PSV komt met de schrik vrij Siemerink verslaat Edberg na bloedstollend gevecht Sport J PSV hoopt toch op René Eijkelkamp in Noorwegen Leidsch 'M- Dagblad Nieuw INTERNET adres Carrière Verstappen bij Arrows voorbij igüËsg. Spanning in tweekamp WK-dammen neemt toe s ZATERDAG 12 OKTOBER 1996 ROB ONDERWATER. 0 Jan Siemerink is blij met zijn zege op Edberg. 3 Tweede zege McDonalds leiden De zaalvoetballers van McDonald's hebben gisteren te gen Koos Alberts Promotion uit St Pancras de tweede zege van de competitie geboekt. De Leidenaars wonnen in de 3 Oktober- hal met 3-2. Doelpunten: Herman (2) en Hans van Marwijk. Bax noteerde gisteravond de eerste winst bij het Amsterdamse AORC. Het werd na een bloedstollend gevecht 8-7. De winnende treffer viel 30 seconden voor tijd. Scores: Maikel Verver. Hennie Koet 2, Martin Bax 3 en Mario Faber. Verrassend verlies Karpov tilburg» Het nieuwe internationale schaaktoernooi in Tilburg is begonnen met een daverende verrassing. FIDE-wereldkampioen Anatoly Karpov verloor gisteren direct in de eerste ronde van Zoltan Almasi uit Hongarije. De twee Nederlandse deelnemers, Loek van Wely en Jeroen Piket, speelden remise tegen respectie velijk Michael Adams en Boris Gelfand. Asprilla is zoek Newcastle Faustino Asprilla is zoek. De Colombiaanse voetbal ler van Newcastle United is na de interland van woensdag tegen Ecuador niet meer gesignaleerd. Volgens de leiding van de Britse club had hij onmiddellijk na de wedstrijd, die door een doelpunt van Asprillajn een 1-0 overwinning eindigde, moeten terugke ren. De aanvaller kwam in februari voor 18 miljoen gulden over van Parma. Huizing rijdt knappe dressuurproef boekeloWil Huizing heeft op de tweede dag van de internatio nale military van Boekelo de beste dressuur gereden. Die was niet goed genoeg om olympisch kampioen Blyth Tait van de voorlopige eerste plaats te verdringen maar wel om achter de rug van de Nieuw-Zeelander de rest van het veld van in totaal negentig combinaties aan te voeren. IOC zegt EPO te kunnen opsporen lausanne Het IOC heeft een methode gevonden om EPO op te sporen. Dat zei voortzitter Prince Alexandre de Merode van de medische commissie gisteren in Lausanne op de slotdag van de zitting van het IOPC-bestuur. EPO is onder de drugs bijzonder gevaarlijk. In de wielersport zouden achttien renners overleden zijn door te hoge doseringen. EPO staat voor erythropoietine. Het kunstmatig middel verhoogt het aantal rode bloedlichaam pjes in het lichaam, waardoor capaciteit van de zuurstofopname verhoogd kan worden. Het preparaat wordt vooral door duursporters gebruikt. Polar Bears begint met zege Marseille De waterpoloërs van Polar Bears zijn het Europa- Cuptoernooi vrijdag begonnen met een overwinning op de Bel gische kampioen Kortrijk: 8-6. De Nederlandse titelhouder had het niet gemakkelijk in het erg harde duel - de scheidsrechters lieten (te) veel toe - maar verloren nimmer de controle. De ploeg uit Ede stond steeds op voorsprong en kreeg het alleen in de derde periode even benauwd. Dutch Open niet naar Noordwijk Hilversum Het Sun Dutch Open golfkampioenschap wordt ook in 1997 op de baan van de Hüversumsche Golfclub gespeeld. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat het Open in 1997 op de Noordwijkse zou worden gespeeld. Maar het bestuur van de club en organisator Robbie van Erven Dorens konden het finan cieel niet eens worden. WENEN «ANP Jan Siemerink heeft gisteren de halve finales bereikt in het ten nistoernooi van Wenen. De Rijnsburger versloeg in de kwartfinales in een hoogstaan de, attractieve partij Stefan Ed berg in 2 uur en 12 drie sets. 5-7 7-5 7-6 (4). Het was de tweede ning van Siemerink in zijn loop baan (na Rotterdam 1992) op Edberg, die aan zijn laatste ten- nisjaar bezig is. In dit jaar ver loor hij twee keer van de 30-jari- ge Zweed, in mei op het gravel van Rome in mei in twee sets, op het hardcourt van Bazel twee weken geleden in drie sets. In Wenen waren