'Situatie N207 is bar en boos' PAK: arbeidsconflict kan Ter Aar veel geld kosten üantoorvilla's zijn voorlopig van de baan WAT DACHT U VAN EEN DAGJE EVENWEGUITDESLEUR- NOOITGEZIENZOVEELKEUS- ELKESTIJLELKESMAAK- GLAASJEWIJNBIJDELUNCH- SAMENUITSAMENTHUIS- WOONSHOPPEN? ODDw Rijn Veenstreek 'rovincie voelt niets voor tweede onderzoek Herinnering aan Holland Alphen plant bollen Twee ambtenaren al bijna acht maanden ziek Het Progressief Akkoord (PAK) vreest voor herhaling in Ter Aar van de 'affaire Bello', die zich vijfjaar geleden in Jacobswoude afspeelde. „Twee ambtenaren zitten al sinds april thuis van wege een arbeidsconflict. Straks krijgen we hier ook te maken met hoge afkoopregelingen", uitte raadslid R. Boelens zijn zorgen gisteravond tijdens de begrotingsbehandeling. Hij drong bij het college aan op het houden van een besloten raadsvergadering waarin de eventuele gevolgen voor de ge meente kunnen worden bespro ken. „Het is onverantwoord dat we na driekwart jaar nog niets hierover op papier hebben", sputterde het PAK-raadslid. Burgemeester W. Vroeginde- weij, die personeelszaken in haar portefeuille heeft, stemde met tegenzin in. „De besloten vergadering komt, maar ik weet nog niet wanneer." De twee ambtenaren die thuis zitten zijn gemeentesecretaris Ph. Vonk en chef afdeling wel zijn, N. Wagenaar. Zij meldden zich in april, toen de reorgani satie haar beslag kreeg, ziek. Wat precies de toedracht is van het arbeidsconflict werd gister avond niet duidelijk. Bekend is wel dat de sfeer in het gemeen tehuis rond die tijd om te snij den was. Dat bleek wel uit het feit dat de medezeggenschaps commissie opstapte vanwege de slechte communicatie met B en W. Het PAK is er helemaal niet zo zeker van dat de twee nog te rugkomen. „Ze zijn immers al driekwart jaar weg", merkte Boelens op. Vijf jaar geleden moest Ja cobswoude een afkoopsom van meer dan een miljoen gulden betalen aan de voormalig ge meentesecretaris van Leimui- den en Rijnsaterwoude Bello. Na de samenvoeging van deze dorpen mèt Woubrugge en Hoogmade was er geen plek meer voor hem. En dat leidde tot een conflict, die via de rech ter werd uitgevochten. Ook de WD uitte gisteravond bezorgdheid over het ziektever zuim. „Wat denkt het college hieraan te doen", vroeg raadlid I. Riedel. „Nota's helpen niet. Als de werksituatie de oorzaak is, moet daar iets veranderen." Volgens Vroegindeweij valt het wel mee met het aantal zieken in het gemeentehuis. Het per centage van dit jaar (6,83 pro cent) wijkt nauwelijks af van dat van vorig jaar (6,73 procent). B en W Ter Aar trekken het boetekleed aan TER AAR MARIETA KROFT Burgemeester en wethouders kregen gisteravond tijdens de begrotingsbehandeling veel kritiek te verduren van de co alitiepartij WD en de oppo sitiepartij PAK. Behalve het hoge ziekteverzuim betrof het ook de hoge personeels kosten en verkeerde of verla te procedures. Het PAK diende een motie van afkeuring in omdat het college een interimmanager aantrok zonder de raad daar in te kennen. De meeste raadsleden schaarden zich daar achter, maar tot stem ming kwam het niet omdat burgemeester het boetekleed aantrok. De progressieven stemden niet in met de meerjarenbe groting. „We kregen de stuk ken pas een paar dagen gele den in de bus en konden ze dus nog niet kunnen bestu deren", lichtte fractievoorzit ter A. van Deudekom toe. Nu was de beurt aan wethouder A. Otto (CDA) om schuld te bekennen. IN WOONMALL ALEXANDRIUM. DE GROOTSTE WOONBELEVENIS VAN NEDERLAND. ALEXANDRIUMED Met de auto: Rotterdam, direct aan de A20. afslag 16 Pr. Alexander. Met de bus, metro of trein: NS-station Rotterdam Pr. Alexander. rijdag 15 NOVEMBER 1996 'nemer Vink uit Nieuwkoop "vt zo goed als zeker geen foorvilla's in Oude Wetering, gemeente Alkemade zette e week een punt achter de 'rekingen met de aanne- !j' „Voor ons is hiermee de 'afgedaan. Tenzij Vink bin- jjj enkele dagen aangeeft dat och kantoren wil bouwen", woordvoerder F. Lempers de gemeente. e aannemer kwam er de af- 'Pen maanden achter dat er veel vraag