speelde Roodakkers als in schuivende libero een fantastische wedstrijd. „Als spits komt Stefan han delingssnelheid tekort", verduidelijkte Kootwijk de omscholing. „In de laatste linie heeft Stefan het spel voor zich en dat gaat hem door zijn uitste kende spelinzicht zeer goed af." Met Roodakkers en Van der Meer maakten nieuwkomer Jan Lijst en Hans Zwaan het hart van Katwijk te gen ASWH compleet. Het viertal had nooit eerder met elkaar in de as ge speeld maar smolt samen als rum en cola. Rondom de as heeft Kootwijk de beschikking over mandekkers die maar zelden de fout ingaan en heeft het middenveld en de aanval aantrek kelijke vleugels. Tegen ASWH miste Katwijk zijn buitenspelers (Marco de Ridder en Geoffrey Tetro waren ge schorst) en de zieken Toine L'Ami en Wilfred Kwestro maar dat gemis werd moeiteloos opgevangen. Tegenstander ASWH is dit jaar nieuw in hoofdklasse A en doet aardi ge dingen in het walhalla van het amateurvoetbal. Tegen Noordwijk zag trainer Arie van der Zouwen zijn for matie een paar weken geleden sneu velen (5-4) omdat zijn backs geen bui tenspelers van groot kaliber waren ge wend. Vandaar dat Van der Zouwen zich voornam dat hem dat geen twee de keer zou overkomen: iedere vleu gelspeler uit de bollenregio zou in de toekomst mandekking krijgen. Toch stapte de coach daar op De Krom weer vanaf want Seger Oudshoorn en Albert de Haas - de vervangers van De Ridder en Tetro - waren voor hem geen klinkende namen. Bovendien verwachte Van der Zouwen van Hans Zwaan geen diepte zodat ASWH in Katwijk moedig zonder libero streed. De gasten uit Hendrik Ido Ambacht startten heftig en waren via Michel Devilee, Mark van der Velden en Ron Tempelaar drie keer gevaarlijk. De thuisploeg was zichtbaar verrast door de brutale gasten en had in de ope ningsminuten tijd nodig om orde op zaken te stellen. Dat lukte - mede een gevolg van het uitvallen van Tempel aar - en de knappe Katwijkse ope ningsgoal moet Kootwijk hebben ge kieteld. Hugo van Duijn opende snel op John van der Meer, die stuurde Marco van der Plas de diepte in enzijn voorzet werd door Zwaan niet af ge rond maar breed getikt op de inko mende Oudshoorn: 1-0. Halverwege de eerste helft was de wedstrijd beslist doordat Jan Lijst getreuzel van De Haas verrassend tot doelpunt promo veerde. Katwijk had afstand genomen en ging daama z'n eigen gang. De zwart witte gasten deden wel of ze terug in de wedstrijd wilden komen maar de overtuiging ontbrak. Voor de thee ver zuimde De Haas twee keer een fantas tische voorbereiding van Zwaan af te ronden maar direct in de tweede helft promoveerde de vleugelspits een as- sist van Van der Meer wel tot doel punt. De Katwijkers kregen daarna grote kansen op een fikse score maar niemand verzilverde de combinaties. Na afloop genoten trainer Kootwijk en spelverdeler Van der Meer van Kat wijk. De erfenis die hun deze zomer ten deel viel leek loodzwaar maar na een paar maanden praat niemand meer over Lagendijk, Guyt en Voge laar. Zelfs Pim Langeveld lijkt verge ten. Katwijk: Van Duyn; Robbers, Van