Siemerink en Edberg volkomen gelijkwaar dig. Siemerink serveerde sterk (15 aces), vooral op momenten dat hij tegen breekpunten (13) aankeek. In de derde set nam hij in de tiebreak een voor sprong van 6-3. Op het tweede matchpunt sloeg hij toe. ,,Het was spannend", keek Siemerink terug. „Hij domineerde lange fases, maar ik stond er op de belangrijke punten." Griep Edberg begon fysiek licht ver zwakt. Hij lag de vorige week op bed met griep en had het duel tegen Muster van de dag ervoor nog in de benen. „Ik verzuimde gebruik te maken van mijn kan sen", aldus de Zweed. „Het was een wedstrijd van hoog niveau. Ik had graag willen winnen, maar ik miste ritme bij mijn op slag. Het was .een van mijn laatste kansen op een toernooi zege." In de halve eindstrijd speelt Siemerink tegen de Fransman Boetsch, die de als derde ge plaatste Kafelnikov uitschakel-' de. Vorige week berèikte Boetsch de finale van Lyon, waarin hij van diezelfde Kafel nikov verloor. Het was de derde keer in zijn loopbaan dat Sie merink in de Wiener Stadthalle doordrong tot de laatste vier. In 1991 haalde hij er zelfs de eindstrijd. In Peking verloor Sjeng Schal ken, vijfde geplaatst, in de kwartfinales van de één plaats hoger ingeschaalde Byron Black. De speler uit Zimbabwe won de eerste set in de tiebreak met 7-3 en de tweede met 6-4. De import-Engelsman Rusedski vestigde een nieuw snelheidsre cord serveren. Hij vuurde een ace af met de snelheid van 225 kilometer per uur. De Braziliaan Kuerten zag de bal nauwelijks, 6-3 6-4. Waterreus en Numan geschorst voor topper tegen Feyenoord Dick Advocaat had ouder wets de pé in. Hij vertrok geen spier, maar van bin nen borrelde de woede. Het ontluisterende optre den tegen Fortuna Sittard had hem pijn gedaan. „Dan vraag ik me hardop af waarom we allemaal zo hard werken." PSV kwam in Zuid-Limburg met de schrik vrij. Door een laat doelpunt van Zeljko Petro- vic stalen tien Eindhovena- ren een punt: 1-1. Na het wegzenden van Ronald Waterreus bokste PSV ruim een uur tegen een over macht op. sittard gpd De teleurstelling van Advocaat was begrijpelijk. Hij sloot niet uit dat de remise consequenties zal hebben. „Het is maar weer eens gebleken dat er in voetbal niets te verklaren is. Tegen Twente was er agressie en op al le fronten strijd. Nu was het niets. Als je niet goed aan de wedstrijd begint, kom je onher roepelijk in de problemen. Daar moeten we maandag eens over praten. Zo kan het niet langer." Met cruciale weken voor de boeg - naast Feyenoord wacht de dubbele Europese ontmoe ting met SK Brann Bergen - maakte PSV het zichzelf niet ge makkelijk. Zonder inspiratie en beleving dacht het fuüoze PSV het Limburgse varkentje te was sen. De bekerhouder vatte het duel op als een tussendoortje, maar kwam bedrogen uit. Zeker toen sluitpost Water reus in de 26ste minuut van het veld werd gestuurd. In een ul tieme poging een lobje van Ro bert Roest te verijdelen, greep de Limburger buiten de zestien naar de bal. Nog voor scheids rechter Schaap een greep deed in zijn borstzak, koos Waterreus de weg naar de kleedkamer. Met de handsbal voorkwam de doelman van PSV geen tref fer: mandekker Stan Valckx had de inzet simpel kunnen verijde len. De zwakke Marcelo ging, doelman Jan-Willem van Ede mocht het karwei in Sittard af maken. De Utrechtse debutant van PSV gaat daar vrijwel zeker negentig competitieminuten aan vastplakken, want in de topper tegen Feyenoord - 20 ok tober - zal Van Ede vanwege een schorsing voor Waterreus onder de lat plaatsnemen. De Eindhovense ondertalsituatie maakte het Fortuna Sittard nog gemakkelijker dan het tot dan toe had. PSV had het onheil al vanaf het eerste fluitsignaal van arbiter Schaap over zich afge roepen. Niemand reikte bij PSV tot zijn vertrouwde niveau. Zelfs Luc Nilis ging kopje onder. De onmisbare Belg had een excuus. Hij keerde in de loop van don derdag pas terug uit San Mari no, waar hij met België een WK- kwalificatiewedstrijd had afge werkt. In