Jordi vindt 'thuis' in Manchester Hiddink tovert Neeskens als konijn uit hoge hoed Sport UVS - DOG Krajicek weer aan knie geblesseerd Bergkamp gaat naar psychiater Korte opleving genoeg voor zege Jong Oranje 19 ZATERDAG 5 OKTOBER 1996 Feyenoord laat in actie Rotterdam Feyenoord gaat dinsdag 15 oktober een lange wed strijddag tegemoet. Het eerste duel met Espanyol, in de tweede ronde van het UEFA-bekertoernooi, is vastgesteld op 21.30 uur in Barcelona. Het bestuur van de Rotterdamse club kreeg vrijdag duidelijkheid over het late aanvangsuur. ,,Het zal wel iets te ma ken hebben met de uitzending op televisie", sprak senior-mana ger Fred Blankemeijer nuchter. Maximaal 2000 supporters van Feyenoord kunnen de wedstrijd in het stadion bijwonen. Wereldrecord voor crickettiener nairobi Ruim honderd runs in 37 ballen. Het 18-jarige cricket talent Shadid Afridi uit Pakistan presteerde gisteren in Nairobi bijna het onmogelijke. Als batsman nummer drie sloeg hij in het duel met Sri Lanka elf zessen en zes vieren. De ontketende Afridi kwam uit op een totaal van 102. Daarmee brak de jonge allroun- der, die pas zijn tweede interland afwerkte, het record van de snelste century (100 runs) in eendaagse wedstrijden met liefst 11 ballen. De Pakistaanse topper miste net het record voor de snel ste halve century (50 runs). Dat bleef met één bal minder in han den van Sanath Jayasuriya uit Sri Lanka, die wel zijn andere re cord aan Afridi kwijt raakte. Martin Verkerk in halve finale Martin Verkerk heeft de halve finale bereikt van het slottoernooi van het Spaanse satellite-circuit. De Al- phense tennisser kwam bij de laatste vier door een zege op de Spanjaard Roig. Verkerk speelt in Spanje zijn tweede satellite. Het is de eerste keer dat hij de Masters bereikt. De Alphenaar kwam in dat slottoernooi ondanks een voedselvergiftiging, die hem vorige week het spelen belette. Periodetitel voor Emmen oss» Emmen heeft gisteren de eerste periodetitel in de eerste di visie behaald. De ploeg van Azing Griever won met 3-2 van TOP Oss. Van Oostrum maakte in de laatste minuut de verlossende treffer. Griever had niet meer op de periodetitel gerekend. „We hebben niet goed gespeeld", vond de coach. „Dat Van Oostrum dan toch nog in de laatste minuut scoort, is natuurlijk fantas tisch. Hij is het goudhaantje van de ploeg." Verlies McDonalds leiden De zaalvoetballers van McDonalds hebben in de eerste divisie een 5-4 nederlaag geleden tegen Hardrock Amsterdam. In de hoofdstad leken beide ploegen op een gelijkspel af te gaan. Bij de stand 4-4 scoorden de Amsterdammers echter vanaf de middenlijn. Herman van Marwijk, Gertjan de Graaf (2x) en Sjaak de Boer maakten de Leidse treffers. Coureurs ontslagen wegens doping parus De leiding van de Franse wielerformatie Agrigel-La Creu- se heeft Jacky Durand en Thierry Laurent ontslagen. De twee renners werden onlangs betrapt op het gebruik van dope. Vol gens de ploeg heeft het tweetal „een zware fout" begaan. Du- rand en Laurent zijn in hoger beroep gegaan tegen de door de Franse wielrenunie opgelegde schorsing van acht maanden. Van Lith speelt remise vught De eerste partij in de tweede set van de WK-tweekamp de wereldtitel dammen