Ajax speelt zonder inspiratie Jol begint met zege bij Roda JC fan Raaij houdt olste vertrouwen n Jos Staatsen Hans Jorritsma wilGuus een beetje gaan Sport erstappen Vrijwel eker' in Formule I Twente vliegt ineens weg Inter legt Europees kampioen Juventus over de knie: 3-0 KNWU heeft geldzorgen spierdijk, 071 -5 /.-chef rob onderwater, 071-5356463 ustemaker naar SV Spakenburg iakfnburg» Simon Kistemaker heeft een nieuwe club gevonden. e voormalige trainer van onder meer De Graafschap en FC )i trecht heeft een contract getekend bij amateurclub SV Spaken- urg tot aan het einde van dit seizoen, ie Noord-Hollander verklaarde vorige week nog dat hij, on- t anks zijn maandenlange werkloosheid, niet bij de amateurs 311 gaan werken. Bij Spakenburg is hij de opvolger van Henk ej ofstee. De club staat in de hoofdklasse C op de laatste plaats ei iet vijf punten. Dit seizoen werd nog niet gewonnen. lydney: maximaal 10.000 deelnemers js imcun Sydney wil maximaal 10.000 deelnemers toelaten tot de ympische zomerspelen van 2000. Het Internationaal Olym- !e isch Comité wil die bovengrens met 500 verhogen. Het is één an de strijdpunten op de bestuursvergadering van het IOC met et organisatiecomité van Sydney (SOCOG) in Cancun, Mexico, aarnaast bestaan er tussen de twee meningsverschillen over e' et programma. Triathlon en taekwondo zijn nieuw in Sydney, [aar over softbal en beachvolleybal denken het IOC en Sydney irschillend. Net als over het wildwatervaren. Sydney is voorals- 3g niet bereid 12 miljoen dollar op te hoesten voor de aanleg in de wildwaterbaan en wil de olympische kanoslalom geruis- os laten verzuipen. Juburg manager mannen-hockeyteam mdhoven Aad Ouborg is de nieuwe manager van het Neder- 3n nds mannenhockeyteam. De oud-speler van Kampong en Bre- g a volgt Koos Formsma op. Deze legde na de olympische triomf ro i Atlanta zijn functie neer. Ouborg (39) gaat per 1 januari 1997 n in de slag. Hij heeft zich in principe tot medio 1998, na het WK lit i Nederland, verbonden aan Oranje. Het contract van bonds- Idi iach Roelant Oltmans heeft nog dezelfde looptijd. n IHQVEN wordt ongetwijfeld een slo- J' id gevecht met een zeer on- irspelbare uitkomst. „Maar *val van het sectiebestuur be- I voetbal zou in mijn ogen onterecht zijn", zegt PSV- 'Irzitter Harry van Raaij. f hij bij de naj aars vergade- van maandag het woord mt, laat Van Raaij van de ivan de verbale strijd afhan- J Dat het een pittig avondje rdt, staat op voorhand vast. (voorlopige) uitkomst van door Feyenoord aangespan- kort geding tegen de KNVB afgelopen vrijdag heeft óók ;ens Van Raaij de discussie r de toekomst van het be- d voetbal in een stroomver- d e Rotterdamse club is vrij te erhandelen over de tv-rech- van eigen wedstrijden. Dui- ,r j ijk is dat de drie topclubs - Feyenoord en Ajax - de ge verdeling van de televisie- len niet langer zien zitten, ituurlijk gaat het om geld", Van Raaij. „Want wie wil er an Raaij is een groot voor- ïder van inkrimping van de lerlandse competitie. Met oorbeeld een hoogste afde- van niet achttien maar rtien clubs. En door het weg- den van de 'rotte appels' in mand. Organisaties die hun laansrecht voornamelijk lenen aan inkomsten uit tv- rechten, kunnen in zijn ogen beter verdwijnen. „Het is tijd voor een meer be drijfsmatige aanpak. Als ik lees dat sommigen zelfs de recettes van de Europacup onderling willen verdelen...Dan denk ik, mijn God, waar zijn we mee be zig? Totale nivellering kan nooit het uitgangspunt zijn. Hooguit het afbakenen van grenzen." Van Raaij vindt dat er een on welriekend geurtje aan het re cente gekrakeel rond de tv- rechten zit. Te vaak wordt er op de persoon gespeeld, te weinig voeren doorslaggevende argu menten de boventoon. Zo gaat het