de 71ste minuut werd Nilis afgelost door landgenoot Marc Degryse, die tot dan toe rust was gegund. Fortuna Sittard kon in eigen omgeving het spel niet maken, zo had ook Pim Verbeek eerder deze week toegegeven. De vijf competitiewedstrijden in de Baandert zorgden voor een heus thuiscomplex. Het ene puntje, tegen Volendam, was te weinig voor Sittardse begrip pen. Buitenshuis had Fortuna het beter naar zijn zin met tien punten en een ongeslagen sta- Tot vijf minuten voor tijd leek Fortuna met een obsessie te breken. In de 79ste minuut buitte de thuisploeg de over macht eindelijk uit. Arthur Nu man kreeg de bal tegen zijn hand na een wippertje van Si mons. De aanvoerder van PSV kon het niet geloven en nam demonstratief op de straf schopstip plaats. Het leverde hem de vierde gele prent van het seizoen op, waardoor ook Numan de confrontatie met Feyenoord aan zich voorbij ziet gaan. Robert van der Weert bleef tegen oud-ploeggenoot Van Ede koel: 1-0. Na het doel punt gooide PSV in de slotfase alle schroom van zich af. Onder aanvoering van Degryse kregen de Eindhovenaren een niet ver diende beloning. Vijf minuten voor tijd haalde Zeljko Petrovic verwoestend uit. Verbeek: „Die bal had gewoon de tribune in gemoeten." Fortuna Van Zwam; Lee. Van Op- huizen. Roest en Loontjens; Van Bom mel. Ricksen, Boessen (76. Hamming) t Burke; Van der Weert en Simons Stam, Valckx en Numan; Petrovic, Jonk, Cocu en Zenden (57. Van der Doelen); Nilis (71. Degryse) en Marcelo (26. Van Knetemann schiet vol, renners boos Als de Nederlandse wielrenners na de tweede inspectie van het parcours al enig vertrouwen hadden overgehouden in een goed afloop van het WK, dan werd ook dat laatste beetje bij terugkeer in het hotel weggeno- Na de training op het door steile beklimmingen en levens gevaarlijke afdalingen gedomi neerde rondje in Lugano, vond in hun hotel aan het Comomeer de presentatie plaats van de ro man 'De gladiolen en de dood' van Pascal Kolkhuis Tanke. De oud-wielrenner en ex-bestuurs lid van de wielerunie vond 'in het overlijden van Fabio Casar- telli in de Tour van vorig jaar een aanleiding een roman te schrijven. Daarin beschrijft Kolkhuis Tanke de belevenissen van een wielrenner aan de voor avond van en tijdens het we reldkampioenschap. De hoofd persoon, Aart Haring, wint de regenboogtrui. Maar zijn ploeg maat komt tijdens de titelstrijd te overlijden. Tegen de achtergrond van vi deobeelden waarop een radio verslaggever Erik Breukink op de hoogte brengt van de dood van Fabio Casartelli. kreeg bondscoach Knetemann de vraag voorgelegd wat hij zou doen in het geval een Nederlan der wereldkampieon wordt èn er een sterft. Knetemann schoot vol en was enige tijd stil. De renners sprake er schande van. Niet van de emotionele re actie van Knetemann, maar van de presentatie. „Lekker, zo vlak voor een WK worden we nog eens geconfronteerd met de dood van een renner tijdens de wedstrijd om de wereldtitel. En dat op het moment dat wij ons juist op diezelfde wedstrijd aan het voorbereiden zijn. Wij wis ten helemaal niet waar het over ging, anders waren we er niet bij gaan zitten", verwoordde Tristan Hoffman de gevoelens van de nationale equipe. Knetemann heeft Maarten den Bakker aangewezen als kopman. Erik Breukink en Mi chael Boogerd hebben een vrije rol. Knie Hoekstra onderzocht Peter Hoekstra is gisteren in het ziekenhuis onderzocht aan een van zijn kniën. Pas na de uitslag zal worden beslist of de links buiten van Ajax een grote of kleine ingreep zal moeten on dergaan. In het ergste geval is hij zes tot acht maanden uitge schakeld. De operatie van Dan ny Blind vrijdag is geslaagd. In het VU-ziekenhuis werd kalkaf- zetting aan de linkerlies verwij derd. Vrijdagavond of zaterdag keert de verdediger naar huis terug. In het duel met FC Utrecht ontbreken voorts Juan, Litmanen en Kluivert. SCOREBORD sittard anp PSV hoopt donderdag in Noor wegen tegen Brann Bergen toch te kunnen beschikken over Re né