was naar zijn te bouwen kantoorvilla's aan de Watergang. Om het plan toch financieel haalbaar te ma ken vroeg hij toestemming om van een deel woningen te ma ken in plaats van kantoor. De gemeente stemt daar ech ter niet mee in. Volgens Lem pers is Alkemade nu vrij om met anderen over de verkoop van het'stuk grond naast het in aanbouw zijnde Huize Jacobus te onderhandelen. Vink heeft al veel energie en voorbereidingskosten in het bouwplan voor de kantoorvilla's gestoken. Dit voorjaar onder vond hij nog veel weerstand van omwonenden die vreesden dat de gebouwen te dicht op hun woningen zouden komen. De gemeente stelde Vink in het ge lijk. De nieuw ontstane situatie maakt de realisering van het kinderdagverblijf aan de Water gang nog onzekerder. Lempers: „Het was nog altijd 1 niet zeker of het kinderdagver- blijf erin zou trekken omdat er discussies waren over de prijs, i Nu ontstaat een nieuwe situa- tie. Gaat de stichting kinderop- j vang toch op dezelfde plek met een ander in zee? Of wordt er rJ iets anders gezocht?" Lempers sluit niet uit dat de Jozefschool in Roelofarends- veen, die volgend jaar leegkomt, de nieuwe locatie wordt voor het kinderdagverblijf. „Op zich zou het er heel goed passen." Vink was gisteren niet bereik baar voor commentaar. De tele foniste van het bouwbedrijf be vestigt dat het bouwplan in Ou de Wetering 'op een laag pitje staat'. „Maar of het van de baan is, durf ik niet te zeggen." cuujj iry tüüs [Uitslaande brand in Ter Aar Laar Een uitslaande brand in een woning aan de Korteraar- Ljwegln Ter Aar was gisterochtend weer snel onder controle. [Toen de brandweer arriveerde was het vuur grotendeels onder ontrole doordat de bewoner zelfwas gaan blussen. Een slaap- ner brandde uit. De oorzaak is dat de schoorsteen oververhit Voetganger aangereden flioufnaan den rijn» Bij een bushalte aan de Eisenhowerlaan is ^tëren een 11-jarige Nieuwkoper aangereden door een 16-jari- |e bromfietster uit Alphen. Beiden raakten gewond aan het ge licht, maar konden ter plekke worden behandeld. De jongen itapte juist uit de bus en stak het fietspad over. De bromfietster kon hem niet meer ontwijken en kwam na de botsing ten val. Woning overhoop gehaald iipmfnaan den rijn» Op klaarlichte dag heeft een inbreker in een voning aan het Groenestein zijn slag geslagen. Hij kwam binnen door de voordeur te forceren. Bij zijn zoektocht naar waardevol- espullen haalde hij de hele woning overhoop. De bewoonster wist nog niet precies te vertellen wat er was gestolen. Ook in een latvvoning aan het Marsdiep werd ingebroken. Hier werd de lalkondeur geforceerd. De dader ging ervandoor met een pas poort en een klein geldbedrag. obbert minkhorst provincie ziet vooralsnog lig in een tweede, onafhan- lijk onderzoek naar de bo- imverontreiniging in de Mee- wijck in Leimuiden. Bewoners in de woonwijk en de politieke irtij D66 pleiten voor een con- •expertise omdat zij twijfelen a de ernst van de vervuiling. ,We erkennen de tegenstrij- gheden in de beleving van de rvuiling", zegt voorlichter R. Gisteren van de provincie lid-Holland. „De provincie ijft bij haar standpunt dat de rvuiling moet worden verwij ld." De provincie houdt daar- voorlopig vast aan een sa- ring die in 1998 moet begin- n. In welke vorm dat zal ge uren, moet nog worden uit- izocht. Van Gisteren is enigszins ver- si lasd over de reactie van de be- iners. „Op verzoek van hen eft de provincie begin 1996 [ineralenbeurs in Groenoordhallen I! stalgroepen, mineralen en gesteenten uit alle delen van de we- dzijn te koop op zondag 17 november in cafe-restaurant 'Groen- rd' van de Groenoordhallen in Leiden. De mineralenbeurs is ge- j end van 10-17 uur. De toegangsprijs voor volwassenen is 3 gul- n en voor 65+ en kinderen tot 12 jaar 2 gulden. vijfel over ernst vervuiling Meerewijck de ernst van de vervuiling en de urgentie ervan laten bepalen. In beginsel twijfelen wij niet aan de uitkomsten van dat onder zoek." Van Gisteren zegt verder dat de bewoners 'goede argumen ten moeten aandragen' voor een