Proef met autovrije Schoolstraat a Roelofarendsveen krijgt er een supermarkt bij Regio Leiden/Rijn Veenstreek Van Bladel erelid van Warmondse IJsclub Kinderopvang Leiderdorp lijdt onder conflict Twee zwaargewonden bij aanrijding in Nieuwkoop fel fe£ns zó sprookjesachtig gegeten onder wel 2000'la^pjfe^;.....? vanaf 3 decjemJtjer lean bet weer Bis r- yv# aarsde Kar 1 Hooftstraat 81 Alphen a/d Rijn tel: 0^2 -491401 f lATERDAG 30 NOVEMBER 1996 WARMOND MARIETA KROFT Wim van Bladel is gister avond tijdens de 105de jaar vergadering van de War mondse IJsclub, benoemd tot erelid. Ook kreeg de War- monder een decoratie van het gewestelijk bestuur van Zuid-Holland. De Warmon- der nam gisteravond om ge zondheidsredenen na jaren lange inzet voor de schaats sport afscheid. Van Bladel was tussen de 25 en 30 jaar in functie bij de ijsvereniging. Hij onderhield het terrein en had het beheer van het clubgebouw. De 'ijs meester van Warmond' kreeg het altijd weer voor elkaar om als eerste in de regio de ijsbaan te kunnen openen. Van Bladel had daar zo zijn eigen techniek voor. Jarenlang was de Warmon- der voorzitter van de ijsclub. Toen deze functie in tweeën werd gesplitst, werd Van Bla del voorzitter van de sectie natuurijs. Samen met nog een collega was hij boven dien verantwoordelijk voor het uitzetten van de molen- en merentochten over het Warmondse deel van de plassen. Bij de gewestelijke kam pioenschappen was Van Bla del nogal eens jurylid. Vaak gaf hij bij schaatswedstrijden - ook internationaal - het startschot. Winkeliers Voorschoten: afsluiting in begin alleen op vrijdag en zaterdag NAAR VAN DER PLOEG! Hèt adres dat samen met u de beste oplossing zoekt voor: RAMEN EN DEUREN SCHUIFPUIEN SERRES, ETC. Maatwerk voor nieuwbouw en renovatie, uitgevoerd in onverwoest baar kunststof van het kwaliteitsmerk dacauolndi - Onderhoudsarm - Diverse fraaie kleuren - Volledige garantie - Met Komo-certificaat/VKG-keur In onze showroom ziet u alles. Kom praten! ^urzd0 KUNSTSTOF OM/TE BOUWEN Uil AC/*_ m TLULU Fabriek en showroom: De Lasso 60, Roelofarendsveen tel. (071) 3315361 -fax (071) 3315202 dacBUoIncX 13 Kinderen naar huis wegens afwezigheid leidsters LEIDERDORP WIM KOEVOET Het gaat er steeds chaotischer aan toe bij de Stichting Kinderopvang Leiderdorp (SKL). Gistermiddag konden de kinderen van de buitenschoolse opvang onverwachts niet terecht in speelzaal 'Kruidje roer me niet' aan de Bolderikkamp. De zaal was dicht omdat er geen leidsters waren, vertelt ouder Gerdien Verbiest. Ze is 'laaiend'. „Dit heb ik nog nooit meegemaakt. Ik hoorde dat een leidster ziek was en een ander wegens om standigheden niet kon komen. Dat kun je die leidsters niet kwalijk nemen. Maar dan moet de directeur toch voor vervanging zorgen? Desnoods gaat ze er zelf staan." Bij de SKL is de situatie al enige tijd zeer gespannen. Een meerderheid van de leid sters heeft het vertrouwèn opgezegd in di recteur A. Westerink, omdat zij zich schul dig zou maken aan machtsmisbruik, ver deel- en heerspolitiek en onhoffelijkheid. Het SKL-bestuur wil de eis van de mede werksters - het vertrek van Westerink - ech ter niet inwilligen. Vorige week wendden de leidsters zich ten einde raad tot de ouders om hulp. De arbeidsverhoudingen zouden zo verstoord zijn, dat de leidsters geen goe de kinderopvang meer kunnen garanderen. Volgens de leidsters gaan er steeds meer dingen mis, doordat elke vorm van overleg met de directie al enige tijd ontbreekt. Toch zeggen de medewerksters dat ze nog steeds zeer gemotiveerd zijn. „Als het aan ons ligt, wordt de SKL een goede en gezonde instel ling waar ouders hun kind met een gerust hart kunnen achterlaten", aldus een woord voerster, die niet met haar naam in de krant wil uit angst voor repressailles. De medewerksters houden elkaar