'Lisse moet herkenbaar voetbal spelen' Handballers Saturnus laten vijfde overwinning liggen 'imman laat Sokolov ontsnappen Sport Katwijk handhaaft zich simpel aan kop Porto opnieuw beschuldigd Smulders mag niet boksen van Britten inNDENDe British Boxing Board of Control wil dat de WBO het VVK-gevecht tussen Eddy Smulders en de Pool Dariusz Michalc- zewski verbiedt. De partij om de wereldtitel halfzwaargewicht is vastgesteld op 13 december in Hannover. De Britse boksbond eist dat Fast Eddy eerst de uitdager om de Europese titel Craw ford Ashlev schadeloos stelt. De Britse vuistvechter heeft dinsdag een claim neergelegd van ruim 55.000 gulden, omdat Smulders zijn titel maandag niet wenst te verdedigen. De afzegging lever de de Eindhovenaar eerder al een claim van 100.000 gulden, neergelegd door organisator Ad Veerman. Tenerife - Feyenoord om 22.45 uur tfnerife De voetbalwedstrijd Tenerife - Feyenoord begint dins dag pas om kwart voor elf 's avonds. Het late aanvangsuur van dit duel in de derde ronde UEFA Cup heeft te maken met televi sie-uitzendingen van andere Europese bekerwedstrijd. Dezelfde avond is in Spanje FC Valencia - Besiktas, aanvang 20.30 uur. Coaching per telefoon zonder succes weert Coach Maarten Tromp, geveld door hernia, leidde de basketballers van René Coltof in de uitwedstrijd tegen Weert gis teravond op een wel zeer ongebruikelijke manier. Thuis kijkend naar de 'live' uitzending op tv gaf Tromp zijn aanwijzingen per telefoon door naar de Helderse spelersbank in Weert. De unieke maar ook kostbare coaching bleef zonder succes, Weert won met mime cijfers, 87-70. Vitesse ontkent fraude nFN haag Vitesse gaat in de aanval tegen de onthullingen van weekblad Voetbal International en de actualiteitenrubriek NOVA dat de ploeg fraude pleegt met buitenlanders. Voorzitter Karei Aalbers zei dit gisteren in RTL-sport. De club uit Arnhem heeft een verklaring van de registeraccount naar het voetbalweekblad jestuurd waarin staat dat Vitesse voldoende geld betaalt aan de internationale spelers. Volgens de Voetbal International en NO VA voldoen vele buitenlandse spelers niet aan alle eisen voldoen om in aanmerking te komen voor een tewerkstellingsvergun- ïing. De voetballers zouden onder meer onvoldoende geld krij gen. Bij Vitesse zou het gaan om de Russen Levtsjenko en ihoukov en de Australiër Bacak. Schultz begint tegen Sanchez iewyork» Brenda Schultz moet het volgende week bij WTA lasters in New York in de eerste partij opnemen tegen Arantxa ianchez. De Spaanse is bij het toernooi van de beste zestien ipeelsters van het jaar als derde gerangschikt, de Nederlandse als dertiende. Schultz melde zich deze week met een spierscheu- ring af voor het toernooi in Philadelphia. Haar deelname aan de tasters lijkt niet in gevaar. De loting: Graf (Dui/1) - Habsudova SlvvJ, Paulus (Oos) - Davenport (VSt/8), Schultz (Ned/13) - San- hez (Spa/3), Coetzer (ZAf) - Novotna (Tsj). luber (Dui/6) - Majoli (Kro), Martinez (Spa/4) - onbekend, Hin gis (Zwi/7) - Spirlea (Roe), Date (Jap) - Seles (VSt/2). Sipte zege Napoli in Italiaanse beker iapels De strijd in de kwartfinales van de Italiaanse beker tus sen Napoli en Lazio Roma is nog open. De club uit Napels won iet eerste duel nipt met 1-0. Agüetti maakte al na zestig secon- len de enige treffer. Lazio Roma