nader onderzoek. „Daar zijn wij heus ontvankelijk voor. Als daar gegronde redenen zijn om de sanering uit te stellen, moet dat eerst in de project groep worden besproken." De projectgroep adviseert de pro vincie over de manier van aan pak en de ernst van de veront reiniging. „Uitstel van sanering zou overigens een prettige bijkom stigheid zijn voor de provincie", laat Van Gisteren verder weten. „In Zuid-Holland zijn nog heel veel andere plekken waar de grond is v.ervuild. En zoals be kend komt de provincie voor bodemsaneringen gigantisch veel geld tekort." VRIJE TIJD HAZERSWOUDE-DORP'Rijen ondenkbaar ijle populieren' noemde Marsman ze in zijn gedicht over de Hollandse oneindige laaglanden. De popu lieren aan de Burgemeester Smitweg staan niet meer 'als hooge pluimen aan den einder'. Zo'n veertig van de 83 bomen zijn aangetast door wil genhoutrups, watermerkziekte en zwammen en moesten onmiddellijk worden gekapt. De gezonde bomen zijn geknot. Doordat de rij bomen was uitgedund, liepen zij het risico te veel wind te vangen en om te vallen. foto holvast/mark lamers ALPHEN AAN DEN RIJN Reanimatie. Activiteitencentrum Driehoorne aan de Sterrenlaan houdt op 18 en 25 november een cursus reanimatie voor 50-plus- sers. De cursus duurt van 9-11 uur en kost 35 gulden. Aanmelding: 0172-445807. LEIDEN Japans. De in Japanse stijl ontworpen Von Siebold-gedenktuin staat op zondag 17 november centraal tijdens een wandeling in de Hor tus. De wandeling begint om 11 uur. Operette. Het operette gezelschap 'Mozaïk' treedt op zondag 17 no vember op in Rijn en Vliet aan de Aaltje Noordewierlaan. De zaal is geopend om 14 uur en de toegangsprijs is 2.50 gulden. Religie. Werkgemeenschap De Ratel houdt op zondag 17 november in Het Leidse Volkshuis een dialezing over de natuurreligie uit Sibe rië en de Russische orthodoxie. De zaal is vanaf 10 uur open en de toegangsprijs is 2.50 gulden. Moordspel. Iemand blijkt vermoord te zijn en de bezoeker moet uit zoeken hoe de situatie in elkaar steekt. Homojongerengroep Every body houdt óp zondag 17 november in het COC-gebouw aan de Langegracht een moordspel met de titel 'A Wedding or...a Funeral'. De deur gaat om 19.30 open en de toegangsprijs is 2.50 gulden. Koopjesmarkt. Buurthuis 't Spoortje aan de Bernhardkade houdt op zondag 17 november van 10-15.30 uur weer de maandelijkse koop jesmarkt. TER AAR Schrijfster. De schrijfster Marjan Berk is maandag 18 november om acht uur aanwezig in bibliotheek De Aarlezer aan het Beukenpad in Ter Aar. Zij leest voor uit eigen werk en signeert boeken. De toegang is 7,50 gulden. RUNSATERWOUDE Koffieconcert Het Nomos-Trio geeft op zondag 17 november in het gemeentehuis een koffieconcert. Het concert, dat door Stichting Cul- tura Jacobswoude georganiseerd wordt, begint om 12 uur. De toe gangsprijs is voor volwassenen 5 gulden en voor kinderen 1 gulden. Jacobswoude en Alphen hameren bij provincie op extra maatregelen Voor de N207 tussen Alphen en Leimuiden zijn extra maatregelen nodig. Na de openstelling van het knoop punt Burgerveen is de provincie wel begonnen met de aanleg van een busbaan, maar dat is niet voldoende, vin den de wethouders L. Bruins (Jacobswoude) en H. Ha- bermehl (Alphen) van verkeer en vervoer. Beiden steu nen elkaar in hun inzet voor een (eventuele gedeeltelijke) verbreding van de weg. structie van een aantal wegen in Zuid-Holland staat aangekon digd. Habermehl wil 'in ieder geval' een verbreding van de weg tussen Alphen en het kruis punt met de Kruisweg, de N446 tussen Hoogmade en Ter Aar. Alleen een extra busbaan lost de problemen niet op, is het standpunt van Alphen en Ja cobswoude. Na de opening van ROBBERT MINKHORST Alphen dringt in een nog te ver sturen brief aan de provincie Zuid-Holland aan op extra voorzienirigën tegen de ver keersoverlast op de provinciale weg N207. De brief is een reac tie op het programma verkeers management, waarin de recon- knooppunt Burgerveen (A4- A44) bij Leimuiden is begonnen met de aanleg van een bus- strook vantif de brug over de