Leidsch Dagblad Diekstra weg bij universiteit 3 halen, 2 betalen. Katwijkers en Leidenaars schoppen agent bewusteloos pckeyer Tycho van Meer ïriaat geblesseerd Madras lalf miljoen dollar voor p bom-aanslag Atlanta loete voor Marcel Valk fpeler vuurt op scheids rrootscheepse actie olitie tegen 'Delta' KLM Cityhopper zakt door landingsgestel Verkoop voetbalrechten na 20 december Rijnsburgs Bloemencorso mijdt Leiden Roomboter, in I zilver-wikkel, o 70 on Zoon steekt moeder twee keer in rug TWEE WEKEN GRATIS DE WERELD OM U HEEN. MDAG 9 DECEMBER 1996 5innenland OPGERICHT 1 MAART 1860 Nederlandse leraren hebben naar verhouding een laag salaris i Buitenland Italiaanse oud-minister Di Pietro slaat 'na overval' van zich af i Kerk en Samenleving 'Kerken en IKON hebben elkaar nodig' Cultuur en Kunst Gordon geslaagd als showmaster LOSSE NUMMERS ƒ1,75 ZATERDAG 1,95 lT7*i .n Oranje-hemd in een mi- Ölfla, daar wilden de Aziati- ie journalisten en officials Jel meer van weten. Tot ver- lens toe moest hockeyer cho van Meer op de ope- .wa ngsdag van de Champions Wer ophy uitleggen wat er met ijkhei ;m was gebeurd. „Slapen, igestaan, schouder uit de ar rrn^m"i luidde steevast de kor- verklaring van de Leide- Vaak moest hij daarna giN>even z*ïn naam zeggen spellen. Want Van Meer -a ag dan tot de gouden ploeg a Atlanta behoren, veel lamsbekendheid heeft de jarige aanvaller van HGC de internationale hockey- èreld nog niet. „Ik wilde me jlgraag in het nieuwe team Tycho van Meer. foto anp bewijzen. Nu kan ik het wel weer een paar maanden ver geten." Hij vliegt vandaag te rug naar Nederland. Pagina 18: Jubilaris Jansen steunpunt van Oranje 1HINCTON EFE FBI looft 500.000 dollar uit de gouden tip die leidt de dader van de bom- ;lag tijdens de olympische len van Atlanta. Bij de ont- jjffing in een park, op 27 juli n dit jaar, vielen twee do- n, ruim honderd mensen liepen verwondingen op. Sindsdien heeft de, FBI meer dan tweehonderd videoban den en foto's bekeken, ge maakt door toeschouwers die in de buurt van het park wa ren. De FBI heeft de enige verdachte, een bewaker in het park, inmiddels vrijgelaten. c_ dhoven anp ÈVoléndam heeft Marcel dk een boete opgelegd. De ogte van het bedrag hield club binnenskamers. De ormalig speler van Koude- c en UVS kreeg vorige ik zondag in de tiende mi lt van de wedstrijd Volen- t-FC Twente de rode kaart scheidsrechter Luyten na >aal geweld. De tuchtcom- ;ie van de KNVB schorste de speler voor drie wedstrij den. Volendams trainer Hans van der Zee moest achteraf toegeven dat zijn middenvel der met zijn bewoordingen veel te ver was gegaan. Direct na afloop van de wedstrijd nam hij het nog op voor zijn speler. Het bestuur van FC Volendam heeft vandaag een gesprek met de in het prof voetbal debuterende trainer- coach. 19-jarige voetballer heeft :rdag in het Belgische trijk een kogel afgevuurd >de scheidsrechter. Die liep n schampschot aan de Jiouder op. De speler werd *dens de wedstrijd tussen De eiberg en de Blauwe Poort Kortrijk door de arbiter uit achttien mensen aangehouden riem arthur maandag uwe a pk het veld gestuurd. De jongen uit Desselgem verliet woe dend het veld, liep naar zijn auto en haalde een vuurwa pen tevoorschijn. Met dat wa pen keerde hij terug op het veld en vuurde hij een kogel af op de scheidsrechter. Na het schot ging de speler naar huis. Daar werd hij ingere kend door de Rijkswacht. Conclusies onderzoeksrapport maken positie onhoudbaar politie is vanmorgen in alle egte begonnen met een atscheepse actie tegen het daadsyndicaat Delta. In bin- en buitenland zijn op ze- g plaatsen huiszoekingen icht. Na enkele uren waren J ichttien mensen aangehou- t In totaal zevenhonderd op- ringambtenaren zijn bij de e betrokken, lig en woordvoerder van de po- Kennemerland sloot niet jjidat het aantal arrestaties in i oop van de dag nog zou stij- *30ij .Hij sprak over een 'redelijk itische operatie', die is op- ifpu door het Kernteam Rand- Noord