Zeist, Roodakkers; Pronk, Van der Meer, Van der Plas, Lijst; Oudshoorn (Vooijs), Zwaan, De eholtel 'SH pANSDAM GERT-JAN ONVLEE ERDEtne wedstrijden van titelkan- ïania tfeat tot grauwe middenmo- ^IHet kan hard gaan in de c's vr' ofdklasse A van het zaterdag ss tbal. Quick Boys ondervindt Llsse nu aan den lijve. De ploeg zich na acht gespeelde duels erliespunten nog de gelijke lijstaanvoerder Schevenin- mocht noemen, verloor phen éereenvolgens van Hoek en Oore illes Veen en kwam zaterdag nekkensluiter Heerjansdam verder dan een doelpuntlo- 'AC'79 eling. Een gelijkspel met alle reant nschappen van een 'gewo- kers'6 ïederlaag. rnardi^ys.trainer Henk Wisman afloop boos op isfluiter' Van den Herik uit lerkerk. De Amsterdamse :h die in de winterstop met 7?Dfi)bestuur van Quick Boys om udws I gaat om een eventuele ver ing van het contract te be lleen, had daarin niet geheel elijk. Van den Herik ver- ide de fysiek nadrukkelijk ivezige thuisploeg tijdig te- te fluiten en was aan de an- kant wel betrekkelijk lutig met het uitdelen van ten aan de Katwijkse ploeg. ;ele prenten die aan Hans der Plas, Leonard Pluim- iff en Ronald van Dijk wer- uitgereikt vielen daarbij in de categorie terecht. De gele kartonnetjes (dus I) binnen een minuut die lam Rbii een kwartier voor mocht incasseren (voor pra- en het in een duel tegen het deponeren van de tegen- der) daarentegen, waren ES DE ij de meeste fluitisten niet verstrekt. De boosheid van Wisman was derhalve niet geheel misplaatst. Maar de oefenmeester was zelf direct na afloop van het duel ook wel zo realistisch om niet Van den Herik, maar zijn eigen elftal als hoofdschuldige voor het puntenverlies op te voeren. Quick Boys bakte er daar in Heerjansdam immers maarheel erg weinig van. Verdedigend ging het alle maal nog wel, ook al omdat Heerjansdam ook onder nieuwe trainer Arie van de Berg bepaald niet erg aanvallend is ingesteld. Het op zich niet onhandige spitsentrio Renato Hokke, Wal ter van de Burg en Ronald Huls bosch kwam zelfs niet aan een serieuze mogelijkheid toe. Die eer viel te beurt aan Pippy Pruymboom. De middenvelder van Heerjansdam maakte al aanstalten om te gaan juichen, maar zag Hans van der Plas op het laatste moment toch nog redding brengen op de doellijn. In offensief opzicht evenwel, was het zaterdag ook bij de blauwwitten armoe troef. Het vele balbezit leverde in negentig minuten welgeteld slechts drie doelrijpe kansen op. Martin Steenvoorden (ineens uit de draai na een door Ronald van Dijk gewonnen kopduel) en nauwelijks zichtbare Walter de Kievit (Pieter Slootweg legde de bal klaar) vonden met hun schuivers echter doelman Harold Verberkmoes op hun weg. Bij mogelijkheid nummer drie behoefde de sluitpost van Heerjansdam net niet in actie te kQmen. De inglijdende Ronald van Dijk kwam centimeters te kort om het voorzetje van Steenvoorden tot een treffer te promoveren. Een karig resultaat tegen een zo matige tegenstander als Heerjansdam dat voor een groot deel op gebrek aan ideeën kan worden teruggevoerd. Het geblesseerd wegvallen van spel maker Jaap