afschilderen van Feye- noords voorzitter Jorien van den Herik als een 'kwade geni us', slechts uit op eigen gewin, hem veel te ver. De positie van de Eindhoven- se club is even interessant als opmerkelijk, gezien de overdui delijke aanwezigheid van hoofdsponsor Philips. De elec- tronicagigant is tevens aandeel houder van Sport7. En dat ter wijl het beide ondernemingen beslist niet voor de wind gaat. „Onze positie is moeilijker dan die van andere clubs. Dat steek ik niet onder stoelen of banken. Natuurlijk moeten wij óók naar de belangen van onze sponsor kijken. Maar het is niet zo dat wij achter Sport7 aanlopen. Ei genlijk vind ik Sport7 zelfs geen partijDat is voor PSV de KNVB. En de KNVB heeft aan Sport7 rechten verkocht, die de bond niet had mogen verkopen". be ,e handtekening moet nog ge- chl worden. Toch is Jos Verstap- overtuigd van zijn zaak. ik je maar geen zorgen; ik nji 'olgend jaar absoluut in de piule 1. Dat is voor 99 pro- zeker." Bij welk team de urger in 1997 gaat racen ,.0 hij, tot teleurstelling van zijn ff loorders op een pers-confe- loi ie in Utrecht, nog even ti, midden. Drie opties heeft j0 lordan, Sauber en Tyrrell. ;rstappen is druk doende r 1997 opnieuw een stekje te den van 's werelds snelste •coureurs te veroveren; n gemakkelijke klus als je een land komt waar grote tinationals nog altijd huive rig staan tegenover sponsoring in de Formule 1. „Waar ik te ken, staat los van sponsors," zei Verstappen, die zes weken gele den met lede ogen moest toe zien hoe Pedro Diniz in 1997 voor twintig miljoen gulden bij Arrows zijn stoeltje gaat overne men. De Braziliaan wordt team genoot van Damon Hill, die eer der al verrassend de overstap naar Arrows bekendmaakte. Verstappen gaf toe dat hij had gehoopt gisteren met het nieuws over volgend jaar naar buiten te kunnen komen. „Maar Formule 1 is complexer dan veel mensen denken. Je kunt niet zomaar even bepalen waar en wanneer het nieuws bekendgemaakt wordt. Maar we hopen het snel rond te krijgen." kerkrade anp Martin Jol heeft zijn eerste wed strijd als trainer van Roda JC ge wonnen. De Limburgers ver sloegen gisteren NEC met 2-0 door doelpunten van Ooijer en Vurens. Het bestuur van Roda JC trok Jol aan als opvolger van de naar Schalke 04 vertrokken Huub Stevens. In het duel met De Graafschap (3-0) zat assistent Eddy Achterberg nog als hoofd verantwoordelijke op de bank. Jol keek toe van de tribune. Jol was redelijk tevreden over zijn debuut in de hoogste divi sie. „Ik heb slechts tien dagen met de groep getraind. Het is moeilijk om het elftal dan uit het dal te krijgen. Maar het is redelijk gelukt." Alhoewel de Hagenaar slechts kort met het elftal heeft ge werkt, was zijn inbreng al dui delijk zichtbaar. Vaste waarde Van de Luer lijkt het slachtoffer te worden van de trainerswissel. Jol liet hem uit de basis en koos voor een driemans voorhoede met Vurens, Van der Heijden en Van Houdt. Onder Stevens probeerde Roda JC op Kaalheide zo aan vallend mogelijk te spelen. Zijn opvolger kiest voor een behou dende tactiek. Middenvelder Doomernik speelde bijvoor beeld dicht bij de verdediging. De creativiteit van Van de Luer werd echter wel gemist. De eerste kans in het duel was voor NEC. De inzet van Lan- gerak ging echter net naast. Een kwartier later zorgde Graef voor gevaar, maar ook hij kon doel man Hesp niet passeren. Na de ze twee mogelijkheden lieten de Nijmegenaren het initiatief aan RodaJC. De Limburgers konden niet echt overtuigen, maar de doel punten waren mooi. Oijer opende in de twintigste minuut de score. Van der Heijden gaf de bal af aan de inkomende verde diger, die keihard inschoot. Vijf minuten na rust stelde Vurens met een stiftbal de zege voor zijn ploeg veilig. Hoewel er bij na