Verlaging BTW is van de baan Honderdjarig Excelsior 'blinkt' in Hooglandse Kerk Niet schieten! wil alleen lol maken Cultuur&Kunst TGA stelt productie uit Stelling wint vierde kalf «assssewr DINSDAG 1 OKTOBER 1996 Schrijver Esteban Lopez overleden Amsterdam De schrijver Esteban Lopez is vrijdag op 65-jarige leeftijd overleden. Lopez was een zeer productieve auteur die behoorde tot de vijftigers. Hij debuteerde met een poëziebundel, Op handen en voeten, maar hield het vervolgens op proza. Zijn roman De vrienden van vroeger is gebaseerd op zijn afgebroken studie op Nijenrode. Lopez hield afwisselend domicilie op Ibiza en in Amsterdam. Chefdirigent weg bij Gelders Orkest arnhem Chefdirigent Roberto Benzi treedt aan het einde van het seizoen 1997-98 af bij het Gelders Orkest. Wel zal Benzi daarna minstens vier weken per jaar beschikbaar blijven als va; te gastdirigent. Bestuur, directie en de orkestleden hebben van het besluit van Benzi met grote spijt kennis genomen. Jubileumconcert van Leiderdorpse vereniging vanavond in Leiden Voordeeltje theaters vervalt De BTW-verlaging van toegangskaarten voor concerten en theatervoorstellingen gaat volgend jaar definitief niet door. De staatssecretarissen Vermeend (financiën) en Nuis (cultuur) antwoorden dit op vragen van de Kamer leden Giskes en Lambrechts (beiden van D66). leiderdorp esther goedman „Opgaan, blinken en verzinken, maar vergaan is zij niet", schreef de voorzitter Goedhart van de Leiderdorpse zangvere niging Excelsior in 1936 naar aanleiding van het 40-jarig be staan. Nu, 60 jaar later, viert Ex celsior dat het honderd jaar ge leden werd opgericht en nóg niet is vergaan. Excelsior 'blinkt' vanavond in de Hooglandse Kerk met een jubileumconcert. De besloten gemeente Leider dorp werd in 1896 opgeschrikt door de invoering van de eerste Benz-automobiel, de eerste ver toningen van de 'cine- matograaf van de gebroeders Lumiere in Amsterdam en de instelling van de Nobelprijzen. De gemeente aan de Oude Rijn kreeg in dat jaar ook een koor erbij: de Christelijk Gemengde Zangvereniging Excelsior. Doel van de club: 'verbeteren van het kerkgezang en bevorderen van het volksgezang'. Dat doel is in middels, samen met de naam van de vereniging, veranderd. De nadruk ligt niet meer op de kerkdiensten, maar op het jaar lijkse concert en de cantate diensten. Het repertoire bestaat vooral uit grote stukken, de ora toria. Vandaar dat de vereniging de naam 'Christelijke Oratori um Vereniging Excelsior' draagt. Excelsior heeft blinkende prij zen ontvangen voor haar pres taties. De vereniging deed gere- werden georganiseerd door 'De Koninklijke Christelijke Zan- gersbond voor Leiden en om streken'. De gewonnen trofeeën worden keurig bewaard in de prijzenkast van de vereniging in de Dorpskerk. Na vanavond kan de vereniging een bronzen leg penning toevoegen aan de ver zameling. De honderdjarige krijgt deze onderscheiding van de voorzitter van de Koninklijke Christelijke Zangersbond. Gebrek Excelsior kende vele moeilijke perioden. De vereniging 'ver zonk' bijna tijdens de Tweede Wereldoorlog, omdat er een ge brek was aan herenstemmen. Vijf dagen na de capitulatie in 1939 kwam het bestuur bijeen. Na het gebed van voorzitter Goedhart, waarin hij dankte voor het sparen van alle leden, besloot het bestuur de repetities te hervatten. Niet iedereen was het daar mee eens, maar het staken