op de been en weten zich ook door een groep ou ders gesteund. Zo werden er eerder deze week bloemen afgeleverd voor de leidsters. Het gedichtje dat erbij zat, luidde als volgt: 'Rozen verwelken, schepen vergaan, maar onze leidsters staan voor ons bovenaan'. Inmiddels is gebleken dat lang niet alle ouders doordrongen zijn van de ernst van de situatie. „Een heleboel ouders zeggen: 'Wij zien Westerink nooit, de opvang is goed. Wij hebben geen probleem'. Maar ze beseffen niet dat een goede opvang in ge vaar is", zegt Gerdien Verbiest, die in de ou dercommissie buitenschoolse opvang zit. Om de ouders te informeren organiseren de - in totaal vier - oudercommissies maandag in Sjelter aan de Heemraadlaan een bijeen komst. Deze begint om 20.00 uur. Het is niet bekend of er veel ouders zijn die de SKL de rug toe keren vanwege de problemen. De druk op de. Stichting Ca- talpa, die ook kinderopvang verzorgt in Lei derdorp, is volgens woordvoerster M. de Jong niet extra groot geworden. „Er zijn al tijd heel veel aanmeldingen. Het zou na tuurlijk kunnen dat mensen naar ons toe komen vanwege de perikelen, maar dat is niet als reden erbij vermeld." Zoeterwoude zegt bedrijf de wacht aan ZOETERWOUDE-RUNDUK VRIJE TIJD LEIDEN Keuken. 'Huis, tuin en keuken' is de titel van een wandeling in de Hortus op zondag 1 decem ber. Centraal staan de planten die worden gebruikt om voedsel en dranken te maken of op smaak te brengen. De wandeling begint om 11.00 uur. Sempre Crescendo. Het mu ziekgezelschap Sempre Crescen do geeft op zondag 1 december het Dies Concert in de Stadsge hoorzaal. Op het programma staat het Requiem van Verdi. De toegangsprijs bedraagt 10 gul den. VOORSCHOTEN Films. In het cultureel centrum aan de Prinses Marijkelaan ver toont de filmgroep Rhijnland op zondag 1 december oude films Traumahelikopter schiet te hulp Twee mensen zijn gistermid dag ernstig gewond geraakt bij een verkeersongeval in Nieuw koop. De slachtoffers, een 56- jarige vrouw uit Rotterdam en een 37-jarige vrouw uit Nieuwkoop zijn respectievelijk overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden en het Elisabethziekenhuis in Lei derdorp. De Rotterdamse zou, vol gens de politie Hollands Mid den, komende uit de Kenne- dysingel bij het opdraaien van de provincialeweg N231 geen voorrang hebben verleend aan een vrachtauto, die werd be stuurd door een 51-jarige man uit Noordwijkerhout. Deze reed in de richting van Alphen aan den Rijn. De vrachtauto botste op de personenauto van de Rotter damse. Zij raakte in haar ern stig beschadigde wagen bekneld. De vrouw moest door de Nieuwkoopse brandweer, die werd geholpen door een met een helikopter ingevlogen traumateam, worden beyrijd. De vrachtauto kwam na de aanrijding in botsing met een tweede personenauto die stil stond voor de kruising op het Smitsvuur. De 37-jarige be stuurster liep nekletsel op en moest eveneens naar het zie kenhuis worden gebracht. Omdat de helikopter op de rijweg landde werd het verkeer op de N231 lange tijd ontre- t- t Geopend: de gehele week, behalve dinsdag. Keuken geopend van 17.00 - 22.00 u Voor incasso en advies VanVliet Hardy K Wigt gerechtsdeurwaarderskantoor Hoge Rijndijk 45 2313 KG Leiden Tel. (071) 512.20.54 Fax (071) 512.40.47 Incassosysteem El IfiCASS Brochure op aanvraag De gemeente Zoeterwoude heeft het bedrijf Cumeco aan de Hoge Rijndijk de wacht aangezegd. Het galvaniseer- bedrijf had tot deze week de tijd gekregen om de werk zaamheden te staken. Cume co heeft geen bouwvergun ning aangevraagd voor de zogenoemde nissenhut waarin het bedrijf werkt. Bo vendien is er geen milieuver gunning verleend. Burge meester en wethouders bera den zich dinsdag over verde re stappen. Als de loods dan nog altijd niet is verwijderd en Cumeco nog in bedrijf is, kan de gemeente