Mistroostig weerzien met AZ SV raast over Volendam heen iDO Den Haag eede na winst FC Twente doet het met inzet, rust én Bosman Sport iZ wil ook Vanenburg ^NDAG 9 DECEMBER 1996 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071 -5356463 LAAR «ANP ojkans is groot dat na Hans Gillhaus ook Gerald Vanenburg als l-speler in Japan de gelederen van AZ gaat versterken. Het be- jurvan de Alkmaarse eredivisieclub is zo goed als rond met de ^-international, die onlangs uit Japan in Nederland terugkeer- 3| Vanenburg kwam in de J-League uit voor Jubilo Iwata. Gill es, die dit weekeinde tot een akkoord kwam met AZ, speelde pr Gamba Osaka. Hij komt begin januari naar Alkmaar. AZ leg- fjin het weekeinde voorts de Pool Krzysztof Bociek vast voor 3,5 F Hij speelde al op huurbasis voor de Noord-Hollandse club. Louis van Gaal kan ook van zijn oude werkgever niet winnen mat ie van Wotte gaat Eagles voorbij 5 1 -l.HAAG ANP p Den Haag heeft zaterdag maal geprofiteerd van de erlaag van Go Ahead Eagles [ag tegen Zwolle (2-0). De hatie van Mark Wotte won 'jet Zuiderpark met 2-1 van mond Sport en nam de plaats op de ranglijst [van de club uit Deventer. Den Haag heeft twee [en achterstand op Emmen. van Azing Griever t echter één duel minder jeeld. Donderdag ontmoe- |e Drentenaren Den Bosch. ig'en woendag staan nog ffectievelijk Telstar - Cam- r en Eindhoven - Heracles let programma, luit zette ADO Den Haag in minuut op een 1-0 feprong. Drie minuten voor 3 bracht Van Schijndel de lning terug in de wedstrijd, fcer bezorgde de winnaar "e tweede periodetitel een r voor tijd de overwin ning. Veendam en TOP Oss speel den gelijk (2-2). De Brabanders gaven een 2-0 voorsprong uit handen. Na de gelijkmaker van McAndrew in de 69ste minuut verloor TOP Taihuttu. Scheids rechter Oskam stuurde hem van het veld met een tweede gele kaart. Haarlem haalde in de strijd om de laatste plaats uit bij Ex celsior. De Rotterdammers ver loren met 5-0. Donleben had met twee treffers een belangrijk aandeel in de zege. De andere doelpunten kwamen op naam van Gijzen, Patrick de Jong en Hasselbaink. Beide ploegen hebben negen punten uit 17 duels. De Noord-Hollanders staan voorlaatste met een iets beter doelsaldo. Dorst was de gevierde man bij RBC - Dordrecht'90. De for matie uit Roosendaal won met 3-0. Dorst scoorde tweemaal. Van der Linden maakte het der de doelpunt. iestart Computers bv Leiden Hard- en Software 'Nieuwe-en inruilapparatuur Netwerk installaties Burst Technische dienst ~-0, l| Grote voorraad spare parts 16-32 COMPAQ, m PflCKAH? Het was mistig in Alkmaar. Er trok een huivering in de donkere en naargeestige omgeving toen Louis van Gaal door de poort van het stadion liep. Zal hij nog één keer hebben omgezien? In wrok dan, want AZ kan de succesvolste trai ner van Nederland geen goed doen. Hij werd er, hoewel hij dat altijd zal ontkennen, ooit ontsla gen. Op staande voet nog wel. Gis teren kwam hij er weer. Als hoofd trainer voor de eerste keer en mis schien voor de laatste keer. Het werd een mistroostig weerzien. Louis van Gaal verloor dit keer niet zijn baan, maar wel twee pun ten met Ajax (1-1). Wéér twee punten. ALKMAAR YPE MINKEMA GPD-VERSLAGGEVER Louis van Gaal en Theo Vonk zijn soort genoten. Ze denken hetzelfde over het 'spelletje', ze doen hetzelfde, ze praten zelfs hetzelfde. Van Gaal heeft Vonk 'heel hoog zitten', en Vonk op zijn beurt is Van Gaals grootste fan. Maar wat nu als de twee tegen elkaar spelen? Dan kan er van gelijkheid en