kreeg in de 36ste minuut dé :ans op de gelijkmaker. Aanvoerder Signori miste een straf- chop. De winnaar van de wedstrijd speelt in de halve finale te len Inter ofjuventus. inookerij 0 klimt naar derde plaats eiden Snookerij 0 deed gisteren goede zaken. De Leidse snook- iraars klopten De Loods uit Maassluis met 6-3 en klommen loor die overwinning naar de derde plaats in de eredivisie. Adrie toffels was goed voor drie frames, Job Bavelaar won er twee, Cees Essaadi moest genoegen nemen met een frame. SCHAKEN RUUD DOBBELAAR MEDEWERKER De Katwijkse schakers konden zich in de derde ronde van de Leidse competitie dankzij een 41/2-31/2 zege op het Roelofa- rendveense Utile Dulci moeite loos op kop van de Leidse com petitie handhaven. Wel hadden de Katwijkers het op de topbor- den moeilijk. Kees Koelewijn moest genoegen nemen met een halfje tegen Jan Borst, ter wijl Jan Hellenberg het onder spit delfde tegen Sabanacic. Verder was het louter Katwijk dat de klok sloeg. In het kielzog van Katwijk 1 hadden de reserves van Oegst- geest tegen De Zwarte Pion veel meer moeite om hun derde ze ge binnen te slepen. Wel zaten de Oegstgeestenaren voortdu rend in de plus, om dan ook met 41/2-31/2 aan het langste eind te trekken. Ook in dit duel zat de kracht van de outsiders in de kop. Lissenaar Joost van Hal won vanuit slechte positie van Robert Straver, Van Meche- len was in de uitvluggerfase te sterk voor Wagemans, terwijl Van de Poel zich pardoes mat liet zetten door Jacquet. Op de verdere borden hadden dé Oegstgeestenaren het heft in handen, al ging het in de mees te partijen, de taktische remise tussen Van Drunick en Michels daargelaten, bepaald niet van een leien dakje. Na dit eerder Rob Veenhuijsen al was gelukt, konden Binnendijk, Jongeneel en Van der Spek het tij pas te gen de tijdnood keren. De sensatie van de derde ron de kwam op naam van Leithen 1, dat outsider LSG 5 zomaar in de degradatiehoek plaatste. Met name in de kop waren de Leithenaren opvallend goed op dreef met zeges van Brand, Hak en Plug tegen respectievelijk Van de Weijer, Dobbelaar en Harms. AAS bevestigde met een 6-2 winst tegen Voorschoten 2 nog maals de topfavoriet te zijn voor de titel. Anderzijds kwam de kwetsbaarheid van de ploeg in de staart opnieuw aan het licht. Op de staartborden wisten Ger ritsen en Verstraaten namelijk van Korenwinder en Van Lom mei te winnen. Daarbuiten had den de Aalsmeerders echter alle troeven in handen. In de vierde ronde wacht AAS, dat een duel minder achter de boeg heeft dan Katwijk en Oegstgeest 2, de eerste harde noot in de vorm van Oegstgeest 2. Uitslagen in rubriek 'Scorebord' USSABON AFP Het rommelt in de Portugese voetbalwereld. Woensdag werd bekend dat er een onderzoek gaande is naar Porto, dat voor de halve finale van de Europa Cup II in 1984 de scheidsrechter zou hebben omgekocht. Dat was lang geleden. Maar gisteren beweerde een Portugese oud- scheidsrechter dat er ook in ei gen land van alles mis ging. En nog niet zo lang geleden. Oud-scheidsrechter Matos onthulde de werkwijze van de Portugese scheidsrechterscom- missie. Voorzitter Pereira van die commissie zou zo zijn per soonlijke voorkeuren hebben. Zo kreeg Arbiter Calheiros op zijn kop nadat Porto - Belenen- ses vorig seizoen in 1-1 was ge ëindigd. Calheiros keurde tij dens dat