voor vrouwen tussen Karen van Lith titelverdedigster Zoja Goloebjeva uit Letland is gisteravond in Vught na bijna zes uur in remise geëindigd. De Nederlandse kreeg na de eerste tijdnoodfase voordeel, maar kon dat na 68 zetten niet in winst omzetten. Goloebjeva leidt in sets met 1-0. Jeroen van Dijk uitgeschakeld Nationaal kampioen Jeroen van Dijk is gisteravond als laatste van de Nederlandse deelnemers uitgeschakeld bij de Dutch Open badmintonkampioenschappen in Den Bosch. Hij verloor in de kwartfinales van de als tweede geplaatste Chinees Sunjun: 10-11 6-9 5-9. Eric Regtop naar Zwitserland sankt gallen» Erik Regtop verhuist van Engeland naar Zwitser land. De 28-jarige aanvaller tekende gisteren een contract voor twee jaar bij FC Sankt Gallen, de nummer vier van de Zwitserse competitie. Hij is afkomstig van FC Bradford, waarbij hij slechts een paar maanden speelde. Marco Sas (ex-NAC) staat nog wel onder contract bij de Engelse eerste-divisieclub. Regtop kon niet aarden bij Bradford. Zowel het voetbal als de omgeving stond hem niet aan. SPORTPARK "KIKKERPOLDER" HOOFDKLASSE Crab Verhoeven makelaars o.g. Richard Krajicek heeft voor de zoveelste keer in zijn grillige tennisloopbaan een partij we gens een knieblessure moeten opgeven. In de kwartfinales van Singapore staakte hij gistermid dag de strijd na twee sets tegen de Zweed Thomas Johansson. Krajicek, als tweede geplaatst achter de Amerikaan Michael Chang, won de eerste set met 7- 5 maar verloor de tweede in de tiebreak: 6-7 (3-7). Op dat mo ment gaf hij te kennen niet ver der te durven spelen. Hij bleek teveel hinder te ondervinden van een blessure aan zijn knie. Dezelfde blessure deed Kraji cek op 20 september in Haar lem tijdens zijn partij voor de Davis Cup-wedstrijd tegen de Nieuw-Zeelander Alistair Hunt besluiten op te geven. Krajicek kampt al lange tijd met blessures van verschillende aard. Hij heeft last gehad van schouders, armen, ellebogen, rug, maar vooral veelvuldig van zijn kwetsbare knieën. In het toernooi van Rotterdam vorig jaar schoot de rechterknie na zijn winnende klap in de finale tegen Paul Haarhuis op slot. In de partij tegen Hunt in Daarna bereikte Krajicek toch „normaal" via een overwinning op de Australiër Patrick Rafter de kwartfinales. Vrijdag kwam Krajicek tegen Johansson na drie kwartier in de problemen. „Ik voelde me vanaf dat mo ment niet lekker meer. Toen ik de tweede set verloren had, wist ik dat het beter was niet verder te spelen." Krajicek was niet al te zeer uit het veld geslagen. „Ik denk niet dat het een heel ernstige blessu re is. Er is volgens mij geen risi co van zware beschadigingen aan het gewricht. Met vier da gen rust moet het voorbij zijn." Hij gaat de gevoelige knie te lijf met een electrische spierstimu- lator en ijs. cardiff gijsbert spierenburg gpd-verslaggever Eerst trad de zoon van Cruijff verras send toe tot Oranje, vorige week was het de beurt aan diens voormalige kroonprins. En straks daalt de maestro misschien zelf nog van zijn troon af om Hiddink terzijde te staan? De benoeming van Johan Neeskens tot assistent-bondscoach van het Ne derlands elftal heeft hier en daar wat bevreemding gewekt. De keuze voor deze oud-Ajacied is