broederschap geen sprake zijn, dan moet er iets worden verzonnen. Vonk won de tweestrijd, door een paar slimme zetten, Van Gaal verloor, door enkele he le vreemde tactische bokkensprongen. Zou het dan toch die zware lucht zijn van het verleden, die voor Louis van Gaal nooit zal opklaren? Ze hadden allebei een ander verhaal, gistermiddag. Van Gaal had het over het nadeel van tien tegen elf. Danny Hesp trok de doorgebroken Nordin Wooter omver en mocht dus vertrekken. Het was voor Ajax een beslissend nadeel, vond de technisch directeur. „Want die elf denken dat ze minder scherp hoeven te zijn", zei Van Gaal. „En die tien doen automatisch een stapje harder." Er was instemmend geknik. Dat verhaal klonk bekend, maar héél oubollig. Voor de technisch directeur van Ajax. Vonk sprak er niet over, althans niet in het openbaar. „Ik wilde er tijdens de persconferentie niet over beginnen", zei de trainer later. Het zou niet gepast zijn in de relatie. Maar zonder woorden was het toch ook wel duidelijk genoeg ge weest? Hoe kon Van Gaal - het meester brein - toch zó verschrikkelijk de mist in gaan? Twee keer nog wel. Hij verving Ba- Ruud Heus short aan het tenue van doelpuntenmaker Nordin Wooter. FOTO CPD/HANS VAN WEEL bangida door Gabrich en AZ gniffelde. Van Gaal schoof Frank de Boer van het centrum naar de flank en op de Alk maarse bank kon men de jubeltonen maar net binnen houden. Tien minuten na de rust kopte Bociek ongehinderd raak en aan die stand kon Ajax niets meer veranderen. Ook niet tegen AZ, de typische staartploeg met dat typische staartploegenvoetbal. Zelfs niet met elf tegen tien. Ajax begon superieur. Zelfs zonder Ro nald de Boer, het brein, en Patrick Klui- vert, het 'scorend vermogen'. Het bracht de blessuregolf weer op de bekende hoogte. Misschien was het wel beter, te gen AZ. Wijker, de onverschrokkene, had een hekel aan dat kleine mannetje dat alle kanten op draaide. De verdediger werd moedeloos van Nordin Wooter. En de twee backs, Hesp en Doesburg, kre gen geen vat op Mare Overmars en Tij- ani Babangida. Ook klein en snel. Na de gelukkige voorsprong van Ajax - Wijker veranderde een kansloos schot van Arno Splinter van richting - zoefden de Am sterdammers voorbij hun trage dekkers. Babangida had moeten scoren. Of, als hij echt niet durfde, afschuiven op Over mars of Wooter. Maar niet het tikje breed op een van de AZ-verdedigers. Ba bangida verdween, met een hersen schudding volgens Van Gaal, na een bot sing met doelman Moens en Gabrich kwam. Wijker kon weer de stoere stop per spelen. Dat was één. Vonks antwoord bracht het tweede winstpunt. Hij bracht Ruud Heus in als linksback. Wooter, verhuisd door de komst van Gabrich, kreeg geen poot meer aan de grond. Van Gaal zette vervolgens zichzelf schaakmat. Zelfs het wegsturen van Hesp veranderde niets. Ajax speelt tegenwoordig niet meer één op één, AZ deed dat wel. De gelijkmaker hing letterlijk en figuurlijk in de lucht. Zeljko Petrovic viert a la Ravanelli een treffer tegen Volendam. Vam- peta is in dezelfde dracht bij hem aangeschoven. FOTO ANP Ijko Petrovic heejt er weer plezier in >gs teal 'OVEN MARK CALDENHOVEN 5 Mich ip-caf d J, die Ijko tenrijl erl was zonder twijfel het hoogtepunt van prettig Eindhovens avondje. Als een aat had Zeljko Petrovic de bal achter in Zoetebier geknald voor PSV's vijfde punt van de avond tegen Volendam: "tand 6-0. De Montenegrijn rende weg, niet waarheen en trok a la Fabrizio Ra- li het shirt over het hoofd. Na tiental meters, exact