duel een doelpunt van Porto af. Scheidsrechtersbaas Pereira sprak hem boos toe: „Je had even je ogen moeten dicht doen en het doelpunt moeten toekennen. Dit is niet goed voor je loopbaan." Calheiros was de zomer voor het incident op kosten van Por to op vakantie naar Brazilië ge weest. Matos, een vriend van de arbiter, heeft met een aantal re keningen het bewijs thuis lig gen. SCOREBORD 3 8 15 12-24 2 9 14 14-19 New York. NBA. New York Knicks - Toronto Raptors 99-96, Orlando Magic - Charlotte Hornets 96-89, Minnesota Timberwolves - Dallas Mave ricks 100-90, Houston Rockets - Indiana Pacers 90-88, Vancouver Grizzlies - Phoe nix Suns 92-89, Golden State Warriors - Milwaukee Bucks 95-86, LA Clippers - Se attle Supersonics 78-94 Seoul. Eerste rt (ZKo) - Habraken (Ned) 3-1 (15"l0 15-7 9-15 15-9/1.102-0.854), Lee Chun Wo ;en (Ned) 3- e Hong (ZKo) 3-0 (Sl2 15-13 15-5/1,184-0.810). Havermans (Ned) - Jong Hee Kim (ZKo) 3-0 (15-7 15- 4 15-11/1,956-1,000). Velthuis (Ned)- Hartford (VSt). WK dubbels. Groep A: Woodforde/Woodbridge (Aus) - El- tingh/Haarhuis (Ned) 4-6 7-6 7-6, Lareau /O'Brien (Can/VSt) - Pimek/Talbot (Bel/ZAf) 6-1 6-3. Stand: 1. Woodforde/Woodbridn- 2-4, 2 Eltingh/Haarhuis 2-2, 3 Lareau/O 'Brien 2-2, 4 Pimek/Talbot 2-0. Groep B: Black/Connell (Zim/Can) Bjork SPORT OP TV 18.00-18.05 Sport 7 Sport7nieuws. 18.05-19.00 Sport 7 Sportcafé. 18.43-18.51 Ned 2 Sportjournaal 19.00-19.15 Sport 7 Sport7nieuws. 19.30-20.05 BRT 1 Sportnieuws 19.45-21 15 Sport 7 Topsport: volleyl 21.00-22.00 NBC Golf: US PGA Tour 21.00-23.00 EURO Tennis. WK dubb 21.15-22.30 Sport 7 Voetbal7. 22.16-22.34 Ned 3 Sportiournaal. 22.30-22 45 Sport 7 Sport7nieuws 22.45-23.15 BRT 1 Sportnieuws 23.00-23.40 RTL 4 Sportnieuws. 23.15-23.55 Ned 2 Studio NOS 23 45-00.15 Sport 7 Worldsportsp LEIDEN FRANK BONTE HANDBALMEDEWERKER Satumus heeft gisteren een punt laten liggen te gen Kolping. In de eigen Vijf Meihal kwamen de Leidse handballers tegen de nummer zeven van de eerste divisie A niet verder dan 18-18. Bij mst stond het ook al gelijk: 11-11. Satumus had de vijfde winst in successie in de slotfase overigens wel voor het grijpen. In de slot minuten slaagden de mannen van Wim van Leeuwen er evenwel niet in om een numerieke meerderheid (zes tegen vier) te benutten. Zoals zo vaak werden er in die fase juist bij de ploeg in overtal defensiefouten gemaakt die daarvoor niet konden worden genoteerd. In balbezit werd Kol ping veel te laat aangepakt, waardoor de gasten volledig in de wedstrijd bleven. De veelbelovende 18-15 voorsprong kon derhalve niet worden vast gehouden, ook al omdat de arbiters het eindsig naal gaven op het moment dat Nico Mooren een breakout leekte kunnen gaan afronden. Een nederlaag van Kolping zou ook een onjuist beeld hebben gegeven van de krachtsverhouding. De gasten waren niet de mindere van de aanzien lijk hoger genoteerd staande Leidse eerste divi sionist. Nu geeft de stand ook een vertekend beeld. Satumus vergaarde de punten tot dusver uit ontmoetingen met ploegen uit de onderste helft van de ranglijst. Kolping daarentegen trof inmiddels al de drie bovenste teams, Volendam, Olympia en de Gazellen. Voor Saturnus breekt nu dan ook de periode van de waarheid aan. Zondag ontmoet Satumus een in het verleden altijd al lastige tegenstander, Satumus '72 uit