Boateng: 'Ik ben geen vechtersbaas' Indoor Leiden geschrapt Roda maakt haast met opvolging Achterberg Sport Trainer Espanyol houdt hoop Grünholz mag weg bij RBC Zaalvoetbalinterlands in Gaasbak en Tweesprong TJ DINSDAG 29 OKTOBER 1996 rob onderwater. 071-5356463 schevenincen anp Trainer José Carcelen van Espanyol heeft het verhaal de afgelopen dagen wel hon derd keer verteld. Nadat hij telkens weer op zijn spelers heeft ingepraat, om ze een beetje vertrouwen te geven, is de pers aan de beurt. „Na tuurlijk hebben we kans naar de volgende ronde te gaan. Feyenoord kan gewoon nooit nog een keer de beste wed strijd van het seizoen spe len." Carcelen moet zo'n beetje de enige Spanjaard zijn met hoop op het bereiken van de volgende ronde in de UEFA- beker. In Nederland maakt alleen Arie Haan zich nog zorgen. Feyenoord won de eerste confrontatie in Bar celona met 0-3 en naar Eu ropese maatstaven heet dat een droomresultaat. De Spaanse optimist heeft Feyenoord tegen PSV zien spelen. En vervolgens ook zien ploeteren tegen FC Utrecht. „En dat sterkte me in de gedachte dat Feye noord bij ons een uitzonder lijk goede prestatie heeft ge leverd. Dat lukt ze niet nog eens." Espanyol wor voor het eerst dit uitwedstrijd. Door de 1-2 te gen het hoog genoteerde Be- tis Sevilla ldom de tweede club van Barcelona naar de elfde plaats. „We hebben de stijgende lijn te pakken", sprak Carcelen de internatio nale voetbaltaal. „Die moe ten we in Rotterdam voort zetten. Als we worden uitge schakeld, zal ons nieuwe ver trouwen worden aangetast. Dat zou zonde zijn." Hij weet ook hoe dat moet. „We moeten dit keer intelli genter spelen. Zo slim en rustig als Feyenoord bij ons deed." Carcelen kan dinsdag geen beroep doen op de Joe goslaaf Bogdanovic en de Pa- raguayaanse international Benitez, die tegen Feyenoord hun tweede gele kaart kre gen. De Spaanse pers raakte niet uitgesproken over hem. George Boateng kreeg vier sterren in het klassement van de grote landelijke dagbladen in Madrid en Barcelona. Die kleine, donkere donder steen in de defensie van Feyenoord, zo stelde men verbaasd vast, legde de ge vaarlijkste man van Espa nyol aan banden. Aanvoer der Jordi Lardin kwam er in de hel van het Sarria- stadion niet aan te pas. rotterdam gpd-verslaggever Een paar jaar geleden zou die roem hem misschien naar het hoofd zijn gestegen. Maar Geor ge Boateng heeft al te veel pie ken en dalen meegemaakt om naast zijn schoenen te gaan lo pen. Bovendien zag hij een paar dagen na zijn indrukwekkende optreden in Spanje al weer de betrekkelijkheid van alles in, toen hij in Eindhoven van het veld werd gestuurd. Het beeld dat hij van zichzelf had gecre- eerd, werd prompt weer te niet Groenendijk na winterstop terug Rotterdam Alfons Groenendijk keert na de winterstop terug op het voetbalveld. De 32-jarige middenvelder van Sparta scheurde zondag in Enschede tegen FC Twente (0-2) na acht minuten een hamstring. Gisteren bleek bij onderzoek in het ziekenhuis de spier gescheurd te zijn. Hij moet zes weken rust houden. Daarna kan hij de training hervatten. Voor de winterstop komt de Lei derdorper niet meer in actie. Villa aast op Van Hooydonk Birmingham» Aston Villa heeft grote belangstelling voor Pierre van Hooydonk. De Engelse club is op zoek naar een nieuwe spits nu de Joegoslaaf Savo Milosevic voor een kleine elf miljoen gul den naar het Italiaanse Perugia vertrekt. Maar Celtic is niet be reid om Van Hooydonk te laten gaan. Volgens de BBC kan de aanvaller binnenkort een sterk verbeterde aanbieding van Celtic tegemoet zien. Het zou gaan om een weeksalaris van elfduizend pond, zo'n 29.000 gulden. Op jaarbasis zou de oud-speler vain NAC dan een kleine anderhalf miljoen toucheren. Eindhoven zet Jacobs op non-actief eindhoven Het bestuur van Eindhoven heeft trainer Rob Jacobs gisteren wegens gebrek aan prestaties op non-actief gezet. De ploeg staat twaalfde op de ranglijst met dertien punten uit elf duels. Mario Verlijsdonk, assistent onder Jacobs, leidde gisteren de training. De 53-jarige