op z'n minst on verwacht en verrassend te noemen, misschien zelfs een tikje verdacht. Op meer dan enige ervaring met een aan tal goedwillende en brave Duitse ama teurs kan de vroegere volksheld im mers niet bogen. De Nederlandse in ternationals kent hij alleen van naam. Omgekeerd is dat trouwens ook het geval. Waarom Hiddink de in Zwitserland in de vergetelheid geraakte Neeskens plotseling als een konijn uit de hoed heeft getoverd en bij voorbeeld niet re cord-international Krol - om maar eens een dwarsstraat te noemen - is een vraag waarop hij geen direct ant woord heeft gegeven. Officieel ver klaarde de bondscoach vooral ont roerd te zijn door diens enthousiasme en overgave. Daarbij kan men zich in derdaad iets voorstellen. Neeskens was een voetballer die niet stuk was te krij gen en met z'n tomeloze temperament in de gloriejaren van Ajax en het Ne derlands elftal uitgroeide tot de held van de natie. Maar dat is alweer lang geleden. „Wat anderen ervan vinden, raakt mij niet. Ik ga toch mijn eigen gang", zei Hiddink de afgelopen dagen een keer in Wales. De bondscoach is er de man niet naar om zich te verlaten op het doorwrochte oordeel of advies van anderen. Hij handelt naar eigen goed dunken, bij voorkeur in z'n eentje. Ri- nus Israel, die toch niet gauw opgeeft, knapte erop af. Johan II is een man van weinig woorden. Des te groter is zijn inzet en overgave en vermoedelijk ook zijn trouw. Op de trainingen van Oranje in Wales maakte hij een opmerkelijk fitte indruk, waartegen bij voorbeeld een jonge god als Bergkamp het donder dag nog royaal moest afleggen. 'De Nees' lijkt dichter bij de spelers te staan dan bij de staf. In alles. Het is al leen even wennen de breker van wel eer het official-tenue te zien dragen. Na IJzeren Rinus (Israel) heeft nu dus De Tank (Neeskens) plaatsgeno men in de dug-out van Oranje. Hid dink zet steeds grover geschut in, zo lijkt het wel. Passiegangers en vuurvre ters heeft hij kennelijk nodig om de ka ter van Engeland weg te spoelen. Een debacle als op het EK tegen Engeland (1-4), waar zijn verscheurde ploeg ge dwee naar de slachtbank werd geleid, weigert Hiddink een tweede keer mee te maken. De afgang was nog pijnlijker dan een jaar voordien in Minsk tegen Wit-Rusland. In Elsevier oordeelde Neeskens destijds spijkerhard over Oranje: „Het Nederlandse voetbal is de laatste jaren dramatisch verjufferd." Het zijn woorden die Hiddink zonder twijfel als muziek in de oren moeten hebben geklonken. De invloed van Neeskens doet zich na een paar dagen al gelden. De vonk lijkt op de bondscoach overgeslagen, getuige zijn rede gistermiddag op een persconferentie in het hol van de leeuw. „Wales heeft een typische knokploeg die erop is gebrand om Holland, een land toch met prestige, een loer te draaien. Maar ik heb ver trouwen in de groep die ik heb meege nomen. Die zal niet gauw een grote misstap maken." Achterin het zaaltje glimlachte zijn nieuwe assistent. Gretig, vol vertrouwen en zich be wust van de ernst van de situatie zal Wales, de nummer 66 van de wereld ranglijst, worden opgerold. Dat is Hol land, de nummer 11 op de internatio nale ranking, natuurlijk aan zijn stand verplicht. Op de National Ground van Cardiff zal een eerste stap worden ge zet op de weg die uiteindelijk moet lei den tot de kwalificatie voor de eind ronde van het WK, in de zomer van 1998 in Frankrijk. Daar waar het goud natuurlijk voor het oprapen ligt. 