LKatwijk kan og groeien' ebastiaan van Zaanen waakt voor gemakzucht Quick Boys - Rijnsburg, niet meer zoals tien jaar terug Sport Klassement topscorers '96-'97 Wedstrijd van de Week 50 Ook ik ben m van de AG 1 NOVEMBER 1996 chef willem spierdijk. 071 -5356464. plv -chef rob onderwater. 071 -5356463 ie I'Amie, gewaardeerde 'buitenlander' Leidsch Dagblad 21 f 13en gaan zoals ze gaan. Het is een wijsheid die Kat- j ^middenvelder Toine l'Ami stevig in zijn hoofd heeft 2sslagen. Natuurlijk vraagt hij zich ook wel eens af of 12iet wat te laat de overstap van zondagderdeklasser 2i,v Zwart naar een amateurtopper heeft gemaakt. f1i in de regel zit hij er absoluut niet mee dat dat 'pas' j 'jjn 21ste gebeurde. 30— ,k gert-jan onvlee 23 22 weet de nu 24-jarige L'A- 2 Achteraf is het zo gemak- ig praten. Kan je inderdaad ..n dat ik best een jaar of ^eerder had kunnen gaan. voor hetzelfde geld had ik ok nog gewoon bij Blauw gespeeld. Ik bedoel maar, f 25eeft allemaal zo weinig zin. f 12nige dat telt is dat ik nu bij f 2®ijk speel en dat ik blij ben t drie jaar geleden de stap 27,ewaagd." 26.iers gezegd, dat L'Ami ƒ21, 'ja' antwoordde op de 32; van de toenmalige trainer -J5 Lagendijk om naar De i te komen. Een positief oord dat de Wassenaarder f 1*gens wel een 'lastig' eerste f 10en opleverde. De speler die f 22.iestien-jarige in Blauw f 8.t één debuteerde en vanaf f 22achttiende als laatste man f 21J keus was bij de blauw- f 71en, vertoefde in die jaar- f 27. immers veel meer op de f 24. dan hem lief was. „Ik wist f 7van tevoren. Wie er ook f 16. Katwijk komt, een basis- f 7,s hoort echt niet bij de ga- f yes. En al helemaal niet als 'ti een derdeklasser komt en 1 gheel veel moet leren. Maar hq, als je gewend bent om el- Indag te voetballen, valt het jr tegen om complete tends niet te hoeven spe- Bfk heb op zondag heel wat e duinen gerend om m'n <00pgie maar een beetje kwijt te toopn." =\mi noemt het tekenend de figuur Lagendijk dat de ige trainer van Ter Leede serste was die hem vroeg geluk eens bij een amateur - ier te beproeven. „Hij heeft daar gewoon kijk op. Hij her kent specifieke kwaliteiten bij een voetballer. Ook bij jongens die in het elftal waarin ze spelen eigenlijk nauwelijks opvallen. Negen van de tien spelers die hij vraagt, redden het in de praktijk ook. Dat is knap. Maar hij is niet alleen een vakman op voetbaltechnisch vlak. Ook als mens is Lagendijk heel speciaal. Als je problemen hebt, is hij echt de eerste die naar je toe komt. En je aan alle kanten helpt om er uit te komen." Na het eerste jaar waarin L'A mi, met de bekerwedstrijden er bij, toch nog aan veertien offi ciële wedstrijden in één kwam, volgde de grote doorbraak. Na drie duels kreeg L'Ami zijn kans en daarna miste hij geen mi nuut meer in het eerste. Hoe goed het in de vorige jaargang ging, bleek wel aan het eind van dat seizoen. Toine L'Ami werd tot voetballer van het jaar geko zen. „Een hoogtepunt. Vooral omdat dat door de spelers wordt bepaald. Als je dan in je eerste echte seizoen bij Katwijk door en voor al die gearriveerde jongens tot speler van het jaar wordt gekozen is dat een vorm van waardering die je echt veel doet." L'Ami kan gerust een beschei den jongen worden genoemd. Maar dat neemt niet weg dat hij de verkiezing op zich niet echt gek vond. „Ik ben geen bluffer, daar gaat het niet om. Maar ik wist wel dat het met mij goed ging. -Ik had zelf een topjaar, on danks dat de ploeg