Jacobs was zeer verbaasd over zijn ont slag. „Ik heb met een nieuwe groep een heel goede start ge maakt. De club had toen louter lovende woorden voor mij over. Nu word ik op straat gezet omdat ik uit de laatste vier duels één punt heb gehaald. Ik ben zelf slachtoffer geworden van ons aan vallende en aantrekkelijke spel." Saganowksi door Polen opgeroepen Warschau Marek Saganowski is door de Poolse bondscoach Piechniczek opgeroepen voor het WK-kwalificatieduel op 10 no vember tegen Moldavië. De aanvaller van Feyenoord, die don derdag 18 jaar wordt, is een van de zeven buitenlanders in de se lectie van 21 man. Tomeck Iwan van Feyenoord werd niet gese lecteerd. Veendam en Schulting uit elkaar veendam Veendam en coach Jan Schulting gaan aan het einde van het voetbalseizoen noodgedwongen uiteen. Schulting, bezig aan zijn derde seizoen bij de eerste-divisieclub, is niet in het be zit van het hoogste trainersdiploma. Een aanstaande regle mentswijziging bij de KNVB maakt het volgend seizoen onmo gelijk zonder het hoogste papiertje een club in het betaalde voetbal te trainen én te coachen. Snelders in doel Rangers Glasgow Theo Snelders verdedigt morgen vrijwel zeker het doel van Glasgow Rangers in de wedstrijd voor de Champions League tegen Ajax. De Nederlander is de vervanger van de ge blesseerde Andy Goram. Snelders stond ook twee weken geleden in Amsterdam tussen de palen. Sindsdien keepte hij alle wed strijden voor de Schotse landskampioen. De verwachting is dat ook oud-Ajacied Peter van Vossen speelt. De aanvaller miste de laatste duels door een enkelblessure, maar hij is zo goed als her steld. Doelpunt van 10.000 dollar Istanbul» De Nigeriaan Uche Okecftukwa werd zondag 10.000 dollar rijker. Hij maakte het 2000ste doelpunt in de historie van Fenerbahce. Bovendien was het de winnende treffer in de wed strijd tegen Trabzonspor. Het was misschien het laatste doel punt onder zijn eigen naam. De Nigeriaan wordt binnenkort Turks staatsburger en gaat dan als Abdulkerim Rahim Uche door het leven. Boateng is er nog boos over. Voor scheidsrechter Mario van den Ende heeft hij weinig goede woorden over. De Feyenoord- verdediger houdt vol zich niet schuldig te hebben gemaakt aan kwalijke overtredingen in de topper tegen PSV. „Ik ben geen vechtersbaas in het veld. Nooit geweest. Weet je hoeveel gele kaarten ik vorig jaar in een heel seizoen heb gehad? Twee..." Dus moeten ze niet bij hem aankomen dat hij tot een be paalde categorie voetballers hoort. Het soort dat gauw de handen laat wapperen. „Ja, als klein ventje in Ghana of vroeger in Nederland vocht ik wel eens. Hoewel, ik had meer een grote bek. Dat was eigenlijk alles. Ik ben helemaal niet sterk. Kwam alleen voor mijzelf op. Kijk, Uli van Gobbel die kon iemand echt opvreten. Die is zo ver schrikkelijk sterk, ha, ha. Als het op vechten aankwam, kon bij Feyenoord niemand van hem winnen. Maar mij zul je in het veld nooit tekeer zien gaan. Als ik zie hoe andere verdedigers in de Nederlandse competitie sli dings en tackles eruit gooien, vind ik mijzelf nog veel te lief." Boateng, die nog twee seizoe nen onder contract staat bij Feyenoord, wist zich mede daardoor goed te beheersen in Barcelona. Waar het thuispu bliek schandalige dingen riep en hij de vuisten van de Para- guyaan Benitez om zich heen zag slingeren, bleef hij rustig en geconcentreerd. Op de achtergrond weet hij zich wat dat betreft gesteund door de meest ervaren speler die Feyenoord in huis heeft. Ro nald Koeman is de man tegen wie hij huizenhoog opkijkt en van wie hij alles aanneemt. „Respect heb je voor iedereen in je elftal. Maar Ronald is een uitzonderlijke voetballer. Ik zou niet eens met hem in discussie durven gaan. Bij een ander heb ik m'n woordje wel klaar. Bij Ronald niet, naar hem luister ik alleen." Boateng zegt diep in zijn hart te hopen dat de aanvoerder van de Rotterdammers er na dit sei zoen nog een jaar aan vastplakt. „Ik zou het vreselijk vinden als hij stopt. Dat geldt ook voor Henk Fraser en Gaston Tau- ment. Zij