'In Engeland lopen fantastische voetballers rond' cardiff* marcel v Wat er zou gebeuren als het Nederlands elftal in Wales onderuit gaat? Jordi Cruijff schrikt van de vraag, die een journalist uit Cardiff hem stelt maar die bij nader inzien niet zo heel gek is. „Beginnen met een nederlaag na zo'n rumoerig EK zou een ramp zijn. Echt, dan worden we he lemaal afgemaakt", zegt de aanvaller van Manchester United. Nederlanders, zijn open gegaan toen we tijdens het EK door En geland werden verslagen. Ik was geschokt, dacht echt dat we makkelijk van die Engelsen konden winnen. Vroeger dacht iedereen dat ze hier alleen maar konden rennen en vliegen. Maai' er lopen een heleboel fan tastische voetballers rond. Kijk alleen maar naar Ryan Giggs bij Manchester United. Jordi beschouwt Giggs als een van de meest complete aanval lers in Europa en vindt dat het Nederlands elftal van geluk mag spreken dat zijn clubmaatje vanavond door een schorsing niet van de partij is. „Giggs wel of niet in het elftal van Wales maakt heel veel uit. Hij is zo technisch, heeft zo'n snelheid en betekent zoveel voor een elf tal, dat ik het soms nauwelijks kan geloven. Ik ben echt blij dat hij op de tribune zit." Cruijff senior zou, toen hij nog de scepter zwaaide bij Bar celona, Giggs graag naar Spanje hebben gehaald. Het forse prijs kaartje (40 miljoen gulden) en de weigering bij Manchester om over een transfer te praten, hiel den Giggs in de Premier League. Jordi wil zich niet uitlaten over de interesse van zijn vader voor de Welshman. „Of wij thuis vi deobanden van Giggs hebben liggen? Eh, dat moet je maar aan m'n vader vragen..." Haarlem had Krajicek weer te veel pijn aan de rechterknie. Hetzelfde euvel deed hem in Singapore tegen Johansson be sluiten op te geven. „Het is weer de aanhechting van de pathella- pees aan de knieschijf', zei de onfortuinlijke Hagenaar. „Ik had er woensdag al last van in de partij tegen Bruno. Ik maakte een verkeerde beweging en voelde het meteen. Maar ik had een break voorsprong en kon de partij toch u gpd- Tegelijkertijd maakt hij tot ver maak van de Britten die zich rond hem hebben verzameld een gebaar van een hakmes on der zijn kin. Iedereen begrijpt wat hij bedoelt. Dan zouden er dus koppen gaan rollen. Jordi krijgt na prachtige jaren in Barcelona tegenwoordig zijn salaris uitbetaald in Britse pon den. Hij voelt zich thuis bij de topclub Manchester United, waar hij een aardige start kende maar de laatste weken ook de rol van bankzitter heeft moeten bekleden. Tot zijn grote frustra tie. De eigenzinnige Schot Alex Ferguson husselt het elftal re gelmatig stevig door elkaar en maakt geen onderscheid voor spelers met de achternaam Cruijff. „Er is wel begrip voor binnen de selectie, maar het is nooit leuk als je zelf het slacht offer bent van zijn veranderin gen," zegt Jordi. „Nee, Ferguson heeft mij de laatste keer niks uitgelegd. Dat hoeft hij ook niet te doen. Bij Manchester United hebben we te maken met een heleboel