wat minder draaide." Dat L'Ami zich zo snel op het hoogste amateurniveau waar maakte, is eigenlijk niet zo op vallend. De Wassenaarse schil- Toine L'Ami troeft Michael Renfurm van Sparta af: „Wedstrijden tegen betaald voetbalclubs zijn stuk voor stuk leuke ervaringen." foto archief der die over twee jaar definitief in het familiebedrijf stapt waar in vader L'Ami en de nog bij Blauw Zwart spelende broer Marcel nu de scepter zwaaien, heeft immers alles wat een goe de voetballer nodig heeft. Is tac tisch sterk, heeft een goede trap, kan ballen afpakken en is con ditioneel evenmin stuk te krij gen. Daarbij kan hij verschillende posities in een elf tal aan, zoals ook bij Katwijk al is ge bleken. Hij mag dan nu rechts op het middenveld staan gepos teerd, ook als laatste man en als verdedigende middenvelder kan hij uitstekend uit de voeten. Zo goed dat de snel gegroeide L'Ami vorig seizoen al van spe lers en begeleiding hoorde dat hij aan zijn laatste jaar in het amateurvoetbal bezig was. „La gendijk vroeg regelmatig of ik al wat had gehoord. En Marco van niets voor. Van de dertig uitge nodigde spelers waren er maar twintig komen opdagen, waar door het een spelletje van tien tegen tien werd. Vervelend en jammer voor mij. Ik zou als laatste man spelen, maar nu werd ik rechtsachter met een linkspoot voor me. Het ging niet eens slecht, maar ik heb toen geen echte kans AMATEURVOETBAL VOORAF Een teleurstel ling die niet be tekent dat L'Ami op een eventuele tweede uitno diging niet ingaat. „Ik zal er an ders heen gaan, maar gaan zal ik zeker. Het is toch een eer. Daarbij is het een manier om nog hogerop te komen en dat wil ik best wel. Daar ben ik eer lijk in." Voorlopig eist Katwijk echter alle aandacht op van de gedre ven middenvelder. Het elftal waarin een nieuwe technische der Plas vertelde me dat al die clubs volgens hem knap aan het slapen waren. Leuk om te horen natuurlijk. Maar het blijft een feit dat er nog niet een club echt heeft geïnformeerd en dat ik ge woon bij Katwijk speel. En het daar ontzettend naar m'n zin heb." Even bestond de mogelijk heid dat L'Ami zich niet alleen via Katwijk, maar ook met het Nederlands amateurteam in de kijker kon spelen. Het bleef ech ter bij een uitnodiging voor een selectiewedstrijd. Een sessie die L'Ami een 'enorme kater' heeft opgeleverd. „Ik had me heel wat van die wedstrijd voorgesteld. Een vrije middag genomen om maar op tijd in Zeist te zijn. Maar het stelde echt helemaal staf vijf nieuwe spelers moest inpassen, doet het dit seizoen verrassend goed. Schakelde Haarlem uit voor de betaalde beker en staat na zeven wed strijden als tweede genoteerd in de hoofdklasse A. „Het kan nog beter, we moeten nog door groeien. Maar desondanks heb ben we dit jaar al aardige resul taten neergezet." Of de nieuwe groep sterk ge noeg is om tot het eind mee te doen in de race om het kam pioenschap, durft L'Ami niet te zeggen. Nog niet, tenminste. „Volgende week moeten we te gen Scheveningen, dan weten we meer. Maar die wedstrijd speelt bij ons op dit moment helemaal nog niet. Eerst zater dag ARC. Want als we morgen niet winnen, staan we mooi zes punten achter op Schevenin gen. En dan heb je al weer een heel andere wedstrijd." ?SB kan bouwen op zijn voorhoede (dwukerhout rouwer de koning voetbalde Sebastiaan van en samen met Walter van Weiden. Als 12-jarig Wou- genaartje legde de laatste jds de basis voor een korte hevige voetballoopbaan