zijn in mei allemaal transfervrij. Voor Feyenoord zou het een aderlating zijn als zulke spelbepalende spelers te gelijk afhaken. We praten er in tern nooit over. Hoeft ook niet, want Ronald neemt toch zijn ei gen beslissingen. Of wij het nu jammer vinden of niet, als hij wil stoppen dan doet hij dat. De spelersgroep heeft daar echt geen invloed op. Het enige waarop ik hoop is dat we zo'n goed seizoen zullen draaien, dat hij daarna de smaak weer hele maal te pakken heeft." Voor Koeman is in de toe komst een belangrijke rol bij het Nederlands elftal weggelegd. Boateng: „Hij gaat nu naar de trainerscursus. De spelers zitten me daarmee al te dollen. Als Ronald bij Oranje in de staf komt, kan ik het wel schudden. Zoiets roepen ze dan waar Ro nald bijstaat. Maar hij heeft me al verzekerd dat je echt wel in Oranje komt als je het ver dient." Volgens Boateng is de invloed van Koeman op dit moment bij Feyenoord net zo groot als die van Arie Haan. „Voor mij hele maal. De trainer heeft me aan het begin van het seizoen uit het elftal gegooid. Als hij dat deed om me te prikkelen en om me scherp te krijgen, dan heeft hij gelijk gehad. Ik was er niet blij mee, maar ben beter gaan presteren. Wat ik in Ronald waardeer is dat hij nooit nega tief naar mij of de andere spe lers is. Al schiet je tien keer een bal verkeerd, dan zal hij nog vertellen hoe het wel moet." Andersom, heeft hij gemerkt, is het respect voor zijn eigen kwa liteiten ook toegenomen. De net 21-jarige inwoner van Spijkenis- se is een vaste kracht in het elf tal dat de competitie zo sensa tioneel is begonnen. Zijn ambi ties steekt hij ook niet onder stoelen of banken. „Over twee jaar wil ik naar een club die hoog aangeschreven staat in Europa. Als mensen het arro gant vinden dat ik zoiets op tv roep, snappen ze het niet. Jan Mulder vroeg bij Barend Van Dorp hoe ik Feyenoord durfde in te ruilen voor Sevilla. Daar heb ik echt nooit een seconde over nagedacht. Ik wil mijn con tract bij Feyenoord gewoon uit dienen." Zijn branie en zijn lef hebben hem desondanks wel eens in problemen gebracht. „Je hebt spelers die maken nooit iets mee. Bij hen loopt alles op rolle tjes tijdens hun loopbaan. Ik heb al heel wat tegenslagen ge had. De trainer zei pas nog te gen mij: 'Ik ben nu een jaar in de Kuip, maar wat ik met jou al lemaal al heb meegemaakt, dat heb ik zelf vroeger als speler in nog geen tien jaar aan de hand gehad'. Hij had gelijk. Maar ach, het is mijn leven. Wat er vorig jaar gebeurde bij die discotheek (waar Boateng volgens een por tier een pistool zou hebben ge trokken, red), daar koos ik zelf ook niet voor. Maar mentaal kom ik er elke keer weer sterker uit. Je ziet het ook bij Patrick Kluivert. Die heeft zoveel ellen de meegemaakt. Blessures, dat auto-ongeluk. Maar hij scoort nog steeds wereldgoals." Evenement was niet meer op verantwoorde wijze te organiseren «gert-janonvlee Indoor Leiden is voorlopig van de paardensport agenda geschrapt. Het concours hippique dat jaarlijks in de Leidse Groenoordhallen werd geor ganiseerd, wordt komend jaar niet gehouden. An- dré de Jong, directeur van de Groenoordhallen: „Het evenement viel niet meer op een verant woorde wijze te organiseren. Dus hebben we na twaalf jaar moeten besluiten Indoor Leiden in elk geval voor 1997 van de agenda te halen." Het is nooit eenvoudig geweest om het paar densport-evenement, waarvan de organisatie in handen was van het Arnhemse organisatiebureau CHEMP, financieel rond te krijgen. De Jong: „Het was van het begin af aan schrapen. En de laatste jaren werd het steeds moeilijker om sponsors te interesseren." Problemen die met name in het westen van het land blijken te spelen. Waar bijvoorbeeld evene menten in Friesland en Zwolle goed lopen en In- door Brabant als een absolute must wordt gezien door de gemiddelde liefhebber van de springsport, gaat het in het westen aanzienlijk minder. De Jong: „Het CHIO in Rotterdam heeft het niet gemakkelijk en ook Jumping Amsterdam heeft de nodige problemen." De organisatie in