voor de hoofdtribune, 1 Petrovic stil, viel op zijn knieën en hief armen ten hemel. Achter hem nam peta in dezelfde houding plaats. Twee inkers waren voor even alleen op de ld. Petrovic (31) was zaterdagavond van de hoofdrolspelers van het superi- PSV. Voor de vierde keer op rij had Advocaat een basisplaats voor de tenegrijn ingeruimd. In de rol van Degryse, die opnieuw aan de kant zwoegde Petrovic dat het een lust was hooide met fraaie passjes. Hij diende ""lengstuk van Wim Jonk, was bliksem- ler voor Luc Nilis en scherp voor het doel. Met twee treffers bracht hij zichzelf in een euforische stemming. „Goed spelen en scoren is altijd mooi." Petrovic geniet, van PSV, en van zichzelf. „Nu weet je ten minste waarvoor je traint. Als je weet dat je op de bank zit, is de zon dag een moeilijke dag. Nu is elk weekeinde weer een plezier voor me. Ik heb goed ge speeld, ik speel altijd goed, ook bij een in valbeurt." De temperamentvolle Montenegrijn heeft een uitnodiging op zak voor de oefenwed strijd Argentinië-Joegoslavië op 26 decem ber. Maar of hij de lange reis naar Zuid- Amerika maakt, weet Petrovic nog niet. „Voor de interland tegen Tsjechië belde mijn goede vriend Mijatovic op. Jij bent er bij, zei hij. Nou, ik heb niets gehoord." Zijn prestaties van de laatste weken kun nen echter niet onopgemerkt zijn gebleven. Tegen Volendam gaf Petrovic een nieuw vi sitekaartje af. Al liet Volendam geen mo ment zijn tanden liet zien. De Eindliovena ren sloten de laatste thuiswedstrijd van 1996 in stijl af. In dit seizoen kwam de kop loper van de eredivisie in tien thuiswedstrij den tot 28 punten en een doelsaldo van 42- PSV, dat doelman Ronald Waterreus met een spierverrekking in de lies zag uitvallen, rekende simpel af met Volendam. „We zijn van de mat gespeeld in de eerste helft", zei coach Hans van der Zee, die met de rust stand van 2-0 flink in zijn handen mocht knijpen. De twee doelpunten van Marcelo waren een magere afspiegeling van de krachtsverhouding. PSV ^marcheerde voor treffelijk, ook in de tweede helft. Goals van Nilis, Petrovic (2) en Vampeta deden Advo caat glimmen. „De trein draaide als van ouds." Mede daarom liet de Hagenaar zijn Roemeense aanwinst Ovidiu Stinga kou kleumen op de bank. Advocaat: „Het zou niet fair geweest zijn ten opzichte van de andere spelers die op de bank zaten. Ik zag geen reden hem in te brengen. Hij heeft geen vrijkaartje. PSV: Waterreus (60. Van Ede): Vampeta, Stam, Valckx en Numan; Vink, Petrovic, Jonk en Cocu (77. Zen den): Marcelo en Nilis (60. Degryse). FC Volendam: Zoetebier; Persijn, Binken (56. Steur), Leeflang (86. D. Klein) en Nijnolt; Aandewiel, Mat- thaei, Govedarica en Plugboer; Tumani (81. De Bruyn) en Samardzic. Vitesse verslaat Sparta 'met de kont in de goal' ENSCHEDE ANP Inzet en rust in het spel zijn tegenwoordig de belangrijkste troeven van FC Twente. De ploeg van trainer Maier laat zich niet meer opjagen en realiseert zich elke wedstrijd opnieuw dat al leen met de aanwezige voetbalkwaliteit geen duel kan worden gewonnen. Ook FC Utrecht, normaliter toch niet bang om het gevecht op het scherp van de snede aan te gaan, moest het afleggen tegen het karakter, het ijzeren geduld en de dito conditie van de Enschedeërs, die eens te meer in Bosvelt hun aanjager hadden. En zoals de laatste wedstrij den doet Bosman consequent zijn werk als doelpuntenmaker (2-0). De spits tekende voor beide treffers van de thuisclub, de eerste na 24 minuten vanaf de stip en de tweede zes