grote sterren. Die moet hij allemaal tevreden houden. En op den duur heb je ze ook allemaal nodig." De Oranje-international doelt op het abnormaal hoge aantal wedstrijden dat Manchester af werkt. De kampioen van Enge land komt uit de in de Premier League, doet mee aan de toer nooien om de FA Cup, de Coca Cola Cup en de Champions League. Daarnaast komen bijna alle spelers uit voor hun natio nale ploeg. Jordi: „Daarom trai nen we heel relaxed en veel minder dan vroeger bij Barcelo na. Om de paar dagen is er wel een wedstrijd." De zoon van de 'maestro' vindt voetballen in Engeland een verademing. Voor een aan valler is het de ideale competi tie. Zijn respect voor het Britse voetbal is in een paar maanden behoorlijk toegenomen. „Mijn ogen, en ik denk die van veel SPORT OP TV 13.00-17.00 Did 2- Sport extra: tennis. GP-toernooi vrouwen vanuit Leipzig en paardensport (German Classics vanuit Bremen). 13.15-18.20 BBC 1: Grandstand: voetbal (hoogtepunten van de WK kwalificatiewed strijden waaronder Engeland-Polen en Wales-Nederland). motorsport (Britse Su- perbike Kampioenschap vanuit Brands nbiking (hoogtepunten van Voor Cruijff junior, die de af wezigheid van Dennis Berg kamp betreurt ('de beste en meest ervaren speler tegen Brit se ploegen'), is Wales als eerste tegenstander in de aanloop naar het WK de ideale start. „Ik moet voetballen zoals ik bij Manchester elke week speel. Wales gaat ouderwets op de aanval, net als alle andere Britse ploegen. Dat is lekker spelen, hoor! Er is geen competitie in Europa wa,ar je zoveel kansen krijgt als de Engelse." Óf hij voor lange tijd in Enge land blijft wonen en voetballen, weet Jordi niet. Zoals het er nu uitziet, zal hij het wel een aantal jaren volhouden. Hij heeft in- Jordi Cruijff, hier juichend voor Oranje: „Het is een goede beslissing geweest om naar Engeland te verhui- middels een fraai huis gekocht aan de zuidkant van Manches ter en voelt zich thuis op Old Trafford. „Manchester en Bar celona zijn vergelijkbare clubs. Ze hebben allebei een enorme aanhang en spelen allebei op het hoogste niveau. Er is slechts één verschil. Bij Barcelona lag er meer druk op de spelers door de aandacht van de pers. Elke dag stonden er bij het trai ningsveld 50 journalisten te wachten. Daar werd je echt he lemaal gek van. Hier laten ze je doordeweeks met rust en dat vind ik heerlijk." „Het is een goede beslissing geweest om naar Engeland te verhuizen. Had natuurlijk alles ARCHIEFFOTO ANP te maken met de manier waar op mijn vader wegging. Het was gewoon oorlog. Daar had Bobby Robson niks mee te maken. Die mocht zich er niet eens mee be moeien. Het was gewoon het bestuur tegen mijn vader. Als ik was gebleven had ik tussen alle vuren gezeten. Daar had ik wei nig trek in." cardiff* gpd Dennis Bergkamp wil hulp zoeken bij een psychiater of een psycholoog om verlost te worden van zijn vliegangst. Dat onthult de geblesseerde spits van Arsenal en Oranje vandaag in het Engelse dag blad de 'Daily Mail'. In een interview met deze krant gaat Bergkamp voor het eerst uitgebreid in op zijn weige ring om ooit nog in een vliegtuig te stappen. Het Nederlands elftal heeft volgend jaar uitstapjes naar San Marino en Turkije