Ringvaart tot voorbij brugres- taurant Schiphol. Habermehl zet ook in op een 'doelgroepenstrook' voor bus sen en vrachtwagens tot aan Leimuiden. „Die strook moet zorgen voor een betere door stroming van het verkeer", zegt Habermehl. „Omdat vrachtver keer en buslijnen de beschik king hebben over een eigen rij baan, houdt dat het tempo van de rest van het verkeer erin." „Momenteel is de situatie bar en boos", zegt zijn collega Bruins van Jacobswoude. „Daarom steunen wij het initia tief van Alphen." De N207 auto- luw maken om inwoners van Jacobswoude te ontzien, heeft geen zin, denkt Bruins. „We moeten reëel zijn. Het is voor Alphen de ontsluitingsweg naar Schiphol en Amsterdam. De si tuatie is zo ernstig, dat passen de maatregelen gewoon nodig zijn." Bovendien is het sluipverkeer over de Willem van der Velden- weg en de Herenweg de wet houder een doorn in het oog. Mensen rijden nu binnendoor omdat de N207 te druk is. „En misschien dat een verbreding ook verkeersdruk in Woubrugge en Hoogmade wegneemt. Nu gaan nog flink wat mensen tjij Hoogmade de A4 op. In de toe komst kunnen ze beter via Lei muiden rijden." Een algehele verbreding van de N207 is ook voor wethouder Habermehl nog altijd wenselijk. „Mijn ervaring is echter dat je stukje bij beetje binnen moet halen wat je wilt. Ik krijg eerder mensen mee voor een 'doelgroepenstrook' Een N207 met 2x2 rijstroken voor alle verkeer brengt echter niet alleen voordelen mee voor Alphen. Verbreding van de N207 trekt ook extra verkeer aan en dat kan de Boskoopse- weg bijvoorbeeld niet opvan gen. Verbreding van die weg is niet mogelijk omdat de weg grotendeels pal langs de Gouwe loopt. PvdA praat over toekomst alphen aan den rijn De PvdA in Alphen aan den Rijn heeft voor 26 november en 11 december een 'scena riostudie' georganiseerd. Thema van de studie is de toekomst van de sociale ze kerheid. Mensen krijgen diverse scenario's die spelen in 2005 voorgetoverd en die vormen voer voor de daaropvolgende discussies. Voor de studie van de PvdA zijn drie scenario's ont wikkeld. De eerste twee ko men 26 november aan bod en dragen de titels 'Werk moet' en 'Soms een baan, al tijd werk'. De laatste heet 'Het bijstandscontract' en is 11 december aan de beurt. De eerste scenariostudie is in buurtcentrum De Ridder; de tweede avond is in hotel Toor. nderhoud aan r otgieterbrug itgesteld erswoude-runduk» g uin kramp brug in de Potgieterlaan bij zwembad in Hazerswoude- ,l idijk wordt voorlopig nog t opgeknapt. Klein onder- ld nu, verschuift de proble- y. n naar de toekomst, vindt Rijnwoudse PvdA-raadslid iif ioes. 'e brug heeft groot onder- id nodig, omdat hij volgens uwe (vertrouwelijk) cijfers in e i veel slechtere staat verkeert. c uvoor is de 165.000 gulden, 16 rvan ook nog twee andere ggen moeten worden opge- pt, niet toereikend, vindt het lslid. 'e onderhoudsplannen voor I wee andere bruggen binnen voorstel werden gisteravond goedgekeurd door de ge- ïnteraad. De brug aan het uitje van Kerkvliet over de Ivaart in Hazerswoude- tp wordt vervangen en naar staat van de brug die de ido Gezellestraat in Hazers- 'de-Rijndijk verbindt met de ionsweg wordt een aanvul- 1 onderzoek gedaan. tn ophaalbrug aan het kJ! utje van Kerkvliet is volgens houder M. Vorenkamp-van ijj Westeringh financieel niet •ie Ibaar. Wel zegde zij de raad extra aandacht te besteden "I het uiterlijk van de brug. De u en de vorm moeten pas- in de landelijke omgeving deZuidvaart. alphen aan den run» Bijna 140.000 bloembollen: Alphen is in het voorjaar onherkenbaar. De afdeling groenvoorziening was de laatste dagen bezig met het planten van de bollen op diverse plekken in Alphen. Ruim de helft, 75.000, moeten in de lente zijn uitgegroeid tot crocussen en narcissen. De bollen zijn onder meer langs de Eisenhowerlaan en de Leidse Schouw geplant. De overige bollen komen in een 'wisselvak'. Zodra de voorjaarsbloemen zijn uitgebloeid, worden de bollen verwisseld voor geraniums. foto dick hogewoninc

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 17