e topamateurs van ARC. Zaanen kwam na zijn ver uit Woubrugge via een om- langs het bescheiden Veer- ttoys terecht bij het ambi- jpe WSB. Op zijn 28ste staat pas aan het begin van een "^Üjrtieve triomftocht. Noord- lerhout maakt zich zondag voor het feest om de eerste iodetitel in de tweede klasse, oewel hun wegen een totaal .ere kant opgingen, heeft i Zaanen zijn jeugdvriend j der Weiden niet uit het oog ^oren. De Noordwijkerhouter ft er geen moeite mee dat hij mikt aan een hoger voetbal- sau, terwijl zijn maatje bij ubrugge al aan het uithollen „Ik heb in Brabant kansen iad om voor sterkere vereni gen als DESK (Kaatsheuvel) RKTW (Tilburg) uit te ko- aldus Van Zaanen. aear ik ben tamelijk clubvast. —heiligheid is mij veel waard, «vilde ik wel graag in een eer- JJelftal spelen." lij WSB kan dat. Toen Van inen na zijn studie in Tilburg een baan vond als juridisch be leidsmedewerker sociale zaken van de gemeente Noordwijker- hout, hoefde hij niet lang te zoeken. „Daarbij speelt mee dat gemeentesecretaris Adriaanse Sebastiaan van Zaanen: „Het kan alleen mis gaan als we on ze scherpte kwijtraken." fo- to loek zuyder- duin tevens voorzitter is van WSB- promotie. Via hem kwam ik an derhalf jaar geleden in contact met de voorzitter van WSB." Van Zaanen paste zich snel aan in zijn nieuwe omgeving. Zijn oude stek als rechtsback kon hij niet claimen, omdat Theo Nulkes die bij WSB bezet. Maar als centrale middenvelder en centrale verdediger kon de nieuwkomer ook uit de voeten. „Ik moet het van mijn inzicht en werklust hebben dan van mijn lange trap. Maar dit sei zoen loopt het ook achterin goed in ons elftal, vooral als ik vóór mijn verdediging mag spe len. De twee keer dat ik me be houdender moest opstellen, in de derby's tegen SJC en Fore- holte, liep het meteen een stuk minder." Daarmee wil Van Zaanen zeg gen dat lef loont voor WSB. Daarvoor is zelfvertrouwen no dig en dat groeit in Noordwij- kerhout met de week. De koplo per kan zondag tegen Voorburg de eerste periodetitel in de acht slepen. „Omdat SJC zondag ge lijk speelde tegen Roodenburg, hebben we alles in eigen hand. Het kan alleen maar misgaan, als wij onze scherpte kwijtra ken." Vreemd is het niet dat de paars-gele trots van Noordwij- kerhout dit seizoen hoge ogen gooit. Niemand minder dan spits Mark Ens, gelouterd in de hoogste klasse van het zater dagvoetbal, gaf te kennen dat hij liever op zondag wilde voet ballen. Het bestuur van WSB was er als de kippen bij om de Lissenaar in te lijven. „Dat te kent de ambities van de club. Vooral op dat punt zie ik ver schil met mijn vorige club Veer- se Boys (Raamsdonkveer), die minder aandacht aan sponso ring besteedde." Van Zaanen, die in Noordwij- kerhout wordt geroemd om zijn constante spel („Ik speel op ze kerheid"), geniet vrijwel dage lijks van zijn vrije-tijdsbeste ding. „Voetbal leeft hier. Ook op mijn werk hebben we het er vaak over, of we nu goed of slecht hebben gespeeld. En na iedere wedstrijd is het in de kantine altijd een drukte van je welste. Dat zal me zondag nog een feest worden, als we die pe riodetitel veiligstellen. Dat heb ben ze hier in geen jaren meer meegemaakt." Toch weet Van Zaanen dat de club van trainer Paul van der Zwaan al jaren streeft naar een hoger niveau. „Vorig seizoen startten we ook niet zo slecht, maar toen hebben we na de winterstop nog maar een stuk of vijf punten gehaald. We moes ten uiteindelijk blij zijn dat we niet