en Midden (KTR). rechercheteam is de opvol van het met veel ophef ont- dou )den Interregionaal Recher- op team Noord-Hollan- Itrecht (IRT). ■w_. Iet KTR is doorgegaan met jacht op de Delta-groepe- die is voortgekomen uit de linele organisatie van de in M geliquideerde Klaas Bruin- 4 t a' Op 1 december werd de ta-topman, een 42-jarige rmalige Amsterdammer, al de Parijse luchthaven Char- de Gaulle aangehouden. De rechterhand van isma wacht nu in een cel op uitlevering. Delta-groep wordt vooral icht van de handel in ver- pde middelen. Daarnaast het om onder meer belas- raude. Deze zomer kwam ditie voor het eerst in actie de bende. Toen hadden, in het buitenland, de eerste René Diekstra, de van plagiaat beschuldigde hoogleraar psychologie aan de Rijksuniversiteit Leiden, keert niet te rug op zijn werkplek. De conclusies van het onderzoeks rapport van de commissie Drupsteen/Hofstee zijn zo ne gatief, dat zijn positie onhoudbaar is geworden. Het col lege van bestuur onderhandelt niet over een afkoopsom of een afvloeiingsregeling. Diekstra moest vanmorgen la ten weten of hij de eer aan zichzelf houdt. Zo niet, dan wordt de ontslagprocedure in werking gesteld. leiden Caroline van ovERBEEKE beschuldigingen van plagiaat onderzocht. Vrijdag heeft hij Diekstra heeft vorige week het over de inhoud ervan gesproken rapport van de commissie met het college van bestuur, in Drupsteen/Hofstee gekregen, het bijzijn van zijn advocaat, die de afgelopen maanden de Het college van bestuur liet zich bijstaan door landsadvocaat Van Wijckersloot. Vrijdag heeft het college noch Diekstra een besluit genomen over de gevol gen van het rapport. Diekstra heeft het afgelopen weekeinde kunnen nadenken over zijn po sitie. Als Diekstra niet uit zichzelf opstapt, belandt de universiteit in een moeilijk parket omdat het ontslagrecht voor hooglera ren niet voorziet in een dergelij ke situatie. Het is sinds 1945 niet meer voorgekomen dat een hoogleraar in Leiden is ontsla gen door de universiteit. Toch zal, volgens ingewijden, een ontslagprocedure in werking worden gezet. De hoogleraren Drupsteen en Hofstee, respectievelijk jurist en psycholoog, vellen een hard oordeel in hun rapport. Behalve de door Vrij Nederland aange dragen gevallen van plagiaat in verschillende populaire boeken van Diekstra zou de hoogleraar ook in zijn wetenschappelijk werk onjuist met bronvermel dingen zijn omgegaan. Vooral dat laatste maakt zijn positie te genover collega's van de vak groep klinische en gezond heidspsychologie, studenten en promovendi onhoudbaar. londen Een Fokker 50 vliegtuig van KLM Cityhopper is gistermiddag kort na de landing op het Londense vliegveld Heathrow door het linker landingsgestel gezakt. Twee van de 41 passagiers werden met een lichte shock naar het ziekenhuis gebracht. Eén passagier verzwikte de enkel bij het verlaten van het toestel. Naar de oorzaak van het ongeluk wordt een onderzoek ingesteld. Het vliegtuig 'City of London' was onderweg van Rotterdam naar Londen. De gezagvoerder bemerkte tijdens de nadering van Heathrow al dat het linkeronderstel niet geheel uitklapte en waarschuwde de vluchtleiding. De luchthaven stelde daarop een landingsbaan ter beschikking en liet brandweer en ziekenauto's uitrukken. Het toestel maakte een veilige landing. Bij het uitrollen (met een snelheid van ongeveer 130 kilometer per uur) klapte het landingsgestel als nog in. De Fokker 50 schoof nog vijftig meter door op zijn linkervleugel en belandde naast de baan. De brandweer van de luchthaven legde uit voorzorg een schuimlaag om het vliegtuig om brand te voorkomen. De KLM heeft medewerkers uit Nederland naar Londen gestuurd voor de opvang van de bemanning en de passagiers. foto »aptim ockenden NOS wacht op uitspraak gerechtshof over vraag wie tv-rechten bezit Diekstra zit sinds september thuis in afwachting van het on- dérzoek van de universiteit. Collega's van zijn vakgroep meldden vorige week hem te zullen