van Duyn blijkt we kelijks een immense handicap van Quick Boys, dat sinds die tijd de lange bal tot het opperste doel lijkt te hebben verheven. Daarbij slaagt de ploeg er ook nog eens niet in nog wel aanwe zige kwaliteiten optimaal te be nutten. Met Hicham Rbii en Mi- moun Tiberkanine beschikt Quick Boys over twee creatieve vleugelspitsen met soms onna volgbare individuele acties. Rbii en Tiberkanine werden zater dag echter nauwelijks op een goede manier aangespeeld, trokken meer en meer naar bin nen en verdwenen daardoor de finitief uit de wedstrijd. Met het inzetten van Erwin Crooy voor Tiberkanine en de niet geheel fitte Jan Jeroen Schaap voor Mark Jansen trachtte Wisman in de tweede helft het tij nog te keren. Dat bleek echter onbegonnen werk. De wedstrijd die Quick Boys 'had moeten winnen' (Wisman) was daarvoor al te ver uit de Katwijkse vingers geglipt. Mis schien maar goed ook. Want ei genlijk verdiende het foutenfes- tival daar in Heerjansdam zater- winnaar. Martin den Haan haalt uit voor een schot, zijn tegenstander uit Veere komt te laat. FOTO HIELCO KUIPERS Quick Boys: Kromhout; Jansen (Schaap), Ronald van Dijk, Pluim- graaff. Van der Plas; Remco van Dijk, Steenvoorden, Slootweg; Rbii, De Kie vit, Tiberkanine (Crooy). toog naar Kloetinge met de intentie het itselijke varkentje te wassen. Na een storm- van ruim een uur en een 1-0 voorsprong fit r ARC leek er dan ook geen vuiltje aan de uwse lucht. Niets was minder waar. Na ne- u\i? minuten prijkten er fijntjes een 2 voor etinge en een 1 voor ARC op het wedstrijdfor- 1|i ier. Kloetinge-ARC 2-1! llfechoon het voor ARC pas de twaalfde speel- was stond dit duel nu al te boek als een heus 12 radatieduel. Uiteraard ook voor de thuisclub, overigens uit de laatste drie duels negen pun- verzamelde. Een ploeg in de winning-mood. stond vast Niet in het eerste uur, maar wel in lohaji laatste kwartier. De wedstrijd begon hoopvol ten eede mannen van Frans Koenen en drama voor de pupillen van interim-trainer Diede- an L Hiensch. Het verfrissende voetbal leverde na )i een half uur zijn vruchten af. Een prima H. „D rzet van Johan Boer werd door libero Henk gemaat bij de tweede paal ingekopt. Op de lenese voorsprong was niets af te dingen dalles en iedereen in het Zeeuwse. Opgelucht d er ademgehaald door de 450 belangstellen den nadat Dwight Blackson voor de pauze het leer tegen de lat had geknald en ook toen Ruud Bos zijn lobbal net over zag gaan. Ook in het eerste kwartier van de tweede helft wees niets, gelet op de Alphnese overmacht, op wat na negentig minuten een drama zou worden. Ter hoogte van de middenlijn wilde ARC-er Rob Koster een diepe bal te mooi doodleggen, maar de ingeving van de stopper mislukte faliekant, waarna een der Kloetinge-spitsen hem de bal ontfutselde. Kosters volgende ingeving was om de doorgebroken man aan z'n shirt te trekken. Hetgeen hem een vroegtijdige gang naar de dou che opleverde. Koenen: „Een terechte rode kaart, hoewel die reactie misschien niet nodig was. Met elf tegen elf wordt het anders een nulletje of