degradeerden. We hadden toen met veel blessures te kam pen, maar ook nu is niet ieder een fit. Alleen merk je daar nu niets van, omdat we in de 'win ning mood' zijn." Ondanks de huidige jubel stemming beseft Van Zaanen dat de vorm van het ene op het andere moment kan omslaan. Dat ondervond hij aan den lijve tijdens de oefenperiode. „Er klopte aanvankelijk helemaal niets van. „Na de nederlagen te gen Rijnsburgse Boys (0-2) en Noordwijk (0-7) zijn onze ogen opengegaan. Na die laatste wedstrijd hebben we er met zijn allen over gepraat. Kennelijk heeft dat geholpen, want daar na hadden we al snel de stijgen de lijn te pakken." De competitie was nog niet begonnen of het nieuwe drie- spitsensysteem, met Ens als aanvalsleider, wierp zijn vruch ten af. „Mark is 'doelpuntzeker'. Het lijken intikkertjes, maar hij staat wel altijd op de goede plaats. Wij kunnen bouwen op onze voorhoede. De kansen ko men toch wel. Die wetenschap maakt het verdedigen gemakke lijker. Wij hoeven het achterin alleen maar dicht te houden." Voor de concurrentie is Van Zaanen minder bang dan voor gemakzucht bij de trotse koplo per. „Het verhaal over Geel Wit '20, dat WSB enkele jaren geleden van de periodetitel heeft afgehouden, doet hier weer de ronde. We zijn dus ge waarschuwd. Dat is volgens mij de belangrijkste taak van de trainer. Hij moet erop toezien dat wij het hele seizoen op scherp staan." Doelpuntenmaker van de week: Marcel Werk (Leiden) 3 0 Pietervan Schie (Lugdunum) 0 13 2) Mark Ens (WSB) 0 12 3) Marcel van den Burg (De Sleutels) 0 11 4) Tjeerd Verweij (S V Voorschoten) 0 10 5) René Bierhuizen (SVLV) 0 8 6) Hans Zwaan (Katwijk) 0 7 7) Traci Donev (Teylingen) 0 7 8) Theo Dikstra (Wassenaar) 0 6 8) Erwin Vink (Teylingen) 0 6 *9 Walter Zaal (TAVV) 0 6 Wout Bergers Sport stelt voor de topscorer van de week een shirt beschikbaar. De winnaar kan deze prijs ophalen bij een van de vestigingen van Wout Bergers Sport na ontvangst van de waardebon. De topsco rer van de maand ontvangt een paar voetbalschoenen. Voor de drie topschutters van het seizoen 1996-'97 zijn aan trekkelijke prijzenpaketten be schikbaar gesteld. De coördi natie van het topscorersklasse ment is in handen van Wim van Duivenbode. Informatie dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur, tel. 071-5356461 Ter Leede - ODC Als Wedstrijd van de Week is ditmaal gekozen voor het duel tussen de vrouwen van Ter Leede en ODC. Deskundige bij deze partij in de eredivisie is Ben van Wieringen, coach van het vrouwenteam van SJZ. Hij geeft zijn visie, beoordeelt de speelsters met een rap portcijfer en kiest de Woman of the Match die met een paar voet balschoenen wordt beloond. Het duel op het Sassenheimse sport park Roodemolen begint morgen om 14.30 uur. Zaterdagclubs beginnen om half drie leiden wedstrijden van standaardelf tallen om 14.30 uur. Ook voor de amateurvoetballers Dat betekent voor een aantal is de zomertijd voorbij. Met in- clubs een vervroeging van een gang van morgen beginnen de halfuur. OPINIE Vertrek Bahlmann Paul Bahlmann had maandag avond voor zijn gevoel lekker getraind met de spelers van FC Lisse. Het moet achteraf bizar zijn voor de Alphense trainer dat hij met een groep werkte waarvan een aantal spelers be zig was hem weg te werken. Een dag later kreeg Bahlmann be richt dat hij thuis mocht blijven. Het is niet de eerste keer dat het bestuur van FC Lisse onhandig opereert rond de trainerpost voor het seizoen '96-'97. De club wilde eigenlijk het contract met Mark Wotte verlengen, maar die koos uiteindelijk voor ADO/Den Haag. Wotte zei zelf achteraf in Lisse te zijn geble ven, indien het bestuur wat slagvaardiger had geopereerd. Bij de aanwijzing van een op volger richtte FC Lisse zich ver volgens geheel op de technisch coördinator van Katwijk, Arie Lagendijk. Toen dat afketste, maakte het bestuur van FC Lis se binnen een paar dagen be kend dat de keuze op Paul Bahl mann was gevallen, de trainer die in het verleden Alphense Boys van de middenmoot van de tweede klasse naar een top positie in de hoofdklasse bracht. Het heeft Bahlmann bij FC Lisse in ruime mate tegen gezeten. Het begon met een affaire rond Radjin de Haan, die in Lisse wil de voetballen. Van de sponsors mocht hij wel op vrijdagavond zaalvoetballen, maar van de trainer niet. De transfer ging uiteindelijk niet door. Daarnaast verdwenen drie spe lers naar het betaald voetbal, gaf elftalleider Frans van der Laan er de brui aan en verliep het inpassen van nieuwe spelers moeizaam. Bovendien was FC Lisse vorig seizoen dan wel tweede geworden, met erg best voetbal was dat niet gebeurd en daarom diende de speelwijze van FC Lisse te worden aange past. Als een elftal dan niet loopt, ver wacht je als trainer dat het be stuur het te hoge verwachtings patroon bijstelt, dat het bestuur pal achter je gaat staan. Zeker als het gaat om een bestuur dat je een paar maanden geleden nog vol vertrouwen (voor twee jaar!) aanstelde. Die beslissing zal toch weloverwogen en na het inwinnen van informatie tot stand zijn gekomen. Op steun heeft Bahlmann ech ter geen seconde mogen reke nen. Het bestuur van FC Lisse ging in op het eerste de beste geluid van de spelersraad, dat het niet boterde tussen selectie en trainer. De spelersraad kan evenmin trots zijn op zijn rol. Ook die had e^n nieuwe trainer best wat meer tijd mogen gunnen. En wat meer tijd mogen nemen om te wennen aan Paul Bahlmann, die inderdaad een totaal ander type is dan zijn voorgangers Ruud Bröring en Mark Wotte. FC Lisse wil graag kampioen worden. De ene club wordt dat door beleid en visie (Katwijk), de andere club (Scheveningen) door het vergaren van voldoen de sponsorgeld. Ook FC Lisse zal het van die laatste methode moeten hebben. WILLEM SPIERDIJK leiden Quick Boys treedt tegen Rijns burgse Boys aan zonder de langdurig geblesseerde Jaap van Duyn. Michel van Hooy vormt een vraagteken. Martin Steen voorden en Peter Vooys hebben hun schorsing er op zitten en zijn beschikbaar. Trainer Henk Wisman verwacht veel van zijn ploeg, die afgelopen zaterdag tegen hoofdldasser VCS een 'lekkere' 3-1 bekerzege behaal de. Rijnsburgse Boys is duidelijk andere koek, hoewel de derby veel van zijn glans heeft verlo ren. Wisman: „Maar het leeft nog wel bij de spelers, hoor." Ook Wismans collega Arie Kurver beseft dat het duel van morgen niet dezelfde impact heeft als pakweg tien jaar gele den. „Maar het blijft voor beide partijen een kapitale wedstrijd", zegt Kurver die geen geschors ten of gekwetsten in zijn keur korps heeft. Alle commotie rond het ontslag van trainer Paul Bahlmann bij FC Lisse heeft assistent-trainer Dennis van der Ing weinig ge daan. Hij is in zijn tweede jaar als assistent morgen eindver antwoordelijke bij de fusieclub in het uitduel met Heerjans- dam. „Lisse staat er goed voor. We hebben de zaak onder con trole. Er is wat stemming ge weest maar ër is