Eijkelkamp. Het herstel van de aanvaller, geblesseerd aan enkel en achillespees, verloopt voorspoediger dan verwacht. „Ik hoop hem mee te kunnen nemen", zei Dick Advocaat, vooruitblikkend op de ontmoe ting in het Europese toernooi van bekerwinnaars. Het stemde hem nauwelijks écht vrolijk. „René is nu niet bepaald het enige twijfelgeval. Vergeet bo vendien niet dat hij al een week of drie niet heeft gespeeld." PSV heeft meer problemen. Faber speelt niet, Vink is uiterst onze ker. Ook van de elf die vrijdag tegen Fortuna (1-1) in actie kwamen, was niet iedereen fit. Jonk speelde evenals tegen FC Twente met een injectie we géns een blessure bij het bek ken. Stam heeft nog steeds last van de enkel, als gevolg waar van hij vorige week ook niet speelde met Oranje tegen Wales. Volgens Advocaat is veel terug te voeren op het overvolle pro gramma. De zondag na de don derdag in Bergen wacht de top wedstrijd tegen Feyenoord. We gens een schorsing ontbreken daar ook doelman Waterreus en aanvoerder Numan. www.hdc.nl/ld/ html/thuis, htm Lucky Ten van vrijdag 1 1-20-23-24-28-32-34- PRIJSVRAGEN J) Edison 46.6. Aspyring43,2, ntikaUidisIGn: (GBr) Headley Bravo. 5 i(GBr) Sydney Jan 0,6.7.Collier(VSt) limeWill leil SU.fc iblay (Fra) Rosendael 51.0; 18. Smeult ?o 54,4 22. Van Leeuwen (Ned) Whiz 1 Eddy Stibbe (Ned) Eton 57,8 in, Todd) 155,0, 2. Nederland (Hinzi 158,8,3 Groot-Brittannië (L. suzuka anp „Het gewicht van de zak geld die Diniz meeneemt", zegt Huub Rothengather, manager van Verstappen, in Suzuka, „is evenredig aan het talent van Verstappen, als je begrijpt wat ik bedoel. Hij bracht zoveel geld mee dat wij kansloos waren. Daar konden onze sponsors niet tegen op." Na de onverwachte komst van Hill en testrijder Jörg Muller naar Arrows liet Verstappen nog weten zich geen zorgen over zijn positie bij het team. Hoewel zijn zaakwaarnemer Huub Ro- thengatter vaak door liet scher men aanbiedingen en/of ge sprekken met andere teams te hebben, blijft de toekomst van Verstappen in de Formule I vooralsnog onzeker. Rothengatter zegt in de slag te zijn met vijf renstallen: Stewart, Sauber, Jordan, Tyrrel en Ligier. „Het talent van Verstappen wordt alom erkend. Met de eer ste vier waren we al bezig, Ligier wil Jos eventueel als vervanger van Diniz." SPORT OP TV De carrière van Jos Verstappen bij Arrows is voorbij. De renstal heeft Pedro Diniz als tweede rij der aangetrokken. De Braziliaan vormt volgend seizoen een team met de waarschijnlijke nieuwe wereldkampioen Damon Hill. Dit betekent dat er volgend jaar in de stal van Tom Walkins- haw geen plaats meer is voor Verstappen. Bij de Grote Prijs van Japan in Suzuka rijdt de Limburger de laatste race voor het team. De afgelopen dagen bleek al dat Walkinshaw niet meer ver der wilde met Verstappen. Hij uitte kritiek op zijn manier van rijden en op de mensen door wie de Nederlander zich zou la ten beïnvloeden. Verstappen reed dit seizoen slechts drie van de vijftien races uit. Ook finan cieel had Diniz veel meer te bie den. De autocoureur, afkomstig van Ligier, brengt achttien mil joen aan sponsorgelden mee. ass gano^Zwitserland), wegwedstrijd mannon u (VVTA-toe mooi van Fildersi (WK Wegwedstrijden vrouwen en ar WitTSüK) Tennis: ATP-toerr Tennis Trophy vanuit Wenen, halve fina 15.00-15.30 TV 5 Montague; bergsporti ol'ötM ?^0^BRT 0 Sport extra w ger dan het merendeel van de toeschouwers, dat een neder laag voor de Nederlandse uit daagster voorspelde. Na 59 zet ten kwam de Letse wereldkam pioene met een remisevoorstel, waardoor na twee partijen de stand in deze derde en beslis sende set nog in evenwicht is: 2- Na een spannende tijdnoodfase waarin titelverdedigster Zoja Golubjeva de beste kansen op winst leek te hebben, eindigde ook de tweede partij in de derde set van de WK-damtweekamp onbeslist. De Nederlandse Ka ren van Lith was stressbestendi- Wim Jonk ontwijkt een tackle van Regilio Simons. FOTO ANP

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 25