van de repetities kon leiden tot de Excelsior liep mee tijdens de bevrijdingsoptocht in Leiderdorp. ondergang van het koor. Naast koor op de bon en de jaarlijkse de repetities gingen het jaar- uitvoering werd verplaatst naar feest en de uitgangsdag gewoon de zomer vanwege de verdui door. Koek en koffie kreeg het stering. De vereniging organi seerde zelfs een reis naar Arn hem per posttrein waar dirigent Kouprie op bruidssuiker en wijn tracteerde. Toch had de oorlog wel dege lijk invloed op het ledental. Dat daalde van 40 naar 25. Ook het repetitiegebouw 'Irene' moest de vereniging 'inleveren'. Het gebouw werd door de Duitsers gebruikt als ziekenhuis. Voor vier gulden per avond week het koor uit naar cafe' Ramaker. Ondanks de tegenslagen ble ven de leden van de vereniging tijdens de oorlog bij elkaar ko men. Ook na de oorlog reper- teerde Excelsior onvermoeibaar door in een bovenzaal van het 'Wapen van Leiderdorp'. Het gouden jubileumjaar was rom melig voor de vereniging. Het eigen repetitiegebouw dat door de Duitsers was gevorderd, was afgebroken. En dirigent Kouprie werd beschuldigd van lidmaat schap van de NSB. In maart 1946 werd de dirigent vrijge sproken, maar het koor deden de wisselingen in dirigenten en repetitieruimten geen goed. Excelsior heeft zich na die tijd weten te handhaven. Vanavond laat de vereniging met haar ju bileumconcert vanaf 20.00 uur in de Hooglandse Kerk horen waarom zij niet zal vergaan. Kaarten zijn nog verkrijgbaar in de Hooglandse Kerk. den haag gpd De geplande BTW-verlaging van 17,5 procent naar zes procent op kaartjes komt er niet, omdat de concertsector het onderling niet eens kon worden over een regeling om vrijwillig de winst uit die BTW-verlaging te delen met het ministerie van Cultuur. Op die manier zouden theaters en concertzalen meer geld te i besteden krijgen (naar schatting 15 tot 25 miljoen gulden), ter wijl Nuis de andere helft van de opbrengst zou krijgen om de bezuinigingen op zijn begroting weg te werken. Niet alle thea ters wilden meewerken aan de ze vrijwillige afspraak, zodat het financiële voordeeltje vervalt. De D66-Kamerleden willen desondanks dat de BTW-verla ging voor toegangskaartjes doorgaat. De staatssecretarissen voelen hier echter niets voor, omdat inmiddels voor 1997 al een alternatief is gevonden voor het wegkerken van de cultuur bezuinigingen. Bovendien heeft de Kamer zelf vastgesteld dat een bepaalde sector alleen recht op BTW-verlaging heeft als de helft daarvan aan het ministerie wordt afgedragen. ("to amsterdam voorstelling zou 27 november in de Stadsschouwburg in Amster- Zinsbegoocheling, de productie dam in première gaan. TGA van Toneelgroep Amsterdam stelt het stuk tot volgend sei- de bew (TGA) in de regie van Gerardjan zoen uit, omdat de productie- rnotregj Riinders- gaat niet door. De en repetitietijd te kort waren, en enk recensie wunand zeilstra 'Een vlucht regendruppels', cabaretpro gramma van en door Niet schieten!. Met: Er komt heel wat aan bod in het programma van de caba retgroep Niet schieten!, maar over een 'vlucht regendrup pels', zoals de titel aangeeft, geen woord gehoord. Kennelijk is dat zo maar een titel ge weest. Mogelijk is ook dat het desbetreffende nummer in de loop van de speelperiode van het repertoire is verdwenen. Toch is de woordspeling 'een vlucht regendruppels' karakte ristiek voor de aanpak van dit