Amsterdam stelde onlangs dat er iets moet gebeuren aan de lengte van de programma's. De rubrieken duren vaak te lang, waardoor de interesse van publiek en sponsors afneemt. De Jong: „Dat zijn argumenten die ze ker ook voor Leiden gelden. Want Indoor Leiden was bij de ruiters juist wel zeer populair. Het re sultaat was dat veel miters inschreven en de ru brieken ook bij ons inderdaad aan de lange kant waren." Daarbij heeft de springsport in toenemende mate te kampen met de concurrentie van de dressuur. De Jong: „Het is duidelijk dat de suc cessen van Ankie van Grunsven er voor gezorgd hebben dat dressuur steeds populairder is gewor den. Dat is duidelijk een ontwikkeling die ten koste gaat van de springsport." Tussenpaus' Eddy Achterberg. ARCHIEFFOTO kerkrade ivo op den camp gpd-verslaggever Roda JC zal de zoektocht een nieuwe hoofdtrainer inten siveren. Dat is de uitkomst het crisisberaad dat de clublei ding gisteren hield naar aanlei ding van de desastreuze 8-0 ne derlaag bij PSV. Tot die tijd zal Eddy Achterberg, die drie we ken geleden het hoofdambt van de naar Schalke'04 vertrokken Huub Stevens overnam, de technisch verantwoordelijke man blijven. Achterberg zal zeer nauw betrokken worden bij de speurtocht naar de geschikte nieuwe 'sterke' man bij Roda JC. Bestuur en spelersgroep van de Kerkraadse club spraken gis teren unaniem het vertrouwen uit in Achterberg, die zich zon der morren kan schikken in zijn huidige rol. „Natuurlijk zou ik graag nog heel lang hoofdtrai ner van Roda JC zijn, maar de tijd werkt tegen me," aldus Ach terberg tijdens een in der haast belegde persconferentie op Kaalheide. „De club is er niet mee gediend als het in de pro blemen komt. Ik weet zeker dat ik als hoofdtrainer zou slagen als ik aan het begin van een sei zoen een ploeg in alle rust kan vormen. Maar die tijd is er nu niet. Ik heb me bij Stevens altijd als een vis in het water gevoeld. Als koppel functioneerden we fantastisch. Ik hoop dat ik met een nieuwe hoofdtrainer ook weer zo kan werken." Na het echec van Eindhoven leek de positie van Achterberg uiterst wankel. Er werd ver wacht dat er nu koppen zouden rollen. „Na een gesprek met de spelersraad en overleg met Ach terberg zelf zijn we tot de con clusie gekomen dat het voor Roda JC van groot belang is als Eddy bij de club blijft," vertelde voorzitter Theo Pickée. „Met name de functie die hij had was hem op het lijf geschreven. Ach terberg zal dan ook worden be trokken bij de zoektocht naar een hoofdtrainer, want het is van essentieel belang dat hij en de nieuwe trainer door één deur kunnen." roosendaal Edwin Grünholz mag weg bij RBC. De technische leiding en het bestuur geven toe een grote vergissing te hebben gemaakt om de 27-jarige Hagenaar aan te trekken. Grünholz voelde zich vanaf het begin niet thuis bij RBC. Het leidde inmiddels al tot een reeks van conflicten. Eerst zette Poortvliet hem samen met Hoeks en Van Gils uft de selec tie, omdat hij er met de pet naar gooide. Vervolgens ging de Ha genaar een keer op vrijdag avond zaalvoetballen, terwijl RBC hem had willen opstellen tegen Veendam. Gevolg: een boete van 5000 gulden. Grünholz had het wel voelen aankomen. Ofschoon hij liever niet te veel kwijt wil lucht de Hagenaar toch zijn hart. „Zij willen van mij af. Dus heb ik geen probleem, maar heeft de club een probleem. Ik heb nog gewoon een contract voor drie jaar. Ja, dat dien ik uit als het moet. Ik kwam hier dit seizoen ook met heel veel motivatie naartoe. Helaas, deze club past gewoon niet bij me. De hele en tourage, de accommodatie, al les dus niks." Inmiddels heeft Grünholz de WCS ingeschakeld. Het Nederlands zaalvoetbal team speelt volgende maand twee oefen-interlands in de Leidse regio. Beide keren is de nationale selectie van Polen de tegenstander. Op dinsdag 12 november is De Gaasbak in Voorhout de plaats van handeling en wordt om 21.00 uur afgetrapt. De volgende dag is de Twee sprong in Roelofarendsveen aan de beurt. Daar start de wedstrijd om 20.30 uur. De toegang tot beide duels, die