steunen als hij toch zou terugkeren. Diekstra wil zelf geen com mentaar geven op de conclusies in het rapport. Hij is zich 'aan het beraden op zijn positie'. „Daarbij moet ik niet alleen aan mijzelf denken, maar ook reke ning houden met mijn collega's van de vakgroep." Pagina Leiden: 'Het is zijn ei gen schuld' runsburg/leiden peter van der hulst De lange stoet van Rijnsburgse praalwagens mijdt volgend jaar Leiden. De Sleutelstad heeft voor het bestuur van het Rijns burgs Bloemencorso definitief afgedaan. Al enkele jaren krijgt het corso geen geld meer uit Leiden. Nadat de bijdrage van tien duizend gulden werd stopgezet reed het corso nog enkele keren door het stadshart, maar omdat ook de publieke belangstelling onder de maat bleef, besloot het corsobestuur de knoop door te hakken. „Van een cultuurstad zoals Leiden valt ons dat tegen. We richten ons nu op de plaat sen waar het corso wel aan slaat." Voorzitter J. van der Meij doelt daarmee op Schevenin- gen, Rijnsburg. Katwijk en Noordwijk. Als alternatief voor de zaterdagmorgen, het tijdstip waarop het corso door Leiden trok. denkt het corsobestuur aan het tegen betaling tentoon stellen van praalwagens in de Veiling Flora. Daarover worden op dit moment gesprekken ge voerd met de directie van de veiling. hilversum. anp-gpd huiszoekingen plaats. Een ap partement van de hoofdver dachte in Parijs werd toen ook doorzocht. De nieuwe actie tegen het syndicaat begon vanmorgen om half zes. Aan de huiszoekingen nemen ook de Fiscale Inlichtin gen- en Opsporingsdienst (FIOD), de Koninklijke Mare chaussee, het Landelijk Recher che Team, het Korps Landelijke Politiediensten en het Gerech telijk Laboratorium deel. De po litie verwachtte in de loop van de middag meer duidelijkheid te hebben over de eerste resul taten. De verkoop van de voetbalrech ten uit de boedel van Sport7 heeft volgens de NOS pas plaats na 20 december. De omroep verwacht alleen een eerdere op lossing als Ajax en Feyenoord zich vandaag alsnog neerleggen bij de eis van het sectie bestuur betaald voetbal van de KNVB dat zij alle juridische procedu res tegen de voetbalbond staken en instemmen met een noodza kelijke statutenwijziging. De NOS denkt dat een bod moet wachten op de uitspraak van de president van het ge rechtshof in Amsterdam in het geding dat Feyenoord tegen de KNVB heeft aangespannen. De president heeft al een tussen vonnis geveld, en zal op 20 de cember een definitief arrest uit spreken, als partijen vóór die tijd niet tot elkaar komen. Pas daarna staat vast of de clubs zelf beschikken over de uitzendrechten van thuiswed strijden, en weten de bieders precies waarop zij bieden. De NOS wil wel snel met de KNVB afspraken maken over uitzen ding van wedstrijden op 21 en 22 december, waaronder PSV- Ajax. Daarna volgt de winter stop, die twee maanden duurt. De kans is groot dat het eredi visie-voetbal teruggaat naar Studio Sport van de NOS. De bazen van NOS, SBS6 en HMG (RTL en Veronica) zouden het daar al min of meer over eens zijn. Vanmiddag kijken de par tijen of ze een 'gecoördineerd bod' op de voetbalrechten kun nen uitbrengen. SBS6 is geïnte resseerd in de eerste divisie, ter wijl de HMG-groep een paar in terlands zou willen uitzenden. De waarde van het Neder landse voetbal is na de val van Sport7 met 80 miljoen gulden gedaald en nog hooguit 60 mil joen waard, denken omroepen en televisieproducenten. Dat kan hooguit tot 70 miljoen wor den opgekrikt door enkele wed strijden commercieel te verko pen aan bijvoorbeeld Filmnet. Sport 7 betaalde de KNVB 140 miljoen per jaar voor de voet balrechten. De directie van Endemol Sports, een belangrijke leveran cier van Sport7, heeft de vak bond Kiem (media) en de jour- nalistenbond NVJ uitgenodigd voor overleg. Vanmiddag praten de delegaties over het sociaal plan dat de ongeveer tweehon derd ontslagen bij Endemol Sports moet begeleiden. Bij Sport7 zelf gaat het om zestig tot zeventig mensen. Op een verzoek