cabarettrio. Het schept zicht baar genoegen in dit soort vondsten dat wezenlijk deel uitmaakt van hun manier van plezier maken. Want dat lijkt de hoofdmoot in hun werk te zijn: lol maken. Er is niets tegen lol maken in het theater, maar dan dien je wel oppervlakkigheid op de koop toe te nemen. En dat is precies het nadeel van het pro gramma. Het heeft namelijk geen diepgang. In een flink tempo jaagt het trio er talloze invallen en ideetjes doorheen. Soms zijn die geslaagd, soms zijn ze aan zienlijk minder. De drie zingen goed, spelen vlot op elkaar in en hebben een juiste verhou ding tussen solo's en ensem- blewerk gevonden. Raak zijn de nummers, waar in ze een bepaald idee op on verwachte wijze vrij uitvoerig uitwerken. Zo ontwikkelt zich de vraag, waar Abraham de mosterd haalt, tot een waar achtig strijdlied. En de kwestie, of één van de drie ter 'artistieke opwaardering van de groep' een nicht moet zijn, levert ruim voldoende stof op. Sommige, naar verhouding nog te veel nummers, blijven daarentegen in de lucht han gen. Iets dergelijks geldt voor de aankleding van het podium. Er staan een halve deux-che- vaux, een kampeertentje en een telefooncel. Afgezien van het feit dat er daardoor op het podium nauwelijks ruimte over blijft, wordt dit materiaal wei nig functioneel ingezet. Derge lijke onhandigheid hangt nog in te sterke mate boven de voorstelling. utrecht gpd Jos Stelling heeft gisteravond als regisseur van De Wachtkamer het Gouden Kalf gewonnen voor de beste korte film van het jaar. Het is de vierde keer dat de Utrechter beslag legt op de tro fee van het festival dat hij zes tien jaar geleden zelf is begon nen. In 1984 werd hij bekroond met de Regieprijs voor De Illu sionist, in 1986 met de Juryprijs voor De Wisselwachter en in 1990 met de Cultuurprijs voor algemene verdiensten. Op het filmfestival in Cannes kreeg De Wachtkamer ook al een positief onthaal. Het is een juweeltje dat werd gerealiseerd in het kader van een door de Duitse tv geëntameerde reeks erotische vertellingen. Stelling filmde op het Utrechtse station en in de Jaarbeurs hoe een hit sige Gene Bervoets zich verlek kert aan de aanblik van vrouwe lijke medereizigers, waarna An nette Malherbe 2 de hilarische 'frappe'. In de Winkel van Sinkel wer den gisteravond tevens de no minaties bekend gemaakt voor de Grolsch Filmprijs. De geno mineerden zijn: Johan van der Keuken voor zijn documentaire Amsterdam Global Village, Maarten Koopman voor zijn animatie-serie Beroemde Schil derijen en Paul Ruven voor zijn speelfilm Sur Place. Het gaat hier om de onderscheiding die cineasten het allerliefst v want er zit een geldbedrag vast van 50.000 gulden. Iager PROGRAMMA KINDERBOEKENWEEK Openbare bibliotheek Ridderveld, Troubadourweg 2a, Alphen a/d Rijn i 13.30-16.00 uur Een grimeuse, i Tineke Need, schminkt kinderen die een keer als bijvoorbeeld fee of heks door het leven willen. Tijdens de Kinderboekenweek wor den in de hoofdbibliotheek en fili aal Ridderveld op de jeugdafdeling sprookjesvideo's gedraaid. Bibliotheek Hillegom, Sportlaan 1, Hillegom 13.45 uur Voorstelling van Kinder theater 'Spelenderwijs'; 'Jarige Job en het Sprookjesboek'. De toe gang is gratis maar vol is vol. 14.30-16.00 Kom verkleed als sprookjesfiguur! Sprookjescircuit bestaande uit kleurwedstrijd voor kinderen van 4 t/m 8 jaar; verha- lenwedstrijd voor kinderen van 9 t/m 12 jaar; maken