op het programma staan. Het is on mogelijk dat Bergkamp naar die uithoeken in Europa met de auto reist, zodat zijn inter landcarrière ernstig in gevaar komt als zijn vliegangst niet verdwijnt. „Door naar een psycho loog of psychiater te gaan, kan ik misschien een oplos sing vinden voor mijn pro bleem." zegt Bergkamp, die heel gelukkig is met de wijze waarop Guus Hiddink hem heeft gesteund. „De bonds coach is tot op heden heel sympathiek geweest. Hij heeft mij met de auto laten reizen op momenten dat het Nederlands elftal in het vlieg tuig stapte." Bergkamp heeft sinds het WK in Amerika, waar hij een noodlanding meemaakte na dat radio-verslaggever Leo Driessen aan boord niet goed was geworden en waar hij la ter nog getuige was van het 'bom-incident' in Dallas met Lex Muller, niet meer in een vliegtuig gezeten. „Op het laatst kon ik hele nachten niet slapen als ik weer moest vliegen. Op de dag van vertrek was ik vrese lijk bang. Soms denk ik dat het iets is waarmee ik moet leren leven. Maar ik kan er echt niks aan doen. Als ik in een vliegtuig rrioet plaats ne men verstijf ik helemaal en raak ik in paniek. Verklaren waarom hikt niet. Het is een psychologisch probleem en daarmee ben ik echt niet de enige." SCOREBORD PRIJSVRAGEN de V 3lië). arden! jngchamp en Chef (ruststanden), Rugby (hoogtepunten van d wedstrijd Italie-Wales vanuit Rome). 14.00-17.00 Ned 2: Studio sport. 17.45-18 25 Veronica: Ajax! Herh 19.23-22.05 Ned 2: Voetbal WK kwalifi catiewedstrijd: Wales-Nederland, recht 19 30^2a00gBRT 1: Sport. 19 30-20.00 BRT 2: Sport. 20.00-22.00 EURO. Tennis: ATP toernooi GP van Lyon. 22.00-00 00 EURO- WK voetbal kwalifica tie hoogtepunten van o.a. Wales-Neder land, Moldavië-ltalië, Letland-Schotland. 22.45-23 40 Ned 3: Studio sport. o.a. be 23 00-00.00 Supersport: K0: boksmaga 14 50-17.15 Did 2- Sport 15.00-17.30 BRT 2-, Sport Ext -voetbal, motorsport (GP Brazilië) en golf (German Open vanuit België, competitie: Anderlecht - Lierse Stand aan kop: Brugge 8-18, Standar 18, Anderlecht 9-17- Moeskroen 8 Gent 8-14 Duitsland, competitie: Leverkusen - tock 4-1; Bochum - Dortmund 1 Stuttgart-Freiburg 4-2. Stand aan kop: Stuttgart 9-22; Leverki 9-21; Bayern M 8-17; Köln 8 - 16; mund 9-16, Bochum 9-15; Bremen 8 Karlsruhe 8-13; Dusseldorf 8-13 3 3 2 12 7-5 2 0 6 6 10-21 1 1 6 4 6-19 0 16 1 3-12 0 16 1 3-12 125-114 (21/5,95-5,42), Van Beek- 125-91 (21/5.95-4,33) Tweede ronde (25/5,00-3,16), Adrich 7,81-7,18), Van Silfhout - Ter Bra 16 (7/17.85-2.28). Van Beek - ter 125-37 (15/8,33-2.46) Stand: 1. Bongers. Adrichem, Van Beek 3^6. 4 Van Nederland wint met 2-0 van Wales Cardiff anpbleek al snel. Desondanks kreeg Jong Oranje voor rust geen mo ment greep op de wedstrijd. Wooter voelde zich niet echt lekker als diepste spits, Zenden stond wat onopvallend aan de zijlijn geplakt. ;en (Den) - Van Soerland (Ned) 4-9 3-6 7-6 7-5. Kwartfin AD0 Den Haag - FC Den Bos d Sport - Go Ahead Eagles 0-5 (0- Sikora 0-1, 16 Rorije 0-2. 75 schouwers: 1750. Gele kaart Meeuwsen TÓP Oss - Emmen 2-3(1-2) 5. Taihuttu 1 - 0, 17. Van Oostrum 1-1, 19. Van Raalte 1- 2, 64. De Wijs 2-2, 90. Van Oostrum 2-3. Scheidsrechter; Temmink. Toeschouwers; 4235. VVV - Telstar 5-1 (4-0). 