zes." De gastheer putte hieruit zoveel moed dat de ge lijkmaker vijf minuten later een feit was. John Kooien punterde de bal langs Tuinenburg. Zeven minuten voor tijd was de genadeklap een feit. Uit een hoekschop, van Alex Lourens was het spits Paul Schipper die bij de tweede paal inkopte en daarmee dompelde hij ARC in rouw. ARC: Tuinenburg; De Jong, Langemaat, Koster. Meizen, Boer, Balkhoven, Kuils, Blackson (75. Meyerink), Bos, Kup- RIJNSBURG GERTJAN VAN GEEN Drie weken geleden moest er voor Rijnsburgse Boys-keeper Marcel IJzendoorn nog een standbeeld worden opgericht, omdat hij een penalty stopte te gen Scheveningen en zijn club zodoende de koploper versloeg. Zaterdag was hij bijna de schle miel van Rijnsburg, omdat een blunder van zijn kant Veere naast de thuisclub bracht. Om dat zijn collega van Zeeuwse kant op zijn beurt de thuisclub een handje hielp en IJzendoorn in de tweede helft de winnende treffer voor Veere voorkwam, bleef de schade beperkt. Rijns burg speelde gelijk (2-2), al wa ren drie punten op zijn plaats geweest. Dat had Rijnsburg ook in een stuk rustiger vaarwater gebracht. Nu zag het Kloetinge dichterbij komen en wefd het verschil met Veere niet groter. Toch kon trainer Arie Kurver tevreden terugkijken. Ondanks het feit dat Rijnsburgse Boys nogal wat spelers miste - naast het rijtje geblesseerden ontbr^ ken ook Martin de Louw en Mi chel Roest door schorsingen op het appèl - hadden de geel zwarten het beste van het spel, al bleek dat pas echt na de rust. Kurver: „Deze wedstrijd geeft aan dat we naar de toekomst toe weinig problemen mogen hebben om in de hoofdklasse te blijven." Door de schorsing van Roest stond Patrick Kamperveen voor het eerst dit jaar in de basis. Hij speelde links op het midden veld nog wat onwennig. Erwin Hermes werd centraal op het middenveld overlopen door Mi ke But. De Zeeuwse nummer 10 wordt al een tijdje gevolgd door Joop Brand, technisch directeur van Sparta. Kurver was zo ge dwongen in de rust wat omzet tingen te plegen. Dick Heems kerk, begonnen als linksback, kreeg de taak om But uit te schakelen en deed dat ook op indrukwekkende wijze. Aan voerder Menno Vaartjes ging links in de mandekking spelen en Rijnsburg kreeg grip op het spel. Veere, dat zich voor de rust geenszins een laffe speelwijze toeeigende, werd achteruit ge drukt en kon slechts counte rend gevaarlijk zijn. Want Rijnsburg was in de tweede helft de ploeg die het spel maakte. Voor de thee gros sierden beide elftallen zowel aanvallend als verdedigend in fouten. Al na vijf minuten ging Veere-keeper Jimmy Kikkert niet vrijuit toen hij de bal voor de doorgebroken Raymond Buis wilde wegtrappen. Gert van Beelen had met een simpele voetbeweging de beste man van Rijnsburg weggestuurd. Kikkert vergiste zich in de snelheid van Buis, vergat naar de zijkant uit te verdedigen en schoot het leer tegen de centrumspits aan. Met een sierlijke boog verdween de bal in het Zeeuwse doel: 1-0. Buis kreeg daarmee al vroeg de beloning voor naar later bleek negentig minuten goed spel, waarin hij voorop ging