van een Snoep- huisje van Hans Grietje; verkle den en laten schminken als ridder, heks of prinses 1,-); verkleed op de foto bij het snoephuisje 1,-). De middag wordt afgesloten met een korte poppenkastvoorstelling. Openbare bibliotheek, Cor Gor- Openbare bibliotheek, Cor Gor dijnsingel 3, Leiderdorp 15.30-16.00 en 16.00-16.30 uur Kleuren tijdens cd-hoorspel 'Pieter Konijn' van Beatrix Potter. Bibliotheek De Aarlezer, Beuken pad 1, Ter Aar 16.00 uur Dierenarts Jan Breure komt vragen over huisdieren beant woorden en neemt röntgenfoto's mee. Kom met je lievel ingsdiere schilderijententoonstelling van Vicky Born over dieren, sprookjes en sprookjesdieren, die de hele maand oktober in de bibliotheek te zien zal zijn. Boekhandel Haasbeek, Van Man- dersloostraat, Alphen a/d Rijn 9.00-17.00 uur In de kinderhoek van de winkel worden boeken aan geprezen (en verkocht!) door leer lingen uit de eerste brugklassen van het Groene Hart Lyceum en het Scala College. Zij hebben diverse kinderboeken gelezen en kunnen dus uit eigen ervaring deskundig nieuwste boek van Hannah Kraan 'Toveren met de boze heks'. 15.45-16.15 uur Heksenslinger maken. Openbare bibliotheek, Herenweg tje voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Openbare bibliotheek, Homerus laan 7a, Oegstgeest 14.30-15.00 uur Voorlezen voor kinderen uit groep 12 en 3. Bibliotheek De Kloosterhof, Smidstraat 5, Rijnsburg 14.00 uur Voorlezen en kleien met Danielle Orelio en Stanny Verster. Rijnlands Lyceum, Alkemadelaan 2, Sassenheim 15.00-16.30 uur De Openbare bi bliotheek heeft het Rijnlands Lyce um afgehuurd voor de uitvoering van de musical 'Hans met de gou den gans', een sprookje van Grimm, door kinderen uit Voor hout. Kaarten 3,50, zonder bi bliotheekpas 5,- te koop aan de bieb en aan de zaal. Voor iedereen vanaf 4 jaar. Bibliotheek De Aarlezer, Beuken pad 1, Ter Aar 13.30 uur Voorlezen. Kom ver kleed, voor het mooist verklede kind is er een prijs. 14.10-16.00 uur Spel met sprook jesachtige opdrachten voor alle ba sisschoolkinderen. Openbare bibliotheek, Wijngaar denlaan 4, Voorschoten 13.30 uur Kom verkleed als sprookjesfiguur! Muzikale opening voor kinderen t/m 12 jaar door Kin dertheater De Spekkies. Daarna voeren zij 'Sneeuwitje en de 7 dwergen' op. Verder die middag nog een sprookjesachtige speur tocht door de bibliotheek. Jeugdboekhandel Silvester, Ra penburg 17, Leiden 12.00-16.00 uur Portrettekenen door de Leidse kunstenares Saskia Masselink. Kosten 10,-. Botenhuis KNRM, Bosweg 2, Noordwijk 11.00-14.00 uurVerhalenronde voor kinderen van 5 tot 12 jaar, waarbij op verschillende plaatsen verhalen worden verteld. In het botenhuis vertelt Schipper Passchier een waargebeurd verhaal over een stranding van een kof schip tussen Katwijken Noordwijk, geschreven door W. Varkevisser. Om 11.30 wordt dit nog een keer verteld en tegelijkertijd starten op alle andere plaatsen ook de voorle zers met hun verhaal. Je kunt zelf kiezen waar je naar toe gaat. Museum Oud Noordwijk, J. Kroonsplein 4, Noordwijk 11.30-14.00 uur Dhr. Koemans vertelt een verhaal in het Noord- wijkse dialect. Moby Dick, Schoolstraat 31, Noordwijk 11.30-14.00 uur Dhr. Baalbergen vertelt het verhaal van de walvis Moby Dick. RK Kerk, Van Limburg Stirum- straat 24, Noordwijk 11.30-14.00 uur Dhr. Slats vertelt het verhaal van St. Jeroen. Jan Verwey Natuurcentrum, We teringkade 27, Noordwijk 11.30-14.00 uur Mw. Koop en Mw. de Vreugd vertellen een door dhr. Passchier geschreven verhaal over de Wetering. Openbare bibliotheek, Wetering kade 25, Noordwijk 10.00-16.00 uur Tijdens de ope ningstijden van de bibliotheek is Boekhandel Van der Meer verte genwoordigd met alle bekroonde boeken,sprookjesboeken, boeken met legenden en nog veel meer. 11.30-14.00 uur Paul Delfgauw vertelt een zelfgeschreven verhaal. 