nog een helft te spelen was, kon NEC de voorsprong van Roda JC geen moment in gevaar brengen. Trainer Koevermans had met verbazing naar zijn spelers gekeken. „We hadden een totale off-day. De overwin ning van Roda was volledig ver diend", sprak Koevermans. Roda JC: Hesp: Senden, Roelofsen, Ooijer en Trost; Van Hoogdalem, Doomernik en Sibon; Vurens, Van Houdt (84. Martens) en Van der Heij- NEC: Roorda; Verhoeven, Lok, Maas en Sobiech; Crüden, Langerak en Janssen; Sumiala (72. Van Eijkeren), Graef (72. Poutilo) en Pothuizen. Santos bederft vlak voor tijd feestje van Fernando Ricksen: 2-2 Het was een beweging, zó mooi, zo vol gevoel. Het hakje achter het standbeen langs, dat is de beweging van de groten in de voet ballerij. De Maradona's, Van Bastens, Cruijffs, Klui- verts. In de 67ste minuut van Ajax-Fortuna volgde op de voorzet van Burke en hèt - beslissende -moment van de wedstrijd. Een ster? Achter de naam van Fer nando Ricksen staat zijn leeftijd (23) en z'n staat van dienst (eigen kweek). De groten van Ajax kwamen nog maar net gelijk. Door een 'lelijke' strafschop (2- 2). amsterdam ype minkema gpd-verslaggever Maar dat moment was een sen satie. Door de schoonheid van de actie, door het resultaat. De voorzet kwam op meer dan elf meter van het doel aanrollen. Ricksen liet de bal de linkervoet passeren, drukte de rechter naar achter en naar buiten en veegde de bal achter het been langs. Op zulke momenten moet een duel eigenlijk direct worden afgeflo ten, uit waardering voor de bui tengewone actie. Er stonden echter nog 23 minuten op de klok. Twee minuten voor het einde mocht Ajax een straf schop nemen, het werd nog ge lijk. Marcio Santos bedierf het stukje voetbalgeschiedenis. En daarom zal Fernando Ricksen waarschijnlijk nooit een 'grote' worden. Buiten zinnen was hij. Na tuurlijk. En verbaasd. „Ik moest eerst even kijken of die bal er echt wel in zat", zei hij later. Fortuna leek ook als ploeg ge schiedenis te schrijven. Het duwde Ajax naar de eerste com petitienederlaag in de 'eigen' ArenA, naar het eerste verlies sinds 3 mei 1994 (0-2 tegen FC Groningen). Het was nog een kwestie van tijd. „Ik was er hei lig van overtuigd dat we dit nooit meer weg zouden geven", zei trainer Pim Verbeek later. Maar toen stak Robert Roest in het strafschopgebied in een re flex zijn handen uit naar de bal. Het had zelfs nog helemaal an ders kunnen aflopen. Want bij- Patrick Kluivert baalt van een gemiste kans. na in het laatste fluitsignaal ren de invaller Tijani Babangida al leen op doelman Van Zwam af. Scoren is echter niet het sterk ste punt van de Nigeriaan. Er waren altijd van die wed strijden, van die verplichte nummers. Dan was het even gas geven, nulletje of drie en verder op het gemak naar de eindstreep. Voor het Ajax van '96 zijn er geen gemakkelijke avonden en tegenstanders meer, zeker niet in de Amster dam Arena. Ook niet tegen For tuna uit Sittard. Dat weten de Ajacieden, dat voelen ze na tuurlijk als geen ander. Vreemd daarom dat Ajax slap speelde, inspiratieloos, slordig. Alsof het zo'n verplicht nummer van vroeger was. Sommige gewoon tes zijn blijkbaar moeilijk uit te bannen. Ajax kwam tegen Fortuna snel op voorsprong. Zoals het hoor de. De pass van Ronald de Boer, de voorzet van Wooter, de knal van Kluivert. Dat doelpunt zou de ban breken tegen de Lim burgers, die niet meer dan één aanvaller hadden meegebracht. Maar alleen Kluivert bleef dra ven, achter elke bal aan. De rest werd moe van zichzelf, van het schelden op anderen, gewoon moe. Van Gaal vond zijn elftal na de 1-0 'niet scherp genoeg'. De directeur betaald voetbal was weer eens mild in zijn oor deel. Dat gebeurt wel vaker als Ajax slecht speelt. Psycholo gisch schijnt dat te helpen. Daarom, zei