twee dwangsommen opleggen. Voor elke dag dat Cumeco zonder milieuvergunning werkt, moet het bedrijf 2500 gulden betalen. De dwang som kan oplopen tot een maximum van 100.000 gul den. De dwangsom voor het laten staan van de loods be draagt duizend gulden per dag, met een maximum van 40.000. Cumeco was tot voor kort gevestigd aan de Noor derstraat in Leiden onder de naam Cupera. Na een ontei geningsprocedure van elf jaar moest het bedrijf daar verdwijnen, omdat de ge meente er zes eengezinswo ningen en twaalf apparte menten wil bouwen. Cupera kreeg voor de onteigening 1,2 miljoen gulden om in Zoeterwoude-Rijndijk op nieuw te kunnen beginnen, maar moest 700.000 gulden betalen voor de sanering van de grond. Die bleek zwaar verontreinigd te zijn met ge chloreerde koolwaterstoffen, een substantie in ontvet- tingsmiddelen waarmee in galvaniseerbedrijven meta len worden gereinigd. Cume co wil aan de Hoge Rijndijk een nieuw pand bouwen en heeft daarvoor alle vergun ningen die nodig zijn. In de tussentijd wil het bedrijf ech ter ook blijven werken, maar dat gebeurt zonder de beno digde vergunningen. De Schoolstraat, dé winkelstraat van Voorschoten, wordt zo snel mogelijk autovrij op vrijdag, vanaf 13.00 uur, en zaterdag. Voorzitter Van de Boogaardt van de winkeliers vereniging Centrumwinkeliers is dat overeengekomen met de gemeente Voorschoten. De toezegging van de verantwoordelijke wethouders aan de winkeliers heeft de angel uit de felle tegenstand tegen het autovrij maken van de Schoolstraat gehaald. VOORSCHOTEN DIMITRI WALBEEK „De gemeente begreep er ook al niets van dat juist wij met het voorstel kwamen om de School straat in stappen autovrij te ma ken. Maar wij zijn niet tegen een autovrije Schoolstraat. We had Van de Boogaardt eerder al willen alleen dat de straat pas geroepen, helemaal wordt afgesloten als Wethouder J. van de Poel de straat daar klaar voor is", (WD/Openbare werken) is blij zegt Van de Boogaardt. Hij doelt daarmee op de inrichting van de straat die eerst verbeterd moet worden. Daarnaast moet de gemeente eerst voor meer parkeerplekken zorgen. „Anders jagen we de klanten juist weg" met het voorstel van de winke liers en toont zich zelfs ver baasd dat ze sneller dan de ge meenteraad aan het autovrij maken willen beginnen. „Wij staan positief tegenover het voorstel van de winkeliers en gaan het voorstellen aan de raadscommissie Openbare Werken." Omdat het verkeers- besluit eerst nog moet worden aangepast, en daar zit een be- zwarentermijn van zes weken aan vast, krijgt de Schoolstraat haar eerste autovrije vrijdagen en zaterdagen pas eind februari. Als de commissie het voorstel goedkeurt. De centrumwinkeliers krijgen steeds meer vertrouwen in de plannen van de gemeente. En kele maanden geleden schreeuwden ze nog dat de plannen voor het centrum hen de das om dreigden te doen en stonden ze pal tegenover de standpunten van de gemeente. Nu spreekt de voorzitter van de winkeliersclub van een 'goed overleg met de gemeente'. „Kijk maar naar die prachtige feest verlichting in de Voorstraat. Die heb ik samen met wethouder Van de Poel aangestoken. Dat is een uitvloeisel van die goede sa menwerking met de gemeente", volgens Van de Boogaardt. Ook de wethouder bevestigt de bete re tijden. „Dat is nog wel eens anders geweest", herinnert hij zich. Ook het onlangs gepresen teerde Beeldkwaliteitsplan is positief ontvangen bij de winke liers. „Maar, het is nog een eer ste aanzet. Het is zo klaar als een klontje dat er nog te weinig parkeerplaatsen zijn." Op het Raadhuisplein wil hij zeker een verdubbeling van het aantal parkeerplekken. Nu zijn dat er ongeveer 130. De gemeente is nog in onderhandeling met Al- bert Heijn om op die plek een parkeergarage te bouwen. „De gemeente heeft toege zegd de foutparkeerders