12.00, 13.30 en 15.00 uur To neelgroep Elckerlyc speelt 'Sprook jes op hol'. 13.00-16.00 uur Schminken door Jacco van der Zalm, je mag ver kleed komen als sprookjesfiguur. Kruidenwinkel Alkemade, Pické- straat 46, Noordwijk 11.30-14.00 uur Familie van Hou ten vertelt over de geschiedenis van kruiden. Voorstraat 60, Noordwijk 11.30-14.00 uur De schrijfster Si- mone Schell vertelt bij haar thuis over haar Noordwijkse boeken. Gemeentehuis, Voorstraat 42, Noordwijk 11.30-14.00 uur Ook hier wordt een verhaal verteld. Boekhandel Van der Meer, Vuur torenplein 10, Noordwijk 11.30-14.00 uur Jolanda Donley vertelt een Oosters sprookje. Jeugdboekhandel Silvester, Ra penburg 17, Leiden 15.00-16.00 uur Kathleen v.d. Wee'rd vertelt 'Verhalen voor Fion- neke' en iedereen vanaf 4 jaar. Toegang 5,-. Dorpshuis De Alkeburcht, Noord- hoek 3, Roelof arendsveen 13.30 en 15.00 uur Vertelvoorstel ling 'Grootmoeder, wat heb je grote oren..' door kinderboekenschrijver Jacques Vriens. Voor kinderen van af 5 jaar en hun ouders. Toegang kinderen 5,-, volwassenen 7,50. Kaarten verkrijgbaar bij Bi bliotheek De Bloemiezeren Boek handel Veenerick in Roelofarends- veen en VSN-Bank, Meerkreuk 46, Oude Wetering. Na de voorstelling zal Jacques Vriens zijn boeken sig neren bij de boekenstand van Vee nerick. Boekhandel Haasbeek, Van Man- dersloostraat, Alphen a/d Rijn 14.00 uur In de kinderhoek van de winkel wordt voorgelezen rond het thema 'Heksenkring'. Openbare bibliotheek, Pieter de Hooghstraat3, Hazerswoude-dorp 13.30-14.00 uur Voorlezen uit de bekroonde boeken. 14.00-15.30 uur Knutselen: Dra- kenmobile. Openbare bibliotheek, Frederik van Eedenplein 4/a, Hazerswoude- Rijndijk 13.30-14.00 uur Voorlezen uit de bekroonde boeken. 14.00-15.30 uur Knutselen: Dra- kenmobile. Bibliotheek Hillegom, Sportlaan 1, Hillegom 13.45 uur Sprookjesvoorleesmara- thon. 14.30-16.00 uur Sprookjesspel le tjescircuit met als afsluiting een poppenkastvoorstelling. Openbare bibliotheek, TrixTer- windtstraat 6, Leiden 14.00 uur Kinderen worden uitge nodigd verkleed als sprookjesfiguur naar de skeelerbaan in het park Simone Schell vertelt bij haar thuis van de Stevenshof de komen. Na een optocht, voorafgegaan door de 'Muzikale Rattenvangers van Ha- melen' is er een ontvangst in de bi bliotheek met een 'heksenhapje' verzorgd door de Mondriaan Scho lengemeenschap. Na een sprook jesparade van de deelnemers krij gen de drie mooiste sprookjesfigu ren een prijs. Van de bibliotheek gaat het dan naar het buurthuis waar de middag wordt afgesloten met de voorstelling 'Platvoetje' van Wellus Nietus. Kosten 2,50, kaarten verkrijgbaar bij bieb en buurthuis. Openbare bibliotheek, Rosmolen 4, Leiden 15.00 uur Kinderen zijn welkom om zich te laten schminken. 16.00 uur Voorstelling'Rozegeur en Maneschijn' door Theater Pop- ject. Na afloop prijsuitreiking van de kijkdozenwedstrijd en de wed strijd 'Sprookjes raden'. Openbare bibliotheek, Cor Gor dijnsingel 3, Leiderdorp 14.30-15.00 en 15.30-16.00 uur Diavertelling 'Hans en Grietje' spe ciaal voor jonge kinderen. 