in de strijd. Het moest de opmaat zijn voor een overwinning, die Rijnsburg los zou maken van Veere en het ver boven de rode streep zou brengen. Het was echter het begin van defensieve blunders. Vijf minuten later na melijk kwamen de bezoekers al weer op gelijke hoogte. Een op het eerste oog ongevaarlijk schot van Ad Gladdines van een meter of dertig leek een makke lijke prooi te worden voor IJzen doorn. De sluitpost beoordeelde de inzet echter verkeerd en waar hij de bal simpel kon over tikken, zag hij hem nu via zijn linkerhandschoen en de onder kant van de lat in het doel ver dwijnen: 1-1. Zeven minuten voor rust kwam Veere zelfs op voor sprong. Marcel Lourens - hij zag even daarvoor een inzet ge keerd door IJzendoorn, die ook nog een doelpunt van But voor kwam - kon in het strafschop gebied de volledig vrijstaande Jurjen Swiers bedienen, die hard en zuiver inschoot: 1-2. Gelukkig voor Rijnsburg konden de bezoekers de weelde van de voorsprong niet dragen. Vier minuten later stond de Zeeuwse defensie te slapen na een voor zet van de mee opgekomen Heemskerk. De bal plofte voor Martin den Haan, die vrij als een vogel de gelijkmaker kon inschieten. In de tweede helft kreeg Rijnsburg het vizier niet meer op scherp. Schoten van Heems kerk (naast) en de gedreven spelende Steven Faber (twee keer op de lat), hielpen de thuisclub niet aan drie punten, terwijl IJzendoorn een neder laag moest voorkomen toen Gladdines na een counter vrij voor hem verscheen. Kurver: „Wij spelen negentig minuten één op één, met alle ri sico's van dien. Maar je speelt thuis en je wilt winnen. Als je ziet wat we allemaal missen, hebben we het goed gedaan. Het enige verwijt dat ik kan ma ken, is dat ze niet scoren in de tweede helft. Maar dat kan ge beuren." Rijnsburgse Boys: IJzendoorn; Cadel, Van Meizen, Vaartjes, Heemskerk; Fa ber, Hermes, Kamperveen; Van Beelen (79. Van Poppel), Buis, Den Haan TIM BROUWER DE KONING Lisse zit niet meer in de waar de klappen vallen. Hoek had zaterdag de twij- htige eer om bij het com- iedebuut van Lisse-trainer Immers als gastheer op te sn. Het in ere herstelde werk van de Zeeuwse sup ers bij de aftrap op sport - Denoek zette niet de thuis- maar de ontketende gas- m hefian tot grootse daden: 1-5. terdag alleen of de diep gezon ken Lissenaren het Noordwijkse voorbeeld konden volgen. Na een gelijkopgaand eerste kwartier kwam de eerste Lisse- -treffer letterlijk uit de lucht val len. Peter Wubben probeerde een verre voorzet van aanvoer der Ralph Polman met een sier lijke halve omhaal af te maken. Tot ieders verrassing was doel man André de Letter kansloos bij deze prachtactie, die door gaans alleen op de training lukt: 0-1. Deze treffer was meegeno men, maar niet genoeg voor de gasten. Hoek, dat deze competi tie nog geen gelijkspel liet bij schrijven, speelt iedere week al- les-of-niets. Daarom kwam het de brigade van Immers goed uit, dat scheidsrechter Kooij naar de penaltystip wees voor een overtreding van Geertjan de Smet tegen Remco van Bem- mel. De Smet ging op de bon bij Kooij en