minuten voor tijd toen Utrecht Witschge al had verloren als gevolg van zijn tweede gele kaart. In beide gevallen getrok ken na overtredingen tegen de wilskrachtige Bosvelt. De strafschop in de eerste helft was te recht, maar tegelijk ook een optelsom voor ar biter De Graaf, die tweemaal een twijfelgeval nog in het voordeel van de bezoekers had laten uitvallen. In negentig mintiten voetbal kreeg Utrecht alleen een kans via Van Loen, maar zijn kopbal trof doelman Boschker in de baan van de inzet. Van Loen en Mols - tegen zijn vorige werkgever - hadden weinig in te brengen tegen Hoogma en Karnebeek. Het gevaar van de gasten moest' vooral komen van de sterk spelende Boussatta en Hernandez. Maar na het wegzenden van Witschge was het pleit snel beslecht. Sparta - Vitesse Met de kont in de goal heeft Vitesse de punten opgehaald bij Sparta: 1-2. De analyse is vari Leo Beenhakker, trainer van Vitesse. Er kon geen lachje af bij Don Leo. „Winnen is fijn maar er is méér, er is méér." Vitesse's spel op Spangen was inderdaad niet om aan te zien. Het Arn hemse elftal met talloze internationals uit alle windstreken kon geen bal vasthouden, stond daardoor voortdurend onder druk, leunde op de individuele kwaliteiten van de spitsen Curo- vic en - vooral - Makaay. Zij sleepten hun club er doorheen én naar de vierde plaats op de ranglijst. 'Europa' hoeft echter niet te vrezen voor zo'n ploeg. Als iemand het weet is dat Beenhakker. Sparta, week na week geplaagd door nieuwe blessures, maakte er met een gehavende for matie zondag van alles van. De 43-voudige Ghanese international Joe Addo bleek een aan winst voor het middenveld. Sparta verdiende voor de kwaliteit van het voetbal een mooie af sluiting van de eerste seizoenhelft, kreeg echter niets. Kort gezegd: Sparta voetbalde, maakte de wedstrijd en Vitesse pakte de punten. Sparta's trainer Henk ten Cate had ook een mooie, korte uitleg. „Het verschil zat in de bei de nummers tien", vond hij, „Makaay en Ren- furm kregen allebei drie grote kansen. Makaay benutte er twee, Renfurm miste ze alle drie." Roda - FC Groningen Roda JC is bezig aan een goede reeks. Onder leiding van de nieuwe trainer Jol behaalden de Limburgers de laatste vier competitieduels tien punten. Zaterdagavond zette Roda op Kaalhei-1 de FC Groningen aan de kant. Door doelpun ten van Sibon en Vurens eindigde de strijd in 2- 0. Roda JC speelde zijn beste wedstrijd van het seizoen. Met name in de eerste helft lag het Kerkraadse tempo hoog, werd goed de combi natie gezocht en had Groningen het nakijken. Al in de derde minuut knalde Van Houdt na een voorzet van Schops op de lat. Na bijna een half uur kwam de thuisclub aan de leiding. Doelman Lodewijks ging in de fout bij een terugspeelbal van een van zijn verdedi gers waarna Van Houdt en Sibon dankbaar profiteerden. Sibon kopte de voorzet van de Belg bekeken over de falende Groningse doel man: 1-0. De onvoorspelbare en soms geniale Sibon had het voor de rust op zijn heupen. Drie mi nuten na zijn doelpunt kon Lodewijks een schot van de aanvaller na een solo maar net tot een hoekschop verwerken. Even later haalde verdediger Elshot een inzet van Sibon van de lijn. Ook in de tweede helft kwam Groningen, zonder Atteveld, Sion en Huizingh er niet aan te pas. Zeker toen laatste man Veenhof in de 50ste minuut na zijn tweede gele kaart met rood van het veld af moest. In de 63ste minuut was het duel voor de Groningers gespeeld. Een voorzet van Sibon belandde eerst via Koeman en de