van de bonden om van morgen de personeelsvergade ringvan Sport7 te mogen bijwo nen, is geen reactie gekomen. Pagina 2: Niet iedereen verliest aan Sport7 Treurig einde lijkt wel een nieuwjaarsreceptie Pagina 17: Staatsen: 'Ik had dit kunnen voorkomen' 3 pakjes a 250 g J>£7 O./ O In centrum van Amsterdam 'Maximaal 6 pakjes per klant 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Deze aanbieding is geldig t/m zaterdag 14 december as. katwuk/leiden/amsterdam hans koenekoop Zeven Katwijkers en twee Leide naars hebben in de nacht van zaterdag op zondag een 32-jari- ge agent zwaar mishandeld in de Reguliersbreestraat in Am sterdam. De agent werd zo ge schopt en geslagen, dat hij be wusteloos raakte. Hij liep een hersenschudding, gebroken tanden en schaafwonden in het gezicht op. Het slachtoffer stuitte tijdens zijn surveillance op drie vech tende jongeren, van wie er één met een betonnen tegel zijn te genstrever te lijf wilde gaan. Met zijn collega leek de agent de boel te kunnen sussen, tot dat hij van achteren een trap in zijn rug kreeg. Naar later bleek van een 22-jarige Leidenaar, die deel uitmaakte van een groep Katwijkers en Leidenaars die in Amsterdam een vrijgezellen feest vierde. Toen de agent zijn belager wilde arresteren, vlogen de jon geren massaal op hem af en be gonnen met slaan en schoppen. DEN Q7I 5127500 HET WOORD IS AAN Brulat Het geluk waarnaar de mens het innigst verlangt, blijkt vaak zijn ongeluk. netelig en kil r L r1" •s./ -272° .1-/2° 20% 40% 10% 10% 10% 10% Uitgebreid weeroverzicht op pagina 14 VANDAAG 28 PAGINA'S Binnenland Buitenland Cultuur Economie Feiten en meningen Kerk en Samenleving Randstad Regio _10 7,8,9 RTV/programma's15 Sport1-7 t/m 27 Strips14 Uitgaan13 Kortingsbon voor pianoreci tal door Robbert-Jan Rooze- man in de Stadsgehoorzaal in Leiden. voorschoten hans koenekoop Een familiedrama heeft zich za terdagnacht afgespeeld in een flat aan het Schubèrtplantsoen in Voorschoten. Een 37-jarige zoon stak zijn 69-jarige moeder na een ruzie twee keer met een klein mes in de rug. De moeder raakte niet levensgevaarlijk ge wond, maar ligt wel in het Aca demisch Ziekenhuis Leiden (AZL). De zoon was vorige week in getrokken bij zijn moeder. Za terdagnacht kregen de twee een ruzie die volledig uit de hand liep. De moeder vluchtte het huis uit en rende de trappen op twee etages hoger, achtervolgd door haar zoon. Op het mo ment dat de op het rumoer af komende bewoner van die eta gewoning opendeed, stak de zoon toe. De getuige trok de vrouw zijn huis in en smeet de deur dicht. De zoon ging na zijn daad eerst terug naar de ouderlijke woning. Daar verwondde hij zichzelf uit wanhoop aan hals en beide armen. Daarna vlucht te hij het huis uit. De politie hield de man, dankzij het speurwerk van een politiehond, later in de nacht aan bij station De Vink. Na zijn aanhouding werd hij eerst behandeld in het AZL om vervolgens naar het po litiebureau in Leiden te worden overgebracht. Ja, ik wil een abonnement op het Leidsch Dagblad. Coder; - Plaats: - De andere agent was niet in staat zijn collega te hulp te schieten en vroeg assistentie. Volgens een woordvoerder van de Amsterdamse politie waren de Katwijkers en de Leidenaars, in leeftijd tussen de*twintig en dertig jaar, behoorlijk dronken. Toegesnelde agenten wisten hun collega uiteindelijk te ont zetten en de daders aan te hou den. De arrestanten zaten van ochtend nog allemaal vast voor openlijke geweldpleging. Tel: I" (I.v ole bezorging) Na de eerste twee weken betaal ik mijn abonnement: jO per maand Per kwartaal Oautomatisch (f. 90,20) i automatisch (f. 31,30) acceptgiro (f. 91,20) y i Nr. bank/giro: i Rij automatische betaling krijgt u Handtekening: •en handige ree eatiekaart cadeau. Leidsch £3; Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. n envelop, zonder postzegel. OF BEL 071-5128 030 "712141 "4001 14" maandag t/m vrijdag

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 1