aanvalsleider Marco Kleijn had weinig moeite met de strafschop (0-2). Die ruststand verleidde de ontevreden Belgische trainer Jo han Ballegeer van Hoek tot een drastische ingreep. Hij zette Leo Kayser, Erwin Dek en Benedict Van de Walle onder de douche ten faveure van het trio Jacky Lambert, Serge Van De Walle en Geert de Poorter. Met name van de laatste verwachtte de Hoe- k-aanhang, die hem vanwege een knieblessure negen duels had moeten missen, wonderen. Niet De Poorter maar scheids rechter Kooij bracht de span ning terug in de wedstrijd door voor de verandering Hoek eens te belonen met een goedkope strafschop. Bert van Duijvenbo- de kreeg tevens geel voor een overtreding jegens Lambert die zelfs Hoek-fans was ontgaan. Aanvoerder Patrick Naudts be nutte het buitenkansje: 1-2. Na die snelle 'aansluitingstreffer' moest Im mers ruim een half uur met sa mengeknepen billen naast de dug-out blijven zitten. Want terwijl Hoek alle registers open trok, was FC Lisse geen schim meer van de ploeg die voor de pauze de wedstrijd naar haar hand zette. De gevaarlijke voor hoede, met de ongrijpbare Jer- rel Linger, werd plotseling niet meer bediend. Met een dubbele wissel (Jimmy Simons en' Rocky Pitti voor Kleijn en Van Bem- mel) hoopte Immers op nieuwe geel-blauwe bevliegingen. Aan de andere kant bofte Lisse-doelman Marek Kujach, die de geblesseerde Marijn Mokveld waardig verving, dat de invallers Lambert en De Poorter hun vizier nog niet op scherp hadden staan. De beslissing viel echter niet door het inbrengen van wissel spelers, maar door de uitsluiting van Jos Kayser. Op hem paste de steeds warriger fluitende Kooij de aloude optelsom één en één is twee toe. Een overtre ding tegen Linger werd de eer der al op geel getrakteerde Hoek-verdediger fataal. De bus lading Lisse-supporters slaakte een zucht van verlichting. De druk van tien Hoek-spelers kon onmogelijk groter zijn dan van een compleet elftal. Met het wegebben van de krachten van de subtopper uit Zeeuw-Vlaanderen groeide het zelfvertrouwen aan de kant van Lisse. Invaller Simons zette twaalf minuten voor tijd de toon met een doelpunt uit een voorzet van de onvermoeibare Polman: 1-3. Slimme counter goals van Pitti en Linger dreven de uitslag op tot 1-5. Zo zout hadden de Zeeuwen het zelfs tegen Noordwijk en Schevenin gen (1-4) niet gegeten. Om hun frustraties af te reageren trak teerde de harde kern van de Hoek-aanhang scheidsrechter Kooij na afloop op een weinig verheffendescheldkanonnade. De ontgoochelde trainer Bal- legeer gaf toe dat zijn ploeg de hand in eigen boezem moest steken. Legio kansen op de ge lijkmaker waren na rust aan de blauwwitten niet besteed. Zijn collega Immers, die zich geen betere binnenkomer had kun nen wensen, hield daarvoor doelman Kujach verantwoorde lijk, maar dat was slechts de helft van het verhaal. Ondanks de fors uitgevallen zege beseft de opvolger van Paul Bahlmann dat zijn werk bij FC Lisse nog maar net is begon nen. „We moeten nog veel beter kunnen spelen", aldus Immers. HOOFDKLASSE A Heerjansdam-Quick Boys 0-0 (0-0) Scheidsrechter Van den Herik Toeschou wers. 400 Gele kaarten: Renato Hokke. Pippy Pruymboom (Heerjansdam), Ronald van Dijk, Hans van der Plas, Leonard Pluimgraaff (Quick Boys). Rode Kaart Hi cham Rbii (2x geel - Quick Boys) Kloetinge-ARC 2-1 (0-1). 