Van Gaal later, was die gelijkmaker „psychologisch nog wel aardig. Want we heb ben niet verloren." Maar dat spel van de zachte heelmeester houdt de directeur in de regel niet te lang vol. Zijn stem was ook te vlak, te flets, als zijn elf tal. „Met die gelijkmaker schie ten we natuurlijk niets op." En hij werd ook reëel: „We staan te veel punten achter op Feye noord en PSV." Met de Rotter dammers is de kloof al acht punten. Heeft Van Gaal zijn vierde - en laatste - schaal dan opgegeven? Laat hij een UEFA cup-elftal achter in de ArenA, het gehuurde huis van Ajax? De technisch directeur plakte nog drie woorden vast aan zijn som bere betoog. „Op dit moment", zei hij over het te grote verschil. Maar de overtuiging is al lang uit de woorden verdwenen, zijn dodelijke scherpte, de verbeten trek om de mond. Van Gaal praat dit (afscheids-)jaar zoals Ajax voetbalt. Is het elftal dan toch het produkt is van zijn coach? Alleen Kluivert gaat zijn eigen weg, altijd en overal. De spits is weer scherp. Hij scoorde, hij was dreigend. Een volley op de paal, een kopbal die door doel man Van Zwam maar net onder de lat kon worden weggetikt. Kluivert wordt een vedette. Ajax wil hem dolgraag houden. De club is zelfs bereid om heel ver te gaan, héél veel te betalen, om de succesformule van succes trainer Louis van Gaal te verla ten. Maar Van Gaal gaat weg. En Kluivert? Wie moet Van Gaal opvolgen als Cruijff niet wil, vraagt Ajax zich af. Maar wie moet Kluivert opvolgen als de spits zijn portemonnee volgt? Negen spitsen wilden of konden niet naar Ajax. Gisteravond kreeg de ArenA het vijfde optre den te zien van Ivan Cesar Ga- brich, de aanvaller die wèl wil de. Maar niets kan. Voor Klui vert wil Amsterdam en omstre ken nog wel met de pet rond. Ajax: Van der Sar; Melchiot (75. Splin ter), Santos en Veldman; Scholten, Frank de Boer, Dani (57. Gabrich) en Ronald de Boer; Wooter (75. Babangi da), Kluivert en Overmars. Fortuna Sittard; Van Zwam; Lee, Roest, Dirckx en Loontjens; Burke, Paauwe, Ricksen en Kool; Van der Weert en Jeffrey (86. Pfennings). turijn rtr Europees kampioen Juventus ging gis teravond in eigen stadion over de knie. Het verloor in de eerste wedstrijd van de kwartfinales van de Italiaanse beker met 3-0 van Inter Milan, de koploper in de competitie. Juventus was het eerste half uur de aanvallende ploeg, maar slaagde er niet in te scoren. Verder dan een projektiel op de lat van Zidane kwam de thuis ploeg niet. Na dat half uur werd Inter ge vaarlijk in de counter. Zamorano scoor de in de 33e minuut 0-1. Na de pauze drong Juventus nog sterker aan maar de doelpunten vielen aan de andere kant. Ince (74) en Djorkaeff (88) maakten van de return een zekerheidje. Met Inter stelde ook Bologna vrijwel zeker zijn plaats bij de laatste vier veilig. Het won bij Cremonese met 3-1. De Zweed Andersson maakte twee van de drietreffers voor Bologna, de derde was een eigen produktie van Cremonese- spelerSusic. Paris Saint-Germain heeft op de 17e speeldag van de Franse voetbalcompeti tie zijn voorsprong vap zes punten op Monaco behouden. PSG won, mede dank zij de Panamese aanvaller Dely Valdes die twee keer scoorde, met 3-1 van het hooggeklasseerde Lille. De ande re Parijse treffer was van N'Gotty. Paris SG liep niet in dezelfde val als vorig seizoen, toen de club uit de Licht stad in april tegen Lille het landskam pioenschap verspeelde. Die fout maakte de belangrijkste titelkandidaat gisteren niet. Monaco raakte niet verder achter op door Strasbourg met 2-0 te verslaan. Thierry Henry, hét Franse talent van dit FOTO ARCHIEF „Ik ga kijken of ik iets aan het voetbal kan toevoegen." Hoc keyer Hans Jorritsma gaat aan het werk bij de KNVB. Een ver rassing, en vooral voor zich