donderdag avond goed met de groep ge sproken", aldus Van der Ing, die voor het eerst in zijn leven als hoofdtrainer op de bank zit. FC Lisse reist voltallig af naar Heer- jansdam. Alleen Leon van der Zwet is een vraagteken. Wellicht is hij geschorst, maar voorals nog is daar geen bericht van ontvangen. Van der Ing ver wacht voorlopig de honneurs waar te nemen. „Ik neem aan dat Lisse op zoek gaat naar een andere trainer, maar misschien maak ik het seizoen wel af." Daarbij verwacht hij geen pro blemen a la Eddy Achterberg bij Roda JC. „Ik lig goed in de groep zoals elke assistent, die de teleurgestelde spelers moet opvangen. Maar ik kan hard zijn op de momenten dat dat moet." Van der Ing gaat in eer ste instantie op de voet Bahl mann verder. „Misschien dat er een verrassing in de opstelling is, maar dat denk ik niet. We gaan in ieder geval voor drie punten en niet minder naar Heerjansdam." Ruud Bröring weet het zeker. De Noordwijk-trainer hoeft zijn ploeg voor het duel tegen Achil les Veen niet op scherp te zet ten. Noordwijk ging vorige week immers onderuit in de be kerstrijd tegen derdeklasser Lyra en dat soort matige presta ties wil een elftal nog wel eens motiveren. Dat is nodig ook, denkt Bröring. „Want Achilles Veen is een goede ploeg. Er wordt wel eens gedacht dat er alleen in de Bollenstreek leuk wordt gevoetbald, maar Achilles hoort ook bij de betere teams in de Hoofdklasse A." De schor sing van Wim de Jong is nog niet doorgekomen en de knie blessure van Arnold Reinders lijkt spelen niet in de weg te staan. „Dus ziet het er naar uit dat we morgen een fitte groep hebben." Katwijk beschikt over een fitte selectie voor het duel tegen ARC. Bij de Alphenaren spelen ex-Katwijk-spelers Kenneth Braaf en Henk Langemaat. Vol gens trainer Bob Kootwijk kan dat een rol spelen. „Die jongens zijn natuurlijk extra gemoti veerd en weten misschien hun ploeggenoten mee te slepen." Bij de w Katwijk is reserve doelman Lennart van Wijnen opgestapt. De doelman, geko men van het Voorburgse Devjo vond dat hij te weinig kans kreeg. Bij ARC zijn Ruud Bos en Johan Boer vraagtekens. Frans Koenen denkt dat de emoties bij Braaf en Langemaat nauwelijks een rol spelen. „Die jongens zullen alles geven, maar dat verwacht ik van de andere jongens ook." UVS wacht, het wordt een tonig, nog steeds op zijn eerste overwinning. De Leidse hoofd klasser gaat zondag op bezoek bij Tonegido, geleid door de voormalige Lugdunum-trainer Wim Schaap. Volgens UVS-trai- ner Wim van Zwam beschikt zijn oud-buurman in de Kikker polder over een lastige counter- ploeg. Desondanks mikt hij op een resultaat waarmee hij kan thuiskomen. Een uit- of thuiswedstrijd maakt voor Van Zwam geen verschil. Wel constateert de Bleiswijker tot nu toe betere prestaties op eigen bodem. In Voorburg hoopt hij de gebles seerde Edgar van Tol (achilles pees) en Carl Roest (rug) te kun nen inzetten. Over de op han den zijnde schorsingen van Dick van der Heiden en Teun Parrel tast hij inmiddels volko men in het duister. Van Zwam: „Die zijn nog steeds niet afge komen. Een slechte zaak voor de KNVB. Mochten clubs daar van op termijn de dupe worden, dan verwacht ik dat ze in het geweer komen." Michel van Hooy verdediger Aanvang 14.30 uur - Hoofdsponsor Multiiease heet u van harte welkom l op sportpark Nieuw Zuid in Katwijk. W MultiLease Voor alle merken auto# Tel. 071 - 535 56 56 1

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 23