stren ger aan te pakken. Die nieuwe politiesurveillant zal daar onder meer op toezien. Ook moeten op het Deltaplein extra parkeer plaatsen komen. Maar hoe, dat moet de gemeente nog uitzoe ken. Er is namelijk weinig ruim te, misschien moet er wat groen worden weggehaald", zegt Van de Boogaardt. In het Beeldkwaliteitsplan, een advies van een Rotterdamse stedenbouwkundige, wordt de gemeente aangeraden een aan trekkelijke looproute van par keerplaatsen naar de School straat aan te leggen. Die moet autogebruikers gaan verleiden om de auto op het Winston Churchillplein en het Wagenerf neer te zetten. Tijdens de be handeling van het plan zei wet houder A. Draijer al dat parke ren rondom de Schoolstraat een hoge prioriteit heeft. En daar mee zijn de winkeliers meer dan tevreden. Albert Heijn opent op z'n vroegst in 1999 ROELOFARENDSVEEN MARIETA KROFT Op luttele afstand van de Edah- supermarkt in het centrum van Roelofarendsveen komt een winkel van Albert Heijn. De Zaanse grootgrutter heeft plan nen zich op het terrein van pot- grondbedrijf Dobbe te vestigen. „We zijn aan het onderhande len met een franchise-onderne- mer", zegt een woordvoerder van het bedrijf in Zaandam. Die franchiser is de familie Van der Poel die nu een slijterij en zuivelhandel heeft aan het Westeinde. „Het is onze kans om te groeien", motiveert één van de eigenaren Leo van der Poel. Hij benadrukt dat, als het allemaal doorgaat, de winkel op z'n vroegst in 1999 kan worden geopend. Albert Hejjn wordt de derde su permarkt in Roelofarendsveen en Oude Wetering. Voorzitter Ed van Berkel van de winke liersvereniging Raak is blij met de komst. „Albert Heijn is een trekker, een aanvulling op de Edah. De twee verschillende winkelformules versterken el kaar." Hij vreest niet voor een concurrentieslag. „Ahold, het moederbedrijf van Albert Heijn, heeft na een onderzoek gecon cludeerd dat er ruimte is voor deze zaak." Ook ondernemer Van der Poel zegt vaak geluiden op te vangen dat er .behoefte is aan een Albert Heijn. „Mensen gaan er nu voor naar Leiderdorp", weet hij. „Je ziet hier vaak mensen lopen met AH-tassen." Indien de ver huizing naar het Dobbe-terrein doorgaat, sluit Van der Poel zijn winkel aan het Westeinde. Of Een werkgroep bestaande uit vertegenwoordigers van de Raak-winkeliersvereniging, de gemeente, de Rabobank, archi tectenbureau Van Rijn en Heembouw is bezig met de in vulling van het terrein. Raak- voorzitter Van Berkel verwacht het totaalplan over een jaar te kunnen presenteren. Volgens Van Berkel is het niet de bedoeling dat het aantal win kels in Roelofarendsveen wordt uitgebreid. „We hebben er ge noeg. Het enige dat we missen is een schoenenzaak. We rich ten ons dan ook vooral op ver plaatsingen van winkels van buiten de dorpskern naar het Dobbe-terrein. Er kan dan één winkelcentrum met dat aan het Noordplein worden gevormd." Ook maakt de werkgroep plannen voor de aanleg van een rondweg om het laatste stuk Noordeinde te ontlasten. „Vanaf het Noordplein zou de weg kun nen worden doorgetrokken en op de Langeweg kunnen uitko men", aldus Van Berkel. Na vertrek van het potgrondbedrijf Dobbe uit de dorpskern v aast op een plek. hij zijn winkelwagens na ope ning van de nieuwe zaak van de weg haalt, weet hij nog niet. Minder enthousiast is de Edah. „We zitten er niet op te wach ten", zegt woordvoerder M. Ruis. „Wellicht vullen we elkaar aan." Onlangs werd bekend dat pro jectontwikkelaar Heembouw in principe het terrein van pot grondbedrijf Dobbe heeft ge kocht. Het is de bedoeling dat het grondbedrijf over een jaar naar het nieuwe bedrijventer rein Veenderveld vertrekt. Be halve een supermarkt, komen er nog meer winkels en twintig woningen op de 7000 vierkante meter vrijkomende grond.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 13