Ridderkerk. En vervolgens wachten Volendam, de Gazellen en Olympia, de drie titelkandidaten voor het kam pioenschap, met Hurry Up als tussenstop. Satumus en Kolping waren gisteravond dus tot de laatste tien minuten aan elkaar gewaagd. Sa tumus noch Kolping slaagde erin afstand te ne men. De marge bleef overbrugbaar zij het dat Kolping steeds moest inlopen, 16-13, 17-14 en 18-15. Satumus bleek echter kwetsbaar in een voorsprong-situatie. Voor Satumus scoorden Jasper Olieroock, 6, Paul Timmermans 5, Dirk Klok, Nico Mooren en Henk Uythof 2 en Hans de Waal 1 ationale titelstrijd schaken nog steeds in evenwicht Ted Immers afgekriapt op betaald voetbal kreeg een heel duidelijk voor deel," vond de Amsterdammer. „Zwart belandde in een verve lende, onaangename stelling." Hij sprak van 'een moeilijke partij met veel tactische varian ten'. „Maar het gekke was," lichtte Timman toe, „dat ik uit gerekend op het moment dat ik het moeilijkste achter de mg had, de juiste voortzetting mis te. Logische zetten, die ik had moeten zien, zag ik niet. Kenne lijk had ik te veel energie ver bruikt, waardoor de blik niet meer zo scherp was." Sokolovs 25ste zet Th6 werd algemeen afgekeurd, ook door de speler in kwestie zelf. „Daar mee maakte ik het me onnodig moeilijk," merkte de 28-jarige Bosniër, de regerend kampioen van Nederland, na ruim een uur analyseren met zijn tegenstan der op. „Als Timman even later alerter zou hebben voortgezet, zou ik onoverkomelijke proble men hebben gekregen." Hij doelde daarmee met name op wits 32ste zet Te2, waar De2 op z'n plaats zou zijn geweest. „Als ik meer tijd zou hebben gehad, zou ik die zet wel gevonden hebben," meende Timman. „Ik had nog wel wat tijd, maar niet voldoende om alle finesses uit te rekenen." Twee zetten later besloten de twee grootmeesters het punt te delen, waardoor met nog één partij voor de boeg het evenwicht (1 1/2 - 1 1/2) intact bleef. Is dat ook na vandaag het ge val, dan wordt de titel gedeeld en hebben 'we' dus twee Neder landse kampioenen, zoals in 1978, met toen Timman en So- sonko in de hoofdrollen. Op een herhaling zit eerstgenoemde niet te wachten. „Het is onlo gisch, want wat is in dat geval de zin van een beslissings match? Dan had je de titel net zo goed meteen kunnen delen." Derde partij Timman (wit)-Sokolov (zwart): 1. e4 c5 2. Pf3 e6 3. c3 d5 4. e5 Pc6 5. d4 Ld7 6. Le2 Pge7 7. Pa3 cxd4 8. cxd4 Pf5 9. Pc2 Da5+ 10. Ld2 Db6 11. Lc3 Le7 12. 0-0 a5 13. a3 0-0 14. Ld3 Kh8 15. Tel Pa7 16. a4 Pc6 17. Lb5 Le8 18. Dd2 f6 19. exf6 Txf6 20. Pe3 Pxe3 21. Txe3 Ld6 22. g3 Pb4 23. Lfl Lg6 24. Ph4 Le4 25. Tael Th6 26. f3 Txh4 27. £xe4 Txe4 28. Txe4 dxe4 29. Txe4 e5 30. Khl Tf8 31. Lg2 Da6 32. Te2 Pa2 33. Tf2 Pxc3 34. bxc3 Txf2. Remise. Ted Immers staat er relaxt bij, terwijl hij de donderdag avondtraining van FC Lisse aanschouwt. De nieuwe hoofdtrainer van de zaterdaghoofdklasser laat de oefen stof voorlopig nog even over aan assistent-trainer Dennis van der Ing en trekt aan een filtertje. Zojuist is de voor malig trainer van onder andere Haarlem, Heerenveen en Eindhoven aan de spelersgroep voorgesteld als opvolger van Paul Bahlmann, die drie weken geleden zijn ontslag kreeg bij de kwakkelende club. Ted Immers (55) is geen onbe kende voor het Lisse-bestuur en sommige spelers, al is hij er nooit werkzaam geweest. „Ik