38 Henk Lange maat 0-1, 60. John Koole 1-1. 83 Paul Schipper 2-1 Scheidsrechter Bakker Toeschouwers: 450. Gele kaarten: Alex Lourens. Jeffrey van der Velde (Kloetinge), Marcel de Jong (ARC). Rode kaart: Rob Koster (ARC). Noordwijk-Scheveningen 0-3 (0-2) 20 Reggie Martina 0-1, 40 Robin Knoester 0- 2, 49. Ron de Jager 0-3. Scheidsrechter: Daalmeyer. Toeschouwers: 1500. Gele kaarten Patrick Scheurwater (Noordwijk), Stefan 't Hart (Scheveningen). Achilles Veen-Kozakken Boys 1-0 (0-0) 89. Sjaak Hoeke 1-0. Scheidsrechter. El- burg. Toeschouwers: 1500. Gele kaarten Frans van Helvoirt, Robert Versteeg (Achil les Veen), Iwan den Haan. Hank Viveen (Kozakken Boys). Hoek-FC Lisse 1-5 (0-2) 15. Peter Wub ben 0-1, Marco Kleyn 0-2 (strafschop), 50, Patrick Naudts 1-2 (strafschop), 78 Jim my Simons 1-3, 84 Rocky Pitti 1-4, 87. Jerrel Linger 1-5. Scheidsrechter: Kooij. Toeschouwers- 900. Gele kaarten: Angelo Nijskens, Geertjan de Smet (Hoek), Bert van Duivenbode (FC Lisse). Rode Kaart: Jos Kayser (2x geel - Hoek). Rijnsburgse Boys-Veere 2-2 (2-2). 5. Ray mond Buis 1-0, 10. Ad Gladdines 1-1, 38 Jurjen Swiers 1-2, 42. Martin den Haan 2- 2. Scheidsrechter: Van der Neut. Toe schouwers: 45Q. Gele kaarten. Menno Vaartjes (Rijnsburgse Boys). Katwijk-ASWH 3-0 (2-0). 19. Seger Ouds hoorn 1-0, 23. John van der Meer 2-0, 49 Albert de Haas 3-0. Scheidsrechter: Af man. Toeschouwers: 1000 Gele kaarten: Seger Oudshoorn (Katwijk), Michel Devi lee, Jan Rijsdijk (ASWH) Schevenmg 12 8 3 1 27 31-12 Katwijk 11 6 4 1 22 25-12 Achil Veen 10 7 0 3 21 16-12 Hoek 12 6 0 6 18 20-21 Noordwijk 11 5 2 4 17 22-21 Quick Boys 11 4 4 3 16 15-10 ASWH 11 5 1 5 16 22-20 FC Lisse 11 4 3 4 15 24-19 Kozak Boys 11 4 3 4 15 11-13 ARC 11 4 1 6 13 14-16 Rijnsb Boys 10 3 2 5 11 12-19 Kloetinge 12 3 2 7 11 19-24 Veere 11 2 4 5 10 11-18 Heerjansdam 12 1 3 8 6 8-33 Tweede periode Achil Veen 3- 9 Schev 4-7 Kloetinge 4- 9 Hoek 4- 6 PROGRAMMA Heeriansdam- Katwijk,Rijnsburgse Boys-ASWH, Hoek- Veere, Achilles Veen-FC Lisse, Noordwi|k- Kozakken Boys, Kloetinge-Scheveningen, Quick Boys-ARC. TOPSCORERS 1Ron de Jager (Scheve ningen) 10 doelpunten. 2) Hans Zwaan (Katwijk) 9 doelpunten 3) Jacky Lambert (Hoek) 7 doelpunten. 4) Ruud Bos (ARC). Frans Danen (Scheveningen), Marco Kleyn (FC Lisse), Paul Schipper (Kloetinge) 6 doelpunten. 8) Angelo Niiskens (Hoek), Marco de Ridder (Katwijk), Patrick Scheurwater (Noordwijk), Hans Tel lier (Scheveningen) 5 doelpunten. HOOFDKLASSE B SHO-Zwart Wit'28 1-1, GWV-Rozenburg 1-1, Huizen-Marken 1-2, Bennekom-IJs- selmeervogels 1-2, Volendam-DTS'35 2-1, Excelsior M-DOVO 3-2, Capelle-Ba- rendrecht0-l. SH0 12-23 Bennekom 11-15 GWV 12-21 Barendrecht 12-15 IJss'vogels 11-18 D0V0 12-14 Rozenburg 11-18 Excelsior M 11-13 Huizen 12-18 Marken 11-12 Capelle 11-17 Volendam 11-11 ZwartWit 12-16 