15.00-15.30 en 16.00-16.30 uur Direct na de diavertelling kun je een lekker peperkoekhuisje van de heks maken. Openbare bibliotheek, Herenweg 2, Noordwijkerhout 14.00-14.30 uurVoorleeshalfuur- tje voor kinderen van 4 tot 8 jaar. 15.00-17.00 uur Demonstratie Carla Pont 'Sprookjes in fimo-klei'. Bibliotheek De Kloosterhof, Smidstraat 5, Rijnsburg 14.00 uur Vertellen en silhouet-te- kenen door Marianne van Tuinen. Openbare bibliotheek, Kerklaan 42, Sassenheim 13.30-16.30 Sprookjesvoor- leesmarathon. leder kwartier leest een vijftigplusser een sprookje voor. Jong en oud is van harte wel kom. Boekhandel Kooyker, Breestraat 93, Leiden 19.00-20.30 uur Guus Middag signeert en leest voor. Openbare bibliotheek, Cor Gor dijnsingel 3, Leiderdorp 16.00-16.15 uur Voorlezen "n Draak van een verhaal'. 16.15-16.30 uur Knutselen: Dra- kenmobile. De Kier, Nieuwe Rijn, Leiden 15.00-16.30 uur Lieneke Dijkzeul signeert en leest voor. ■EBIXEEISSI-SM Openbare bibliotheek, Thorbec- kestraat la, Alphen a/d Rijn 10.30 uur Prijsuitreiking aan de winnaars van de kleur- en sprook jeswedstrijd en aan de twee Al- phense basisscholen die tijdens de Kinderjury '96 twee werkstukken li ?n i nn ,mr Pnnnpn^.tvmr 11.00-16.00 uur Jaarlijks Kinder- iuno'wP/ion hokcfnSHnnr boekenweekfeest. Schrijvers en il- ÏÏÏÜK ÏÏÏSÏ lustratoren zijn aanwezig om over hun werk te vertellen en te signe ren. Diverse voorstellingen rond het thema en optredens van de jonge goochelaar 'Magie Robin'. Kinde ren kunnen deelnemen aan de workshop theater 'Heksenwerk', verzorgd door de Cultuurschuur, zich laten schminken en allerlei sprookjesachtige knutselactivitei- toverhapje of -drankje gekocht kan Theater Ragebol, voor kinderen v 3-12 jaar. Openbare bibliotheek, Pieter de Hooghstraat3, Hazerswoude-dorp 10.30 uur Voorstelling 'Maskerver teller' voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Toegang 2,50. Openbare bibliotheek, Frederik van Eedenplein 4/a, Hazerswoude- Rijndijk teller' voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Toegang 2,50. Bibliotheek Hillegom, Sportlaan 1, Hillegom 10.30 uur Prijsuitreiking van de kleurwedstrijd en de verhalenwed- strijd. Jeugdboekhandel Silvester, Ra penburg 17, Leiden 14.00-16.00 uur Prentenboeken- schrijver/-tekenaar Max Velthuys vertelt over zijn werk. Toegang gra tis, reserveren aan te raden. Openbare bibliotheek, Herenweg 2, Noordwijkerhout 14.00-15.00 uur Sprookjesfeest voor kinderen van 5 tot 10 jaar. Sprookjesvertelster Antonia neemt kinderen mee op reis naar de prachtige wereld van verhalen (meespeeltheater). De Kier, De Kempenaerstraat, Oegstgeest 13.00-14,00 uur Liesbeth van der Jagt signeert. Openbare bibliotheek, Homerus- laan 7a, Oegstgeest 14.15 uur Liesbeth van der Jagt is te gast bij een sprookjesverkleed feest. Kinderen uit groep 3, 4 en 5 kunnen dan genieten van een spe ciaal sprookjesprogramma van de schrijfster. Toegang 2,50. Kaar ten verkrijgbaar bij De Kier en de bibliotheek. Openbare bibliotheek, Schenkel- weg 4, Zoeterwoude 14.00 uur Optreden door kinder theater 'Pardoes'. worden. Jeugdboekhandel Silvester, Ra penburg 17, Leiden 15.00-16.00 uur Elija van Dijk vertelt 'Verhalen uit het sprookjes kleed... Klein maar dapper', voor iedereen vanaf 5 jaar. Toegang ƒ5,-. In de meeste bibliotheken zijn alle