ben hier vaak wezen kijken. Lis- se is een grote club met veel uit straling en ze spelen aantrekke lijk voetbal." Tweeënhalf jaar geleden was hij ook al in beeld bij de Fusieclub. De keuze viel toen op Mark Wotte, waarna Immers in dienst trad bij twee deklasser Ripperda, waarmee hij vorig seizoen op een haar na promotie misliep. Na zijn vertrek trad hij in dienst bij Haarlem, waar hij hoofd scouting werd. „Het scouting-apparaat was niet om over naar huis te schrijven. Ik heb de boel voornamelijk geco ördineerd, zodat er op alle ni veaus tipgevers en scouts za ten." Totdat Lisse ineens opbel de. „Het is allemaal snel ge gaan. Eén telefoontje heeft het gekost", aldus Immers. Hij heeft al een rijk voetballe ven achter de rug. Nadat hij in 1974 zijn profcarrière bij FC Haarlem afsloot, bleef Immers immer werkzaam in het wereld je. Via Quick Bloemendaal en Stormvogels werd hij assistent bij Telstar onder Joop Brand en later bij Haarlem onder Hans van Doorneveld. In '84 behaal de hij het diploma oefenmees- ter betaald voetbal, waarna hij achtereenvolgens Eindhoven en Heerenveen onder zijn hoede kreeg. „Met Eindhoven werd ik vierde en misten we op een doelpunt de nacompetitie. Met Heerenveen haalde ik wel een periodetitel." Eenmaal terug bij Haarlem kreeg Immers een flinke teleur stelling te verwerken. „Er werd een technisch directeur boven me aangesteld en vervolgens naar de begroting gekeken. Er moest iemand uit en aangezien mijn contract afliep, kon ik ver trekken." Het bestuur van Haar lem hamerde erop dat het niet om de behaalde prestaties ging, maar om een louter financiële kwestie. „Maar ik ben daar wel afgeknapt op betaald voetbal. Er heersen blijkbaar andere wet ten, maar dat is wel bekend. Ik kijk overigens niet met rancune terug." Teleurgesteeld in het betaald voetbal, trad hij toe tot de rijen der amateurtrainers. Het was even wennen. „In eerste instan tie probeer je eruit te halen, wat in je hoofd zit. Maar bij betaal de clubs kun je nog wel eens een hele training aan een on derdeel besteden, omdat je zes a zeven trainingen in de week hebt. Ik zie het als een tennis ser, die duizend backhands kan slaan om die slag te verbeteren. Ik vind dingen blijven herhalen noodzakelijk. Maar bij amateurs heb je twee of drie keer ander half uur, waarin je alles moet behandelen." Hij ziet zich niet als een harde trainer, al schreeuwt (een deel van) de selectie van Lisse daar wel om. Van Bahlmann werd gezegd dat hij te zacht met de spelers om ging, terwijl ze met harde hand aangepakt willen worden. Immers, vader van ac teur/zanger Tim Immers: „Het gaat er bij mij niet in dat je res pect afdwingt met vloeken en schelden. Ik probeer respect te krijgen door mijn manier van trainen. Al zal ik wel een keer een krachtterm gebruiken. Maar de jeugd is mondiger ge worden. Ze nemen niet meer zomaar iets van je aan." Immers predikt aanvallend voetbal. „Maar je moet je ploeg niet aanpassen aan jouw idee- en. Ze moeten spelen naar hun mogelijkheden. Al ben ik blij dat ze hier een systeem met drie spitsen gewend zijn. Lisse moet herkenbaar voetbal gaan spe len. Er moet een duidelijke lijn zijn." Een lijn die hij, de keren dat hij op Ter Specke aanwezig was dit jaar, nog niet zag. „Ik heb Lisse anders, mooier zien spe len vorig jaar. Ik mis de herken