DTS'35 11- 4 Tweede periode SH0 4-8 GWV 4- 7 Barendrecht 4- 8 Capelle 3- 6 HOOFDKLASSE C SDC Putten-Be Quick'28 0-0, Flevo Boys- 0lympia'28 2-1, HZVV-Blauw Wit'34 5-1, Spakenburg-Elburger SC 3-1, DOS Kam pen-Drachtster Boys 1-2, SC Genemuiden- Urk 1-1, ACV-W0G 1-1. WOG 11- 26 Be Quick'28 11-14 ACV 11- 18 HZW 11- 14 Urk 11- 18 Olympia'28 11- 12 SDCP 11- 18 DOSK 11- 11 Genemuiden 11-17 Spakenburg 11- 8 Flevo Boys 11- 16 Drach Boys 11- 8 Blauw Wit 11- 15 ElburgerSC 11-8 Tweede periode WOG 3-7 HZW 3- 6 DOSK 3- 7 Flevo Boys 3- 6 EERSTE KLASSEB NSVV-AJAX 1-3, Montfoort-Zwaluwen VI 2- 2. Excelsior P-Ter Leede 1-1, W0R-D0T0 2-2, Vitesse D-Strijen 0-3, DEVJO-Sport- lust '46 2-4 Ter Leede 11-27 Vitesse D 11-13 WOR 11-21 Montfoort 11-12 AJAX 11-19 D0T0 11-12 Strijen 10-15 NSW 11-11 DEVJO 11-15 Excelsior P 10- 9 Zwaluwen V 11-15 Sportlust 11-9 Tweede periode Sportlust 3- 7 AJAX 3- 6 WOR 3- 7 Montfoort 3- 5 TWEEDEKLASSEC 's-Gravenzande-Xerxes 0-2, HBSS-RCL 0- 0, KMD-Naaldwijk 5-2, HVO-Lyra 1-1, Del ta Sport-KRV 2-2, Monster-DSVP 2-1 KRV 10-23 KMD 10-14 Monster 10-19 Delta Sport 10-14 RCL 11-17 DSVP 11-12 HV0 11-16 'HBBS 11- 8 Lyra 11-16 Naaldwijk 9- 6 Xerxes 9-15 Gravenzande 11-6 Tweede periode DERDE KLASSE A UVS-Alphia 3-1, Hazersw Boys-SEV 1-3, LFC-Sleutels 2-2, Leiden-Kagia 2-1, Oegstgeest-Valken'68 1-2, TAVV-Voor- Sleutels 11-21 Leiden 11-14 UVS 10-18 Hazersw B 11-13 TAW 10-18 Valken'68 11-12 Kagia 11-16 Oegstgeest 11- 7 SEV 11-15 LFC 11- 5 „Met deze groep heb ik moge lijkheden genoeg, zeker als ik ook nog over Leon van der Zwet (geschorst) kan beschikken. Die onderlinge concurrentie juich ik alleen maar toe. De spelers kun nen op de training een basis plaats afdwingen.' Met de klinkende driepunter werkte FC Lisse zich op tot de middenmoot van de hoofdklas se A, met net zo veel verliespun- ten als Hoek. Daarmee is het seizoen nog niet verloren vobr de Lissenaren, al maakt één zwaluw nog geen zomer. Maar het door kritische Lisse-volgers bedachte noodscenario, om met enige 'echte' Lissenaren uit het tweede elftal degradatie voetbal te spelen, kan voorlopig de kast weer in. FC Lisse: Kujach, Polman, Van Duij- venbode, Spruyt, Strijks; Ras. Wubben, Groeneweg; Van Bemmel (64. Pitti), Kleijn (64. Simons), Linger VIERDE KLASSE A MVKV-LSW'70 2-2, Zwammerdam-Aarlan- derveen 1-1, Abbenes-Moerkapelle 1-3, Blauw Zwart-Berkel 1-2, Linschoten-Kou- dekerk 1-0, Lugdunum-Woubrugge 4-1 Lugdunum 11-26 LSVV'70 10-13 Moerkapelle 10-23 Linschoten 11-11 Berkel 11-20 Abbenes 11-10 Aarl'veen 11-17 Koudekerk 11-10 MVKV 11-15 Woubrugge 11-9 BlauwZwart 11-14 Zwammerdam 11- Tweede periode Lugdunum 3- 7 BlauwZwart 3- 6 Berkel 3- 7 Moerkapelle 3- 6 VIJFDE KLASSE A BSC'68-Roodenburg 2-0, DWO-SVOW 1-1, GWS-Docos 0-3. HVZ-Foreholte 3-1, Zoe termeer-SVLV 2-1Wassenaar-KSD 2-2 SVOW 9-23 Roodenburg 11-14 BSC'68 10-22 Foreholte 9-13 SVLV 11-19 Zoetermeer 11-13 KSD 11-17 Docos 11-12 Wassenaar 11-16 HVZ 10- 7 DW0 11-15 GWS 11- 5 Tweede periode BSC'68 3- 9 DW0 3- 7 SVOW 3- 7 Docos 3- 4

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 21