bekroonde boeken, De Gouden en Zilveren Griffels en Penselen en Kinderjury, tentoongesteld. Openbare bibliotheek Ridderveld, Troubadourweg 2a, Alphen a/d Rijn Van 2 t/m 30 oktober houdt Atelier 'De Blauwe Haan' een expositie over kabouters, trollen en heksen in de bieb. O.a. heks 'Platvoetje' uit het gelijknamige prentenboek zal aanwezig zijn. Openbare bibliotheek, Thorbec- kestraat la, Alphen a/d Rijn Twee exposities: werkstukken van groep 8-leerlingen van De Rank en Het Spectrum n.a.v. de boeken 'Gedwongen verzet' van Gijs Wan ders en 'Sonate in Auschwitz' van Roger Vanhoeck en een tentoon stelling van sprookjesachtige, an troposofische poppen, gemaakt door Marja Austin en Theresia Bruins. Openbare bibliotheek, Herenweg 2, Noordwijkerhout De gehele maand oktober: Exposi tie met als thema 'sprookjes' door leerlingen van R.K. Basisschool 't Mossenest en een expositie van Carla Pont 'Sprookjes in fimo-klei'. Openbare bibliotheek, Thorbec- kestraat la en filiaal Ridderveld, Troubadourweg 2a, Alphen a/d Rijn Tijdens de Kinderboekenweek is er voor kinderen tot 8 jaar een kleur wedstrijd met als thema 'Sprook jes'. Voor kinderen van 8 t/m 13 jaar is er een Sprookjes-Raad-Wed strijd. Wie weet alle sprookjes te raden aan de hand van uitgestalde voorwerpen? Natuurlijk zijn er prij zen te winnen. Prijsuitreiking za terdag 12 oktober om 10.30 uur in de hoofdbibliotheek. Openbare bibliotheek, Pieter de Hooghstraat 3, Hazerswoude-dorp en Frederik van Eedenplein 4/a, Hazerswoude-Rijndijk Tijdens de Kinderboekenweek is er een kleurwedstrijd en een speur- puzzel. Bibliotheek Hillegom, Sportlaan 1, Hillegom Tijdens de Kinderboekenweek iser een kleurwedstrijd voor kinderen van 4 t/m 8 jaar en een verhalen- wedstrijd voor kinderen van 9 t/m 12 jaar. Prijsuitreiking zaterdag 12 oktober om 10.30 uur. Openbare bibliotheek, Katwijk Tijdens de Kinderboekenweek is er een kleurwedstrijd. Nadere infor matie over de te houden activitei ten zijn te verkrijgen bij de biblio theek. Openbare bibliotheek, Rosmolen 4, Leiden In het filiaal Merenwijk is er een kijkdozenwedstrijd en de wedstrijd 'Sprookjes raden'. Prijsuitreiking woensdag 9 oktober. Openbare bibliotheek, Cor Gor dijnsingel 3, Leiderdorp Tijdens de Kinderboekenweek zijn er drie wedstrijden: kleurplaat, dra- kenmobile en Klein-duimpje puz zel. Uiterste inleverdatum: vrijdag 18 oktober. Openbare bibliotheek, Herenweg 2, Noordwijkerhout Tijdens de Kinderboekenweek is er een kleurplaten- en een sprookjes wedstrijd. Openbare bibliotheek, Homerus laan 7a, Oegstgeest Kinderen t/m 8 jaar kunnen mee doen aan een kleurwedstrijd en voor alle kinderen is er een wed strijd 'sprookjesvoorwerpen raden'. Er zijn leuke prijzen te winnen. Openbare bibliotheek, Wijngaar denlaan 4, Voorschoten De jeugdbibliotheek, Boekelier Eu reka en Boekhandel de Kier organi seren een kleurwedstrijd. Kleurpla ten kunnen tijdens de Kinderboe kenweek afgehaald en t/m 16 okto ber ingeleverd worden bij één van de drie genoemde instellingen. De winnaars worden 1 week later be kend gemaakt, zij ontvangen een kaartje voor De Efteling Alle filialen van Boekhandel De Kier Tijdens de Kinderboekenweek in één van de filialen een kleurplaat halen en vóór 15 oktober inleveren. Prijzen: kinderboekenbon van 20,- of toegangskaarten voor twee personen voor De Efteling.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 9