gelden als voorbereiding op het WK eind november in Spanje, is gratis. Wonderdokter sleutelt aan Ed de Goey rotterdam gpd Het zou een stunt zijn als Dick van Toorn er voor de derde keer in de carrière van Ed de Goey in slaagt om de doelman in re cordtempo klaar te stomen voor een Europa Cup-wedstrijd. De Rotterdamse 'wonderdokter', die al jaren voor belangrijke duels sterspelers uit de hele we reld in zijn praktijk krijgt en die binnen 72 uur weer op de been helpt, denkt dat De Goey, in te genstelling tot andere, sombere berichten, een goede kans maakt om vanavond tegen Espanyol onder de lat te ver schijnen. Een paar jaar geleden lapte Van Toorn, die vorig jaar offi cieel aan de medische staf is toegevoegd, De Goey ook tot verbazing van iedereen op voor Feyenoord-Ajax. „De druk op de medische staf bij de topclubs wordt steeds groter. Vroeger was het gigantisch als je een speler binnen een week weer op het veld kreeg. Nu willen ze dat je hem binnen drie dagen weer fit hebt. Normaal gesproken kan het niet. Maar met De Goey heb ik al een paar keer succes ge had. Hij is zelf erg gedreven om de race tegen de klok te win nen," zegt Van Toorn, die de Oranje-international de afgelo pen dagen intensief behandel de. „Eerst dacht ik dat het hele maal niks zou worden. Zondag zat hij aardig in de vernieling. Maar gistermiddag kon hij in de gangen van het stadion al weer lopen en dingen doen met een bal." De Goey wordt vandaag ver der behandeld door de medi sche staf. De bedoeling was om hem een paar uur voor de wed strijd een test te laten a n ik maar denken dat j de vorming van Dis- trict West 3 vooral om te lachen was. Scheidsrechters die weken lang niet worden aangesteld, grens rechters die een maandje UVS 'mogen doencomplete pro gramma's die niet blijken te kunnen worden gemaakt, elftal- len die uitsluitend in het brein van de computer bestaan, vel den waarop op dezelfde tijd vier wedstrijden moeten worden ge speeld - ik kan er de lol wel van Eigen schuld, dikke bult ook. Je kon twee jaar geleden al zien aankomen dat niemand gebaat zou zijn bij de door de heren in het Zeister bos zo aangeprezen, dure reorganisatie. Behalve dan misschien wat betaalde krach ten in datzelfde bos en wat be stuurders in die mooie omge ving. Maar de combinatie van de af delingen Leiden en Den Haag le vert niet alleen lachwekkende resultaten op. Het eerste team van Teylingen kan daar na vorige week over mee praten. De roodzwarten be hoefden afgelopen weekeinde niet in actie te komen. Mede op aanraden van bureau Slachtof ferhulp Lisse besloot de KNVB om de wedstrijd tussen Teylin gen en Warmunda maar uit het programma te halen. De spelers van het vlaggenschip van de Sassenheimse zondagvijfdeklas- ser waren nog te zeer aangesla gen door de gebeurtenissen, een week eerder, in de uitwedstrijd tegen WM. Spelers en begelei ding incasseerden toen rake klappen van Haagse 'suppor ters'. Dit nadat het duel was ge staakt, omdat het elftal van Voetbal Vereniging Maasstraat nog maar zeven mensen in het veld had. 'Slachtofferhulp Lisse'. Het moet wel heel erg zijn ge weest, daar aan de Maasstraat. Ik bedoel maar, de gemiddelde voetballer én begeleider van een standaardteam is anno 1996 toch echt wel wat gewend. Schoppende tegenstanders, scheldende toeschouwers, je komt er bijna elke week wel een paar van tegen. De tijd dat je op het voetbalveld vrienden maak te, ligt al heel lang achter ons. Dus enig eelt op de Sassemse zie len zal toch wel aanwezig zijn geweest toen dat treffen met WM plaatsvond. Als dan deson danks een aantal spelers niet eens in staat is om zeven dagen later een partij tegen een beken de, zeg maar bevriende club uit Warmond te spelen, ga je aan hele enge dingen denken. En aan afschrijven op het mo ment dat je in je clubbericht leest dat je daar aan die Maas straat wordt verwacht. GERT-JAN ONVLEE Koeman: „Wat ik in Ronald waardeer is dat hij nooit negatief naar mij of de andere spelers is." FOTO GPD

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 19