2. Van der Roer 1- 0. 16 Van der Roer 2-0. 32. Rayer 3-0, 45. Van Appelen 4-0, 77. Funakoshi 4-1, 84. Bakboord 5-1. Scheidsrechter: Braam- haar. Toeschouwers: 2778. Gele kaart: Schol (VVV). De Bruin, Cruijff (Telstar). tens (Ned) 9-5 9-0 9-4, Chen Gang (Chn/3) - Palyama (Ned) 9-1 9-4 9-1, Hoyer Larsen (Den/1) - Magnusson (Zwe) 9-2 9-1 9-6, Gade (Den) - Jens Olsson (Zwe/4) 9-7 4-9 9-7 9-5, Sun Jun (Chn/2) - Poste (Dui) 11-9 9-0 9-2 Kwartfinales Sun Jun - Van Dijk 11-10 9-6 9-5, Hoyer Larsen - Jonassen 9-6 9-6 7-9 9-4, Cheng Gang - Nielsen 9-2 9-7 9-2, Hall - Gade 9- 6 9-6 9-2 Vrouwen enkelspel, kwartfinales: Bengts- son (Zwe/5) - Groves (Eng) 9-5 9-6 9-5, Jingna (Chn/3) - Morgan (Wal) 9-4 9-2 9- 3, Yao Yan (Chn/2) - Meulendi|ks (Ned) 9- 1 9-1 5-9 9-2, Pedersen (Den/6) - Gandrup (Zwe) 5-9 9-9-3 6-9 9-7. Dubbelspel, eerste ronde- Blanchflower- A/Vatt (Sch) - Fleurbaay/Van Elven (Ned) 9- 5 9-0 9-3, Davies/Beck (Eng/2) - Achter- 1-1 9-2 7-S (Ned/2) 5-7 7-6, Krajicek geeft gebles seerd op, Stark (VSt) - Sinner (Dui) 7-6 7- berg/Jonathans (Ned) 7-9 9-1 Gandru (Eng) 9 7-9 9-5, e (Can/VSt) 6-4 6-3. Kwartfinales: Sukova (Tsj) - Sanchez-Vica- rio (Spa/2) 6-3 7-6, Majoli (Kro/3) - Daven port (VSt/5) 6-7 7-6 7-6. Halve finales Graf (Dui/1) - Huber (Dui/5), Majol. - Suko- WIELRENNEN Ronde van Puglia. Vierde etappe, Taranto Martina Franca: longers - Peereboom 125- Spaanse voetbalcompetiti 2 2 14 12-10 6- 2 Van Si 43 in 10 beurten/moyennes: 12.50-4,30. Van Silfhout - Van Deventer 125T" (29/4,31-3,27). Adrichem - Ter Bra Eindstand: 1 Guid Een paar leuke acties na de rust zijn voor Jong Oranje voldoende geweest de eerste wedstrijd in de reeks op weg naar de Eu ropese titel te winnen. Tegen de jeugd van Wales, een team wij- wel zonder toekomst, werd het 2-0. Bruggink en Fuchs waren de mannen die alles beslisten. De eerste helft in het Ninian Park van de plaatselijke Cardiff FC was een ramp. Daarna ging het iets beter. Coach Dorjee paste de zaken wat aan in de rust. Teruggeschakeld werd in zekere zin van drie naar twee spitsen. Voorin kregen Zenden en Wooter wat meer de ruimte, kort daarachter zorgde Brug gink voor aansluiting. Het leidde al snel tot de ope ningstreffer. Zenden en Paauwe zetten de combinatie op, de doorgelopen Bruggink was ver antwoordelijk voor de afron ding. De treffer werd door Oranje met opvallend enthou siasme begroet. De Welshmen van onder de 21 konden er niet veel van. Dat Door de omzettingen kwa men vooral kort na de rust wat leuke momenten. Naast de suc cesvolle actie van Bruggink wa ren er ook voor Wooter en Van Bommel aardige kansen. De spits van Ajax schoot voorlangs, Van Bommel van Fortuna - hof leverancier met drie man in de basis - schoot in een riante po sitie tegen de reclameborden, Daarna deed zich nog een strafschoppenfestival voor. Een kwartier voor tijd mocht Brug gink aanleggen van elf meter, na hands van Brace. Hij schoot nogal teleurstellend op de vuis ten van doelman Williams. Die fout maakte hij goed door nog een strafschop uit het vuur te slepen. Brace was het die een kwartier voor tijd-de doorgebro ken Twent vloerde. Van de stip schoot Fuchs wel raak.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 23