zelf. De 47-jarige Hans Jorritsma, 65-voudig hockey-international, wordt per 1 januari coördinator voetbaltechnische zaken bij de KNVB. Hij gaat zich bezighou den met het verbeteren van het Nederlandse voetbal. Hij volgt de naar AZ vertrokken Jan Kas- per in Zeist op. Jorritsma was sinds 1995 technisch adviseur bij NOCNSF. De voormalige hockey-bonds- coach bekende verrast te zijn over de interesse van de KNVB. „Ik zie het als een hele eer. Guus Hiddink wil over twee jaar presteren. Ik hoop dat ik met mijn ervaring, met tips, een beetje kan helpen," sprak hij woensdagavond in Voetbal7. „Ik heb dan misschien geen voetbal-achtergrond, maar ik heb meer dan voldoende erva ring in andere topsporten. En dat is echt vergelijkbaar." Wouter Huibregtsen, voorzit ter van NOCNSF, is teleurge steld in de keuze van Jorritsma (47), die vorig jaar bij de sport koepel begon en een contract had tot en met het einde van het jaar. „Hoewel het me niet verrast. Maar we hadden hem graag gehouden." Huibregtsen kan slechts gis sen naar de redenen van Jorrits- ma's vertrek. „Ik kan me voor stellen dat de financiële kracht van de KNVB heeft meege speeld in zijn besluit. We heb ben een maand'geleden uitge breid met elkaar gesproken. Toen is een vertrek niet ter sprake gekomen. We wilden juist zijn rol binnen het NOCNSF verder uitbouwen, met meer mensen om hem heen." De keuze voor Jorritsma past goed in het rijtje opmerkelijke en soms omstreden beslissin gen bij de KNVB. Onlangs werd Johan Neeskens zonder papie ren aangesteld als assistent van bondscoach Hiddink. John van 't Schip werd eveneens, welis waar als stagiaire, opgenomen in de technische staf. „We zijn bezig alle Neder landse topsportkennis te verga ren", aldus KNVB-voorlichter Rob de Leede. „Bondsarts Kes- sel geeft allerlei cursussen, we hebben goede mediatrainers en korfbalcoach Ben Crum geeft onze toekomstige trainers les. Er waait gewoon een frisse wind door Zeist." Ook voor erkende voetbaltrai ners kwam de benoeming als een volslagen verrassing. Vites- se-coach en voormalig bonds coach Leo Beenhakker snapt de aanstelling niet. „We hebben al genoeg voetbalkennis in huis", stelt directeur betaald voetbal Peter Vogelzang. „In Nederland heeft iedereen toch verstand van voetbal. Jorritsma is een goeie voor deze functie." Foppe de Haan van Heeren veen reageerde dinsdagavond geschokt op de aanstelling van de hockeyer. „Ik vind het onbe grijpelijk. Alsof er in de voetbal lerij geen geschikte kandidaat was te vinden." De Haan had verwacht dat collega Hans Wes- enschede- anp moment, toonde opnieuw zijn uitzon derlijke klasse, al waren slechts 6000 toe schouwers getuige. Auxerre, de Europese tegenstander van Ajax, leverde wel weer twee punten in. De landskampioen speelde opnieuw 0-0 in een uitwedstrijd, nu bij Guin- camp. De achterstand op Paris SG be draagt inmiddels negen punten. Bor deaux won met 4-3 bij Lens en steeg naar de vijfde plaats op de ranglijst, ach ter Metz dat eindelijk weer eens voor ei gen publiek zegevierde, 2-0 tegen Ren- terhof de opvolger zou worden van Jan Kasper die naar AZ is vertrokken. De naam van de oe- fenmeester van FC Groningen circuleerde lang. Jan Reker, directeur van de belangenorganisatie Coaches Betaald Voetbal (CBV) heeft geen moeite met de keuze voor Jorritsma. „Hij vervult de taken die voorheen door Jan Huij- bregts en later door Kasper zijn gedaan. Die liggen op het vlak van beleidszaken, daar hebben we geen problemen mee. In de ze functie vind ik Jorritsma zelfs een hele goede kandidaat. Pas als hij als coach zou gaan wer ken, zouden we tegen zijn." Ruim een uur lang gebeurde er hoegenaamd niets dat het pu bliek in Het Diekman kon boei en. Maar ineens, binnen drie minuten, vloog FC