baarheid. Sommige spelers worden niet goed gebruikt. Ze moeten het nu hebben van hard werken." Hij is tevreden over hoe de selectie er conditioneel voor staat. „Die is uitstekend. Dat is een compliment waard. Bovendien zit er een basis van Mark Wotte in. Dat is ook niet verkeerd." Bij vragen aangaande de posi tie die Lisse in de hoofdklasse moet gaan innemen houdt hij wijselijk zijn mond. „De compe titie is nog jong. Ik heb tot de winterstop om de lijnen uit te zetten. Daama moeten we echt aan voetballen toekomen." Morgen is Van der Ing voor het laatst de verantwoordelijke man. „Ik ben er wel bij, maar Dennis maakt het af. Het is voor hem ook niet gemakkelijk ge weest om de boel over te ne men zoals het er voor stond. En dan zien we maandag samen wel hoe het verder moet." Ted Immers: „Ik vind dingen blijven herhalen noodzakelijk. Maar bij amateurs heb je slechts twee of drie keer anderhalf uur training in de week, waarin je alles moet behandelen." foto archief i Timman zal nog eenmaal rug moeten krommen om :h voor de negende keer in n indrukwekkende loopbaan profschaker Nederlands mpioen te mogen noemen. In derde partij van de beslis- igsmatch tegen Ivan Sokolov ste de Amsterdammer giste-' i een tamelijk unieke kans n voorsprong te nemen, die igelijk beslissend zou zijn, ewel dat zelfs bij een verschil i een vol punt in deze won- tlijke barrage nog maar de lag blijft. fimman sluit de nasleep van nationale titelstrijd vandaag met de zwarte stukken, het en menigeen ertoe zal verlei- n om van een voordeel te eken. Immers, 'wit' heeft de- week in het Amsterdamse iater-café De Balie nog niet imaal gewonnen. Zowel kolov als Timman behaalde i overwinning met zwart en partij van gisteren, waarin tstgenoemde wit had, eindig- in remise. „Maar het gaat me ver van een voordeel te spre- i. aldus Timman over de deling van de 'kleuren' op de Idag. De gebeurtenissen eer deze week noemde hij min neer'toeval.' )e supporters van Neerlands tesvolste schaker van de af- apen jaren moeten het weer emaal in hem zien zitten, ge le de belangstelling op de 'de speeldag in De Balie, ir grootmeester Genna So- ko verrast werd met een vol- 'ubliekszaal. Maar niet alleen 1 'eigen' fans hopen op een de afloop voor hun held. bij een aantal insiders leeft hoop dat Timman aan het gste eind zal trekken. „Hij ftent dat ook, afgaande op NK," aldus John van der „Sokolov heeft toen diver- dnstpunten behaald uit du- •ze stellingen. Het spel van daarentegen was heel wat ftiiigender." Zoals bekend speelde Timman de titel op laatste dag door een neder- 1 tegen Jeroen Piket, al dan Jan Timman: „Op het moment dat il miste ik de juiste voortzetting." niet toevallig de boezemvriend van Ivan Sokolov. In de partij van gisteren koos de Bosniër na een Siciliaanse 'schijnbeweging' voor een vari ant van de Franse verdediging, waarmee hij eerder, tijdens het NK van twee jaar geleden, goe de ervaringen had opgedaan te gen de voor de SV Rotterdam uitkomende Chileense groot meester Roberto Cifuentes. Die ging tè voortvarend te werk (met g2-g4) en moest dat met een 'nul' bekopen. Timman deed het anders, behoedzamer en beter. Hij kreeg een prettige stelling, die een belofte inhield en volgens eigen zeggen zelfs 'technisch gewonnen' was. „Ik

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 25