gelukkige Vurens in het net: 2-0. Heeren veen - Fort una Sittard De ontwikkeling van SC Heerenveen stokt. De ploeg die het seizoen goed begon, hunkert naar de winterstop. De spelers zijn moe en worden derhalve belemmerd in de verdere groei. Het thuisduel tegen Fortuna Sittard (2-2) was zater dag in het Abe Lenstra Stadion het zoveelste bewijs. SC Heerenveen verzuimde het fris aanvallen de Fortuna af te straffen. Na 36 minuten schoot Tobiasen de thuisploeg onverdiend op voor sprong. Tien minuten na het eerste doelpunt was Hansma succesvol. Hij kopte na een hoek schop raak. De voorsprong was zeer geflatteerd, omdat Fortuna het spel bepaalde. De talrijke kansen van Van der Weert en Usta werden echter niet verzilverd. Daar kwam in de derde minuut van de tweede helft verandering in. Uit een perfect genomen vrije trap van Paauwe liet Dirkx met een kopbal keeper Vonk kansloos. Negen mi nuten later trok Fortuna-spits Van der Weert de stand gelijk: 2-2. EREDIVISIE Heerenveen - Fortuna S 2-2 (2-0). 36. Tobiasen 1-0, 45. Hansma 2-0, 48. Dirkx 2-1, 57. Van der Weert 2-2. Scheidsrechter: Van Egmond. Toe schouwers: 13.200. Gele kaart: Lee (Fortuna Sittard). PSV - FC Volendam 6-0 (2-0). 18. Mar celo 1-0, 38. Marcelo 2-0, 49. Nilis 3- 0, 58. Petrovic 4-0, 69. Petrovic 5-0, 73. Vampeta 6-0. Scheidsrechter: Luin- ge. Toeschouwers: 27.400. Gele kaart: Nijholt, Aandewiel, Steur (FC Volen dam). Roda JC - FC Groningen 2-0 (1-0). 27. Siborr 1-0, 63. Vurens 2-0. Scheids rechter: Van Beek. Toeschouwers: 6300. Rode kaart: 50. Veenhof-(FC Gro ningen, 2xgeel). Gele kaart: Van Haaren (Roda JC), Sörensen (FC Groningen). NEC - NAC 0-3 (0-1). 22. Staurvik 0-1, 63. Arnold 0-2, 77 Arnold 0-3. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschou wers: 3200. Rode kaart: 20. Roorda (NEC). Gele kaart: Koning (NEC). AZ - Ajax 1-1 (0-1). 10. Wijker 0-1 (ei gen doel), 56. Bociek 1-1. Scheidsrech ter: Bossen. Toeschouwers: 11.250. Rode kaart: 29. Hesp (AZ). Gele kaart: Heus (AZ), Scholten (Ajax). Bijzonder heid: wedstrijd lag even stil door vuur werk en ongeregeldheden. Sparta - Vitesse 1-2 (0-1). 33. Makaay 0-1, 50 Makaay 0-2, 78. Krijgsman 1- 2. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschou wers: 3500. Gele kaart: Marilia (Spar ta), Makaay, Bos (Vitesse). De Graafschap - Feyenoord 0-4 (0-2). 14.Sanchez 0-139. Sanchez 0-2, 48. Larsson 0-3, 66. Koeman 0-4 (straf schop). Scheidsrechter: Temmink. Toe schouwers: 10.900. Gele kaart: Victoria Graafschap), Van Bronckhorst, Claeys (Feyenoord). FC Twente - FC Utrecht 2-0 (1-0). 24. Bosman 1-0 (strafschop), 86. Bosman 2-0. Scheidsrechter: De Graaf. Toe schouwers: 8000. Rode kaart: 83. Wit schge (FC Utrecht, twee keer geel). Topscorers: 1. Nilis (PSV) 14, 2. Ma kaay (Vitesse) 12, 3. Bosman (FC Twen te), Marcelo (PSV) 10, 5. Mols (FC Utrecht), Tomasson (Heerenveen) 9, 7 Gorré (FC Groningen), Arnold (NAC) 8, 9. Wouden (Heerenveen), Van Loen (FC Utrecht), Dennis de Nooijer (Sparta), Si bon (Roda JC), Koeman (Feyenoord), Larsson (Feyenoord), Sanchez (Feye noord) 6. Bociek kon ongehinderd inkoppen. En dat betekende feest in Alkmaar, óók in Alkmaar. Ajax is er dit seizoen voorna melijk om een ander blij te maken. In het stadion waar hij ooit als verkapt hoofdtrainer begon, in de bestuurska mer waar hij voor het eerst tekeer ging tegen alles wat naar bemoeienissen rook. In die ruimte stond Louis van Gaal op, beledigde en passant Dirk Scheringa, de vriendelijke voorzitter, nog even, net als toen, en verdween. In de mist van De Hout, Zou hij nog één keer hebben om gekeken? Waarschijnlijk niet. De trainer wil er niet meer aan worden herinnerd. Maar hij zal het nooit vergeten. Louis van Gaal vergeet nooit iets. AZ: Moens; Doesburg, Wijker, Snijders en Hesp; Durmusoglu, Den Turk (70. Verhagen) en Bus- kermolen; Amaui-Dove (36. Heus), Bociek en La- tuheru. 