Twente weg bij het behoudend voetballende Willem II. Tussen de 62st en 65ste minuut scoorde de En- schedese subtopper driemaal, om de eindstand vervolgens op 5-0 te bepalen. In de eerste helft wees niets op deze royale overwinning. FC Twente speelde loom; zonder tempo en zonder fantasie. Dat dwong trainer Hans Meyer tot ingrijpen. Hij vond de oplossing door verdediger Hoogma door te scguiven naar het midden veld. Dat verhoogde de druk op de defensie van Willem II. Het leidde ook tot de ope ningstreffer van Ter Avest en de onmiddellijke instorting van de Tilburgse ploeg. In een mum van tijd beslisten Petrov en Ten Caat het duel. Bosman en Ajoe- pov, met zijn eerste treffer in dienst van Twente, maakten het leed een klein kwartier voor tijd alleen nog maar groter. Vitesse-RKC Als een amateurclub in plaats van een subtopper, zo eenvou dig verspeelde Vitesse gisteren tegen RKC tot twee keer toe een voorsprong. De meest gevierde man bij de Waalwijkers was de butant Starbuck die in de 82e minuut de eindstand op 2-2 be paalde. Het ambitieuze Vitesse mocht geen aanspraak maken op meer. Na een goed begin zakte de ploeg van Beenhakker ver weg. Dat er niettemin twee keer werd gescoord was nauwelijks een verdienste. Beide keren was er een helpende hand voor no dig. Eerst van scheidsrechter Wegereef die een penalty weg gaf (Makaay scoorde) en vervol gens van doelman Van Dijk die de bal simpel uit zijn hand liet vallen (Van den Brom tikte in). Beide keren kwam RKC te snel langszij. Alfred Schreuder schoot een vrije trap perfect in en ook de kopbal van Starbuck mocht er zijn. Starbuck was niet de enige debutant in Arnhem. Bij Vitesse speelde de Mexicaanse interna tional Joachim del Olmo voor de eerste keer mee. Beide debu tanten liepen prompt tegen hun eerste gele kaart op. amsterdam fred segaar gpd-verslaggever De KNWU heeft dringend geld nodig. Als de overheid niet snel een bijdrage levert om doping controles uit te voeren, dan ont staan er op korte termijn finan ciële problemen voor de wieler- unie. Voorzitter Joop Atsma ge bruikte de 'Amstel Lunch', een jaarlijkse reünie van de Neder landse wielerwereld, als podium om de noodklok te luiden. Ats ma sprak de wens uit dat het noodsignaal dat hij gistermid dag vanuit Amsterdam ver stuurde, doorklinkt tot in Pa pendal (NOC*NSF) en Den Haag (ministerie van WVC). Atsma: „Een kleine bond als de KNWU mag niet langer al leen opdraaien voor de kosten van dopingcontroles. Dat kan je van ons- niet meer verwachten. De overheid moet nu haar ver antwoordelijkheid nemen. We hebben dit jaar 128 dopingtests gedaan. Daar zat overigens maar één positieve uitslag bij (Michel Comelisse in het RAI Dernycriterium)Eén controle kost tussen de vijfhonderd vijftig en zeshonderd gulden. Het is voor ons nauwelijks meer op te brengen." Atsma vroeg behalve steun voor dopingbestrijding geld om Nederlandse baanrenners aan de start te krijgen op de Olym pische Spelen in Sydney. Eén van de gevolgen van de door Hein Verbruggen geïnitieerde mondialisering van het wielren nen is dat de pistiers zich in wedstrijden over de gehele we reld dienen te plaatsen voor Olympische Spelen en WK. Daardoor is de bodem van de kas al enige tijd in zicht. Er is een half miljoen nodig.. Komt dat geld er niet dan betekent dat de afwezigheid van een ach- tervolgingsvloeg op de Olympi sche spelen. „Doodzonde", vindt Atsma. Zege hockeyteam eindhoven anp Het Nederlands mannenhoc keyteam heeft gisteravond in Eindhoven de oefenwedstrijd tegen België met 4-1 gewonnen. De treffers van de olympisch kampioen kwamen op naam van aanvoerder Stephan Veen (twee), Marten Eikelboom en Sander van Heeswijk. Martin Jol. FOTO ANP

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 23