1 Ajax: Van der Sar; Melchiot, Splinter, Frank de Boer en Musampa; Scholten, Dani en Reuser (46. Litmanen); Babangida (27. Gabrich), Wooter (75. Van den Bergh) en Overmars. Feyenoord 18 FC Twente 19 Vitesse 19 Roda JC 18 Ajax 19 Graafschap 19 H'veen 19 NAC 19 FC Utrecht 19 Volendam 19 Sparta 20 Willem II 19 AZ 19 Groningen 19 Fortuna S. 18 NEC 19 RKC 19 2 45 58-14 3 39 33-20 4 37 30-15 5 32 31-22 4 30 21-21 3 30 24-17 7 30 29-26 4 29 32-22 9 24 20-29 5 22 26-26 8 21 20-29 11 21 22-27 10 19 19-32 11 18 17-24 9 18 20-33 7 17 16-30 9 16 19-35 11 14 18-33 EERSTE DIVISIE ADO Den Haag - Helmond Sport 2-1 (1- 1). 38. Kruit 1-0, 42. Van Schijndel 1- 1, 65. Faerber 2-1. Scheidsrechter: Van der Pas. Toeschouwers: 3778. Gele kaart: Meijer, Texeira, Vogelaar, Kruit (ADO Den Haag), Bovee (Helmond Sport). Excelsior - Haarlem 0-5 (0-2). 28. Don leben 0-1, 45. Gijzen 0-2, 60. Patrick de Jong 0-3, 64. Hasselbaink 0-4, 69. Donleben 0-5 Scheidsrechter: Weste rink. Toeschouwers: 950. Gele kaart: Schuurhuizen (Excelsior). RBC - Dordrecht'90 3-0 (1-0). 45. Dorst 1-0, 65. Van der Linden 2-0, 69. Dorst 3-0. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 1500. Gele kaart: Plet (Dordrecht'90). Veendam - TOP Oss 2-2 (0-2). 31. Tai huttu 0-1, 34. Driessen 0-2 (straf schop), 55. Oosting 1-2, 69. McAndrew 2-2. Scheidsrechter: Oskam Toeschou wers: 3729. Rode kaart: 72. Taihuttu (TOP, 2xgeel) Gele kaart: McAndrew, Zuurman (Veendam), Van Brakel (TOP Oss). Topscorers: 1. Van Oostrum (Emmen) 17, 2. Tammer (Go Ahead Eagles) 14, 3. Taihuttu (T0P/0ss) 11,4. Bruin (FC Zwolle), Platvoet (MVV), Van Roon (Tel star) 8, 7. Joordens (MVV) 7, 8. Van der Veen (FC Dordrecht'90), Vroomans (Eindhoven), Van der Linden (RBC) 6. Programma dinsdag 10 december: Tel star - Cambuur, woensdag 11 decem ber: Eindhoven - Heracles, donderdag 12 december: FC Den Bosch - Emmen. Emmen DenHaag GA Eagles Cambuur L. VVV MVV Veendam TOP FC Zwolle Den Bosch Eindhoven RBC Dordr. '90 HeVacles Telstar Helm.Sport Haarlem Excelsior Emmen, ADO Derde periode Haarlem RBC TOP Veendam Helm.Sport MVV GA Eagles Dordr. '90 Excelsior Cambuur L. Telstar Eindhoven Emmen Den Bosch Heracles 16 10 4 2 34 33-17 17 9 5 3 32 22-13 17 9 3 5 30 30-21 16 8 4 4 28 26-19 17 7 7 3 28 24-15 17 7 6 4'27 27-22 17 7 5 5 26 21-14 17 7 5 5 26 27-24 17 7 4 6 25 27-20 16 7 3 6 24 25-22 16 6 4 6 22 26-23 17 7 1 9 22 22-26 17 6 4 7 22 18-23 16 5 6 5 21 24-20 16 4 4 8 16 21-33 17 3 3 11 12 16-39 17 2 3 12 9 15-31 17 2 3 12 9 11-33 Den Haag periodekam- 1 1 0 0 3 5-0 1 1 0 0 3 3-0 1 1 0 0 3 2-0 1 1 0 0 3 2-0 1 1 0 0 3 2-1 10 10 12-2 10 10 12-2 10 0 10 1-2 10-0 10 0-2 1 0 0 1 0 0-2 1 0 0 1 0 0-3 1 0 0 1 0 0-5 0 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0-0 0 0 0 0 0 0-0 Amaral ploegmaat Glenn Helder LISSABON ANP Benfica heeft de Braziliaan Amaral aangetrokken van Par ma. De middenvelder wordt de nieuwe ploeggenoot van Leide- naar Glenn Helder, die onlangs van Arsenal kwam. Amaral is gehuurd tot aan het einde van het seizoen, daarna heeft Benfi ca een optie tot koop, net als bij Helder het geval is.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 19